Reklama

pátek 27. listopadu 2020

Soud v Pensylvánii zablokoval vyslání volitelů ze Demokratickou stranu na volební shromáždění, které má zvolit prezidenta USA

Ivan David
27. 11. 2020

Během soudního vyšetřování volebních podvodů, které soudními žalobami napadl tým právníků úřadujícího prezidenta Donalda Trumpa, vyplouvají na povrch právní vady amerického volebního systému, jaké si český volič zatím nedokáže ani představit. Soudkyně pensylvánského odvolacího soudu Patricia McCulloughová (obrázek) včera nařídila státu Pensylvania pozastavit oficiální vyhlášení výsledků voleb v tomto státu USA až do doby pravomocného rozsudku ve věci soudem projednávaného volebního podvodu. Pensylvánský guvernér za „Demokratickou“ stranu Tom Wolf chtěl včera oznámit výsledek, k němuž při sčítání dospěli volební úředníci. Podle něj měj v Pensylvánii zvítězit „demokratický“ kandidát Joe Biden. 

Podle informací sítě místních novin The Epoch Times chtěl guvernér rovněž jmenovat 20 volitelů za tento stát s 13 miliony obyvateli z řad „Demokratické“ strany. Soudkyně mu to závazným soudním příkazem zakázala. Podle zdůvodnění rozsudku nemohou být oficiální výsledky vyhlášeny dříve, než budou vyšetřeny a pravomocně rozhodnuty soudní žaloby na podvody při volbách. Bez toho nelze dna volební shromáždění vyslat ani volitele, kteří by při závěrečném aktu voleb 14. 12. 2020 měli zvolit prezidenta USA, jež má úřadovat od ledna 2021.

Soudkyně McCulloughová současně napadla žalobou k Nejvyššímu soudu i nejnovější novelu pensylvánského volebního zákona, která umožnila hlasování e-mailem bez dostatečného ověření indentity odesilatele. Pensylvánský zákon č. 77/2019, který umožnil hlasování e-mailem, je podle jejího podání k Nejvyššímu soudu v rozporu s Ústavou státu Pensylvanie i s Ústavou USA.

„Zákon 77 je doposud nejrozsáhlejší a nejzásadnější změnou volebního zákoníku v Pensylvánii, který je dosud implementován nelegálně,“ uvádí se v žalobě podané federální soudkyní k Nejvyššímu u soudu státu Pensylvánie. „Stejně jako u předchozích historických pokusů o nezákonné rozšíření hlasování prostřednictvím pošty podle zákonů, které byly zrušeny již od doby, kdy byl přijat zákon o nepřítomnosti vojáků z roku 1839, je zákon č. 77 dalším nezákonným pokusem o zrušení omezení hlasování nepřítomných předepsaných v Ústavě státu Pensylvánie.“ uvádí v žalobě Soudkyně McCulloughová. 
 
Takovou změnu volebního práva podle ní nelze provést bez předchozí změnu Ústavy.
Novelu volebního zákona, která umožnila e-mailové hlasování bez ověření totožnosti hlasujícího prosadil ve státním Kongresu guvernér spolu s členskou Sněmovny reprezentantů za „Demokratickou“ stranu Wandou Loganovou. 
 
Možná se Vám zdá divné, proč se poslanec Evropského parlamentu zvolený za ČR zabývá detaily volebního práva v USA.
Paradoxně ve stejný den, kdy v Pensylvánii federální soudkyně McCulloughová napadla žalobou k Nejvyššímu soudu kvůli protiústavnosti zákon umožnující volit přes e-mail, doporučoval francouzský zpravodaj zprávy o volbách v EU Pascal Durand z frakce RENEW zavést e-mailové hlasování i při volbách do Evropského parlamentu. Přispělo by to podle něj k ještě „vyšší volební účasti“. Ve své zprávě rovněž konstatoval, že voliči poslance Evropského parlamentu volí podle národních zákonů svých zemí. Unijní právo předepisuje pouze, že musí být použit systém poměrného zastoupení. Detaily však ponechává na vnitrostátní úpravě. Zpravodaj by to chtěl změnit a zavést jednotný unijní volební kodex. Ten by chtěl obohatit řadou novinek hlasování na dálku. 

Spolu s ostatními členy frakce Identita a demokracie (ID), v níž působí i europoslanci zvolení v ČR za SPD, jsme návrh jeho zprávy odmítli. V ČR propagují různé formy korespondenčního hlasování – včetně elektronické volby přes tablety a mobilní telefony Piráti. Na příkladu z USA mžeme vidět konce, k jakým by to mohlo vést.

Podle dosavadního úředního sčítání bylo v Pensylvánii z více než 2 milionů hlasů započítaných jako korespondenční hlasy zasláno téměř 300 tisíc fomou e-mailu bez spolehlivého ověření odesilatele. Asi 80% těchto „hlasů“ bylo pro kandidáta „Demokratů“ Joe Bidena. Podle součtu, který se guvernér chystal vyhlásit jako oficiální výsledek voleb měl vyhrát „demokratický“ kandidát o asi 80 tisíc hlasů.

16 komentářů :

 1. Trump odpověděl na otázku, jestli je ochoten opustit Bílý dům

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020112712852177-trump-odpovedel-na-otazku-jestli-je-ochoten-opustit-bily-dum/

  OdpovědětSmazat
 2. Demokracie v praxi, jdu volit tolikrát, kolikrát chci. To by bylo, abych ty volby nevyhrál.

  OdpovědětSmazat
 3. Demokracie je hračka pro bohaté.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Volby v USA připomínají starý vtip. Situace v RUANDA URUNDY je vážná soudruzi, ale my tam s ní zatočíme, tak, že se budou všichni moc divit!

   Smazat
 4. Demokracie stejně jako anarchie nemá žádný základní pevně definovaný kánon (normy, pravidla, měřítka), odkazuje se jenom na nereálné od života odtržené bludy o volbách, politické soutěži a zástupcích lidu, a proto si tuto ideologii může vykládat každý po svěm (lidově, sociálně -demokraticky?, křesťansko -demokraticky?, liberálně, totalitně, debilně ...)

  Naproti tomu pravé křesťanství, socialismus a komunismus vytvářejí pevný kánonický společenský funkční systém (s kánonem stanovenými základními normami, pravidly a jednotným měřítkem pro všechny), který je hoden lidských bytostí ...
  Kdežto chaos a "politická soutěž debilů" v demokracii toliko pro hovada dobrá jest ..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16.01
   Jo. To má fašismus a islám nastavený rovněž, onen "pevný kánonický společenský funkční systém který byl hoden lidských bytostí"...
   Otázkou pak zůstává, jakou hodnotu měli a mají v těchto společenských systémech lidské bytosti.
   P. s. Větší demagogickou hovadinu jsem již dlouho nečetl. Snad jen Indický běžec, Honolulu, a pár anonymů dosáhlo takových výšin.

   Smazat
  2. I socialismus a křesťanství mají mnoho výkladů a mnoho forme, které spolu po staletí bojovaly.

   Smazat
  3. Milane, musím se trochu zastat Maxima.
   Těch demokracií je opravdu "neúrekom", aniž známe jejich podstatu a hlavně kladné výsledky trvalejšího charakteru. Možná proto ta rozpolcenost společnosti, která je ta pravá.
   V těch "Vůdcovských" bylo riziko odvolání Senátem i v Římě.

   Navrhněte model pro 3. tisíciletí.

   Smazat
  4. 21.50 Milane,
   hoden lidských bytostí je takový společenský systém, který měří všem stejným metrem a lidi vede ke spolupráci, to současné demokracie bohužel nesplňují ..
   Současné demokracie, fašismus a islám jsou systémy elitářské, s kánonem -ideologií, který měří různým metrem "elitě" a plebejcům ..

   Pravé křesťanství, socialismus a komunismus si na "rovnost lidí" nehrají jako hloupé současné demokracie kapitalismu a další idiotologie ...

   Lidská rovnost v nárocích i povinnostech a vzájemná spolupráce přiznivců uvedených neelitářských křesťanských, socialistických a komunistických ideologií byla a je i prakticky realizována ..

   Smazat
 5. Trump jako "chyba v Matrixu" .-) ? Pak musí být zastaven! To by tak hrálo, aby si každá země dělala, co sama chce...

  OdpovědětSmazat
 6. Justice v USA funguje jako celý státní systém závislý na finančním kapitálu. Hra s montováním se justice do voleb je ale dle mého soudu vrcholem úpadku. To se američanům opravdu nemusí vyplatit. I my máme svou justici která třikrát po sobě osvobodí odsouzené za kradení v Pražském dopravním podniku a vrátí jim peníze.Přitom proti kamarádům Richtiga svědčí korunní svědek z jejich prostřední i pořízené odposlechy.Tohle není jen jeden případ. Takových je mnoho a vždy se jedná o boháče nebo vysoké politiky nebo jejich mix. Česká justice má vysoké platy ale odvádí příliš často mizernou práci.

  OdpovědětSmazat
 7. Karel Kryl: „K demokracii mají nejdále ti, kteří jí mají plnou hubu“.

  OdpovědětSmazat
 8. Proslov o demokracii.
  https://www.youtube.com/watch?v=8vaUMnnRGxs&feature=emb_logo

  OdpovědětSmazat
 9. To hlasování v Pennsylvanii nebylo emailem, ale mail-in, tedy poštou...

  OdpovědětSmazat
 10. Tady je důvod, proč je Amerika zemí iluze a kam směřujeme.
  Spojené státy americké, země založená s „tajným osudem“.
  https://beforeitsnews.com/new-world-order/2020/11/heres-why-america-is-the-land-of-illusion-and-where-were-headed-3-9464.html zajímavé čtení - celý článek i s odkazy

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.