Reklama

sobota 28. listopadu 2020

Polský předseda vlády M. Morawiecki Merkelové: „Nezrušíme veto - nebudeme prodávat naši nezávislost“

Ivan David
28. 11. 2020

Polský premiér Mateusz Morawiecki v telekonferenci s německou kancléřkou Angelou Merkelovou znovu potvrdil své rozhodnutí vetovat rozpočet EU, pokud Brusel bude trvat na tom, aby Polsko požádalo o otevření hranic pro přistěhovalce, manželství osob stejného pohlaví, adopce dětí páry stejného pohlaví, atd.

„Polsko je připraveno vetovat, pokud nenajdeme řešení, které je dobré pro celou EU, nejen pro některé její členy. Polsko pevně trvá na tom, že předpisy EU musí být v souladu s jejími smlouvami a rozhodnutími Rady Evropy a musí zaručovat právní bezpečnost a nezávislost naší země.
Navrhovaný mechanismus nezaručuje právní jistotu, jeho kritéria jsou velmi obecná a jsou náchylná k velmi širokému výkladu..." „Vysvětlil jsem kancléřce, že Polsko očekává, že problém bude dále zpracován, aby bylo možné co nejdříve najít řešení,“ napsal, když sdílel jejich rozhovor na Facebooku.

Minulý týden Polsko a Maďarsko zablokovaly rozhodnutí o rozpočtu EU na protest proti plánovanému novému mechanismu EU v případě porušení právního státu, konkrétně otevření hranic migrantům z Asie a Afriky, uznání manželství osob stejného pohlaví, adopce dětí páry osob stejného pohlaví, atd. A to vše bude posuzováno nevládními organizacemi!

Tento krok zablokoval výplaty z balíčku 1,8 bilionu EUR, který také zahrnuje finanční pomoc ve výši až 750 miliard EUR na řešení krize s Covid-19.
Zachovali si však svou nezávislost a důstojnost.

15 komentářů :

 1. Správně .Polsko se nebude podřizovat nějakým experimentům bláznü v EU , škoda ,že náš stát se chová jak prodejná madam.Rusko pochopilo nemorální EU - duhovou sektu pirátů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vysvětlení je na těchto stránkách: Kam kráčíš, Česko 2020 19. November 2020 (8:50 - 14:30), "https://www.aspeninstitutece.org/event/kam-kracis-cesko-2020/" jde asi o takové řízení, jako byla za socialismu vedoucí úloha strany. Tyto řízené strany je třeba nevolit a kontrolovat volby.

   Vymazat
 2. EU jako chybny konstrukt globalistu a kolonie USA se bez politicke integrace svych clenskych statu rozpadne. Ta integrace nebude mozna. Jako se rozpadlo Ceskoslovensko se neda nacionalni zajem sladit a podridit zajmu nejakeho celku, rizenemu dokonce zevne z USA.
  Jedine federace evropskych statu a jejich zachovana suverenita, garantovana Ruskem muze mit na zaklade vzajemne vyhodne spoluprace pro Rusko a Evropu nadeji na lepsi budoucnost.
  Dnes je toto znemozneno nasim kolonizatorem USA, ktery se nejvice obava spoluprace Evropy a Ruska a chce odjakziva Rusko mocensky ovladnout a znicit. Svym koloniim ale vstepuje, ze se maji Ruska bat. Proc? Zadluzeny zapad bez surovin, ovladany buzeranty a pedofily, rusofobni az do morku kosti bude chtit Rusko prepadnout? To veri snad jenom idioti. To si ovsem chazari o nas mysli.

  OdpovědětVymazat
 3. Začínám se obávat, že si Poláci a Maďaři "vytrucují" vyjímku z evropských hodnot. Ono se to tak nějak samo i nabízí. Pokud nemá jih EU zbankrotovat, potřebuje další miliony, které mu ovšem už nikdo nechce půjčit. Tak se najde nejméně bolestivé řešení. Všichni budou muset dodržovat "hodnoty", všichni budou muset razit green deal, přijímat migranty, velebit buzíky a další nesmysly, včetně nás, vyjma Maďarska a Polska. Konec konců, už jsme něco podobného zažili s Británií.

  OdpovědětVymazat
 4. Doba, kdy naše vláda mohla hrát chytrou horákyni, je pryč. Hromada peněz je hezká věc, ale nedává se zadarmo. Maďarsko a Polsko si to uvědomují. Vládo, s EU se nevyjednává, s EU se bojuje!

  OdpovědětVymazat
 5. Omezit rozhodování EU ve věcech, které by měly být v kompetenci národních států. A je určitě věcí národního státu, koho si na své území vpustí, obzvlášť, když SRN dala jednoznačně na srozuměnou, že má nějakou schengenskou dohodu na salámu. Kupodivu to nikdo s vládou práva nespojoval, Němci si totiž mohou dělat co chtějí. A někomu vnucovat sňatky homosexuálů a pod.? Proboha proč ? Pokud bych byl, jako dítě, státem svěřen do rukou takového páru, tak z toho, jako dospělý vytřískám pěkné prachy.

  OdpovědětVymazat
 6. O chlapské politice rozhodují nevolené slepice, taky to podle toho vypadá, čí je to záměr?

  OdpovědětVymazat
 7. Bravo Poláci. Sice Vás obecně nemám moc rád, ale za tohle Vám tleskám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To, že se Poláci postavili Bruselským zvrhlostem je dobře a následování hodné. ALe podívejte se, co se dnes děje v Polsku. Větší polovině národa - polským ženám - chtějí katoličtí fanatici vnutit postavení tvorů druhé kategorie, kteří nemají právo o sobě rozhodovat!

   Vymazat
 8. Už při rušení hranic a vstupem do EU jsem věděl, že je to podvod. Staletí parazité nám měly zajistit lepší budoucnost? Všichni co byly u tohoto kšeftu byly vlastizrádci. Mám k Polákům mnoho výhrad, protože v historii co obsadily, to ihned polonizovaly, podobně jako Němci, ale snad by nám pod nadvládou Polska bylo lépe něž v EU. Kolik je v Rusku národností a menšin, co si zachovaly svébytnost.

  OdpovědětVymazat
 9. http://www.skrytapravda.cz/ekonomika/3637-za-jak-dlouho-skonci-fraska-jmenem-eu-brexit-vytvoril-evropskou-mrtvou-zonu

  OdpovědětVymazat
 10. Z hlediska EU je to jasný pokus s pomocí rozpočtu likvidovat státní suverenitu a prosazovat zájmy těch států EU, kteří v něm mají faktickou moc.

  OdpovědětVymazat
 11. Co nás čeká? To řekl Sassoli docela jasně: „je třeba „změnit evropskou vládu, je třeba zasáhnout do smluv, aby bylo odstraněno práva veta jednotlivých vlád, což je anachronický nástroj a potřebujeme nové převody pravomocí z národních států na Unii.“

  OdpovědětVymazat
 12. Skvěle Poláci a Maďaři tímto chrání i nás nechci nějakou multikulturní unii pod vládou nepřijatelných skopčáků.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.