Reklama

sobota 21. listopadu 2020

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan uvedl, že Evropa „připravuje svůj konec“ tím, že „otevře frontu proti muslimům“.

22. 11. 2020   sputniknews
Turecký lídr to oznámil, když ve svém projevu ve městě Kayseri komentoval operaci německé policie v mešitě Mevlana v Berlíně během muslimské modlitby. Podle novin Sabah se jí účastnilo asi 150 policistů, kteří chodili v botách po modlitebních kobercích. ​„Prováděním takových útoků na práva muslimů, kteří jsou občané (zemí Evropy, pozn. red.), přešel evropský fašismus do nové fáze.
Evropa připravuje svůj vlastní konec frontou, kterou otevřela proti muslimům. Pokud se toho nezbaví co možná nejrychleji, taková bolest Evropu zničí zevnitř,“ uvedl Erdogan.

Turecký prezident také poradil svému protějšku Emmanuelovi Macronovi, aby si „vyléčil psychiku“. Připomeňme totiž, že v říjnu Macron vystoupil s velkým proslovem na téma boje proti separatismu ve Francii. Prezident uvedl, že 9. prosince představí odpovídající návrh zákona: bude zaměřen na posílení republikánských hodnot a francouzské orgány budou věnovat zvláštní pozornost vzdělávání dětí. Macron rovněž uvedl, že společně s Radou muslimů ve Francii je nutné vytvořit organizaci, která pomůže budovat „osvícený islám“ v zemi. Podle něj je nutné „osvobodit islám (…) od zahraničního vlivu a posílit kontrolu za financováním mešit“.

„Co má Macron s islámem a muslimy? To, že prezident země se tak chová k milionům muslimů ve své zemí, je především ztráta kontroly nad rozumem. Měl by si nechat vyléčit psychiku,“ uvedl turecký lídr.

Erdogan ale již dříve vyjádřil nespokojenost s Macronovým projevem. Podle Erdogana se chce francouzský vůdce podle svých slov o boji proti islámskému separatismu „vypořádat s muslimy“. Taktéž obvinil Macrona z toho, že má v úmyslu vytvořit totalitní „antiislámský systém“.

Připomeňme, že v letošním únoru Emmanuel Macron prohlásil, že islamistický separatismus je neslučitelný se svobodou a rovností. Poznamenal také, že Francie musí bojovat proti „cizímu vlivu“ v oblasti náboženství, a proto přestane přijímat imámy vysílané jinými státy a zpřísní kontrolu zahraničního financování náboženských zařízení. Současně se podle Macrona zvýší počet imámů studujících ve Francii. 

„V republice nikdy nemůžete akceptovat, že zákony náboženství mohou být vyšší než zákony republiky,“ uvedl s tím, že kroky vlády nejsou „plánem proti islámu“.

15 komentářů :

 1. Islám musí z Evropy pryč! Jestli už není pozdě!

  OdpovědětVymazat
 2. Se svou iniciativou Macron zřejmě přichází dost opozdile, pokud vůbec to z jeho strany není jen alibistické politické gesto.
  A ještě jedna otázka se vkrádá, a sice, jakou reálnou podporu mezi čelnými představiteli svých nejbližších "spojenců" má Macron ve svém úsilí čelit politickému islámu?
  Být dnes ve Francii optimistou (ve vztahu k řešení té otázky) je spíš neklamným příznakem poruchy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No podle těch návrhů to vypadá, že to není jen alibistické gesto a že si dobře uvědomuje, že velký problém je napojení na zahraniční finance a vliv. I když to není jediný problém. Ale Erdogangster už ani nezakrývá, že přes spřízněnou muslismkou komunitu chce vlastně vykonávat nátlak a politiku ve Francii, i když nepřímo.

   Samozřejmě to nezaručuje, že to Macronovi vydrží. Důvěryhodný moc není. Ale lepší pozdě než vůbec, tak uvidíme. On je takový gerontofil, tak možná, že mu promluvila do duše jeho babička nebo manželka, která si uvědomuje, co bude islamizace znamenat pro ni. Takže i ty úchylky dnešních komických lídrů a pomatenců v EU mohou sehrát pozitivní roli, i když je to jen moje spekulace. :-)

   Vymazat
  2. Další věc je, že kdyby nic nedělal, tak by určitě prohrál příští volby. Francouzi se sice posledně nechali napálit Macronem, což potom potvrdili tím, jak začal být rychle nenáviděn, ale přece jen se víc perou za svá práva než třeba Němci. Ti se snad neprobudí, ani kdyby jim po ulicích chodila Al Kajda se samopaly. :-)

   Vymazat
 3. To snad není pravda to se mají vůdci svých států klanět tomu fuhrerovi a islámu. Jednou ti muslimové žijí v jiných zemích tak se tak musí chovat právo platí pro každého.

  OdpovědětVymazat
 4. Počítejme s tím a připravme se na to, že Evropská unie udělá takřka cokoli, aby sem k nám migrující muslimy nacpala. Už nehalucinuje o kvótách, ale o "povinné solidaritě." Výsledek je ale ten samý. Skoro to vypadá, že je jí líto, že muslimové u nás - jako u ní doma, třeba ve Francii- lidem neodřezávají hlavy. Je jenom na nás, zdali tomuto nátlaku a vydírání ze strany bruselského bolševika podlehneme či ne.

  OdpovědětVymazat
 5. Pane Erdogane, račte se postarat o svoji socioekonomicky krachující zemi dříve než skončíte jako jistý Nicolae Ceasescu. Islámsý Chalífát, jehož se velmi předčasně cítíte být chalífou, je psychopatická vize elitních globálních psychopatů. Jim na lidských životech pranic nezáleží. Ani na tom vašem.

  OdpovědětVymazat
 6. Ostatně soudím, že Turecko nebude ani Erdoganovo ani islamistů ani US hlubokého státu. Islám prezentující se tím nejhrubším nelidstvím je odsouzen k zániku stejně jako nenažraná zdroji plýtvající část euroatlantické civilizace. Musíme si zvykat na samostatnot a na sdojově stabilní ekonomiku. Ne však pod diktátem EU či USA.

  OdpovědětVymazat
 7. Příští rok dojde na sjednocení všech českých národních sil pod vedeném nás, vědomých lidí s lidskou psychikou a se znalostí globální politiky a KSB. Bez fyzického a duševního zdraví to ale nepůjde, proto prevence podle SPCN a duševní stabilita a odolnost.

  OdpovědětVymazat
 8. Buffer, toho Ceasescu jste měl vynechat, protože takovou smrt si nezasloužil. Byl jak se píše mnoho vektorový jako Lukašenko, ale pro Rumunsko udělal hodně. Spíš napište co dělat proti SKURVYSYNU a jeho kamarile.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Udělal hodně například si půjčil miliardy na stavbu paláce v Bukurešti a potom musel splácet úroky zahraničním věřitelům v době, kdy obyčejní Rumuni mrzli a byli na pokraji hladomoru...

   Vymazat
 9. Připomíná mi to jednu pohádku -
  ..jen dva prstíčky tam strčíme, jen co se ohřejeme,
  hned zase půjdeme...

  OdpovědětVymazat
 10. A nikdo ho neokřikne. Pán si zřejmě myslí, že jsme povinni tolerovat válku skrytou pod pláštíkem náboženství. Nejsme, ani omylem a někdo ve vedení EU by s tím měl začít laskavě něco dělat. Zatím ovšem nemají ani odvahu ty kydy pana Erdogana komentovat. Je dost islámských zemí, kam mohou vandrovat, oni si ovšem vybírají země, kde jim opět z jejich úhlu pohledu "něco hrozí", například jim tam karikují Alláha a pod.. Nevím kolik z nich to zabilo, ale na naší straně jsou ty ztráty poměrně citelné a bolestivé. Někam přijít a začít se tam roztahovat, to je na pár facek.

  OdpovědětVymazat
 11. Není to tak dávno, když jeden gentleman zachraňoval mír pro Evropu a byla z toho válka. Že by se historie opakovala ?

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.