Reklama

pátek 27. listopadu 2020

Rusvesna: Přehled zpráv – 26.11.2020

Božena W.
27. 11. 2020  NWOO

1; Ukrajinská policie nakoupí minisegwaye, elektrické koloběžky a jednokolky pro policii. Centrum pro zásobování jednotek Národní policie Ukrajiny vyhlásil veřejnou soutěž na nákup módní techniky pro pohyb policistů.

2; Volby v USA: V Pensylvánii zastavili proces certifikace hlasů po protestech republikánů. Pensylvánská vláda podala dovolání k Nejvyššímu soudu státu.

3; Španělská ostuda: Jak Soros spolu s LGBT zdeformoval království. Reforma vzdělávacího procesu ve Španělsku nahání hrůzu do srdcí normálních lidí.
4; Strašlivá ostud pro USA: Demokraté vhazovali pro Bidena hlasy po celých balících prakticky ve všech státech. Proč se nic podobného nedělo na druhé straně?
5; V Radě federace odpověděli na slova německé ministryně obrany o „dialogu s Ruskem z pozice síly“. Senátor Puškov komentoval prohlášení Annegret Kramp-Karrenbauer o „ruské hrozbě“. Prohlásil, že „dialog z pozice síly“ je absence dialogu. V Německu by měli vědět, že ultimáty v Rusku ničeho nedosáhnou.
6; Ukrajinská armáda chystá a začíná realizovat v Donbasu podivný plán: Když to nepůjde obsadit, je třeba to zničit.
7; Neuvěřitelná aféra. Vězni ukradli z fondu pomoci nezaměstnaným v Kalifornii zhruba jednu miliardu dolarů. Policisté si myslí, že většina z ukradených peněz už nebude vrácena.
8; Peklo ve Švýcarsku. Země nezvládá boj s pandemií. Koronavirus nyní řádí nejen mezi staršími lidmi a dalšími rizikovými skupinami. Vláda se obrátila k národu. Někteří starší lidé si myslí, že výzva je vyzývá, aby raději zemřeli a přenechali část kapacit švýcarského zdravotnictví pro potřeby mladších a zdravějších (tudíž perspektivnějších) lidí.
9; O šokujícím zákoně na Ukrajině. Studenti a důchodci z Luganské a Doněcké republiky mají být posláni do koncentračních táborů za účelem pokusů. Ukrajina začala sčítat možné výhody vyplývající ze zákona o internaci občanů Ruské federace.
10; Výbušná dynamika. Světem otřásají změny, které tu celá desetiletí nebyly. Tlak na společnost v důsledku pandemie koronaviru roste stejně rychle jako míra devastace. Pandemie bude mít nejen zdravotní, ale i geopolitické dopady.
11; Co se skrývá za uznáním Karabachu francouzským senátem? Politolog Igor Dmitrijev prohlásil, že Francie v případě karabašského konfliktu prostě zaspala, a tak se nyní snaží převzít iniciativu.
12; Evropa v ohrožení. Svět bude ovládat nový hegemon, říká Gerhard Schindler, bývalý šéf německé agentury pro vnější rozvědku. Evropa by se měla včas připravit na dominanci Číny ve světě.
13; Rusko úspěšně otestovalo novou protiraketu. Odpálení rakety uskutečnila bojová jednotka protivzdušné a protiraketové obrany ruského vojenského letectva.
14; Byly vyjmenovány hlavní symptomy COVID-19 u dětí. Rospotrebnadzor popírá rozšířený názor, že děti nestonají na koronavirus. Jen se u nich může projevovat jinak. Například bolestmi žaludku.
15; Jak prodělávají onemocnění koronavirem očkovaní lidí? Epidemiolog říká, že při dostatečné dávce viru může onemocnět i očkovaná osoba. Průběh choroby bude ale nesrovnatelně lehčí než u očkovaného člověka.
16; Izrael se připravuje na Trumpův úder proti Íránu. Podle Izraele Trump před svým odchodem ještě zaútočí na Írán.
17; Rozsáhlá operace. Německá policie pořádá hony na Ukrajince. Důvodem zahájení akce bylo vyšetřování tří občanů Ukrajiny v Polsku. V Německu se zaměřili na nelegální zaměstnávání Ukrajinců, převážně žen. Jako zprostředkovatelé figurují většinou agentury právě z Polska.
18; V Doněcké republice po zkušenostech z Karabachu připravují druhou linii obrany. Známý příslušník domobrany Alexandr Chodakovskij promluvil o poučení, které si Republika vzala z karabašského konfliktu.
19; Lavrov přijel do Minska. O čem budou s Lukašenkem mluvit? V pracovním programu ruského ministra zahraničí je setkání s běloruským kolegou Vladimirem Makejem a prezidentem Lukašenkem.
20; Válka a dělení Ukrajiny proběhnou v letech 2021 a 2022, prohlásil Vladimir Žirinovskij. Šéf Liberálně-demokratické strany Ruska zveřejnil svou prognózu o lokální válce, do které se zapojí i Polsko a Německo.
21; Arménská vláda schválila skandální rozhodnutí. Chystá se vyznamenat úředníky, zvláště z ministerstva obrany. Prý proto, že pracovali do úmoru a bez víkendů. Reakce obyvatelstva zní: Vyznamenáni ve válce mohou být pouze vojáci.
22; Koronavirus v Rusku: Nadále rekordně rostou počty nově nakažených i zemřelých.
23; Britští lékaři kladou lidem na srdce, že stejně jako nošení roušek, mytí rukou je důležité i uvědomělé posilování imunity. Vyjmenoval potraviny, které pomáhají tělu v boji proti koronaviru.
24; Lukašenko a Lavrov projednávali perspektivy Svazového státu. Evidentně tento projekt byl pro někoho nevýhodný, ale čas ukázal, že vzájemné přátelské vztahy jsou jedinou možnou další cestou.
25; Sociální síť VKontaktě zavádí nové pravidlo po stránky zemřelých uživatelů. Dříve se na stránce zobrazovalo jen datum poslední návštěvy. Na stránku nyní bude umístěno oznámení, že jde o stránku zemřelého člověka. Na žádost příbuzných po předložení dokladů o úmrtí může být stránka smazána.
26; V USA a na Ukrajině jsou registrovány nové rekordy v počtech nakažených a zemřelých. Podobné zprávy přicházejí i z dalších regionů světa.
27; Karabach: Setkání vojáků Ruska a Ázerbajdžánu. Kelbadžarský okres byl oddělen os Náhorního Karabachu.
28; Na Donbas přijela jubilejní stá kolona s humanitární pomocí. Od srpna 2014 humanitární kolony ruského ministerstva pro mimořádné situace dodávají pravidelně potřebné zboží do Republik Donbasu.
29; Běloruské ministerstvo zahraničí si předvolalo ukrajinského velvyslance „na koberec“. Byla předána diplomatická protestní nóta proti antiběloruským protestním akcím u běloruského velvyslanectví v Kyjevě.
30; Ukrajina natočila „pravdivý“ film o Donbasu. Ve filmu režisérky Iriny Cilyk se vypráví o životě rodiny v „červené zóně“ Donbasu, kde dlouhou dobu probíhají boje.
31; Ukrajinští vojáci zastřelili svého kolegu, který bránil rozkrádání zbraní. Přicházejí stále nové a čím dál bizarnější informace o nebojových ztrátách u jednotek ukrajinské armády v oblasti „trestní operace“.
32; V Kremlu odpověděli Bogdanovi na jeho hloupoučkou výzvu udělat v Donbasu krok zpět. Tady není potřeba dělat žádné kroky ani dozadu ani dopředu. Každá ze stran by prostě jen měla plnit přijaté závazky, prohlásil Dmitrij Peskov.
33; Nadzvukový Cirkon zasáhl komplikovaný cíl v Barentsově moři. Rychlost letu nadzvukové protilodní rakety činila více než 8 Mach.
34; V Dánsku vylézají pohřbení norci na povrch. Mrtvolky norků povražděných kvůli nákaze koronavirem začaly v mělkých hromadných hrobech nafukovat, zvětšovat svůj objem a vylézat na povrch.
35; V ukrajinském hlavním městě otevřeli placený památník Leninovi. Na podstavci je napsáno „Lenin show online“.
36; Lukašenko vysoce hodnotí postup Ruska v Náhorním Karabachu. Na setkání s Lavrovem prohlásil, že byl od samého začátku velmi ponořen do problémů kavkazského regionu a dobře je zná.
37; Opustí Rusko Mezinárodní kosmickou stanici? Brzy na stanici začne selhávat jeden systém za druhým. Operátor ruského segmentu MKS navrhl, aby se Rusko soustředilo na vybudování národní kosmické stanice.
38; Koronavirus zasadil tvrdou ránu zábavnímu průmyslu. Disney propouští desítky tisíc zaměstnanců. Propouštění se dotkne tematických parků v USA, ale i v dalších zemích světa.
39; Probíhá rozsáhlá operace na záchranu Vladivostoku a ostrova Russkij. Vladivostok je celý pokryt ledovou krustou. Takovou anomálii v Přímoří neviděli třicet let.
40; V Polsku se vyšetřuje záhadná smrt čtyřiačtyřicetiletého Ukrajince po jeho zadržení policií.
41; Byly zveřejněny nepříjemné vedlejší účinky amerických vakcín proti koronaviru. Experti Americké zdravotnické asociace vyjmenovali vedlejší účinky vakcín od společností Moderna a Pfizer. U několika procent testovaných osob se projevily bolest v místě infekce, únava, svalová bolest, bolesti kloubů, hlavy a také bolest v místě vpichu. V jednom případě byla zaregistrována horečka. Více vedlejších účinků měla vakcína od společnosti Moderna.
42; Po masakru v Karabachu mohou posloužit jinde. Ukrajina Nakoupí várku smrtících útočných dronů. Informoval o tom nejvyšší velitel ukrajinské armády.
43; V Moskvě je za špionáž souzen bývalý ukrajinský fotbalista Vasilij Vasilenko. Hrozí mu dlouhé vězení. Zadržen byl pracovník FSB v říjnu 2019.
44; V Arménii našli mrtvého ruského vojáka. Informovali o tom v tiskové službě Jižního vojenského okruhu. Stopy násilné smrti nalezeny nebyly.
45; Turci panikaří. DO Karabachu byly přesunuty nejnovější ruské komplexy radioelektronického boje Lejer-3“ (RB-341V).
46; Nebudeme si nic nalhávat... Rozhoří se v Donbasu opět boje? Kdo bude následovat po Karabachu? Tato otázka nyní vzrušuje experty, kteří vědí, že ani zdaleka není všemu konec.
47; Evropský parlament vyzývá k zavedení přísných sankcí vůči Turecku. Hlavy států a vlád Evropské unie mají projednat otázku vztahů s Ankarou na nadcházejícím summitu 10. až 11. prosince.
48; Putin informoval o odvrácení ekologické katastrofy v Irkutské oblasti. Prezident dodal, že byla odstraněna přímá hrozba pro život a zdraví občanů.
49; V Kyjevě byl okraden důstojník Generálního štábu ukrajinské armády, který omdlel na ulici. K události došlo 25. listopadu večer.
50; Certifikátor „Severního proudu – 2“ (norská organizace DNV GL) komentoval informace o odstoupení od projektu. Nedávno ruská média informovala, že společnost přestala pracovat pro „Severní proud – 2“. Norská společnost popřela informace, že by odmítla certifikovat „SP-2“ po dokončení jeho výstavby.
51; Zasolit Rusům a zemřít. V Nejvyšší radě Ukrajiny zveřejnili národní ideu Ukrajiny. Západ vnutil Ukrajině falešnou nacionální ideu nepřátelství s Ruskem a změnil zemi v bojiště v možné příští válce.
52; Situace je patová. Nastane další horká fáze v Donbasu? Aktivní účastník událostí z roku 2014 v Charkově Konstantin Dolgov zhodnotil situaci.


Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.


Zdroj: https://rusvesna.su/news/

4 komentáře :

 1. Hodně informací se člověk nedočte na stránkách kam chodí tak tohle je dobré.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Informací je dost pouze na altrnativních vebech. Masmédia po celém světě LŽOU stejně.........
   Tři Hitlerovi dcery na vládních pozicích a další zdrcujici-informace
   https://ceskoaktualne.cz/…ce/
   Tak se nám to pěkně rozjíždí - zkorumpované rodinné světové propletence vládních zločinců..........

   Smazat
  2. 12:55
   Je možné něčemu tak blbému věřit. BLBE.
   Potom jim musí být více jak 75 roku ,ty vole a tohle má volební právo.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.