Reklama

sobota 14. listopadu 2020

RFPI: účinnost vakcíny Sputnik V je 92%

12. 11. 2020   eadaily
Podle výsledků třetí fáze klinických zkoušek vakcíny proti koronaviru Sputnik V v Rusku je její účinnost 92%. Dnes, 11 listopadu, to bylo oznámeno v Ruském fondu přímých investic (RFPI). "Během zkoušek bylo proveden vyhodnocení účinnosti mezi více než 16 tisíci dobrovolníků 21 dnů po přijetí první dávky vakcíny nebo placeba. Do statistické analýzy bylo zahrnuto 20 potvrzených případů onemocnění. Po rozdělení 20 odsouhlasený případů (odhalených ve skupině s placebem a ve skupině, která obdržela vakcínu) bylo zjištěno, že účinnost Sputniku V je 92% ", je uvedeno ve sdělení na Twitteru.

Rovněž se zdůrazňuje, že sledování 10 tisíc naočkovaných doplňkových dobrovolníků mimo klinické zkoušky, jimiž byli medici a další osoby z rizikových skupin, potvrdilo účinnost vakcíny na úrovni více než 90%.

Získané údaje budou zveřejněny týmem Národního výzkumného centra epidemiologie a mikrobiologie N.F. Gamalei v jednom z nejvýznamnějších světových vědeckých lékařských listů po nezávislém vyhodnocení vedoucími mezinárodními experty v oblasti epidemiologie.

Podle stavu k 11. listopadu bylo v průběhu klinických zkoušek v Rusku v 29 zdravotnických centrech naočkováno více než 20 tisíc dobrovolníků první dávkou vakcíny a více než 16 tisíc dobrovolníků první a druhou dávkou vakcíny. Během zkoušek nebyly zjištěny nepředvídané nežádoucí jevy.

Sledování bude pokračovat šest měsíců, načež bude připravená konečná bilance. V současné době je rovněž schválena a provádí se třetí fáze klinických zkoušek v Bělorusku, SAE, Venezuele a řadě dalších zemí, a také druhá a třetí fáze v Indii. V RF se také provádí klinický výzkum bezpečnosti a imunogenicity vakcíny za účasti osob staršího věku.

Objednávky na nákup více než 1,2 miliardy dávek vakcíny Sputnik V přišly z více než 50 zemí.

Jak informovalo EADaily, dnes má Evropská komise schválit smlouvu s koncernem německé farmaceutické společnosti BioNTech a jejím americkým partnerem Pfizer o zakoupení 300 milionů dávek vakcíny proti koronaviru. Samotná společnost BioNTech tvrdí, že riziko nakazit se koronavirem při aplikaci její vakcíny je o 90% nižší, než bez ní.

11. srpna Rusko jako první na světě zaregistrovalo vakcínu Sputnik V. Podle údajů SZO je nyní v celém světě asi 170 projektů na zpracování vakcíny proti koronaviru.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

51 komentářů :

 1. U všech vakcín se zatím uvádí jen údaj, že u x% lidí se vytvořily po očkování protilátky. Pro zastavení dalšího šíření je však podstatné v jakém procentu bude tato imunita dostatečná, aby se člověk nenakazil a jak dlouho vydrží v potřebné výši. Lidé, kteří se po nákaze uzdravili si rovněž vytvořili různě vysokou hladinu protilátek. Dosavadní poznatky však indikují, že jejich imunita vesměs do jednoho měsíce klesla natolik, že se mohli nakazit znovu a někteří se také nakazili. To by ovšem pro zastavení šíření nákazy nepostačovalo. Nejlepší bude ta vakcína, která bude sice bezpečná, ale současně poskytne co nejdelší ochranu před nákazou. To se však dozvíme až tak za půl roku. Držme si však palce, aby to byla ta, kterou nám EK dovolí koupit, protože za pužití jiné nás zřejmě EK bude postihovat. Alespoň Maďarsku, které chce teď vyzkoušet vakcínu ruskou, EK postihem vyhrožuje.

  OdpovědětVymazat
 2. Je to blbost, pokud Babiš podlehne diktátu EUzločinců, ruská vakcina sem stejně pronikne a kdo ji bude chtít, koupí si ji. Jiní si nekoupí žádnou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono to vůbec nezáleží na Babišovi, protože pro celou EU platí jednotná léková politika. A dovoz jakéhokoliv léku z třetích zemí do kterékoliv země EU podléhá schválení Bruselu. Tudíž je jasné, že oficiálně nemá Sputnik šanci se dostat na náš trh. Protože rozhodování o lécích mají v Bruselu tvrdě pod palcem Astra Zeneca, Johnson & Johnson, Pfizer a Novaxa.
   Takže by byla jediná možnost to pašovat z Ruska načerno.

   Vymazat
  2. 9:00 Pašovat vakcínu si ještě umím představit, ale KDO vás tím naočkuje?

   Vymazat
 3. Jen taková úvaha. Kdyby Rusko bylo ve světě jediné ve výrobě vakcíny a kupovaly by ji všechny státy, koupili by ji pro nás naši politici, nebo by pro svou nenávist k Rusku(na kterou jsou náležitě hrdí a všude ji troubí) nechali národ pomalu vymřít??? No já vím, máme u nás jejich tisíce špionů, kteří špionují naší ekonomiku, armádu poslouchají televizi a rádio, kde se dozví ze zpráv z parlamentu o všem tajném, co potřebují. Tak, že by jsme na ně spíše za výrobu léku uvalili sankce...?

  OdpovědětVymazat
 4. To je sice pěkné ale fašouni tu vakcínu nedovolí sem vozit pro ně to je velký kšeft.

  OdpovědětVymazat
 5. Uvítám ruskou vakcínu k použití v ČR a rád se nechám proočkovat .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:45 Stáli bychom frontu. To nepochybujte.😀

   Vždyť starší třiceti let byli vakcinováni v dětství a mládí jen ruskými vakcínami. Proč bychom jim neměli důvěřovat.

   Vymazat
  2. 11:08
   No,vy si tam klidně stoupněte, pokud chcete riskovat život.
   Já co vím,tak na 99 % co je ruské, stojí za velké hoooo...
   Moje životní zkušenost.

   Vymazat
  3. 13:59!
   Co vy víte o životě? Jste sice průměrně inteligentní, když vás na základce naučili používat diakritiku, ale myslet vás naučí až na střední škole socialistického typu (dnešní SŠ ani VŠ myslet gojimy již neučí). Takže o jaké životní zkušenosti mluvíte? Patnáctileté?? Jinak máte v textu hrubou chybu, za každým slovem se dělá mezera (na počítači klávesou SPACE), takže správně je váš text, napsaný mnou do uvozovek.

   "co vím, tak na 99%"!!!!

   Každý oddělovač textu se píše ihned za posledním znakem slova a za ním mezera. Na to reaguje správně i většina textových editorů a automaticky řádkuje slova, bez "vdov" a "sirotků" (pokud víte o čem mluvím). To pouze vencovi rádobynovináři rozdělovali na konci řádku slova pomlčkou, což texťák považoval správně za znak uvnitř slova a celé slovo přetáhl na další řádek.
   Kdysi můj švagr, když mne chtěl nasrat, tak citoval "zkušenost nad vyučenost", ale on z toho vyrostl.
   Ďuro Trulo

   Vymazat
  4. 13:59
   Koukám, že vy ještě pořád žijete v představě ruského mužika v láptích, nasáklého vodkou a kouřícího machorku, který zrovna vylezl ze zemljanky se sčotem v ruce. Tak jo, klidně spěte dál i se svými "zkušenostmi".;-)

   Vymazat
  5. 17:42
   Ty Lojzo,tím blábolem jsi mně dohnal až k pláči. Co tam máš dál, třeba střelba bez zastávky.

   Vymazat
  6. 17:43
   No, mimo několika málo měst máte pravdu. Vesnice v Rusku je přesně taková o čem píšete. Mužík nasáklý vodkou, ještě dodám,který nedožije ani 60 let.

   Vymazat
  7. Unkhown18:06
   A to ještě nic není. Franta z hospody Na růžku říkal, že většina Rusů umře ještě dříve než se stačí narodit, z hladu tam okusují kůru ze stromů, oblékají se do mechu a kilometr za hranicí Moskvy je běžný kanibalizmus.
   A to fakt nekecám, jelikož Franta už za svůj život vypil tolik vodky, že je doslova kovanej odborník na Rusko.;-)

   Vymazat
  8. Já byl v Rusku mnohokrát, je pravda, že v devadesátých letech, teda nic moc. No ale dnešní Rusko je něco podstatně jiného. Asi je to dnes jediná kapitalistická země na světě.

   A pro udavače a trolly:
   Rusové a jejich vakcínologije, stále tak jako v minulém století, udávají světový trend.

   Vymazat
 6. Teď se američtí vojáci přesunou k Rusku. Demokracie v USA se zhroutila. Poslanec Vích čeká velké změny

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Ted-se-americti-vojaci-presunou-k-Rusku-Demokracie-v-USA-se-zhroutila-Poslanec-Vich-ceka-velke-zmeny-6438

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9/12
   Tak tady je přesně vidět, co jsou schopny načmárat pochybné weby jako pár.listy, sputnik a další.
   DEMOKRACIE SE V USA ZHROUTILA.
   Lež,nesmysly, bláboly. V Rusku ani za 💯 let neví význam slova demokracie a tady zoufalec bude něco psát o USA.Achjo

   Vymazat
  2. 14:06 Vyhrávat podvodem tomu říkáte demokracie proto by to tak strašně chtěli stop09 a pyjáti. Ostatně kraďousek je ve sněmovně podvodem s zahraničními hlasy. Ty vaše bláboly o demokracii jsou směšné víme co se děje a neskočíme vám na to „vážení" korporátní fašisti.

   Vymazat
  3. 15:43
   Vy jste u těchto ""podvodu "" přímo v USA byl ???
   Korporátní fašisti, myslíte SPD ?? Souhlas.
   Kde jste vzal, že TOP 09 je v parlamentu podvodem, žádný důkaz,jen lež a nesmysly, neustále omilané přihloplými weby.
   Jinak nevím co,nebo kdo je stop 09, pyjáti,kraďousek ?? Vy jste nějak mentálně postižen ??

   Vymazat
 7. Léta letoucí nám propaganda vtlouká do hlav, že Izrael má špičková biotechnologická pracoviště, že izraelský farmaceutický průmysl je absolutní světovou špičkou.... Kde tedy je nějaký lék na covid z Izraele? Místo toho se chystají nakoupit vakcínu z Ruska... Tady názorně vidíme, jak se vytváří mytologie...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (09:59):
   ... ale na druhou stranu jistě i víte, že ani Izrael nemůže mít vše. Což mu na jeho dalších úspěších neubírá.
   A což nikterak nesnižuje skvělý výsledek ruského medicinského výzkumu a vývoje.
   Který ovšem - jak se bohužel zdá - babišovská vládní věrchuška hodlá dál ignorovat, a to i přesto, že by využití ruské vakcíny přispělo ku zdraví lidu obecného a dávalo předpoklady pro brzké omezení vládních restriktivních (protiepidemických) opatření. Doufám, že jim to lidi ve volbách připomenou a sečtou.

   Vymazat
 8. Máte pravdu, že si Babiš nevšímá nabídky ruské vakcíny, ale kývl na americkou (předraženou) vakcínu, která má i jiný úkol, sterilizaci mužů. Ano i Babiš je v osidlech CIA, nebyl nadarmo oceněn a musí poslouchat. I jemu jde o krk.

  OdpovědětVymazat
 9. Rusko má ve třetím stádiu zkoušek očkovaných 16000 lidí.Západni vakcína 40000,Rusko udává 92 %, Západ 90 %.Už tahle "" drobná "" záležitost je divná.
  Tohle mně připomíná starou Škopkovou, KDYŽ VY OBKLADAČKY TAK MY CELÝ ŠTOK, Rus musí mít vždy navrch, ale v tomto případě to je hazardování s lidskými životy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (14:15):
   O jakém hazardování s lidskými životy to vlastně hovoříte?
   Hazardováním se životy je pouze oddalování vakcinace, aby se do hry dostaly záp. konkurenti té ruské a dalších.
   Rusko v rámci své třetí fáze klin. testování podalo (dvoj)vakcínu Sputnik 40 tisícům osob, z nichž 10 tis. lidí ale dostalo placebo (pro porovnání). To neproběhlo během jednoho dne. A mezi dvěma očkováními musí být zachována časová prodleva, takže vše tam probíhá, jak má. Urychlit to příliš nejde.
   Ostatně, s ohledem na cenově-profylaktické parametry té vakcíny má o ni zájem řada dalších zemí, z nichž některé lze sotva považovat za ruské příznivce či podporovatele, např. Argentina či Izrael anebo Jižní Korea.
   Ti však tváří v tvář nákaze dokázali odložit své protiruské animozity a vakcínu pragmaticky testují sami. Jistě svými studiemi jen potvrdí to, co zveřejnili Rusové, tedy, že cenově přijatelná vakcína chrání.
   A bez horentních výdajů, které jinak půjdou do kapes západních pharma-korporací ...

   Vymazat
  2. 15:54
   Nikdo dnes neví,jak budou vakcíny že Západu nebo Ruska fungovat, ale ta ruská, podle vás je nejlepší co,rusomile.
   A s cenou jste taky mimo,tak jako vždy soudruhu Opluštile.
   Ta vaše láska k ruské totalitě vás jednou přivede do hrobu.

   Vymazat
  3. Napsal rusofob až za hrob Unknown 16:10!

   Vymazat
  4. 14:51 se svými příspěvky se příliš patláte s přihlédnutím k tomu, že číst je důkladně a pečlivě by pro "korporátní fašisty" zde byla skutečně ztráta času.
   Pro příště bude úplně stačit když napíšete jen: NESOUHLASÍM". Všichni víme kdo jste a co si myslíte a tím to bude všechno vyřešené. Vaše názory a zkušenosti jsou každému šuma fuk, ale vaše potřeba je demonstrovat je zřejmě nezvladatelná.
   Možná by stálo zato pokusit se nějak prosadit třeba doma, nebo v zaměstnání. Jenže tam kecy už nebudou stačit.

   Vymazat
  5. Všem vám uniká, že Sputnik V byl vyvinut společně s Izraelem. Izrael bude vakcínu vyrábět a spoluprodávat licence.

   Vymazat
 10. Vy zde prosazujete pouze ruskou vakcínu, proč. Jenom hlupák může do lidí cpát nevyzkoušený šmejd horem spodem.Vaše nenávist vůči Západu je přímo chorobná,nenavistná.
  Byl bych pro, vakcínu z Ruska vám aplikovat, ale ten šmejd si žádný z doktorů nevezme na triko. Tak uvidíme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Copak Rusové šíří nenávist vůči Číně Rusku. Všechno zlo pochází z lásky k penězům a majetku. To je západní doktrína, doktrína kapitalismu a kvůli tomu umírají lidé. Nevím o tom, že by Putin někomu bezdůvodně vyhrožoval. Důvodné bylo když americké bombardéry chtěli zlikvidovat jak Putina tak Lukašenka. Jak může inteligent s IQ (?) mluvit o ruské vakcíně jako o šmejdu. Jde prostě o tvora nakaženého americkou nenávistí (Trumf) proti všemu co není First Amerika.

   Vymazat
  2. 17:04
   Tatranko, zase trefa do vlastního kolene.Pišeš o lásce k penězům,tak jen na okraj,Putin se svojí kohortou podobných darebàku jako je on sám, se topí v majetku, kterým se může kapitalistům na Západě jenom zdát,ty prorusky komiku.

   Vymazat
 11. Nejlepší lék na koronavirus je novičok. Po jeho užití pacient nikdy neumírá.

  OdpovědětVymazat
 12. Vážení vakcináři!

  Vakcína je roztok komplexu účinných, průvodních a ostatních látek, které se do těla vpravují injekcí nebo ústy (orálně) a způsobují v organismu lehké napadení mutací viru, neschopného reprodukce v mitochondriích napadených buněk. Imunitní aparát na buněčné úrovni se s virem seznámí, zničí ho a uloží vzorek viru i protilátky do své databáze pro příští užití. Tím se vytváří odolnost buněk, tkání, orgánů a organismu proti opakovanému napadení stejným druhem viru.
  Důležité je zda vakcína účinkuje rychle a bezpečně a zda nezpůsobuje vedlejší účinky (otravy, blokace, disfunkce), což se ověřuje nejdříve na primátech a pak na lidech. Vakcína uvolněná do užívání a prodeje musí mít certifikát nejen v zemi původu, ale i v zemi použití, čímž na sebe vláda a zdravotnictví státu bere zodpovědnost za následky použití. Proto vidím pouze jediný rozdíl mezi vakcínou ruskou a emerickou. Emerickou vyrábí firma placená Bilem Gaťasem, který chce depopulovat planetu, což lze geneticky provést velmi snadno změnou genomu, způsobující neplodnost. Naočkovaní získají nejenom imunitu na covid, ale i neplodnost, a proto devastační nosošpáry a průkazy nákazy, proto celosvětové očkování, zejména Slovanů. Nikdy nenechám svým dětem a vnukům píchnout ten sionistický sajrajt do těla (i proti jejich vůli). Rusové depopulaci světa nechtějí, ani nepotřebují a Slovany naopak budou chránit i vakcinací.
  Všechny příspěvky jsou zástupným bojem proemerických a proruských aktivistů. Pokud se chcete mlátit, tak se domluvte kdy, kde a jak a hurá do toho. Ušetříte za vakcíny a účel bude dosažen (jako ve filmu Řezník z Ňůjorku)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18/10
   Ty Duro, příště někoho poučuj jak má psát.Tenhle tvůj blábol o Gatesovi a Slovanech je výraz totálního hlupce. GRATULUJEME.

   Vymazat
  2. 19:55- A kolik vás je, že to zdůrazňujete CapsLokem?

   Vymazat
 13. 18:10
  Tak tohle tady chybělo,na takovouto blamáž jsem čekal.
  Gatesova vakcína je určena proti Slovanum ( Slovana máte v sobě max 25 % ), sionistický sajrajt, ale ta ruská omlazuje, ruské ženy jsou krásnější,muži se v Rusku dožívají 100 let a spousty dalších hloupostí.
  Hochu ty máš dost. Kdo ti to udělal,na jakém plátku tu kravinu píšou.Neznáš nějakou podobnou hlupku Peterkovou.
  A tohle chodí k volbám ??

  OdpovědětVymazat
 14. 18/10
  Začátek příspěvku byl přijatelný, ale ty konce.
  Gatesova vakcína se neaplikuje,ale vy už víte, že muži budou neplodní a ti Slovani už jsou jen taková třešnička na dortu.
  Pište podobné nesmysly dál, jako sranda slušné.

  OdpovědětVymazat
 15. Pokud bych se měl nechat naočkovat, tak jedině ruskou vakcínou. Nevěřím už ničemu, co pochází ze Západu. Ty jejich "volby" prezidenta jsou posledním hřebíkem do rakve té chcípající kobyly, která do celého světa za pomoci kreatur jako Kissinger, Brzezynski, Soros, Albrightová & Comp. vyvážela demokracii tak dlouho, až jim tam vůbec žádná nezbyla. Teď už jim té jejich "demokracie" zůstalo tak málo, že se tam dějí takové prasárny, kterým se musí všichni alespoň trochu normální lidi smát a zároveň se bát při pomyšlení co z toho vznikne...,zvlášť pokud ty zfalšované volby oficiálně vyhraje ten senilní pedofil.

  OdpovědětVymazat
 16. 20:00
  Dávat dohromady volby, Kissingera,Soroše a vakcínu, tak tomto už opravdu nerozumím. A ješte k panu Kissingerovi, až budete tak chytrý jako tenhle pán, potom se teprve o něm zmiňuje hlupáku.
  Kde jste se dočetl, že je pan Biden pedofil, potom já vás mohu bez problému nazvat velkým pitomcem,idiotem a lhářem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Omezenosti se meze nakladou, jak vidno, Einsteine. O Bidenovi a jeho zálibě v mlaďoučké masíčko je toho plno na netu, stejně tak o tom jak korumpoval, spolu se svým feťáckým synáčkem, vládu na Ukrajině. Pokud jste očividně nepochopil, co je v tom příspěvku napsáno, tak sem nelezte a běžte na Novinky.

   Vymazat
  2. ukhovne 8:46!

   Chytrost nejsou žádné čáry, natož aby byla hodna obdivu. Můj otec (lidový filosof) to vyjádřil lapidárním slovenským pořekadlem.
   "Chytrák je len prekabátený hlupák!"
   Až pochopíte hloubku tohoto pořekadla, tak se přihlaste do diskuse, už se děsím.
   Biden je jistě lhář a zloděj voleb, ale co horšího je korupčník, satanista a zločinec.
   Osobně přiletěl za Porošem, nechal svolat tu okrajinskou bandu (prý parlament) a žádal okamžité odvolání generálního prokurátora okrajiny za to, že si dovolil zažalovat jeho syna za korupci. Do hodiny bylo vymalováno.
   To si k Banderovi nedovolil ani sám velký ÁDA (váš nedostižný vzor).
   Vaši karmu bych nechtěl mít nad svoji hlavou!!!

   Vymazat
  3. 14:20
   Pane ďouro, o vás jsem si udělal obrázek, už jsem vám psal,Gates ani Slovani za vaši hloupost nemohou a tím vaším výblitkem o sionistech a jejich vakcině a podporou rusů,jste se dokonale zesměšnil.
   Jo a jak vám jde střelba, odstřelovači, vy jste jen obyčejný tlučhuba.

   Vymazat
  4. 13:30
   Vy tak zasvěceně hovoříte o pedofilií pana Bidena, že by jeden myslel, že jste v mládí byl joho obětí.
   To co je na netu, tak je podle vás vždy pravda co. Chudáčku.

   Vymazat
 17. 17:32
  Ďouro, tentokrát s vámi souhlasím.
  Ono dělat ze sebe neustále troubu, opravdu nejde.Slovane.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Demožumpo.
   Táhni smrdět na hnojník.
   Nic jiného si nezasloužíš.
   A neber si do úst Slovany.
   Nesaháš jim ani po nehty na prstech nohou.

   Vymazat
  2. 20 :51
   Vaše nadšení býti Slovanem vám neberu,ale podle posledních výzkumů ve vaší DNA převažují geny Germánské, Keltské a další a až někde vzadu vás čeká kolem 20 % toho Slovana.
   Tohle slovanství tak rádi spojovali naší soudruzi s ruským lidem, ale naprostý opak je pravdou.
   Já jsem pyšný na ty Germány,Kelty a dalších mnoha národnosti v mé DNA, ani ten slovan mně nevadí.

   Vymazat
  3. 22:56- A víte, že Germáni mají větší promořenost než Slované? Stále jste mi ale neodpověděl, kým se cítíte být? Bastardem?

   Vymazat
  4. 0:44
   No, určitě nemám tolik Mongola a Asiata v sobě jako ty.

   Vymazat
  5. 11:00-opravdu? Zkuste ještě krevní skupiny, možná ji máte modrou.

   Vymazat
 18. 18:42 A Vy jste jaké národnosti, přiznáte to!

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.