Reklama

neděle 22. listopadu 2020

Retro: Jaroslav Štefec - bývalý vysoký úředník ministerstva obrany k objednání trestního stíhání

Ina Obr
22. 11. 2020   zdroj

Přečetl jsem si všechny ty rozhořčené projevy poslanců kolem vyjádření premiéra Andreje Babiše o tom, že v ČR si lze objednat trestní stíhání.
Za všechny, kteří se kvůli tomu rozčilovali, umravním aspoň tři diskutující, jejichž proslovům se ostatní vystoupení více či méně přibližovala.
Paní Valachová, pane Kalousku, pane Chvojko, konstatuji, že vaše demagogické řečičky, kterými se tuto skutečnost snažíte popírat, jsou skutečně jen a pouze bezcenné plácání bez smyslu a obsahu. Abych byl konkrétní.


Paní Valachová, Vy tvrdíte, že ani policie, ani státní zástupci, ani soudy nezneužívají trestní právo v politickém boji, mezi politickými stranami, k oslabení politických soupeřů nebo uvnitř politických stran. Lžete. Abych jmenoval alespoň ty nejznámější případy:

- uvěznění poslance Sládka, které zajistilo druhé zvolení Václava Havla do funkce prezidenta ČR,
- kauza "Rath", jejímž cílem bylo odstranit interní opozici v ČSSD a zajistit hegemonii Sobotkovy party,

- nejprve vykonstruovaná kauza "korunové dluhopisy", která tiše vyšuměla poté, co se začala obracet proti Kalouskovi, následovaná opět čistě vykonstruovanou kauzou "Čapí hnízdo", jejichž jediným cílem byla a je diskreditace předsedy ANO Babiše a zabránění vyšetřování stamiliardových krádeží státních prostředků.

Ve všech uvedených případech se jedná o krystalicky čisté případy politického zneužití trestního práva, jejichž cílem bylo a je odstranit nebo diskreditovat politické protivníky.

Pane Kalousku, vy jako obvykle pouze demagogicky útočíte na ministra vnitra, který podobné věci zpravidla nemá vůbec šanci ovlivnit a dějí se v úrovních, které jsou hluboce pod jeho rozlišovací schopností. Pravda, bylo několik výjimek:

- ministr Gross jako MV osobně zasáhl do případu vyšetřování Mrázkova případu, když zjistil, že se vyšetřovatelé přiblížili k rozkrytí jeho propojení se špičkami ČSSD,

- kauza katarského prince a role ministra Němce, který v rozporu se zákony ČR rozhodl o vydání prince Hámida Sáního do Kataru, přestože se v naší zemi dopustil několikanásobného zločinu pedofilie a pohlavního zneužití,

- trestný čin obecného ohrožení v kauze vydávání – nevydávání oligarchy Torubanova do RF, na jehož spáchání se vedle vás, jako nejaktivnějšího protagonisty a ministra financí (KDU-ČSL), podíleli ještě ministři vnitra (Jan Kubice), dopravy (Zbyněk Stanjura, ODS), zahraničí (Karel Schwarzenberg, TOP 09) a spravedlnosti (Pavel Blažek, ODS). Vy osobně jste dal v rozporu se zákony ČR a normálním lidským rozumem příkaz
zablokovat pojíždějící letadlo ruských aerolinií cisternou s leteckým palivem a ohrozil tak životy stovek lidí, nejen cestujících v letadle. A to pominu fakt, že kvůli zkorumpovanému defraudantovi, po němž dnes pes neštěkne, málem došlo k přestřelce mezi českými policisty a policisty doprovázejícími vězně.
(Pozn. red. NR:  několik dní po příletu byl "defraudant" Torubanov zproštěn obžaloby, protože zákon, podle něhož byl stíhán, byl Ruskou Dumou již před několika lety před jeho zatčením zrušen. Jiné prameny uvádeějí, že Torubarova propustil soud v povolžském Volgogradu z vazební věznice důvodem propuštění bylo překročení doby, po kterou lze podle ruských zákonů stíhaného držet bez soudu ve vazbě.)

Pane Chvojko, vaše vystoupení je už opravdu jen balík demagogických keců, které jsou naprosto mimo jakoukoliv logiku. Vaší mizernou češtinou jste prohlásil, že jako právník, jako poslanec, jako bývalý ministr pro legislativu jste šokován slovy premiéra, že žijeme v zemi, kde se může objednat trestní stíhání. A dodal jste, že byste v takovém státě žít nechtěl, doslova: „v tom žít nemůžu a věřím, že to snad bylo řečeno jenom v nějakém rozrušení, protože tohleto prostě není možné. Určitě je právem každého podezřelého bránit se, jak může směskou různých pravd, polopravd, lží, pololží. Ale pokud to řekne premiér této země, tak je to samozřejmě pro tuto společnost ničivé a devastující.“

Ano, že nežijeme v právním státě může pro společnost skutečně být ničivé a devastující poznání. Zejména pokud začnou požadovat změnu tohoto stavu. Podobně jako Poláci. Pro vás uvedu jen dva případy objednaného trestního stíhání (z minimálně dalších deseti, ale tyhle znám podrobně, mohu je okamžitě doložit, a znám oba hlavní protagonisty), a až to dočtete, můžete si jít balit kufry. Kam se budete stěhovat, nechám na vás:

- kauza pistole ve vozidle vysokého úředníka ministra obrany; tím úředníkem jsem byl já, a tu pistoli mi do vozidla podstrčila hlídka policie ČR na „objednávku“ člověka z vojenského zpravodajství, jehož šéfovi jsem v rámci prověrky podezřelých zakázek MO začal šlapat na prsty. Naštěstí nebyla dotažena do konce díky tomu, že jsem měl zbrojní pas, takže i kdyby mě obvinili, jednalo by se maximálně o přestupek. Byl však už připraven (podepsaný údajně JEŠTĚ PŘED TÍM, NEŽ JSEM BYL POLICISTY ZASTAVEN) příkaz k mému vzetí do vazby za trestný čin nedovoleného ozbrojování.

- kauza „pohlavního zneužití“ o jeden den nezletilé dcery přítelkyně hlavního svědka proti ministryni Parkanové v kauze CASA, bývalého pilota a vysokého důstojníka AČR Karla Daňhela. Nelegální odposlechy (stejně jako u mě), vykonstruované obvinění, které mu prakticky zničilo život, věznění, vláčení po soudech … Dnes je očištěn, byl plně zbaven všech obvinění, a soudí se se státem o mnohamiliónové odškodné. Mohl jsem klidně dopadnout stejně.

Takže abych to shrnul. Můj vztah k ministru Babišovi je ambivalentní. Nevím v reálu, co si o něm mám myslet, ale vím že měl pravdu minimálně ve dvou případech – v kauze korunových dluhopisů, a pak v tom, že v ČR je naprosto běžně zneužíván právní systém. Domnívám se proto, že má pravdu i v případě třetím, kterým je „kauza Čapí hnízdo“*) a to, co předvedl sbor poslanců při projednávání věci umožnění jeho vyšetřování PČR (ne „vydání“, jak tomu novináři i sami poslanci idiotsky říkají) v této kauze, je pod veškerou úroveň.

Tento „skvělý“ důkaz žumpózního stavu české politické scény budiž nám, občanům ČR, důrazným varováním, co všechno můžeme v blízké budoucnosti díky přítomnosti „starých“ matadorů a nezkušených „mlíčňáků“ v jejich vleku ještě očekávat.

Vyšlo 2. 2, 2018 na VěkuZlatéhoSvětla


*) svého času kauza Čapí hnízdo zaměstnávala desítky "investigativních" novinářů, které dohnala až k hyenizmu - viz Sabina Slonková (Neovlivní) vyslýchala Babišova syna postiženého schizofrenií. Dnes po kauze Čapí hnízdo nikdo ani neštěkne.

35 komentářů :

 1. Skvělý článek jak to chodí v naši zemi pravdoláskaři si dělají co chtějí a jsou nedotknutelní. A varování sedí pokud se k moci dostanou euhujeři bude zle.

  OdpovědětSmazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. U poznámky o hyeně Slonkové a dále i jejího kašpárka Kubíka bych jen dodal:

   Takovýto bezobratlí živočichové nedokážou rozeznat dobro od zla, neví, co je to čest, co jsou zásady a čemu se říká mít charakter... Tito prvoci jsou pouze a jen monomaniaci. Jdou za rukou, která jim sype voves pod jejich rypáky a dělají to, co se po nich vyžaduje... Bez vlastního úsudku, bez vlastního rozumu...

   Smazat
  2. Ba právě naopak. Oni moc dobře vědí co činí.

   Smazat
 3. Jímá mne hrůza při pomyšlení, že se u nás po příštích volbách k moci dostanou sjeté smažky, chci říct Piráti. Smažky totiž mají velice blízko k přijetí rozkazu Evropské unie ohledně přijímání migrujících muslimů. Pokud k tomu nedejbože dojde, bude zde u nás stejný krvavý bordel jako na Západě.

  OdpovědětSmazat
 4. Tak za tuhle fotku se Sorošem by měla být Jourová okamžitě okamžitě sebrána protiteroristickou jednotkou. Protože to je jako vyfotit se s capo di tutti Cosy Nostry, nebo s šéfem islámského státu.

  https://www.arfa.cz/padouch-george-soros-jeho-loutka-komisarka-jourova-a-statecny-boj-premieru-orbana-a-morawieckeho-za-narodni-suverenitu-velky-restart-se-zadrhava

  Se Sorošem je možné naložit pouze jediným způsobem. Uspořádat novodobý Norimberský tribunál, kde by před celým světem byl souzen a odsouzen tento největší zločinec všech dob a minimálně sto největších mafiánů jeho globální mafie. Trump udělal obrovskou chybu, že Soroše okamžitě po minulých volbách nezatkl a nesoudil. Ten mu to okamžitě vrátil barevnou revolucí rozpoutanou přímo v USA. Na Soroše neplatí žádné civilizované metody, dokud ho někdo nezavře a fyzicky nezničí jeho teroristicko-mafiánskou chobotnici obepínající celý svět, tak je boj marný. Vždy to bude jen boj s jednotlivými chapadly. Je třeba uříznout přímo hlavu! Soroše je třeba zavřít, odsoudit a popravit (v USA je trest smrti). Jiná cesta není. To co Soroš provozuje je globální terorismus, státní převraty, vyhlazovací válka proti evropským národům a v neposlední řadě i rasistická vyhlazovací válka proti bílé rase. Za toto dostali nacističtí pohlaváři v Norimberku tresty smrti!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. OK: Poslechněte si reportáž s poradcem izraelského premiéra https://www.youtube.com/watch?v=1DXBL5SrURY Ten chlap to má v palici srovnané. Po jeho výkladu by měla být situace každému jasná. Bohužel pro nás ne moc optimistická.

   Smazat
  2. 13/32
   Vy jste jen velký ubožák.Na pana Soroše nikdo nic nemá,jen nesmyslné pomluvy. Z toho jasně vychází proč mazat podobné nesmysly a bláboly na internetu.
   Vás bych velice rád odsoudil za pomluvy váženého člověka.
   I přes vaše nesmyslné žvásty, věřím, že by vás pan Soroš měl silné v análu.
   Něco tak blbého, prolhaného a ubohého se nečte každý den,jste jen velký darebàk.

   Smazat
  3. Jediným darebákem jsi tady ty, plesnivko z Liberce. Lžeš až se ti od huby práší a ještě k tomu trousíš nenávist a rasizmus. Tobě se v tom reálném socializmu muselo hodně líbit, když chceš mazat a mazat a mazat. Zakazovat a stíhat a trestat. Za co? No přece za názory, ža šíření nevhodných informací. Ty jsi mi pěknej prevít!

   Smazat
  4. 13:49
   Svatá slova, tesat do kamene! Toto video by mělo být pouštěno v každé škole, v každé třídě minimálně dvakrát do roka. Multikulturalismus je nejzrůdnější ideologie od dob nacismu! Multikulturalismus = Soroš.

   "Čím více lidí zachráníte před utopením ve Středozemním moři, tím více se jich tam utopí."

   Smazat
  5. Unknown 22.listopadu2020 16:11

   To je dost veliké postižení.
   Izolace, separace na věčné časy.
   Chudinko nemocná.

   Smazat
 5. Super článek přesně ma slova

  OdpovědětSmazat
 6. Ultrapravicová mafie je spolek přátel ODS i TOP 09 . Ovládají manipulace všeho druhu - např. Kubice užitečný hajzl , který byl vyzdvižen až do ministerského sesla za své podrazy ! Premier Babiš má neuvěřitelnou schopnos zvládat vrstvení špíny od darmobloku.Samozřejmě , že žijeme ve fujtajbl demokracii.

  OdpovědětSmazat
 7. Co dodat ? Padouch nebo hrdina, všichni jedna rodina.

  OdpovědětSmazat
 8. Sládek byl jen o trochu větší blb než dnešní Okamura a o své zatčeni si koledovat. Na zvolení prezidentem pana Havla neměla tahle epizoda žádný vliv.
  Obhajovat zločince Rátha, může zase jen podobný darebàk.Asi se nemýlim pokud Štětec obhajuje zloděje Babiše.
  Štětec, tohle muselo hodit slušný balík.
  Jinak, na pana Kalouska rozumově z parlamentu nikdo nemá,ani vy.Zase jen ubohé kopnutí do pravice.
  Štětec, příště doporučuji napsat článek v podobném duchu o HRADU, prezidentovi a jeho hradní kohortě.Myslim,že na ten hradní bordel nebude stačit deset stran.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. sprostý být umíte, podepsat se neumíte. Statečnej!

   Smazat
  2. Co se týče bezcharakternosti, opilectví a sprostoty tak v tom opravdu na pana Kalouska v parlamentu nikdo nemá. On má jedinou kliku (a další pravičáci), že nejsme právním státem jinak by skončil ve vězení za to jaké napáchal škody.

   Smazat
  3. 15:59 Je zbytečné Vám oponovat, jenom bych Vám doporučil si udělat seznam Vámi protěžovaných politiků a u každého zjistit co byly jeho rodinní příslušníci v minulosti a co hlásaly. Příkladně Štětina. Stejně postupovat u států, co dělaly posledních 200 let. Pokud Vás to nepoučí, není Vám pomoci.

   Smazat
  4. Nezapomeňte na jeho spojení s příbramskou mafií. Jeho švagra , do kterého má byt, zastřelili dodnes neznámí pachatelé v Solenicích před hotelem. Sám Kalous Ušatý je vrahem zkušebních parašutistů, když nechal vyrábět padáky u svých kámošů, kteří s výrobou neměli žádné zkušenosti, žádnou praxi, žádné znalosti, měli je kamaráda Mirdu.

   Smazat
  5. 17/39
   Mlikař, pokud víš o Kalouskovych zločinech,potom jseš povinen toto oznámit policii, pokud tak neučiniš vyytavuješ se taktéž stíhání.
   Ale protože víš úplné hounno,tak jseš jen ubohý lhář,tak jako vždy!!
   18:15
   Vendelín,taky nevadí, že lžeš, tenhle nesmyslny žvást o padácích byl už několikrát vyvrácen, ale ubozí žvanilové budou lež neustále omilat.
   Chudáci dva,jen ubohà lež,na víc vy nemáte. A takových blbu je zde pomalu 💯 %

   Smazat
  6. 17:39
   Pokud chlastá Kalosek, co potom geront z hradu, který malém přidal ke korunovačním klenotům obsah svého žaludku.Prezident a takový dobytek. HNUS.
   Světová ostuda.

   Smazat
  7. Zdravím nácka 18:41

   Jelikož si na právní stát jenom hrajeme, je zbytečné cokoliv kamkoliv hlásit. Ani když Jan Stráský v rozhovoru přiznal, že 90. letech budování mafiánského kapitalismu umožnili lidem krást, tak to policii ani státní zastupitelství vůbec nevzrušilo.

   Smazat
  8. 19:43
   Normálnímu člověku stačí napsat jednou, hlupàk mlikař má problém pochopit psaný text.S tím se netrap, takových je zde většina.Psát znovu už nebudu, na ČT dávají dobrý,oddychový film.

   Smazat
  9. 20:27-Chápu, po takovém "výkonu" si musíte odpočinout, mezi své.

   Smazat
  10. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 9. Volný odlov těch hawloidnich PRASSAT je nejlevnější cesta z těch sraček !!!
  LOVU Žďár !!!

  OdpovědětSmazat
 10. 22:55
  Předpokládám asi nějak rudý komisař,je velkou chybou, že vás rudý dobytek Havel nepověsil do jednoho. Snad k tomu jednou dojde.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:58- Havlem již těžko, pokusíte se Vy? Važte odpověď.

   Smazat
  2. 15/40
   Určitě bych se pod to podepsal !!!!!
   Třeba i pod starého komouše Povoleného.

   Smazat
  3. 8:41-jako Vaši předci žádající smrt na šibenici?
   Já sice u komunistů nebyl ale věřím, že vaše podpisy by soudy "obměkčily".

   Smazat
  4. Pozor na to. "Rudý dobytek Havel"? :-)) S tím věšením sis naběhl, ještě tě pověsí neziskovkáři a shitkafé z Prahy. Oni moc nepřemýšlí, takže mezi nima jsi skončil. :)

   Smazat
  5. Bravo rudý d.........
   Propadák se za břicho jak to bezva zkomolil.
   No je to Unknown - hlava jedna maková.

   Smazat
 11. https://www.arfa.cz/sokujici-analyza-17-listopadu-89-jak-to-vlastne-cele-bylo-pozoruhodna-exkurze-do-zakulisi-moci-hra-svetovych-velmoci-a-temna-vize-budoucnosti-opravdu-nas-jen-tahaji-za-nos/ K tomu ještě cinknuté volby= DEMOKRATŮTA !
  http://www.zvedavec.org/vezkratce/17376/ Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování.

  OdpovědětSmazat
 12. Jsem udivený, jak všichni všemu rozumí a jak se titulují. Jak malí chlapci na písku. "Ty seš blbej"; ne "ty seš blbej". Ani si ti "mudrcové" neuvědomují, že obyčejné lidi ty jejich výplody a mnohdy lži vůbec nezajímají

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.