Reklama

středa 4. listopadu 2020

Sociální demokrat Veselý drží palce válečné straně

Lubomír Man

4. 11. 2020
Je pár minut po středeční deváté hodině ranní, výsledek amerických voleb stojí na nejistých nohách a moderátor ČT 24 se televizním mostem spojuje s místopředsedou ČSSD a předsedou zahraničního výboru poslanecké sněmovny Ondřejem Veselým a ptá se ho, komu ze dvou amerických kandidátů na prezidenství víc drží palec. Poslanec českých sociálních demokratů Veselý neváhá ani vteřinu. „Jistě Bidenovi!“ odpovídá a svoji volbu zdůvodňuje tím, že Biden je víc proevropský.

Má tím zřejmě na mysli, že Bidenova volba by ještě tužším spojením amerického a evropského kontinentu vytvoříla mohutnější a pevnější protiruský blok, než tomu bylo až dosud k Evropě a zvlášť pak k Evropské Unii rezervovaným prezidentem Trumpem.

Ta poslední věta je samozřejmě má kalkulace. Ale zcela opodstatněná. Protože výrazný sociální demokrat 
Ondřej Veselý ví jistě dobře o tom, že dlouhodobým a nejpodstatnějším cílem zahraniční Trumpovy  politiky je normalizovat vztahy s Ruskem a tím omezit vliv vojenskobezpečnostního komplexu USA na 
válečnický kurz USA. Jistě ví též o tom, že v souladu s tímto postojem Trump usiluje o postupné 
stahování amerických vojáků ze všech konců světa zpět do USA ,a snad jeho pozornosti neunikl ani ten 
fakt, že Trump je prvním prezidentem v historii USA, který zatím nevedl žádné války.

A jistě ví i o tom, že Demokraté druhého kandidáta na prezidenství Bidena hlásají politiku přesně 
opačnou. Že si vojenskobezpečnostní komplex hýčkají jako své dítko, že na něj nedají dopustit, že 
Demkratická strana, vojenskobezpečnostním koplex a finanční oligarchie už dnes de facto jedno jsou, a že to „jedno“ je tak zvaný Hluboký stát USA, který vede domáci i zahraniční politiku přesně opačnou, než je politika Trumpova. To znamená politiku světového četníka a světového hegemona, který jako jediný bude určovat běh Světa.

Snad to všechno význačný sociální demokrat Veselý ví a přesto pevně svírá pěsti pro Bidena. To je tak 
pomatený, že Evropa pevně svázaná s válečnickou Amerikou je pro něj víc než Mír? A to až takto daleko 
se dostala politika české sociální demokracie?

35 komentářů :

 1. Sociální demokracie byla ukradena partou podivínů, kterým je jedno co mají v názvu své strany. Stranickou práci chápou jako "šichtu" ve prospěch svůj a jim zpřízněným duším. Takto nám "vybojovali" předsudečnou nenávist a rvou se jako koně, aby ti, či oni, mohli adoptovat děti a měnit několikrát denně své pohlaví. Zakladatelé by se asi divili, už jenom při pohledu na majetková přiznání čelních soc. demokratů. Být s milionáři na jedné straně barikády ve straně s názvem "sociální" musí být jistě pro obyčejné straníky povznášející. Pokud by pracovali pro ty, jejichž zájmy údajně hájí, tak pracují proti svým kontům.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, sociální demokracie byla ukradena !!! Zvláštní na té krádeži je to, že členské základně to zdá se nevadí..

   Vymazat
  2. Hluboce se mýlíte. Sociální demokraté byli odjakživa parta asociálů. Když se podíváte do minulosti, evropská socdem se podílela na rozpoutání 1.sv. války, německá socdem má také svůj podíl na likvidaci Výmarské republiky a nástupu nacistů v Německu.

   Vymazat
  3. Socani se stali proburžoutskou stranou brzy po vzniku
   republiky. Proto došlo brzy k rozkolu a tím vznikla
   komunistická strana. A s ní taky věční bojovníci proti
   komunismu.
   A ten Veselý, toho jsem si všimnul už povícero. Nejde
   ale o to, zda se mu líbí víc bidet nebo ten druhý kašpar. Jeho názory jsou povětšinou podobné kalousovi.

   Vymazat
  4. 14.56 Vždycky to byli jen poskoci kapitalistů !

   Vymazat
  5. Je rozdíl být poskokem buržoasie a být poskokem sexuálních odchylek. To vše pod hlavičkou "sociální demokracie" Hnedle bych to změnil na sexuální demokracii, aby bylo jasno.

   Vymazat
  6. Co to je "Bundestag odmítl uznat volby v Bělorusku".
   Lukašenko na nějaké bundestágy prdí, ale až odmítne přeprodávat potraviny ze Západu, pak se budeme divit.

   Vymazat
 2. Jak dopadnou volby v Americe je na Američanech. Koho zvolí ten bude vládnout a tak to má být. Vítěz vládne a poražený neokopává kotníky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Omyl. Vítěz i poražený momentálně patří do kytice globalistů. Tyto i každé jiné volby jsou fraška vlajkonošů alias "baník : sparta".
   Až JEDNOU lid vyrazí ze srpy, kladivy, sudlicemi a napřímenými kosami, až usměrní africké gorily, muslimské a židovské písečné zapařence pak teprve nastanou slovanské VOLBY.
   Já, ač celoživotní nestraník volám po vládě jedné strany. Strany ultrastalinistů (čili zachování národních identit).
   Ojropa je v rukách germánských nacistů, kteří dokonávají své dílo plánované genocidy slovanů.
   Samože za podpůrné palby amerických židů.

   John Lennon kdysi řekl: Nevěřte nikomu nad třicet let.
   Ale naproti tomu jeho fotr skazal: Nevěřte nikomu pod padesát.

   Svatý Stalin!!.

   Vymazat
  2. 16:22-"Až jednou lid...", tomu je třeba napomoct. Máte k tomu chuť a v rodině právníka? miroslavpovolny@seznam. cz

   Vymazat
 3. Od pana Mana prozíravý pohled. Obávám se ovšem, že sociální demokrat a poslanec pan Ondřej Veselý je natolik hloupý a ve svém postavení zahleděný, že všechno to, co článek popisuje prostě a jednoduše neví. Proč taky, k celkem pohodlnému životu to ani vědět nepotřebuje. Možná taky, že by si přitížil.

  OdpovědětVymazat
 4. Sociální demokracie v celých dějinách vždy, když šlo o něco důležitého...tak ZRADILA !

  OdpovědětVymazat
 5. Vlastně se Veselému nedivím. Je přeci Socdemák a volbu Bidena důrazně doporučovala i Gréta Asperger/Thurnbergová.

  Vzhledem k tomu, že díky USA Demokratické straně se Evropa stane mnohem pravděpodobněji, místo USA, cílem jaderné ODVETY... je sympatizování s voliči Bidena příznakem nějaké diagnozy... ale do toho se panu doktorovi nebudu plést (/;<D).

  OdpovědětVymazat
 6. Soudruh Veselý, je ukázka toho, jak přicházejí o voliče, protože ve své blbosti, jdou proti svým voličům a nemohou se divit, že utíkají k jiným stranám! Ale proti gustu žádný....

  OdpovědětVymazat
 7. ČSSD je po odchodu pana Paroubka je stokou z demožumpy🤮👎

  OdpovědětVymazat
 8. Jen tak bokem, Biden na předvolebním mecheche představil svou vnučku, jako svého 5 let mrtvého syna... Je to na CNN. Bože chraň Ameriku.

  OdpovědětVymazat
 9. Zda bude v juesej ještě někdo oficiálně vládnout z bílé chýše, nebo jenom uzurpovat pouliční moc v černém slumu je skutečným vládcům emeriky úplně putna. Oni klidně nechají vypuknout druhou ovčanskou emerickou řežbu, alespoň se za dvacet let budou psát zajímavé bescelery a točit o tom filmy.

  OdpovědětVymazat
 10. Sociální demokracie v podstatě nikdy levicovou stranou nebyla,byla a je to strana podrazáků.Dnes je to pouze béčko pravice.To pochopili již ve 20.letech min. století komunisté a proto se s nimi rozešli!

  OdpovědětVymazat
 11. Uvědomte si,že Veselý je jeden z mnoha socanských hajzlů.

  OdpovědětVymazat
 12. Máte to marný a zase Marný já osobně AMERIKU moc nemusím ale chci aby zvítězil TRUMP což je určitě menší zlo jak nějaký ošoupaný-BIDEN-Válečník!!!!!! Vladimír

  OdpovědětVymazat
 13. Ma dcera fandi Bindenovi a take ho voli, na rozdil zbytku rodiny. Veri, ze USA konecne bude zemi, kde vsichni budou mit zdravotni pojisteni. Jeji prani je dost naivni. Ja neverim, proto jsem se vratil do CZ - a tady - take to je jedno, kdo vyhraje kterekoliv volby, vladnout bude beztak PRAVICE. Jedinou sanci pro USA byl socialista, jako pro CZ je komunista. Ale ti tady davno vymreli.

  OdpovědětVymazat
 14. Jaké může ČSSD prosazovat cíle ,když její předseda je členem Aspen Institutu ? Současná ČSSD je jen pouhou nepodařenou a veskrze ubohou karikaturou strany kterou zakládali někteří naši dědové.

  OdpovědětVymazat
 15. Ten Veselý bude asi tak dementní jako je dementně proevropský Biden.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Veselý z ČSSD je ukázkou zmutovaného "levičáka" žijícího s mluvícího jako bába Pekarová-Adamová. Nějakou shodou okolností se z politiků ČSSD stávají v poslední době pacholci pravice typu ODS,TOP a Lidovců. Veselý,Špidla,Štěch,Sobotka,Hamáček atd.
   zničili původní ČSSD a učinili z ní stranu kolaborantů s ODS - na všech úrovních. Zprasil je
   především podraz na Zemana v prezidentských volbách
   kdy se nechali zkorumpovat. Bylo a je to hnusné. Ta strana je příkladem otrávené a naprosto nedůvěryhodné politiky - je to takový kroužek všehoschopných kalousků. ...A toto je jen mírná a slušná kritika strejců z ČSSD co zmutovali ve šmejdy.

   Vymazat
 16. No nevím pane Mane jestli by bylo lépe aby prezidentem USA zůstal zločinec Trump. Vy nevidíte tu hromadu mrtvol v důsledku pandemie, kterou nezvládl s jeho bandou, nebo sankce, vyhrožování, zastrašování příprava války s Čínou, která dominanci USA nejvíce ohrožuje? Ani Biden není ideální, ale myslím si, že ve svém věku nebude mít dostatek sil, aby dál škodil světu a je pravděpodobné, že svůj úřad brzo předá ženě, své náměstkyni, která snad tak drsná jako Trumf nebude! Oba uchazeči jsou zločinci a tak obou hrozí ve světě válečné turbulence.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Biden očividně nebude schopen zastávat prezidentský úřad déle než pár měsíců. Otěže převezme ambiciózní viceprezidentka, která ovšem nemá prakticky žádné zahraničněpolitické zkušenosti. Rusko a Čína budou mít tedy protivníka z říše snů...

   Vymazat
  2. 20:10 Ha ! Žena bude "mírnější". Nevím tatranče zda také nejsi nějaký genderomyl, ale ty "ženy" v politice
   je obecně katastrofa.
   "Histery", namátkou vybraná, Merkel, mama slimáků,
   naše Myrka, americká Pelosi, či šílená Sarah Pelosi,
   svého času guvernerka Aljašky, která žádal invazi do ČR, pro podíl na teroru v Bostonu.

   Vymazat
 17. No jo z levicové partaje je stejná stoka jako demožumpa až se opravdu Rusové naštvou tak ten hlupák bude kakat potenoučku.

  OdpovědětVymazat
 18. "Že si vojenskobezpečnostní komplex hýčkají jako své dítko, že na něj nedají dopustit, že Demokratická strana, vojenskobezpečnostním komplex a finanční oligarchie už dnes de facto jedno jsou, a že to „jedno“ je tak zvaný Hluboký stát USA,".... A tady je rázná odpověď na různé ty pseudopolitologické žvásty o levičáctví (komunistickém či socialistickém) demokratů - korporativní fašismus v celé své nahotě to je.

  OdpovědětVymazat
 19. Co to je sociální demokracie dnes a co to bylo, když ji zakládal Karel Marx? Tak ten rozdíl je asi jako mezi masarykovským humanismem a hitlerovským nacismem.
  Jinak si ani já nejsem jist, jaká volba je špatná a jaká ještě horší. Jisté je, že válkychtivé je NATO, které stojí pod komandem hexagonu a ten zase pod kuratelou Černého domu. Jisté je, že jde o kšeft, neb diktatura kapitálu stoji na válkách a padá s mírem, proto, je propaganda míru v EU a USA zakázána jako "neamerická činnost". Ale kdo ví jak by případná válka NATO proti zbytku Světa dopadla pro země NATO. Já závidím těm evropským zemím, kterým bylo diktaturou kapitálu povoleno být neutrální a mrzí mne, že mezi takové státy nepatříme. Vím, že bychom nijak v případě války svůj osud nezměnili a že už ze vzteku by nás NATO rozmydlilo, ale přece jen by po nás zůstala stopa morálního jednání a ne stopa masových vrahů a okupantů. V každém případe vítězem budoucí války bude žlutá rasa, obyvatelé Indie a Jižní Ameriky. Země EU sice z mapy světa nezmizí, ale zmizí vše živé a vše co až dosud v Evropě stvořil člověk. Bude to kus země na pár století k neužití, stejně jako Severní Amerika. Takže to ani pro kapitál nebude žádný velký požitek a ani na prožitek nebude zřejmě čas!

  OdpovědětVymazat
 20. Je fajn, že fandíte republikánům. Tak ať to vydrží, za čtyři roky si vezmou Oválnou pracovnu zpět.

  OdpovědětVymazat
 21. Pan Veselý si třeba také myslí, že Biden, čti Bajden, je zkratka pro BÁJečný DEN. Takže kdoví čemu vlastně drží palce, to jeden u těch moderních socdemáků neví.

  OdpovědětVymazat
 22. Pan Man Trumpa lakuje hodne na ruzovo. 1)Vojensko-prumyslovej komplex si skvele masti kapsy i za Trumpa, kterej obrovsky navysil vojenskej rozpocet a jezdil po svete a prodaval zbrane za miliardy Saudum apod. nebo je nutil "spojencum" z NATO, aby splinili procenta HDP. I my jim prispivame nakupem vrtulniku. 2)Uz za Obamy se prechazelo z velkych vojenskych operaci na drony (Jemen, Pakistan atd.), pripadne se zapojovali spojenci (Lybie, Syrie). Trump zadnou valku zdanlive nezacal a rozhodne zadnou neukoncil. Opakovane bombardovani Syrie, vrazda Suleimaniho, likvidacni sankce proti Iranu a Venezuele jsou jen ty nejkriklavejsi priklady valecnych aktu. 3) S Ruskem se mozna snazil zlepsit vztahy, ale sam se chlubi tim, ze nikdo v historii nebyl na Rusko tvrdsi. Totalne podlehl tlaku a podporuje vsechny sankce, vyhostovani diplomatu apod., aby vyvratil pomluvu o napojeni na Rusko. Pred prvni volbou mohly byt pochybnosti. Ale ve finale mezi nimi neni moc rozdilu. Jeden jde korporacim na ruku dobrovolne a druhy castecne pod tlakem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za váš post. Souhlas oni ti čeští fandové Trumpa jsou často nepříliš informovaní lidé.

   Vymazat
 23. Nechápu, proč jsou Amíci z voleb v takovém šoku. Jeden je za 18 a druhý za 20-2. Kde jsou ty časy, když měli prezidenta JFK.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.