Reklama

sobota 28. listopadu 2020

Otevřený dopis České televizi: Přepisování dějin

Jana Machová

28. 11. 2020
Dne 20.10. byly na ČT2 odvysílány dva díly pořadu pod názvem „Odsun-Vertreibung“. Další pořad na podobné téma v cyklu Folklorika vysílala ČT2 pod názvem „Domov jménem Egerland“, který měl ještě 2 reprízy. Oba pořady byly „zasvěceny“ životu Němců v českém pohraničí a jejich odsunu z ČSR po válce. Vzpomínali zde a vzdychali Němci na „jejich vlast v Čechách“. My žádný Egerland neznáme, máme Poohří.

Po Bílé hoře nastal masivní příliv německého živlu do Čech. Němci se usadili ve výstavných českých městech, která doslova ukradli. České původní obyvatelstvo bylo vytlačováno z pozic, z krajů, vítězila německá rozpínavost a panovačnost. Ono „soužití“ Němců s Čechy přinášelo stále nové křivdy na českém obyvatelstvu. Němci svou agresivní náturou tyranizovali Čechy. Vztah Němců k Čechům se již od počátku dějin vyznačoval krutou nenávistí a národnostním útlakem. V r. 2017 se v Augsburgu konal sudetoněmecký sjezd, kde trůnilo představenstvo pod vystavenými erbovními znaky českých měst zkomolených německými přejmenováními. Vůbec jim nebylo stydno, že si stále přivlastňují český majetek.

Pořad Egerland uváděl pan Křemenák. Asi před 20 lety byl otištěn v Právu článek, v němž bylo oznámeno, že v Nečtinách starosta obce Jiří Křemenák pořádá výstavu o životě a odsunu Němců, a že hodlá zřídit i jakýsi památník, připomínající jejich život v kraji. V mém dopise adresovaném p. Křemenákovi jsem stručně vylíčila alotria sudetských Němců, páchaná nejen na Plzeňsku, a že jejich odsun byl velmi žádoucí. Pan Křemenák mi v dopise odpověděl, že skutečnosti, které jsem ve svém dopise uvedla, nezná, a že žije v tomto kraji poměrně krátkou dobu.

P. Křemenák má pravdu v tom, že českého (původního) obyvatelstva zůstalo v pohraničí málo, že převládl německý živel. Ovšem zapomněl uvést, proč se tak stalo, ve vysílání se pan Křemenák zmínil o Domažlicích. Připomněla jsem si, že nedaleko Domažlic leží otec Hostouň, kde působila Anna Jindřichová, učitelka, která svou obětavou lásku věnovala českým i německým dětem. Spoluobčané – Němci – se jí odměnili tím, že ji v jakémsi sklepení utloukli. Na druhé straně Čech probíhaly stejné akce Němců – československých občanů. Dnes hospodský v Kořenově v Jizerských horách pomáhal potomkům esesáků zvelebit areál, jenž je ozdoben patníky s hitlerovskými vyznamenáními, kterých se těmto vrahům dostalo za odměnu v jejich boji proti slovanským „barbarům“. Byli to povolanci do SS a Wehrmachtu. Tuto hanebnost zdobí motto: „Zít znamená bojovat“. Inu, dobyvačný pangermanismus.

Po skončení 1. a 2. světové války Francouzi a při Norimberském soudu i Američané volali: „Němci už nesmí dostat do rukou ocel!“ Odsun Němců z ČSR byl spravedlivou odplatou za krutou, věkovitou nenávist k českému národu a za rozbití vyspělého demokratického státu. ČSR se zbavila páté kolony, kterou sudetští Němci byli. Stalo se tak, jak všichni víme, na základě Postupimských dohod a Norimberského soudu. Jako účastník protiněmecké koalice a v souladu se závěry Postupimské dohody a Norimberského soudu se Československo v r. 1945 podílelo na uzavření Pařížské dohody o reparacích od Německa.

Němců se zbavovaly i další země Evropy. Francouzi a zvláště Poláci se s Němci nemazlili. Němci utíkali sami před postupujícími vítěznými vojsky, ale největší hrůzu měli z Rusů, protože dobře věděli, jaká zvěrstva páchali jejich Kurtové, Horstové, na Rusi, Ukrajině, v Polsku. Při odsunu docházelo k excesům, ale nebyly to akce zahrnuté do legálního odsunu. Lze však pochopit zoufalství lidí, jejichž bližní byli umučeni v koncentráku, na pochodech smrti, či povražděni při ústupových akcích Němců – Javoříčko, Ploština a mnohé jiné. Je pochopitelné, že lidé nezvládli své zoufalství a dali průchod nenávisti a mstě na vrazích. Vrazi byli trestáni, vždyť i Bůh trestá nehodné! To vědí všichni pravověrní katolíci. Zde zasáhla trestající lidská ruka. Kdo toto nemůže pochopit nebo nechce, nechť je mu dopřáno totéž.

Po skončení 1. světové války se uskutečnilo jednání mezi W. Wilsonem a Dr. E. Benešem na téma soužití s národnostními menšinami. Wilson nabádal Beneše ke shovívavosti k menšinám. Dr. E. Beneš odpověděl: „Snad nadejde doba, kdy se naše menšiny stanou šovinistickými a budou požadovat mnohem více, než jim bylo zajištěno mírovou konferencí. Je možné, že pak bude muset smlouva chránit většinu proti menšině, činící potíže“.

Po skončení 2. sv. války prezident Dr. E. Beneš promluvil 14.12. 1945 k osvobozeným vězňům z nacistických věznic: „Přijdou chvíle, kdy se budou tito viníci před sebou samými a před světem očišťovat z toho, co v těchto letech spáchali a budou tomu sami věřit, až budou tyto své lži pronášet. … Že začnou – o tom buďte přesvědčeni. A konečně přijdou opět, aby od očišťování přešli k útoku. Bude to nová reakce, která opět spojí útok na pokrok sociální s útokem na naši svobodu národní a lidskou.“ ( Už se o to pokoušejí! )

Odsunem Němců naše národní hospodářství neutrpělo žádné ztráty. V průmyslu nastoupili do vedoucích pozic Češi, tam je dříve Němci nepustili. K obnově zemědělství přispěli Volyňští Češi, navrátivší se do své vlasti. Osvobozená země rozkvetla. Byli jsme na špičkové úrovni v zemědělství, zdárně se rozvíjely všechny průmyslové obory.

Je ale k nevíře, kolik vyrašilo plev v našem národě, tolik bitém celá staletí, že se dostali ke slovu noví Moravcové, Háchové. Vylíhli se Roubalové, Slámové, Vondráčkové, … Hermann, Padevět, Prokeš, Válková a další.

Žádný národ Evropy, který prošel fašistickou a nacistickou tyranií se nesníží k námluvám s potomky nácků, nedovolili by občané těchto států, aby jejich hrdinové v boji na frontách, či v odboji domácím byli tak strašně poníženi. Ti, kteří to dovolují, nebo dokonce realizují, mají hroší kůži, nemají žádnou čest. Ničí čest národa!

Vysílání na ČT2 a jiné pronáckovské akce jsou masáží mozků. K tomu je nutno připočíst i slabou výuku dějin a hlavně přepisování dějin. Potomci nacistů a zastánci pangermanismu si vůbec neuvědomují, že tím pokřikem, vznášením nestydatých požadavků a lží nás vlastně nutí, abychom jim připomínali zločiny jejich otců a novodobou zločinnou činnost jich samých. Víří tak sami své odvěké bahno. Je spousta ještě žijících pamětníků, historických dokumentů, které nacistické a sudeťácké zločiny dokazují.

Takové pořady znovu připomínají goebbelsovské a henleinovské štěkoty, ale po uvážení si musíme uvědomit, že vlastně zatouchají národní tragédií. Hrozí nám opět Drang nach Osten!

Jana Machová , v. r
V Příbrami, dne 24.11. 2020 

53 komentářů :

 1. Demokracie má příležitost ničit vše dobré a to víme již 30let , proto jedině jistá forma socializmu může zabránit v dalším rozšiřování fašizmu.Volím KSČM.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo to volíte ty pravé kteří chtějí předat stát bruselu a dělají volební agitaci s modrým hadrem se žlutými hvězdami. A pokud by se to stalo bude s Čechy ámen a tento článek je toho důkazem.

   Vymazat
  2. KSČM byla jedna z mála stran která odmítala vstup do EU.

   Vymazat
  3. Jiří Chmelarčík - Pokud si dobře pamatuji, byla v době konání referenda o vstupu z parlamentních stran jediná. Také za to na komunisty jako jeden muž sesílali politici a "hlídací psi" hromy a blesky. Stejně jako když komunisté byli proti vstupu do NATO.
   Zvláštní, jak komunistům je vyčítáno třeba i jen mlčení k nějaké problematice, zatímco u jiných partají nevadí ani halasná agitace v tomtéž. Lidé, kteří se takto farizejsky předvádějí ve mně vyvolávají pochybnosti o nich samých.

   Vymazat
  4. spartak: jak jste přišel na to, že "KSČM" dnes je tou značkou, která symbolizuje cestu k socialismu či antifašismus?

   Vymazat
  5. mr.chives28. listopadu 2020 19:18

   ...a to je tak těžké, odpovědět si na takovou otázku?

   Nebo jinak. Které jiné hnutí nebo strana tím směrem chce jít, aniž by si nenalhávali...

   Vymazat
  6. Uvedomte si lidovi komentatori,ze KSCM dnes to dopracovala ke krachu.

   Nemaji program a socialismus uz neni mozny, muselo by se znovu znarodnovat a na to uz nemaji vycinkani komuniste zadnou silu a ani ji nehodlaji ziskavat.
   Zpupne a nadmute se tady nezi nami ani neobjevi,nechteji otevrit na svem webu diskuzni rubriky,boji se kniknout,cela verchuska potrebuje vymenit a neni za koho.

   TATO BIDA JE JEJICH KONEC.

   Nechteji ani zmenu rezimu,protoze nevi na co,jsou bez znalosti dnesni problematiky a bylo by lepsi,aby clenove rychle prestoupit pod SPD,ktera chce SVOBODU a PRIMOU DEMOKRACII,prosazuje zmenu rezimu,bez ktere nejde vytvorit ani bezchybny exekucni zakon a je toho cela kopa,kde z byvale velke strany zbyly nepotrebne trosky,
   K tomu,aby se z toho dostali nemaji zadnou osobnost a jsou tedy jen potacejici se okurky,nebo si nekdo mysli,ze ne a umi navrhnout jak je zachrani,kdyz sami nechteji?

   Vymazat
  7. Krtecek30. listopadu 2020 2:20

   Taky názor. Luzar a Konečná nejsou zase tak slabí. Ale ani ta SPD nic nedokáže, pokud tam budou v čele Okamura a Fiala. Ne, že by byli slabí, ale jsou těmi blbečky z opozice tak zesměšnění a onálepkovaní, že už ani nedokáží rozumně vystoupit.
   A navíc, s kým asi tak půjdou do koalice?
   Je to stejně nereálné, jako myslet si, že KSČM zažije lepší zítřky....

   Vymazat
 2. Po 89 jsem pracovně jezdil po republice a všiml jsem si, kolik základních škol se přejmenovalo na ZŠ T.G. Masaryka a nikde jsem nevyděl ZŠ E. Beneše. Moci se opět chopily staří drábové, lokajové a přisluhovači těch co v ten čas vládnou.

  OdpovědětVymazat
 3. Na Slovensku to vře.
  Pouhou jednu minutu trvá tento poslech, ale vystihuje vše.
  Copak na to chudák Jeník Hrušinský ?
  https://www.youtube.com/watch?v=_gpIB8kkZjk&feature=youtu.be

  OdpovědětVymazat
 4. Výborně sepsáno ! Bohužel jsme se stali kolonií Německa. Kolaboranti, jako Havel a další, nám to zajistili asu na věčné časy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. žiaľ, vy ste sa stali kolóniou budúceho Nemecka dobrovoľne už v 894 po páde Svätopluka. Keďže ste ihneď výdatne pomáhali Frankom a Arpádovcom na rozbití Veľkej Moravy, čo sa vám podarilo a za odmenu ste počeštili a dodnes máte bývalé historické územia nitrianskeho kniežaťa Pribinu, ktorý založil Brno a etabloval trojuholník Nitra-Devín-Brno. Preto dodnes tzv. česká Morava- fakticky územia Pribinove, kde nás neskôr definoval Rastislav "My Moravskí Sloveni.." naše etnikum pred byzantským cisárom Michalom III. v roku 863. Celé Pribinove územia sú nasledovníci národa Quadi (Kvádi) na východ aj západ od Váhu, s ktorými viedol Marcus Aurélius, rímsky cisár- filozof vojny v 2.storočí (presne v r.178 jeho vojská v Trenčine na Váhu a slávny vojenský stret rím. légii s Kvádmi pri Hrone v roku 178 - "Miracle Rain" ,dnešný zemepisný kraj Tekov) A najväčia sranda že o 1000 (po páde Svätopluka) rokov ste začali vymýšľať teóriu čs. národa, pritom Svätopluk nasledovník Pribinu/Mojmíra/Rastislava vybudoval Ríšu od Lipska až po Bulharsko vrátane Malopolska, aby ste obhájili vznik ČSR.

   Vymazat
  2. Mino, hodláte pokračovat v rozkolu tří bratrů Svatopluka výčitkami, nebo přispějete něčím ke spojení oněch tří prutů?

   Vymazat
  3. 13.43 - Máte to pekne popletené. Žiadne slovenské kráľovstvo ani štát v 9.-10. storočí neexistovalo. Ani Svatopluk nebol slovenský kráľ. To len Ďurica a jemu podobní dejepisci si navymýšľali slávne dejiny. Keď už , tak môžeme hovoriť o Slovanoch bez národnej identity

   Vymazat
  4. Mino ví, že nás slováci zachránili. A sami se naučili mluvit slovensky , měli říši u lipska a bulharsko taky, a dotáhli to až na slovenský stát, prostě samá pozitiva, kdežto češi trávili od svatopluka čas tím, že vymýšleli teorii československeho naroda. 😂😢

   Vymazat
  5. Senior17:

   a kto tu hovorí o slovenskom kráľovstve? My nitriana, sme priamy potomkovia Pribinovi, ktorý niečo vybudoval, aj keď bol slniečkár- vazal Frankov ale vychádzali spolu dobre. Manželku Adelaidu mal Bavorku - katolíčku a práve na jej želanie dal postaviť a vysvätiť prvý kresťanský kostol v Nitre v roku 828 ešte pred vznikom Veľkej Moravy.(je to prvý slovanský katolícky kostol vôbec ) Jeho syn Koceľ(Chozil), narodený v Nitre odišiel spolu s otcom ku dnešnému Balatonu - Blatenské kniežactvo a stal sa ústrenou postavou Slovinskej histórie . Nasledovníci v Nitre - Mojmír I, Rastislav - ktorý priamo pomenoval etnikum : My "Moravskí Sloveni.." a potom Svätopluk., všetci údajne zložili svoje kosti na posvätnom vrchu Zobor. Naša krajina sa volá Slovensko, ženy Slovenky rovnako ako ženy Slovincov - našej južnej vetvy. Akurát Svätopluk vybojoval skutočnú nezávislosť od Frankov, tak že použil ich lsti, nakoľko bol vychovávaný "na západe" u Frankov. To čo nedosiahol jeho strýko Rastislav, on dosiahol. A vládol aj českým zemiam rukou zmierlivou a nenásilnou. A to, že mužskému pohlaviu potomkov Pribinu sme si nechali vnútiť v 13. a 14. storočí nemecké SLOWAKEI je náš jediný problém. Išlo to ovšem za výdatnej pomoci Čechov. Slowakei sa definitívne presadilo za éry Jakoba Fuggera z Augsburgu(1459-1525) ktorý založil spoločný banský podnik s Jánom Thurzom - ťažba a predaj medi do celého sveta, na územiach Banská Bystrica,Kremnica, Banská Štiavnica - ktorý sa stal práve vďaka Bystrickej medi najbohatším na planéte až podnes (400mld. $ podľa wikipedie, 400mld.€ podľa Nemcov. My sme správne Sloveni alebo Slovenci, naše ženy Slovenky a krajina Slovensko a reč je Slovenčina. "Slovák" je nemecký paškvil pre "rozdeľuj a panuj". A potom je naša história jasná a slávna : My MOravskí Sloveni.. Sloveni žijúci v mokravej, mokraďovej krajine, ktorá sa po grécky povie UGROTOROS(pre mňa jasný pôvod neskoršieho Uhorsko), po našom Morava, Marava - a riečka Morava prameniacia na pôvodných Pribinovych územiach pod Devínom prudko zmohutnie ale pre Slovenov sa tá rieka ďalej menuje Morava až po Čierne More - preto Moravskí Sloveni. No a Quadi sa čias Marca Aurelia? Predsa po latinsky sa AQUA povie voda a dodnes je pre Francúzov Slovensko : Slovaquie , po španielsky : Eslovaquia. Tí istí Francúzi a Španieli menujú Nemcov veľmi precízne a presne podnes : Allemande, Alemania čo je jeden jediný agresívny kmeň na západe geografického územia rímskej GERMANIE - geografického územia od Rýna až po Balkán. To sú tí Deutsch, Deutsche, po talianky : TEDESCO !! No a naneštastie si to nevšimol ani Ľudovít Štúr, a prečo ? No predsa študoval nemeckú jazykovedu, históriu a filozofiu v Halle v 19.storočí, odkiaľ aj paškvil SLOWAKEI pochádza.


   Vymazat
  6. Nebyt T.G.M a Štefanika,tak dnes švadronite všichni maďarsky,čobole bezectný!

   Vymazat
  7. pozoruju i na jiných webech, že Slováci asi prochází tím, čím si jiné národy prošly o něco dřív -považují se za pupek světa. dokonce jsou i názory, že měli své vlastní původní slovenské písmo, jsou první a nejstarším slovanským národem... pak samosebou tvrzení že velkomoravským knížetem porobený Pribina, která před velkomoravským Mojmírem, byl zakladatelem Velkomoravské říše, v tomto podání prvním státem nejstaršího ze slovanských národů - Slováků. a nic nevadí, že se zdá, že právě v boji proti Slovanům z Moravy patrně zahynul...


   článek sám, je výborný a děkuji za něj.

   Vymazat
  8. pre HAF:

   celý problém s Mojmírom I je ovšem v tom, že stále viac dôkazov ukazuje, že prišiel do Nitry z juhovýchodu, nesmierne bohatého územia Sedmohradska - prastarých to území slávnych Dákov (Dácky kráľ Burebista bol porazený Rimannmi v 1.storočí p.r.n.l.) a území s nesmiernym nerastným bohatstvom omhoho väčším ako dnešné stredné Slovensko : Kremnica, B.Štiavnica , B. Bystrica - ktoré padlo Rimanom do oka až za čias Marca Aurelia a jeho syna Commodusa. (rok 178) - vojny s Kvádmi. Ale veď budúcnosť ukáže. Všetko sa nakláňa na stranu Semohradska, čo má svoju logiku - okolie Dunaja= Moravy po celej jeho dĺžke vrátane Panónie. To je pravá Veľká Morava, nie dnešné české územia. A tovnako dôležitá pre Rimanov bola cesta popri Váhi na sever - jantárová cesta. Jej významý úsek od Carnutum neďaleko od dnešných Viedne a Bratislavy po oblasť dnešného Krakowa išla práve popri Váhu z logických technicko-prírodných dôvodov - minimálna náročnosť. Pritom sa ukazuje, že pre Rimanov to bola "prastará" viac ako |1500 rokov vraj známa cesta ku Baltu za jantárom od dnešného Slovinska, juhovýchodného Rakúska, západného Slovenska hore na sever. Všetko v našom úseku na juh "pod Dunajom" bola súčasť Rímskej ríše.

   Vymazat
  9. Nechte toho jediného skutečného Slováka. Oni i my máme v současnosti existenční problémy a on se zaobírá bajkami, starými skoro 2 tisíce let. Asi nezná dětskou poštu a nedokáže si představit co na konci vyjde. Ať nám napíše jak řeší rady s Maďary. Já s tím měl hrozné zážitky na polovině území Slovenska.

   Vymazat
  10. praděda:

   v aké současnosti ? veď to je dávno minulý problém, ktorý bol zadefinovaný rozpadom Veľkej Moravy a história potvrdzuje , že na to nemáme/nemáte byť samostatný.

   Kto nepozná pravdu o svojej minulosti, nemá budúcnosť.

   Vymazat
  11. Mino..., zabýváš se kravinami a bezmezně uplatňuješ jakousi svou teorii. Připadáš mi jako slovenský kolovrátek kde klikou točí nicotnost.

   Vymazat
  12. Mino678.
   Tak proč to byla Velká Morava a ne Slovensko? Nebo jsou vlastně Slováci, Moraváci a nevědí to.

   Vymazat
  13. praděda:

   v mojej odpovedi vyššie pre Senior17 to máš napísané.

   Vymazat
  14. pre Robert:

   tvoja reakcia vyjadruje stav tvojej mysle : Nicotnost. Nie mojej. ŽE teba údalosti z pred roka 1000 nezajímajú, lebo Praha v dobe Pribinovej - ktorý prirodzene mal silné vzťahy z Frankami(vôbec nebol prvý na území Nitry, predtým Samo, či Vannio s Rimanmi) fakticky neexistovala a bola tam len zelená tráva, tak radšej hlavu do piesku, všakáno. Ale v tej hlbšej minulosti sú skryté odpovede aj na váš problém zo Sudetami a vôbce všetkými vášmi susedmi - nepoznám nijakého,s ktorým by problém nebol.

   Vymazat
  15. Mino, vzpamatuj se, kde a kdy žiješ? Píše se rok 2020!

   Vymazat
  16. Robert, spamätaj sa ty. Aký rok sa píše nemá nič s tým, kde je historická pravda. A také , že žijeme "modernú dobu" si strč za klobúk, sú to drísty a žvásty. Historická pravda, ktorá zahrňuje aj trápnu prítomnosť je v inom.

   Vymazat
 5. Němci mohou být rádi, že byli pouze odsunuti. S vlastizrádci se obvykle zacházelo zcela jinak. Zřejmě byl problém po válce dohledat, kdo z nich se jak choval v letech cca 1935-38. Němci by pro toto řešení měli zcela jistě pochopení, neboť věšeli a stříleli za míň. Odsunutí pamětníci byli tehdy děti, jak by řekla moje babička parchanti z hitlerjugend. Černé kalhoty, hnědé košile, bubínky, flétničky. Ti byli mnohdy horší než dospělí henleinovci. Nyní lkají a naříkají nad ztracenou "vlastí", jiní by se styděli, nebo se omlouvali. To oni nedělají, oni ve stejném duchu vychovávají svůj potěr. Co vede ČT k natáčení zmíněných pořadů nevím, Němci o jejich řádění v našem pohraničí nikdy nic nenatočili. Jenom někteří čeští kolaboranti "dokumentují" a vyrovnávají se s minulostí, ovšem na tu německou si netroufnou. Svoloč.

  OdpovědětVymazat
 6. Paní Machová oceňuji moc hezký článek. A mimochodem ten hospodský v Kořenově mě pobavil. Jeho článek jsem četl, sám přiznal, že - nejen on - vlastně podniká v nemovitostech a pozemcích po sudeťácích. Teď se mu po nich strašně stýská. To si opravdu myslí, že by ho nechali v klidu na místě? Ale asi jo, podle sebe by si majetek pěkně ponechal a restituce by zaplatili ti, co nikdy se Sudety neměli nic společného.

  OdpovědětVymazat
 7. Co mají sudeťáci co slzet v ČT? Chtěli do říše, tak tam jsou. To se jim tam nelíbí?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Navic hodné Nemcu v Čechach zustalo.Fanoušci Hitlera ,nacisti,byli po pravu odsunuti.Skoda,ze s nimi nešli i češti kolaboranti,kteři přezili az do dnešnich času.

   Vymazat
 8. Pravdivý článek. Zbývá jen dodat, že musíme vrátit ČT do českých rukou. Nesmíme být líní otevřeně a aktivně podporovat každého, kdo se bude snažit vyčistit ten zaneřáděný chlév zejména v redakci zpravodajství a publicistiky, kde se zabydleli očividní nepřátelé české státnosti. Žumpa, obyčejná žumpa, které jsme nuceni platit každý měsíc za jejich lhaní, očerňování národa a podlé útoky na naše elementární zájmy.

  OdpovědětVymazat
 9. Moje přítelkyně Boženka volí též KSČM, protože snad jsou schopni zabránit kolonizování ČR Evropskou unií. V nezávislé České republice však existují strany - hlavně Piráti, kteří agitují za úplnou podřízenost Bruselu, protože jsou již zpracováni demagogickou propagandou multimédií, neznají pravdu o historii a nevidí důsledky svých postojů a činů. Volte SPD, která se též snaží bojovat za nezávislé politické postoje i když ostatní strany vlekou ČR do područí bruselských byrokratů a senát , jak je osazený bude min 6let blokovat referendum o účasti v EU.

  OdpovědětVymazat
 10. Z ČT se na náš národ valí hnojomety propagující "dobrotu" Habsburků za kterých se náš národ zmenšil cca o 50% ale i strašlivé ubližování Němcům Čechy po válce kterou oni začali a stála republiku 360 tis. mrtvých. Příznačné pro šmejdy,kteří často ani nemají příslušné vzdělání je technika přepisování historie. ... "To Češi začali světové války a přepadli Hitlera,který to myslel dobře ". Fuj té Hitlerově bandě. Má za úkol připravit půdu pro další agresi.

  OdpovědětVymazat
 11. Čest padlých hrdinům. A vzkázat jim v nebi, že padli zbytečně.

  OdpovědětVymazat
 12. Čest památce padlých. A vzkazte jim v nebi, že padli zbytečně

  OdpovědětVymazat
 13. Proč není ta bedna česká
  proč jí jen málokdo tleská.
  Proč jí tak platíme
  proč to vše strpíme - takhle to nenechme být !

  OdpovědětVymazat
 14. A zase dezinformace,pomluva ČT, jděte už opravdu do prddd.
  Odsun Němců byl hanebný zločin se spoustou mrtvých. Jenom nechutná pomsta ubohých čecháčku.
  O co jsme byli lepší než náckové, naprosto stejní zločinci, pokud byli zabijeni němečtí nevinní civilisté.
  Český hnus.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:58 Hahaha to pobavilo. Vy jste byl takhle uvědomělej před pořadem a nebo po něm ? Stačí se podívat na výzdobu sudeťátských domů na podzim roku 1938,samý nevinný.

   Vymazat
  2. 18:58 je jenom ubohý provokatér, který vás chce vytočit. OBČAS MÁ ZÁCHVAT, VE KTERÉM PÍŠE JAKO SUDĚŤÁK.

   Vymazat
  3. A co těch 350000 zabitých čechů ty hanebnej zločine?

   Vymazat
  4. 9:28
   Vidlàk, ano, přesně jste ten VIDLÁK.
   Pokud jsme Němce zabíjeli při jejich odsunu, o co jsme potom lepší. Msta je horší, než samotný zločin.
   Tím neomlouvám zabíjení Čechů německým fašounem.

   Vymazat
  5. 14:35-říkejte to pozůstalým civilních obětí v Protektorátu, popravených v té době. Odsunem si mnozí SS zachránili život i občas soudní popravu.
   Ano, msta je horší trest za zločin, nevíte kdy přijde ale čekáte ji. Proto ten úprk z východu včetně nových osídlenců. Tak to na světě chodí, "každý chvilku tahá pilku".

   Vymazat
 15. Odpovědi
  1. Jiří právě komouši dodnes sedí na všech postech a vlastní největší majetek v ČR, jenom to je tajné.

   Vymazat
  2. 19:09
   Komoši to nepodělali,ono jim nic jiného nezbývalo. Národ měl té rudé verbeže dost.Prumysl na úrovni rozvojového státu,zadrátované hranice, prázdné obchody, ano podelali, celých 40 let.

   Vymazat
 16. Předek byl při vyhnánění Čechů ze sudet byl zmlácen německýma hovadama a na následky zemřel. Němec do Čech nepatří, je to škodná.

  OdpovědětVymazat
 17. To si někdo myslel, že stačilo za to vše, co zde Němci za války napáchali, když zde Sudeťáci sundají ze zdi Hitlera a odnesou ho za komín na půdu a bude to pokračovat tak, jak to zde bylo v 1938? To mi případné od nich hodně naivní. Gorbačov tím, že zorganizoval sjednocení Německa připravil 3. světovou válku, ještě se s Němci utkáme, ještě není konec.

  OdpovědětVymazat
 18. Já vám řeknu, že dožít se vysokého stáří v této zemi a zažít za život pět režimů, z nichž každý následující prohlásí ten předchozí za zločinný, člověku na národní hrdosti nepřidá. Ale nebojím se, národní povaha leží kdesi hluboko v genech a pořád se budou rodit ti, kteří to nevzdají. Smůla současnosti tkví v tom,, že našemu národu odcizili vlastními penězi placenou televizi a rozhlas. Vítán je nápad každého nácka.
  Ahoj

  OdpovědětVymazat
 19. Německá eu říše se rozpadá...
  https://megazpravy.cz/brexitove-domino-hrozi-pokracovat-finskem/
  https://ceskoaktualne.cz/2020/11/ekonomika/spanelsko-francie-a-italie-utoci-na-eu

  OdpovědětVymazat
 20. 100% podepisuji! Je potřeba občanská angažovanost. Aby se občané zapojovali do společenské debaty jako to dělá paní Machová tímto dopisem. Nenechme si vnucovat cizí agendu. Každý detail je důležitý. Pokud někde vztyčí nacistický válečný kříž, jako se to stalo v Kořenově(Kde jsou hrdinové z antify? Kde je Bartoš od Pirátů?), místní by se proti tomu měli ozvat a zorganizovat jeho likvidaci. Nevěřím, že s tím všichni souhlasí. Stejně jako v těch Řeporyjích, proč ty místní nejsou aktivní? Nikdo to za ně neudělá. Tohle posouvání Overtonových oken nás přivede do pekla.

  OdpovědětVymazat
 21. Nevadí mi, že se sudeťákům Hitler klaní až k zemi, ale to, že my tím ohýbáme svůj hřbet.

  OdpovědětVymazat
 22. Povím vám skutečnou událost z jednoho našeho nádraží začátkem května 45. Na nádraží se zastavil německy lazaretní vlak, zdejší německá posádka vyložila své raněné německé vojáky na peron a sama naskákala do vagónů a uháněla k Američanům. Naši ajznboňáci přenosili raněné vojáky do místní reálky a ošetření jim zajistily jeptišky z místního kláštera. Do konce války byli ranění Němci hlídání, aby jim nikdo neublížil a po osvobození byli řádně předání, jako zajatci naším vojákům. Tolik o chování "zlých" Čechů, proto si myslím, že se opravdu nemusíme omlouvat a dějiny není třeba překrucovat.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.