Reklama

neděle 29. listopadu 2020

Profesionální cenzor Vrabel na Radiožurnálu: Miloš Zeman je největším šiřitelem dezinformací

 

Ivan David

29. 11. 2020
 
Lucie Výborná si na 26. 11. 2020 pozvala Františka Vrabela, aby seznámil posluchače s tím, jak jeho firma rozpoznává dezinformace na digitálních sítích. V průběhu rozhovoru se jasně ukázalo, že dezinformace je to, čemu nevěří pan Vrabel. Pravdivá informace je ta, které věří. Ověření netřeba. Začal tvrzením, že : „Rusové jako agresor rozdmychali válku na východní Ukrajině.“ (2:40) Důkaz žádný neuvedl stejně jako u všech dalších tvrzení. Víme, že přes veškerou snahu se nepodařilo prokázat na východě Ukrajiny přítomnost pravidelné armády Ruské federace. Pokud míní obyvatele, kteří mluví rusky a často se sami pokládají za Rusy, pak ti rozdmychali válku asi tím, že byli cílem útoků ukrajinské armády.

Podobně hovořil o „anexi“ Krymu Ruskem“, aniž by bral v úvahu, že tam proběhlo referendum, velká většina obyvatel Krymu jsou Rusové, kteří v oligarchickém režimu Ukrajiny zažili hluboký úpadek životní úrovně. Krym „daroval“ Ukrajinské sovětské socialistické republice Chruščov v rozporu se zákony SSSR. Dezinformace je tedy definitivně to, s čím nesouhlasí cenzor Vrabel.

Lucii Výborné a posluchačům vysvětlil, že on dezinformace vyhledává „prostřednictvím myšlenek a představ“ (4:50) a používá „předefinovaných témat“. To je tak jasné, že se moderátorka dál neptala.
Pro Vrabela jsou horší než texty „deep fakes, fotky a videa“. Objektivy nejsou objektivní, objektivní je pan Vrabel, alespoň podle vlastního mínění.

Nejvíc mu vadí facebook „je to ta daleko nejhorší sociální síť“ (13:10) Co je to za pořádek, když každý může uplatnit svobodu slova?
Je hrůza, že se na facebooku vyskytují informace, kterým pan Vrabel nevěří: „Když se něco chcete dozvědět o Ukrajině, tak se tam objeví ta propagandistická videa, která přetočí realitu.“ (14:00) To je pravda, viděl jsem video, které si natočili sami členové fašistické skupiny Azov. Věší na větvi mladé manžele. Tím by se opravdu mohlo narušit pozitivní vnímání Ukrajiny. 

Pořad ČRo měl být původně o tom, že si tohoto experta najalo Ministerstvo zdravotnictví, aby se zabýval dezinformacemi kolem Covid-19. To je důležité téma, neboť je pravda, že o Covidu-19 říká kde kdo kde co. Dokonce i premiér a jeho ministr, každý něco jiného, každý jinak se vyjadřují poslanci, novináři, vědci, i všelijací troubové podle svých dojmů… Proto si najali Vrabela, aby našel pravdu. A on se snaží: „Desinformace kolem Covid dělá převážně 20-30 webů, které pracují ve prospěch Ruska a snaží se narušit naši demokracii.“ (14:50) Škoda, že tuto svěží myšlenku opět nijak nevysvětlil. Rádi bychom věděli, která informace a jak prospívá Rusku a jak narušuje demokracii. Ale zase nic. 

Vrabel nám odhalil: „Většina desinformací proti očkování pochází z německých zdrojů, které jsou pod vlivem ruských zdrojů.“ (16:20) Žádný konkrétní příklad, samozřejmě. Asi je to výrobní tajemství.
Ale Lucie Výborná byla zvědavá: „Kdybych Vás teď požádala, abyste mi to všechno dokázal, co bych uviděla, viděla bych analýzu?“ (17:00) Vrábel: „Viděla byste grafy, které by vás dovedly k těm zdrojům.“ Vida, grafy jako důkaz, že jde o dezinformaci! Jak přesvědčivý důkaz nepravdivosti!

Na výčtu podle Vrábela typických znaků desinformací není vůbec nic typického, dokonce se jedná o znaky obvyklé v tvrzeních pana Vrabela („odkaz na to, že je něco všeobecně známo, nebo na známé odborníky, emocionalita je zvýšená, kombinace s vizuálními podněty, vyvolávání strachu a nenávisti“).
Lucie Výborná: „Kteří politici nejvíc šíří desinformace?“ (22:40) „Samozřejmě tím člověkem, který má největší dopad a je v tom nejaktivnější je bohužel hlava státu. Můžeme říkat příklad s Novičokem. Nebo jak podporoval tu ruskou pozici k válce na východní Ukrajině a anexi Krymu a podobně. A potom jsou to v druhém sledu představitelé na okrajích politického spektra, když budu mluvit o Parlamentu, tak je to SPD a Komunistická strana.“ (22:30). Žádné důkazy ani příklady neuvedl. To už je nejen vrchol drzosti. Veřejnoprávní médium si neplatíme proto, aby se v něm někdo vyjadřoval jako jakoby „objektivní znalec“ kdo je extrémista „na okraji politického spektra“. Z mého pohledu to jsou Piráti a TOP09. Ale můj pohled se do ČRo nedostane. V případě prezidenta neobjasnil, jaké konkrétní desinformace prezident šířil, zjevně se mlčky odvolává na to, že je to všeobecně známo. Hlava státu si dovolila mít na věci jiný názor než pan Vrábel, kterého nikdo nevolil, pouze si ho firmy a státní organizace najímají na špinavou práci.

„Lepší je o tom zlu nemluvit, nedělat reklamu těm jednotlivým zdrojům. Proto z mých úst tady nepadl ani jeden z těch zdrojů.“, tvrdil Vrábel. „Sputnik?“ , připomíná moderátorka Vrábelem jmenovaný zdroj dezinformací. (Jaksi zapomněla na většinou voličů zvoleného prezidenta a jmenování politických stran „na okraji politického spektra“). „Máte pravdu Lucie, jeden padl“, směje se Vrabel. Moderátorka se gesty omlouvá, že to připomněla. To se přece mezi kamarády nedělá. Oba se tomu smějí.

Jak tedy probíhá boj proti dezinformacím? „Seznam (Seznam.cz) se k tomu staví daleko odpovědněji než Google, za to si zaslouží velké uznání. Ta úroveň společenské zodpovědnosti je nesrovnatelně vyšší než u Googlu.“, míní Vrabel (27:10). Seznam je tedy skvělý, cenzuruje důsledně.

Pan cenzor Vrabel užívá termínu „polarizační obsah“, to jsou podle něj sdělení, která polarizují společnost. (25:30) Vrabel tvrdí, že se snaží přesvědčit Google, aby v „algoritmech dávali do popředí polarizační obsah“ (aby ho potlačili). „Zatím se nám to nedaří, ti lidé nejsou v České republice, jsou v Kalifornii. Odpoledne tráví surfováním v oceánu a vůbec nechápou míru té hrozby, která existuje“, děsí se Vrabel.

Proč to pan Vrabel dělá? Kvůli finančnímu prospěchu ne, předpokládá Lucie Výborná. „Snažím se, aby ten svět se nestal místem ve kterém bych nejen já, ale i moje děti a vnuci museli žít.“
Vida, cíl máme stejný. Já zase nechci, abych já, moje děti a vnuci museli žít ve světě, v němž ovládají tok informací cenzoři typu Vrabel, potlačující svobodu slova pod záminkou, že to jsou dezinformace a nenávistné projevy. Chtějí monopolně nabízet vlastní dezinformace odpovídající jejich nenávisti. Jako každá diktatura.
 


33 komentářů :

 1. Já si myslím, že ten člověk podle jeho vystoupení, která jsem v TV viděl, je fanatik. To například Kaousek je farizej. Ale tento asi až tak ne. U něj je to nějaký hluboký defekt osobnosti. Což je farizejství samozřejmě taky, jenže jiného tipu. Ale jinak je dotyčný pro režim samozřejmě dobře použitelný. A jako každý fanatik i nebezpečný. Na druhou stranu je to na něm zřetelně vidět. Takže ta jeho publicita je spíš kontraproduktivní. Pokud není cílem už lidi přímo zastrašovat ?!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vrábel je především hochštapler, podvodník, prodavač teplé vody... výsledkem je jeho podvodná IT firma, která se halí do tajemna matematiky, statistiky a internetu, ale která není ničím jiným než pláštíkem vlivové agentury cizí mocnosti.

   Vymazat
 2. Jestlize ten cenzor nevi jak byl vytvoren ten virus C19 tak mu to muzeme dat pred jeho nos.

  Dne 9.listopadu 2015 o tom napsal casopis vedcu NATURE a clanek visi na internetu stale pokud ho strachy ti zlocinci cenzury nezkasirovali.
  Jsou tam jmena instituci ktere virus vytvorili a presna jmena mezinarodnich vedcu,kteri dobre zaplaceni tam presentovali sve VYSLEDKY!!!

  Pro zajimavost uvadim zadani vyzkumneho ukolu.
  neuvedu kdo to financoval a pomoci jakych "grandu".

  Tak podivej se cenzore na zadani a mazej

  Mezinarodni skupina vedcu mela za ukol prozkoumat moznost vytvoreni mechanizmu pro prenos koronaviru netopyru na cloveka!

  Tak,aby jste vsichni vedeli tak na tuto otazku "PROC" NEEXISTUJE ODPOVED z hlediska vedy.
  Straslive je,ze tento virus tak jak byl vytvoren v prirode NEEXISTOVAL!
  Je tu jen otazka proc dostali za virus,ktery v prirode neexistoval takove kupy penez a jen proto,ze to vyslo v renomovanem casopise se to proflaklo a vi se kdo to byl tedy natvrdo!
  Bylo to 9 vedcu a 6 vyzkumnych mezinarodnich center,ktere ten virus vytvorilo, seznam je na konci clanku.
  Neni divu,ze to nesmi nikdo vedet,zpusobilo by to pekny pruser!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prave pred chvili jsem ten clanek znovu kontroloval.
   Je v anglictine casopisu NATURE,precetl jsem si ho je stale na svem miste.

   Rusove na neho prisli take a maji ho na internetu se vsi paradou,ktera se nam zatajuje.
   Je tam i historie vzniku a jak ho vyhrabali z doby spanelske chripky 1918 od obyvatelky Aljasky,pohrbene v permafrostu.

   Je tam i popsano proc epidemie byla nejprve silou moci ve WUCHANU,byla tam totiz jedna z laboratori a dalsi ohnisko bylo v severni Italii ta sousedi,se Svycarskem,kde je dalsi laborator v Zurychu a prave tam,se zacala provadet ta studie o prechodu viru z netopyru na cloveka...

   Vymazat
  2. Nebyl by odkaz na ten ruský článek?

   Vymazat
  3. Odkaz na Rusy mam,ale pokud to tady dam bude zas poprask

   ze ho Rusove sestrojili sami.Zkusim postupne dodavat obsah clanku kousek po kousku z NATURE a doufat,ze ho nekdo z valecniku alternativy najde,abych v tom nebyl sam.
   Je to spina nejhorsiho formatu a "vedci"opojeni vysi grantu museli vedet co delaji.
   Do Svajcu je mozno primo tomu zmetkovi v ZURYCHU i zatelefonovat a najit ho, kdyby se nasel investigativni odvazny novinar,ale jak vsichni vidite nikdo nesmi a nikdo se nestara.
   nazev clanku v NATURE pokud jsem si to opsal dobre zni

   A Sars like cluster of circulatiny coronaviruses shows potential for human emergence.

   9.november 2015

   Podilelo se 6 center vyzkumu na universitach USA, Cine(Wuchan),a Svycarska( Zurich)seznam vedcu a center je na konci clanku!


   Vymazat
  4. Válečníci alternativy jsou například na adrese myslenkyocemkoli@gmail.com.

   Vymazat
  5. Krteček je druh trola. Žádný článek v Nature s podobným námětem a vyzněním není! Proto není schopen dít link.

   Vymazat
 3. Také jsem viděl BISáka Františka Vrábela v ČT, mluvila s ním osvědčená fanatička USTR Witovská. To se máme na co těšit. Prý sociální sítě by měly být regulované zákonem. Ano, dezinformace jsou vše co říkají Rusové, Číňané, komunisté. A pravda je to, co říkají v USA. Ukazuje se co to je americká demokracie. Prezident si dovoluje pochybovat o demokratických principech voleb v USA, i když se v USA lže a podvádí stejně jako všude ve světě. Vrábel se uváděl jako datový pracovník, což je vlastně "vyhledavač" těch pravých dezinformací a podávat příklady "pravdivých" informací. Jestli má BIS takové odborníky jako je jmenovaný či Koudelka, potom se nedivím prezidentovi Zemanovi, že jim říká čučkaři. A dnes se k nim přidal další takový, který tttvrdil, že v 67 roce vstupoval do KSČ, aby jí rozložil. Tak takoví "komunisté" byli u komunistů. Sám jsem členem KSČ nebyl.

  OdpovědětVymazat
 4. Něco o firmě kde je pan Vrabel zřejmě společníkem.
  Datový analytik, Fr.Vrabel, od r.2000 s firmou I2S pracovali pro US ARMY, byli placeni Kongresem USA, jako jediná čs firma, pracovali na zpravodajské databázi. Měli velký výzkumný projekt IT pro nadnárodní zbrojní společnost. V rámci rozšiřování NATO pracovali pro US Army na propojování komunikačních systémů. Současnou firmu Semantic Vision s.r.o., pracuje tam p.Vrabel, vlastní společnost ABSURD CAPITAL LIMITED, Kypr - z 68 %, STONEMILE TRUST REG, Lichtenštejnsko - 25 %. Dle slov p. Vrábela se začali zbývat odkrýváním nepřátelské propagandy , zejména Ruska a to proto že to pocítili , jako společenskou odpovědnost. V roce 2019 dostali od vlád USA a VB grant 250 tisíc dolarů na boj s dezinformacemi. Tak nyní několik otázek. Za čí peníze také podnikají, co podnikají, není to náhodou také špionáž ?Ale hlavně , že není ruská a nedej bože čínská.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen jsem se v rychlosti podíval: dosud máme většinu veřejné seznamy bezplatně na internetu, což v mnohých zemích takhle není. To se časem určitě napraví.

   Also.

   PaedDr. František Vrabel - je přímo jednatel Semantic Visions, s.r.o.

   ABSURD CAPITAL LIMITED byla společníkem Semantic Visions, s.r.o. , už není, stejně jsko v několika dalších "projektech": Cognitive Security s.r.o., TeleUspory s.r.o., Minerals International a.s. Úloha je zjevně investovat a rozjet "vhodné" projekty a paqk se zdejchnout jak trpajzlík z Adély.

   Minoritním společníkem Semantic Visions, s.r.o. je pak VRABEL, spol. s r. o.

   Pale Fire Capital SE (tzv. evropská společnost)

   https://forbes.cz/pale-fire-capital-chce-z-mobilniho-rozhlasu-udelat-globalni-vec-nyni-v-nem-kupuje-majoritu/ : "Je to nástroj, který změnil styl, jakým města a obce komunikují s občany. Mobilní Rozhlas rozesílá SMS, e-maily či zprávy ... Máme ambici vytvořit z Mobilního Rozhlasu nejužitečnější digitální nástroj pro komunikaci státní správy ... Investoři z Pale Fire Capital jsou přesvědčeni, že s novým brandem mohou západním zemím pomoci zlepšit komunikaci směrem k obyvatelům primárně v krizových situacích, kterými mohou být teroristické útoky, ale například i současná koronavirová krize, zmítaná fake news ze všech stran. Základem má být jednoduchý onboarding samospráv, sdílená chytrá databáze kontaktů ...


   Po jejich ovoci je poznáte, jak praví Písmo.


   Vymazat
  2. Sorryjako, lidi, vidím, že jsem nenapsal jasně: Majoritu v Semantic Visions, s.r.o. má ta Pale Fire Capital SE.

   Vymazat
  3. Konečně se mi podařilo "fluidem" přesvědčit Zemana, aby využíval svého práva úkolování BIS.
   Již jsem zaznamenal naše média, že je to nezvyklé.
   Co denní svodky služeb pro amerického prezidenta?
   On je neúkoluje? Nebo ony jeho, jak se snaží naše BIS?
   Zaujala mne také informace z médií, že si BIS myslí, že by tento úkol ohrozil spolupráci s jinými tajnými službami. CIA, Mossad? Jsme tedy jejími filiálkami?

   Vymazat
 5. Je to náhoda, ale jedno video s ním jsem dokoukal ovšem na druhé mi nestačil rozum. Podle mě je to manipulant a bylo by dobré, zjistit jeho historii. Mám pocit, že jsem to jméno už někde slyšel ve spojitosti s nějakým průšvihem.

  OdpovědětVymazat
 6. No než jsem to doklepal, tak je to tady.

  OdpovědětVymazat
 7. Zas jeden západní fanatik president má pravdu a řekl na rýpání do Ruska a Číny to co si myslím i já. Jeho odporné lži je škoda komentovat.

  OdpovědětVymazat
 8. Petr Hampl: Zkroťme korporace, nebo zkrotí nás. Uchopit moc jako Orbán, žádná dohoda

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Petr-Hampl-Zkrotme-korporace-nebo-zkroti-nas-Uchopit-moc-jako-Orban-zadna-dohoda-645619

  Nápady Pirátů jsou strašákem od začátku, jen si jich nikdo nevšímal. Kolektivisti jak řemen. V podstatě je to krádež, varuje Šichtařová

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Napady-Piratu-jsou-strasakem-od-zacatku-jen-si-jich-nikdo-nevsimal-Kolektivisti-jak-remen-V-podstate-je-to-kradez-varuje-Sichtarova-645555

  OdpovědětVymazat
 9. Je neodmyslitelnou součástí lidských dějin, že každá doba plodí své zrůdy.

  OdpovědětVymazat
 10. To mluvil svazak na schůzce o plnění plánu pětiletky. A jak mu házejí klacky, že nemůže plnit na 110%. Ubohé ignoranctvi, který si nevšiml, že je jiná doba.

  OdpovědětVymazat
 11. Zeman trpí komplexem samolibosti. Rád se chlubí svým působením v roli premiéra, v které zprivatizoval naše banky tak, že i díky jemu jsme se stali krmelcem Evropy. Rád se chlubí, že jeho vláda nás zavedla do NATO, zločinecké organizace napadající jiné země pod smyšlenými důvody, bez mandátu OSN. Lidi mu vyčítají jeho vulgaritu, aroganci a buranské způsoby.
  Tak že můžete vraždit a krást. Ale pokud si při tom zachováte noblesu, šarm a eleganci, důsledně budete plivat na Čínu a Rusko, naše "lepší" polovina obyvatel vám vše odpustí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Mlok disponuje asi čtyřmi sty slovy; říká jen to, co slyšel nebo četl. O samostatném myšlení u něho nelze ovšem mluvit. Mlok dovede číst, ale jenom večerníky novin. Zajímá se o tytéž věci jako průměrný Angličan a reaguje na ně podobným způsobem, to jest ve směru ustálených, obecných názorů. Jeho duševní život – pokud lze o nějakém mluvit – pozůstává právě z představ a mínění toho času běžných."

   Až na Angličana a večerníky novin - je něco nového pod sluncem ??

   Vymazat
 12. Dost zajímavé by bolo vidět do kebule toho exota, jestli fakt věří těch slátaninám co z něj lezou, nebo je to jen prachobyčejná, protinárodní muňka, která naskočila na vlak řízené rusofobie a chce na tom vytřískat majlant - což se mu očividně nijak moc nedaří.

  OdpovědětVymazat
 13. Na Seznamu probíhá masivní cenzura. Většina diskuzí je blokována a zrušena. Diskutovat se už nebude.

  OdpovědětVymazat
 14. Vlastenci celé Evropy spojte se! Hurá. Ale je to tak, spojme se alespoň u nás.

  OdpovědětVymazat
 15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. vy jste další placený provokatér ?

   Vymazat
  2. 10:42 Podle stylu psaní a "nápaditosti" je to jeden a tentýž s krycím jménem Gramofon Gramofonovič, mele dokud mu péro stačí.

   Vymazat
  3. Kostěji, možná mu již "péro" stačí jen na to NATO.

   Vymazat
 16. Cenzor Vrábel = uvědomělý neosvazák!

  OdpovědětVymazat
 17. Tak to tak procitam,nejen tady a stale casteji me napadaji dve slova....zlatY komunistI!!

  OdpovědětVymazat
 18. Tenhle Vrábel je prostě pytlík, který se snaží o větší výplatu šířením volovin na objednávku. Rusové jsou stejní kapitalisté a imperialisté jako USA nebo Anglie - mají stejný společenský systém. Čím se Rusko po rozpuštění SSSR odlišilo od západu ? Tím,že Gorbačov uvěřil Reganovi , dobrovolně vyklidil celou východní Evropu a umožnil osamostatnění bývalým členům SSSR. A co se
  stalo po nahrazení opilce Jelcina - inteligentním Putinem ?
  Západ se začal tlačit na východ, dosazovat své lidi do zdejších vlád a obklíčil Rusko základnami u hranic. Ten tlak je v poslední době opravdu intensivní a při nepoměru vojenské i ekonomické síly západu a Ruska - pro podstatně slabší Rusko i zásadně nebezpečný. Vrábele - každý pitomec tuší,že vždy odhodlaným Rusům proti takové přesile nezbývá nic jiného než držet silnou armádu a spoléhat na jaderné zbraně. To je stav světu nebezpečný a stále eskaluje např.
  množícími se provokacemi na moři a ve vzduchu. To smrdí
  válkou.

  OdpovědětVymazat
 19. Co naplat, vrábelismus existuje na všech kontinentech, díky rozvoji techniky se stále zdokonaluje, už nezjišťuje jen osobu, která pronesla, že na císaře pána serou mouchy.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.