Reklama

pondělí 16. listopadu 2020

Turecká armáda nacvičuje vylodění na řeckých ostrovech

Ivan David

16. 11. 2020Uplynulo jen pár dní od skončení jedné války, v níž se turecká armáda účastnila po boku Ázerbajdžánců agrese proti Arménům v Arcachu, a Turci už se připravují na další. Během víkendu turecké námořnictvo a armáda nacvičovali vylodění. Cvičení se sice odehrálo na tureckém pobřeží, je však celkem jasné, že tam se asi nechystají.

Aby bylo jasné opravdu každému, kam hodlá turecký prezident Recep Erdogan armádu vyslat, pronesl turecký ministr obrany Halusi Akar u příležitosti cvičení projev, v němž opakoval požadavek, aby Řecko demilitarizovalo 16 ostrovů nacházejících se poblíž Turecka.


V projevu proneseném před vojáky, který citoval deník Sözcü, se odvolával na Lausannskou mírovou dohodu z roku 1923, která stanovila hranice Řecka a Turecka. V této dohodě, která ukončila 1. světovou válku mezi poraženou Osmanskou říší a západními spojenci, bylo stanoveno, že ostrovy v Egejském moři připadnou Řecku, ale nebudou obsazené stálými vojenskými posádkami.

Turecký prezident Recep Erdogan přitom v roce 2019 veřejně oznámil, že Turecko od Lausannské mírové dohody odstupuje. Současně jménem Turecka vznesl územní nároky nejen na těchto 16 ostrovů, které náleží Řecku, ale i na desítky dalších nejen v Egejském moři. Turecko požaduje odstoupení řady ostrovů až k k Itálii.

Řecká vláda vyslala na ostrovy armádu v reakci na pokus o námořní invazi migrantů, kterou letos zorganizovaly turecká armáda a policie. V oblasti hlídkuje početná námořní flotila, která zabezpečuje mořskou hranici proti průniku  člunů s migranty. Na ostrovech je jistí pozemní armáda.

Během doby, kdy je tureckým prezidentem Recep Erdogan, Turecko vojensky napadlo Sýrii, Irák, Kurdistán, který vyhlásil nezávislost na Iráku v roce 2017. Letos se turecký expediční sbor zapojil po boku džihádistů z vlády národní shody (GNA) samozvaného premiéra Faíze al-Sarrádže do bojů v Libyi. Útokem tureckých raket na pozice Libyjské národní armády (LNA), jíž velí polní maršál Chalífa Haftar, bylo ukončeno příměří vyjednané OSN.

Turecká armáda se účastnila i války o Arcach, který je u nás znám i pod názvem Náhorní Karabach. Podle zpráv z místa plány ázerbajdžánské agrese proti Arcachu připravili turečtí generálové, kteří rovněž veleli vojenským operacím v poli.

Z tohoto výčtu je jasné, že dokud nebude turecký prezident Recep Erdogan s pouty na rukou předán Mezinárodnímu trestnímu soudu (ICC) v Haagu, aby se zodpovídal z válečných zločinů, které nařídil, nebude v Evropě a jejím okolí naděje na dlouhodobý mír.

34 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Turecko nemá zdroje na neoosmanskou říši. Nemá zdroje, ani tzv. lidské, pro válčení na více frontách. Erdogan zlikviduje velmi efektivně Turecko sám

   Smazat
 2. Že by nácvik internacionální muslimské pomoci?
  A zvací dopisy již byly na sev. Kypru zestylizovány?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na severu Kypru už turecká armáda - formálně na ochtanu tamních Turků. Tedy dělá to, co dělalal armésnká armáda v Karabachu, kde chráínila místní Armény. A Erdogan to odsuzoval jako okupaci. Rozdíl je snad jen ten, že Arménie Karabach neuznala jako stát a Turecko Severokyperskou republiku uznalo. Jenže mimo Turecka ji nikdo neuznává. Pro svět je území Kypru de iure jednotné. Už si brousí zuby na další cíle. Včera Kurdové, dnes Arméni a zítra Řekové?

   Smazat
 3. Předán nebude, protože s ním mají ještě velké plány.

  OdpovědětSmazat
 4. Tak by si řekové měli nacvičit použití napalmu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:36
   Co to melete, proč by měl někdo používat napalm ?? Co je tohle za názor.

   Smazat
 5. Ať zase Putin prodá Turecku zbraně. Ruská hloupost je nekonečná.
  V podstatě dnes Rus svojí agresivní politikou podporuje Turka v jeho vojenských choutkách.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jediný hlupák, který na těchto stránkách dlouhodobě diskutuje, jste vy "vážený". Zřejmě vám to nevadí...

   Smazat
  2. 17:13
   Vy budete ten blb, co si libuje v jednotných názorech,asi zvyk z doby před 89 rokem. Soudruhu, máme svobodu slova,smiřte se s tímto, ono vám nic jiného nezbývá.

   Smazat
  3. 17:13
   Nějaký argument, místo nadávek by bylo lepší.
   Ale argument se hledá špatně, co.
   Chudoba dnes nuti rusa prodávat zbraně po celém světě. Na tomto nic nezměnite, ani nadávkama.

   Smazat
  4. Rusko je dnes již po několik let největší exportér obilí na světě, vyváží víc něž Kanada a USA a za export obilí trží Rusko podstatně více než za export zbraní!!Takže tupé kecy o tom, že chudé Rusko musí vyvážet zbraně jsou pouze směšné a trapné !!

   Smazat
  5. 17:57 Brzy pochopíte, že chudoba cti netratí a že jde o to jak snížit spotřebu zvrhlých zdegenerovaných parazitů na únosnou míru. Planeta Země má vlastní život, buď se naučíme to respektovat, nebo nás planeta eliminuje jako zbytečný živočišný druh.

   Smazat
  6. 16:51 Hlupák nezná míru a když mu dáte dostatek toho co mu chutná, tak bude žrát až se zničí sám. Moudrý člověk hledí omezovat své potřeby a hlupák nemá nikdy dost.

   Smazat
 6. Tady byl před nedávnem článek, který pomloval a dehonestoval pana Havla.
  Dnes čtu na Novinkách, že občané s velkým náskokem považují pana Havla jako nejlepšího polistopadového prezidenta.
  Tak jako vždy,se zde jen odporně lže. Že se vy místní Mazalové nestydíte.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Protože byl první prezident po Listopadu a první prezident ČR a symbol Sametové revoluce, mají s ním spojené dobré vzpomínky. Kdyby měli rozebrat podrobněji jeho politiku, už by ji asi tak dobře nehodnotili. Ve většině zemí je sklon prvním prezidentům vše odpouštět, protože byli první.

   Smazat
  2. První byl Masaryk! Havel byl jen opereta pro hloupé bez vkusu.

   Smazat
  3. 17:48 Samozřejmě pro miliardáře a jejich poskoky to je velká ikona pro nás jen venca láhváč.

   Smazat
 7. Nechápu, jak ještě dneska někdo může velebit kulisáře, opilce a velezrádce Havla, když jsou známy všechny okolnosti...Havlova rodina a gestapo
  https://www.email.cz/web-office/pvfQVLs0p_lMeUnAr2_he8TJc5ZSkNlTz6gQnaBpvk2G6Tdzekp4dbEEu849EEfa-BzTykQ/Zden%C4%9Bk%20Sp%C3%A1lovsk%C3%BD%20vstoupil%20do%20historie%20sv%C3%BDm%20soudn%C3%ADm%20sporem%20s%20prezidentem%20V%C3%A1clavem%20Havlem%20za%20%C4%8Dl%C3%A1nky.docx

  OdpovědětSmazat
 8. Havel byl jednoduchej kulisák a humanitní ochlasta uctívaný SSA. Ti mu až tak nedůvěřovali, podmínkou jeho prezidentování byl dohled kancléře Trautumberka. Světovej učitel byl Klaus a odborník na odklánění státního majetku...Havlovi šlo o to, aby "privatizace" u nás, ve smyslu rozkradení a devastace, se zúčastnil pouze západní kapitál. Proto se oba Vendové moc nemuseli! Byl Václav Havel nejen homosexuál, alkoholik, ale navíc i levoboček, tedy parchant? Jeho pravý otec měl být příbuzným Václava Marii Havla

  Degenerovanost posledního prezidenta komunistického Československa je patrně vysvětlena, jelikož jeho otec nemá být Václav Maria Havel, nýbrž Josef Havel, který má být společným otcem Jaromíra...
  Zde jsou ta videa se Sorosem jak vypravi o Vaskovi-saskovi ,dost sokujicí
  https://www.youtube.com/watch?v=4zyn9-TpbKM I
  Americkej pucflek běhá v převleku po Hradě a všichni se musí chechtat jeho stupiditě: https://www.facebook.com/pavel.hasenkopf.5/posts/2583544791697496
  https://www.expres.cz/praha-6-lavicka-vaclava-havla-alter-eg.. .havloidé nedají pokoj.

  OdpovědětSmazat
 9. 20:57
  Jenom jedno, jste totální ubožák, více nesmyslů jste nevymyslel ??
  Vy jste byl Havluv pohlavní partner, že o něm píšete jako o homosexuálovi. Chudáčku .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:40- ale já v tomhle Sorosovi věřím, Havel byl idealista, tedy svým způsobem maskot. Vy jste byl IN, abyste vyvrátil fámy o jeho sexuální nevyhraněnosti?

   Smazat
  2. Havel byl tuze "veselý" člověk a když se "zboural" tak měl rád všechny bytosti i Sašu Vondru, s kterým byl podle zlých jazyků nachytán na švestkách!! Jenom bych poznamenal velice důležitý fakt, že opravdu není podstatné jak kdo "řádil" , když byl v lihu, ale u Havla jsou doložitelné těžké "přešlapy" , když byl prezidentem a to mu odpárat nelze!! Nějaké drobné "lihové" sexuální aférky jsou tak dobré pro zasmání, ale to je asi tak všechno!! Ještě bych podotkl, že Havel měl obecně velmi "mlsné" přirození a těch ženských , které "skolil" , i když byl ženat, byl také obrovský zástup, ale to mu nijak nevyčítám, a když ho měly ženské rády , tak si holt užíval!! Nikomu tím neubližoval, tak co, žádný problém a Olga mu to trpěla, také měla sama nějaké "bokovky" , když byl v base!! Pravda a láska "vítězila" nad lží a nenávistí!! Havlovi "veselé" výstřelky je to poslední, co bych mu vytýkal!!

   Smazat
  3. Jsa pamětník , tak v divadle Na zábradlí , kde Havel dlouho pracoval i jako "jevištní technik" ,čili kulisák a tam měli společnost, které říkali velice trefně "koloprc" a tam byl Havel znám pod přiléhavou přezdívkou "medvídek lízal" a ženské části této společnosti velice ceněn pro zálibu v dlouhém orálním sexu!! Zase se nijak nad Havlem pro tyto záliby nepohoršuji, spíše , když je dnes ten svátek, tak se musíme také něčemu zasmát, když je to ale celkově trochu k pláči, celé ty výsledky a důsledky "hadrákového" podvodu po 31 letech!!!!

   Smazat
  4. 11:52
   Tak se vy blbečci konečně dohodněte,jiní zoufalci tady píší, že pán Havel byl buzerant a najednou další trouba píše že lízal holkám dírky. Tohle jen dokazuje lež, zoufalost a naprostou hloupost místních hlupáků jako jste vy.
   Jinak,vy neližete ženám ty krásné chamtivky půlené.??
   Vaše chyba, potom nezáviďte druhým.

   Smazat
  5. 11:33
   Vy jste jen velký idi. Chudák Čmaráte jen bláboly,nesmysly, lež o panu HAVLOVI.
   Vy jste s ním žil,trávil volný čas, pokud píšete tak zasvěceně o panu HAVLOVI??
   Jste jen ubohý- hlupák, který jen papouškuje proruské weby.

   Smazat
  6. 15:15 a dvojník 15:24- nechci se rochnit ve vaši diskuzi ale jisté je, že V.H. byl alkoholik a volnomyšlenkář "květinové"doby. Vaše obhajoba jeho cti je stejná, jako jiných, poklesků svatých otců.

   Smazat
  7. 18:37
   Podle čeho soudíte, že byl pan Havel alkoholik ??
   Já s ním viděl bezpočet záběru a nikdy ani náznak nějaké opilosti.
   To tady máme jiného kujona, jistě ho budete znát, nějaký Zeman,ten se málem poblil u korunovačních klenotů
   Na pana Havla,jako jednoho z největších Čechů budou lidé vzpomínat eště za stovky let. Na komouše a fašouny, se bude.vzpominat jako na nejhorší mor.

   Smazat
  8. 19:13-Patrně jste neznal "chartisty" z venkova, pohybující se ale poblíž V.H. Známé jsou zásahy jeho 1.ženy, neustále hledající jeho ukrytý alkohol. Tajené úrazy V.H. na cestách po světě také jsou dostatečně známy. Že Zeman má také blízko k alkoholu Vám neberu. Jen Vám ještě připomínám, že to byla Havlova rodina, která měla blízko k fašistům, o Zemanovi je mi známo, že byl několik měsíců členem KSČ v roce 1968.
   Já ač ateista jsem v té době byl 2 měsíce členem ČSL.

   Smazat
  9. 20:18
   A vy pane Povolný, pokud vás odsoudí za to, že váš otec někoho zavraždil, jak rozsudek přijmete.
   Asi stejně jako Havel,kdy jeho rodina spoluprácovala s fašounem a to, kdoví jestli.

   Smazat
  10. 21:21- Slováci říkají-aká matka, taká Katka. Rozhodně výchova v rodině je rozhodující faktor osobnosti potomka, byť se v "klackovském věku autoritě vzpečuje.

   Protože otec nikoho nezavraždil, neumím Vám odpovědět, jak bych to přijal. Rozhodně žádný soud na světě nepřenáší konkrétní trest na dědice. Havla nesoudil nikdo za spolupráci s fašisty ale s CIA. Odměnou mu byla busta a trapné foto v objetí Bushe ml.

   Smazat
 10. 22:16
  Povolný, měl jsem vás za chytřejšiho,tím blábolem o spolupráci Havla s CIA, jste ukázal co jste za hlupáka.
  Jako dukaz spolupráce má Havel bustu v kongresovém centru.
  Tohle jste vymyslel sám,nebo jste vyčetl z Aronetu nebo sputniku ?? Opravdu velkou inteligenci neoplýváte.
  A ješte se zeptám,jak se ta údajná spolupráce projevila.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:41-Hlupák nebo angažovaný jste Vy. Na jedné straně souhlasíte s angažmá Rusů pro Trumpa a obráceně se nic neděje?
   Tak zkráceně. Utečence vždy se snaží získat tajné služby. Tak se vytvořila "Svobodná Evropa". Přes ni se vytvořila síť intervenčních médií. Koordinátorem byly tajné služby pod vedením CIA.

   Financování Havla z této strany jsou průkazné, napojení CIA se "Svobodnou Evropou" také.

   Aronet ani Sputnik nečtu, k mému chápání mi stačí, co mi řekne/neřekne "naše Čt. Tak jako v Rudém právu.

   Dokonce ani moc nebrouzdám Netem, abych si nezaplevelil kapacitu svého mozku a schopnosti logického myšlení. Stačí?

   Smazat
 11. Havel, to už je jen historie. Já teď přemýšlím jakou Gliwitzi si vymyslí Erdogán.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.