Reklama

středa 18. listopadu 2020

Nikol Pašinjan hraje vabank

Jiří Vyvadil

18. 11. 2020   VašeVěc 

Situace v Arménii je velmi napjatá a nepřehledná. Tak trochu jako v Rumunsku krátce předtím než byl Ceaușescu s manželkou zastřelen. V Arménii se mohutně demonstruje, aby premiér Pašinjan odstoupil. Arménský prezident v provolání k národu premiéra vyzval k odstoupení a vytvoření prostoru pro nové volby.

Každý si dělá nějaké závěry. Ivan David tvrdí, že vše se děje vinou Turecka, což je leitmotiv jeho politického sdělení. Ne, že bych se nedomníval, že Erdogan dlouhodobě prosazuje, tu i jinde, své osmanské představy, ale v arménském případě mu fatální prohru své země na stříbrném talíři přinesl sám vůdce arménské barevné revoluce…

Čím to je, že se všichni ti barevní revolucionáři chovají megalomansky jako šílenci. A všichni dovádí své barevné revoluce ke kolapsu země… A tak gruzínský prezident Saakašvili, kdysi miláček Západu, vyvolal válku proti Rusku (na radu známého amerického jestřába senátora McCaina, který ho mimochodem navrhoval na Nobelovu cenu míru) a následně nechtěl věřit, jak gruzínská vojska byla hanebně poražena. Možná ještě větší miláček Západu ukrajinský prezident Porošenko odstartoval zběsilé útoky proti Putinovi a výsledkem byl Krym, kde 98% jeho obyvatel hlasovalo pro připojení k Rusku, stejně jako občanská válka na východě Ukrajiny, která přinesla přes deset tisíc mrtvých. A to nemluvím o naprosto rozvrácené ekonomice.

Něco podobného je arménský šílenec. Poté, co se stal revolučním premiérem, zahájil trestní stíhání Roberta Kočarjana, bývalého prezidenta Náhorně-karabašské republiky, předsedy vlády Arménské republiky a po deset let následně jejím prezidentem. To znamená, jak již dříve konstatoval Jan Campbell, osobního přítele prezidenta Putina. Zahájil rovněž – a to je fakt už na hlavu - trestní stíhání generála Jurije Chačaturova, tajemníka Organizace Dohody o kolektivní bezpečnosti. Stejně tak minimálně toleroval nacionalistické demonstrace proti ruské vojenské základně a v rozporu s četnými závěry tzv. Minské skupiny, která ve známých madridských požadavcích stanovila vyvážený postup, včetně faktu návratu sedmi okresů pod ázerbájdžánskou správu, prohlásil, že Náhorní Karabach je a bude arménský. A tečka.

Takhle mohl jednat jen politik, který absolutně neví, která bije a který tak přivodí své zemi zkázu. Chová se zhůvěřile i při posuzování jiných reálií. Ignoruje, že Ázerbájdžán je mnohem bohatší díky zásobám ropy a plynu a má skvěle vybavenou armádu.

Ale nejen to. Zatímco tak trochu trvale na Rusy útočil, ještě před několika týdny odmítal návrh Putina na uzavření dohody o příměří s tím, že uprostřed bojů nelze dohodu tohoto typu uzavřít. Proč by Putin měl podporovat svého nepřítele? A co mohl očekávat od Baku, které provokoval tím, že své území Ázerbájdžán nikdy nedostane?

Jak říkám barevný revolucionář – šílenec.

Ve svých nebezpečných provokacích pokračuje i nadále.

Na jeho facebooku, uprostřed mohutných demonstrací vybízejících ho k odstoupení, se objevil následující text k vojákům vracejícím se z Náhorního Karabachu:

"Dnes jsem sledoval desítky videí vojáků z první linie. Jsem ohromen chytrostí těchto chlapů. Máte pravdu. Čekám na tebe v Jerevanu. Pro konečné řešení problému fňukajících pod zdmi. Pyšný na vás."

Prostě sebevrah.

No může se někdo divit, že to většina arménských politiků chápala jako výzvu k občanské válce? A dokonce bych se nedivil, že v tak zoufale napjaté národní situaci by ho klidně mohl někdo pověsit na nejbližším kandelábru, pokud by dostal příležitost.

Nikol Pašinjan prostě hraje vabank.

Jak to skončí, upřímně nevím.Foto: Poté, co premiér podepsal dohodu o Náhorním Karabachu, dokonce za zády prezidenta, vtrhli do budovy parlamentu protestující Arméni.

50 komentářů :

 1. Pane Vyvadil, vždyť u nás se děje to samé. Prostě rozvrátit státy aby byly lehčeji zpracovatelné pro nový světový řád. Všechno to řídí Sereš a týká se to i SS. Jenom ti vlezdoamiřiti to nechápají, nebo mu za chabar pomáhají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ivan David tvrdí, že vše se děje vinou Turecka, což je leitmotiv jeho politického sdělení.- Nesprávné tvrzení. Vše na Kavjaze organizuje a řídí proti Rusku Velká Británie - ta má prsty ve všem co oslabuje pozici Ruska. Pašinjan je dítkem GB a byl jimi dosazen s pomocí Sorose-jeho neziskovek a uměle vyvolaných protestů. Tehdy se řeklo, že Pašinjan má za úkol vyvolat válku. Povedlo se. Cca po 2 letech - to byla rychlost ! Rusko zachránilo 3 státy od zničení naplánovaného Velkou Británií, kvůli plynovodu. Arméni, Azebajdžán a Turecko - které neskočily do pasti války a přistoupily na dohodu. Perfektní vidle !

   Smazat
  2. Je vidět, že posloucháte Pjakina.

   Smazat
  3. Přesně! Sorošův poskok Pašinjan zničil vlastní zemi. Jak charakteristické pro každého Sorošova poskoka! Třeba takový Havel, úplná likvidace vlastní země jako po Bílé hoře. A pozor, věci zdaleka nejsou u konce! Další Sorošovi poskoci se už chystají na další vlnu apokalypsy. Kolaborantblok s piráty už chystají demografickou výměnu obyvatelstva masovou migrací a zrušení Benešových dekretů. Ke zrušení Benešových dekretů už probíhá rozsáhlá ideologická masírka obyvatelstva, točí se prosudeťácké a antičeské filmy atd. Ta samá masírka probíhá v případě migrace.

   Smazat
  4. 11:51
   No vida,co ten starý pán nestihne. Jeden den v Maďarsku, Polsku, Turecku, dnes v Ázerbájdžánu, zítra Arménie.
   Postiženi mozku některých lidí zde, zarážející.
   Piráti chystají "" demografickou výměnu a masovou migraci "" pane,vy jste totální MAGOR, jinak se to nedá nazvat.
   A ty Benešovy dekrety, tak ty taky nemají chybu, jistě budete volič toho spolku pomatencu včele s Davidem a Pitomiem .spd.


   Jak pan Havel zlikvidovali naší zemi, ten sám nemohl nic rozhodnout.

   Smazat
  5. 2020 14:32
   Nedejte se vysmát! Představujete si to jako dítě ze základní školy.
   Podpora programu "America First" se neděje za osobní přítomnosti donátora ale prostřednictvím dolarových fondů pro politické neziskovky, prostřednictvím ZaMini (Toyoty pro ISIL), tajných služeb ambasád a jejich bývalých stážistů (rozdávání letáků, mávátek a transparentů, placení aparatur a mediálního prostoru...)

   Smazat
  6. 14:32- starý pán má jen peníze ukradené firmám na burze a organizace, kde je investuje pro sdílenou ideu.

   Smazat
  7. Soroš hlavně vytvořil globální mafii, proti níž je Cosa Nostra jen vesnický kroužek filatelistů.

   Smazat
 2. Majdanizace zemí se už NEVEDOU...
  Zakladatelka společnosti Bilderberg, bývalá královna Beatrix, nabízí Vladimiru Putinovi obrovský úplatek za krádež globálního bohatství.
  https://geopolitics.co/vital-issues/ben-fulford/bilderberg-founder-ex-queen-beatrix-offers-vladimir-putin-huge-bribe-to-steal-global-wealth/#comment-62752

  OdpovědětSmazat
 3. Snad ho Arméni kopnou do zadku a zvolí si pro národní vládu to by bylo nejlepší udělat.

  OdpovědětSmazat
 4. Pašinjan potopil Arménii. Z dobře vedené země učinil loutku a z členství v bezpečnostních strukturách zemi vydanou komukoli na milost či nemilost. Zasloužil by lidový trest.

  OdpovědětSmazat
 5. Pašinjan potopil Arménii. Z dobře vedené země učinil loutku a z členství v bezpečnostních strukturách zemi vydanou komukoli na milost či nemilost. Zasloužil by lidový trest.

  OdpovědětSmazat
 6. EU chce vnucovat lásku k sexuálním menšinám penězi. Jinak státy čeká trest. Názor

  https://cz.sputniknews.com/nazory/2020111812817126-eu-chce-vnucovat-lasku-k-sexualnim-mensinam-penezi-jinak-staty-ceka-trest-nazor/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:50
   Pokud takový blábol nacmárá sputnik, potom vždy vím, že je to jen nesmys, lež a pomluva Západu.
   Nikdo žádnou lásku k menšinám nebude podporovat,natož nějaký trest, článek jen pro blby.

   Smazat
  2. Propagandistický trole 14:16, stále lžete a šíříte kolem sebe nenávist. Nic z toho, co jste napsal není pravda. Sputnik uveřejňuje informace a názory, které vám nejdou pod noc nebo jim při své velké duševní omezenosti nejste schopen porozumět.
   Západ nikdo nemusí pomlouvat. Fakta k odsudku stačí.
   Prosazování podpory sexuálních a náboženských menšin je hraní si s ohněm, degradace tradiční rodiny, cesta k rozvratu společnosti - stačí se podívat na dnešní Francii nebo Belgii, no go zony, neschopnost státu zabezpečit vlastním občanům bezpečnost atd. atd.
   NApsat, že "článek je jen pro blby" mohl napsat opravdu jen Velký Blb.

   Smazat
  3. 8:39
   A zase ten chudák pardálek.
   Sputnik je ta nejhorší, žumpa žump,schodla se na tomto Evropská rada,v Pobaltí sputnik, jako to nejhorší svinstvo už odpojili. Doufám, že je budeme následovat.
   Soudruhu už jsem vám psal,tím vaším DEBILEM tituluje svého fotra, nebo parchanty, případně vaši starou. Já do vaší rodiny rudých darebàku nepatřim. Tečka.
   Jste jen obyčejný slouha ruských fašounu.

   Smazat
  4. 9:34 Zavři hubu havloide na Sputniku dostávají prostor i takoví šmejdi jako je tlustej vlasovec atd. Slouha slouhů jste vy poskok západu my se zajímáme jen o ČR. A vnucování vašeho přesvědčení si můžete nechat.

   Smazat
  5. 10:34
   Z vaší držky páchne jen ruský hnusný zápach. Něco s tím dělejte, ten zápach je opravdu odporný.

   Smazat
 7. Všechny jevy v současné době je nutné posuzovat i v širších souvislostech , kdy je na místě zásadní dotaz, zda máme na světě ještě "kapitalismus" a tím také demokracii a svobodu projevu? Já myslím, že nikoliv a v posledních cca 20 letech jsme postupně globálně přešli do éry "finančního feudalismu" a "demokracie" a "svoboda slova" se stávají prázdnými pojmy, protože , kdo má ty správné finanční zdroje, si prostě "demokracii" a "svobodu slova" koupí, což dnes vidíme každý den v přímém přenosu! Privátní sociální sítě jsou v čele těchto globálních mediálních patologických jevů, takže kritika cenzury na Facebooku je sice možná, ale to je asi tak všechno! Plíživý "orwellismus" , který jenom na světě kvete, bude v budoucnu ještě daleko tužší , s rozvojem technologií , tak jak můžeme vidět v Číně , ale všechny "rozvinuté" ostatní státy světa Čínu rychle dohánějí a jestě svoje prokazatelně totalitní praktiky halí do krásných slov o demokracii, kde jsou na špičce ve vývoji nové "totality" USA, které zavádějí do praxe "rozdělenou a rozeštvanou" společnost, která se ale daleko snáze ovládá a protože USA "náš vzor" , tak můžete všechny tyto atributy "nové doby" sledovat při rozvoji i v České republice!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale kapitalismus neznamená a nikdy neznamenal automaticky demokracii.

   Smazat
 8. V genech kapitalizmu je parazitizmus a tím i nemorálnost. Proto může být chápán jen jako vývojový stupeň. Celou jeho historii provází úpadek morálky a došlo to až tak daleko, že prostě silnější neuznává ani dohody a ztratil pud sebezáchovy. Po staru by se řeklo zvlčil. Z psa co má lidem sloužit se stal vlk co lidem škodí. Ztratilo význam dělat nějaké smlouvy a zašlo to tak daleko, že nemá cenu uzavírat sňatky a mít rodinu. To je ta absolutní svoboda.

  OdpovědětSmazat
 9. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 10. Už 31.let není co slavit, státnost je jen na papíře!!!!! Vládnou tady poskoci fašoEU a amiokupantů... a to platí i o tyhle vládě!!!!! Velmi přesné - jenom bych dodal, že i výše uvedení nevládnou, pouze poslouchají cabalu- 7 židovských rodin Rokefelů a Ročildů i když mnozí mají změněná příjmení z důvodů utajení. Působí ve všech zemích světa !!!
  https://geopoliticsastrology.files.wordpress.com/2019/03/zprc3a1va-15-kalousek-a-top.jpg?w=676

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:26
   Hm,vy máte slušně vymetino, "" roklféru,rocildu "", ti podle vás ovládáji Babiše a jistě i komunisty.
   Odvar z třezalky vám snad udělá dobře.
   Vždy jsem si přál potkat takového blba, zatím se nepovedlo.

   Smazat
  2. 14:11 Vy jste najiva nebo blbě placený. Jeden z těch Vašich ovládačů řekl: Dejte mi právo tisknout peníze a bude mi jedno kdo vládne. Kdo zná toky peněz, ví co má dělat, aby bylo vždy podle jeho přání.

   Smazat
  3. 14:11- Můžete mi sdělit, které jiné etnikum má "Světový kongres" a nejlepší tajnou službu?

   Smazat
  4. 15/39
   Na ty nesmyslné konspirace může naskakovat jen člověk rozumu mdlého. Stále stejné blàboly, už mnoho let, v USA se střídají prezidenti na rozdíl od Ruska a v podstatě svět funguje několik desetiletí.Tak kdo potom vládne, kdo co ovlivňuje, podle vás.

   Smazat
  5. 18:53- pradědova citace je podložena, tedy jen člověk mdlého rozumu ji nerozumí/nechce rozumět.

   Smazat
  6. 18:53 je nasazený provokatér. Blábolí nesmysly, uráží, překrucuje, provokuje.
   Divím se redakci, že upustila od cenzury podobných idiotů. Ještě se sem vrátí ta parta rasistů, antisemitů a bude vystaráno.

   Smazat
  7. 8:42
   Ty, "" pardálku "" ,tobě vadí jiné názory než ty tvoje,s tímto se soudruhu budeš muset smířit,kde žiješ,30 let máme demokracii a svobodu slova, takže sklapni a podobné bláboly si nech na vaši schůzi SČSP.
   A pokud někdo uráží,tak jseš to ty. Idiot si říkej doma svejm parchantum,nebo starý.

   Smazat
  8. 13:29
   No, gratuluji ke slušnému blábolu.
   Podle toho co jste napsal,tak i v dnešním Rusku nevládne Putin,ale nějací roklfererové a Kalóósek,jo a nezapomeňte na amiookupanta,to hlavně. Vy máte slušně vymeteno v hlavě.

   Smazat
  9. 10:02- V Rusku vládnou vaši oligarchové, které se snaží Putin zkrotit, jako Trump v USA.
   A nebojte se, ne všichni mají v hlavě vymeteno, vlastně proto, bojte se.

   Smazat
 11. Já bych řekl, že ať to dopadne jak chce, Arménie už nikdy ruská nebude, stejně jako Ukrajina a další v minulosti okupované státy. A proč by měl někdo být blázen, že trestně stíhá člověka, který je osobním přítelem Půtina, to ví snad jen soudruh Vyvadil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stačí se zamyslet. Pokud Arménie nemá dost silnou armádu a nebýt té ruské "okupace" dobyly by ji turkické armády, je chytré provokovat Putina? Existence Arménie a jejího lidu závisí na ruské armádě.

   Smazat
  2. Martine, opět vedle. V Rusku jsou národnosti teritoriálně odděleny se svojí pravomocí. Možná větší, než máme my v EU. Výhoda carského Ruska ale i SSSR byla, že Turecko jako minulá říše si netroufala své souvěrce vzít zpět pod svoji správu. Teprve nyní, před novým dělením sfér vlivu má šanci. A opět ve jménu víry, bohové žádají oběti.

   Pro nemuslimské malé země to může být "moderní" genocida a jejich záchrana před ní může být těsnějším spojením s Ruskem. Toho jsou si vědomi i Bělorusové, byť se nejedná o víru ale pragmatismus v politice.

   Smazat
 12. Na každého darebàka se vaří voda,Caucesku byl komunisticky gauner,a nic jiného si nezasloužil. Pokud je Pašinjan stejný zmetek jako Čaučesku tak dopadne stejně.
  David, ten protičeský, prorusky poskok už delší dobu vše svaluje na Turka, rusákovi libá nohy,proč,kdo ho platí,neni těžké určit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Gauner, negauner jako jediný z Varšavského paktu odmítnul účast na internacionálnï pomoci Československu v roce 1968. Každému co jeho jest

   Smazat
 13. Osobně si myslím, že jediná naděje Arménie v nenávistném islámském moři je stát se členem Ruské federace. Jinak vidí, co znamená spoléhat se na Západ. My bychom o tom mohli vyprávět....
  Hodili nás přes palubu v r. 1620, 1648, 1938,1939, 1968 ... a to jsme ve středu Evropy.

  OdpovědětSmazat
 14. 14:51
  Mluvit o Západu v roce 1628, 1648 to chce mít opravdu velkou fantazii.
  Co myslíte, že by se v 68 stalo, pokud by se Nás Zapad vojensky zastal, těžko byste tady psal ty vaše bláboly.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebýt mnichovské zrady a touhy západu zničit vojensky SSSR, nebyla by II. světová a nebylo by tudíž ani to, co se stalo v 68. A očividně nemáte ani potuchy, kdo přišel s myšlenkou "železné opony".
   To bylo "hezké gesto" "slušného" "čestného" západu jak poděkovat SSSR, že svět osvobodil od nacismu.

   Smazat
  2. 16:54
   Jak můžete psát, že touha Západu byla zničit SSSR, pokud podepsali s fašounem smlouvu a za 20 dní po Německu napadlo SSSR Polsko.
   Máte tam velký omyl.Sssr zdaleka neosvobodilo celý svět.To lžete proč ?? Americká armáda bojovala na pěti frontách. 90 % Západní Ev.osvobodil Amik.Sssr převážně osvobozovala své území, které Stalin že začátku hloupé s fašounem prohrál.
   A to nemluvím o velké pomoci Západu SSSR.během války.

   Smazat
  3. Opět Unknown provokuje historickými lžemi. Británie a USA svými penězi probudila a podporovala v Německu nacozmus. Všechny západní země se účastnili Intervence do sovětského Ruska (včetně našich Legií, které byly k otmu zneužity). Celou meziválečnou dobu západní země, především Francie a Británie odmítali s SSSR podepsat mírovou a spojeneckou smlouvu proti Hitlerovi. Mnichovem nasměrovali Hitlera proti SSSR. Prvního půl roku války s Hitlerem vůbec nebojovali, čekali, že se obrátí na východ a přepadení Polska mu bude nějak odpuštěno. U Danquerke nechal Hitler schválně možnost stáhnou britské vojáky domů a přitom je zcela odzbrojil. Čekal, že "kupčíci" mu za to půjdou víc na ruku.
   A tady ten blábola Unknown si dovoluje překrucovat a popírat historická fakta. Fuj, to je špinavec!

   Smazat
  4. 8:49
   Něco tak uboze hloupého se nečte každý den.R
   Rus do poslední chvíle vyvážel do Německa suroviny, dokonce několik měsíců před napadenim pozval Stalin na voj.přehlidku do Moskvy fašouny, takový byl s nimi kámoš.
   Západ se účastnil vpádu do sssr,vy se nechte vyšetřit.
   Podobné bláboly do nás cpali komouši před 89,vy jste byl jistě jeden z nich.

   Smazat
  5. Můžu to psát proto, protože to tak je! Jako první podepsal s fašounem smlouvu západ a až po tom, co západ odmítl utvořit spolu se SSSR koalici proti Hitlerovi, Stalin uzavřel smlouvu s Německem o neútočení. Správně pochopil úmysly "slušného" západu. SSSR nenapadl Polsko. Vzal si jen zpět území, které mu patřilo podle Curzonove linie.
   Že americké firmy obchodovaly za války s Německem dnes už není žádným tajemstvím, to byla ta pomoc SSSR?? USA dlouho otálely s otevřením další fronty aby pomohly SSSR a bojovat začaly až po napadení Japonskem. Jejich taktikou bylo ať se Německo vybije se SSSR a pak si jen dojít pro kořist. To taky udělaly.

   Smazat
  6. 9:27
   A jakou kořist měl Amik na Rusku, jen do nich nacpal techniku, suroviny, potraviny, taková byla kořisti Amika.
   Vy raději nic víc nepište. Jenom hloupě žvanite.
   Dokládáte to tím, že si SSSR vzalo na Polsku,jen to co jim patřilo, pokud by se tak chovaly ostatní státy,tak se bojuje ve světě každý den. Hodně hloupé.

   Smazat
  7. Amik že něco nacpal Rusku?? Si děláte pr...?? SSSR musel vše zaplatit!!! Stejně jako ČSSR muselo zaplatit výdaje spojené s našimi letci v RAF. Hnus!

   Každý den se ve světě bojuje, jste si očividně nevšiml. Všude tam, kam se USA rozhodly "vyvézt demokracii" jak si ji představuji američani.

   Smazat
 15. 1) Ano pravda pro Arménii by asi bylo řešení vstoupit do RF jako autonomní republika, tím pádem by jí zůstala vlastní vláda, parlament, policie atd.

  2) Budoucnost Karabachu je nejistá. Arméni za tisíce let ho ztratili a získali několikrát. Je možné, že tomto stoeltí ho zíksají znovu až v Baku dojde ropa i zemní plyn a změní se mezinárodní situace. V.V. Pjakin má teorii, že jednou vznikne Velká Arménie.

  3) je lepší mluvit mírně a budovat armádu, tak to dělá Putin než mluvit hrubě a armádu zanedbávat, tak to dělal Pašinjan.

  Jaký jiný smysl mělo mít politické setkávání a slavení v Suši než naštvat Alijeva v době, kdy arménská armáda nebyla připravená? Přitom blízký Stepanakert je mnohem lidnatější město. Proto byly řeči o budoucím stěhování karabašského parlamentu do Suši podivné, když pro politiky bylo lepší být ve Stepanakertu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Andreji, docela by mne zajímala historie osídlení Karabachu hlouběji do minulosti. Máte k tomu co říci? Já se domníval, že historicky vždy patřila Ázerbájdžánu.

   Smazat
 16. Technicka: referendum na Krymu probehlo jeste pred zvolenim Porosenka.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.