Reklama

pátek 27. listopadu 2020

Rusové nám již splatili dluh, kdy tak učiní Němci?


J. Kovář
27. 11. 2020   ČeskéNárodníListy

Nedávno jsme se dozvěděli, že dluh ve výši asi 72 miliard korun, který pocházel ještě ze sovětské éry, Rusové splatili na základě čs.-ruské mezivládní dohody uzavřené v r. 1994.


(Na snímku německá kancléřka Merkelová se děsí splácení dluhu)


Ano, bylo povinností Ruské federace, která je nástupnickým státem Sovětského svazu, dluh uhradit. Rusové sovětské sluhy splácejí a splatili ještě dalším státům. Takže to haněné Rusko, jež údajně nedodržuje mezinárodní právní normy, dostálo své povinnosti.

Naproti tomu Němci, kteří nám téměř po 70 letech po válce dosud nezaplatili reparační povinnosti ve výši asi 360 miliard předválečných korun, se k tomu stále nemají. Je to velmi zvláštní. Vztahy česko-německé jsou údajně tak dobré, jako nikdy před tím nebyly. Naši pěvci mnichovští hlásají do světa, že Německo je soused jejich snů, zkrátka k pohledání. Nadto Německo, jak nám tvrdí, je státem vzorové demokracie a dodržování mezinárodního práva. Takže kde je ten zakopaný pes, který Němcům brání ve splácení dluhů? Proč tedy neplatí?

Vždyť Spolková republika Německo je nástupnickým státem hitlerovské třetí říše, takže by měla platit za škody, které ve světě agresivní válkou, barbarsky vedenou, Němci způsobili. Nadto Pařížská reparační smlouva nám podíl na německých reparací určila a zajistila. Není tedy pochyb, že Němci jsou povinni plnit své reparační povinnosti. Jejich demokratická reprezentace je o této povinnosti, která se vztahuje i na další státy, jež byly obětí nacistické agrese, dobře informovaná. Jen se jí nechce platit. Němci jsou přeborníci v neplacení reparací. Vyzuli se z nich i po první světové válce.

To je jeden důvod. Druhý spočívá na naší, české straně. Naše příslušné ústavní orgány, jak se domnívám, nejsou dostatečně statečné, aby třeba opakovaně Němce vyzývaly k plnění reparačních povinností. Naposledy, pokud jsem dobře informovaný, naši diplomaté tak učinili v roce 1990, ale odpovědí jim bylo chladné a přezíravé německé mlčení.

Místo toho, aby vláda SRN, v níž H.-D. Genscher byl ministrem zahraničních věcí, přistoupila k jednání o reparacích, jak dříve německé vlády, jakmile Německo bude sjednocené, již od doby W. Brandta slibovaly, samozřejmě včetně také samého Genschera, německé ministerstvo zahraničních věcí naopak najednou vzneslo nároky vůči Československu. Němci požádali, abychom jim „předali bezplatně do vlastnictví“ palác na Malé Straně, v němž sídlilo velvyslanectví SRN. Dále pak diplomatickou notou žádali, abychom jim vrátili budovy, ve kterých před válkou sídlilo říšské velvyslanectví v Praze, které byly po válce v souladu s Pařížskou reparační dohodou zkonfiskovány. (Jak to bylo s českými nároky vůči Německu, Richard Král, Právo, 18.3.2005). Myslíte si, že takto jednají přátelští sousedé, nebo spíše velmocensky opět naladění představitelé státu, který k nám se choval nepřátelsky již celá staletí? A navíc těmito požadavky dali najevo, že jim nějaká Reparační dohoda může být ukradená.

Ať je to již tak či jinak, povinnost Německa zaplatit nám reparace trvá. Tak se jednoznačně vyjádřil i prof. JUDr. Václav Pavlíček, CSc.

V civilizovaném světě dlužníci, státy státům, plní své finanční povinnosti. To je jeden ze základních principů fungování světové společenství, jeho ekonomiky i mezinárodního práva.

Takže ti zlí Rusové své finanční závazky plní. Ti hodní Němci, nejlepší sousedé, které jsme kdy měli, o tom nechtějí ani slyšet. To je pravda, která nutí k zamyšlení. Tož, zamysleme se a jednejme jako věřitelé vůči našim dlužníkům! Reparace by nám uhradily celý státní dluh, který republika v současnosti má, i na Slovensko by se dostalo, a ještě by nějaké miliardy zbyly. Reparace jsou totiž počítány v předválečných československých korunách. Její kurz vůči k současné koruně je hodně přes 10 Kč a to ještě nepočítáme ani úroky z prodlení. Cizí nežádáme, ale to, co nám bylo ukradeno, zničeno, a na co bezesporu nárok máme, zaplatit chceme! Na naší straně je právo!

J. Kovář

28 komentářů :

 1. Bohužel, nedostaneme zaplaceno asi nikdy. Německo je okupováno a s tím by musela souhlasit i Amerika. Amerika to potřebuje také jako klacek na Německo. Takže nikdy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemecko jako stat existuje jen de fakto a nikoli de jure

   To pry je proto,ze stale existuje snad ta RISE.
   TAKat ta RISE bud zaplati 3,6 dluznych bilionu,plus uroky nebo at svou existenci zrusi sepsanim mirove smlouvy nebot ti Nemecti obyvatele Rise se topi v nasich penezich a nevahaji se smat nasemu LINEMU ministru zahranici,ze o nechce o ty giga peníze požádat!!!
   A to prosím pěkně jsou naši "zástupci" ČSSD ,které volime?

   Vymazat
  2. Je na case pozadat nase spojence z USA,kteri potrebuji prodat zbrane,

   aby spolu s nami vymahali zaplaceni "dluhu valky" tech fasistu a pomohli tim nasi republice.

   Mohli bychom vytvorit opravdovou ARMADU typu SCHWEIZARMY,nebot jak si obranu republiky zorganizujeme zalezi na nas a vyzbrojit se vsichni po zuby a hlavne NEMUSELI BYCHOM PROSIT O VYSTUP Z NATO a vse by se vyresilo jak list a zbrane by byly u nas v almarach,no NI???

   Nemelo by vznikajici ČSV zacit od domorodcu prijimat objednavky?
   Co tak,kdyby si to nasi "zastupci"nacpali do Programu,ktere dnes jsou tak jedine k nicemu?

   Kdo je proti,at to tu napise a zduvodni PROC!!!

   A Stefec by byl ministr vyzbrojovani,ten je spravny medved!

   Vymazat
  3. Honolu ozvi se
   potusq.com@gmail.com
   Ps
   Reznik usa.

   Vymazat
  4. ANNA husita z hnuti ochrany kalicha a krestanu KSH,kteri maji byt vyvrazdeni ideologii banksteru neomarxismem, prvni antineomarxistka v CR si mysli.ze:

   "Pan plukovnik JAR ARMY Honolulu,ktery tam zacal pucovanim latrin a nyni je v penzi s nasazenim vlastniho zivota,nebot mu hrozi nakazeni C19 brani sveho nynejsiho presidenta a ceka ma den vitezstvi,kdy ho volitele zvoli,anebo taky ne.

   Urcite si kazdy den 2x vyvola v internetu "Jan Zizka film" starsiho data, protoze vi,ze to byl spravny valecnik nikdy neporazeny a doporucuje to stejne i zubozovanym obcanum volicum v CR.

   Neni divu,ze urcite by doporucil i vymahani valecneho dluhu,aby pomohl sve nynejsi vlasti SS,kdyz za ty penize nakupime zbrane pro nasi CR buduci SWISSARMY dame je do almary a ani nas nenapadne vystupovat z NATA,nebot budeme vznikem pevne ĆSV Spolecnosti pravdy,svobody prime demokracie a SOLIDARNIHO STATU,mit na to silu, nejen pusek pravdy ale i opravdovych del, tanku,min a municnich patron.
   Po zuby ozbrojeni i klidne tomu NATU pomuzeme,aby se samo nerozpadlo na historicky prach!

   Nakonec by to jiste korunoval napadem,ze bychom mohli pozadat SWYCARSKO o klonizaci,prevzali jejich USTAVU a stali se jak CR jejich kantony CECHY,MORAVAa SLEZSKO.
   PRAHA by byla mozna samostatna,aby ji cela republika nemusela zivit a oni si tam valeli vejce v kavarnach!!
   Uvidime co se stane v USA,kde budouci president planuje 320 000 mrtvych na tu pandemii C19.

   Honolulu a vis ktere instituce a vyzkumnici JMENOVITE nasli a instalovali ten virus a jake bylo zadani te vyzkumne prace,jejiz vysledky pak dali do casopisu NATURE ze dne 9.listopadu 2015 a clanek o tom visi na internetu?"

   Vymazat
 2. Jo to se v tomhle režimu nestane naši „lepšolidi" potřebují skopčáky aby jim kryli zadky před vlastním národem. Takže ani žádné požadavky nebudou realizovány.

  OdpovědětVymazat
 3. Česko - německé vztahy jsou tak dobré, jako v minulosti nikdy nebyly. Pro úplnost lze dodat, že pouze z německého pohledu. Možná, že 15.3.1939 to pro ně bylo ještě lepší, ale zatím o tom taktně mlčí, neboť do mrtvoly se nekope. Svastiku nám nahradily zlaté hvězdičky v modrém poli, ovšem centrum moci se vrátilo do lůna tisícileté říše, takže se nic vracet nebude.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vždy je výhodnější podrobit si někoho nenásilně, bez porušování práva a všeobecných zásad. Pro Německo je stávající stav, kdy hospodářství bylo zcela dobrovolně odevzdáno a pro udržení statusu quo jsou zde instalovány spolehlivé loutky coby koloniální správa, daleko výhodnější, než nás obsazovat vojensky a přivlastňovat si násilně. Oproti roku 1938, proti tomuto nelze nijak bojovat, není kde a čeho se dovolávat. Není to nic proti ničemu, není to v rozporu s mezinárodním ani žádným jiným právem.

   Vymazat
 4. Sice to nevím přesně, ale mám za to, že reparace poválečné Německa ve prospěch bývalé ČSR (ČSSR) byly svázány s materiálním odškodněním Němců, kteří byli do 2. světové odsunuti do Německa, německou stranou.
  I proto jsou materiální nároky SdL vůči ČR mimo mísu.
  To jen zdejší pátá by jim v té drzosti vyšla ochotně vstříc.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. HOVNO Oplustile,nedristej, kdyz nic nevis a cti si dejiny spravne!

   NIKDY NEBYLY REPARACE VAZANY NA ODSUN NEMCU!

   To odskodneni za pry za odsun chce KDU a k tomu chce pridat SUDETENLAND.

   Takove voli dnes tim GR TV ohlupeni domorodci ČR z nedostatku a demolice infomaci.
   Ten to je co pred sebou vali kulicku lzi za kterou se tahne smradlavy sliz!

   To vzkazuje vlastenka ANNA husita z hnuti obrany brzy vrazdenych krestanu!

   Vymazat
  2. Vážení: 2. svět. válka ještě neskončila- něm. premiér je schvalován až do roku 2099 USA. Podobná situace platí v Japonsku, Jižní Korei a dalších státech okupovaných armádou USA. Letos v květnu proběhla utajená Jaltská konference o způsobu definitivního ukončení všech válek, finančního vyrovnání způsobených váleč. škod a nového uspořádání světa. Prezidenti Putin a Trump se dohodli na společném osvobození světa od tmářské cabaly. BOUŘE probíhá....

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  4. Slyšel jste někdy o Postupimské konferenci, která se konala od 17.července do 2.srpna 1945 ? A o dokumentu zvaném "Stanoviska Spojených států amerických, Velké Británie, Ruské federace a Francie k Postupimské dohodě" ? Asi ne.

   Vymazat
  5. 14.34 Obraťte se na Ministerstvo zahraničí, kde vás ochotně seznámí s mezistátní dohodou ze 70 let, kterou v Německu podepsal Husák, kde se ČSSR vzdává nároku na reparace a německá strana odškodní Sudetské Němce za zabraný majetek!

   Vymazat
  6. 15 :20
   Co je tohle za blàbol ??
   Kdy a kde se dohodli Trump s Putinem. Proč máte potřebu psát tak nechutné lži.
   USA nikoho neokupuji, jen dohoda mezi státy.

   Vymazat
  7. ANNA husita a bojovnce proti brzkemu vyvrazdeni krestanu v republice vzkazuje tomu ohlupovateli kutnohorskemu v case 19/29.   "Kdyby to byla pravda,ze pan Husak, blahe pameti president neco tak blbeho podepsal,davno by s tim vyrukoval GR v rezimni televizi.
   A ten panecku by si takovou prilezitost NEDAL UJIT
   Proc nam tu ty lhari suplujes dalsi nepratele naroda.
   To ti nestaci KDU,tak se pochlub,ze nic takoveho nikdy neexistovalo a ty lhari to prto neumis sam najit a dat tady na web,aby tvoje prani bylo otcem takove sracky!
   Tak tu prestan prudit nase NR lidove komentatory valecniky a zdejsi opravdove vlastence!"

   Tak kdy ten "dokument" tady date pane Kutnohorsky nebo si chcete pockat az pani ANNA natahne pres oko pasku a vyleze zas na vozovou hradbu a opet zvitezi nad Krizaky a zlymi papezenci jako jste ocividne vy?

   Vymazat
 5. My a reparace za II.sv.válku ? Vždyť Jourová vyhlásila socialismus a tedy komunismus za zvrhlý systém a tedy jsme poškodili německé nároky, Lidovci s preláty to tvrdí již 30let , tak co ?

  OdpovědětVymazat
 6. Pokud vím, tak ideovým autorem transferu Němců po válce byl W.Churchill. Benešovy dekrety byly jen promítnutím do našich zákonů. Týkalo se to i Polska. Nevím z o žádné anulaci německých reparací za válečné škody v Polsku výměnou za odsun. Proto přemýšlím o analogii i u nás, nejsou mi známy žádné dodatky.

  OdpovědětVymazat
 7. Fotka paní Merkel je opravdu ubohà, tohle se nepovedlo.

  OdpovědětVymazat
 8. Pokud ma CR dostat pujcku od EU tak bych cast kterou nam Nemecko dluzi nechal zaplatit je za nas a konec debaty.

  OdpovědětVymazat
 9. Od kdy kolonizátor splácí nějaké reparace své kolonii?

  OdpovědětVymazat
 10. Proč Němci neplatí "dluhy"? No nejspíš proto, že jsme se jich my sami vzdali. Nebo tu neexistují vzájemné smlouvy, které to řeší?

  OdpovědětVymazat
 11. Dozor nad stale prudicimi nemeckymi krizaky ma okupacni sprava

  mocnosti,klavne AMICI.Pokud chteji,aby jsme pro nasi lidovou armadu, typu SWISSMADE zacali organizovat vyzbroj,musime mit penize co nam dluzi Nemci z valky.
  Proto usilujme u naseho spojence usa,aby pochopili,ze nam museji pomoci je od nasich dluzniku,kteri valku prohrali dostat.
  Ministra pro vyzbrojovani,nejlepe po zuby, uz mame.
  Je to pan Stefec a ten vi co za 3,6 bilionu muzeme koupit.
  No mohli bychom ho pozadat zprvu,aby zjistil jak je organizovana ta SWISARMY a dat to tady na web jako info,nebot nase ohlupovadla to nechteji napsat.
  Mohli bychom i dat predbezne objednavky, zejmena na AMI tanky a pusky s patronami a letadla taky.
  Jsou vyzkousene v opravdovych valkach a tak by se nemusel burcovat Putin a pan Kalasnikow a ruske letectvo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Spadni na zem Krtečku.
   Nejsme ve sci-fi.
   Bylo by to pěkné, ale z Angelfurie a společenství neoliberálnich neonacistů nevyrazíš ani flok.
   A na ty US speciály, bych taky nesázel.
   Ve válce v zálivu, US Amíci když viděli naše 58ocmičky (samopal) tak pádli na prdél a nechápali že to nemají oni.
   To jsem zažil na vlastní uši.

   Vymazat
  2. Lubezi,nesundavek katata,kdyz brod je daleko.

   nejprve se do toho musime zkusit pustit a pak sami uvidime co se da delat.
   Sedt na vejcich jak to dela ministersvo zahranici 31 let bylo a brzy muze byt dost.
   Ozvete se valecniku alternativy vice a nabijte si svou pusku pravdy,jen tak muze byt dobra mela!

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.