Reklama

pátek 6. listopadu 2020

Naryškin uvedl "důležitý mechanismus", kterým chtěl Západ oživit protestní hnutí v RF

7. 11. 2020 argumenti a ria
Ředitel služby vnější rozvědky Sergej Naryškin sdělil, jak západní speciální služby chtěly asi před rokem oživit uhaslé protestní nálady v Rusku. "Přibližně před rokem jsme získali informaci, která je ověřená, důvěryhodná, o tom, že na území zemí NATO, hned řeknu, že to není Německo, se konala porada za účasti zástupců speciálních služeb. Projednávala se tam otázka, jak podpořit a oživit protestní hnutí v Rusku, které úplně ustrnulo a blíží se k nule", sdělil.
Biden a Putin

Naryškin podotknul, že, jako jeden z "mechanismů, se na vážné úrovni" projednávala otázka o tak zvané "sakrální oběti" lídra opozice. Podle jeho slov údaje o tom, že by ta či ona "oběť" byla označena, nejsou.

" … bohužel, tento nástroj naši západní oponenti čas od času používají", uzavřel.

"Sakrální obětí" se rozumí člověk, jehož «provokační vražda» má vyvolat širokou veřejnou odezvu a destabilizovat situaci v zemi. 

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

61 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Ano!, a praxe dovedená k mistrovství např. v podání britské MI5 či MI6. Obě jejich akce zn. novičok hovoří o jejich mistrovství samy za sebe.
   Dlužno dodat, že CIA v tom za těmi britskými nikterak nezaostává (ta ovšem již své četné podvratné aktivity ani nehalí), Mosad raději nepřipomínat, aby člověka neocejchovali za antisemitu ...

   Smazat
  2. Podle mého je třeba hledat spojitost ve vlastnictví médií, volbami v USA, Covidem a tokem peněz.

   Smazat
  3. Pro F.O., problém vidim, že ta Salisbury je v těsné blízkosti výzkumáku Porton Down, který "dal" světu látku VX", také prováděl terénní zkoušky s antraxem, prováděl testy Sarinu na dobrovolnících a mnoho dalších, lidstvu prospěšných aktivit. Zajímavý "problém" vidím v tom, že ten výzkumák nikdy do té doby, neslyšel o Novičoku, neuměl ho syntetizovat, ale, protože nejsou žádná béčka, uměl ho analyzovat a dokázat (snad již dříve, než jim ho dovezli, tzv. Na dálku). A pak se britští diplomaté, diplomaticky zeptali Rusů, "přiznejte se že jste to udělali, a jestli snad ne, že je to Novičok co se Vám stratil ze skladu. Je to vyšší level, než, vzpomeňme si, oddělovači v Sarajevu, Damašku, Kyjevě a kdoví kde ještě. A až se podaří test s Covidem (zacalo to testy šíření neplodných bakterií ve městech, šíření podobných bakterií v tunelech metra, teď Corona). Biologie je prý nejlevnější, pro neznalé zdůrazňuji, že když se jednou vypustí, množí se sama. A sakrální oběti již nejsou potřeba, vychovat odborníka typu Navalnyj trvá a tak ho stačí přiotrávit, a protože my přece nelžeme, obvinit ty "ničemy"

   Smazat
 2. Oddělat někoho, veřejně popravit by asi nebyl problém. Teď jde o to koho. A to už problém je. Koho vybrat, aby byl ten "sakrální". Pussynky jsou šlapky, to o nich všichni vědí a kdo ví, kde je jim konec. Navalnyj je defraudant okresního formátu, i to je o něm v Rusku všeobecně známo a "pokus o jeho vraždu" s Rusy ani nehnul. Němcov měl pár kámošů, ale byl jedním z hlavních protagonistů likvidace Ruska v Jelcinově partě. A kulka přiletěla z této strany. I to Rusové pochopili. Demokrati vybírají lidi, kteří jsou známí a uctívaní všude možně, jen ne v Rusku. A lakování šlápot a zlodějů na anděly prostě nezabírá. A tak máme v Praze Náměstí Němcova, ale troufnu si říci, že 90% lidí, a zejména mladých vůbec neví, o koho jde. Ti nevědí ani kdo byl Štěfánik. A co hůře, ani je to nezajímá. Takže úkol to bude velmi těžký. A nesmí udělat chybu! Nas.aní Rusové by se jistě pustili do demokratů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je třeba najít nějakého ruského Kuciaka s podobným hlubokým lidským příběhem, ne profláknutého hochštaplera. Na Slovensku se zadařilo, Slováci holt nejsou Rusové, emoce se vzedmuly a než zase začal pracovat rozum, bylo hotovo ...

   Smazat
 3. Naprosto ničím nepodložené propagandistické žvásty nulové hodnoty. To opravdu na někoho funguje?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 2;39
   Tak sem ty šMOULO nelez, nikdo tě nenutí zdejší stránky navštěvovat!!!

   Smazat
  2. Je vidět, že opravdu, ale "opravdu" rozumíte politice.

   Smazat
  3. zkušenost ukazuje, že podobné akce západ dělá rád....vraždy mají v programu i v popisu práce...

   Smazat
  4. Na 2.39 to funguje 100%

   Smazat
  5. Podívejte se do ulic EU, co se tam děje a hned vám docvakne, kdo mluví pravdu a kdo lže. Podívejte se na naši "opozici", co vykládají a plánují, když jim ujede huba a vy tady něco o nepodložené propagandě.
   Předpokládám, že jste nasazený z některé Sorošovy neziskovky a máte noční na NR, ale to je také nepodložené .....

   Smazat
  6. „Mrtvý“ student Šmíd a infomátorka Dražská, Vám zřejmě unikly. Fungovalo to spolehlivě - „Vždyť zabíjejí naše děti“ - a proces postupné likvidace Československa a jeho vstupu do nato, mohl začít. Historie mnohé poučila. Vás se ale ani nedotkla.

   Smazat
  7. Jak je vidět tak u tebe na 100%.

   Smazat
  8. Na hlupáky to nefunguje. Jsou tzv. Proklamované vraždy světců. A pak nešťastné náhody opozice viz. Dubček.

   Smazat
  9. Na vás to nefunguje, vy zřejmě potřebujete tu naprosto podloženou propagandu v ČT a ČR.

   Smazat
  10. Na tebe anonyme 2:39 určitě, potrefená huso !
   Prokeš Josef

   Smazat
  11. 2.39 Taková je celá západní propaganda !

   Smazat
  12. Tebe určitě.Ani nespíš pitomečku.Máš službu.....kolik tě Kavárna nacisty fuhrera Kchárla platí?

   Smazat
  13. Ano, je to překvapivé?

   Smazat
  14. Pro 2:39
   To je psáno pro ty, co používají mozek.

   Smazat
 4. 0:42
  Nejde o to, koho "poslat do ráje", ale o to, jak spustit mechanizmus barevné (rozuměj protilidové, protistátní) revoluce. A to se "JIM" v Rusku nedaří skoro již 20 let. I když "jakoby" počty příznivců "opozičníků" jsou velké, ale v porovnání s celkovým počtem obyvatel to vypadá jinak. Dejme tomu, že je to 144 milionů obyvatel Ruska, jedno procento je 1,4 milionu a "nejlepších pět procent Navalného" je pak cca 7 milionů. Nepomohlo by mu ani tolik, kolik má celá Česká republika.
  Proto třeba tvrdit, že se jedná o národní lidovou vzpouru v tak srovnatelné zemi s námi jako je Bělorusko, když tam přijde na náměstí i třeba 200 000 lidí, je jednoduše fake a "vlhký sen".
  Máme dejme tomu deset milionů obyvatel, 1% je sto tisíc a podle "vzorce u Navalného" by bylo 5% půl milionu. Nepřipomíná vám to počty demonstrujících u nás v roce 1989?

  A teď otázka za sto bodů: Má právo pět i deset procent obyvatel vyžadovat, aby bylo JENOM PO JEJICH? Těch devadesát procent přece nikdo nemusí brát vážně, ty nikam nejdou, mlčí a "klečí" "dobrovolně" ... ?

  Ani bych se nedivil, kdyby bohužel, cyničtí jsou na to dost, jako sakrální oběť v Bělorusku použili v případě "nouze" malé dítě. Myslím že už se pokoušeli o něco s nějakým "studentem". U nás to přece byl "student", ne?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, právo mají. Jmenuje se šaría. A funguje bezvadně. Stačí se podívat do Francie... i jinam.

   Smazat
  2. 17:28
   Jistě, ale já psal o něčem malinko jiném. Ostatně i ve Francii a kdekoliv jinde je nutné Muslimské "hnutí" stejně spustit právě nějakou takovou "řetězovou reakci" zase nejlépe nějakou tou "sakrální obětí".
   A právo Šaria by mělo platit jen tam, kde je oficiálně zakotveno v právním systému. Jinak - logicky - je to "jen" náboženská zvůle vůči ostatním obyvatelům státu, kde toto právo oficiálně neplatí. Pak je to jen zákon momentálně silnějšího, něco jako když vás přepadne lupič a se zbraní v ruce vás okrade. A zase ostatně se tak podobně chovala církev i u nás, kdy často ani nerespektovala panovníky vyhlášené edikty.
   Ano, vím, že se na to Muslim tak nedívá, ale TO my se tak na to musíme dívat. A ne si přes oči dávat pásku falešné tolerantnosti a slepoty, která není vlastně tolerantností, ale jen nástrojem propagandy. Teda nanejvýš - vyjádřeno podle právních norem.

   Smazat
 5. když se vrátíme k předválečné době u nás a k Sudeťákům, tak se jednalo o to samé, Sudeťáci tu ze sebe dělali ty sakrární objeti české zvůle a všechny západní státy se tvářily, jako že tomu věří, i když musely mít velice dobré informace, kdo tu provokuje a kdo chce rozbít tuto zemi. Ta metoda na západě je pořád ta samá, pokrytectví vrcholného řádu, jenže díky zásluze Gorbačova jsme se součástí této nečestné podvodné hry Anglosasů stali i my, i našim jménem tady Babiš a Petříček lžou viz Bělorusku. Myslíte, že po volebních podvodech v USA vyzve Babiš, aby se zopakovaly volby v USA tak, jak to udělali vůči Bělorusku? Dnes už nikdo nemluví nic o údajném zfalšování voleb v Bělorusku, už se mluví jen o údajné brutalitě na demonstranty. Proč? Protože Lukašenko vyzval západní státy k tomu, aby se výsledky voleb v Bělorusku přepočítaly, jenže na to západní státy nereagovaly, takže otázky tzv. falšování voleb v Bělorusku už jsou mimo mísu, už se mluví jen o údajné brutalitě. Jaká byla reakce našeho státu na rozpuštění toho opozičního novináře na konzulátě Saudské Arabie v Istanbulu? Odvolali jsme jednoho diplomata z Rijadu. Není to směšné? Dělá si z nás česká vláda srandu a mají nás za pitomce? Je třeba se tomu začít bránit.

  OdpovědětSmazat
 6. Také si to myslím,že to bylo připraveno,co jasně ukazují problémy v Bělorusku.A právě i ta válka v Arménie-Azerbajdžan byla připravena a tady si Erdogan ponížil renomé,nejen mnoha státech,ale i doma,že se stal sluhou USA.Pokud to Rusko ustojí,Erdoganovi ukážou dveře,ať vypadne z Azerbajdžánu,pak se to speciálním službám sesype a zbydou jim oči pro pláč.Jenže,USA si to nenechají líbit a pokud by vyhrál Biden,bude zle.

  OdpovědětSmazat
 7. Vzniká nový partnerství tu - https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ukrajina-hleda-spojence-proti-rusku-vybrala-si-turecko-kupuje-od-nej-drony-127775#dop_ab_variant=0&dop_req_id=2s5Rdud8YJ0-202011070643&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  jehož podstatou je především vojenská spolupráce! Tedy antiputleroffský blok, cosi na způsob bývalého paktu CENTO, s tím rozdílem, že 3 klíčoví členové jsou přímo bývalé republiky tzv. SSSR - Ukrajina, Gruzie a Ázerbájdžán!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. chudí duchem , ale bohatí vychcaností mají šanci do prvního konfliktu.

   Smazat
  2. Vojenský blok vyzbrojený sovětskými a ruskými zbraněmi. Tři klíčoví členové, žebráci klepající se na hraně ekonomického i politického zhroucení. Vedení zločineckými, zpravidla rodinnými klany v čele s bývalými vedoucími tajemníky KSSS, jejichž členy drží pohromadě pouze chamtivost a zločinecká minulost. Kteří jen číhají na příležitost, jak ostatním podříznout krk a shrábnout vše pro sebe. Ázerbájdžán není protiruský a Rusko se proti němu nepostavilo v minulosti ani v této válce. Ukrajina sice vykřikuje, ale je podělaná strachy, protože jediný chybný krok a rozpadne se. A Gruzie si vzpomene na r. 2008. Jak její "armáda" upalovala až za Tbilisi. Bez zastávky a beze zbraní, které zahodila, aby jí nepřekážely v úprku. A všechny tyto "klíčoví členové" vidí, jak pomohli západní demokraté Gruzii, nyní Arménii, kam to s tou pomocí dotáhla Ukrajina. A když už jste to zmínil: kde skončilo to vaše CENTO? Tak sněte dál.

   Smazat
  3. A za co ty drony ty vanderonuzáci kupujou???? Čermozem i zlato ukradl amiokupant a ty jejich věčně zlitý pracanty nikdo nekoupí 🤣🤡🥳

   Smazat
 8. Odporný skřeti na tom obrázku!

  OdpovědětSmazat
 9. 2:39 Ano funguje. Na vás. Zjevně jste z toho rozhozen, že ani usnout nemůžete.

  Že se na to nevykašlete. Netrapte se.

  OdpovědětSmazat
 10. Na hlupaky ne. Ty křičí a jasaji, když je někdo vesele okrádá a krysaři píšťalou na porážku vede.

  OdpovědětSmazat
 11. Pro 2:39

  Propagandistické žvásty (lži) na mnoho lidí fungují. Vzpomeňte, jak to schytal prezident Zeman za novičok, když se odvážil co o něm soudí naše zpravodajské služby.

  Raději se mýlit se spojenci než mít pravdu s Putinem. Toto pravidlo zaručuje, že vždy dospějeme k potřebnému závěru.

  Oblíbené je utajování informací. Americká vláda po padesáti letech odtajnila informace o tom, jak CIA podvracela režim v Československu v první polovině padesátých let. Balonové akce, agenti chodci, špionáž a podobně. Nová doba přinesla nové metody, ale CIA považovala za nebezpečné zpřístupnění těch dříve používaných, a tak vláda dokumenty opět utajnila.

  Bez přístupu k archivům a informacím se psaní o naší historií změní na "ničím nepodložené propagandistické žvásty nulové hodnoty." V tom má 2:39 svatou pravdu.

  Jiří Jírovec

  OdpovědětSmazat
 12. Na někoho ano, např. primátor Hřib a jemu blízký.

  OdpovědětSmazat
 13. ,,Sakrální oběť" se jaksi nezdařila. Patrně mu toho Novičoku nalili málo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Navalny je Skripal 2. Stejne ochrnuti, uzdraveni. Po uzdraveni zmizeni. Navalneho jeste ceka. Cil splnen. Do Ruska se smi zase kopat. Dukazy zapad nepotrebuje, jak rikla Haley 'musite nam verit'. Pehe stale opakuje v mediich, ze Rusove vypsali v Afghanistanu na hlavu americkeho vojaka odmenu, i kdyz je davno zname, ze je to lez. Tak operuje prolhany a podly zapad a jeho slouhove.
   A my jsme jeho slouhove taky. Cesi jedou s tanky do Litvy provokovat Rusa. Ten nas zachranil od Nemcu kdyz nam bylo nejhure. Vse zapomenuto, ritolezci vsech zemi uz jsou spojeni proti Rusku.

   Smazat
  2. Navalny je Skripal 2. Stejne ochrnuti, uzdraveni. Po uzdraveni zmizeni. Navalneho jeste ceka. Cil splnen. Do Ruska se smi zase kopat. Dukazy zapad nepotrebuje, jak rikla Haley 'musite nam verit'. Pehe stale opakuje v mediich, ze Rusove vypsali v Afghanistanu na hlavu americkeho vojaka odmenu, i kdyz je davno zname, ze je to lez. Tak operuje prolhany a podly zapad a jeho slouhove.
   A my jsme jeho slouhove taky. Cesi jedou s tanky do Litvy provokovat Rusa. Ten nas zachranil od Nemcu 1945 kdyz nam bylo nejhure. Vse zapomenuto, ritolezci vsech zemi uz jsou spojeni proti Rusku se svym kolonizatorem USA, ktery chce mit za kazdou cenu suroviny Ruska.

   Smazat
  3. Re (09:24):
   K tomu, aby mediálně nasazovali Rusku psí hlavu a uvalovali na něj další sankce, potřebovali vlastně jen zafačovaného Navalného.
   Novičok k tomu už nezbytný nebyl. Ten se dal nahradit blíže nespecifikovanými rezidui (metabolity) jakože fyziologického původu, které doplnili do odebraných biol. vzorků té ruské "celebrity" určené k propag. použití či utracení, bude-li to pro ně nutné.
   Byla to jen další trapnost západních taj.-služeb, do které zatáhli i francouzské a švédské chemiky, a kterou politicky aktivní OPCW zakryla místo aby ji v plné kráse odhalila.

   Smazat
 14. „Protože víme, že všechna (ruská - Ed.) studia jsou prováděna správně, v souladu s normami, požádali jsme o všechny informace o vakcíně s cílem poskytnout ji izraelskému ministerstvu zdravotnictví, aby zaregistrovalo tuto vakcínu v Izraeli. Ruská vakcína Sputnik V je první vakcínou, která byla zavedena pro registraci v Izraeli," řekl Rotstein.

  Co dodat, než jí koupí ČR, tak musí hodně lidí zemřít, aby byl premiér Babiš řádně prozápadní. Premiére Babiši styď se !!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neměla by se spíše stydět tzv. "demokratická" oposice? S její antibabišovskou, bruselsky udavačskou politikou? Politikou negace a likvidace Českého Národa, jeho Otčiny a materiálně technické základny?

   Smazat
  2. 9:26 asi nebudete tak hloupý, abyste nevěděl, že o použití vakcíny Sputnik V v ČR zdaleka nerozhoduje předseda vlády.
   Pouze úmyslně nasazujete na Babiše, ať už chyboval nebo ne, hlavně abyste oslabil vládní koalici a posílil onu "demokratickou" prakticky dokonale profláknutou opozici.
   Co s ODS, KDU ČSL, co s TOP 09, se STANem, co s Piráty? Nejste dost spokojen, tihle, právě tihle jsou nějaké řešení?
   Léta nevycházím z údivu, jak se takoví jako vy, s takovým intelektem, vůbec uživí. Snad, leda, podrazy.

   Smazat
 15. Jak je vidět ono to na určitou skupinu lidí funguje. Protože stokrát opakovaná lež se sice nikdy nestane pravdou, ale idioty přesvědčí.

  OdpovědětSmazat
 16. Kníže Naryškin má pravdu předsedo! V nejmenované zemi, v nejmenovaném městě kde má koruna slušný kurs. Koudelka navrhl použití malého pejska.

  OdpovědětSmazat
 17. To oni dělají neustále a nakonec komedie s tím hlupákem navalnym je to samé.

  OdpovědětSmazat
 18. S trochu jiným scénářem ale vražda Kuciaka a jeho snoubenky také splnila svůj účel.

  OdpovědětSmazat
 19. Kobza: Vláda popírá realitu a pokorně čeká na instrukce. Co ale nastane, až padne první česká hlava muslimskou mačetou?

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020110612764590-kobza-vlada-popira-realitu-a-pokorne-ceka-na-instrukce-co-ale-nastane-az-padne-prvni-ceska-hlava/

  Sociolog Hampl o reakci na džihádistické útoky: Když vám obsazují zemi, je absurdní řešit vinu jednotlivých lidí

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020110612763812-sociolog-hampl-o-reakci-na-dzihadisticke-utoky-kdyz-vam-obsazuji-zemi-je-absurdni-resit-vinu/

  OdpovědětSmazat
 20. Taková pikantnost, jaká je demokracie nádherná "věc":
  Víte vůbec, že byly volby v Litvě?

  V Litvě, která na každém rohu křičí o demokracii, skončily další parlamentní volby. A tady to vůbec "nevonělo" jako demokracie!
  Během volebního procesu bylo odhaleno mnoho narušení. Litevské volby jsou ve skutečnosti výsměchem voličům a je ještě lepší nepřipomínat jejich legitimnost.
  Volební účast v druhém kole byla 37,9 %. V prvním kole přišlo k urnám 47,2 procent voličů.
  Zaprvé, litevská média se prakticky nezabývala volbami do Litevského parlamentu (Seimas). Zadruhé, vítězství získali konzervativci ze strany Vlastenecký svaz — Litevští křesťanští demokraté (TS-LKD).
  Na první pohled se nic zvláštního nestalo. Ale intrika je v jinde. Konzervativci hráli špinavě a otírali si nohy o legislativu.
  Už během prvního kola si pozorovatelé stěžovali na četná porušení pravidel ze strany konzervativců.
  Podle předsedkyně Státní volební komise Laury Matioshaityte byla porušení zaznamenána v každém třetím volebním obvodu. Ve druhém se to zlepšilo - na každý pátý volební obvod.
  Jaká porušení byla zaznamenána? Nezákonné financování v předvolebním období, nepřípustnost účasti ve volbách, odmítnutí registrace kandidátů, úplatky voličů a další. Nebyla ani stopa po čistotě, průhlednosti a otevřenosti. Litevská demokracie zemřela během voleb do Seimas, protože voliči byli v řadě volebních obvodů zbaveni volebního práva pro svého kandidáta.
  Ale v okresech, kde se vládnoucí elity těší podpoře, se voličům podařilo hlasovat i několikrát. A bylo zbytečné kontaktovat policii a OBSE. Stěžovatelé obdrželi formální odpověď - „rozebereme se s tím potom.“
  Jak uvedl bývalý kandidát do Seimasu Vytautas Shustauskas:
  "Volby jsou takové, že je nelze nazvat normálními a demokratickými." Je to tak, že velké klany sdílejí moc a všichni, kdo s nimi nesouhlasí, jsou ze seznamu kandidátů vymazáni pod jakoukoli záminkou. Křičí také na běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka, i když je takový nepořádek v samotné Litvě. “
  Zatímco vládnoucí klany sdílejí moc v republice a současně živí Tichanovskou, deklarují nelegitimitu běloruského prezidenta.

  https://rusvesna.su/news/1604685695

  https://www.topky.sk/cl/11/1993745/V-Litve-dojde-po-parlamentnych-volbach-k-zmene-moci--ludia-sa-k-volebnym-urnam-nehrnuli


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Joooo, tomu se teď říká demokracie západního střihu 🤮🤮🤮🤮🤮

   Smazat
 21. Sakralni obeti byli Kuciak a jeho snoubenka. Lidi to vyhnalo na ulici, hodili to na mafiany, Fico byl vymenen za Pellegriniho a Kiska za Caputovou. Slovensko se stalo 100% kolonii USA.
  Dodnes se nevi, kdo strilel (vrah si nepamatuje odkud strilel) a kdo byl objednatel vrazdy. Ucel byl dosahnut.

  OdpovědětSmazat
 22. Hlavně, že v Bělorusku se podvádělo, ale důkazů "nět". V USA je ke špinavostem každý zločin dobrý. I obviňování z ovlivňování voleb Ruskem či Čínou. Přitom kapitalismus existuje i v Rusku a přesto se USA snaží Rusku škodit. Je to v rozporu s Chartou OSN, ta naopak vyzývá k mírové soutěži států světa. Konečně USA se těmito volbami jasně odkopalo.

  OdpovědětSmazat
 23. Sakralni obet je Kuciak, falesny objednatel vrazdy Kocner. Ten uz byl osvobozen. Spravny objednatel jsou tajne sluzby zapadu. Ty nebudou nikdy souzeny, odhaleny.

  OdpovědětSmazat
 24. Ze ten Voloda z toho slizouna nezvraci. Ma uz training.

  OdpovědětSmazat
 25. Také si myslím, že je to běžná praxe západní politiky. Obecně: kapitál hyne bez válek a masového zabíjení lidí. Ale i zabíjení jednotlivců, které pak může vyvolat to masové je v praxi Západu a jeho "civilizace" normou. Samozřejmě že přesně toho druhu jsou všechny skřipalovštiny, navalnyády....
  a vůbečc bych se nedivil, až se za pár roků provalí, že i většina teroristických činů - nyní v Paříži, Nic, Vídni, jsou dílem poskoků kapitálu, aby byl udržen "pořádek, uzavřená ústa a krok" v některých zemích. Myslím, že je to jako s požárem Říšského sněmu a tak jen nyní očekávejme "lipský proces". Ostatně by se to nevymykalo směrování EU, která spadla do zajetí vyšší podoby nacismu. Prostě na jedné straně kapitál potřebuje rozděl a panuj a na druhé straně potřebuje vyrábět fiktivního nepřítele a semknutou frontu poddaných proti němu. A nedaří se jak by
  vládnoucí antihumanistická fronta Západu potřebovala.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zapad nemuze existovat bez vykradani surovin za babku a profitu z kreditu porobenym zemim! Vidite to na Spojenem kralovstvi co z neho je, kdyz skoncilo zdimani kolonii. Nas zdimaji take. Problem je, ze ti co nam vladnou a ovladaji media tvrdi, ze z EU my profitujeme. Tahle hra pokrytcu a lharu je hrana vsude v koloniich USA. EU je jenom prostrednik a je vytvorena globalisty ke zniceni Evropy migraci a ted COVIDem. Ten je biologicka zbran vyvinuta Americany a Cinany. Jako zbran ji kvalifikuji spickovi vedci, kteri nemaji pristup k mediim. Zamerne uvolnena byla ve Fort Detrick, Maryland na jare 2019, kde jim nefungovala uz rok cisticka odpadnich vod!!! Prvni umrti pripisovali nespravne chripce, pote elektronickym cigaretam. I tohle padlo, umirali i nekuraci na stejne symptomy. Protoze mely obeti zcernale plice, zacali rikat, ze je to neco noveho a zakazali pitvat. Americka CDC o tom vedela a bude jednou souzena za zlociny proti lidskosti. Stejne tak cela WHO a Fauci.

   Smazat
  2. Ne Západ, ale společnost, která je založená na neomezeném soukromém vlastnictví. Dokud jakákoliv civilizace dopustí, aby na jedné straně existoval jedinec, který má majetek třeba za miliardy a na straně druhé jedinec, který nemá nic a je na ulici, tak bez vykrádání bohatství jiných států či populací to nepůjde. Proč má mít někdo majetek za miliardy, který k normálnímu důstojnému životu nepotřebuje ? Tento princip je třeba zlomit. Jinak dobře nebude.

   Smazat
 26. Starší z nás, ktorí zažili reálny socializmus, si určite pamätajú známe frázy ideológov komunizmu o tvorivom rozvíjaní učenia (ideí) marxizmu-leninizmu. Väčšina ich považovala za bezobsažné frázy, prvomájové heslá. Tí pozornejší, ktorí, sa neuspokoja s tým, čo im predkladajú mainstreamové média, môžu, na základe porovnávania obdobia pred r. 1989 a obdobia 30 rokov po prevrate, prísť na to, ako sa postupne menil obsahový význam a zaobalenie viacerých pojmov:
  beztriedna spoločnosť - občianska spoločnosť
  triedny boj (ako hybnú silu dejinného vývoja) - vystriedal boj či zápas za ľudské a občianske práva;
  proletársky internacionalizmus – kozmopolitizmus, svetoobčianstvo, multikulturalizmus;
  národnooslobodzovacie hnutie, export revolúcie – šírenie demokracie (farebné revolúcie, prevraty v krajinách s nevyhovujúcim režimom);
  materialistický „vedecký“ (ideologicky presadzovaný) svetonázor - vystriedal praktický materializmus (materialistický konzumizmus), život zameraný na konzum bez vzťahu ku duchovnu;
  strana ako revolučný predvoj spoločnosti – dnes NGO, rôzne mimovládky;
  revolucionári – (zmena výsledkov volieb) aktivisti z radov progresívnej/demokratickej opozície
  Národný front – širokorozchodná, pravoľavá koalícia;
  všadeprítomá ŠtB – veľký brat sa pozerá;
  kritika/boj proti revizionizmu a oportunizmu – postihovanie za politicky nekorektný názor, mediálny lynč;
  víťazstvo (ideí) komunizmu na celom svete – iný (krycí) výraz pre jednu z rôznych foriem úsilia známych v minulosti aj súčasnosti o dosiahnutie nadvlády nad svetom.
  To sú len niektoré príklady, analógií medzi tým, čo to bolo vtedy a tým, čo je dnes, sa dá nájsť aj viac.

  OdpovědětSmazat
 27. Máte dobré postřehy, ale například občanská společnost nemá nic společného s beztřídní společností. Je to její protiklad. Zrovna tak kosmopolitismus je protikladem k internacionalismu. Lidská práva taky nemají nic společného s třídním bojem, který stále trvá. Právě ti, kteří chtějí tento majetkový stav zachovat na věky podsunuli populaci taková hesla. Když se řekne aktivista, tak to zní jakoby levicově, ale s levicí a se spravedlivou společností to nemá nic společného. A tak je to s ostatními hesly. Vše se děje s cílem zachovat nesouměřitelné majetkové a obecně sociální rozdíly ve společnosti pokud možno na věky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vaša námietka je logická a tvrdenie, že občianska spoločnosť je protiklad beztriednej spoločnosti, je správne a súhlasím s tým. Pridajte však k tomu ešte jeden postreh, že ide o dve strany, teda rub a líc jednej, tej istej mince. Keďže rub a líc sú protiklady, máte pravdu, ak poukazujete, že beztriedna spoločnosť a občianska spoločnosť sú protiklady. Skúste ten postreh ďalej premyslieť a pochopiť. Pre ilustráciu nazvime rub a líc tejto jednej mince Pax Sovietica a Pax Americana. Vezmite si prirovnanie: víťazstvo (ideí) komunizmu na celom svete – iný (krycí) výraz pre jednu z rôznych foriem úsilia známych v minulosti aj súčasnosti o dosiahnutie nadvlády nad svetom. Z minulosti je známy Pax Romana, kedy rímske légie obopínali vtedajší svet. Nepripomína Vám to, aké vojská a aké základne obopínajú dnešný svet? O tom, že v II.svetová vojne išlo Nemecku o dosiahnutie nadvlády postupne nad celým svetom, niet pochybností. Po II.svet. vojne stáli proti sebe dva vojenské bloky. Východný (nazvaný ak Pax Sovietica) a Západný (Pax Americana). V tom čase označovaný ako bipolárny svet. To sú vlastne dve strany jednej tej istej mince. V r. 1989 v súperení medzi týmito dvomi blokmi zvíťazil Západ. Z toho vyplýva, že sa presadil západný model riadenia sveta. V rámci toho aj občianska spoločnosť. K čomu by to viedlo? Komunistický model bol založený na bojovnej materialistickej ateistickej ideológii. Už v 20.storočí upozorňovali kresťanskí filozofi, že komunizmus nevedie ľudstvo k vyšším formám bytia, ale naopak: smeruje k tomu, aby ľudstvo definitívne uvrhol do duchovného otroctva (kresťanstvo chápe človeka ako hmotno-duchovnú bytosť, kým marxizmus ako druhovú bytosť). Po r. 1989 sa začal presadzovať materialistický konzumizmus bez vzťahu k duchovnu s podporou toho, čo je v rozpore (potraty, registrované partnerstvá, atď., atď.) ku kresťanským základom, na ktorých sa dlhodobo formovala naša európska civilizácia. K čomu by dlhodobo viedol hodnotového systému v spoločnosti, je na samostatný rozbor. Ale v princípe máte pravdu a zhodneme sa v tom, že sa to deje (aj) s cieľom zachovať nesúmerateľné majetkové a obecne sociálne rozdiely v spoločnosti pokiaľ možno naveky.

   Smazat
  2. Ľudstvo sa vyvíjalo na zápase kultúr. Na podmanenie si všetkých krajín sveta obsadením okupačnou armádou nemá žiadna veľmoc dostatok zdrojov. Najväčším umením boja je v dnešnej dobe vôbec nebojovať, ale rozvracať všetko hodnotné, všetko, čo má cenu v krajinách, ktoré sa majú ovládnuť. Zničiť morálne hodnoty, náboženstvo, úctu k autoritám a predstaviteľom, kultúrne tradície...Postaviť starých proti mladým, názor proti názoru, presvedčenie proti presvedčeniu, bohatých proti chudobným. Všetko vrátane bielych proti čiernym, čo rozdeľuje ľudí a ničí morálne hodnoty národa sa pritom využíva. Keď je všetko rozvrátené, krajina je dezorientovaná a zmätená, demoralizovaná a destabilizovaná, nastáva destabilizácia, kríza. Je to kultúrny marxizmus, obecne známy ako „politická korektnosť“. V tom je podstata kultúrnej vojny, ktorou v súčasnosti spoločnosť prechádza. Ľavicoví radikáli sú proti kresťanstvu, proti Bohu a proti tradíciám, podporuje sa sexuálna revolúcia, atď. s cieľom meniť ľudské hodnoty. Svet sa rozdelil na 2 názorové skupiny. Toto rozdelenie je podľa morálky, sociálnej príslušnosti, kultúry a náboženstva. Stúpenci tradícií sú v tomto zápase kontra-kultúrou, ktorú mainstream vytláča na pokraj spoločnosti, kde sú stále zosmiešňovaní cez médiá a rôzne spolky. Propaguje sa multikulturalizmus. Ale kultúrny stret nevytvoril ani v minulosti, ani v súčasnosti a ani v budúcnosti pokojné spolunažívanie kultúr. Skôr či neskôr začnú medzi sebou bojovať, jedna alebo druhá strana nakoniec prevládne. Preto je multikulturalizmus vhodným nástrojom k podmaneniu si a pohlteniu slabšej kultúry silnejšou, agresívnou kultúrou. Či sa im to dovolí a podarí, záleží na ľuďoch, ktorí sú zatiaľ mlčiacou väčšinou.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.