Reklama

středa 25. listopadu 2020

Odvolací soud v Pensylvánii nařídil přezkoumat sporné hlasovací lístky zaslané poštou v rámci voleb prezidenta USA

Ivan David
25. 11. 2020

Každým dnes se jeví jako pravděpodobnější, že o budoucím prezidentovi USA nakonec rozhodne Nejvyšší soud USA. Při projednávání volebních stížností a žalob na falšování voleb vyplouvají na povrch stále další skandální informace o obřím rozsahu volebního podvodu, který byl zřejmě spáchán při letošních prezidentských volbách. Je také zajímavé sledovat i rozdíly, jak o causách informují média v Evropě a v USA.
 
Média v EU v podstatě pořád opakují subjektivní hodnocení Donalda Trumpa jako „padoucha“ a občas přidají špetku informací – týkající se výhradně odmítnutí některé žádosti týmu jeho právníků. O odhalených podvodech však mlčí jako o „nejvyšším nukleárním tajemství NATO“.
Spoustu zajímavostí se naopak člověk dočte v amerických - zejména lokálních novinách, které často přináší i plná znění rozhodnutí soudů nebo úřadů, které daly za pravdu úřadujícímu prezidentu USA. 
 
Příkladem tohoto dvojího standardu informování je causa přepisování hlasovacích lístků volebními úředníky ve státě Pensylvanie. Většina evropských médií v pátek přinesla zprávu, že soudce Matthew Brann zamítl žalobu týmu právníků kampaně Donalda Trumpa. Jaksi zapomněla dodat, že žalobu zamítl, aniž by byl umožnil provedení důkazů. O podstatě žaloby se v novinách v EU téměř nic nedočtete. Stejně jako o tom, že odvolací soud v pondělí jeho rozhodnutí zrušil a nařídil provádění důkazů.
 
Podrobnosti o volebních podvodech a jejich projednávání přináší na jednom místě americká síť The Epoch Times, která sdružuje řadu vydavatelů lokálních novin. Včera detailně popsali jeden z hlavních soudních sporů v Pensylvánii, kde sčítací úředníci vyřadili jako „vadné“ několik set tisíc hlasů pro úřadujícího prezidenta Trumpa. Současně však přepisovali údajně „špatně vyplněné“ hlasy. A to tak, že je započítali kandidátu Demokratické strany Joe Bidenovi. Výsledkem této práce mnoha „ostrých tužek“ volebních úředníků je údajné vítězství Bidena o 80 tisíc hlasů.
 
Tým právníků Trumpovy kampaně toto falšování voleb zdokumentoval a u soudů se dožaduje zneplatnění zfalšovaných hlasů. V první instanci o žalobě rozhodoval soudce Matthew Brann (obrázek), který byl v minulosti vládním zmocněncem prezidenta Baracka Obamy a do funkce soudce byl ustanoven bývalým prezidentem za Demokraty těsně před jeho odchodem z Bílého domu. Do soudní „trafiky“ měl být podle Epoch Times jmenován na návrh senátora Pata Toomeyho v Senátu přezdívaného „bez cla“. Tento senátor je největším odpůrcem Trumpovy politiky omezení dovozů pomocí cel a snah o návratu výroby a pracovních míst z Asie do USA. 
 
Soudce Brann to při zamítání žaloby opravdu přehnal. Podle Ústavy USA má při projednávání svého sporu u soudu každý právo předložit své důkazy, které musí soud vyhodnotit. Prvoinstanční soudce zamítl žalobu, aniž by umožnil provedení jediného důkazu. Tento postup shledal odvolací soud protiústavním a nařídil dodání všech důkazů o volebních podvodech a jejich řádné posouzení soudem. Soud tedy bude přezkoumávat stovky tisíc hlasovacích lístků zaslaných voliči pro Trumpa, zda je sčítací úředníci oprávněně hodili do koše s nápisem „neplatné“. Stejně jako asi 100 tisíc hlasovacích lístků, z nichž úředníci přepisováním udělali započítané hlasy pro Bidena.
 
I přesto, že média v EU informují výhradně o zamítnutých stížnostech Trumpových právníků, němečtí komentátoři začínají ve svých sloupcích připouštět, že by kandidát Republikánů mohl prezidentský mandát obhájit. O Bidenovi, kterého minulý týden média označila jako „zvoleného prezidenta“, již nyní např. Die Welt nyní píše jako o „možném“ vítězi. Německý deník v komentáři o možné finální výhře Donalda Trumpa při závěrečném řízení před Nejvyšším soudem USA, který bude s konečnou platností rozhodovat o přezkumu rozhodnutí nižších soudů ve volebních stížnostech, argumentuje tím, že se Trumpovi podařilo těsně před volbami prosadit do funkce soudkyně Nejvyššího soudu USA Amy Coneyovou Barettovou. Po souhlasu Senátu nahradila tato konzervativní soudkyně v devítičlenném kolegiu Nejvyššího soudu USA zemřelou liberální soudkyni Ruth Baderovou Ginsburgovou. O profesní historii pensylvánského soudce, který bez provedení důkazů zamítl Trumpovu žalobu, se v Evropě nepíše.
 
Při poradě frakce Identita a demokracie (ID), v níž působí i čeští europoslanci za SPD, kolegové vtipkovali, že s rozrůstajícím se skandálem o volebních podvodech bychom pro případ, že je Nejvyšší soud USA nedokáže vyřešit, měli začít připravovat návrh na uvalení sankcí na Joe Bidena, Kamalu Harrisovou a další představitele "Demokratické" strany, kteří se podíleli na volebních podvodech.

 

26 komentářů :

 1. Je jen ostuda, že přední představitelé blahopřáli možnému podvodníkovi aniž by počkali na oficiální výsledek. A není to poprvé.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hodně mě mrzí blahopřání od prezidenta Zemana. A přitom byl snad jediný, který Trumpa při poslední volbě podpořil. Nerozumím tomu...

   Smazat
  2. Já jen doufám že se dokáže ten kolosální podvod.
   S Bidenem máme na talíři válku proti Rusku.
   Neoliberálové jsou horší než fašisté.

   Smazat
  3. Držím Bidenovi palce, ať ho v lednu jmenují prezidentem. Koupil jsem akcie konzerváren, tabákové firmy a lihovaru. To vše nutné pro vojáky ve válce. Taky jsem se vsadil, že do půl roku amíci rozpoutají válku. Myslím že brzy budu za vodou.

   Smazat
  4. Veřejně projevený kretenizmus trola Unknowna už nikoho tady nepřekvapí.

   Smazat
  5. 20.26
   no ty určitě budeš.. ale pod vodou.
   Tvůj humor se mi ale začíná docela líbit

   Smazat
  6. Pokud mate dceru na studiich v USA, tak co udelate, pokud vam hrozi, ze vam ji poslou domu "po kouskach"? Nebo si snad myslite, ze by toho nejaky BLM-aktivista nebyl schopen?
   Zajimave je zneni toho dopisu, ktery nikde nezminuje, ze se jedna o presidenta US, ale je jmenovany J.Biden, jako pozvany do CR.

   Smazat
  7. 22:26 Když bude opravdu napadené Rusko budu rád když to přežiješ.

   Na internetu se objevilo video z incidentu s americkým torpédoborcem, který narušil ruskou hranici

   https://cz.sputniknews.com/svet/2020112412843212-na-internetu-se-objevilo-video-z-incidentu-s-americkym-torpedoborcem-ktery-narusil-ruskou-hranici/

   Smazat
  8. Arturek, také mě zklamalo, jak pohotově Zeman blahopřál. Ale udělali to všichni evropští lídři, a tak asi nemohl zůstat pozadu. Navíc Trump se mu příliš neodvděčil za podporu. Tak co?
   Lubez, jeví se to tak, že válka v Evropě hrozí s tím Bidenem převelice, přerychle. Ale podle odezvy z Evropy je to asi v jejím zájmu. Tak co?

   Smazat
  9. Doporučuji shlédnout video na tadesco org. velice poučné.

   Smazat
  10. Sranda bude teprve,až budou muset všichni poblahopřát Trumpovi, kdyby se to otočilo..

   Smazat
 2. Pro mne je zásadní, že pravá ruka Soroše Mark Malloch Brown šéfuje firmě Smartmatik zajišťující software na sčítání volebních hlasů. To je asi jako nechat lišku hlídat kurník se slepicema. To je naprostý nonsense a tyto volby jsou naprosto bezcenné.

  Nedávám sem rád něco z aeronetu, ale tento článek stojí za přečtení:
  https://aeronet.cz/news/video-advokatka-donalda-trumpa-na-tiskove-konferenci-vylicila-jak-se-falsovaly-americke-prezidentske-volby-pomoci-hlasovacich-stroju-na-kterych-bezi-software-vyrobeny-puvodne-pro-hugo-chaveze/

  Zároveň z toho plyne, že volby jsou jednou z mála věcí, která by neměla být za žádných okolností digitalizována, protože při digitalizaci se nedá zaručit jakákoli transparentnost. Jediná správná procedura je osobní volba do volební urny ve volební místnosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bude nejlepší rovnou pověřit rozhodnutím o výsledku voleb všude ve světě skupinu mafiánských Open Society společností pana šoroše, kdy kulaté razítko vrchního kápa bude stvrzením vítěze ve volbách. Potom bude na světě klid, odpadnou barevné revoluce i války, půjde rozpustit Antifu, Blac Lives Matter a další mafiánské nátlakové struktury. Bude klid, mír a šorošovská "demokracie".

   Smazat
  2. 22:04 co to je ...Nedávám sem rád něco z aeronetu

   Smazat
 3. Soudokracie je rychlá a levnější.

  OdpovědětSmazat
 4. Lhát, podvádět, pomlouvat, zesměšňovat, ponižovat, urážet, znevažovat,...
  To všechno je vlastní té sluničkářské verbeži a chátře, která zneužívá slova demokracie, aniž by chápala jeho význam. Je to sorta pokrytců, psychopatů a prospěchářů, kteří mají jen zvrácené cíle, kterých chtějí dosáhnout bezmeznou vládou a to i za cenu podvodů. Nic na světě není tolik slizké a pokřivené, než jsou tihle netvoři.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. máte pravdu, ale Václav Havel by jistě nesouhlasně drnčel mnoha slovy o prrrravdě a lásce a temných strrrrruktůrách)))

   Smazat
  2. demokracie je pro sluníčkařskou mafii jen nástroj a zaklínadlo, pomocí kterého se snaží hrstka psychopatů prodrat k moci. Nejvýše vždy vyčnívají bizarní osůbky typu "starosty" Novotného, pornoherce JAndy, "kněze" Halíka a další. Takoví jsou mafií používaní k obelhávání a manipulovaní lidí, kdy dezorientovaní jedinci takovým pseudoosobnostem věří.

   Smazat
  3. No a k tomu všemu, tisknout nekryté peníze.
   Zlatý poklad je fuč.
   Kdo tohle všechno platí a kde se ty peníze berou?
   To je obecně problém liberálú.
   Nemám na to, tak si půjčím a natisknou nové prachy a budu to splácet z tohoto neexistujícího kapitálu.
   Howg nebo tak nějak.

   Smazat
 5. Jsem velkým skeptikem. Co mne k tomu vede?
  1) Dlouho tvrdím, že rozklad západu již minul pomyslný bod lidské hlouposti. Bod, do kterého mohli politici říct, "Spletli jsme se". Jedná se o něčí zlý úmysl.
  2) Jedná se vesměs o velmi promyšlené kroky, kdy před vlastní destrukcí probíhá vcelku sofistikovaná příprava. Vládnoucí věrchuška nejprve ovládne justici, policii a média. Důležité je i ono pořadí.
  3) Následuje "převýchova" mladé generace. Ta je nejprve ideologicky zpracována školstvím, kde se přestává klást důraz na exaktní vědy. Vše, co se dá měřit, nebo spočítat se stává nežádoucím. Vytváří se stále početnější skupina lidí závislá na "státních" penězích. Důležité jsou pro tyto lidi dotace a granty, ne kde se na ně vezmou peníze, tím méně kdo je vydělá.
  K tomu všemu jsme již dospěli my v EU a troufnu si říct, že i v USA. Pokud se dnes Trump spoléhá na rozhodnutí nejvyššího soudu, byl bych skutečně mile překvapený, kdyby bylo toto rozhodnutí skutečně nezávislé a objektivní. Já nemám žádný osobní zájem na zvolení jednoho, nebo druhého kandidáta. Ale těch podivností doprovázejících tyto volby, navíc ověřitelných z mnoha zdrojů, je už skutečně moc. Ale protože justice, i když není tak hlasitá jako média, má v ideologické přípravě značný náskok, dá se případný rozsudek vcelku snadno odhadnout. Rozklad západní společnosti bude završen.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já myslím, že je těžké odhadnout, kdo bude příští rok bydlet v Bílém domečku. Někteří politologové mluví o reálném zisku volitelů pro Trumpa někde mezi 400 - 500 voliteli. Přesto to nemusí stačit. Pokud by vítězství Trumpa znamenalo současně problémy s naplňováním jeho agendy v následném volebním období, GP raději předá Pirhovo vítězství Bidenovi. A spočítá mu to dodatečně!
   A pokud jde celkově o onen Great Reset, to zkrachuje. Ale důvody nebudou politické. Nicméně na veliké problémy má (nejen) Evropa přesvědčivě zaděláno!

   Smazat
  2. 8,44
   Zděláno máme, a kvalitně. už jenom proto, že začínáme realizovat svou budoucnost na základě dojmů. Máme dojem, že spalujeme tolik fosilních paliv, že oteplujeme planetu. A tak spalovat přestaneme a planetu zachráníme.
   Já nechám stranou, zda spalováním zcela, nebo z části ovlivňujeme klimatické změny. Zůstanu pouze u jednoduchých čísel.
   Evropa se podílí tvorbou skleníkových plynů cca 9%. I kdyby jsme teď hned přestali spalovat naprosto všechno a všude, "výpadek" oněch 9% bude nahrazen Čínou, Indií, Japonskem a dalšími. Nás to pošle nejméně do středověku, pokud ne rovnou do doby kamenné, ale s produkcí skleníkových plynů to stejně nehne. Všechny ty Gréty a Greténi by nejraději okamžitě druhým ucpávali komíny, odebírali auta a všem zakazovali jíst maso. Ale sami si ani neuvědomují, že chytrý telefon mají z Číny, boty z Bangladéše a tričko z Vietnamu. A všechno jim to přivezly lodě přes polovinu světa. Nikdo nechce jít příkladem, že by se toho vzdal. A to je právě to největší nebezpečí. Rozhodují zločinci s podporou nevzdělaných hlupáků, kteří nedokáží domyslet důsledky své podpory.

   Smazat
 6. Děkuji konečně (po několika dnech) za článek s pravdivými informacemi o volbách v USA. Pokud jich nemá člověk dostatek, operuje jen řadou protichůdných vět či citací vytržených z kontextu, těžko si může učinit ucelený obraz. Předvídat výsledek slyšení u Nejvyššího soudu bych si již dnes netroufl. Údajné 'rozkmotření' Trumpových právníků, 'Krakenové', zásah v Německu?? Lze dokázat manipulaci softwaru hlasovacích strojů? Protože mám, co se týče volebních sporů, nejblíž k matematické statistice a předpokládám, že původní grafy byly uveřejněné pravdivě, tak jak se situace vyvíjela, jsem ovšem přesvědčen, že muselo k manipulacím dojít. Pravděpodobnost, že by v hlasování nastal (navíc po 'přestávce', asi na svačinu) takový zlom, bych po zralé úvaze přirovnal ke dvěma stolům rulety. Na prvním stole padne 12x po sobě černá, po dvanácti minutách se potom totéž opakuje na stole číslo 2 :-) Nu, a, samozřejmě, sám Donald Trump ani jeho tým navíc nejsou žádní hlupáci, kteří by nedokázali předvídat další vývoj událostí.

  OdpovědětSmazat
 7. ⚡⚡⚡⚡⚡https://defendingtherepublic.org/⚡⚡⚡⚡⚡

  OdpovědětSmazat
 8. Mike Pompeo, ministr zahraničí USA, z doby, kdy šéfoval CIA: „We Lie, We Cheat, We Steal“ (lžeme, podvádíme, krademe). A já měl za to, že jenom o americké demokracii laškuje.

  OdpovědětSmazat
 9. Trump zvítězí, pokud se nevzdá pod hrozbou smrti pro svůj tým (týmy)
  https://beforeitsnews.com/opinion-conservative/2020/11/dominion-arrests-are-key-to-supreme-court-ruling-trump-will-prevail-if-he-doesnt-give-up-under-death-threats-to-his-teams-transition-approval-under-duress-capt-dave-bertrand-ret-videos-3554172.html

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.