Reklama

čtvrtek 26. listopadu 2020

Propagátor americko-tureckého spojenectví Matthew Bryza se připravuje na kariéru v Bidenově vládě

 


Ivan David
26. 11. 2020
 
M. Bryza byl velvyslancem v Baku a býval náměstkem pro energetiku zodpovědným za prosazování amerických zájmů v Evropě. Stál za zrušením ruského projektu South Stream - plynovodu, který měl vést po dně Černého moře přes Řecko, pro které by to znamenalo získání značných příjmů z tranzitu. Řecký premiér Papandreou souhlasil se zrušením projektu. Místo toho Bryza (v jednání zastupoval Obamu) prosadil ázerbájdžánský ropovod přes Řecko se souhlasem řeckého premiéra A. Samarase, ovšem bez poplatků za tranzit.

Bryza prohlašuje 78letého Bidena za vítěze amerických voleb: „Myslím, že to půjde velmi dobře, protože J. Biden je velmi zkušený politik se strategickou mentalitou. Pod novým vedením bude Washington pokračovat v soudržné politice v oblasti jižního Kavkazu. Biden si je dobře vědom strategického významu Ázerbájdžánu i jižního Kavkazu. Je fantastické, že turecké jednotky budou na území Ázerbájdžánu. Za poslední dvě století, od doby Osmanské říše, si Turecko přálo mít své jednotky na jižním Kavkaze. Ale to bylo nemožné. Nyní to dokonce i Rusové byli nuceni přijmout.“

A pokračuje velmi zajímavou analýzou konfliktu v Náhorním Karabachu a porážky Arménů: „Rád bych zdůraznil, že Ázerbájdžán v posledních týdnech předvedl světu efektivní využívání nových vojenských technologií ve spolupráci s Tureckem a Izraelem, jakož i taktické dovednosti při provádění vojenských operací v horách. Ázerbájdžánská armáda také použila americkou vojenskou taktiku v Afghánistánu. Zkušenosti, které byly použity ve světě, umožnily Ázerbájdžánu efektivně využívat bezpilotní letadla, speciální síly a dělostřelectvo k provádění přesných útoků proti nepříteli,“ uvedl v rozhovoru pro Ázerbájdžán SalamNews.

"Nyní konečně na Kavkaze nastane rovnováha. Obrovská geostrategická rovnováha. Je pravda, že Washington a Paříž obviňují Turecko z agresivního chování, které přispívá k takzvané „agresi“ Ázerbájdžánu. Nesouhlasím s tím, ale tyto názory jsou zatím (v Trumpově administrativě) ve Washingtonu. To není fér. Existují velmi podivné názory, že Ázerbájdžán válku nechtěl, ale že Turecko údajně přesvědčilo Baku tím, že na něj naléhalo, aby se obrátilo k vojenskému řešení konfliktu v Náhorním Karabachu. Věřím, že Ankara nevyvíjela žádný nátlak, že Baku samo chtělo válku vyhrát a dokázalo přesvědčit Turecko, aby hrálo diplomatickou a vojenskou roli, kterou Ankara v Ázerbájdžánu nikdy nemohla hrát.“

To jen pro představu, jací lidé přicházejí s Bidenem.

15 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 3. 🌋🌋🌋🌋🌋https://defendingtherepublic.org/🌋🌋🌋🌋🌋

  OdpovědětVymazat
 4. Tak to je pěkné usa a turek budou válčit a plenit další země usa už přesunují na blízký východ B-25. Ázerbájdžán efektivně využil bojové drony.

  OdpovědětVymazat
 5. Ono je v podstatě jedno, koho si v těch USA zvolí. Dříve, nebo později, se to díky nim, začne někde řezat. Krycí jméno pro ropu, plyn a sféry vlivu zní :lidská práva. To se nechá napasovat na všechno a všude.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud můžu být dotěrný, prubněte shlédnout video na tedesco org.cz V podstatě to nic neřeší, ale hodně napoví.

   Vymazat
  2. Rád bych se mýlil, trochu mi to připomíná hledání spojenců, jako před 2.s.v., už mají jasno, jak ty odvety zneškodní, aby Země byla obyvatelná?

   Vymazat
 6. Lidé na Západě (včetně "odbojářů" v dřívějších socialistických zemích i ČR) celé 3/4 století bojovali za "svobodu" a s velkým úsilím dosáhli vyvrcholení svých svobodomyslných tužeb ..
  Podařilo se konečně osvobodit neschopnost a hloupost s blbostí u dříve normálními lidmi utlačovaných idiotů a bláznů ...

  Co si liberalismem zblblí lidé navařili, to si budou muset vyžrat ...., nebo začít konečně přemýšlet a vracet se aktivně politicky k dřívější normalitě (u nás k "socialistické" normalitě)..

  OdpovědětVymazat
 7. Jsme s Tureckem v NATO a vznáším dotaz, zda Turecko dlouhodobě dodržuje všechny nařízení, předpisy a zákony NATO? Myslím, že nikoliv a potom je záhodno si položit další dotaz, co dělá Turecko ještě v NATO a proč tam jsme také my! NATO je aliance, kde je přesně stanoveno, jak se mají členové chovat a to Turecko nedodržuje a může nás zatáhnout do nějakého válečného konfliktu, který není v našem zájmu!!

  OdpovědětVymazat
 8. Video, které objasní všem celý mechanismus dnešních dnů a dění ve světě a jednotlivé kroky, které se zde odehrávají. Každá rodina, každý rodič a dítě by mělo mít neustále film na očích. Do té doby než pochopí!!!!! Pro uvědomění nestačí pouze jednou zhlédnout.

  https://scontent-mia3-2.xx.fbcdn.net/…A6F
  Druhé video je krátký rozhovor reportéra s JFK jr. Na konci se ho reportér zeptá, zda je JFK. On odpoví: „Dnes je tak krásný slunečný den, je to tak skvělá doba. Milujeme Ameriku, milujeme donalda trumpa.“
  https://www.bitchute.com/…Mt/ jfk junior je v přestrojení, neboť se musel dlouhé roky skrývat.
  https://www.bitchute.com/…wM/
  VELKÉ POSELSTVÍ PRO NÁS VŠECHNY z HOLANDSKA

  OdpovědětVymazat
 9. Všechno to jsou jen hry zdegenerovaných zvrhlých parazitů. Je smutné, že se to týká i většiny motroků, kteří také usilují mít alespoň o pár blbostí víc než soused. Je to droga.

  OdpovědětVymazat
 10. Viceprezident USA: „Židia v Amerike pomohli manželstvám homosexuálov“
  1,819
  The Washington Post
  Kultúra smrti

  Predstavitelia židovského národa v médiách sú vo veľkej miere zodpovední za prijatie manželstiev homosexuálov v Amerike, uviedol viceprezident Joe Biden.

  „Myslím si, že nič nevplýva na hnutia v Amerike a na naše postoje viac, než kultúra a umenie,“povedal na večierku k príležitosti Mesiaca židovského a amerického dedičstva na pôde Demokratického národného výboru. Opieral sa pri tom o média a seriál „Will a Grace“, keďže sa v oboch dáva Židom veľký priestor.

  „Stavím sa, že 85% všetkých z týchto zmien, či už ide o Hollywood alebo sociálne médiá, sú dôsledkom pôsobenia predstaviteľov židovského národa v tomto priemysle,“ uviedol. „Ten vplyv je obrovský, naozaj obrovský. A, dodal by som, že to je dobré.“

  Viceprezident taktiež vyzdvihoval Židov za prínos v oblasti vedy, hnutia pre občianske práva, umenia, práva, feminizmu či imigrácie.

  „Myslím si, že ohromne podceňujete dopad, ktorý máte na vývoj tohto národa,“ povedal. „Sme nádherná krajina, a to kvôli prínosu, najmä kvôli židovskému dedičstvu a hodnotám, ktoré ste priniesli.“

  Viceprezidentov chválospev komentátor Jonathan Chait z New York Magazine označil za prehnaný naznačujúc, že rasisti si už osvojujú Bidenovu reč ako dôkaz tajnej židovskej konšpirácie.


  Je to preci ten spravne vybrany

  OdpovědětVymazat
 11. Tři Hitlerovi dcery na vládních pozicích a další zdrcujici-informace....
  https://ceskoaktualne.cz/…ce/
  Tak se nám to pěkně rozjíždí - zkorumpované světové rodinné propletence vládních zločinců.....

  OdpovědětVymazat
 12. Jak vypadá typický americký poradce prezidenta a čím je ovlivňováno rozhodování na nejvyšší úrovni v USA je umělecky zpracováno ve vynikajícím US-seriálu "Homeland" (Ve službách vlasti) jehož VIII část vysílá ČT 2. Doporučuji všem k shlédnutí. (Seriál je velmi dlouhý každá z VIII. částí má kolem deseti dílů - ale stojí to za to.)

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.