Reklama

čtvrtek 5. listopadu 2020

Syrský žoldák zadržený v Náhorním Karabachu vypověděl...

Ivan David
5. 11. 2020


Už několik dní probíhají útoky ázerbájdžánské armády za pomoci sil dodaných Tureckem na město Shushi, které má zásadní strategický význam na hlavní přístupové cestě do Stepanakertu.
Jak uvedla mluvčí ministerstva zahraničí Anna Naghdalyan, dne 3. listopadu ozbrojené síly Ázerbájdžánu znovu bombardovaly civilní infrastrukturu měst Stepanakert a Shushi pomocí kazetové munice Smerch. Zaměřili se zejména na Středisko zdravotní péče o matku a dítě ve Stepanakertu. Mezi civilisty jsou oběti.


Ázerbájdžánské ozbrojené síly opakovaně útočí na zdravotnická zařízení a jiné civilní cíle se zřejmým úmyslem vojensko-politického vedení způsobit maximální škody civilnímu obyvatelstvu Arcachu, zejména ženám a dětem daleko od frontové linie. Bylo zjištěno, že ázerbájdžánská armáda užívá nového typu kazetových bomb určených k zapalování objektů na širším území. Použití těchto bomb zakazují mezinárodní úmluvy. 


V bojích byl zadržen zajatec naverbovaný v Sýrii v provincii Idlib pro boj proti Arménům. Jde o dvaatřicetiletého negramotného arabského zemědělce Youssef Alabet Al Haji, otce pěti dětí. Je podezřelý z mezinárodního terorismu podle článku 389. Naverboval ho jeho známý pro boj v Ázerbájdžánu za peníze. Řekli mu, že jde o "vojenské cvičení" za 2000 US dolarů měsíčně. Manželka a otec byli proti.
Řekli mu, že tam budou muži ze sousedství. Na základně bylo asi 500 mužů, syrských Arabů. Kdo by odmítl nabídku, byl by střelen do nohy a nemohl by se vrátit. Vybraných 500 můžů odjelo 10 autobusy. Bratr známého teroristy Abu Hamsy jim žekl, že 500 mužů odjelo už před nimi. Cestovali přes Turecko na civilní letiště, kde je turečtí vojáci naložili do dvou letadel s tureckým označením. 

Přistáli na civilním letišti, kde přestoupili do velkého letadla označeného ázebájdžánskou vlajkou a 18. 10. přistáli v Ázerbájdžánu, kde je naložili do autobusů v doprovodu tureckých a ázebájdžánských vojáků. Dostali čísla na přívěšcích na krku a s nimi byli vyfotografováni, dostali uniformy a zbraně, ruské samopaly a ostřelovací pušky. Turečtí důstojníci měli neprůstřelné vesty, ale oni ne.
Dostali vojenský výcvik a instrukci, že nemají šetřit nikoho, všichni Arméni mají být zabiti. Každý kdo setne Arménce, dostane prímii 100 US dolarů za každého. Dostali na to dlouhé nože. Kdo měl strach, dostal léky proti strachu. Viděl, jak je Ázerbájdžánci dostávají. Pak byli se 150 dalšími muži odvezeni pickupy a dál šli na bojovou linii pěšky.  

Dostali rozkaz obsadit arménskou vesnici, pobít všechny obyvatele a vojáky. "Oni na nás začali střílet  také z minometů. Patnáct z nás bylo zabito.Útok se nezdařil a my jsme uprchli do hor." Nebyl zraněn. Zabloudili, ale nalezli je Ázebájdžánci, kteří je tam přivedli. Eskortovali je, ale začali na ně střílet Arménci. Byl zraněn. Zůstal tam pět dní. Nikdo mu nepomohl, vydal se k arménské základně. Arméni mu zdálky ukazovali, aby se nebál. Ošetřili ho a dali mu vodu a jídlo a ujistili ho, že mu neublíží. "Ať jim bůh požehná." chce jim poděkovat. 

"Bylo špatné sem přijít, Arménci jsou mnohem lepší lidé, než jsme si představovali." Dobře se o nás starali." Radil by každému, aby se nenechal zlákat penězi a nejel do Ázerbájdžánu bojovat proti Arménům, ani kdyby měl žít v chudobě. Azeři říkají Arménům "nevěřící", ale sami jsou nevěřící. "My jsme byli nevěřící, když jsme přišli bojovat proti dobrým lidem."

20 komentářů :

 1. K tomuto článku bych jen doplnil, že docela nedávno zpravodaj ČT v Istanbulu omlouval a zlehčoval činnost těchto Tureckem dovezených džihádistů, že prý to dělají "jen" pro peníze a tudíž jsou zřejmě nějak méně nebezpeční, nežli ti, co to dělají zadarmo. K tomu už není co dodat. Ono totiž i většina těch řezačů hlav v té Sýrii to dělala za žold..

  OdpovědětVymazat
 2. Proč už vojska NATO nebombardují Turecko ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A proč Putin nereaguje a také drží hubu.

   Vymazat
  2. Protože "vojska NATO" jsou až příliš často právě na straně těchto hrdlořezů (Bosna, Libye, Kosovo, Sýrie..)

   Vymazat
  3. 17;19
   A kdo myslíte, že toho podurčence financuje?!

   Vymazat
  4. Ve finále nejspíše majitel FEDerak Reserve System tiskárny - resp. majitelé těch 12 NEZISKOVÝCH bank...

   Vymazat
  5. K 17:44 Putin už reaguje, ale nebylo by vůbec taktické vyzradit to. Do Arménie přilétají dopravní letadla plná výzbroje i munice. Lodě v Kaspickém moři jsou v pohotovosti a Vagnerova armáda už operuje i v Karabachu. Arméni v Karabachu používají ruské vlajky v místech, kde nechtějí, aby byla napadána. Azerbajdžán už začíná RF vyhrožovat...

   Vymazat
 3. Vondruška: Multikulturalismus – dinosaurus, který vlastně nikdy nežil

  https://megazpravy.cz/vondruska-multikulturalismus-dinosaurus-ktery-vlastne-nikdy-nezil/

  OdpovědětVymazat
 4. Jeho rodinu vybijou do poslední nohy, za to že vypovídal.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. On je tak naivní, že to vyžvanil, ale oni to neměli zveřejnit.

   Vymazat
 5. 17;19
  Proč by mělo NATO bombardovát svého partnera.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18.54 Právě proto , musí vyčistit své řady !

   Vymazat
 6. Mezinárodní úmluvy platí, pokud to vyhovuje sylnějšímu.

  OdpovědětVymazat
 7. Humanitární pomoc z Ázerbájdžánu i Arménie putuje na frontu souběžně s novým střelivem. Nebylo těm lidem lépe za socialismu? Jen aby to nebyl jen polygon pro řešení situace na východě Ukrajiny.

  OdpovědětVymazat
 8. Přece euroatlantické hodnoty musíme k těm machometánům dostat. Putin čeká na situaci až to pro něj bude užitečné. Nebo si myslíte, že podporovat svého nepřítele je vždy výhodné.
  Dočkej času, jako husa klasu.

  OdpovědětVymazat
 9. 18:54 To jste udeřil hřebík na hlavičku, protože by mu měly v rámci dohod přijít pomoct bránit šiřitele euroatlantických hodnot. Přece jiné do spolku neberou. Prostě humanitárně bombardovat nebo zkroutit ruce. Poraďte. SNB.

  OdpovědětVymazat
 10. Rusko může na základě dohody chránit Armenii na jejím území. Náhorní Karabach je území Ázerbajdžánu. Proto Rusko nemůže zasáhnout,byť tam žijí Armeni.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak tak. Turek tam kali vodu a ma tam sve zoldaky ze Syrie. Vsechny spojence i nespojence nastval, bojuje na 3 mistech a vrta vsude po surovinach.
   Jsem zvedav jak dlouho jeste bude svet srat. Ty Bozi mlejny se nejak zasekly.

   Vymazat
 11. No jo turek založil islámský stát a teď používá jeho pohrobky k šíření islámu. Pasák měl štěstí že to přežil.

  OdpovědětVymazat
 12. Doporučuji VŠEM vyhledat si: vyvoj_nabozenstvi_ve svete_1946-2O19.mp4

  Budete zírat... ta grafika je ... no, uvidíte sami

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.