Reklama

neděle 22. listopadu 2020

MO RF postavilo v Náhorním Karabachu 23 pozorovacích stanovišť. Alijev na setkání se Šojgu oznámil konec konfliktu v Karabachu

22. 11. 2020 argumenti a argumenti
Ministr obrany Ruska armádní generál Sergej Šojgu, z pověření prezidenta Ruska Vladimíra Putina, uskutečnil pracovní návštěvu Republiky Arménie. V Jerevanu absolvoval setkání s ministerským předsedou Arménie Nikolou Pašiňanem a hlavou rezortu obrany republiky Vagaršakem Aruťuňanem.

V rámci setkání bylo probráno široké spektrum aktuálních otázek, týkajících se podpoření režimu ukončení bojových operací v Náhorním Karabachu a realizace ustanovení třístranného prohlášení prezidenta Ruska, prezidenta Republiky Ázerbájdžán a předsedy vlády Republiky Arménie z 10. listopadu 2020.

Ministr obrany Ruské federace armádní generál Sergej Šojgu podrobně informoval premiéra Arménie Nikolu Pašiňana a ministra obrany Arménie Vagaršaka Aruťuňana o průběhu mírotvorné operace v pásmu konfliktu Náhorního Karabachu, rozmísťování na místech útvarů ruského mírotvorného kontingentu a pozorovacích stanovišť, organizace monitorování ukončení bojových operací a také o řešení humanitárních problémů.

"Přiletěli jsme s konkrétním úkolem. Víte, že po podepsání třístranného prohlášení jsme přesunuli mírotvorný kontingent. Během těchto dnů jsme se ocitli prakticky na celém území Karabachu. Bylo postaveno 23 stanovišť. Kontrolujeme cestu do Stěpanakertu. Zabezpečujeme návrat běženců. Nyní už je zajištěn život v míru. A z naší strany je hlavním úkolem nepřipuštění krveprolití. Je to ten úkol, který před námi vytýčil náš vrchní velitel", prohlásil Sergej Šojgu.

Ministerský předseda Republiky Arménie Nikola Pašiňan zase poděkoval Rusku za obnovení míru v Náhorním Karabachu. "Během války jsme vždy cítili podporu Ruské federace, prohlásil Nikola Pašiňan. Doba to nebyla snadná, ale nyní se vojensko-politická situace změnila", oznámil.

Alijev při setkání se Šojgu potvrdil konec konfliktu v Karabachu

Ministr obrany Ruska Sergej Šojgu při setkání s prezidentem Ázerbájdžánu Ilchamem Alijevem projednal třístrannou dohodu o zastavení palby v Náhorním Karabachu. Jednání se konalo v Baku v sobotu, 21. listopadu.

"Po uplynutí 44 dní ozbrojeného konfliktu, bojových operací byl podepsán dokument. Považuji tento dokument za velmi závažný, co do významu je tečkou v mnoholetém konfliktu. Vám, vedení Ruska, konkrétně prezidentu Vladimíru Vladimíroviči Putinovi vyslovuji poděkování za přípravu a schválení tohoto důležitého dokumentu", řekl ázerbájdžánský prezident.

Alijev soudí, že rozložení mírotvorné mise RF, která působí v pracovním kontaktu s ázerbájdžánskými strukturami i s arménskou stranou, je významným faktorem stabilizace situace v Náhorním Karabachu. Podle jeho slov od okamžiku podepsání prohlášení nějaká závažná narušení zastavení palby nebyla a nebudou.

Dříve bylo oznámeno, že ministr zahraničích věcí RF Sergej Lavrov uskutečnil setkání s prezidentem Arménie Armenem Sarkisjanem a ministerským předsedou Nikolou Pašiňanem.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

18 komentářů :

 1. RF usiluje o mír v celém světě. Tahle mírová operace bude oceněna i Arménci, kteří netuší, že měli být zcel a vyhlazeni a nahrazení novoosídlenci podle not euroatlantické a globání elity. VVP dokazuje, že je nejlepším politickým šachistou, který kdy na této zemi byl a jeho tým je pro globální elitu příliš tvrdým oříškem. Měli bychom s z toho vzít ponaučení a nepodlézat euroatlantické elitě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:57
   Rf usiluje o mír v celém světě ???!!!!
   Jako fór výborný, ynikající. Z druhé strany ten váš blábol myslíte vážně co, potom doporučuji studené zábaly a pohlavní zdrženlivost min. měsíc. BUFFALO.

   Smazat
  2. unknown 17.57 zalezte zpět do americké řiti i se svým buffalem, ubožáku bez argumentace a vlastní hlavy

   Smazat
  3. 20:13
   Buzna,vy jste jen ta ubohà BUZNA.

   Smazat
 2. Kdy i naši análisti pochopí, že i tomu komu lezou do análu se to časem zprotiví a uprdne se. ČR svojí velikostí, polohou a složením obyvatel, z důvodu přežití, musí udržovat rovnovážnou a výhodnou spolupráci se všemi. Jak to dělá Maďarsko. Rozhodně zastavit všechny SKURVYSYNOVY pomahače. Při promyšleném rozhodování se pro náš stát dá využít i současná krize k zamezení toků peněz bez prospěchu pro stát.

  OdpovědětSmazat
 3. Tak to je Rusko neustále ukončuje války jsou naši naději na normální život.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:29
   Tady,u nás ta ruská verbež němá šanci, patříme k Západu, nezbývá tedy nic jiného, než že do toho chudého hlupákova odtáhneš, čím dříve se zbavíme podobných proruských zmetku jako tebe,tím lépe.
   Rusko pouze naděje na druhou okupaci.

   Smazat
  2. 16:46 Já myslím že by měla táhnout ta slouhovská západní menšina. Jsme Slované stejně jako Rusové a žádný nácek to nedokáže změnit. Ty pro americký zmetku.

   Smazat
 4. FBI vyšetřuje demokraty poté, co byli dva muži zatčeni za odevzdání 8000 podvodných hlasů

  http://svobodnenoviny.eu/fbi-vysetruje-demokraty-pote-co-byli-dva-muzi-zatceni-za-odevzdani-8000-podvodnych-hlasu/

  Levičáci navrhují „převýchovné tábory“ a „popravčí čety“, aby „deprogramovali“ Trumpovy stoupence

  http://svobodnenoviny.eu/levicaci-navrhuji-prevychovne-tabory-a-popravci-cety-aby-deprogramovali-trumpovy-stoupence/

  Trump 275 : Biden 263, nebo volili republikáni Bidena?

  http://svobodnenoviny.eu/trump-275-biden-263-nebo-volili-republikani-bidena/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:27
   LEŽ LEŽ A ZASE JENOM LEŽ a takoví jako ty, vymytá hlava těm, nesmyslum věří.Za šíření takových hoaxu by měl být kriminál.

   Smazat
  2. 16:51 Jo přál bych ti tak 5 let ve dvojce to by ses multikulturně obohatil ty uslintaný mamánku.

   Smazat
  3. 16:51 kunkhovne neděs!

   Jaký kriminál, tos povýšil na multifunkčního drába (donašeč, žalobce, soudce, žalářník, kat)??
   Zatím žijeme v demokratuře, pokud nevíš co to je pusť si Karla Kryla, kryple!!

   Smazat
 5. Tady jde přece o něco jiného,proč se do toho montoval Erdogan.
  To nikdo nevidí,že tato válka byla v zájmu USA a Německa?
  Jak jsem někde zaznamenal,dost se tam angažoval Izrael,dokonce prý v Azerbajdžánu má základnu,ti rozeštvali Arménii s Azerbajdžánemže snad Rusko vstoupí vojensky do tohoto konfliktu,okamžitě by muselo chránit Turecko NATO a o to šlo.

  OdpovědětSmazat
 6. https://www.infovojna.sk/article/novy-americky-ministr-obrany-vsechny-valky-musi-skoncit
  Buďte připraveni doslova bojovat za naše přežití a obranu našeho národa. Konečná hra dorazila a Kalifornie bude v první linii v nadcházející válce.
  https://beforeitsnews.com/alternative/2020/11/breaking-the-fight-for-america-begins-trump-to-invoke-insurrection-act-that-authorizes-national-guard-military-action-inside-u-s-borders-3-3735364.html Pátek 13. listopadu 2020

  OdpovědětSmazat
 7. Kdy to nechutné hašteření o ismy skončí ? Copak vás nenapadlo, že tady máme jednoho společného nepřítele, zatím ho maskují za rýmičku, aby jste se mohli dál boxovat za Bílÿ domeček, nebo Kremlíček. Kovírek je sice drobek, ale má sílu a je demokrat (je tu pro všechny). Šikulové všech zemí se spojili a hodlají na pandemii vydělat nejen prachy ale hlavně moc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Po inauguraci prezidenta Trumpa 21.1.2021 se BOUŘE rozjede a všechny ismy skutečně skončí i celou tmářskou a zkorumpovanou jelitou.
   Nic, co by stálo za to dělat, NIKDY nebylo snadné. https://www.bitchute.com/video/dSELMNYyLYIa/
   Bum! Člen právního týmu Prezidenta trumpa, Lin Wood, řekl na Show Marka Lewina, že Prezident trump vyhrál drtivým vítězstvím více než 70% hlasů a pravděpodobně získal více než 400 volitelů. https://twitter.com/Qtah17/status/1328916619523887106 Dále, jestli jsem to zaslechla dobře, řekl například, že v Georgii budou muset mít v lednu nové volby. Což ale bude samozřejmě všude… resp. očekávám, že nové volby budou v dohledné době všude, nebo téměř všude na světě.
   http://www.zvedavec.org/komentare/2020/11/8507-volebni-podvody-jsou-po-cele-americe.htm

   Smazat
 8. 18:47
  Inaugurace Trumpa a prezident, vajíčka, malíři ?????
  Tak tomu nevěřte, méně číst nesmysly pochybnéých webu by vám určitě prospělo. Jako záruka pravdy, doporučuji sledovat ČT 24,tam získáte relevantní informace.
  Zatím nikdo žádné podvody neprokázal,jen kecy a zase kecy.
  Tak se v tom rochněte dál.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. volejte 155 když jste spadl na hlavu a nepište hlouposti

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.