Reklama

neděle 1. listopadu 2020

Prezidentské volby v USA a tajná finta Demokratické strany?

Jiří Vaško

1. 11. 2020
Ať ve volbách vyhraje republikán Donald Trump nebo demokrat Joe Biden, skutečným vítězem zřejmě opět zůstane tzv. Deep state, sdružující stále ještě velmi mocný vojenskoprůmyslový komplex a finanční oligarchii. A také proto, zdá se, ostatní geopolitičtí hráči, zejména Čína a Rusko, se příliš nevzrušují a bez většího napětí čekají na výsledek předvolebního megashow.
 
A teprve až opadnou emoce budou moci zjistit, kdo pro ně bude eventuální partner, jak americké politiky se vstřícně nataženou rukou stále nazývají Rusové, nebo nepřátelský lump. Zda staronový nebo nový prezident se konečně začne snažit o zlepšení vztahů ve světě nebo 

o pokračování snah o diktát USA a tím o zvyšování mezinárodního napětí.

Je ovšem velmi pravděpodobné, že pokud opravdu vyhrají Demokraté, jak to avizují některé průzkumy, připraví Americe i světu velké překvapení. Mají zřejmě nachystanou tajnou fintu, spočívající v tom, že J. Biden bude zanedlouho po volbách nahrazen viceprezidentkou Kamalou Harrisovou.

Kdo totiž pozorně sleduje předvolební kampaň v USA si jistě všímá nejisté chůze i jiných pohybových problémů J. Bidena, a také jeho potíží s vyjadřováním. Přes jistě skvělou péči lékařů to může svědčit o nepříliš dobrém zdravotním stavu již 78letého politika. A právě ze zdravotních důvodů může být J. Biden v případě svého zvolení zanedlouho podle ústavy nahrazen K. Harrisovou a to až do konce funkčního období. 

Šestapadesátiletá právnička, velmi zkušená a občas ostrá a tvrdá politička by se tak mohla stát první ženou, navíc tmavé pleti, ve funkci prezidenta USA. Do této funkce by se tak dostala chytrou oklikou, protože jinak by v mnohém rezervované a konzervativní americké společnosti takovou šanci jistě neměla. A právě takového scénáře se možná obává i D. Trump.

Problém je, že ať vyhraje republikán nebo demokrat, druhá strana se s tím zřejmě nebude chtít smířit a vzhledem k již nyní vyhrocené situaci a napětí bude chtít v případě těsného výsledku za jakoukoli cenu volbu napadnout a zvrátit. Zda se jí to může podařit lze odhadnout velmi těžko.

Život však přináší různá překvapení a jen hloupí lidé se nemění. Proto se může stát, že i paní Harrisová, která určitě není hloupá, by v případě vítězství demokratů mohla být pro USA i svět dobrým prezidentem. Zvláště když by se alespoň zčásti oprostila od establishmentu a řídila moudrostí svých po mamince zděděných indických předků… Zejména myslitele Mahátma Gándhího (1869-1948), který mj. řekl: „Jaký rozdíl to má pro mrtvé, osiřelé a bez střechy nad hlavou, že šílená zkáza je činěna jménem totalitarismu či ve svatém jménu svobody a demokracie?“ Nebo: „Pro svoje přesvědčení jsem ochoten a připraven zemřít, ale pro nikoho a nic na světě nejsem ochoten vraždit.“

A všemocnému Deep State, který by se kvůli zachování své moci mohl pokusit i o vyvolání nové velké války, mohla připomenout výrok velkého ruského fyzika Lva Davidoviče Landaua (1908-1968): „Fyzici prokázali lidstvu obrovskou službu: vynalezli tak strašlivou zbraň, že je válka nemožná – i po vítězi by zůstal jenom mastný flek“.

71 komentářů :

 1. Pane Vasko,už prosím nic nepište,jsou to strašné slátaniny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Běžte na Novinky, pánové Pehe a Mitrofanov vás jistě uspokojí, přestanete se trápit.

   Vymazat
  2. Nesouhlasím s Vaším názorem! Ten článek je stručný a výstižný. Již brzo se ukáže, jak je pravdivý.

   Vymazat
  3. Připojuji se k žádosti.

   Vymazat
  4. Autor, pokud vím, v posledních měsících napsal už přes dvacet vždy aktuálních komentářů a všechny se setkaly s dobrým až velmi dobrým čtenářským ohlasem. Také tato úvaha je slušná a do značné míry logická. Nikoho neuráží na rozdíl od vás, milý pane, který se bojíte podepsat. V případě, že jeho komentáře máte za „slátaniny“, měl byste upřesnit v čem a proč. Jinak je tak jako mnoho anonymních urážek zcela irelevantní. A co řeknete, pokud se tato jeho možná – nikoli jistá, jak z textu vyplývá, analýza po nějakém čase v případě vítězství demokratů v USA vyplní?

   Vymazat
  5. Pěkně jste mu to nandal. Má to jen jednu chybu. A ta je ve Vás.

   Vymazat
  6. Musím se smát jak hlupáci v diskusi od 14:22 až 16:02 zuřivě brání autora téhle slátaniny, který blábolí, "že by se mohlo stát", že jedna z největších progresivistů v US politice, Harrisová, by se mohla oprostit od establishmentu a být úžasnou prezidentkou. Přitom pár řádků předtím blábolí, že je vlastně úplně jedno kdo bude prezidentem, protože "vojensko-průmyslový komplex stejně všechno pevně ovládá. Tak Trump si s tím neporadí, ale Harrisová ano. Ta Harrisová, která chce rušit policii, odškodňovat černochy, otevřít hranice imigrantům, nasadit aktivistické soudce do nejvyššího soudu, kterou podporuje celý mediální komplex, atd atd.

   Už jen chybí aby Vaško začal rozumovat, že by se mohlo stát, že Bartoš, bude úžasným premiérem. Za nadšeného aplausu místních diskusních hlupáků.

   Vymazat
  7. Zamyslel jste se nad hloubkou ihdické linie a hloubkou slov Ghandího?

   Vymazat
  8. NR je napadena virem- asi placení rozbíječi diskuzí od pornoherce.
   Nevím, Anonyme 13:31, co považujete za slátaniny. Snad ty tři citáty, jež by si zasloužily tesat do kamene? Q.

   Vymazat
  9. 13:31 Prosím, asi jsem nepochopil text článku. Konkretizujte ony slátaniny a vyvraťte je ve Vašem názoru na věc fakty nebo jen jen zdůvodněným názorem. .

   Vymazat
  10. 16:38 podle mého názoru přesně popsal, v čem jsou přepoklady pana JV zcela nekonzistentní, nelogické. A velice jasně označil priority té dámy. A že je Indka? To jako očekáváte třeba od senátorky Němcové že naváže řekněme na myšlenkové odkazy Karla Čapka jen proto, že je Češka??
   Tohle relativizování výsledku voleb tak důležitých nemá žádné seriózní podklady. Prostě to plave na vodě!

   Vymazat
  11. 16:57
   To nikdo nemůže mít podle vás jiný názor??
   Tím, že má někdo jiný názor tak tím rozbíjí diskusi.

   Vaši kritiku nechápu,

   Vymazat
  12. 16:38 Jo pane přesně tak oni nevědí o kom se baví ta by byla nebezpečím i pro nás.

   Vymazat
  13. Co můžeš vědět o slátaninách. Umíš vůbec číst?

   Vymazat
  14. Autor článku nenapsal nic objevného. To, že demokraté vystrčili Bidena za kandidáta, byla jenom zástěrka, aby po jeho případném zvolení a pak, ze zdravotních důvodů odstoupení, nastoupila na trůn Harrisová. Ta je ze stejného těsta, jako byla Killary a bude "vládnout " v jejím duchu. Takže pokud si autor myslí, že by to byl krok k lepšímu, tak tady se mýlí.
   V případě výhry demokratů budeme válce mnohem blíže než u výhry Trumpa. USA nemá dobré řešení své situace, teď jde jen o míru "krvavosti". S Trumpem by to bude méně krve.

   Vymazat
  15. SOuhlasím se 16:38. Od konce 2SV jsou američtí prezidenti jen loutky. JFK se to pokusil změnit a dopadl jak dopadl. A kolika atentátům unikl Trump? Hádejte...

   Vymazat
 2. Jak říká Vláďa Putinů : "nám je jedno kdo vyhraje volby v USA, je to volba občanů USA a spolupracovat budeme s vítězem."

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oni tajně spolupracují stále..
   Americká armáda znovu aktivuje 5. armádní sbor a vrchní velení spojeneckých sil pověřené osvobozením Evropy během 2. světové války.
   https://geopoliticsastrology.wordpress.com/…pe/

   Vymazat
 3. První žena, navíc tmavé pleti, to je určitě pro amíky lákavé. Jediné co je neláká, je po dlouhé době, konečně někdo normální.

  OdpovědětVymazat
 4. Nikdo se už nedozví, kdo osobně z těch idiotských lampasáků z Deep state, určených k vraždění, spustí 3 světovou válku a ani tomu nikdo nezabrání. Ta chytrá barevná dáma to nepochybně dobře ví a čekat od ní nějaké zázraky je nereálné.

  OdpovědětVymazat
 5. K anonymnímu 13:31 : To opravdu nejsou slátaniny, tento pocit má mnoho soudných lidí se zkušenostmi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A vy umíte vůbec číst a hlavně text analyzovat? Progresivistka dobrou prezidentkou? Ale hlavně že si myslíte, že jste soudný a máte prý jakési zkušenosti.

   Vymazat
  2. Text chápu velmi dobře. Podle dikce Vaší poznámky tuším, že jste z kohorty snaživých trolů.

   Vymazat
  3. 12:46
   No určitě nejsem snaživý troll podporující progresivisty, zelené, piráty a podobnou verbež. Ale to nejste ani vy, jen jste bohužel tak hloupý, že netušíte co se v tom článku píše, vy kohorto :-D

   Vymazat
 6. Kamala je jenom inteligentnější verze Čaputové ... nebo (v obou případech o hodně) líbivější a méně důvěryhodná verze Bernie Sanderse.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sanders je komunista, Harrisová, je progresivista, což je ještě horší. Senilní Biden je jen nastrčená figurka.
   Žvatlat, že jakýkoliv progresivista může být dobrý prezident, může jen člověk mdlého rozumu.

   Vymazat
  2. Pedofilní a senilní Bidet bude pro svět stejná výhra, jako Křoví ml. 👎👎👎

   Vymazat
  3. 18:58
   Pofidérní amiookupant zase smajlikuje, chudáčku postižený.
   Komoleni jmen dělají malé děti.
   Jinak tvoje komentáře mají opravdu "" vysokou "" úroveň.

   Vymazat
  4. 18:58
   A zase jeden bezvýznamný trouba, amiookupant který komolí jména a trapně smajlikuje.

   Vymazat
  5. 21,27
   22,16
   Smích(v podobě smajlů)léčí,jen blbce uráží!!!!!.-))))
   A amiokupant je celosvětově známá zkratka,yteligenti!

   Vymazat
  6. 8:07
   Svou hloupost nějakým smajlíkem neokecaš.
   V každém příspěvku psàt amiookupant může jen postižený jedinec jako co tak psát ruskokomoušskýokupant, libí.??

   Vymazat
  7. Prosím, napište nám tu svoji anallízu ať mi opožděnci máme přehled co nás čeká a nemine.

   Vymazat
 7. Amerika je demokratická v tom smyslu , že v ní vládne ozbrojená skupina všeho schopných míšenců . Velkým příkladem pro USA byl Hitler a v tomto stylu pokračuje .Levice v USA je podobná naší ultrapravici.

  OdpovědětVymazat
 8. Chápu autora článku – přání je otcem myšlenky. Demokratický tandem je, bohužel, černá skříňka. DJT je čitelný a v prvním období odvedl pro svět i USA velmi dobrou práci. Snad budou hlasy sečteny poctivě. A.Š.

  OdpovědětVymazat
 9. Autor na základě postulátu, že existuje nějaký Deep state, který už přežil dvě generace, ale furt se neví, kdo to vlastně je, vyfabuluje celou úvahu. Něco jako matematický důkaz, v němž ovšem hned první krok zůstane neprokázán. Tím se celá konstrukce hroutí. Ovšem jen v matematice, pro blábol to neplatí.

  OdpovědětVymazat
 10. Kde beriete tú nádej, že hocijaký prezident dokáže vládnuť bez vplyvu deep state, alebo dokonca čo i len trochu zmeniť politiku štátu ? Donald sa vyhrážal, že skrotí deep state - establishment, no urobil presný opak - nakŕmil hada na svojej hrudi.
  Ani geniálny prezident nepohne finančnou, zbrojárskou a IT skupinou - vrátane médií, ktorá tvorí deep state. Navyše, žiaden budúci prezident nezmení strategické plány - lebo mu to Kongres nedovolí.
  Prezidentka bude len okrasou budúcej americkej hrôzovlády. Bude sa na ňu lepšie pozerať. Od ženy- prezidentky aj bomba bude prijímaná ako kus čokolády.

  OdpovědětVymazat
 11. Paní Harrisová by byla jistě dobrou loutkou!!

  OdpovědětVymazat
 12. V případě výhry Demokratů a nemoci Bidena je to lákavá alternativa a perspektiva pro svět. Zvolení diktátora Trumfa, sloužícího zcela Deep state, by byla katastrofa pro svět. Nevíme jak se zachová Deep state v případě vítězství Demokratů, ale je zde Rusko a Čína a ti určitě nebudou nečinně přihlížet na nebezpečné praktiky těchto zločinných struktur.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tatran, domnívám se, že váš pohled na věc je zcela postavený na hlavu. To opravdu nevidíte, co udělali demokratičtí předchůdci Trumpa se světem. A nevidíte, že se tito psychopati snaží znovu na sebe strhnout moc jakýmkoliv způsobem a za jakoukoliv cenu?!
   V jednom článku pan David označil senátorku Němcovou za žlučovitou tetku. To nevidíte oč odpornější je taková Clintonová???

   Vymazat
  2. Taran Trumf má ukončit zdegenerovanou, zvrhlou kulturu, která drancuje svět a už není kde brát na ty nenažrané parazitečky. Pokud by nebyl chráněný, tak už je studený. Armádu mají v rozkladu a už jim zbývají jen nájemní vrazi. Ovšem ty také nejsou zadarmo. Ten kdo tomu velí má jasné představy a euroatlantická kultura by chtěla, i u nás po tom toužila skupina parazitů pod vedením starých parazitických rodů. Použijí všechno aby nás zničily.

   Vymazat
 13. Deep State tak či onak dosáhne pokaždé svého. "Kenedyzaci" mají stále v záloze. A vědí to i američtí presidenti.

  OdpovědětVymazat
 14. vidím,že tu je samý odborník...raději ani nepsat svůj názor, neboť pisatel bude rychle\demokraticky\ zničen :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pecka Vladimíre 18.07 - i já tak činím. Ani ty diskuze už zdaleka nejsou co byly.To ještě se lidičky u PC opravdu zajímali o věc, a taky o to, co o tom ten nebo onen míní, a dalo se z toho placama i čerpat - jenže všichni ti rozumní a normální už z toho odešli. Jiný názor není přípustný, i když obecně vzato, smečku lidí, která neúnavně diskuzně přelézá z novinek na NR a pak na PL (Parlamentní listy), tvoří státe ti samí, nezajímá je, co píšou ti ostatní (ti samí stále to samé) a upřímně řečeno, na druhou stranu je to jakýsi pud duševní sebezáchovy, protože opravdu ty diskuzní příspěvky číst.....

   Vymazat
 15. Já nepamatuji, že by tam prezident beztrestně mohl něco radikálně změnit. Pokusil se o to Kennedy.

  OdpovědětVymazat
 16. Trump živě z Michiganu-dnes-lajků 7000 dislajků 429, tak máte představu bez lživé čt.

  OdpovědětVymazat
 17. Po bolšán revoluci v Rusku, "dělnické" revoluci v Německu (obě byly podpořeny značnou chudobou) si projdeme třetí levicovou revolucí, v USA. Málo kdo tuší, že i tam už 40let střední třída chudne, zatímco to jedno procento pracháčů neustále bohatne, to platí dvakrát pro období po konci studené války a po 11.září a následných divno-válkách.

  Takže jsem také v klidu, chlapi běhají ve sportu "jako baby" (prohlašují se za ženské), anarchisté ruší policii a "bourají" (obrazně i doslova) ideové základy společnosti, doufajíc v občanský plat za nic, a pracháči sní o totální (totalitní?) kontrole společnosti (typický znak levicových diktatur), tentokrát prý "ve svobodné cancel společnosti", co svým kritikům zavírá ústa, ničí práci a kariéru i odhání sponzory.

  Takže nic nového, Trump nebo Biden, je to opravdu fuk, přichází velmi turbulentní dvacetiletí. Zachrání nás nakonec opět Rusko, nebo to vyhraje nakonec Čína a Indie? Uvidíme, Němci a Francouzi ukazují svou jalovost, od smlouvy s Íránem, přes massmigraci až po NordStream2. Kdopak je nutí, aby vždy poslechli jiného hegemona?

  Je jasné, co má přinést covid, kontrola společnosti aneb chytrá domácnost je podstatou "velké změny", anarchisté jsou pouze užitečnými hlupáky, kteří se hodí na zboření starých pořádků, a pak s nimi bude zameteno. Trump nebo Biden, je to z deště pod okap, problémy jsou dlouhodobější.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Až na to Pavle 18.34, že Bidenovi už kouká úmrtní list z kapsy, zatímco Trump přece jen ještě něco vydrží -a vydržet americké politické poměry, které už celá desetiletí ovládají a dirigují prachaté, staré, impotentní žoky peněz - to by chtělo fakt borce. Ale neměl by to být zase jen sebestřednej narcistickej magor, a něco takového mezi žoky peněz najít asi nelze. Co takhle nějakej obyčejnej, chudej, duševně ještě normální, potentní, ne příliš významnej človrda? Bez protekce a vlivných známostí? Jenže to by byla science-fiction, a nejen v USA.

   Vymazat
  2. 19:43
   Proto je potřeba dívat se, kdo stojí za Bidenem, kdo je ohlášen, jak viceprezident (ka). Ten je hlavním v této volbě, ne Biden.

   Vymazat
 18. V USA maji dva kandidáty,tak jako všude v demokracii,v Rusku už dnes mají jednoho doživotního, určitě jsou dál než pochybný Západ se svojí svobodnou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zase v Rusku nemají tu fantastickou americkou demokracii, kdy prezidentský kandidát, který získá nejvíce hlasů voličů, není zvolen prezidentem. To je fakt zázrak demokracie.

   Vymazat
 19. Jen aby zase Rusko nestrkalo prsty do voleb v USA, tak jako minule.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:57
   Jak to myslíte? Žádné "obráceně" není. V Rusku je přece jen jeden kandidát 20 minulých a 20 budoucích let.

   Vymazat
  2. 0:56-Pokud to tak jejich občané chtějí. Zpochybňujete vůli jejich občanů?

   Vymazat
  3. 8:18
   V Rusku mají na výběr ?? To si děláte srandu ??
   Přesně jak to psal v 0:56. Tohle neokecàte!!

   Vymazat
  4. V Bělorusku euroatlantičtí demokrati neuznávají výsledky prezidentských voleb a to z důvodu nemožnosti mezinárodní kontroly průběhu těchto voleb. Rád bych věděl, které mezinárodní organizace kontrolují průběh prezidentských voleb v USA. Domnívám se, že mezinárodní kontrola není žádná.

   Vymazat
  5. 15:26
   A u amiokupanta je velký výběr...senil a pedofil Budet nebo zfalšované volby!!!! 👎

   Vymazat
  6. 15:26- jistěže mají, tak jako my jsme měli mezi Zemanem a(Knížetem).
   Patrně k nim Západ ještě nedodal ekvivalent číra, novičok nezabírá, tak už nevím, zda mají ještě na uvěřitelné inovace.

   Vymazat
 20. USA mohou strkat prsty do voleb na celém světě. A nám je jedno jestli v USA zvítězí ten nebo onen zločinec. Vždyť oba jsou zralí na zavření v blázinci či do vězení. U nás chleba nebude levnější.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Konečně zase jeden normální a věcnej názor ve 22.14. Alespoň na noc něco normálního a lidskýho, když už člověk udělá takový duševní poklesek, že otevře PC a zkusí ten internet, jako - co se eventuelně změnilo? Kam až covid pokročil - nebo že by dokonce po té dlouhé době se objevilo taky něco jinýho? Novinky už na diskuzích mají svoje letošní miliardy jistý, tak už covid nebude denně na programu? Docela se těším na severní Koreu, Kima, sebevrahy, autonehody a utýrané psy. Asi už jsem taky magor. Ale chleba u nás levnější nebude, souhlas.

   Vymazat
  2. 22:14
   Čím ti dva jsou zločinci,to vy byste musel za ty vaše žvásty dostat doživotí.
   Koho ti amici ovlivnili,no vás určitě ano.

   Vymazat
 21. Problém je v tom, že jak Rusko tak Čína se prostě mockrát přesvědčili, že s USA nemá cenu vůbec jednat a cokoliv s nimi podepisovat a brát to jako bernou minci. USA nikdy žádnou smlouvu nedodrží pokud pro ně neni momentálně výhodná. S naprosto neseriozním, záludným partnerem je zbytečné jednat. Rusové nebo Čína, ale i Irán, Irák, Korea nebo Kuba, Nikaragua, Filipíny... si poslechne co navrhují, ale nic víc. Je úplně jedno kdo bude prezentovat USA. K žádné seriozní změně u nich stejně nedojde. Medvěděv jasně řekl:" Chcete-li mír připravujte se na válku!" Loupeživci se za celá staletí nezměnili. A to co se dnes samo nazývá Americký národ jsou po 2 staletí stále stejní zločinci a kořistníci úplně stejní jako loupeživé národy Anglie, Francie, Španělska, Belgie, Německa a vůbec tzv. "demokratického západu" ze kterého ten mišung vznikl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak ty jsi dobrý protizápadní fanatik. Můžeš si podat ruce s těmi nejfanatičtějšími islamisty.

   Vymazat
  2. I já se hlásím 16.34! Anonym 10.11 má absolutně pravdu! I já jsem teď protizápadní fanatik! A "islamisty" do toho laskavě nepleť, to je hodně laciný! Nikdy jsem s islámem neměl nic společného - a proto nemohu mít výhrady k západní senkrůvně, která rozesrala celý svět a pozabíjela miliony lidí? A to jsem byl nadšenej čtenář rodokapsů a divák westernů, a hodně moc jsem měl rád country music, poslouchal jsem i naše Rangers a Greenhorns - fakt, velkej fanda! Ale to, co sleduju posledních tak patnáct let.... strašný! Pravej opak!Jak jsem mohl být tak slepej a hluchej! Vždyť i písnička o tom byla hned zkraje ... "postačí si jenom změnit jméno, a až tu malou zemi celou rozkradem! Pak se vrátím v svoje rodné Colorado, a o tý zlatý žíle povím doma všem"!... ano, přesně tak jsme dopadli. Jsme pro západní šmejdy jen zlatá žíla! Teda - byli jsme - teď už ne, už nás rozkradli. A co jsi ty ... ani nepiš, protože to nepochopím.

   Vymazat
  3. 10:11
   Amik nedodržuje smlouvy ???
   Vy jste mně opravdu rozesmál.Váš proruský fanatismus je nekonečný.
   Co jen vím tak rus podrazil Ukrajinu, které vrátila nukleární zbraně a následně je ruská špina napadla.
   Tak asi k dodržování smlouv Ruska.

   Vymazat
  4. 19:34
   Posledních 10 let se rusko chová jak utržené ze řetězu.
   Amik snad okupuje Krym ??
   Jak za Váši zášť mohou rodokapsy, westerny, country opravdu trochu více mimo.
   O jaké zlaté žíle mluvíte, podle toho co píšete živime celý Západní svět,komiku

   Vymazat
  5. Všechny koloniální velmoci dodržují smlouvy jen dokud jim teče do bot. Když mají navrch, nebo si to aspoň myslí, smlouvy porušují. (např.viz. Mnichov 38, Helsinky 75 ... atd. atd.)

   To s Ukrajinou je hloupý příklad, kterému chybí logika. Navíc při podpisu smlouvy byli přítomni další "podrazáci".

   P.S.: Rus se píše s velkým. Asi těžko to pochopí člověk s malým.

   Vymazat
  6. Posledních 30 let u nás vyrostla generace, která kašle na fakta a papouškuje propagandu Aliance NATO.
   Vy jste jeden z exemplářů.

   Krym byl už 250 let ruský. Rudý diktátor Nikita Sergejevič se to pokusi administrativně změnit. ALe lidi v referendu rozhodli a vy a vaši páníšci máte po ftákách. A to vás musí silně žlučit.

   Už neblábolte. Na Novou republiku chodí vzdělaní, zkušení a chytří. Jim jste pro smích.

   Vymazat
  7. Amík už si nakradl a zjistil, že je pohodlnější další státy ovládat a ždímat. Proč máme my mít nějakou žoldáckou armádu. Místo toho rozdat zbraně občanům a všichni povinně do 50let každý dva roky na cvičení. Leteckou ochranu můžeme zadat podle vzoru přiblblých států, třeba některému ze sousedů. Třeba Slovensku.

   Vymazat
 22. Volby by mohly zmenit je to, ze za vlady demokratu by se ve svete zase silne valcilo. Trump je jediny presidet USA, ktery v tomto tisicileti zadnou zemi nenapadl. Asi by v tom pokracoval. Proto je soustavne napadan.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty nevidíš, že každému státu, který se nechová tak, jak si přejí USA vyhrožuje, zastrašuje, sankcionuje a zasahuje do vnitřních záležitostí jiných států. Že pro své žoldnéře všude po světě vymohl za zločiny beztrestnost a imunitu. Že místo toho, aby respektoval Chartu OSN o mírové spolupráci mezi státy, tak je staví proti sobě+. A co současné boje mezi Azerbajdžanem a Arménii nejsou vyprovokované USA. Ani nevíš o tom, že jeho puchýř Pomeje, kudy chodí tam štve proti Číně a Rusku, dokonce vyzývá k vytvoření protičínských a protiruských koalic....

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.