Reklama

pondělí 2. listopadu 2020

Putin se pokoušel zachránit Evropu, ale ta odmítla

Alexandr Nosovič

3. 11. 2020 news-front
Iniciativa prezidenta Ruska Vladimíra Putina ohledně zřeknutí se rozmístění raket středního a krátkého doletu v Evropě narazila na hrobové ticho samotné Evropy. Putin se pokoušel zachránit Evropu, ale ta odmítla. Putin se pokoušel zachránit Evropu, ale ta odmítla. Starý svět nevyužil možnosti dostat se zpod úderu možného válečného střetu Ruska a USA. Dostat na své území americké rakety a dostat se na mušku Rusů není pro Evropany tak strašné, jako uznat Putina za mírotvůrce a úlohu Ruska na kontinentu za pozitivní.

"Přestože zůstává Ruská federace věrná důsledné pozici o naprostém souladu rakety 9M729 s požadavky dříve fungující smlouvy INF (o zákazu raket středního a krátkého doletu, pozn. RuBaltic.Ru), RF je nicméně připravena v duchu dobré vůle i nadále neprovádět rozmísťování na evropské části území své země rakety 9M729, ale pouze za podmínky vstřícných kroků ze strany zemí NATO, vylučujících rozmístění v Evropě výzbroje, dříve zakázané na základě smlouvy INF", je uvedeno v prohlášení prezidenta Ruska Vladimíra Putina o dodatečných krocích ohledně deeskalace situace v Evropě po přerušení smlouvy INF.

Konkrétně Vladimír Putin nabídl vzájemné kontroly systémů výzbroje recipročními misemi vojenských pozorovatelů Ruska a NATO.

"Mohlo by jít o opatření kontroly systémů Aegis Ashore s odpalovacími zařízeními Mk 41 na základnách USA a NATO v Evropě, a také raket 9M729 na objektech Ozbrojených sil Ruska v Kaliningradské oblasti. Cílem verifikačních opatření by bylo potvrzení absence pozemních raket středního a krátkého doletu na objektech, zahrnutých do dohod, a také výzbroje, na jejichž charakteristice a klasifikaci se strany nebyly s to domluvit (ruská raketa 9M729)", uvádí se v poselství Putina.

Přístup ruského vedení není nový. Moskva i dříve předkládala nebo podporovala názory ohledně snižování vojenského napětí ve vztazích s NATO prostřednictvím vzájemné kontroly zbraní. Například, v roce 2016 prezident Finska Sauli Niinistö navrhl Rusku a NATO, aby se domluvily létat nad Baltickým mořem pouze se zapnutými transpondery.

Rusko tehdy vystoupilo pro, ale NATO iniciativu na deeskalaci prostě ignorovalo. Pobaltské státy, které v tom okamžiku obzvlášť vášnivě vykřikovaly, že Kreml na ně zaútočí, podrobí si je a okupuje, úplně vystoupily proti zviditelnění vojenského letectva na Baltu. Protože to přece bude dohoda s Ruskem, avšak s Ruskem se nelze domlouvat: je třeba na ně tlačit, zadržovat, podrobovat mezinárodní izolaci, ale jen nepřiznávat Rusy za rovnoprávného partnera.

Stejná logika, zdá se, zvítězí i nyní.

Evropa očividně nespěchá s využitím možnosti zbavit se nezáviděníhodného osudu terče a ignoruje iniciativu ruského prezidenta.

A podle oněch zemí na Baltu není vůbec vidět, že by si všimly návrhu Putina. Politici se na toto téma nevyjadřují, média jako obvykle píšou o koronaviru a Běloruské atomové elektrárně. I když pro ně musí být tento návrh obzvlášť zajímavý. Alespoň co se týče Kaliningradské oblasti.

V Pobaltí přece "poučují" spojence v NATO, že právě z této ruské exklávy na Baltu bude probíhat vojenská agrese Putina proti Evropě. Která bude minimálně spočívat v okupaci Litvy a Polska. A tumáš, Putin sám poskytuje cestičku, jak se protáhnout do Kaliningradské oblasti a vyhodnotit její válečný potenciál. Proč nelze využít tuto možnost? Protože nevyhovuje její cena: vyjít vstříc mírotvorné iniciativě Putina.

Zatím na návrh Kremlu oficiálně zareagovalo pouze Německo. Oficiální zástupkyně německého ministerstva zahraničí prohlásila, že výzvy k moratoriu nebo odmítnutí rozmístění v Evropě raket střední a menší dálky nebudí důvěru.

Vzhledem k váze a vlivu Německa v Evropské unii lze pozici Berlína považovat za pozicí celé Evropy.

Rusko je tedy důležité pro dnešní Západ v roli všeobecného strašáka, kterým se vytrvale pokoušejí odvádět obyvatelstvo od přibývajících místních rozporů, protože obětovat tímto způsobem sjednocujícího nepřítele kvůli jakémusi strategickému krytí je absolutně nepřípustné.

Proto Putin, který nabízí zabezpečení "svatých kamenů Evropy" před přeměnou na jaderný popel, je vnímán jako provokatér, jehož je bezpečnější pouze ignorovat. Jeho iniciativy jsou pro evropské lídry málem součástí hybridní války. Protože jít jim vstříc znamená přiznání Putinovi mírotvorných záměrů, a jestliže máme přiznat v Putinovi mírotvůrce, tak čím pak strašit svůj elektorát?

Rusko a Západ se nyní nacházejí na dramaticky různých úrovních politického vědomí. Moskva si může dovolit myslet na strategickou stabilitu, jadernou paritu, vzájemné zadržování, mnohopolární svět a další globální ve všech směrech záležitosti. Evropa a USA jsou zaměstnáni masovými nepokoji obyvatelstva, aktualizovanými antirekordy druhé vlny pandemie COVID-19 a ztrátou přitažlivosti svého obrazu v očích ostatního světa.

Zachovávat "agresivní, strašné a nepředvídatelné" Rusko jako hromosvod, na který převádějí pozornost, je pro evropské politiky důležitější, než zabezpečovat kontinent před výměnou raketovými atomovými údery.

Proto odpovědí na kremelské iniciativy o odzbrojení, nejspíše, bude další špionážní skandál na úrovni otravy Skripalů, který také highly likely zaviní Rusko. Pokud si Putin chce zasloužit upřímnou vděčnost vládnoucí třídy zemí NATO, nemůže se zabývat odzbrojením, ale poskytnout "západním partnerům" fakta k takovému skandálu.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

78 komentářů :

 1. Jo o to jde potřebují „zlé" Rusko aby si mohli hrát na ochránce a vnucovat vazalům staré zbytečné zbraně. Západ nemá politika Putinova formátu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne všechny smějici se bestie se chtěji opalovat na rozptylove loučce

   Pár jich dáva dohromady petici,kde navrhnou našeho cara Putina na

   NOBELOVU CENU MIRU

   ve světe totiž neexistuje vojevůdce,který dovede zabirat celé poloostrovy beze ztraty jediného samopalnika a mir udržuje jedinou stršidelnou větou.

   NA CO NAM BUDE CELÝ SVĚT,KDYŽ V NĚM NEBUDE MISTO PRO RUSKO!

   Smazat
  2. 8:31 ty jsi tajemný jak hrad v Karpatech.

   Smazat
  3. 8.31
   Růži po vůni a žumpu po smradu, že, Honolulu?
   No, pro mě za mě si smrď, jen mě překvapuje že smrdíš anonymně.
   P.S. Co máš za problém s tou "stršidelnou větou"? Přesně tak by měl přemýšlet jak každý vlastenec, tak i každý státník hodný toho jména. Jenže to už jde přes čáru tvého žumpoidního intelektu. Stejně jako to, že Putin "zabral" co Rusku patřilo - na rozdíl od strejdy Sama, který krvavě zabírá už od svého vzniku, co mu nikdy nepatřilo - včetně vlastního území!

   Smazat
  4. Co to žvaníte milane 10.58? S panem "honolulu" se stalo jistě něco vážného, protože dobře půl roku nediskutoval, od doby, kdy na Floridě vypukla ta mimořádná opatření kvůli "viru" - popsal, jak je to strašné a pak už nediskutoval. To dříve prostě nebylo - diskutoval každý den. Věkově patřil k ohrožené skupině občanů. Tak laskavě zapomeňte na svoji paranoiu, a nechte lidi na pokoji. Ani ten styl anonyma 8.31 vůbec neodpovídá stylu pana "honolulu"- takže nechápu....

   Smazat
  5. 10:58 Honolulu je už možná po smrti.

   Smazat
  6. 10;58
   Zřejmě mu to od plavilo antickou knihovnu 🤣

   Smazat
  7. Strana.ua: Ukrajinský vicepremiér přirovnal obyvatele Donbasu k nádoru!
   https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/strana-ua-ukrajinsky-vicepremier-prirovnal-obyvatele-donbasu-k-nadoru/

   Toto když přečtu, tak je na Ukrajině svoboda a demokracie?

   Smazat
  8. Pro 18.38
   Skutečně nejsem pan Honolulu,děkuji za zastáni a domnivám se,e je to prvni známka dnes chybějici SOLIDARITY

   Naš nekonečně veliky mirotvorce a skvělý car neváhal v projevu "VALDAJ" zminit rostouci význam Občanské společnosti,která se prý trasformuje pomalu do (ČSV 8 395 132 členů)

   Vážim si občanske společnosti, bude v budoucnu hrat svoji roli a to nejen v Rusku.
   Je teba usilovat o to,aby se jeji hlas stal vice rozhodujici a požadavky od různÿch sociálnich sil byly konečně realizovány!

   Tady se jasně vyzývá a chce ovlivnit našeho všemi voliči oblibeneho Babiše,aby rychle a včas zajistil "Přimou demokracii a Svobodu" otevřenim diskusnich rubrik pod svými članky na SVEM webu a tak začal boj za Novou republiku,jinak to vypadá na stale vice rostouci mazec a ne,že ne ANO!!!

   Je to prý ostre a nejde to odeslaz,zkusim znovu..

   Smazat
 2. „Schwarzenberg se definitivně zbláznil.“ Ve Francii řežou hlavy, ale kníže kritizuje migrační politiku Česka

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020110212739662-schwarzenberg-se-definitivne-zblaznil-ve-francii-rezou-hlavy-ale-knize-kritizuje-migracni-politiku/

  Žije Česko v totalitě? Novotný může požadovat vraždění ústavních činitelů, ale za příznivci Okamury se honí policie

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020110212737810-zije-cesko-v-totalite-novotny-muze-pozadovat-vrazdeni-ustavnich-cinitelu-ale-za-priznivci-okamury/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak "zbláznil" anonyme 23.26? Ten dementní impotentní dědek už je blázen dlouho. Ale pořád ještě může sloužit profláknutému a zprofanovanému bulváru ( americký Seznam.cz -Novinky.cz -Super.cz ... a další odnože) k rozeštvávání lidí u nás,což se jim mohutně daří, určitě i díky blbosti a hlavně závislosti lidí na PC - už nedovedou rozeznat bulvární flaksy od solidní publicistiky, která ale bohužel se už nikde nevyskytuje. Bulvár zvítězil. Je jednodušší, a více se na něm - díky reklamnímu svinstvu - vydělá. Dokud tuhle část mediálního svinstva (pračky na špinavé peníze) nikdo nezakáže, a nevrátí zákonem českou novinařinu tam, kde má být, měli bychom se denně klepat strachy, kdy vypukne český majdan, který soustavně, soustředěně a stále se snaží tyhle bulvární smečky vyvolat. Proč? To ví jen bůh a všivá západní sebranka. Hodí se jim každý mizerný, úplatný a jinak zavšivený mediálně známý zmetek. A jestli Česko žije v totalitě??? Tady ještě nebylo nikdy nic jiného než totalita - to jste si nevšiml? Kabát je vždycky jenom kabát, bez ohledu na to, jestli je černý nebo zelený.

   Smazat
 3. Jak říká Vláďa Putinů : "až naši partneři zmoudří, tak přjdou !"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:59
   Tak tomu nevěřte, to se váš Vláďa velice mílí.
   Přijde doba a nebude to tak dlouho trvat a Vláďa přileze k Evropě po kolenou, tomu věřte!!

   Smazat
  2. Pro týpka 9:13, mohl byste prosím nám zde vyjevit, kdy naposledy Rusko přilezlo k Evropě po kolenou? Anebo se chystá precedens?

   Smazat
  3. 23:59 Co že se Vláďa velice???Ty budeš těžká "kapacita":oD

   Smazat
  4. 9:13 Jinému by to člověk třeba nevěřil, ale vám to věřit MUSÍ! Vy taková studnice moudrosti! Smíme vám říkat ŘEDITEL ZEMĚKOULE?
   A to přileze k Frau Merkel, či Ursule Von der Leyen nebo Hřibovi?

   Nepochybně se vám "Vláďa" svěřil, že si po večerech chystá nákoleníky.

   Smazat
  5. 9,13
   už to nehul, píšeš jak dement

   Smazat
  6. Vy všichni, vždyť Putin už do prdele Západu leze dávno! Rusku ekonomicky teče do bot a moc přátel nemá. Když Amerika zavelí konec spolupráce s Ruskem, všichni se jdou potrhat, aby to do puntíku splnili. Jste směšní s tím zbožňováním. Proč se na tamní situaci nezeptáte běžného Rusa, ale neustále tady melete ty slogany propagandy 70.let?

   Smazat
  7. Nejde o slogany z 50. let, ale o realitu dneška. Jde o boj, zda budou vítězné USA se svými satelity a vražedná 3. světová válka, bez které diktatura kapitálu nepřežije a nebo Rusko a Čína se svoji politikou světového míru, toho míru, bez kterého zase nepřežije Rusko a Čína. Ale máte pravdu, tak domu bylo i v padesátých letech, kdy se intelektuální frontě Světa podařilo změnit nástup 3. světové války ve válku studenou světovým mírovým hznutím. Dnes intelektuálové nejsou a tak není mírové hnutí. Dnes máme pražskou a zřejmě též londýnskou, pařížskou, newyorskou.... kavárnu, která obestřena výpary alkoholu a dýmem drog neví která bije a která dávno s intelektuálnem nemá nic společného: je to dnes fronta požitkářů, bordelářů, antihumanistů.... která jen vyřvává já, já, já!
   .

   Smazat
 4. EU sa nemusí báť Ruska, - bude zničená násilnou islamizáciou a brutálnou afrikanizáciou, rakety z Kaliningradu preto nie sú aktuálne

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Evropu znici krestane z EU! A uz jsou dost daleko!

   Smazat
 5. Evropa se právě kulturně obohacuje, proč Putin otravuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Putin má přebytek novičoku, proto otravuje

   Smazat
  2. 20:10 Kdepak! Je na konci, navzdory lhaní - https://echo24.cz/a/Squ3n/kreml-odmitl-ze-putin-ma-parkinsona-a-chysta-se-odstoupit

   Smazat
 6. Putin a Rusko chce mír? Rusko nikdy nechtělo mír, ale naopak se VŽDY chystalo na válku. To ukazuje agrese v Gruzii, na Ukrajině, v Sýrii, SAR... Ukazuje to i NEUSTÁLÉ vměšování do voleb a do politiky, neustálé výhrůžky. Rusko rozmísťuje rakety na polských hranicích, vyvíjí nové zbraně, militarizuje Arktiku, která mu nepatří... Tohle je podle vás co?

  Rusko lze zastavit jen důslednou obranou a zastrašováním. Nikdo nemá Rusko rád, vždyť si to už uvědomte konečně! Ale vy to víte, žejo? S Ruskem nikdo jednat nechce zato třeba včera Indie podepsala klíčovou dohodu s USA o obraně a ekonomické spolupráci. S Ruskem takovou dohodu nemá, podobné dohody má s USA Čína, Turecko, JAR, Brazílie, Argentina, Indonésie, Malajsie... nemluvě o Koreji, Japonsku, Austrálii a Západní Evropě, které jsou na USA životně závislé.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy, anonyme 5:49, jste beznadějná oběť propagandy jestřábů z NATO.

   Už 100x tady na stránkách Nové republiky i v diskuzích vám lidi odpověděli, jak to s Ruskem je. Ale zabedněným či placeným trollům to nestačí. Oni nechápou či nechtějí pochopit. Rusko je dnes ve světě velkým stabilizátorem a jedinou překážkou americké rozpínavosti a nenažranosti. Proto jej nenávidí a kňučí na Měsíc.

   Smazat
  2. to je jen špatný vtip a řeč člověka, kterému byl vymyt mozek...všechny války v tomto století (a většinu v tom minulém, zejména druhé jeho polovině) rozpoutaly USA a to pro své zisky. je to nebezpečný sát a agresor a kdo se s ním spojí, doplatí na to. Rusko to ví, zbytek Evropy asi ne.

   Smazat
  3. TO je klišé co připomíná generála v.v.,co je v cizím žoldu ,na to jsme si již zvykli na tu neobjektivitu, na to jak zloděj křičí chytte zlodeje! Těmito "výkřiky" mimo realitu jste podoben slepemu krtkovi a hluchemu tetřevu,Vy si lžete i sám sobě a to je to nejsmutnější.Je třeba říci, ze pro NR nejste přínosem, ze jste "zatim " jen moula co dokáže jen papouškovat nepravdiva fakta nebo je překrucovat ,to je však pro současnost málo žalostně málo...FRANTA husita

   Smazat
  4. 8.58
   To je vůl (5.49) co?

   Smazat
  5. 5:49
   Jandův klub se už sére i do diskuze na Nové republice ?

   Smazat
  6. 5:49 Myslet si samozřejmě můžete co chcete, ale fakta dokazují, že si to myslíte špatně. To není to Rusko kdo chce vyvolat III. světovou a kdo šíří chaos po celém světě.

   "Jejich obchodním modelem je válka" - Americký novinář James Risen (dvakrát vyznamenán Pulitzerovou cenou) popisuje ve své knize obrovský průmysl, který žije z boje proti terorismu a nemá žádný zájem v tom, byl tento boj ukončen. Rozhovor s ním přinesl německý časopis Spiegel.

   NATO Partisans Started A New Cold War With Russia https://www.theamericanconservative.com/articles/how-nato-partisans-started-a-new-cold-war-with-russia/

   Smazat
  7. Ale - anonyme 8.58 - ten, co dřepí ráno ve třičtvrtě na šest u PC ( určitě nechodí do práce -starý parazit) není ničí oběť. Je poťouchlý a škodolibý, a bude se snažit všechny kolem sebe nasírat za každou cenu. Kdyby to mělo být naživo, držel by tlamu, protože by přes ní dostal - ale takhle? Číst a psát se kdysi (hodně dávno) naučil, kvůli možnosti veřejně, prostřednictvím slov (možnost diskuzí) vylévat zapáchající rozlitou žluč, si obstaral PC, jiné aktivity nemá, než u toho dřepí a otravuje. Celý svět Putina uznává jako jedinou hodnotu usilující o světový mír, ale tenhle.... bude žvanit ty svoje sprosté hovadiny. Ale že by takhle něco vyslintal k té západem zničené téměř polovině světa, pozabíjeným prezidentům a pozabíjeným milionům lidí - to ne. Nemá smysl se něčím tak nicotným a lidsky bezcenným vůbec zabývat. On ví, že nikdy se svými žvásty neuspěje, že se vždycky někdo ohradí - taky proto to píše.

   Smazat
  8. 08:58 Pisatel z 05:49 není oběť, on je pacient a jako takovému mu mohou pomoci pouze medikamenty, nikoliv argumenty. Psovi stačí říct lehni a lehne, jinému Rusko a leží taky.

   Smazat
  9. 5:49- Jako bych slyšel ozvěnu "Geblsovské" propagandy!

   Smazat
  10. Pro 5:49, poslouchal jsem jakéhosi přednášejícího z Masarykovy univerzity mluvit i zastrašování. Já jako válecny veterán jsem mu odpověděl že je 21. Století a státy by měli spíše spolupracovat. Děsí mne, že tohle hustí do studentů a ti to musí kvůli známce opakovat! Jsme pár minut před pomyslnou 12. Hodinou, kdy může začít jaderná válka a pitomci pořád zastrašují. Rusko, jak je známo, války nezačíná, oni je ukončují. Pak budou přednášet totální opak, že? I vy, 5:49 budete vidět jinak

   Smazat
  11. To je úžasné nacvičit "religiózníka aby věřil zloději co křičí chyťte zloděje aby byl exotický mameluk. Ideální kanonenfutr a děs běs.

   Smazat
  12. Správně jste jí to nandal.

   Smazat
  13. Jaký může mít Rusko zájem na válce proti komukoliv? Žijí snad na stěsnaném území hlava na hlavě a musí dělat Drang nach Westen? Má Rusko totální nedostatek vlastních surovin, že je musí hledat u sousedů? Válka v Sýrii? Účast ruské armády s omezeným kontingentem byla na žádost regulérní syrské vlády a jejího prezidenta a byla směrována proti teroristům, na jejichž straně válčily USA a NATO. Válku proti Ukrajině Rusko nikdy nevedlo, povstání ruského obyvatelstva se rozpoutalo v okamžiku, kdy se Ukrajina vydala pučem a šmajdanským převratem na cestu hitlerovského nasicmu, za asitence neonacistického Západu,vraždila Rusy, zakázala ruštinu jako jazyk, ač je mateřským jazykem i milionů Ukrajinců. Oživení vzpomínek na masové banderovské vrahy tomu dodaly tu pravou "šťávu", kterou jsme i my, nejen diktatura kapitálu Západu, s radostí podporovali. Kde "humanitárně bombardovali" civilisty Rusové? Kde Amíci, dobře víme. Kde jsou v zahraničí základny Ruska a kde USA? Dodnes USA okupují Německo, které používají k radosti někdejšího našeho prezidenta k "humanitárnímu vraždění". O jaká to čest, první český prezident razil humanitu a ten třetí od konce pak podporoval vraždění! Kdo rozvrátil Libyi, Sýrii, Irák, Afganistan, kdo masově vraždil ve Vietnamu, kdo je vinen migrací do Evropy, koho je to kšeft? Zločinného kapitalismu. Ten je vinen i současnou pandemií Covid-19, ten je odpovědný již za tisíce zemřelých Čechů!

   Smazat
 7. Nikdy nedospěli a na vojně byli asi jako na posvícení, pokud vůbec. Zřejmě netuší že pokud dostanou do ruky válečný pluh zelené mozky tak každý z nich má maršálskou hůl a vojsko i vlastní je zajímá jen pokud vítězí. Navíc o civilistech když válčí uvažují řekněme mediálně.

  Stručně řečeno ty skupiny s politikaříčky se hecují navzájem, blbečci.

  OdpovědětSmazat
 8. Z podstaty velikosti a geografie, jsme nikdy nebyly plně suveréní stát. Proto se vytvořil u naší elity geneticky zakodovaný vlezdoprdelizmus svým ovladatelům. Jen ojediněle dochází k vyjímkám ale ty to nemohou změnit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Byli jsme vytvořeni za účelem rozbití Rakousko Uherska, první republika byla protektorátem Francie, které platila válečné reparace, pak protektorátem Německa pro které Bohmen und Mohren makal na válečné výrobě proti SSSR a Slovenská republika posílala vojáky na Východní front, pak se chvilku o nás prali, načež jsme se stali protektorátem SSSR, pak převrat, rozdělení a likvidace průmyslu a zbytků státnosti a teď kolonie Západu. To je stručně historie 20 a 21 století. A perspektivy jsou ve pryč... A ten Putin se již jenom obává aby se na našem pohřbu nenastudil. Alespoň si nás váží natolik, že by se překonal a přišel nám na pohřeb. I přes vše co jsme natropili. Děkuji VVP

   Smazat
  2. Precti si treba Jungamana, skoro cela Evropa se ucila cesky. Cechy take sahaly od Baltu k Jaderskemu mori.
   Ale to jeste nebyl kapitalismus. Ted nezalezi na nicem jinem nez na PENEZICH, a co na vsem ostatnim zalezi, kdyz jde hlavne o penize?!Cesko muze byt ukradene, hlavne ze se v nem 75% zisku dostane za hranice. A ten zbytek par lidem v Cesku (a ti je ulozi v zahranici).

   Smazat
 9. Ubohá Evropa. Kontinent po staletí zmítaný válkami parazitů a úpící pod knutou těchto zpupných, agresivních, zdegenerovaných a úchylně nenažraných psychopatů. Nyní tato zdegenerovaná a impotentní sebranka pod taktovkou zámořských parazitů vleče Evropu do záhuby - organizovaný migrační a koronavirový zločin, ekonomická destrukce, destrukce národů a národních států, protiruská válečná hysterie, zbrojení a provokace, militarizace, fašizace, byrokratický teror... Budoucnost Evropy netkví v zadnici amerických parazitů, ale ve spolupráci a vzájemném porozumění všech evropských států a národů, Ruskou federaci nevyjímaje. Ale prostor kultury, míru a prosperity rozprostírající se od Vladivostoku po Lisabon, to je staletá noční můra angloamerických sionistických imperiálních parazitů.

  OdpovědětSmazat
 10. My se nebojíme ničeho, raket, ani islamistů. My se semknem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8,46
   Kdo my,Protektorát Böhmen und Mahren???!!!!

   Smazat
  2. Do jedné jámy:)

   Smazat
  3. Jo. Kolem Karla Spáče. Aspoň nás půjde líp spláchnout, když budeme v tom jednom cucku.

   Smazat
  4. Správně, nás nikdo neporazí, máme v záloze Blanické rytíře !

   Smazat
  5. Správně anonyme 8.46 - musíme se stlemit.

   Smazat
 11. My se nebojíme ničeho, ani raket, ani islamistů. My semknem, jako to jenom my umíme. Dřív nás strašili imperialisty, teď Rusy a tváří se, že nevidí, že na západ od nás stojí, nikým z nich neovládaná, armáda. Armáda, která má kupodivu k dispozici samopaly, granáty, výbušniny, kde je asi tak berou, ti mírumilovní věřící. K čemu všemu asi tak slouží, ty zcela otevřené hranice a proč je nikdo nebrání. Armády na Putina a na h...o.

  OdpovědětSmazat
 12. Bohužel. Nejen toto ukazuje na smutný fakt, že v Evropě je mezi tamními politickými kašpary a kašpárky nebezpečně mnoho tupců typu tuzemské Šiklové, kteří se raději budou mýlit s Washingtonem než-li by měli mít pravdu s Moskvou.

  OdpovědětSmazat
 13. USA a jejich posluhové budou prosazovat na presidenta Fišera a Pavla, to jsou váleční štváči. Nabídne pár desítkám politiků Piráti Starostové atd stáže v USA, kde jim vymyje hlavy a připraví kompromitující situace. Pak budou poslouchat a nadšeně prosazovat rakety radary proti Rusku. A až se v USA těm jenbohadším bude zdát, že už už potřebují suroviny z Ruska, nebo že bouchne ten jejich super vulkán, který provokují těžbou plynu z břidlic.. tak to pošlou na Rusko, Rusko na nejbližší cíle tedy na Máňu, Pepu ..

  OdpovědětSmazat
 14. Jak jsme se (ne)semkli až bylo nakonec pozdě a vraždí nás

  Za posledních 30 dní došlo ve 20 zemích k 138 islámským útokům, při nichž bylo zabito 682 lidí a 662 zraněno

  http://svobodnenoviny.eu/jak-jsme-se-nesemkli-az-bylo-nakonec-pozde-a-vrazdi-nas/

  OdpovědětSmazat
 15. pro 3. listopadu 2020 5:49 ....že tě fotr nestřík na zem ty šašku zpitomělý

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Právě že 12:26 stříknul bohužel hnis, ale posral to hlavně doktor-porodník, co zachránil potrat.

   Smazat
 16. k 5:49 - znáte prosím mapu Evropy? Kde je dnes NATO, a RF si dovolí na svém území rozmístnit rakety, fuj. Víte kolik má USA ve světě základen, více něž 500. RF 2, to bude tím, že Rusko je agresivní. Víte kolíkrát je rozpočet na obranu USA větší než RF - 10x. Dnes zřejmě ještě větší. Do toho nepočítám NATO. A naposledy, víte proč to RF udělal s Krymem. No protože na Krymu je většina Rusů a ti chtěli domů, v ústavě to Ukrajina měla, tak to udělali podle ústavy. A že to zajistili, těmi neoznačenými voják, to udělali aby tam nedošlo ke krveprolití jako v Oděse. A kdyby to RF takto nevyřešila tak by dnes na Krymu měla US army. To bych si o RF myslel, že jsou padlí na hlavu. Putin není jen dobře pro RF, ale i pro svět , protože to není žádný šílenec a ještě k tomu ovládaný vojensko průmaslovým komplexem, jako jsou politici za mořem.

  OdpovědětSmazat
 17. Rusko bylo vždy na okraji zbožňování . Takové USA je pro všechny vzor pro následování . Pak se nemůžeme divit ,že demokracie požírá i dobré myšlenky a prezentuje zmetky jako EU !

  OdpovědětSmazat
 18. Politici a médiá si skutočne nevšímajú návrhy RF. Nemôžu, lebo čakajú na to, čo povedia USA. Čo je len ďalší dôkaz otrockej poslušnosti Európy voči USA - špeciálne v NATO.
  Ak politici čakajú na rozkazy z USA, je to pochopiteľné : sú zviazaní zmluvami. No keď sa nenájde novinár, ani televízny kanál, rozhlasová stanica, či organizácia, ktorá by organizovala protesty proti rinčaniu zbraní, proti politike NATO - tak to je už znak totálnej korupcie v médiách.
  Európa pchá hlavu do piesku v nádeji, že strategické plány na dobytie Ruska vyjdú bez vojny na jej území. To je jediné logické zdôvodnenie pasivity Európy. Čím viac ustupuje RF, čím viac ponúka Európe mier, tým viac upevňuje presvedčenie Európanov v budúce víťazstvo.
  NATO získalo na istote, upevnilo svoju vieru vo víťazstvo od tej chvíle, keď Stredná Európa a Pobaltie sa stali členmi NATO a pomáhajú šíriť strach z ruskej agresie. Sebaistota NATO vstúpa každým dňom, s každým štátom, ktorý sa chce stať členom a má protiruskú rétoriku : Ukrajina, Gruzínsko, Moldavsko,.. Dnes sa spracováva Bielorusko, Arménsko, Kaukazské štáty, Stredoázijské štáty....
  RF to má spočítané. Darmo, túžba po ruskom prírodnom bohatstve je silnejšia, než milióny mŕtvych obetí, ktoré padnú na oltár budúcim víťazom.
  Tragédiou je, že obyčajní ľudia pomáhajú bohatým zbohatnúť na ruskej zemi, pritom oni utrú nos, alebo poslúžia ako kanonfuter.
  V každom prípade, Rusko o tom vie, no snaží sa oddialiť svoj koniec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To i ta ruská neparlamentní opozice Navalného má svoje noviny, tv a rozhlasový kanál.

   Smazat
 19. Co chcete od poskoku USA, kteri pracuji v jejich zajmu a proti nam. Ani pud sebezachovy ty prizdisrace nevybudi k odporu proti raketam.
  Vsechny rakety z Evropy stahnout a ve stredni Evrope demilitarizovane pasmo.

  OdpovědětSmazat
 20. Vladnou nam poskoci deep statu, buzeranti, lesby, pedofilove a vyzirkove.

  OdpovědětSmazat
 21. Proč už více jak 6 hodin tady není žádný příspěvek ????
  Pokud na to nemáte čas,tak celou tuhle šaškárnu odpískejte, nebo nechte volný průběh příspěvkům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi už to odpískali 15.19 - před necelou hodinou jsem napsal diskuzní příspěvek jakémusi milanovi 10.58, který nejspíš kvůli velkým písmenům vyčinil kvůli příspěvku napsanému před ním nám známému "Honolulu" který je ale nejspíš po smrti - už déle než půl roku na diskuzích nebyl, naposled když vylíčil strašná opatření na Floridě kvůli covidu na jaře. Pak už ani jednou a patří věkově mezi ohrožené občany. Dříve diskutoval každý den vícekráte - usoudil jsem že je po smrti, ani styl pisatele, kterého "milan" plísní jako "honolulu" neodpovídá skutečnému "honolulu" celkem mně to za honolula naštvalo. Ale můj příspěvek se dosud neobjevil. S tím svým schvalováním udělala redakce v diskuzním fóru pořádný bordel! Časově se k sobě příspěvky nehodí, lecos se objeví až pozdě, takže na to reagovat nelze - prostě bordel! Ano, příspěvky proti disciplině lze odstranit, ale dělat v tom tenhle schvalovací bordel? To vymyslelo nějaké redakční máčo. Kdyby to byli nechali být, rozhodně to bylo normálnější. Ale tvrdošíjně si za tím stojí - asi to někoho uspokojuje - nějakého narcise - má moc nad diskutujícími - tak si to užívá.

   Smazat
  2. 15:19 Ano. Tak jest. JE To šaškárna.

   Smazat
 22. EU je chromá kobyla a kope z posledních sil....
  https://pravdive.eu/news/244462/sef-mesity-pozaduje-po-uradech-uznani-sexu-s-malymi-divkami
  http://v4novaevropa.cz/takto-funguje-ochrana-hranic-madarsko-v-tichosti-dokoncilo-stavbu-10-km-dlouhe-podzemni-bariery/

  OdpovědětSmazat
 23. 20:43
  To budete dříve chromej vy, než celá EU.
  Kde jste četl ten nesmysl s malejma holkama, vy taky věříte kde čemu co. A takových pomatencu je zde většina!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jeden Inický Velký Omyle, to snad nemyslíš vážně. Tobě se líbí fašistický projekt "EU", kde chybí základní demokratické postupy a instituce, kde vládnou nikým nevolení "komisaři", kdy celý projekt slouží jen a jen nadnárodním korporacím a německé dominaci v Evropě? Jsi tak omezený, slepý, hloupý nebo placený, že se nestydíš veřejně obhajovat neobhajitelné a navíc napadat druhé, kteří EU už dávno prokoukli?

   A ten pokus o urážku zdejších spolubesedníků speciálně z tvé strany je spíš pochvala.

   Smazat
  2. 11:30
   Další proti evropský zoufalec.Co je dnes na EU

   fašounskeho,jen neustále meleš otřepané fráze. Fašismus dnes hledej jinde a to na Východě.
   Tímto blábolem obhajuješ nesmyslnou lež o holčičkach.
   Co vy jste ještě schopni vymyslet za nesmysly,jen pomluvit EU.Žadné německé korporace ničemu nevládnou,jen tvé pošahané, hloupé konspirace.
   Dej si pozor ať ti nepraskne žilka.

   Smazat
  3. Hlavně že se vy, běhoune indickej považujete za příčetného - tedy nepomatence, to je opravdu významná sebechvála. Abyste se s tou EU nespletl, sice je to vaše zbožné přání, ale sotva se vám vyplní. Je to kolos na hliněných nohách a bylo jím od samého začátku.Asi pokus -co to udělá -ale prostě nevychází podle představ. Nakonec je na tom nejdůležitější, že si na tom pár šmejdů opravdu důkladně namastilo kapsy, co už asi nikdo nebude prověřovat, natož soudit. Ale pochybuji, že se tito gauneři jednou vrátí do svých bývalých domovů - snad by jim to stud před sousedy ani nedovolil. Tak - kam s tím obr majetkem vlezou? V podstatě jsou to chudáci. Stárnou, a stýská se jim po normálním životě, a možná že by dali nevím co za to, kdyby mohli vrátit zpátky moment, kdy vlezli do politické prašiviny. Možná že vy byste si v tom liboval?

   Smazat
  4. Běhna z Indie má od výskytu místo IQ ÍÁ a je zřejmé, že nás pro pobavení hodlá s přispěním redakce o téhle skutečnosti přesvědčovat do nekonečna!!!! 🥳🥳

   Smazat
  5. Tohle je celkem schválnost - https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-pokles-populace-porodnost-migrace-statistika.A201019_183756_zahranicni_cern

   páč to vypadá že až spustíme Báru2, tak nám Prozřetelnost mnoho odulců k zastřelení neponechá ...

   Smazat
 24. Problém je v tom, že kapitál bez válek a masového teroristického vraždění a snad dokonce s masarykovským humanismem sám odumírá. A vy byste snad byl nelida a nechal chcípnout výdobytek doby?

  OdpovědětSmazat
 25. on kdysi kdosi moudrý muž řekl bez Rusa nás Němec sežere a to se nedočkal druhé světové války.Jeho kritika Benešovy zahraniční politiky se vyplnila naprosto dopísmene.Zájemci diskutující račte prostudovat.A prutože dbes amíci drží Němce za kule kdopak kdopak nás dnes sežere

  OdpovědětSmazat
 26. Proč tady není můj komentář k 11/30.???

  OdpovědětSmazat
 27. 11:30
  Dej si mokrý hadr na palici, pokud čmáráš, že EU je fašounská.O nějaké dominanci Německa je totální nesmysl

  Já znám jiný fašounský stát, ale to se zde nesmí psát.

  OdpovědětSmazat
 28. 16:48 11:30
  Stejné nesmysly o EU jak v případě USA.Dolar padne, celé USA se zhrouti a dnes k tomu místní zoufalci přidají EU.
  Kašpárci, zase jen vaše neuskutečnitelné bláboly jak v případě USA tak EU. Sněte si vaše sny dále. Nepoučitelní ný.mandi
  Už 3 příspěvek,a zase tady nic nečtu.

  OdpovědětSmazat
 29. 21,53
  Řím i Třetí říše měly vydržet nejmíň 1000 let a kde je jim konec ty havlosmažko?!.-D

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.