Reklama

čtvrtek 26. listopadu 2020

MO RF postavilo v Náhorním Karabachu 23 pozorovacích stanovišť. Alijev na setkání se Šojgu oznámil konec konfliktu v Karabachu

26. 11. 2020    argumenti a argumenti
Ministr obrany Ruska armádní generál Sergej Šojgu, z pověření prezidenta Ruska Vladimíra Putina, uskutečnil pracovní návštěvu Republiky Arménie. V Jerevanu absolvoval setkání s ministerským předsedou Arménie Nikolou Pašiňanem a hlavou rezortu obrany republiky Vagaršakem Aruťuňanem.

V rámci setkání bylo probráno široké spektrum aktuálních otázek, týkajících se podpoření režimu ukončení bojových operací v Náhorním Karabachu a realizace ustanovení třístranného prohlášení prezidenta Ruska, prezidenta Republiky Ázerbájdžán a předsedy vlády Republiky Arménie z 10. listopadu 2020.

Ministr obrany Ruské federace armádní generál Sergej Šojgu podrobně informoval premiéra Arménie Nikolu Pašiňana a ministra obrany Arménie Vagaršaka Aruťuňana o průběhu mírotvorné operace v pásmu konfliktu Náhorního Karabachu, rozmísťování na místech útvarů ruského mírotvorného kontingentu a pozorovacích stanovišť, organizace monitorování ukončení bojových operací a také o řešení humanitárních problémů.

"Přiletěli jsme s konkrétním úkolem. Víte, že po podepsání třístranného prohlášení jsme přesunuli mírotvorný kontingent. Během těchto dnů jsme se ocitli prakticky na celém území Karabachu. Bylo postaveno 23 stanovišť. Kontrolujeme cestu do Stěpanakertu. Zabezpečujeme návrat běženců. Nyní už je zajištěn život v míru. A z naší strany je hlavním úkolem nepřipuštění krveprolití. Je to ten úkol, který před námi vytýčil náš vrchní velitel", prohlásil Sergej Šojgu.

Ministerský předseda Republiky Arménie Nikola Pašiňan zase poděkoval Rusku za obnovení míru v Náhorním Karabachu. "Během války jsme vždy cítili podporu Ruské federace, prohlásil Nikola Pašiňan. Doba to nebyla snadná, ale nyní se vojensko-politická situace změnila", oznámil.

Alijev při setkání se Šojgu potvrdil konec konfliktu v Karabachu

Ministr obrany Ruska Sergej Šojgu při setkání s prezidentem Ázerbájdžánu Ilchamem Alijevem projednal třístrannou dohodu o zastavení palby v Náhorním Karabachu. Jednání se konalo v Baku v sobotu, 21. listopadu.

"Po uplynutí 44 dní ozbrojeného konfliktu, bojových operací byl podepsán dokument. Považuji tento dokument za velmi závažný, co do významu je tečkou v mnoholetém konfliktu. Vám, vedení Ruska, konkrétně prezidentu Vladimíru Vladimíroviči Putinovi vyslovuji poděkování za přípravu a schválení tohoto důležitého dokumentu", řekl ázerbájdžánský prezident.

Alijev soudí, že rozložení mírotvorné mise RF, která působí v pracovním kontaktu s ázerbájdžánskými strukturami i s arménskou stranou, je významným faktorem stabilizace situace v Náhorním Karabachu. Podle jeho slov od okamžiku podepsání prohlášení nějaká závažná narušení zastavení palby nebyla a nebudou.

Dříve bylo oznámeno, že ministr zahraničích věcí RF Sergej Lavrov uskutečnil setkání s prezidentem Arménie Armenem Sarkisjanem a ministerským předsedou Nikolou Pašiňanem.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

9 komentářů :

 1. To je dobře že další válka je ukončena je toho více a OSN nedělá nic.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to všetko na Rusku a do budúcna to i tak bude. Jerry

   Vymazat
 2. Rusové udělali maximum možného v dnešní situaci pro mír, i když to znamená současně i posílení Turecka. Jenže Turecko si vykrmuje Evropa a USA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na udržitelný výkrm Erdoganova Turecka nejsou zdroje ani u krmičů, natož v samotném Turecku, které je na hraně pádu do ekonomické propasti.

   Vymazat
 3. Věřím, že všichni ti, kteří těží z války a přispívají k jejímu vzniku, by měli být zastřeleni hned první den občany své země. Ernest Hemingway

  OdpovědětVymazat
 4. Děkuji ruskému vedení za neopřetržitou snahu urovnávání mnohdy vyporovokovaných konfliktů mírovou cestou s mírovou strategií do budoucnosti.Mírová dohoda zachránila oba národy určené globální elitou k likvidaci.

  OdpovědětVymazat
 5. Poslední den JFK Jr. | Finále 24 - aneb zmizení z povědomí CIA i celé Ameriky
  https://www.youtube.com/…zQw
  Toto je psáno na obalu …vakcína covid 19
  Toto je ale velmi zajímavý posudek na svinstvo, které nás má asi jako lidstvo když né přímo likvidovat, tak znetvořit. Běhá mi mráz po zádech.
  https://rumble.com/…Qc0

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. JFK Jr., Trump a Putin s pomocí dalších probuzených osvobodí zotročené lidstvo.
   Krásný popis vysílání zpráv v televizích a co se změnilo a teprve ZMĚNÍ po inauguraci 21.1.2021.
   https://www.youtube.com/watch?v=qJrpthEmE1M

   Vymazat
 6. Věda a technika pomáhají zničit život na zemi. Snad jen křováci nechtějí žít americký život, protože neznají televizi.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.