Reklama

úterý 17. listopadu 2020

Psavci neoficiálních médií lžou – zadarmo. Psavci oficiálních médií říkají pravdu – za peníze.

Lubomír Man

17. 11. 2020 

Takto vypadá paradigma, čili vzorec myšlení, hlásané nejen médií oficiálními, ale celým naším oficiálním establishmentem. Toto hlásají naše televize, náš rozhlas a náš tisk a vyvíjejí všechnu myslitelnou snahu vpravit tento názor do hlav našich lidí, především mladých a proto nad jiné tvárných. Neděje se to pochopitelně jen u nás, stejný výklad probíhá v celém západním světě a v celém západním světě se ono uvedené paradigma prosazuje.

Zamysleme se nejdřív nad skupinou první a tedy nad psavci neoficiálních médií, kteří podle uvedeného paradigmatu lžou – zadarmo. A hned jak toto vyslovíte či si toto přečtete, praští vás do hlavy nelogičnost té věci. A napadne vás: Lžou zadarmo? Ale propánakrále, proč to dělají? To snad proto, že jde o notorické lháře, kteří musí od rána do večera lhát, jinak v noci neusnou? Dobrá, tomu by se se dalo uvěřit u jednotlivců, ale vždyť do neoficiálních médií píší desetitisíce lidí celého světa, vědci , univerzitní profesoři, historikové, spisovatelé, historici nejproslulejších jmen a politikové nejvyššího ranku. A to všichni tihle lidé lžou, lži si vymýšlejí a moří si hlavy jejich formulováním, vyhledáváním zdrojů, jejich překladem atd. - a to jenom proto, ABY SI ZALHALI? Ale proč by to dělali, když v čase, kdy své dílo píší, by mohli dělat tisíce jiných příjemnějších a užitečnějších věcí, ze kterých by někdy třeba i zlaťáky cinkly? Ale to oni ne, oni raději jen tak z plezíru lžou.

Cítíme, že tahle konstrukce před logickým soudem neobstojí, a že tedy lež, či nutkání ke lži za konáním lidí píšících do neoficiálních médií, stát nemůže. Ale není-li to lež, co to tedy je?

Nenapadl vás BOJ ZA PRAVDU? Za pravdu skutečnou, nikoli tedy pravdou mocnými vyhlašovanou a kupředu penězi, dotacemi a dary hnanou, ale čehosi úplně jiného poslušnou? Poslušnou víře, že právě pravda stojí mezi všemi ostatními hodnotami tak vysoko, že je nutno prosazovat ji za každou cenu a za všech podmínek, a tedy i té, že její obrana bude bezplatnou doživotní službou, jíž je nutno obětovat volný čas a třeba i kusy času pro rodinu, vilu u moře či každoroční zájezdy na Maledivy. Protože pro psavce neoficiálních médií je pravda conditio sine qua non, čili podmínkou, bez níž je vše marno, a život bez ní není životem, ale živořením. A to i na těch Maledivách.

Ale odhlédněme nyní od skupiny první a přikročme ke skupině druhé a tedy k psavcům, kteří dle západního paradigmatu mluví pravdu – za peníze. Podívejte se na tuto větu, nebo si ji nahlas přečtěte, a její faleš vás okamžitě bácne do hlavy stejně, jako když jste četli, že psavci neoficiálních médií lžou zadarmo. Mluvit pravdu za peníze, ano, cítíme, jako by nám to hrdlo sevřelo, je už od poslechu protimluv. Za peníze se přece v historii téměř vždy jen lhalo, kdežto pravda se prosazovala sama s sebou, mravní náplní, kterou s sebou nesla.

Takže jakou pravdou je ta, za kterou se platí, a ještě lépe řečeno, za kterou se musí platit, jinak by nepřežila, protože se smyslu pro dobro, kterého je v lidech víc, než smyslu pro zlo, vzpírá? Není to nakonec jen prachobyčejná a mizerná lež, která se do hávu pravdy jen obléká, aby tak lidský rod zmátla a na cestu všeobecného zla jej vyvedla?

A kdo za touto lží, tvářící se jako dobro, stojí? Čí jsou peníze, které ji pohánějí, stavějí budovy, ze kterých se ta lež rozlézá po krajině jako plynný jed? Nejsou to peníze Sorosů, Bakalů a Rotschildů, kterých musí být hromada až obzor kryjí, aby přemohly chudobnou pravdu médií neoficiálních? Ale, zázrak, ono se to ani tak nedaří a jakoby těch peněz miliardáři shromážděných bylo na úkol přemoci pravdu stále ještě málo. Protože počet čtenářů a příznivců neoficiálních médií roste a roste a roste i počet psavců, kteří do těch médií, píší, zatímco odběratelů oficiálního tisku a posluchačů zpravodajských relací oficiálních televizí ubývá – vždyť lžou až se jim od huby práší – slyšíte od Aše až po Jablunkov, takže situace pro oficiální média i pro celý český establishment začíná být složitá až kritická. A protože navlas stejná situace panuje nejen u nás, ale v celé Evropě, je jen logické, že na obranu médií oficiálních 27. března tohoto roku vstupuje sama Evropská komise EU. A to s tzv. Evropským plánem na obranu demokracie před hybridními hrozbami, který má na starosti česká eurokomisařka Věra Jourová. Jednou z hlavních priorit tohoto plánu je podpora nezávislých (rozuměj: oficiálních) médií a investigativní žurnalistiky (rozuměj: té investigativní čili vyšetřovací žurnalistiky, která bude čenichat v prostředí médií nezávislých, jestli by se proti nim či proti jednotlivým jejím autorům nedalo cosi zvlášť voňavého uplést). V plánu se dále uvádí, že mezi hybridní hrozby patří dezinformace (rozuměj: informace, které se nekryjí s informacemi oficiálními či s informacemi oficiálních médií), a informace nenávistného obsahu (rozuměj: ostřeji vyjádřené kritiky oficiálních nepravd, včetně nepravd oficiálních médií). Tento tzv. nenávistný obsah je pak dle plánu povinno VYHLEDÁVAT A MAZAT. 

Což všechno prý ale, jak se česká eurokomisařka vyjádřila, ještě nestačí a musí se udělat více. Hlavně pak uvolnit 5,1 milionů eur, které mají evropským (rozuměj: oficiálním) médiím pomoci vyrovnat se se současnými problémy (rozuměj: s konkurencí a pravdou chudobných médií neoficiálních), a v konečném stádiu pak tato média, či aspoň jejich podstatnou část zřejmě z tváře Evropy smést. Vždyť přijde nová generace, nezatížená pravdou Masaryka a Husa, a pak už bude všechno snazší.

Plány na toto vše, pojmenované Digital Services Act a Democrasy Action Plan, mají být hotovy a k použití připraveny do konce tohoto roku.

Takže se těšme nejen na Vánoce.

A nevíte náhodou někdo, jak se jmenovala ta země, o které ve svém románu 1984 píše George Orwell?
15 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 3. No neni co dodat kautorovi je to ostra munice z pusek pravdy co vsak nevite holenkove

  Mame tu mezi sebou pana "U",ktery prisel pry na genialni myslenku

  TANSFORMOVAT DOSUD BEZZUBOU OBCANSKOU SPOLECNOST NA PRY UDERNOU

  Ceskou spolecnost volicu, zkratka CSV.

  Certi vedi co by to mohlo znamenat pro nase zastupitele,kteri si pry hodlaji v Parlamentu delat dale co chteji a pet minut po volbacg se smeji volicum vadnymi zakony a rikaji

  "Zvolili jste nas a ted budete trpet!!!"

  Primou demokracii,ale pozor OBCANSKEHO TYPU NA NE ty majtele nam volicum ukradene moci!

  Kdo je proti at to tu napise a zduvodni proc!

  OdpovědětVymazat
 4. Rozezná už dnes někdo pravdu od lži. V některých případech ano, např. co napíše Šafr a jeho kamarila, je lež. Ale když vidím, že někteří věrohodní pisatelé obhajují Trumpa, tak to nechápu. Biden je to samé, i když si uvědomím, že Biden aspoň zaregistroval pandemickou situaci v USA na rozdíl od Trumpa a chce jí řešit, a také to, že Trump odmítl Američanům zdravotní pojištění (myslím aspoň takové jako máme my) které navrhl Ohava, a protože jej tam nemají, umírají zcela zbytečně mnozí Američané. A když se člověk dovídá, že mnoho Američanů nemá ani občanský průkaz, tak se nedivím, že volby nevolby dopadají v Trumpově absurdistánu tak jak dopadly. A když se neustále dovídáme co všechno Trump připravoval i válku(např. atomový úder proti Iránu)tak nevidím jediný důvod pro jeho podporu, ba naopak je dobře, že byl odstaven od moci a je jedno zda zmanipulovanými či demokratickými volbami .

  OdpovědětVymazat
 5. 18:06 Myslím, že to máte pomotané. Ta pandemie Covidu začala v USA vypukat ve státech ovládaných demokratickými guvernéry. Čím víc nemocných a mrtvých, tím hůř pro Trumpa. To byla volební kampaň demokratů. Zrovna tak s těmi gaunery z BLM. Ale platné to nic nebylo, a tak musely přijít volební megapodvody v přímém přenosu.
  A nevím, kolik válek připravoval Trump, ale vím že na rozdíl od Obami žádnou nezačal. Naopak, pokud bude instalován Biden, můžeme se té války dočkat přímo v Evropě. Pokud vám uniká, kdo vyvolává to napětí v Evropě a vůči Rusku, tak napovím, že washingtonské bažiny. Ty, které se Trumpovi dosud nepodařilo vysušit. A v jejichž čele dnes stojí právě Biden. Možná prostý pud sebezáchovy by vás měl přimět překontrolovat oprávněnost vašich názorů.

  OdpovědětVymazat
 6. Autor má samozřejmě pravdu. Je logická, zdůvodněná, ověřená zkušeností. Rozumí jí lidé stejného nebo podobného ražení. Je dobře, že ji vyslovil. Můj dobrý pocit, že existuje alespoň jeden soulmate :-) je kalen každodenním zjištěním, že jsem obklopen spoustou otrávených duší, které například považují za normální nadávat nositelům odlišných názorů do komoušů, putinovců, xenofobů apod. nebo je častovat ještě horšími nálepkami. Nemohu si pomoci, ale opravdu upřímně nechápu, jak je možné, že spousta lidí se necítí trapně, když dští oheň a síru na adresu Ruska nebo Číny za často naprosto neprokázané nebo dokonce očividně vymyšlené skutky, ale ani slůvkem si nedovolí kritizovat třeba doslova zločiny našich "spojenců", které přináší smrt a utrpení statisícům nevinných bytostí. Jak si to tihle pokrytci sami sobě zdůvodňují, že se nestydí a nelezou kanály? Jak může opravdu slušný člověk takovým duševním kriplům naslouchat, číst jejich podlé bláboly nebo dokonce svěřovat mandát ke správě státu? Hnus se mě zmocňuje, když je vidím na televizních obrazovkách, jak se bezostyšně prohlašují za povolané soudit a rozhodovat, co je a co není demokratické, pro naši zemi a pro budoucnost českého národ žádoucí. Jejich drzost a neomalenost prostě nezná hranic...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. JJ, už zase někdo buduje krásný nový svět, jen se zbavit těch, co jim to kazí nepatřičnými kritickými poznámkami, asi jsou to všichni pomatenci, ovlivnění propagandou, či přímo placení dezinformátoři .-) .

   Vymazat
  2. Zcela okrajová myšlenka /moje/ k poznání, kdo zde píše pravdu: Posuzuji to podle charakteru jazyka /např. zřídka používané výrazy/. Svědčí pro sečtělost jedince. Domnívám se že pouze lidé, kteří toho přečtou více než ostatní jsou blíže k pravdě, protož mají více informací. Pak by zde bylo rovněž záhodno vědět jestli pisatel b/ zná cizí jazyky - alespoň angličtinu a dejme tomu ruštinu. V těchto jazycích jsou napsána totiž sdělení, která jsou pak překladána do ostatních jazyků. To již je horší, to již se pozná těžko, zvláště stupeň toho poznání. Pak ale něco svědčí pro sečtělost autora v těchto jazycích - citace článků
   nebo děl autorů pišících v těchto jazycích. Pak to je c/profese pisatele. Není možné býti dobrým lékařem a být seznalý dobře s tím co se děje v politice. Pak d/ věk pisatelé. Starší lidé jsou obvykle daleko chytřejší než mladí, protože mají více vědomostí a znalost ovládání počitače, nebo obecně profesní znalost ke znalosti politiky má daleko. Pak e/ čas věnovaný studiu politiky. Zde nepatří jen čtení různých článků ale čtení knih z různých oborů, které tvoří tzv. společenské vědy: sociologie, psychologie, filosofie, historie.
   Já bych proto hodnotil zdejší díla L. Mana vysoko: a/ jazyk, b/ věk. Stejně tak hodnotím vysoko Adama. Kdo tak asi uživá obratu dštít ohen? Téměř Každý řekne chrlit oheň. Kdo napíše soulmate. To dokáže posoudit pouze člověk, který ovládá trochu angličtinu, což si o sobě myslím.. Já to slovo vidím snad poprve v životě. Čili odhad stavu věcí v tomto případě souvisí s vaši znalosti, to jest s vaši /dlouholetou zkušeností s množství hodin věnovaných dané věci/. Snad šachová situace: jak se liší náhled na situaci na šachovnici člověka znalého této hry od toho, co hrát šachy začíná. Těžko se to vysvětluje. Jinak soul mate /tak se to má psát/ - v polském se 100 tisíci slov, rčení a frází - toto spojení není, toto slovní spojení nalézám v IV. dílném anglicko-českém slovníku Hodek, Hais, kde je 100 hesel.
   Ale rozhodující je sledovat zdejší články delší dobu. Pak člověk ví, kdo zde píše na úrovni.
   Tak se nezlobte, že jsem Vás zdržel. Snad část toho, co jsem napsal, bude k užitku.

   Vymazat
  3. Oprava mého komentáře z 11:26: Ve slovník Hodek, Hais je 100 tisíc hesel /pochopitelně/.

   Vymazat
 7. Když mi někdo říká, že kapitalizmus je založen na racionálním chování, tak se ho zeptám, jak zachází s parazity, protože kapitalizmus je podle mě parazitizmus v prospěch jednotlivce. Podívejte se na zajímavé video František Koukolík: O špatných lidech.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu: pojal jste to dobře. Již jsem kdysi psal, že nevidím nyní ve světě nějaké reformní dění, které by to napravilo - tedy zrušilo ten parazitismus v zájmu jedince. Přemýšlel jsem o tom, že snad by pomohlo něco takového jako zavedení NEP-u v ekonomiii /Sovětský svaz ve svých počátcích, to zavedl s uspěchem/, tedy znacionalizovat velké kapitaly /což by platilo především pro tzv. bankstery - Rotschild, Rockefeller, Gates atd. a nadnárodní korporace/ a kapitalismus ponechat pouze v malém - služby, to jest např. advokáti, holiči, řemeslnici obecně, malé výrobny, v ostatních podnicích státní zpráva - když to fungovalo za komunismu, tak by to mělo fungovat i nyní /myslím ty státní podniky větší velikosti, které fungovály dobře i za tzv. totáče, státní správa těchto podniků by byla pod dohledem celé společnosti a v případě nešvaru, by se měnila - myslím to tak, že by se měnil vedoucí kádr těchto podniků/. Přičinou srabu této společnosti, to jest neoliberálního kapitalismu, který máme všude vyjma Činy a Kuby, jsou prachy v rukou psychopatických egoistů - to jest oněch banksterů a pak to jsou správci oněch nadnárodních korporací - spíše majitelé, protože ti tu správu oněch nadnarodních korporací ustanovují. Obecně přičinou toho srabu je to typické pro kapitalismus uctivání peněz, které jsou kladeny před skutečný zájem člověka. Pan Klaus a ti všichni "reformátoři", kteří z jednoho srabu nas uvedli do srabu druhého, domnívám se ještě horšího /zde řeknu: to teprve uvidíme, co s námi ten nynější kapitalismus provede, obávám se že ty milionové oběti tzv. komunismu, to bude hadra/, nečetli taková díla jaká napsal třeba Erich Fromm o lidské společnosti. Klaus má klapky na očích jako kůň. Bez znalost, bez širokého záběru z oblasti společenských věd, není možno vytvořit dobrý režim. Peníze pro život společnosti jsou rozhodující, ale nejsou vše. Vidíme to nyní. Žijeme ve společnosti, jejiž vůdci si myslí, že smyslem života jsou peníze. Třeba Babiš. Co též tento bezpochyby aktivní jedinec si tak mohl za celý život přečíst s filosofie nebo psychologie? Považoval to za ztrátu času. Za stejnou ztrátu času to bohužel považuje většina lidí. Doporučuji ještě jednou toho Fromma, i když zemřel před 40 roky. Tam alespoň poznáte podle čeho se pozává dobrý a zlý člověk, jsou tam takové pojmy jako biofilie a nekrofilie. To jsem zvědav, kdo též k tomu něco napíše.

   Vymazat
  2. 11:56- Plně s Vámi souhlasím ale kdo si prostuduje Fromma? Miliony? Nikoliv. Milionům je nejen jej potřeba přiblížit ale i politicky prosadit! To je úloha Vašeho formátu.

   Malá vsuvka k Babišovi. I on je jen produkt současného systému. Jeho politické angažmá se mi zdá naopak sympatické. Smyslem života je skutečně nadhodnota, zisk. Z práce, z podnikání. Jiný problém je dělení této nadhodnoty nad prostým přežíváním. A tady je "někdo" pozadu.
   Přispějte troškou do mlýna, zajímaly by mne ucelenější studie a porovnání mezi sebou hospodářské systémy světa.

   Vymazat
 8. Dle mého názoru většina lidí považuje za pravdu to čemu věří
  Její šíření potom není lež, ale jen nepochopení reality.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Originální postřeh. Originalita, si myslím, že by měla být v ceně nejvíce, protože jedině ona je krokem vpřed.

   Vymazat
 9. Přesně tak opět západní „sociální inženýři" chtějí tvořit nový svět. Proč se nepodívají do minulosti vždy to dopadlo špatně děkuji nemám zájem.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.