Reklama

středa 18. listopadu 2020

Prezidentské volby v USA – tragikomedie pokračuje

Pavel Letko

18. 11. 2020  e-Republika

Soudobá demokracie Západu funguje tak, že lidé z pozadí korumpují herce v popředí, kterým se bůhvíproč říká „politici“. Skutečnými vládci jsou tak nevolené korporace, mafie, mnohé mocné rodinné klany, případně náboženské organizace, které ostatně často fungují na podobné bázi. V popředí káží charismatické osobnosti, v pozadí se sčítá mamon a vliv.


Slušelo by se napsat něco málo o těch prezidentských volbách v USA. Kdo sledoval průběh nejen podle naší „nestranné“ ČT a dalších sdělovacích prostředků hlavního proudu,  jistě si všiml do očí bijících nesrovnalostí. Ostatně podivnosti byly znát i v tom našem mainstreamu. V jednu chvíli to leckde vypadalo na jasné vítězství Trumpa, sečteny ¾ hlasů, náskok 15 %. Následovalo několikahodinové „mlčení“, sčítaných hlasů nepřibývalo, zřejmě se komise v několika státech věnovaly nočnímu odpočinku. A pak najednou se objevilo, že sečtených hlasů není 75 %, ale 60 % a Trump nevede o 15 % ale o 1 %. A na cestě jsou korespondenční hlasy – někde možná dodnes. Také jsme byli týdny před volbami dopředu informováni, že v korespondenčním hlasování drtivě zvítězí Biden. Mezi Trumpovými voliči je asi doložitelně více analfabetů. Nehledejme za tím hned nějaký podvod, to by bylo šíření fake news, konspiračních teorií a proruského narativu. V zemi hvězd a pruhů by se něco takového mohlo stát maximálně jednou za 10 let. Na rozdíl od Běloruska, Ruska, Venezuely, Číny a dalších zemí, které kupodivu nejsou dosud ovládány svobodu, pravdu a lásku přinášející tajnou službou Spojených států.

Nesrovnalosti v průběhu voleb by se daly doložit třeba nějakými screenshoty z tzv. oficiálních zdrojů, ale co by to změnilo? Leckdo si pamatuje volby v USA „Bush vs Gore“ z roku 2000. O vítězi rozhodl Nejvyšší soud USA poměrem hlasů 5 republikánských soudců vs 4 demokratičtí soudci pro budoucího vítěze války v Iráku a strůjce dodnes trvající války v Afghánistánu, republikána Bushe mladšího. Kdo by si o té taškařici chtěl něco přečíst, může příští rok trávit veselým čtením literatury faktu s bohatými odkazy o jedné z klíčových postav hlasování na Floridě Katherine Harris, která byla v konečném důsledku odpovědná za dohled nad volbami státu a ověřování jejich výsledků, přestože byla spolupředsedkyní Bushovy kampaně na Floridě. Kromě toho, tehdejším guvernérem byl Jeb Bush, bratr kandidáta na prezidenta George W. Bushe. O tom, jak někdo mohl volit a někdo ne, někde se sčítalo a někde se sčítat přestalo, některé korespondenční hlasy byly sčítány a pak vyřazeny, je možno si přečíst ZDE a ZDE, a konečně si můžete přečíst článek v Mekce svobody NYT či dokonce vše završující zprávu „NORC Florida Ballots Project“ mediálního konsorcia The Times, The Wall Street Journal, The Tribune Company, The Washington Post, Associated Press, The St. Petersburg Times, The Palm Beach Post a CNN ZDE a ZDE a ZDE.

Každopádně jedno mají tehdejší a dnešní volby společné. Kdyby něco takového proběhlo v České republice, ranila by nás z toho mrtvice, natolik je to v našich zeměpisných šířkách vzdáleno pojmu „spravedlivé volby“. A kdyby něco takového proběhlo v Rusku, naši reportéři v České televizi by se z toho na místě pokakali v přímém přenosu. A to těsně před tím, než by vyhlásili podporu svaté válce euroatlantické civilizace proti barbarskému Východu.

O těchto volbách však náš velký znalec New York Times, vizionářský ředitel a mluvčí říše Elfů, (tj. říše udatné anonymní Havlovy mládeže, líhni to budoucích kádrů, která v rámci svého svazáckého úkolu monitoruje náš web podobně jako mnohé další, které nezapadají do jedině správné protiruské linie), Bohumil Kartous, v životě neslyšel, ač Timesy používá podobně jako všichni prestituti jako etalon poctivosti a zjevené pravdy, kterou má ovšem podle svého vystupování ZDE v malíku. Z toho je vidět, jak satrapové opírají svou moc spíše o fanatické následování Impéria, nikoliv o jeho poznání. To není překvapující, mnozí kádři komunistické strany v době, kdy měla zajištěnu vedoucí úlohu v Ústavě, se sice oháněli Marxem a Leninem, ale ani je nečetli, natož aby je pochopili. Impérium má raději věrnost než moudrost. Lhostejno zda je to impérium sovětské nebo americké.

Proto nečekejme nějakou revoluci v Čechách. Bude-li nějaká změna v Systému, započne mnohem pravděpodobněji v USA než v Čechách, a to zdaleka nejen pro mocenskou disproporci mezi ČR a USA, ale mnohem spíše proto, že je v nich mnohem bohatší myšlení než u nás. U nás stačí být věrný virtuálnímu Impériu, znalostí netřeba, poslouchat třeba. Stačí žvanit o tom, kterak čtu Guardian a New York Times, podobně jako v minulosti mávat Marxem a Leninem, ale číst a chápat, to se nehodí. Jenom žvanit je také mnohem pohodlnější. Člověk potom zvládne více funkcí, což prezentuje více služby vlasti a vděčnému národu. Pro takové analýz netřeba.

Naopak pro toho, kdo má analýzy rád, aby mohl pochopit současnost, může se s výhodou ohlédnout zpět do minulosti. Bonusem pohledu na prezidentské volby v USA mezi Bushem a Gorem je, že už jsou 20 let za námi, bylo provedeno mnoho analýz a následky jsme viděli na vlastní oči (např. 9/11 2001 a následné zločinné války), zatímco důsledky letošní volby nás teprve čekají, přičemž seriózních rozborů se už nemusíme pro pokročilost demokracie a nestrannost svobodných sdělovacích prostředků vůbec dočkat. Natolik se totiž ukáží zbytečnými. Kdy by co analyzoval, když tu máme už dnes jasný názor prezentovaný napříč politickým spektrem od CNN přes Fox News po ČT jako jedna žena, jeden muž a nebinární osoba, že?


Fandi, ale zůstaň člověkem


To mě přivádí k myšlence, že se zabýváme něčím, co nemá takovou hodnotu, jak se zdá. Někdo fandí Trumpovi, a považoval by za vítězství, kdyby dosáhl přepočítání a následného vítězství ve volbách. Jenže vítězství takového nevoliče z ČR je poněkud jiného druhu, než vítězství voleného Trumpa. Po pravdě řečeno nevidím vůbec žádnou spojitost. A aby toho nebylo málo, tak nevidím ani spojitost mezi vítězstvím Bidena a případnou radostí českého nevoliče. A aby toho ještě nebylo málo, nevidím důvod k radosti ani smutku, kdyby příštím premiérem byl Pirát Bartoš. Nebo zůstal Babiš. Není to nakonec téměř jedno?

Sice považuji současnou vládu pod vedením Babiše za možná nejlepší od roku 1989, ale americký válečný šrot musí kupovat jak Babiš, tak Bartoš. V případě Bartoše bychom dostali nádavkem pravidelný pořad v hlavním vysílacím čase České televize „Milion chvilek nenávisti“, který by tak poskytoval odpovědi na nedělní Otázky Václava Moravce. Jinak nějakou dramatickou odchylku od našeho nekriticky proamerického postoje nečekejme. Snad až na pomníky, to ano. Můžeme očekávat výstavbu vkusných památníků amerických vojáků zachraňujících českou Plzeň před hordami Rudé armády a také pomník obětem v řadách 23. pěší divize Americal U.S. Army při osvobozování komunistické vesnice My Lai. Samozřejmě doložený nejnovějším „objektivním“ bádáním našeho ÚSTRKu přesně tak, jak jsme u něj zvyklí. Naši dnešní bojovníci proti včerejšímu komunismu se toho nebojí a jdou vpřed jak pomsty hrozný val. Piráti prostě představují jen jiný díl telenovely české demokracie pro všechny, a pro některé zvlášť.

Stejně jako v USA údajně levicoví demokraté přepadají jiné státy minimálně stejně pohotově, jako to dělají pravicoví republikáni. Život s Bartošem v Čechách a Bidenem v USA v čele exekutiv prostě lepší nebude. Kdo čeká opak, bude zklamán, i když nevylučuji lokální zlepšení, na povolební euforii je to poněkud málo. Život má své jiné radosti a mnohá trápení, mezi něž pro drtivou většinu světa skutečný Biden ani Bartoš nepatří. To jen klika kolem nich si přijde na malé přilepšení příslušných korýtek. Nějaká ta funkce, nějaký ten grant, sem tam nějaká lavička či jiné umělecké dílko, milion sem, miliarda tam.


Demokracie


Stojí vůbec současná demokracie za takovou hysterii? Nemyslím. Co je na tom tak světoborného a pro život lidský důležitého, střídají-li se u moci v Čechách Topolánek s Nečasem, Zemanem či Babišem? Záměrně pomíjím Klause a jeho amnestii pro privatizační soudruhy. To je jiná (banánová) liga.
Co tedy světu lidského přineslo střídání Reagana s Bushem nebo Clintonem? Co špatného, co tu před tím nebylo, vládnutí Trumpa? Jaké vítězství pro svět, který panák přepadne a ožebračí jiné národy a nařídí válku a loupení ve prospěch svůj či korporací? Možná je Bush větším zločincem než Clinton, ale kdo a čím to poměří?

Soudobá demokracie Západu funguje tak, že lidé z pozadí korumpují herce v popředí, kterým se bůhvíproč říká „politici“. Skutečnými vládci jsou tak nevolené korporace, mafie, mnohé mocné rodinné klany, případně náboženské organizace, které ostatně často fungují na podobné bázi. V popředí káží charismatické osobnosti, v pozadí se sčítá mamon a vliv. Narušitelé tohoto stavu v podobě Babiše či Trumpa musejí být zlikvidování a zatraceni. Vynechání jednoho článku, resp. sloučení korumpovaných a korumpujících v jednu osobu či skupinu ostatním nevyhovuje. Tím ovšem není řečeno, že systém Babiš či Trump je lékem. Maximálně tak přechodovou fází k něčemu jinému. Každopádně systém antiTrump a antiBabiš za záchranu nestojí. Je zaměřený na kapitál, kdo maže, ten jede, kdo nemaže, nezaslouží si nazývat se homo sapiens, člověkem rozumným.


Vize


Bude-li tedy inaugurován Biden, k radosti není důvod. Odhlédneme-li od toho, že by tomu pánovi slušely spíše důchodcovské bačkory a rybářský prut než post „nejmocnějšího muže na planetě Zemi“, jak je servilně titulován v médiích člověk, který neví „dne ani hodiny“. Ostatně tak jako každý jiný.

Důvodem k radosti naopak bude, až nezvítězí jen ten který jednotlivec, ale idea spravedlivějšího uspořádání soužití lidského. Nikoliv neoliberální idea soužití množiny sobců, která si hrdě bude říkat národ, ač jí nic, vyjma jazyka, nespojuje. Nikoliv vláda panovníků a rodin. Nikoliv vláda korporací. Tuto Zemi člověk nepostavil a tak jí také nemůže vlastnit. Přijde den, kdy to lidé pochopí a zkují své meče v radlice.

Pochopí, že zlo přesahuje jednu generaci, skončí kapitalismus, vláda kapitálu a začne vláda člověka. Pochopí, že je nutné zlikvidovat zbraně hromadného ničení právě proto, že jsou to zbraně hromadného vraždění a to nikdy není a nemůže být spravedlivé. Pochopí, že původcem války je nepřátelství, a původcem nepřátelství je pýcha. Pýcha, která nás všechny, nebo naše potomky, uvrhne do doby kamenné. Snad není tak smělé očekávat, že přestaneme šířit nenávist k jiným státům, k jiným lidem, k jiným národům. Snad to není nemožné. Tehdy začne nový svět.
Možnosti

Ovšem, nejsem tak naivní. Něco tak zdánlivě jednoduchého, jako že naši politici a naše veřejnoprávní média přestanou šířit nenávist, je vlastně bez zásahu shůry, bez nějakého mimořádného zázraku nemožné. Jenomže tak jako nemožně padlo prolhané impérium Sovětského svazu, tak padne i to dnešní, impérium tzv. Západu. Nebudeme světovými lídry, nebudeme iniciátory, natolik normalizace započatá v 70. letech minulého století a trvající dodnes zdevastovala naši inteligenci, zničila invenci a intelektuální potenciál. Můžeme se však na změnu připravovat. Skutečná změna, nikoliv jenom ta pseudovolební, může přijít dřív, než si myslíme.

Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!


Související články:
Stanův komentář: Kdysi si dělal zbytek světa legraci ze Sovětského svazu, že je to „Horní Volta s jadernými raketami“. Dnes to podle všeho vypadá, že úrovní demokracie a varu ve společnosti se Spojené státy americké blíží „Rwandě se všemi druhy zbraní hromadného ničení“. Smutný pohled na „pochodeň demokracie a svobody“. Bůh ochraňuj Ameriku a zbytek světa, aby při té taškařici, co se tam chystá, zůstaly mačety, kolty, kulomety a rakety ve svých skříních a silech.
39 komentářů :

 1. Výborný komentář.
  No, nebylo by lepší nemít tyto starosti ani informace, a starat se o svou práci, svou rodinu, své nejbližší okolí, tzn být aktivní v městě, na vesnici a zvelebovat to tak aby se tady na tomto písečku žilo dobře?A kdyby nám to někdo narušil udělat si s ním pořádek?
  Umíme si třeba zjednat pořádek se sobeckými majiteli psů, kteří je nechají běhat a kálet kdekoliv? jsme schopni si zjednat pořádek s majiteli terénních motocyklů a čtyřkolek, kteří jezdí po polích, lesích, plaší zvěř a svévolně si dělají co chtějí? Jsme schopni odkázat do mezí kuřáky co si přes zákaz zapalují na zastávkáchMHD a neberou tak ohled na ostatní? NE. Nejsme A tady bychom měli začít.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ja si naopak myslim, ze v "domaci buzeraci" jsme lidry a pokud nekde precejen zaostavame, EU nam hbite prispecha na pomoc a vyda nejakou novou vyhlasku, zakazujici to, co dosud zakazano nebylo. Naopak bychom se meli prave zacit zabyvat vecmi, ktere nam pripadaji "daleko", coz je v dnesnim globalizovanem svete pouhy sebeklam.
   Proc treba nezacit uvalenim sankci na Turecko? Turecko uz otevrene vojensky napada zemi Schengenskeho prostoru a my se porad tvarime, ze je to daleko. Pritom je to nase hranice. Ne, ne, pane eFPe. Vam dokud nebudou padat bomby primo na hlavu, tak budete mit pocit, ze se vas to netyka. Z podobnych naivnich predstav, ze pokud obetuji nejake vzdalene Ceskoslovensko, tak si zajisti klid a mir, se brzy "vylecili" i obyvatele Coventry. Teda nekteri se "vylecit" ani nestihli, protoze je smrt zastihla nepripravene. To je presne ten duvod, proc se nas volby v USA bytostne dotykaji.

   Vymazat
  2. Mezitim uz se na NR objevila zprava o tom, ze Holandani se pochlapili a uvalili sankce. Jak vidno nemaji premiera, ktery podnika v Nemecku a staci kdyz tam na nej zadupou a uz zpiva podle jejich noticek. A v Nemecku se politici boji Turecke mensiny, ktera uz zase az takovou mensinou uz neni a co je nejhorsi, jsou to uz 2. generaci "Nemci" se vsemy pravy, vcetne volebniho.

   Vymazat
 2. A nedají pokoj a nedají. Žádné oficiální důkazy o podvodu nejsou předloženy, ale lhát o volbách v USA se bude nadále.
  Konečně se smiřte, že prezident bude Biden.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:51 A vy se konečně smiřte s tím, že tu nikoho nezajímáte. Ledaže byste si sám sobě odpověděl a pochválil se. Ale i to je každému jedno. Zjevně vůbec nechápete tuto stať, nebo jste ji ani nečetl. Váš příspěvek je absolutně "mimo mísu".

   Vymazat
  2. 19:51 A nedáte pokoj a nedáte pokoj furt sem lezete a dáváte nám „havlomoudra".Tak se konečně smiřte s tím že většina slušných lidí s vámi nesouhlasí. Článek pěkně rozebral situaci a až ti vaši bankrotáři zkrachují jsem zvědav co se bude dít.

   Vymazat
  3. Trump má v ruce nové karty. Nic nekončí. Zprávy z Nevady a Georgie

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Trump-ma-v-ruce-nove-karty-Nic-nekonci-Zpravy-z-Nevady-a-Georgie-644446

   Vymazat
  4. článek je o tom, že je to v podstatě šumák,,kdo tam bude prezidentem nebo kdo u nás premiérem... nepochopil jste to?

   Vymazat
  5. Americký čípku Unknowne, Biden vyhrává jen podvodem. Kdybys sledoval jiné zdroje, než je CNN nebo ČT, tak bys věděl o mnoha podvodných jednotlivostech, rozhodnutích soudů a celý americký volební systém by ti byl k hořkému smíchu. Ty se ale rád rácháš ve špinavé vodě západní propagandy.

   Vymazat
 3. Bylo toho řečeno hodně, ale když to zesumarizuju, tak to bylo o hovně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. přesně tak. Defétismus a neustálý pláč nad rozlitým mlíkem. Je to tím, že státnostkterou jsme mohli budovat dvacet let nám sebrali a místo toho jsme dostali liberální přeshubu s ponaučením že se každý má starat sám o své štěstíčko.

   Vymazat
  2. Moje babicka na toto rikavala: "nerikam tak ani tak, ale na moje slova dojde". Jsem rad, ze uz to nekdo napsal za me.

   Vymazat
 4. Moc pěkně shrnuto.

  Hlavní problém toho "skutečného zlepšování" ale spočívá ve faktu, že místo do zbraní by svět investoval do zaostalých zemí (třeba by tam postavil desítky elektráren), což by sice podpořilo např. odsolování, zavlažování, místní ekonomiku a stabilitu, vzdělávání pro nutné profese, atd., ale současně by to vytvořilo hlavní problém pro ty lidi v pozadí (za loutkami) - tedy konkurenci v obchodu, zisku, vyšší náročnost na spotřebu surovin, více znečištění, a tím větší zpětný tlak na změny a tím i snížení zisků i do "vyspělého" světa.

  A to oni nechtějí, tuto novou konkurenci, pokud někde dnes investují "do cizího, pak pouze do infrastruktury pro vývoz surovin a zisků (viz Petr Horký a jeho rozhovor na YT s bývalým "zlodějem ekonomik").

  Takže spíš věřím té druhé možnosti, že humanita zase ostrouhá, a po sérií turbulencí a válek se po třiceti letech změn ustanoví nový hegemon na příštích 50-80let (v horším případě na příštích 200 až 500let). A vše pojede nanovo, ve stejném hávu sobeckosti a útlaku, válek a plundrování zdrojů.

  Aby se toto změnilo, musela by přijít katastrofa tak strašná, že by i druhá světová válka byla proti ní "slabým odvarem". A naše tuzemské intelektuální "limity nové loajálnosti" brání diskusi i s mnohem nižšími nároky, než je tato výše nastíněná, to už je jen tuzemský detail současného "svazáctví" nových euro-ami-hujerů, kteří spíš než po ideálech se ohlížejí na drobky zisků, poskytované jejich loutko-vodiči.

  Škoda Ameriky, měla zde skvělou pověst, ale holt jsme ji dobře neznali a hodně jsme si ji idealizovali, jakkoliv jako bývalý největší trh světa shromažďovali mozky světa a posunuli vývoj v technologiích (viz třeba osobní počítače) někam, kam se tehdy rozvojové země nemohly prostě vývojově dostat. Ovšem i nový hegemon přiláká "nové mozky světa", tak to funguje.

  Obávám se pouze o svobodu lidí, což spíš obecně souvisí s jejich rostoucím počtem a větším pohybem po planetě, možné regulace se mohou stát novým typem kontrolované společnosti, u které by bývalí autoritáři mohli jen tiše snít, opravdu můžeme zahubit (jako lidstvo) svou "matku přírodu", a jak říkali indiáni - zemřít pak na samotu ducha. Ale to už je věc budoucího vývoje, viz zvlášť lidnaté země.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. skutečná pomoc chudým zemím, třeba ta,, kterou navrhujete , by nepřispěla k růstu moci a bohatství některých, proto ji nelze realizovat, dokonce nelze ani zbavit vysokého zdanění africké produkty jakéhokoliv druhu pro Evropu, aby mohli bez daní aspoň dočasně dovážet své produkty k nám a vydělat si.

   Vymazat
  2. To jste s tím nějak rychle hotov :-) .

   Samozřejmě by to šlo realizovat, a to hned několika způsoby (s větší či menší účastí západních firem).

   Stačilo by dávat namísto 1bil usd na zbrojení (západ) asi 200mld ročně na rekonstrukce. Ano, byl by to dlouhý proces, ale nemožné to není.

   Vymazat
 5. Pane Letko, revoluce tady probíhá od 89 celý čas a již se blíží vyvrcholení. Je historicky známo a Haškem dokonale popsáno, jak jsou lidé žijící v Čechách v podstatě nezvádnutelní. Naši občané vždy vymyslí jak ty jejich vymakané technologie obejít a nepodělat se z toho.

  OdpovědětVymazat
 6. ""No, nebylo by lepší nemít tyto starosti ani informace, a starat se o svou práci, svou rodinu, své nejbližší okolí, tzn být aktivní v městě, na vesnici a zvelebovat to tak aby se tady na tomto písečku žilo dobře? A kdyby nám to někdo narušil udělat si s ním pořádek?""

  eFPe! Máte plnou pravdu. Gojové se mají starat zásadně o to co jim bylo přikázáno a ne o to co zvládnou. Ještě by mohli odhalit podstatu úžery a satanských hrátek, zvaných demoška (a dokonce žádat změny, nedej jahve i tresty).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Ďuro. Považuji Vás za skutečně znalého a tak ten Váš příspěvek mě k Vám nějak nejde. V historii konec každé říše byl doprovázen úpadkem morálky a není rozumné strkat hlavu do písku. Je potřeba debatovat s okruhem svých známých a tak pomáhat vytvořit ten správný postoj k volbám. Bez tohoto nic nezměníme. Mě osobně nejvíc trápí, to co se děje s mladými lidmi. Jenom Já, Já, Já, Já .... Ostatní jsou nutné kolaterální ztráty při cestě do .......

   Vymazat
  2. Pradědo!
   Tomu příspěvku můžete říkat gojům nastavené zrcadlo. Mnoho lidí stále věří (mnohdy čemukoliv, dokonce i mně), místo toho, aby znali, chápali a použili ku prospěchu sebe, rodiny, obce, národa, země.
   Když ono myšlení vyžaduje poznání a poznání vyžaduje informace (vněmy, sdělení, záznamy). Informace (data) mohou být pravdivá či nepravdivá, a proto je třeba data vystavit myšlení (logika, představivost, analýza, hledání pravdy). Tyto procesy jsou náročné, zdlouhavé a podléhají chybám či záměrným manipulacím.

   Proto většina gojů neriskuje a zjednodušuje, raději věří autoritám (zvláště když si může vybrat čemu věřit a čemu ne). Pokud je chcete donutit myslet, musíte je iniciovat (nakopnout). Spolehlivou iniciací žáka SŠ u tabule (který bezchybně odrapotal téma) byla doplňující otázka řešící aplikaci odrapotaných znalostí (tam se zasekli všichni šprti). Jinak šprty neodsuzuji, většinou přijde v životě okamžik, kdy jim našprtané zbytečnosti alespoň napoví kudy vede cesta, ikdyž u každého v jiné době, souvislostech a řešeném problému.
   Takže pradědo, berte můj předešlý příspěvek jako nakopnutí gojů, byl nevyšší čas.
   Takže to shrnu citátem:
   Moji milí žáci! Kopal jsem do Vás (pomyslně) rád a často, protože to bylo jediné procitnutí z letargie (pro mne i pro Vás). Jenom kdyby mne z toho tak nebolely nohy.
   Váš Ďuro Trulo

   Vymazat
 7. SVĚTLO v podání prezidentů Trumpa a Putina VÍTĚZÍ a ZVÍTĚZÍ !
  https://www.infovojna.sk/article/novy-americky-ministr-obrany-vsechny-valky-musi-skoncit
  Buďte připraveni doslova bojovat za naše přežití a obranu našeho národa. Konečná hra dorazila a Kalifornie bude v první linii v nadcházející válce.
  https://beforeitsnews.com/alternative/2020/11/breaking-the-fight-for-america-begins-trump-to-invoke-insurrection-act-that-authorizes-national-guard-military-action-inside-u-s-borders-3-3735364.html Pátek 13. listopadu 2020

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Putin je jiná liga, ale Trump je jen oligarcha, nic víc, pro svět asi lepší než třeba válečník Obama,,ale jen nepatrně

   Vymazat
  2. 8:33
   Kde ten váš Putler vítězství, že anektoval Krym, není vítězství,ale jen sprostá okupace.. Rusko poslední roky nic nevyhrává,jen vše svojí devastačni politikou vůči světu prohrává, pomalu celý svět na rusko uvaluje za jeho podrazy sankce,tak co kde vyhrává.
   A světlo Trump,ten pomatenec, no to snad ne.

   Vymazat
 8. změna paradigmatu bude potvrzena až nad Kremlem opět zavlaje rudá jednobarevná vlajka, tentokrát ale už bez srpu a kladiva

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jo, to je Pjakinův bolševický sen. Jen se divím, když se dovolává ve svých relacích božího záměru, že mu nevadí ho po bolševicku přeorávat!

   Vymazat
  2. Kolokol, je zřejmé, že jste s Pjakina mnoho nepochopil. Rudá vlajka simbolizuje svobodu a suverenitu, trockistický útlak a zmar. A to že vám do hlavy vtloukali, že bolševismus je FUJ, to nemusí být pravda. Jen je pro vás těžko pochopitelné, že bolševizmus je svoboda.

   Vymazat
  3. Me teda vtloukali, ze svoboda je objektivne poznana nutnost. Pak uz toho nastesti museli nechat. :-)

   Vymazat
  4. Pro Unknown. Já se za bolševika narodil, vyrůstal a dokonce sloužil v ČSLA. Tak vím o čem mluvím. Uvědomte si, že to Pjakinovo KOBA-DOTU je falešné učení, a jako každé falešné učení má omezený dosah. A v tom ohledu, o kterém píšu, Pjakin prostě nabádá k vystupování proti zákonu karmy. Co jiného je ta slavná diktatura proletariátu?!

   Vymazat
  5. Kolokol, proletariát je už historie. V současnosti je většina lidí moderní otroci. Přes všechny ty hrůzy, se lidstvo vyvíjí a historie nám jasně dokazuje, že stačí málo i jeden člověk, aby pohnul dějinami. Zatím většina všelijakých těch hnutí-pnutí je jen manipulace. Země má svůj život a pokud se lidé nenaučí to respektovat, země zlikviduje lidstvo jako nepotřebný produkt. I ten největší hlupák Vás může na něco upozornit a inspirovat.

   Vymazat
  6. pradědo 15:53!

   S úctou se klaním, vše řečeno v pěti stručných větách.

   Vymazat
 9. Zdá se, že autor si vzal příliš velké sousto. Minimálně tam, kde vidí souvislosti, já je nevidím (jediná podobnost voleb 2000 a 2020 v USA tkví podle mne v tom, že ve výsledku rozhodne nejvyšší soud). Doporučuji roztřídit materiál, nehledat souvislosti tam, kde nejsou, vycházet z více různých zdrojů, a pokud si myslíte, že se ve složitostech světa orientujete...pokuste se třeba napsat 'Dějiny počátku 21. století'; jako pokračování Johnsonových 'Dějin 20. století'. Třeba bude kniha stejně úspěšná a zajímavá.

  OdpovědětVymazat
 10. Trefný a pravdivý obraz demokracie , této slepice , která snáší zlatá vejce do zlatého kurníku a trus ostatním. Radikální celonárodní strana není v dohledu , tak musíme počkat na krach USA.

  OdpovědětVymazat
 11. K informaci:
  https://www.youtube.com/watch?v=clXbcYHIq6M&ab_channel=IncorrectCZ&fbclid=IwAR3iITDQZ5JoeH6uFICz0mLVz_qPJXZS6xgiSNZfXTwu9YkHTeWsFhth0Ls

  OdpovědětVymazat
 12. tak tomu nerozumim rekli jste ze anonym a unknown nebude zverejnovan a je jich tu plno! toz me to vysvetli spravce? dik

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejde o přímé vložení bez mailové registrace (dřívější host - neznámý), ale registraci na mail s názvem "neznámý". Mail si můžete založit na jakékoliv jméno, i na jméno "neznámý" .-) .

   Vymazat
 13. Ještě nejsou z lesa venku ...demokraté.
  Z USA prosakují kusé informace o raziích v Sorosem ovládaných firmách v Německu a Španělsku. Firmách, které vytvořily softwer na sčítání (a manipulaci) volebních hlasů. Proslýchá se, že Trump o chystaných podvodech věděl nejméně tři měsíce před volbami, ale schválně nic nepodnikl. Kdyby podvodníky vyplašil, mohli si na podvod najít jiný způsob, nebo nechat vyhrát Trumpa a další čtyři roky mu okopávat kotníky. Trump se prý rozhodl s deep state skoncovat jednou pro vždy. Chtěl je nechat volby "vyhrát" a potom je rozprášit na základě neprůstřelných důkazů.
  Ať už to je, nebo není pravda, ještě není nic rozhodnuto a situace se v USA mění hodinu po hodině. ještě se můžeme dočkat zajímavého průběhu a ještě zajímavějšího výsledku.
  PS
  Strašně rád bych viděl ty protažené huby pražských dobroserů v případě, že by všechno ruplo a Trump byl nakonec jmenován podruhé prezidentem. Navíc, Soros, Obama, Clintonová a někteří další by mohli skončit za katrem. To by se světu ulevilo.

  OdpovědětVymazat
 14. Donald J. Trump bude moci:

  1. Zatknout a zabavit majetek všech nejvyšších demokratů a zrádců Deep State, kteří se pokusili ukrást volby v roce 2020.

  2. Zabavit všechny BigTech korporace a levicové mediální propagandistické kanály, které se podílely na spiknutí. To by mohlo zahrnovat zabavení jejich doménových jmen, jako je Twitter.com, YouTube.com, Facebook.com, atd.
  3. Navždy porazit DNC odhalením nepřekonatelných důkazů o rozsáhlých volebních podvodech, které také vyústí v celostátní výzvu k zavedení systému volebních průkazů pro všechny budoucí volby.
  4. Upevnit své postavení brilantního génia prezidenta USA na druhé funkční období (a možná na třetí, troufáme si říci

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To, co Trump bude moci je přece otázka rozložení sil. A o tom co víme (víte)? Kulový. Takže bude lepší pokojně čekat. Však oni si to už Američané mezi sebou nějak vyříkají. Proto jsem jako Putin zatím žádnému kandidátovi jménem své rodiny negratuloval ...

   Vymazat
  2. Kolokole, máte pravdu, pokud má Trump za sebou většinu, má i možnost se postavit pod/nadsvětí.

   Takže vyčkáváte s gratulací až kdo vyhraje? U Putina je to politikum, u Vás vyčůranost?
   Vaše rodina má kontakty na oba kandidáty? Jako majitelé finančního světa? Žasnu, kdo nám věnuje přízeň.

   Vymazat
 15. Roku is a streaming device, which is a reasonable roku activation and other Set-up Box. Roku is a bundle of amusement, where client can stream for boundless motion appears, web arrangement, news, animation and a lot more projects.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.