Reklama

neděle 29. listopadu 2020

Otázky pro závislé Evropany

Fred Reed

29. 11. 2020 freed
Tento obdivuhodný sloupek dostává skromný pramínek pošty od evropských čtenářů, z nějakého důvodu hlavně ve Francii a Itálii, ale někteří i ze severských oblastí. Tito korespondenti jsou sice inteligentní a přemýšliví a občas si mé bláboly překládají do svých jazyků. Nepodávají ale ucelený pohled na to, co si Evropa myslí o Spojených státech - myslím o obyvatelstvu, ne o politicích, kteří si myslí, co jim přinese zisk, ale o skutečných lidech. Zvláště mě zajímá otázka, proč Evropa a Evropané snášejí Ameriku.

Zdá se například, že evropské země jsou téměř zcela podřízeny USA, vazalům, protektorátům, kterými Amerika tiše pohrdá. Copak vy v Evropě neplníte téměř všechna přání Američanů? Neděláte všechno pro jejich prospěch, ne pro svůj? Jak by vámi nemohli pohrdat?

Celý svět to vidí. Anglie chtěla Huawei použít ve své instalaci Pět G, ale máma Washington řekla ne. Boris Johnson se kroutil a svíjel jako vycvičený tuleň doufající, že dostane rybu ... a pak poslechl. Evropa téměř vždy poslechne. "Jo šéfe. Jo. Co tomu říkáte, šéfe.“

Tohle je Anglie Nelsona a Churchilla a Bitvy o Británii? "Jo šéfe"? Jak to můžete vydržet?

Ano, já vím, vy Britové skrýváte svou podřízenost tím, že říkáte, že máte s Amerikou "zvláštní vztah", jako byste byli jaksi sourozenci. Ve skutečnosti je ten zvláštní vztah jen vztahem nejservilnějšího vazala - otroka.

Toto smíření s ponížením však není v Anglii ojedinělé. To přece víš. Američané to jistě vědí. Celá Evropa chtěla obchodovat s Íránem, stejně jako Rusko a Čína, země představující mnohem více obyvatel a HDP než Amerika. A všichni jste podpořili jadernou dohodu. Když vám Matka Amerika dá rozkaz, všichni posloucháte jako cirkusoví psi - Proč to děláte? Kdy se Evropa stala pánským klubem patolízalů?

Je ve vašem zájmu nakupovat zemní plyn z Ruska, a ať je to ve vašem zájmu nebo ne, je to určitě vaše věc. Ale není. Washington říká, že nemůžete mít Nordstream II… a vy se převalujete, ano, s drobnými protesty, ale berete to. Musíte si koupit Americký plyn, dražší než ruský. Ale myslím, že víte, co Washington ve skutečnosti chce, a to učinit vás závislým na Americe, pokud jde o energii. A funguje to

Pokud ovládáte zdroje energie v určité zemi, ovládáte celou zemi. Vidíme, že po celém světě jde Amerika po ropě: Írán, Irák, Venezuela, Saúdská Arábie, Kuvajt, Sýrie, SAE. Příliš mnoho světa to toleruje, ale Evropa je horší. Když Trump Anglii nařídí, aby venezuelské zlato zkonfiskovala („ukradla“, srozumitelně anglicky), tak to udělá. Ano šéfe. A když Trump řekne Německu - Německu, proboha, zemi Fridricha Velikého, Bismarka, Guderiana - aby uznalo Guaida, Německo se překulí a uzná ho.

Zdá se, že všechno, co děláte, je pro dobro Ameriky, ne pro vaše. Bojo (Boris Johnson) poslušně zakazuje Pět gé od Huawei, což Evropě o několik let odkládá přijetí důležité technologie - ve prospěch Ameriky. Tak my Amíci dojíme naše kolonie. Chudým počůrat prsty.

Necháte Ameriku, aby vám tohle dělala. "ano šéfe." Američané s vámi zacházejí téměř jako s nepřáteli, ale vy s nimi jednáte jako s přáteli. Richard Grenell přišel do Německa jako Americký velvyslanec a začíná štěkat rozkazy německým podnikům. Američtí senátoři bez obalu vyhrožují, že komerčně zničí přístav, pokud umožní vstup ruským lodím na kladení potrubí. Neuvěřitelné. USA předstírají, že jsou vašimi spojenci, vaším opatrovníkem, vaší matkou, a přesto na vás uvalí přísné sankce, pokud se nevzdáte plynovodu, do kterého jim nic není.

Proč posíláte Evropské vojáky bojovat Americkou válku v Afghánistánu, v zemi, ve které nemáte žádný zájem? Nebo Irák? Nebo někde jinde? Washington vás považuje za pěšáky, za své domorodé jednotky. Využívá vás jako fíkový list úctyhodnosti, který má zakrýt nekončící Americkou agresi. Ale děláte to pro dobro Ameriky, ne pro své vlastní. Jak milosrdné od vás.

Vaše podlézání nemá konce. Nepotřebujete NATO, Americkou vězeňskou stráž v Evropě. Státy nemohou být suverénní a nezávislé, když jsou na jejich půdě cizí vojska. Ať už je nazýváte okupačními silami nebo něčím méně upřímným, v desítkách tisíc, v desítkách základen jsou cizí přítomností.

Jsou tu pro Americké účely, ne pro vaše. Rozhodně je nepotřebujete k tomu, aby vás bránili proti Rusku, které je mnohem menší než Evropa v počtu obyvatel, HDP, vojenských výdajích a které, jak vám sdělují vaše zpravodajské služby, nemobilizuje. Ale abyste se ubránili tomuto vážnému, ale neexistujícímu nebezpečí, musíte utratit víc za armádu - což znamená koupit další Americké zbraně.

Samozřejmě, že vaše vlastní armády se drží NATO. Závisí na tom jejich práce a základny. NATO jim dává možnost jet do Afghánistánu a být jako skuteční vojáci a předstírat, že nejsou bezúčelní. Bary a restaurace v okolí základen v Evropě jsou závislé na vojenském dolaru. Vojáci jsou často loajálnější ke svým mezinárodním soudruhům než k vlastnímu obyvatelstvu. Jakmile se vojenské síly v zemi zakonzervují, je ďábelsky těžké je dostat ven, a vždycky si najdou nějakou rozpočtovou záminku, pošlou peníze.

Copak nevidíte, že si z vás Amerika ve svém plíživém obklíčení Ruska dělá blázny? Pak, pokud Amerika začne válku s Ruskem, bude vybojována v… Evropě. Kdy naposledy vedla Amerika Americkou válku v Americe? A to ani neovládáte vlastní armády. „Ano šéfe. Co říkáš, šéfe. Ty jsi šéf." Bože všemohoucí.

Velmi rád bych slyšel, co si o tom všem Evropané skutečně myslí. Díky.

Přeložil I. Bubeník

24 komentářů :

 1. Tohle říkám léta. Tupé ovce si myslí, že je Amerika přítel, není a nebude, je to jen vychcaný zločinec! Parazit Zeměkoule!

  OdpovědětVymazat
 2. Oni začnou válku a Evropa chcípne za ně, jako vždy! Tak jako nikdy neosvobodili Plzeň! Pouze ji bombardovali!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máš pravdu.Dokonce zlikvidovali Škodovy závody v Plzni pár dní před koncem války a usmrtili stovky obyvatel Skvrňan,části sousedící se Škodovkou,tzv. vedlejší ztráty......

   Vymazat
 3. FREDE,jdete jako na zavolanou.

  Ty kluku jedine my ve stredu Evropy,zeme Česka, verni tradici pana valecnika ZIZKY

  vime,ze kdo ovlada nas ovlada cely svet.Proto se chceme vyzbrojit VSICHNI po zuby,ale nase vlada neomarxistu tento proces brzdi nebot asi pry maji misto poradne vlastenecke krve, jen brzdovou kapalinu.
  Jak jiste vite drazi spojenci,dluzi nam krizaci od sousedu 3,6 bilionu z doby jejich valky,kterou prosrali nacisto i diky skwele inwazi AMERICKYCH VOJSK!
  Proto by bylo na miste napsat ihned nasim soudedum,kteri si stale mysli,ze jejich RISE existuje,aby zaplatili dluh a my pak u vas v Americe nakoupime dost pusek a munice,nebot pry kazdy obyvatel CR chce tvorit armadu po vzoru SWISSARMY,ktera nikdy porazena nebyla a proto muze byt nasim vzorem.

  Chceme kupy zbrani z Ameriky nebot vime,ze se osvedcily v boji za mir po celem svete,kde nezalezelo zda zvitezi,ale na tom kolik se jich pouzije a spotrebuje a vo tom to je,to tu vime!
  Ceka vas nebyvala konjuktura zbrojeni a giga vydelek,kdyz nam pomuzete dostat ze sousedu ten dluh.

  JSOU TO ONI CO PLAVOU V BOHATSTVI A BRANI NAM VE VYZBROJOVANI,

  nejlepe po zuby.
  Prosime uverit,ze neotocime hlavne tanku naopak jako minule,kdyz pujdeme na Rusa.To je zaklad!

  Tak co vy na to FREDE a vsichni volici SPD, moji mili a dalsi obyvatele skwele nyni za transformaci na CSV bojujici CR??.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrej sarkasmus a ironie.

   Vymazat
  2. Krtečku, píšete rozumně, ale pořiďte si počítač s háčky a čárkami. Jinak przníte krásnou češtinu a přikláníte se k angličtině, kde háčky a čárky nejsou.

   Vymazat
  3. ^Na češtinu nemusí být extra PC, jen si do toho svého přidat češtinu:
   Setting, Time and Language, Language, Add Language:
   Horní řada kláves je pak:
   +ěščřžýáíé=´ˇ

   Vymazat
  4. Sam se stydim za ten vyrazeny srot pocitac,dostal jsem jich nekolik

   darci si mysli,ze dojde ke stavbe cele site virtualnich kancelari CSV po cele republice a tak se mi to tady stosuje.

   Mozna zkusim tu cestinu v tom vyslouzilci najit,anebo koupim poradnou strojovnu,ale prozatim se to tady bere na NR jako kdysi za Rimanu CHLEB a HRY.
   Nechce nekdo zkusit hledat a angazovat a tvorit NASE politiky s myslenkami SVOBODY, PRIME DEMOKRACIE a instalaci "Solidarniho statu" s patron taskou patron a pusek pravdy nas obcanu a pomoci tomu samurajovi mavat "safli" v krajich a zemich koruny Ceske a zalozit tak prvni odbocky a vitualni rebelni centra, drive nez nas nami zvoleni zmrdi daji pozavirat jak kraliky a mozna nas ti lidojedi budou chtit i sezrat.

   Skoda,ze na tuto myslenku UDELAT CENTRA VSUDE mozne neprislo SPD,dyt uz je nas jak mysicek,no ni?
   Tak se bude pan Okamura "snazit" a Pirati mu vykradnou hlasy,oni to delaji,ale cybi jim poradny Program,no kdyby se poucili u CSV tak by to vyhrali a mohli by pozvat celou AFROASiiii a IS, nebot SPD nechce posilit svuj Program tak aby se mu do kseftu SPD nacpalo nejmin pul republiky.

   Videl jsem kdesi takovy web,ktery mel na jednom miste neco jakoby universalniho a kraje, dal se cely i s maskou kopirovat a opakovat.
   To by bylo levne a nedalo by se to znicit,jen by jsme se chechtali a nase zeny by nemusely za nas na vozove hradby jak ANNA husita z ochrany tech krestanu KSH,bo budou chudaci ka ka ramem vybiti a podrezani a kostely jim budou sezehnuty na popol!
   Kdyby opravdove "NASE"politiky napadlo vyskolit par odvaznych vlastencu,kteri by se naucili ty weby zezadu obsluhovat,tak by mohlo i SPD byt NAD Piraty a ne se mrcasit na 6% a delat si svoje babovicky a vse tahne jen samo a zranitelne NR.
   Neni divu,ze lide nemaji zadny navrh na presidenta, krome pana Doktora!

   Vymazat
  5. Krtečku, opravdu je škoda že nepoužíváte diakritiku a jednodušší formulování myšlenek do oddělených celků. Někdy, ač se snažím, se také neorientuji.

   Vymazat
  6. Pane Povolny,dekuji za sdeleni,ktere me velmi potesilo

   prozatim to placam jak mi pusa narostla domnivam se,ze je tu na webu stale jen "chleb a nijak vyrazne hry".
   Je to mozaika a celemu obrazu brani stale se zvetsujici cenzura.
   Pokud vasi kritiku uvidim,zkusim vam objasnit to co chybi a nevite,kdyz se konkretne zeptate.
   Zkusi se transformace z nacisto leve a mrtve Obcanske spolecnosti na CSV,jinak se dale nic nehne a to bude ruseno temi zmrdy.
   Bohuzel neexistuji nam obcanum volicum potrebne polit.subjekty a sama SPD chce nadale byt na 6%, aniz by jeji vedeni svuj Program zesililo.
   Pokud nebude chtit pokusit se dosahnout vetsiny ve Snemovne(je to moc prace),pak nezbude rozsirit paletu opravdovych "zastupcu" obcanu,volicu a zkusit aby obcane vytvorili krok za krokem sami svuj navrh vzoroveho Programu (co vlastne chteji i kdyz to sami dnes "jakoby" nevedeli),
   to bude chvili trvat a bude zoufale brzdeno majiteli nam ukradene moci.
   Neexistuje svoboda slova a proto nejde psat primou demokracii,tak se vam bude jevit mnoho veci nejasnych,ale pokud se neco napise primo ihned dojde na diversanty viz zniceni KSCM jejim vedenim a jine.

   Vymazat
  7. Musím se zastat pana Krtečka, jsem vyzbrojen fosílií s Androidem, která sice ovládá diakritiku, ale je rafinovaná a vymýšlí si úplně jiná slova, než naklapkuji. Proto prosím, buďme tolerantní, víc mi vadí primitivní vulgarismy.

   Vymazat
 4. Amerika, kupka hnoje, Velká Británie, kupka hnoje, Austrálie, dvě kupky hnoje, evropa, odpadní stoka a za ní zásobarna surovin (Rusko). Zbytek světa op*ce. To je pohled optikou USA. Já to vidím opačně a výlet do USA bych vyměnil za výlet do Beskyd. Každý má to své srdíčko jinde a byly časy, kdy jsem byl na Československo hrdý.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nyní není na co být hrdý.Rozpad státu,výprodej všeho do zahraničí včetně nerostného bohatství,zlodějny,tunely,zadlužení dvěma biliony,mzdy 2/3 oproti západu,drahé nájmy a energie.Hlupáci co si říkají politická elita.Armáda?Zhruba 40.000 žoldáků v zahraničí sloužící zájmům USA a NATO.

   Vymazat
  2. To si vyzvonili soudruzi v Praze pod vedením a za peníze USA. Zbytek Ceskoslovenska chodil do práce a nevěděli, co se děje poslouchali jen lži o svobodě, pravdě a lásce a krrrrálikárnách. Dopadli jsme mizerně.

   Vymazat
 5. Na NOVĚ často ani nemluví o americkém prezidentovi, ale rovnou o nejmocnějším muži světa. A protože zatím jinou civilizaci neznáme, čekám, kdy začnou mluvit o nejmocnějším muži vesmíru.
  Je to smutné.

  OdpovědětVymazat
 6. USA mají od Anglie schopnost ovládat kolonie ,od Itálie organizovaný zločin a od Německa touhu povraždit komunisty.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Spartaku,je nam tu lito,ze se mezi nami neobjevi pravi komunisti.

   Aktiviste CSV mluvili s vysoce postavenymi ciniteli komunistu a to VCAS, zda by se nepridali k boji o transformaci Obcanske spolecnosti lhostejnych nemehel na udernu ČSV.
   Predlozili jsme jim zadost o otevreni diskuznich rubrik na jejich webu,aby se dozvedeli co chteji jejich sympatizanti a volici.
   Odpoved byla otresna!
   Namisto,aby to ve svem zajmu udelali,nebot by to znamenalo jejich propagaci, meli plno vymluv a jako odpoved konkretne zrusili CELE PROPAGACNI ODDELENI a propagaci ZASTAVILI ocividne nadosmrti, nebot pry staci,ze budou pro ten jejich socialismus ty bandy cinkalistickych zlotrilych volicu,ktere maji samospadem pochopit,ze neni jine cesty nez to nechat dojit na konec cesty POD 5% propasti,kde se vrhne prvni Lumik a za nim zbytek verchusky do propasti zapomneni.
   Spartaku,proc tomu tak je a oni chteji zmizet v te propadlisti dejin opravdu i s celou verchuskou,kdo jim to naridil,skocit na spek neomarxistum a ani dodnes nemaji zajem zjistit, kdo je vlastne uz temer zabil?
   Vite o tom neco,proc se nikdo z nich tady neobjevi a proc jim to pry hlavni lumik zakazal,co?.
   Vzdyt je to jejich totalni ostuda!

   Vymazat
 7. Jeden z důvodů proč je tomu tak je skutečnost, že se euroatlantické demokracii, vedené USA, podařilo vychovat kvalifikovaného spotřebitele – dobrosrdečného to idiota, ze kterého vyzařuje radost při pohledu na nákupní vozík, který je plný masa, pečiva, alkoholu, ošacení, elektroniky a dalšího zboží. Nic jiného jej nezajímá.

  OdpovědětVymazat
 8. Je to dost smutné čtení, když se evropský čtenář dovídá, že i Američanovi evropské patolízalství zajídá.
  Až takto evr. "elity" poklesly, až k takové ostudě dovedly své země.
  S takovými (v čelných polit. funkcích) je načase dát se na modlení. Protože i zázraky se tu a tam prý stávají.
  Nebo se zamyslet (nejraději hlavou) a podle toho volit svou reprezentaci.

  OdpovědětVymazat
 9. Jo jo tak to je ne partneři ale nevolníci páníčků z usa pokud by něco začalo tak by bojovali do posledního Evropana.

  OdpovědětVymazat
 10. Soros obvinil Orbána z korupce během boje proti pandemii a vyzval EU, aby zasáhla. Jak na to reagoval maďarský premiér?

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020112912865867-soros-obvinil-orbana-z-korupce-behem-boje-proti-pandemii-a-vyzval-eu-aby-zasahla-jak-na-to-reagoval/

  Ráj pro migrantské gangy? Ivo Valenta zjistil, jak Švédsko doplatilo na otevřenou náruč vůči uprchlíkům

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020112912862143-raj-pro-migrantske-gangy-ivo-valenta-zjistil-jak-svedsko-doplatilo-na-otevrenou-naruc-vuci/

  Čím může riskovat Írán v reakci na vraždu svého vědce? „Klid tu dlouho nebude,“ říká český generál

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020112912861660-cim-muze-riskovat-iran-v-reakci-na-vrazdu-sveho-vedce-klid-tu-dlouho-nebude-rika-cesky-general/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyby jste byl pane Unknote co k cemu

   poslal by jste panu Sorosovi dopis,aby dodal nam obcanum volicum z CSV 3,9 milionu EUR.
   Dali bychom 3 miliony na vznik fungl novych koalicnich partneru SPD,program volicu se uz stejne pece a O.9 milionu bychom mohli dat obsade na pivo,cigara,koralku a zeny a podplaceni uredniku, to by videl ten pochod institucemi,takovy bordel by jsme dovedli udelat lip nez ti jeho neomarxisti.
   Nemusel by cpat penize do neziskovek,ktere jsou pomalu domorodcum pro smich.
   A propo vsecko drahne tak by ucet znel ne 3,9 milionu eur ale x 2 tj 7,8 milionu no a na to pivo cigara a zenske a podplaceni by se tak dalo snizit na 0.8mega.

   Napiste jestli jste srozumen,nebo zda mate lepsi napad!

   Vymazat
 11. To je čtení pro Babiše. Je to o něm.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.