Reklama

pondělí 9. listopadu 2020

Půjčka

Ivan David a Tomio Okamura
9. 11. 2020
SPD dlouhodobě vystupuje proti zadlužení České republiky prostřednictvím evropských dluhopisů ve výši astronomických 20 biliónů korun (rozpočet ČR na 15 let). Pokud by to bylo nezbytné, může si Česká republika půjčit za výhodnějšíh podmínek. Nechchceme platit dluhy bohatých zemí, které hospodaří nezodpovědně, a ručit za jejich půjčky, které mají být navíc z velké části použity na nesmyslné výdaje. Poslanci Evropského parlamentu za ODS, ANO, TOP09, STAN a Piráti hlasovali pro tento nezodpovědný a ohrožující návrh, poslanci SPD David a Blaško hlasovali proti.44 komentářů :

 1. Jsem asi nějaký nedovzdělaný, stále nechápu proč si musíme OD NĚKOHO půjčovat, když si můžeme udělat vlastní státní dluh bez úroků ve své státní bance. Možná už bez souhlasu nadřízených smíme jen umřít.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na tom by naši západní kolonizátoři nejspíš moc nevydělali !

   Smazat
  2. Orbán může Evropské unii zavařit s fondem obnovy. Dle serveru mandiner.hu pohrozil, že pokud v podmínkách zůstane podmínka vlády práva, bude fond obnovy vetovat. Požadavek na dodržování vlády práva považuje Orbán za těžko definovatelný a nechce, aby se fondy rozdělovaly podle „subjektivních ideologických požadavků“. O vládě práva si dle něho rozhodnou Maďaři sami.

   Co dodat, opět rozpínavost EU, proto odešla Velká Británie.
   Co na to premiér Babiš. Bude se dušovat, že to neodsouhlasí, za pár dní se budeme divit.

   Smazat
  3. Blbiš štěká, ale do pazoury fašoEU nekousne:-(

   Smazat
 2. Navíc, když peníze nejsou peníze v původním smyslu. To je onen smysl, v němž je dosud chápe naprostá většina. Dnes to, co z nich zbylo je lépe nazvat finančním systémem, který slouží ovšem k všeobecnému a úplnému zotročení prostřednictvím dluhů, zvláště pak takových zde popsaných. Pro ty, kdož dosud nevědí a nevědí, že nevědí, toto: Banka, resp. ten, kdo v "staletém pohodlíčku" sedí za tou bankou, Vám ve skutečnosti nepůjčil VŮBEC NIC. Peníze, resp. to, čemu se tak říká není totiž podloženo vůbec žádnou hodnotou. Při emisi jakýchkoliv bilionů neubude ani cm kubický vzduchu. Jsou kryty (pasivum) pouze závazkem (podpisem) dlužníka, nejlépe celého státu, že dluh splatí. Tedy dějinný podvod při kterém současné americké volby jaksi blednou, coby okrajová epizoda. On ten gojím je opravdu asi úplný hovado, že si tohle nechá líbit. Howg

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:59- ano, to jsou ty tajemné peníze a jejich majitelé, kteří hýbou světovým děním. Marxe "nemusím" ale uvítal bych lidi jeho formátu, kteří připraví a bez války provedou restart světového finančního systému,založeném na spravedlivějším podílu pro státy i jednotlivce.
   Absolutní spravedlnost neexistuje ani v přírodě, jen taktika boje mezi "lovci a lovenými".

   Smazat
  2. Teď, v souvislosti s americkým volebním skandálem vidím rýsovat se historickou a jedinečnou možnost ukončit tento skandální podvod, počínající vznikem FEDu, který zprivatizoval tvorbu peněz a 107 let je v rozporu s americkou ústavou. "PHM" této naději přidává i výměna ministra obrany, což odebírá depp state(u) hlavní obranný štít. Jestliže Trumpovi bude armáda loajální, neměl by tuto příležitost promarnit. Sleduji dění, proto myslím, že "opatrný" optimismus je na místě. Samozřejmě, že Trump není žádný solitaire, jakým byl Kennedy. Je za ním obrovská síla, která si mohla dovolit si to s deep state "rozdat". Víte, co je ve hře? Nic menšího než osvobození světa!!!

   Smazat
  3. Osvobození světa?
   Máte na mysli stav, kdy si stát bude řídit svůj finanční systém s ohledem na své zájmy a zájmy obyvatel, zcela nezávisle na zájmech zahraničních individuí?
   Stav kdy ekonomové přestanou lidem opakovat mantru o nemožnosti takového řešení?
   Ozdravení světa = rozpad vlastníků nadnárodního kapitálu (asi jsem měl uvést "správců oběživa")?
   O falešnosti té půjčky si už povídají i srnky v lese. Nám to přinese pár nových luxusních sídel postavených na lukrativních místech a obnovu vozového parku politických e-lit.
   Přemýšlím, kdy si naši politici budou nuceni začít kupovat těžce pancéřovaná vozidla a z jejich přesunů na chatu se stanou manévry pro obrněnou vojenskou kolonu. :-)
   Ekonomické provázání je v podstatě spoutání rukou i nohou jednotlivým státům. O těsnosti pout bude rozhodovat parta polobohů v Bruselu. Kdo ví, kterej vejlupek jim píše noty.
   ABC

   Smazat
 3. To je plán až západ zkrachuje tam budeme pro dluhy k nim připoutaní skopčáci se snaží udržet impérium eu. Žádná pro Česká vláda nebude moci dělat pozitivní kroky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že jste kápl na ten správný důvod. Není k tomu co dodat.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 4. Kdybychom vypadli z fašoEU, tak máme na poli plodiny jako kdysi a ne jen hlady řepky k ničemu!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15/13
   Máte pravdu,"" kdyby "" komouši neprovedli v 50 letech kolektivizaci,tak dnes je všechno jinak.Žádné "" fašoeu "" za váš rudý bordel nemůže.

   Smazat
  2. Proč anonyme 17:46 motáš dohromady nesrovnatelné? Odpověz na otázku - Proč dodnes přes velké snahy tzv. české pravice - ODS,ODS,US a především lidovců - nedošlo k likvidaci velkých družstev?

   Mimochodem, za minulého režimu nebyl bordel. Každý politik byl setsakra odpovědný za to, co dělá a jak rozhoduje. Tomu říkáš bordel?

   Smazat
  3. 17:46
   Jen Bůh a hlupák si vystačí se svým"""rozumem """":-)))

   Smazat
  4. 17:46 Hahaha vy vtipálku, kdyby tu nebyli komunisti, tak jsme s tím současným bordelem o 40 let dál. A to je opravdu "lákavé", nakonec se o tom možná v roce 2060 přesvědčíte.

   Smazat
  5. 18/56
   Pokud by za komoušu byli papaláši za své činy odpovědní,tak jich bylo 90 % v kriminále.
   A takový bordel jaký byl tenkrát snad už nikdy nebude.
   Máte to trošičku více pomotané.

   Smazat
  6. Hahaha, 20:28 píše z cesty. Proč by byli v kriminále? Za co? Za to, ce se vybudovalo, postavilo, zařídilo. Přitom se nezadlužilo! Vždyť dnes se jen krade a pro lidi se dělá ... nic.

   Smazat
  7. 19/22
   Váš spolehlivě tipuji na to druhé.
   A BOHA si vy do huby neberte.

   Smazat
  8. 20:28-Co s těmi 10%, co sešli z této cesty, možná Vaši rodiče?

   Smazat
  9. 20;28
   Chytří (do hadráku) prodávali do zahraničí zboží, pohadrákový idioti podniky!!!!!! :-////

   Smazat
  10. 21:05
   Jaké zboží?? Trochu toho skla?? Ze ŠKODOVKY 105 měli na Západě velkou prd.. srandu!! Opravdu výrobek na " urovni".

   Smazat
  11. 20:31 Kterého boha myslíš ? Toho římského jediného, toho jediného od alibaby, nebo snad budhu jediného
   či ostatních stovky jediných jiných ?

   Smazat
  12. 21:05 Který západ, po polsku zachod, myslíš ? Snad ne
   ten, co je západně od divokého západu západně na západ ? Ty cype ze zapadáková.

   Smazat
  13. 10:06-To je spíše filosofická otázka ale k čemu je mi auto převyšující výkonem a rychlostí zákonem stanovenému omezení jeho možnosti využití? K egu nadlidí?

   Smazat
 5. My vám to shodíme. Orbán poslal dopis do Bruselu

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/My-vam-to-shodime-Orban-poslal-dopis-do-Bruselu-643399

  OdpovědětSmazat
 6. Veškeré dotace a celá EU jsou založené na korupci, rozkrádání a vydírání celé Evropy. Bruselský "babylon" se brzy rozsype jako domeček z karet. Válečný soud Norinberk 2 ukončí toto šílenství a patřičně "odmění" všechny protagonisty. Konečně bude ukončena 2. světová válka a mělo by dojít i úhradu válečných škod zaviněných Německem !
  Lidi nebojte se na všechny brzy dojde. V současné době už neexistuje žádná imunita. Politici, státní úředníci, policisté, soudci, atd. už mají OSOBNÍ ODPOVĚDNOST za všechna rozhodnutí jež činí nezákonně. Oni si to ještě neuvědomují a stále jedou jako za ZLATÝCH ČASŮ ! o TO TVRDŠÍ BUDOU dopady až přijde ZÚČTOVÁNÍ a ono PŘIJDE!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:56
   Proč lžete,já dostal od EU dotaci 2* bez korupce, jenom trochu více papírování. Jen díky tomu získalo více lidí práci.
   Nevím proč by někdo měl se mnou ZÚČTOVAT.

   Smazat
  2. 20;21
   Ty pohádky si nech na Blicí listy nebo pro Šafra, tady ses v roli kecala!!!!

   Smazat
  3. 20:21-Každý má jiné zkušenosti. Já dotaci nedostal, protože jsem nepochopil pootevření šuplíku psacího stolu úředníka a jeho odběhnutí mimo místnost. Později mi došel jeho letmý pohled dovnitř a pozdější zamítnutí. To byly ovšem počátky po 89. I přes snahy pozdější doby se jen mění forma předávání úplatků.

   Máte ale pravdu, dnes je jen více papírování a dělení podílů z nich.

   Smazat
  4. 20:21-Každý má jiné zkušenosti. Já dotaci nedostal, protože jsem nepochopil pootevření šuplíku psacího stolu úředníka a jeho odběhnutí mimo místnost. Později mi došel jeho letmý pohled dovnitř a pozdější zamítnutí. To byly ovšem počátky po 89. I přes snahy pozdější doby se jen mění forma předávání úplatků.

   Máte ale pravdu, dnes je jen více papírování a dělení podílů z nich.

   Smazat
 7. Já bych nezatracoval Jiříka Paroubků s tím jeho - proč si nepůjčit, když to pak nemusím vrátit. Je to jen volná parafráze, ale něco na tom pravdy je.
  Jak známo, tak jsme součást toho hadího hnízda, kde se to vše proplétá a nikdo neví kde je čí hlava a ocas. Myslím, že se to tady a nejen u nás, všecko posere, a bude jedno zda máš
  půjčku nebo si škudlil a jiní se cpali.
  Proto ANO, půjčme si, dokud dávají, ale jen úměrně k ostatním
  potřebným. Zdroje jsou, jak říkal další myslitel od socanů,
  jistý Špidla. Pokud by jsme sami jako dlužníci, pak v případě krachu by nás spoluhadi sežrali. Být součást stejně zadlužených, je jistá výhoda.

  OdpovědětSmazat
 8. Jsem sběhlý v rodinných financích, nikoliv státních. Ta půjčka prostřednictvím 20 bilionů v dluhopisech, ta je už nrozfrcaná, nebo se má teprve rozfrcat. Známe náklady na 1. vlnu COVID-19 - cca 500 miliard, poku byly racionálně využity, nic proti tomu, i když si nejsem jist, zda je daňový poplatník, který plní kasu státu, odškodňovat škody, které on nenapáchal a zda to nejsou rizika podnikání, která by měl nést podnikatel.
  K tomu půl bilionu když připočtu sekeru nadělanou vládami ODS, TOP 09, lidovci, soc. dem v dobách od r. 1990 do 2017 - nástupu Babiše - tedy asi 2 biliony Kč + uzkradené státní zlato (27 tun) + ukradený státní a občanský majetek po r. 1990 za 11 biliuonů Kč - co mi vbjde jako součet dluh + ukradené? Domácnosti jsou zadlkužené asi také 2 biliony Kč - dluha padá asi na milion českých občanů včetně dětí, kteří stojí pod katovskou sekerou exekutorů. Takže bilance 30 roků budování kapitalismu v Česku je kolik? A kdo to jednou zaplatí, když nepřijde světová revoluce a nesmaže všechny dluhy? Ještě že nic nemám a jsem chudý "jako kostelní myš" a až přijde světová exekuční komora pro výpalné, snad mi trenky nechají. Jsem stydlivý.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:47
   Dobrý, bez ztráty kytičky. Přidám do talonu, když jsme vše prodali, lépe zakšeftovali, tak právě prodáváme levně alespoň lidskou práci (sílu) např ve zdejších německých firmách. Zřejmě zisk elity není dostatečnÿ ani z EU fondů, tak se musíme zadlužit a část dluhu je předem určen a využit.

   Smazat
 9. To není půjčka, to je ohlávka a pak už jenom dovést příslovečného vola na porážku.

  OdpovědětSmazat
 10. Promiňte , že jsem mimo téma, ale co je s Miroslavem Kalouskem? Neměl tragickou nehodu, nebo nedostal C19? Že už není nic slyšet o tom, jak byl v hostinci, žádné kritiky od spolupracovníků? TV, noviny a rozhlas demokraticky mlčí a já mám obavu, zda nedrží pietu za zesnulého, to by vysvětlovalo vše.
  Poslední co jsem slyšel tak Míra říkal, že je rozdíl mezi jeho konzumací a dýchánkem pana Prymuly a že rozdíl nerozpozná jenom blbec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Míro, kde jsi? Ozvi se. Snad tě nedala veřejnoprávní na černou listinu.

   Smazat
  2. Míra žije ! Měl rozhovor v rádiu, asi těsně po akci, těžce artikuloval a vysvětloval svůj pobyt v hospodě.

   Smazat
 11. Pujcky, treba i astronomicke, nemohou vadit. Komuniste nemeli zadne pujcky, jen zisky, a to co delali komuniste, bylo preci spatne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19;54
   Muži půjčkou a lichvou z fašoEU je veliký rozdíl!!!!

   Smazat
 12. V rámci tajné obchodní smlouvy jedou na %?

  OdpovědětSmazat
 13. Možná by stačilo se rozpomenout kam se ztratilo zlato ze státních hmotných rezerv a žádnou půjčku bychom nepotřebovali...*

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.