Reklama

úterý 24. listopadu 2020

Turecko dobývá ropná pole v Sýrii

24. 11. 2020
Turecký útok na Sýrii se speciálními silami a žoldáckými islamisty - bombardování severně od Rakky.Turecká armáda zahájila rozsáhlou ofenzívu jižně od zóny v severní a severovýchodní Sýrii, kterou okupovala v roce 2019 během rozsáhlé ofenzívy, která skončila po regionu Afrin a oblasti, která sahala téměř k iráckým hranicím.

Turecké speciální jednotky a obrněné jednotky ve spolupráci s tureckými okupačními silami v severní Sýrii a pro-tureckými islámskými žoldnéřskými jednotkami obléhaly a obsadily město Ain Issa Ain severně od města Raqqa, které se dříve vrátilo pod kontrolu syrské vlády.

Útoky dnes pokračovaly v oblastech severně od Rakky. Turecké síly spálily celé osídlené oblasti a prováděly cílené nálety na syrskou armádu a protiturecké syrské národní organizace.

V posledním čtvrtletí prováděly turecké speciální jednotky koordinované a „trvalé“ operace severně od Rakky. Je to poprvé, co se Turecko dostalo tak blízko k Raqqa, což se zdá být jeho strategickým cílem, protože v regionu jsou ropné vrty a bohatá ropná pole.

33 komentářů :

 1. Až se ty hajzlové pustí do Ruska to jim to srazí vaz ta válka už mohla být dávno ukončena.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Do Ruska se nepustí, ti bojují jen se slabšími stejně jako euroatlantický psychopatický elitarismus.

   Vymazat
 2. Rusko před několika lety hovořilo o konci války v Sýrii do Vánoc, ale ti velkohubi ruští nýmandi neřekli do kterých. Dnes díky Assádovi a Putinovi zemřelo více jak 550 000 civilistů. Jen doufám, že tito dva váleční zločinci stanou před soudem v Hágu, stejně jako srbský zločinec Miloševič.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opět trolíš, nenávistný psychouši?!

   Vymazat
  2. Před soudem by museli skončit nejdříve američtí prezidenti. Rusko "přejede" omylem pár desítek tureckých vojáků, protože byli na pozicích na kterých neměli být podle dohody, a bude konec. Turecku natrhli žaket v Ázerbajdžánu, nedopadlo to podle Turecka, ale podle Ruska. Putin jim to zatrhne, stejně jak jim zapálil stovky cisteren s ropou do Turecka.

   Vymazat
  3. Tomu už nepomůže ani svěcená.

   Vymazat
  4. Dvořák, proč lžete, tohle je oficiální číslo mrtvých v Sýrii. A že je Asad s Putinem vrah civilistů ví každý rozumný,jen proruští hlupàci si pravdu nepřiznají

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  6. Pan Dvořák nelhal, nenávistný psychouši, protože nic netrvdil. Lhářem je tu ten, kdo vinu za válečné ztráty na životech přisuzuje nesprávné válčící straně.

   Asad neposlal žoldáky z celého světa, aby pod vlajkou islámu ničili Sýrii. Neplatil je, nazásoboval ani neorganizoval. Nedělal to ani Putin.

   Není jasné, jaký člověk může poctivě říci, s úctou k jiným i k sobě samému, že Rusové jsou v Sýrii pátým rokem pomalu bez výsledku.

   Jen pro vaši informaci, zřejmě vám to stále uniká: západní propaganda, stejně jako vaše trolení, jsou do té míry debilní, že prostě nemohou fungovat. V tom se musíte hodně zlepšit, pokud chcete uspět. Prozatím jen urážíte inteligenci Člověka - našeho živočišného druhu. A škodíte jenom Západu.

   Vymazat
  7. V léčebně v Bohnicích uveřejnili výzvu, že jim utekl těžký psychopatický pacient. Myšlení má zakrnělé na úrovni chcípající opice, jméno prý nemá, ale myslí si, že je jako Železný z ČT. Prý mu často v léčebně pouštěli na uklidnění ČT, takže začal papouškovat jejich bláboly o Rusku a hlásit se k nacismu. Kdo si myslí, že je to ten chudák Unknown, co sem denně píše? :-))

   Vymazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  9. Pane, vy jste ale, však víte, co.

   Vymazat
  10. Pane Dvořáku, prosím, kdo je ten Unknown? Něco mi říká, že znamená neznámý - anonymní. A ti sem nesmějí.

   Vymazat
  11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 3. Každá válka je svinstvo - a ta v Sýrii,též. Kdo připravil
  půdu pro válku na Středním východě ? Kdo tam určil hranice, mezi islámskými fanatiky,Araby,Peršany,Turky,Kurdy atd ?
  Byli to Frantíci,Angličané a Turci. Všechny války byli spuštěny za použití stejné technologie a sloužili k především k vykradení zásob ropy, utrácení miliard za zbraně a zkoušení zbraní. Léta tam jsou usazené armády velmocí včetně USA a Izraele. A co se dělo ? Jen to bombardování, kradení a kšefty se zbraněmi financované
  Arabskými státy co vlastní ropu. Je to typická postkoloniální řežba o vliv a ropu bez ohledu na cokoliv.
  Statisíce mrtvých jsou všude kde se válčí - v bývalých koloniích. Odtud pocházejí i ti uprchlíci co pozvala Angela do Evropy a jejich proud organizuje Erdogan protože může
  vydírat do nekonečna.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tomasi, to už nikdo nechce vracet, je to politicky moc náročné hledat příčiny rovných hranic kolonií napříč etniky a současnou politikou post koloniálních mocností. K tomu je nedonutíte.

   Vymazat
 4. Tak se ptám, proč nezasáhne proti Turkovi ta ruská,neporazitelná, statečná,udatná, mírová armáda,kde ještě dnes nemá ponožky, ale staré smradlavé onuce.
  Co ti ivani mohou dělat, pokud Turkům prodávají zbraně.Ruskou svoloč má svět totálně na háku. Nedůvěryhodnou, prolhanou pakáž nikdo nebere vážně. Ve světě takové nechtěné zlo.
  Pouze sankce na vše, donutí tyhle MONGOLY k poslušnosti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jenom bych se možná zmínil o panu "Unknown", což je podle mého názoru takové " něco uslintané v rohu"!! Ten člověk je za hranou psychické patologie, protože jde zřejmě o duševního "onanistu", který se ukájí při představě, jak budou lidé naštváni, když si přečtou jeho provokatérské cinty, jinak to nevidím a myslím, že mám dostatečně objektivní úsudek.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 5. 16:56 Neptej se , nemas na to hlavu, nepochopil by jsi to...radeji pozdravuj rodice..

  OdpovědětVymazat
 6. Jen by mně zajímalo, zdali by nešlo to politováníhodné hovádko boží (Unknown), s totálně vypucovaným mozkem, zablokovat. Jde to o, že ten nemocný šupák naplňuje do písmene, podle dnešního "demokratického" zákona, přečin "Předsudečné nenávisti", za který lze dnes vyfasovat demokraticky až 15 let. Není vyloučeno, že tyto projevy chorobného mozku by někdo "nealternativní" mohl obrátit proti NR.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemá praktický smysl blokovat trola. Jen zi založí nový účet a začne znovu.

   Není takticky správné jej blokovat, protože ten trol vlastně pracuje pro nás. Jen o tom, bohužel pro něj neví a nebude to vědět, i když mu to řeknete. Jen ať pracuje.

   Jste nesmírně naivní, pokud předpokládáte, že přečin Předsudečné nenávisti lze v současném českém státě aplikovat nestranně, padni komu padni. Speciálně proti Rusům je za vlády havloidů i za vlády Babiše dovoleno téměř cokoli.

   Hovádka boží vědí o své beztrestnosti a proto se aktivně zviditelňují. Ničí pomníky a hanobí válečné hroby. Odmítají obsluhovat Rusy a házejí tak do koše, s posvěcením soudu, zákony o ochraně spotřebitele. Právě zaručená beztrestnost je to, co je pohání.

   Všechno zlé je k něčemu dobré, máte možnost poznat protivníka.

   Jediné, co by se snad dalo, je zabránit tapetování. Dva nebo tři příspěvky registrovanému diskutérovi pod každým článkem...

   Vymazat
  2. Ne, opravdu jediný způsob, jak reagovat na různé "unknowny", je prostě nereagovat. Oni jsou placeni za otravování lidí, kteří mají zájem podílet se na normální diskusi. Pokud těmto hovádkům věnujete pozornost, děláte chybu, protože na tohle přesně čekají. Unknown a jemu podobní jsou psychopati, trpí nějakým defektem a vůbec mají smutný život. Nechte je v jejich vlastních výkalech...

   Vymazat
  3. Já myslím, že by provozovatel NR neměl přehlížet a tolerovat vulgarity a šíření nenávisti.
   Možná je to placený provokatér, který je placený za provokace a šíření nenávisti, pak by zablokování bylo žádoucí. Nebo je to psychopat a pak by se v zájmu jeho zdraví a naší bezpečnosti to mělo oznámit policii. Zlu se nemá ustupovat. Stačí že nenávist šíří někteří politici, úředníci a prodejná média.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 7. Turecko je díky Erdoganovi na pokraji ekonomického kolapsu. Kde nic není, tam ani čert nebere. Pak to bude Turkická republika jako součást RF.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I kdyby za pár let zkrachovali, tak proč by RF je chtělo připojit? 80 milionů lidí navíc s jinou vírou...to by nešlo dohromady. Spíš je jednou rozdělí v duchu smlouvy ze Sevres na menší pašalíky.

   Vymazat
 8. Turek si troufá, ale je to útok na jedno městečko a ne po celé délce fronty.

  OdpovědětVymazat
 9. Všichni, Západ i Rusko, mají v Turecku a s Tureckem své zájmy a úmysly. Takže kolem něj našlapují opatrně. A Erdogan to ví, hraje na obě strany a zatím to úspěšně využívá. Otázka je, jestli nepřecenil své možnosti, jako kdysi Hitler. To se časem ukáže.

  OdpovědětVymazat
 10. Erdogan se montuje i do problémů,které by se Turecka neměly týkat. Nedávno jednali Turečtí generálové na Ukrajině o vojenské spolupráci a nasazení Tureckých dronů na Donbasu proti povstalcům. Rusové to hodnotí jako tlak NATO na řešení války na Ukrajině - přípravou na velkou válku.
  Asi se všichni ti napodobovatelé Hitlera skutečně do války chystají.

  OdpovědětVymazat
 11. Rád bych se dožil doby, kdy majitelé těžných naftových věží nebudou mít odbyt. Odpadnul by tak jeden zdroj válek.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.