Reklama

pátek 20. listopadu 2020

MZV ČLR: Aliance zpravodajských služeb Pět očí může oslepnout v případě vyhrožování Číně

21. 11. 2020 eadaily
Aliance zpravodajských služeb Pět očí (členy jsou USA, Británie, Kanada, Austrálie a Nový Zéland) si musí dát pozor, aby neoslepla, pokud se jí zachce uškodit suverenitě Číny. S takovým prohlášením vystoupil dnes, 19. listopadu, oficiální zástupce MZV ČLR Zhao Lijian, když komentoval žádost aliance, aby Čína změnila politiku vůči Hongkongu.

"Všechny uvedené státy jsou členy aliance zpravodajských služeb Pět očí. Co se týče Číny, my nikdy nechceme problémy, ale ani se nebojíme problémů, když přicházejí. Bez ohledu na to, zda mají pět očí nebo deset, když se opováží uškodit suverenitě, zájmům bezpečnosti a rozvoje ČLR, tak zůstanou úplně bez očí. Ať jsou opatrní", řekl diplomat.

Zdůraznil, že Čína projevuje silnou nevoli a rozhodně vystupuje proti hrubému porušování mezinárodního práva a základních norem mezinárodních vztahů příslušnými státy, a také proti jejich nezodpovědným připomínkám v otázce Hongkongu, které jsou vnitřní záležitostí Číny.

Zhao Lijian rovněž poukázal na to, že stálý výbor Všečínského shromáždění lidových zástupců přijímá rozhodnutí o uznání členů zákonodárného shromáždění Hongkongu v souladu s ustanoveními ústavy, základního zákona Hongkongu a zákona o národní bezpečnosti Hongkongu. Jak prohlásil diplomat, je to nutné pro podporu a zdokonalení principu "jedna země, dva systémy", pro zabezpečení svrchovanosti práva a ústavního uspořádání v Hongkongu.

"Je to racionální, odpovídá to ústavě a zákonu", uzavřel.

EADaily připomíná: dříve kanadské MZV rozšířilo společné prohlášení zahraničněpolitických rezortů Kanady, USA, Velké Británie, Austrálie a Nového Zélandu s výzvou k Číně, aby změnila politiku vůči Hongkongu a obnovila ve funkci opoziční členy zákonodárného shromáždění tohoto zvláštního administrativního útvaru ČLR.

Stálý výbor Všečínského shromáždění lidových zástupců přijal na svém zasedání rezoluci o možnosti okamžitého zbavení mandátu členů zákonodárného shromáždění Hongkongu, neboť jejich aktivity mohou být hodnoceny jako hrozba národní bezpečnosti země.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

27 komentářů :

 1. Zpravodajské služby USA pustily do éteru zprávu, že jejich raketa sestřelila balistickou raketu. Taková zprávička pro hlupáky. Oni tu zprávu totiž nenapsali celou a nevysvětlili, co by se stalo, kdyby sestřelili balistickou raketu s hlavicí plnou obohaceného uranu. Že by zamořili svět se nesmí psát, aby mohli ty jejich rakety vyrábět, i když se po jejich použití stane svět po určitém čase neobyvatelný.

  OdpovědětSmazat
 2. Konec srandy Čína a Rusko se konečně budu bránit když se s hlupáky nelze dohodnout po dobrém.

  OdpovědětSmazat
 3. Co tomu rikate pane Werichu patri to vlastne vsechno do dnesni doby velmi peken specie;ne pro nas kdo jsme to prozili

  https://www.youtube.com/watch?v=ZZ2Ca2c3bmY


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jožine, nedělej tolik luftu pod svým sdělením, kazí to diskuzi.

   Smazat
 4. 5 demokratických ? My již víme ,co demokracie znamená ! Návrat fašismu !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nezlobte se, píšete nesmysly. Demokracie, jako taková, v žádném případě neznamená návrat fašismu. To, že se jí někteří lidé zaštitují a přitom se pokouší o prosazení svých zištných zájmů není nic nového, v historii se to už stalo v různých státech mnohokrát. Je jen a jen na nás abychom tomu zabránili...

   Smazat
  2. Pro L.S. : Nepochopil jste smysl prispevku.
   Co je demokracie, ci ma byt?
   Demokracie jako vlada lidu nikde neexistuje. Jenom vlada poslancu, jejich zastupcu, zvolenych vetsinou zmanipulovanymi volbami.
   Demokracii jako slovo a argument uzivaji mocnosti jako trojskeho kone k ovladnuti zemi, o kterych rikaji, ze nemaji demokracii. Export takove demokracie, ktera znamena ve skutecnosti vazalstvi k exporterovi je pane fasismem! Nasleduje vykradeni zeme, ziskani surovin za babku a rizeni politiky vazalske zeme na dalku. Viz Ukrajina, posovetske zeme na hranicich Ruska, atd.
   Vsechny zeme vychodniho bloku, ktere spadly do vazalstvi USA.
   Je to jasnejsi?

   Smazat
  3. Moc ne. Určitě víte, co to byly “svazky” - fascio - a fašismus? Vždyť to vaše přirovnání kulhá na všechny nohy. To nemá s nějakým exportem nic společného.

   Smazat
  4. Výborně pane Václave, napsal jste to velmi výstižně. Martinovi to snad! také jednou dojde

   Smazat
 5. Chazarum na zapade uvedou nejvic do amoku a nenavisti ruska a cinska prohlaseni tohoto druhu. Sebevedoma a varujici. Kritizuji je politici i NATO sekretar, Oberstrasic Evropanu Stoltenberg, jinak pucflek Pentagonu.
  Zapad si stale mysli, ze ma stale jeste nejakou prevahu, ze se ho vsichni musi bat a jemu se podvolit. Jejich namyslenost a arogance jsou neuveritelne. Rika se tomu ztrata reality spojena z blbosti a neskutecnou prolhanosti a podlosti. Kdyz zapad nemuze zabrzdit Cinu a Rusko, uchyluje se ke vsemu - k nenavisti, hrozbam, lhani a podlostem.
  Putin to rekl lapidarne:
  'Zapad se stale tesi na nas kolaps a my zase mame obavu z prochlazeni na jejich pohrbu.'

  OdpovědětSmazat
 6. Spolupráce Čína a Ruska se rozšiřuje. To je dobře. Čínský ministr vyslovil připravenost Pekingu „hájit zákonná práva a zájmy obou zemí a zaručit mezinárodní spravedlnost a nezaujatost“. - Rusko a Čína - nepřehlednutelná síla - ještě se nerozhodly k velkému oslabení dolaru.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Diky, ze existuji Rusko a Cina a maji odvahu postavit se Chazarum.
   Cesko ovladaji Chazari, proto jsou nasi vojaci v Mali, kde pod plastikem boje proti terorizmu pomahaji Francii ovladnout tam suroviny. Na Balt prijeli cesti vojaci na tancich provokovat a obklicovat Rusko! To je neskutecne, co se deje a lide mlci a plati tyto expedice! Rus mi zachranil v Praze 1945 zivot, kdyz nam bylo nejhure. Co je to za svine ve vedeni naseho statu, ktere tohle dovoluji????

   Smazat
 7. Cinani uz pred lety uzavreli s bankami Rothschildu spolupraci v Evrope pri financovani investic v € a Jüanech. Nepise se o tom, ackoliv je to bomba explodujici pod FEDem a Wall Streetem.
  Zatajuji se nam dulezite informace, aby kopani do Ciny a Ruska mohlo pokracovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:52
   Venco
   No,na tohle mokrý hadr na palici nepomůže,vyhledej nejbližší blázinec.
   Proč se takové a podobné nesmysly nemažou.

   Smazat
 8. Mafie ovládající státy USA, GB, Austrálii atd se asi ještě stále domnívá, že může diktovat světu, vydírat ho, nabízet placenou ochranu a prostě se chovat jako mafie. Ale to už skončilo. A je to moc dobře.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:02
   Buzna,tak už ne jenom USA,G B, ale už taky Austrálie,koho přiřadiš zítra. Kdo dnes vydírá svět, nikdo jiný než Čína.Svět by se mněl proti žlutému nebezpečí dát dohromady.
   Číně se dnes nic nelíbí, ale ostrovy si na úkor druhých v moři buduje.
   Je dobré,j ak se těm nafoukancum postavil pan Vystrčil.
   Tak by se mněl zachovat celý svět.

   Smazat
  2. Liberecký pablbe, svět chtějí ovládnout Anglosasové. Mají k tomu i vybudované nástroje - např. celosvětově organizovanou síť odposlechových středisek !Pět očí". Ty pětka, blbečku, jsou USA, GB, Kanada. Austrálie a Nový Zéland.

   Smazat
  3. 12:09
   Vendeline, ty idiote stará,kam na ty kokotiny chodíš,psala tohle Čína co a ještě jsi ty magore zapoměl dodat, že jim ta žlutá banda vypíchne oči. Když kopiruješ,tak komplet, ale to po kreténkovi jako ty chci moc co.

   Smazat
 9. Říkávají, že "na hrubý pytel hrubá záplata".
  V duchu tohoto rčení reagoval čínský diplomat na výhružky pěti států záp. ýbrmenčů dost nediplomaticky. Pohrůžkou stejného kalibru.
  A svět se opět o kousek posunul k (hungtingtonovské) konfrontaci "civilizací", což není dobrou zprávou ani pro nás ...

  OdpovědětSmazat
 10. Čína může, když bude chtít, zabrat své historické území, mnohem starší než existence USA, i s Thajvanem. USA by se mohly jen dívat a žvanit. Dobře vědí, že v případě nějakého útoku na Čínu by velice rychle zmizely z mapy světa. Mají štěstí, že Čína dává přednost mírovému řešení

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moralni apostol USA by mel zalezt pod lavici a byt zticha. Uzemi USA ukradnuli Americane indianum a Mexicanum. 50 milionu indianu zemrelo, kdyz prijela verbez a chudaci z Evropy doufajici v lepsi zivot. Epidemiemi, ktere pristehovalci pritahli, chlastem a bojem s puskami a dely kolonizatoru. Jen se podivejte na ty jejich filmy, kde jsou indiani liceni jako zlosynove, vrazi, ktere je nutne na potkani vrazdit. Protoze se stitili prace, zavlekli tam miliony otroku, kteri vybudovali jejich blahobyt, ackoliv s nimi jednali hur jak s dobytkem. Valka Severu proti jihu byla valkou o zachovani otroctvi a otrokaru.
   Tahle pakaz z USA nam ted neco vyklada o demokracii a tresta Rusko, ze si vzalo Krym zpatky, ktery od 1795 vlastnilo?
   A my jsme ted zneuzivanou kolonii USA, bojujeme za jejich zajmy za nase penize. To prece nema chybu!

   Smazat
  2. 20:50
   Tak zrovna tvůj předek mohl ty indiány zabíjet. Je ubohost nazývat přistěhovalce z celé Evropy za Američany.
   Jinak se otrokem Amika necítím, ale pokud si vzpomenu na dobu před rokem 89, tak to jsem byl otrokem ruského okupanta, kterého jsem potkával každý den na ulici. Amika jsem za 30 let nepotkal, ty ubohý kolonisto.

   Smazat
 11. Vyhlášení zákona NESARA bylo tak “zavražděno na cestě” Georgem Bushem Sr, který také srazil hlavu všem nadějím na návrat vlády zpět do rukou obyčejných lidí na dalších 18 let, a život v USA a mnoha dalších zemích, byl diktován “válkou proti terorismu” a jejími důsledky.

  https://geopoliticsastrology.wordpress.com/2019/09/15/skutecny-duvod-nuklearni-masove-vrazdy-11-zari-2001-vyhlaseni-zakona-nesara-a-zmena-financniho-systemu/
  NE VŠEM BUDOU JEJICH DLUHY ODPUŠTĚNY
  https://geopoliticsastrology.wordpress.com/2020/05/01/jubileum-nebude-odpusteno-vsem/
  https://geopoliticsastrology.wordpress.com/tag/vojenske-tribunaly-s-kabalou/
  vojenské tribunály s kabalou a nejvyššími členy nadnárodních a státních gangů začaly a kabalisti dostávají smrtelné injekce

  OdpovědětSmazat
 12. 21:35
  Co je tohle za nesmysly, totální blábol,je neuvěřitelné čemu někteří hlupàci věří.
  Co jsou ti "" kabalisti "", tady blbost v podobných příspěvcích jen kvete.

  OdpovědětSmazat
 13. Dnes už nebude ve světě nepřítel Rusko, ale Čína.Pokud se dá Rus do holportu s Čínou,tak na tom velice brzy prodělá.Čina už obsazuje území Ruska Je potřeba,aby se svět spojil proti Číně. Omezil tam vyrobu, přestal kupovat ty jejích krámy a oni brzy přijdou k rozumu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty vypatlance, sankce na cely svet uvaluje emericky nosalista, chazar! Jestli jsi to nezpozoroval, Cina vyrabi 90 % zbozi pro svet, diky chamtivcum zapadu, co tam poslali svou vyrobu, aby meli vetsi vejvar. Ted za to Cinu trestaji a ty hlupaku jim tleskas!

   Smazat
  2. Rusko uz s Cinou spolupracuje, jenom ty to jeste nevis. S kym jinym by melo spolupracovat, kdyz mu zapad dela to nejhorsi, co jenom muze? V Euroazii je budoucnost. Kdyz cesky ratlik u moci na Cinu a Rusko plive, obcane to okusi brzy, co prijde za to zpatky, jako i cely zapad s buzeranty, pedofily a LGBT.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.