Reklama

úterý 17. listopadu 2020

Maminko, tatínku, že kdyby nebyl Vladimír Iljič Lenin měli bysme hlad?


Petr Vlk

17. 11. 2020  KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Takhle se nás doma cca před nějakými 40 roky v těchto raných listopadových dnech zeptal náš tehdy asi tříletý syn, řečený Zajíc, po návratu ze školky. Souuška učitelka těm prckům tehdy vyprávěla o Velké říjnové socialistické revoluci. Jak jste se určitě domysleli.
Užasle jsme se ženou podívali jeden po druhém… A pak synovi odvětili cosi ve smyslu – neboj se Ušáčku, ty nikdy hlad mít nebudeš!!!

Jenže tím se necítil být uklidněn, protože souuška jim už garantovala totéž, protože přece byl ten soudruh Vladimír Iljič Lenin.

O pár let od téhle politicko vymývačské scénky přišel další listopad, ten s tím velkým L a spoustou klíčů, kterými se zvonilo na lepší příští, ale především na to, aby se malým klukům a holkám už nikdy nevymývaly hlavičky, ale jen a pouze vyprávěly pohádky o krásných a chytrých princeznách, o Hloupém Honzovi, co vůbec nebyl hloupý o zvířátkách, co přemůžou loupežníky, o….o… o… No zkrátka jen pohádky co mají smysl, rozvíjejí dětskou fantasii a hlavně – po kterých se dobře usíná, aniž by táta nebo máma museli svému prckovi cosi vysvětlovat a na závěr přidat – ale to nesmíš nikde říkat, jen doma!

Vzpomenul jsem si na tuhle dávnou story v poslední době docela mnohokrát. Nějak příliš často a pořád bez nápadu proč a co s tím udělat. Dokud mne doslova přes hlavu nepraštil článek na webu s názvem ČTI DOMA.cz Ten text mne posunul rovnou nikoli o těch cca 40 let nazpět, do Zajícova dětství, ale rovnou ještě nějakých dalších skoro 30 let až do opravdu drsných vrcholících padesátek, kdy návštěva školky se týkala mojí osoby. Protože tehdejší doba produkovala přesně to, co vydalo Čti doma.cz v roce 2020! Jen jaksi s významovými znaménky opačně nastavenými. Však hned uvidíte sami! O tenhle skvost vás nesmím připravit. Jdeme na to! Radím, abyste se pečlivě posadili, s citlivějšími jedinci by to mohlo šlehnout. A k dnešnímu výročí, bohužel, pasuje více, než cokoliv jiného.

NATO a EU pomáhají v boji s koronavirem, Rusko a Čína škodí


Známé přísloví praví, v nouzi poznáš přítele. Ano, a to platí i při současné druhé vlně pandemie COVIDu-19, která Českou republiku zasáhla hůř než jiné země. Ukázalo se však, že se můžeme spolehnout na solidaritu našich spojenců ze Severoatlantické aliance a Evropské unie.

/KOMENTÁŘ/ Klíčová bude především podpora Evropské unie, která nám odsouhlasila finanční částku na zvládnutí koronavirové krize, a to celkem 960 miliard korun z Fondu obnovy. Podle ekonomů se jedná o významný přínos pro naše hospodářství, protože tato astronomická suma, kterou bychom měli čerpat v letech 2021 – 2027, činí asi 11 procent našeho hrubého domácího produktu.Léky i plicní ventilátory


Důležité jsou však i okamžité dodávky menšího rozsahu, které mohou pomoci nemocným s koronavirem. NATO nám dodalo 60 ventilátorů ze svých skladů v Itálii. Evropská komise nám již poslala 30 plicních ventilátorů, které si převzala pražská nemocnice na Bulovce. Z USA nám přichází důležitý lék Remdesivir, který pomáhá pacientům s těžkým průběhem COVIDu-19.

Evropská komise také uzavřela smlouvu s výrobcem remdesiviru americkou firmou Gilead, který by měl pomoci až půl milionu pacientů s touto chorobou. Tento účinný lék bude distribuován do všech unijních zemí včetně České republiky. Léky, ochranné pomůcky a plicní ventilátory mohou členské státy díky centrálnímu bruselskému nákupu získat za příznivé ceny.


Takhle si představuji pomoc


Pomůžou nám i jednotlivé členské státy. Maďarsko nám pošle 150 ventilátorů, Nizozemsko 105 ventilátorů a Rakousko 15. Německo nabízí lůžka ve svých špičkových nemocnicích pro naše pacienty s touto nebezpečnou nemocí a také vyslání lékařských týmů. V nejbližší době by k nám mělo dorazit 28 amerických lékařů, špičkových odborníků na koronavirus, z Národních gard států Texas a Nebraska.

Jsem rád, že Parlament tuto pomoc z USA i přes odpor KSČM a SPD schválil. V situaci, kdy počet nakažených atakuje hranici tří set tisíc, a mezi nimi je přes 14 000 zdravotníků, je každá taková pomoc důležitá. Ano, takhle nějak si představuji, že by si přátelé měli pomáhat. Znovu se ukazuje, že naše členství v Evropské unii a NATO se vyplácí.


Rusko a Čína dělají opak


To je přímý opak toho, jak se k nám zachovaly Rusko a Čína. Z Putinovy říše přicházejí v této těžké koronavirové době hackerské útoky na naše nemocnice, které ochromují jejich provoz, a fake news zprávy o neexistenci Covidu, škodlivosti nošení roušek, výzvy k ignoraci protikoronavirových opatření atd.

Čína je původcem koronaviru, kterým zaplavila celý svět. Tento virus devastuje světovou ekonomiku včetně té naší. Pak nám z Pekingu prodali předražené ochranné pomůcky v mizerné kvalitě. Na to nezapomínejme.


– Michael Pánek (ODS), středočeský krajský zastupitel

Ano pane Michaeli Pánku - kdyby nebylo soudruha Vladimíra Iljiče Lenina, tak bychom určitě měli hlad!!! Pardon, omlouvám se za velkopřeklep – kdyby nebylo NATO a EU tak by nás sežral CoVid do posledního Čecháčka! Jedině NATO a EU nás zachránilo! Netuším, jestli se někdy bude pořádat Olympiáda v blbosti, pokud ano, pan pan krajský zastupitel za ODS Michael Pánek právě prošel celosvětovou kvalifikací a rozhodně se v tom případě stane českým reprezentantem.

Nezbývá mi, než se v tomto okamžiku vrátit k jednomu z nedávných článků Kosy, konkrétně k tomuhle


Koronavirus jako červená pro demokracii? Díl I.

kde jsem na základě tvrdých dat rozebral, jak si stojí členské země NATO a EU celosvětově v koronavirové pandemii. A dobral se doslova tragických zjištění. Že státy NATO, čím jsou pro pakt významnější, tím horší koronavirovou bilanci mají! Data poskytl server Worldometers.info.

Pro jistotu jsem jej zkontroloval ještě v okamžiku tvorby tohoto textu a zjistil, že ony zmíněné země, si své postavení v žebříčku nijak nevylepšily. Až na malé výjimky. Spíše naopak. Jestli korona nyní řádí jak utržená ze řetězu, pak jde především o členské státy NATO a EU…Naše zachráněné Česko se správnými spojenci trůní , na „krásném“ 22. v pořadí nejzasaženějších zemí. Naopak, hluboko dole, s čísly, která jim lze jen závidět vidím například tuto sedmičku:
A ptám se – souuhu, pardon pane zastupiteli za ODS Michaeli Pánku - jak to, že mohou proti CoVidu vůbec přežívat, když řečeno vašimi slovy, nemají ty přátele jako my, u nichž platí, že by si měli pomáhat??? Znovu se ukazuje, že naše členství v Evropské unii a NATO se vyplácí? A nejsou v NATO a EU, aby se jim to vyplatilo?

Ovšem právě mne napadá, jestli se neptám špatně, protože v době covidového smrťáku je zdaleka jediným důležitým faktorem – jak mít co nejméně nakažených, a zemřelých!!! Jak je možné, že v Evropě v podstatě izolované Srbsko vůbec je schopné jednak bez té úžasné pomoci přežít? A především, jak to, že v počet nakažených je tam asi třetinový co u nás a počet zemřelých šestinový??? A to bez 60 ventilátorů ze skladů NATO a 30 z Bruselu? Které nás , určitě podle vás, zachránily před kolapsem zdravotnictví. A také přemýšlím nad tím, jestli firma Gilead eventuálně Srbům odmítá prodat Remdesivir… Když nejsou v tom NATO a EU.

Moc pěkná je ta pasáž o vojenských zdravotnících ze států NATO! Budu opět citovat:

V nejbližší době by k nám mělo dorazit 28 amerických lékařů, špičkových odborníků na koronavirus, z Národních gard států Texas a Nebraska.

Radio Jerevan o promítání švédského pornografického filmu s názvem Baba dala vojákovi už jsem zde několikrát citoval. Takže pointu znáte. A tohle je stejný případ. Tak 28 amerických lékařů, špičkových odborníků na CoVid napsal zastupitel Pánek….Hmm…

Realita vypadá takto:

V Česku už je šest amerických vojenských lékařů a sester, kteří budou v tuzemsku pomáhat s péčí o pacienty s nemocí covid-19. Ve čtvrtek v poledne se budou hlásit v Olomouci. Konkrétní složení vypadá takto:

Jeden lékař, jeden zdravotní terapeut, tři sestry a jeden organizační důstojník představují aktuální sestavu vojenské zdravotnické pomoci z USA. Jde o příslušníky Národní gardy z Texasu a Nebrasky, kteří mají s krizovou pomocí zkušenosti.

A pomáhat nám budou takhle, v situaci, kdy kvůli koroně vypadlo cca 14 000 personálu českých nemocnic:

Kdy se pustí do péče, zatím není jasné. Musí se seznámit s legislativou a systémem práce,“ vysvětlil Aktuálně.cz ředitel Sekce vojenského zdravotnictví ministerstva obrany Zoltán Bubeník. Generál upozorňuje, že nikdo z nich nebude pracovat samostatně, vždy budou mít vedle sebe českého lékaře.

Pomáhat budou po konzultaci s českou stranou ve Vojenské nemocnici Olomouc. Zákon nedovoluje, aby působili v jiných než ve vojenských zařízeních. Všichni mají za sebou intenzivní nasazení v péči o pacienty s covidem-19 v USA. Do Česka by měl dorazit ze Spojených států ještě jeden lékař, po jehož příjezdu bude tým kompletní.

Českým kolegům budou poskytovat rady a nabízet odborné postupy v boji s pandemií. Budou také připraveni zprostředkovat virtuální spojení s centry infekčních nemocí v USA pro případné konzultace a spolupráci v reálném čase,“ řekl Aktuálně.cz mluvčí americké ambasády v Praze Griffin Rozell.


Jak dlouho tu budou působit, zůstává otevřené. O dlouhodobou misi však nepůjde. Americké zákony jim neumožní setrvat déle než 30 dní. „V tuto chvíli nevíme, jestli tu zůstanou týden nebo čtrnáct dní. Bude se to odvíjet od aktuální epidemiologické situace, která, zdá se, trochu zklidňuje,“ podotkl generál Bubeník.

Tak to nás tedy vytrhne!!!! Nám schází 14 000 doktorů, sester a pomocného nemocničního personálu a přejedou - na týden? dva týdny? možná až 30 dní 2 doktoři, 3 sestry a 1 terapeut, aby křovákům žijících v nějakém Česku na stromech a v jeskyních poskytli osvětu, bez níž zatím ohledně korony těžce tápali! Ačkoli o českých koronačíslech si v USA, včetně států Nebraska a Texas, odkud jsou ti experti, co budou našim doktorům RADIT, mohou nechat tak akorát zdát v těch nejrůžovějších hollywoodských nebo marjánových snech.

Abych byl korektní – podle dalších zdrojů je v ČR ještě jeden francouzský vojenský doktor, osmičlenný tým britských sester a záchranářů a dva němečtí doktoři. A to je všechno.

Napadá mne jakby ta čísla nastupujících a vypomáhajících lékařů a sester vypadala, kdyby Británie a Německo daly pokyn alespoň polovině českého zdravotního personálu, pracujícího v JEJICH špitálech, aby se podobu pandemie vrátili pomáhat domů…. Tohle by byla zcela jistě zásadní pomoc! Těch 6 amerických radilů / nechci se jich dotknout, jistě přijíždějí v dobré víře!/, kteří navíc budou vždycky vázat ještě nejspíš 6 tlumočníků, nás fakt nevytrhne.

Ovšem pan zastupitel Pánek za ODS má orgasmus.

Není sám. Těch co nám soustavně tvrdí v právě ideologicky platné verzi, že nebýt soudruha Vladimíra Iljiče Lenina by tu byl hlad, je nějak přemnoženo.

A já si tenkrát v Listopadu myslel, že nic podobného už nikdy nezažiji. Vnukovi Rampepurdovi už nějaký čas, když náhodou o to stojí, musím vysvětlovat jisté historické události, tak jako je táta kdysi vysvětloval mně, já potom Zajícovi a totéž nás čeká s malou Karkulkou. Až jí ve školce nějaká taková pančelka Pánková začne vykládat, že bez pana Joe Bidena, či jiného podobného velikána by byl v Česku hlad nebo by nás všechny zabil koronavirus.

Všem se omlouvám, že jsem 17.listopad letos pojal takto. Ale nelze jinak. Nikdy by mne to před těmi 31 lety nenapadlo.

DOPLNĚK z úterního dopoledne:


Na Novinkách.cz se právě objevil článek s názvem:

Přijeli jsme vyměnit poznatky, pacienty léčit nemůžeme, uvedl šéf týmu amerických zdravotníků


Už název je všeříkající! Z textu rozhovoru Novinek s tím americkým doktorem vybírám:

Podle hlavního lékaře týmu Petera Coldwella je jejich hlavním úkolem zejména výměna poznatků o boji proti koronaviru a o péči o nemocné. Nic jiného jim zde ani nezbývá. Jak Novinkám přiznal, nemohou zde poskytovat přímou zdravotní péči pacientům…..

….Podle Coldwella je primárním cílem jejich návštěvy v Česku výměna poznatků o boji proti koronavirové epidemii a péči o nemocné….

… Oproti tomu návštěva České republiky může připomínat spíše dovolenou. „Dohromady jsme tu už museli nachodit desítky mil, jelikož tu ve volném čase není nic moc jiného co dělat. Tak jsme jen chodili a vychutnávali prázdnou Prahu,”

Ano, i Vladimír Iljič byl kdysi v Praze. Taky, tak trochu na dovolené. A proto nás zachránil od hladu. Stejně jako Dr. Coldwell od CoVidu. Podle pana krajského zastupitele za ODS – Pánka.


Vítej 17. listopade!

55 komentářů :

 1. Krásný příklad zcela hloupé politické propagandy!! Lékař, který zde dostane licenci k léčbě musí mít "základní češtinu" a "rozdílovou" zkoušku, jinak sám k pacientovi nesmí!! To vám řekne každý ukrajinský doktor, ale to asi pro Američany, jak je vidět z našich médií, neplatí!! Já se divím, kdo sedí v médiích a hlavně v ČT, kde se také objevila bombastická zpráva, kolik vojenských lékařů z USA nám zde bude pomáhat a přitom je to hloupost! A že by u každého lékaře z USA byl překladatel? Něco tak blbého vyplodit, to může pouze ČT a další mediální stoky, jinak to hodnotit nelze!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. asi tak:

   https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020111712811943-rusti-lekari-v-italii-lecili-americti-zdravotnici-si-v-cesku-vymenuji-poznatky/

   ...no já vím..., já vím...., je to ze Sputniku, co...? Ale ku...a! Není to snad pravda?

   Vymazat
  2. Tento článek jsem dostal emailem vpředu s vysvětlením, že to mám dočíst až do konce. Nedokázal jsem to. Jsem hodně starý a pamatuji všechno. To zlé i dobré. Tento článek je propagandisticky na velmi vysoké úrovni. Demokratický svět jednoznačně uznává jako nejlepší propagandu všech dob, propagandu J.Geblse a tak mě napadá, že by asi bylo nejlepší takovéto mistry jen maličko přiblížit k tomuto velikánovi propagandy (nikoli zločinci,tím je) a zřídit nejvyšší řád Geblse a tím je vyznamenat.Jinak je to opravdu unikátní práce.

   Vymazat
 2. Takoví jsou naši "spojenci". Co jsme od nich čekali: Sami mají v USA problémy s pandemií a umírají tam rodiče nezletilých dětí :Raiden Gonzales (4) ze Spojených států ztratil oba rodiče kvůli koronaviru. Jeho matka a otec oba zemřeli poté, co byli nakaženi Covid-19 přesně s odstupem sta dní. A oni přijedou do ČR na dovolenou. Jaké si chtějí vyměňovat zkušenosti s tak zaostalou kolonií. Nevím tedy zda přišli radit nám nebo chtějí rady od nás.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To druhé je správně. Co kdyby jsme přišli na něco, co oni neví. Copak oni někdy měli jiné zájmy, než ty své?

   Vymazat
 3. Říká se, že po boji je každý generálem a tak se nám v současnosti jeví vyprávění soušky učitelky v MŠ dětem před 40 lety zřejmě většinou směšné. Mnohým z nás nedojde, co by za podobné politiky, jako byl V.I.Lenin a "jeho" bolševici, "dali" v jiných státech světa, kde miliony lidí umírali a dodnes umírají hladem a nemocemi.
  Samozřejmě, vše souvisí se vším. "Když se kácí les, tak létají třísky".

  OdpovědětVymazat
 4. V poledne po obědě byl místo obvyklé pohádky pro děti nějaký pořad o muklech. O chvíli později rozhovor s Václavem Havlem. Pak už jsem se neodvážil rádio pouštět.

  OdpovědětVymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neví někdo, co se děje v "naší veřejnoprávní" ČT ? Na Kavkách se vytvořilo parkoviště rozzlobených aut, proč asi ?

   Vymazat
  2. adonis17. listopadu 2020 22:09

   Nedejte se mýlit. Jedná se o autoprotest. Křiklouni přiklonění k Dvořákovi, co mají pocit, že je někdo chce ustřihnout od jejich vlivu a řvou o ovlivňování jimi ovlivněného...

   Vymazat
 7. Nedával bych vinu tem lidem, poslaly je sem a tak jely. Spíš je to všechno ukázka připosranosti těch našich elit, protože neměly ani informace co je účelem té mise. Je to vidět i na našich vlezdoamiřitníků, jak jsou připodělaný jen slyší SS.

  OdpovědětVymazat
 8. Vždy lepší jeden dobrej doktor z USA, něž 100 felčaru z ruska.
  Doktor z USA, záruka špičkové kvality a vyléčených pacientů.
  Felčar z ruska, záruka plného krematoria.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hahaha, že sis dneska nevzal prášky!

   Vymazat
  2. Co se ti stalo, vygume?

   Vymazat
  3. 21:37 Netrpím levotočivou, ani pravotočivou závratí, ale myslím si, že US zdravotníci jsou sem přivelení na politický befel. Navíc si myslím, že budou mít problémy s evropskými měrnými jednotkami počínaje teplotou (Faraday/Celsouius) konče librami a galony. Tak je to sice od nich hezké, ale budou tu jen pro parádu. Asi pořád platí = bratrství ve zbrani =.

   Vymazat
  4. 10:37
   No určitě,jsou jako předvoj výstavby vojenské základny USA.
   Už aby to bylo. Obavy z Ruska jsou stále silnější.

   Vymazat
  5. Obavy z Ruska máte jen u vás na pavilonu v léčebně, mezi zdravými myslícími určitě ne.

   Vymazat
  6. Pane Dvořáku, zrovna do pavilonu jste mne nemusel zavírat. Mám osobní zkušenost z Británie, kde mi dělalo problém spočítat rozměr linolea do kuchyně, podobné je to V USA, kde auto nespotřebuje x litrů/100 km, ale ujede x majlí/1 galon. Dnes díky technice jsou i zdravotníci nuceni počítat s měrnými jednotkami. Nechápu, proč tento prostý názor, nevyvrátíte jiným argumentem, než přidělením pavilonu.

   Vymazat
  7. 16:30 Moc tady nelži ty jeden západní poskoku ty a tobě podobní se klaníte cizákům z bruselu a usa. My tady žádnou velmoc nechceme ani usa nebo Rusko. Tak nech pana Dvořáka napokoji a vaši propagandu si strč za klobouk.

   Vymazat
  8. Pane Adonisi, promiňte, ale já nereaghoval na vás, nýbrž na pacienta pošetilovny, který se podepisuje Unknown a blábolil v 10:57

   Vymazat
  9. Promiňte pane Dvořàku, jsem asi trochu vyšponovaný. Byl to reflex.

   Vymazat
 9. 17 listopadu patří poslední dobou ulice Antifě. U nás jsou zatím pod různými skupinami. Jednají už jednotně a jejich cílem je neřešit, ale zastrašovat a ničit. Klidně při demonstraci sundat roušky a nakazit co nejvíce lidí. Za pár let, až organizaci převezmou piráti, kteří jako státní udavači k nim mají nejblíž, tak se na příštím 17 listopadu můžeme dočkat rabování a zapalování domů. USA na 1 místě

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Piráty nevolím, to přenechám dětem, ale myslím, že neudali stát. Jenom podvodníka, což není stát.

   Vymazat
  2. Piráti prý mají podporu cca 20 procent voličů. Jsem si jist, že tito lidé to nemohou mít v hlavě v pořádku. Normální člověk přece musí vidět, že tihle stoupenci masové migrace, mísení národů a odlišných kultur, udávající a špinící vlastní stát, poklonkující nekriticky EU, zpochybňující tisíciletími ověřené principy fungování společnosti atd., jsou smrtelným nebezpečím pro každý národ. Ostatně jejich představitelé to jasně symbolizují - bývalá pornohvězdička, bláznivá hráčka na ukulele kvílející na videu ódu na drogy, zdredovaný předseda, který mele páté přes deváté věcné nesmysly... Ne, jejich stoupenci musí být prostě zralí pro Bohnice.

   Vymazat
  3. Jak Vy to Martine děláte, že na sebe tolik bonzujete? Tak Vy tu politicky bojujete za "demoblok", klobouk dolů. Jste v "jámě lvové" ale nebojte se, jen šířeji formulujte program bez "anti Babišovského" podtextu, jinak se znevěrohodňujete.
   Co zkusit třeba téma: změna volebního zákona. Berete?

   Vymazat
  4. 22:42
   A kdo proboha čumily nutí, by se míchali mezi demonstranty? Ohrožují sami sebe - když už.
   Nebo má snad covid akční rádius desítky metrů? Pak by měli být rozestupy v marketech nejméně 50 m., to jest na jeden market jeden zákazník.
   Konec srandy - ohrožují sami sebe, neb ostatní mají roušky a tím pádem nejsou ohroženi. Nebo snad podle vás jsou? Pak tedy roušky nejsou k ničemu?
   Takže si v tom račte udělat pořádek - buď roušky k něčemu jsou, a pak demonstranti ohrožují jen sami sebe, nebo jsou roušky k ničemu.
   Jinak řečeno - jdou s tou manipulací někam...

   Vymazat
  5. 23:53
   Piráti někoho snad udávají a špiní stát. Vy jinak souhlasíte s podmínkami praktikami Babiše, potom budete stejný darebàk jako on.
   A kdo že špiní stát, jistě znáte nějakého Davida z SPD. Stačí si poslechnout jeho projevy proti EU,tím proti ČR, která je součástí EU. Ten pán David je člověk který bezostyšně podkopává náš stát a tak rád by nás nasměroval na Východ.

   Vymazat
  6. 11:12 Proč musíme někam jinam patřit, buď na západ, nebo na východ ? Naše místo je uprostřed Evropy, tam patříme.

   Vymazat
  7. Opět Unknown předvádí, jak jsou mu logika a zdravé myšlení na hony vzdáleny: " projevy proti EU, tím proti ČR, která je součástí EU" -- jen nemyslící může kritiku eurosojuzu zaměnit za velezradu a rozvracení České republiky. Doktor David je jediný europoslanec, který referuje o strašných poměrech, které vládnou ve vedení EU. On je jediný Čech, který brání zájmy ČR proti euronesmyslům. Ale to blbeček trollíček, jako je Unknowen, nemůže pochopit.

   Vymazat
  8. 19:10
   Eurosajuz,to jste Dvořáku vymyslel sám ,??. Musím se smát,jak se zastávate vašeho soukmenovce Davida.
   Nic nezměnite na tom,že jeho ubohé kecy v Bruselu jsou protinádorodni, proti EU kam patříme a vše dělá jen k našemu směřování k ruskému žebrákovi. Pokud by došlo ke směřování k Rusku,tak vám garantuji, že bez ozbrojeného odporu nás prozápadních se změna neobejde.

   Vymazat
 10. Blbost v plném květu kam se kouknu. Například poslední monstózní rozkvět blbosti.
  Nestačí co za zdravému rozumu odporující "nařízení vlády" tu už máme, vesele nám tu vyrašila další. Jako tato (zatím) poslední.
  Z nařízení vlády se omezil prodej a ještě se vyřadila neděle, takže se kupující museli tím pádem scuknout do kratšího časového úseku a hromadili se. Jak jinak, žejo. když jejich počet je stabilní, neb každý občan musí žrát.
  Tak co s tím?
  Jednoduché - vydá se nařízení o počtu nakupujícího občanstva na metr. Jak toho dosáhnout? Jednoduše - omezí se počet nákupních košíků.
  Takže rodiše, kteří už tak mají co dělat s on line výukou svých ratolestí a taktak stíhají normální domácí práce plus zaměstnání, teď budou ještě čekat až a kdy se uvolní košík. A zatímco budou čekat a shlukovat se ve frontě před obchodem a nadávat na vládu, protože ta a jen ta za tyto hovadiny může, Covid 19 se poměje.
  Panebože, takhle blbí nebyli ani komančové !!! Namísto aby se prodej rozprostřel do co nevětšího časového horizentu, by se občanstvo kumulovalo co nejméně, tak se naopak smrskne !!!, takže se občanstvo bude namísto normálního nákupu hromadit vně obchodů !!! Neuvěřitelné.
  Jediné pozitivum - snad mým spoluobčanům konečně dojde co za idioty nám vládne. A za rok se podle toho zařídí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pozoruhodné, jen by mne zajímalo, koho ze současných politiků, napříč politickým spektrem, nepovažujete za idioty ?

   Vymazat
 11. https://zpravy.dt24.cz/zahranicni/kraken-je-vypusten-toto-naplanoval-trump-ceka-nas-nevidany-tobogan-udalosti/

  Sice to neni o Leninovi ale o to zajimavejsi.Jeli toto pravda muzeme ocekavat noc dlouhych nozu v modernim vydani Zdar sokolove

  OdpovědětVymazat
 12. Jednoduše napsané,nepřijít bolševická revoluce v Rusku,hlad bychom neměli,protože bychom tady nebyly.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  2. 6:25
   Tohle je super blábol,my tedy jsme jen díky vražedné bolševické revoluci, co si picháš ty pomatenče.

   Vymazat
 13. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 14. Přijeli jsme vyměnit poznatky, pacienty léčit nemůžeme, uvedl šéf týmu amerických zdravotníků....

  No, pokud tomu trochu rozumím, tak vojenská nemocnice není zařízená na léčení covidu, ale na ošetřování zraněných z boje. A vzhledem k tomu, jak se pořád majdanuje v Bělorusku, je na místě otázka, zdali ti zdravotníci náhodou nepřijeli na inspekci těch vojenských nemocnic, tj. jejich připravenosti. Ale třeba se mýlím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Něco na tom bude. Covidu ubývá, nemocnic a hlupáků, jako je ten debil nahoře přibývá.

   Vymazat
 15. Jo skvěle popsaná propaganda o západní pomoci a doktor co nemůže léčit je nám platný jak mrtvému kabát.

  OdpovědětVymazat
 16. „Tohle výročí už patří jenom některým.“ Advokátka Čírtková se vyjádřila ke včerejšímu 31. výročí sametové revoluce

  „Lidé, kterým se z úst řinou slova o pravdě a lásce, lidé, kteří řeční na demonstracích Milionu chvilek, lidé, kteří se klaní Bruselu a kteří už hledají spacáky, aby opět bránili ‚naši‘ Českou televizi. Lidé, kteří bezostyšně přejí smrt neoblíbenému politikovi, lidé, kteří pohrdají voliči těch stran, které prosazují jinou politiku než tu ‚správnou‘.“

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020111812814454-tohle-vyroci-uz-patri-jenom-nekterym-advokatka-cirtkova-se-vyjadrila-ke-vcerejsimu-31-vyroci/

  OdpovědětVymazat
 17. Re (16:17):
  Tak proč ztrácíte čas skládáním a psaním svých blábolů, a neklaníte se tedy té své bruseli? Pořád!
  Jste tu beztak jen za vosinu (v prdeli) a jediné, co by ostatním pomohlo pochopit vaše počínání osla, je to, že jste za své žvásty placen.
  --
  jo, a u nás se zpravidla píše se klanět!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dvořák,kde je moje odpověď na politruka opluštila ?? Zase cenzura.
   Opluštil je jen dokonalý prorusky poskok. Jako zelený mozek se tak rád před 89 r.cicmal s ruským okupantem a to mu zůstalo do dnešníhch dnů.
   Opluštile,vy jste přesně ten darebàk, kterým slušní lidé jako já,zhluboka opovrhují.

   Vymazat
 18. 16:17 Už nestačí se klanět, začněte se modlit. Případně se polévat svěcenou vodou, nejlépe od Veolie, je to se stočným. Až budete pořádně scvrklý, tak namazat svěceným olejem a hup do těch z ářných z ítřků.

  OdpovědětVymazat
 19. Opravdu je otázka co by se stalo bez bolševické revoluce v Rusku. Je otázkou jak by, pokud by nedorazil Uljanov, se dokázala Prozatimní vláda vypořádat s rozkladem vojsk na frontě, s rozpadem zásobování a krachem průmyslu. Dříve nebo později by se objevil nějaký Stěnka Razim a pevnou rukou začal vše řešit.

  OdpovědětVymazat
 20. a neříká se "bysme" měli hlad, ale "bychom" měli hlad!

  OdpovědětVymazat
 21. Pane Čech, pochopte že ne každý je vzdělaný, to ale neznamená, že není moudrý a nemá nám co sdělit. Pravopisem neopravíte auto nebo střechu. Hezky je mnoho názorů popsáno Haškem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale myslel jsem to žertem, pane Praděde. Moraváky to "bysme" tahá za uši... Omlouvám se.

   Vymazat
 22. kdoví, jak by svět vypadal bez ruské říjnové revoluce a tedy i bez Lenina, hlad býval něčím obvyklým, -chlebíček šel spát - vzpomínají lidé narozeni koncem 19 a počátkem 20. stol... takže tohle zesměšnění je poněkud mimo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:28
   Je dnes jasné, že bez VŘSR, by v Rusku a světě nebylo desítky milionů mrtvých, možná ani druhá válka.
   Rusko je od roku 17 neštěstí tohoto světa.

   Vymazat
  2. Pane Hafe, takovým věcem se věnuje "alternativní historie". Lenina by nebylo... hmmm... poslal by Němec jiného diversanta a rozvraceče? Stejně důsledně by splnil zadání jako Lenin? Nebo by válka na ruské frontě pokračovala? Dohodli by zástupci Ruska výhodnější příměří a mír, než leninovci? To jsou možnosti o kterých můžeme špekulovat až do rána...

   Vymazat
 23. Moje manželky dělala v sedmdesátých letech ředitelku MŠ, v KSČ nebyla. Chodil jsem do školky pro děti a občas i za ní jsem se zastavil, dělal jsem na směny. Nevím, že by se v té školce dělala takto primitivní „propaganda“. Připouštím, že jinde to mohlo být i jinak, ale nemám rád takové zobecňování. Jistě, že nástěnku tam měli a různá tehdejší výročí tam byla, ale to bylo pro rodiče a proto, že se to muselo. Ale, že by se muselo vykládat dětem v MŠ o VŘSR ?
  Pravdou je, že jsme s dětmi chodili na lampionové průvody, to bylo na ono výročí, ale děti šli na lampiony. Tehdy ona propaganda byla, ale nebyla tak sofistikovaná jako teď. Vždy když bylo nějaké výročí, tak se to v TV spustilo, ale lidi to nijak nevnímali, brali to spíše jako folklor. Alespoň já mám z té doby tyto vzpomínky. Na př. na 1.máje jsme šli do města setkávali jsme se se tam se známými a dali si pivo a párek (a dobré párky to byly, jsem na párky, dnes to je problém). Nyní je dle mě „propaganda“ mnohem agresivnější.

  OdpovědětVymazat
 24. 10/56
  Nevím kolik je vám roků, mně 65 a moc dobře si pamatuji jak nám ve škole od první třídy vtloukali vřsr do hlav celých 14 let.
  Srovnávat komoušskou propagandu s dneškem nemyslíte vážně. Povinné prapory na domech, ubohé komoušské nástěnky na pracovišti, výkladní skříně obchodu plné srpů,kladiv a ruského rudého hadru.To bylo co .
  S těma párkama jste taky mimo, nesmíte kupovat ty za 80 Kč. U svého řezníka jsem nedávno koupil šunkové, za 180 Kč,něco tak dobrého se jen tak neji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:20-Zajímavé, Vy jste jistě za minulého režimu kupoval "pod pultem".
   Až budete muset "žrát" co většina, možná dojdete rozumu, že společenská soudržnost je odvislá od nejslabšího článku. A rozevřené nůžky dnes, více než za uživatelů komunizmu,jsou především hrozbou pro vás. Ale to jistě víte, važte si Vaši svobody si vybírat párky.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.