Reklama

neděle 1. listopadu 2020

Rusko našlo Achillovu patu Erdogana


1. 11. 2020 argumenti
Moskva našla Achillovu patu Redžepa Erdogana. Tento komentář ohledně nedávného úderu ruských VKS (vojensko-kosmické síly) na proturecké teroristy v syrském Idlibu byl v materiálu, vydaném na stránkách švýcarského listu. Jak píše list Neue Zürcher Zeitung, turecký prezident Erdogan jednal proti zájmům Moskvy, když žoldáky a drony podpořil Ozbrojené síly Ázerbájdžánu, jež zahájily koncem minulého měsíce útok v Náhorním Karabachu. Za této situace orgány RF vyslovily Ankaře výstrahu.


Útok proti Tureckem podporované skupině Fajlak aš-Šám v Idlibu měl Redžepu Erdoganovi ukázat, aby nezacházel do extrému, říká se v citované publikaci. Je uvedeno, že ruské vedení nahmatalo Achillovu patu politika.

Moskva má v Idlibu zjevnou převahu, v případě organizace útoku na teroristy v provincii se Turecko střetne s obrovským množstvím běženců. To je pro Erdogana krajně nepříznivá varianta vývoje událostí, konstatuje Neue Zürcher Zeitung.

Pro Novu republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

17 komentářů :

 1. Syřane by měli vzít Idlib útokem a nebrat Turky na zřetel !!!

  OdpovědětSmazat
 2. Erduan s bezenci problem mit nebude. On je posle stando pede do EU.

  OdpovědětSmazat
 3. Prozatím funguje skutečnost, že erda seřezaný se kýbluje z tureckých stanosvišť uvnitř Sýrie, kde už dávno nemá co pohledávat. To trvalo snad rok. Dodneška mi není jasné, jak jim tam fungovala elektrika a zásobování vůbec. První "stahy" se uskutečnily u města Morek či jak se to jmenuje. Je to nad Hamma.
  Erda seřezaný si zjevně ukousl sousto, na které jeho moula nemá nárok. Expanze všemi směry, přičemž doma se mu šíří finanční krize.
  Turistika v hajzlu, libyjská expanze stojí čmrdlíky, které se nevracejí, spojenectví s Haličí je souručenstvím malomocných ... a hlavně ... Irán je konečně vyléčen z tureckých iluzí.

  orinoko

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to přesně, jak říkal Pjakin. Jen ho nechte, on se zlikviduje sám. A jak se zdá předpověď se začíná naplňovat. A co se týká běženců, Řecko už si to pohlídá, aby se mu nenatlačili na jeho území.

   Smazat
  2. Přesně tak, taky Erďu přirovnával k plavci, který chce přeplavat řeku, pokud si naloží příliš velký náklad, půjde spolehlivě ke dnu. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
 4. Pakáž turecká džihádistická jen blokují ukončení války v Sýrii. Jestli je Rusové zmáčknou bude konečně s fuhrerem konec.

  OdpovědětSmazat
 5. 12,28
  Čtěte pozorněji, ten článek není o Syřanech, ale o Rusech (ve vztahu k Erdoganovi)

  OdpovědětSmazat
 6. Dohoda o Idlibu byla velká Vladimírova chyba a stála už mnoho životů, i ruských.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebyla, v té době šlo o rozumný vynucený tah, Sýrie a Rusko byly pod tlakem. Podařilo se jim problém oddálit a izolovat do Idlíbu a získat čas. Nyní se z toho stala výhoda, protože mají situaci pod kontrolou a mohou to využívat jako páku na Erdogangstera. Ten se nechce Idlíbu vzdát, i když reálně je mu víceméně k ničemu, je to jen zásobárna kanonenfutru.

   Smazat
  2. Dohoda o Idlibu byla umění možného, pokud Putin nechtěl hnát syrské vojáky do těžkého pozemního masakru a nechtěl naplnit topořivá tělíska Stoltenbergova ochablého údu.
   Válka je mužstvím ochablého údu, pravila Sapfé. Z toho ventiluje, že Putin je na tom celkem dobře. Z minima vstupů generuje maximum. O Idlib Rus neválčil, ale už je až v Hasaka a Quamisli. Dostal se až na irácké hranice. Bylo to bez výstřelu, stačilo jen pár bouraček s vojenskými vozidly. Problém byl také s Iránem, který - vůbec nechápu proč - vnímá naťukaného erdu jako nějakého spojence.
   Na Idlibu se několikrát prokázalo, že erda zvadlý neplní dohody a když je několikrát upozorněn a přesto blbne , jako na té spojnici dvou dálnic, tak mu Rus podle potřeby rozmlátil ozbrojenou vozbu, přičemž nad Idlibem Rus studuje osmanské vojenské možnosti a nápady. - Jde především o drony.

   orinoko

   Smazat
 7. Turek je stále člen nato, a tak je v zájmu usa, aby se moc
  s rusem nekmotřil.
  Myslím, že turkova angažmá v azeru není jeho výmysl.

  OdpovědětSmazat
 8. Turka nikdo nikdo neměl respektovat, měl se jen trvalými sankcemi snažit o jeho úplné vymazání z mapy Evropy!!!!!! Ovšem, to by v první světové válce s tím povlem nesměl mít krizi císař Vilém frontschaft a Malá Británie by nad ním nesměla držet ochranou ruku, když ho chtěl Rus zadupat do země!!!! 😡😡😡😡

  OdpovědětSmazat
 9. Turci migranty rozdávají okolním státům jako karty při prší. Navíc si s nějakými listinami, smlouvami a chartami OSN stran migrace a pod. vcelku bezostyšně vytírají konečník,takže by svou achylovu patu přesunuli na EU. Je to osvědčené, neboť zdejší míra humanity úspěšně poráží zdravý rozum a pud sebezáchovy.

  OdpovědětSmazat
 10. Erdogan má velké ambice, ale...
  Turecko nyní vede faktické války o dobytí (opětovné získání?) V Iráku, Sýrii, Libyi a Jemenu. https://news.antiwar.com/2020/06/19/iraqi-kurdistan-may-become-a-proxy-battle-for-uae-and-turkey/

  OdpovědětSmazat
 11. Je zjevné, že Erdogan si je vědom síly Ruska a jeho reakce na nepředložené činy Erdogana. Pochybuji, že by NATO spěchalo na pomoc tomuto nepříliš důvěryhodnému spojenci. Pokud by se dostal k moci Trump, pak je otázkou zda by si to nerozmyslel jít proti Rusku v zádech s Čínou a ještě daleko mimo území USA.

  OdpovědětSmazat
 12. Asi bych se tak neradoval. Pokud Rusové udeří na Idlíb, opravdu se může pohnout vlna běženců. Erdogan jim ale může vykolíkovat koridor k řeckým hranicím a poslat je šupem do EU. Před tím je může chvilku pozdržet v Turecku a podojit EU o nějakou tu miliardu Eur výpalného.
  Erdogan není z těch, kteří si nechávají černého Petra ve svých rukou. Obratem ruky ho předá Bruselu. O tom vůbec nepochybuji. Tak že pochybuji i o síle páky, za kterou případné běžence Rusové považují. Turek, stejně jako Arab, rozumí pouze síle. Diplomacii považují za slabost.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.