Reklama

pondělí 23. listopadu 2020

MEMENTO BÍLÉ HORY PO 400 LETECH

Ivan David

23. 11. 2020


V pondělí 23. listopadu od 18 hod. se uskuteční on-line debata na téma "Memento Bílé hory po 400 letech." Moderovat bude Lenka Procházková a pozvanými hosty jsou historik Jaroslav Bašta, sociolog Petr Hampl a MUDr. Ivan David. 

Debatu můžete sledovat živě na

 
 

16 komentářů :

 1. Jan Amos Komenský - Dvacet a sedm slavných mučedníků
  (Výňatek z knihy „Historie o těžkých protivenstvích církve české“)

  http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky2/jana1.htm

  OdpovědětSmazat
 2. Bohužel důsledky Majdanu 1989 mnohonásobně převyšují Bílou horu. Co je ČR - Německá kolonie nemajetných a zadlužených
  občanů na několik pokolení! Děkujeme politici ODEJDĚTE !
  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/zboril-dusledky-bitvy-na-bile-hore-pocitujeme-dodnes/

  OdpovědětSmazat
 3. Na Bile hore to bylo podobne jako je to zase dneska. Cizaci opet ridi sve loutky babise a petricka, rozhoduji o nasi genocide a budoucnosti. Ovcan si mne oci a chrchlaje za rouskou lapa po dechu a patogenech, ktere do sebe rouskou nadechuje. Nevi co se deje, media mu lzou a zatajuji i podvod voleb v USA. Tenkrat lidi nemeli ci necetli noviny, meli jine starosti a uz tenkrat neverili tomu co tam stoji.
  Opet cizak provadi tuning naseho osudu a historik bude psat o ceske otazce (!). Absurdni divadlo i bez Vency flasky pokracuje.
  Protektorat pritvrzuje stanne pravo a chce nas mermomoci odrbat, vnutit nam kredity, zadluzit nas tak, ze nas bude mit uz uplne pod palcem.

  OdpovědětSmazat
 4. Vypustili na nas COVID a nefungujicimi testy nas vrhli do karanteny, vyhlasili stanne pravo a dali nam nahubky. Spousta lidi pada do bidy a bude bez domova, existencne zruinovana. Namisto starosti o rizikove skupiny, umrtvili vsechno obyvatelstvo a tim i ekonomiku. Plandemie je predem planovany podvod, vakcinace prinese vejvar bohacum, nam zadnou ochranu neprinese, spis nebezpeci pro posledni co jeste mame - nase zdravi.

  OdpovědětSmazat
 5. Tak Bílá hora a rok 1989 jsou svými hospodářskými důsledky děsivě si podobné...
  Dnes je to ovšem o to horší, že média mají takovou moc, že totálně morálně zničila už nejméně dvě generace a rozklad státu postupuje tempem nevídaným.

  OdpovědětSmazat
 6. Vypustili na nas COVID a nefungujicimi testy nas vrhli do karanteny, vyhlasili stanne pravo a dali nam nahubky. Spousta lidi pada do bidy a bude bez domova, existencne zruinovana. Namisto starosti o rizikove skupiny, umrtvili vsechno obyvatelstvo a tim i ekonomiku. Plandemie je predem planovany podvod, vakcinace prinese vejvar bohacum, nam zadnou ochranu neprinese, spis nebezpeci pro posledni co jeste mame - nase zdravi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas s Vašimi komentáři. Očkování - zbytečné a nebezpečné - takový je můj názor nyní, po tom co jsem poslouchal doktora Jaskowskeho /doktora medicíny/ na youtube - jeho přednášky o očkování, velmi chytrý můž, bývalý expert na mezinárodním poli, katastrofa Černobyl, chemické neštěstí v Indii se 40 tisíci mrtvými /nevím jestli jsem si dobře zapamatoval to číslo, teď se mi nechce tomu číslu uvěřit/. Napsal: Szczepienia, 300 lat oszustw /očkování, 300 let podvodů/, dostupnost - Polsko, utlá knižka, format A5, pouze 150 stran, další kniha: Aleksander Kotok: Bezlitosna imunizacja /nelítostná imunizace/, též doktor medicíny, dostupnost Polsko, knižka má 750 stran, format větší než A5. Jen jedna věta z první knížky: není ani jeden vědecký důkaz o tom, že očkování vymýtilo infekční choroby, takové jako variola vera - pravé neštovice, poliomyelitida /dětská obrna/ atd.
   Roušky prý podle výsledku zadání samotné WHO jsou nefunkční - šíření infekce kovidem nezamezují.
   Vaše příspěvky: Kdo si to prosím Vás uvědomuje? U nás to je tak, jdete ve vzdálenosti 4 m od neznámého chlapka a chcete doříci to s čím jste začal - jedna věta předtím, nyní chcete dodati druhou o kovidu. Ten chlapek Vás neposlouchá, ale zařve na Vás: Pane, nemáte roušku.

   Smazat
  2. Jo, a zapomněl jsem dodat: očkování geneticky modifikovanou vakcinou na kovid /poprve taková vakcina má být použitá, dále je si třeba uvědomit, že normálně vakciny se vyvijejí několik let, než je uváději na trh, a ještě po nich umírají malé děti - pro ně totiž jsou vakciny běžně, především v USA vyráběny, protože tam je to velmi výhodný byznys, velmi výhodný zákon 40 roků platící o tom, že firmy farmaceutické nenesou odpovědnost za vedlejší učinky vakcin, ale přes tento zákon nakonec v USA se můžete domoci odškodnění, což samozřejmě u nás ne, u nás v zemi otroků/ čili v případě očkování touto vakcinou nejpraděpodobněji /doktorka mediciny Madejová, viroložka USA/ dojde po létech u očkovanců k nemocem z poruchy imunity - rakovina, imunosupresivní choroby. Tak kdo je hloupý ať se očkuje. Jinak kovid to bude takové onemocnění jako chřipka, příští rok vir zmutuje /to budeme mít 3. vlnu/ a ta vakcina tedy bude na prd. Včera jsem poslouchal imunologa, který říkal, že děti by se mělo pustit do škol a testovat by se měli především lidé starší /prý na kovid umírá 25 procoent lidí starších 80 let/. Salve - latinsky buď zdrav, nazdar - tak končil latinsky dopis. Tam se asi /ve starém Římě nevýkalo, nevím, omlouvám se za použití 2 sg., místo 2 pl. čili omlouvám se za tykání, sg. znamená singular, pl. znamená plural/.

   Smazat
 7. Já si dovolím takovou psychohistorickou- Události mají vliv a historickou vážnost tehdy, ovlivní-li masy. Pokud ne, lze na to celkem rychle zapomenout.Jestli vládli nakonec Habsburkové, nebo Jagielonci...nakolik tohle ovlivnilo život mas v Evropě pak to má vliv.

  OdpovědětSmazat
 8. Bylo pro mne sympatické poslouchat něco jiného než jsem slyšel v rádiu, kde nějaký chytrák kritizoval Masaryka, Jiráska a odsuzoval brigádu komunistických rudých historiků. Trochu bych zchladil sebevědomí diskutérů, kteří snad sebe považují za velké vlastence. Skutečnými vlastenci byli ti, kdo před převratem tady stavěli přehrady, elektrárny, fabriky a také byty. Většina z nich byli komunisté, na které se pořádaly štvanice. Doktor David snad poléčil možná nějakého blázna. Co ostatní?

  Teď poslouchám besedu
  https://www.youtube.com/watch?v=F12LqyE42fI

  OdpovědětSmazat
 9. Na propagandu a imigranty ani haléř. Rozumek a další parazité. Okamura ukazuje, kde se dá v rozpočtu ušetřit a málo to rozhodně není

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Na-propagandu-a-imigranty-ani-haler-Rozumek-a-dalsi-parazite-Okamura-ukazuje-kde-se-da-v-rozpoctu-usetrit-a-malo-to-rozhodne-neni-644962

  OdpovědětSmazat
 10. Vítám tuto besedu. Je to vyvážení podivných pořadů ČT o historii kde se z nějakých důvodů již delší dobu činy
  například Habsburků vychvalují ale zapomíná se jak s naším národem po "Bílé Hoře" zametli. Uvítal bych pokračování a
  besedu například o počtech Čechů které toto období stálo život. Uvádí se cca třetina národa, někdy i polovina. To je strašlivé číslo. ...A toto pokládají historici zvaní do ČT
  jako pozitivní výsledky vlády Habsburků ?

  OdpovědětSmazat
 11. Pane doktore, podívejte se, jakému materiálu děláte osvětu
  https://www.youtube.com/watch?v=n3nOfwuThHo

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je výsledek našeho "zmodernizovaného" školství. Právě proto je osvěty třeba.

   Smazat
 12. Bílá hora a Rakousko, obrozenectví , to je všechno dobré pro milovníky dějin a staromilce. Já bych rád viděl a slyšel, aby nám někdo z těchto "dějepisců" poctivě a po pravdě popsal a zhodnotil vývoj posledních 30 let!! To by většinu národa zajímalo!! Bílá hora, to je stejně platné jako popisovat druhohory a s podobným výsledkem!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.