Reklama

neděle 29. listopadu 2020

"Uškodit Rusům a zemřít šťastný" – na Ukrajině byla zformulována národní idea

Igor Petrov

29. 11. 2020 politnavigator
Západ vnutil Ukrajině scestnou národní ideu kladení odporu Rusku, když ji přeměnil na bojiště v možné válce s Ruskem. Ve vysílání talk show "Sólo" na televizním kanálu 112 Ukrajina to prohlásil lidový poslanec za stranu Opoziční platforma – Za život Renat Kuzmin, informuje korespondent PolitNavigatora. "Ukrajina není subjektem mezinárodní politiky, ale je objektem. Když prezident Porošenko podepisoval Strategii národní obrany, předpokládající, že území Ukrajiny bude využito zeměmi NATO pro válku s Ruskem, tak je to vrchol cynismu. Právě to je podle mého státní zločin.

Jinými slovy, v geopolitickém čelení USA a Ruska bude území Ukrajiny použito jako dějiště válečných událostí. Takže, nejde o stát, ale o bojiště s názvem "Ukrajina". A co udělal prezident Zelenský? Svým dekretem povolil cvičení zemí NATO na území Ukrajiny v průběhu celých 366 dnů tohoto přestupného roku 2020.

Nyní každý den na území Ukrajiny mohou cvičit cizí vojska, což vlastně také dělají, létají sem-tam k ruské hranici a zpět. S bombardéry B-52 Američané hlídkují podél rusko-ukrajinské hranice, ... a všechny tyto manévry provokují Rusko na uskutečnění odvetných akcí.

A představte si situaci, kdy bombardéry NATO s území Ukrajiny na cvičení pilují přístup k ruské hranici, vpád, bombardování a odchod zpět. Co mají dělat Rusové v této situaci, tak jak mají reagovat? A když to všechno pochopí ne jako cvičení, ale jako útok na Rusko? Začnou ničit ta letadla, která k nim přiletěla s území Ukrajiny, ale ukrajinská centra přijetí rozhodnutí budou ničit také.

Chceme to vůbec? Tak to je tedy to naše směřování do NATO a Evropské unie? Vyplývá z toho, že nám všem vnutili scestnou národní ideu, vymyšlenou v pracovnách zvláštních služeb západních zemí. Tato idea spočívá v tom, aby se udělalo z Ukrajiny "antirusko", my všichni máme zemřít kvůli tomu, aby se nějak zasolilo Rusku.

Naši úředníci soutěží v tom, kdo víc uškodí Rusům, a kdo víc uškodil, ten je u nás nejlepší patriot. A v tomto závodě, kdo víc uškodí Rusům, jsme zlikvidovali svůj průmysl, úplně jsme zlikvidovali sociální oblast, medicínu, vzdělávání, v podstatě jsme zlikvidovali naši budoucnost", uzavřel Renat Kuzmin.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

47 komentářů :

 1. Po dekontaminaci se bude ukrajinská půda hezky orat a kladem bude zřejmě i řídké osídlení původním obyvatelstvem. Někdo zřejmě oprášil starý plán Ost z kuchyně Třetí říše a Ukrajinci, jako vždycky, jsou jeho ochotnými pomocníky. Židy už si vymlátili v minulosti, tak teď se obětavě nechají vybít sami. Západ to určitě ocení, minimálně formou hnojiva na zeleninu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Unknowne,mate tady jaksi ted hlavni slova

   Abychom mohli jit na Rusa musime se vyzbrojit po zuby,toje zaklad.

   Pomuzete premluvit amiky,aby nam pomohli dostat 3,6 bilionu dluhu sousedu,kteri prohrali valku a ted nechteji platit?
   Byl by jste pro,aby jsme se fakt VSICHNI po zuby ozbrojili a nakoupili za tech dluznych 3,6 bilionu kvalitni AMI zbrane odzkousene v bitvach a valkach za svetovy mir?

   No a predbezne,nevite jak jsou presne organizovany jednotky SWISSARMY,to jen tak pro informaci!?
   Napiste to tady konkretne jestli to vite a ostatni taky, to by bylo a ne se tu hadat s budoucimi bojovniky,kteri vam stejne nerozumi!

   Smazat
 2. Je to v genech. Ukrajinci s západní části a po nich Poláci jsou nejvíce promořeni Chazary. Jsou tak tupí, že nechápou o co vlastně jde. Ovšem kdo to pochopí, ztrácí naději na nějakou budoucnost. Je kolem této skutečnosti, naprosté ticho, přes to že jde o většinu lidstva a nepřežije to i mnoho z nich.

  OdpovědětSmazat
 3. Rusko je dnes jen obrovský smradlavý vřed světa.Tolik fašismu co je dnes v Rusku, včetně Putina nikde ve světě nenajdete.
  Přestaňte pomlouvat Ukrajinu.u

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:58 Jste zářným příkladem toho, že nechráněný pohlavní styk může být, za určitých okolností, riziko.

   Smazat
  2. Zavři hubu hnusný banderovče moc vím o fašismu na ukrajině. Nemáte šanci pokud něco bude tak Rusové zničí usa a zbytek rozjezdí tanky a budete navždy okupovaní hnusný fašisti.

   Smazat
  3. Nuklearni zare zruzovi neomarxistovi Unknotovi tvare.

   Ty nas mily fasisto,kopej si hrob najisto1

   Smazat
  4. 13/06
   Ubohý cábličku, to tvoje dnešní rusko kope kolem sebe Jak chcípajíci kobyla.
   Státy NATO plus USA si o ty ruské žebráky jen otřou boty, a ty tanky Armata, ta ruská zoufalost, které chcíply na rudém náměstí,tak z těch jde opravdu "" velký "" strach ty proruský komiku.
   NATO nechá chcipat rusko dál, proč válka, ta žebrota Putlerovska se zničí sama. CHIICHHAAAA

   Smazat
  5. Vážený Unknown, vy se nebojíte ruských hypersonických zbraní? Vy jim utečete na (suchý) záchod?

   Smazat
  6. 15:15
   Pokud jsou jejich sonické zbraně, na úrovni jako Kuzněcov, Armata, nebo poslední SU páté generace,tak bude určitě stačit suchý záchod.
   Vše jen ubohà propaganda,na úrovni Papuánců.

   Smazat
  7. Ubohý Unkdowne vředem jseš ty bezpáteřní červe. Kopeš kolem sebe jako vzteklý. Netěš se ale nějaké lepší prachy pro tebe na západě nechystají. Pro ně jsi stejně bezvýznamný jako defraudant navalnyj.ů

   Smazat
  8. Rusko má jistě svoje problémy, ale "báječné" USA stojí na nejlepší cestě k občanské válce! Ukrajinu dnes nemusí nikdo pomlouvat, tam je situace zcela jasná, kdy důchodce , který nemá nějaké příbuzné , či známé, kteří mu pomohou, tak bojuje doslova o holé přežití! Tuto "výbornou" ekonomickou situaci na Ukrajině dobře znají lidé v Bělorusku, takže raději volí starého "kance" Lukašenka, než "blahobyt" ukrajinského typu!! Z Ukrajiny odchází denně více jak tisíc lidí, především mladých, kteří nechtějí s Ukrajinou mít do budoucna cokoliv společného a nejde pouze o bídu, ale také o tragickou politickou situaci, kdy se "poslanci" v ukrajinském parlamentě rvou jako koně, což jsme viděli několikrát!! Ukrajina je dnes silně destabilizovaná země, která spěje k rozpadu a myslím, že jí už nikdo před rozpadem nezachrání!!

   Smazat
  9. 12.58
   poslední fází syfilidy je obvykle paranoia. Tvé posty jsou už vysoce paranoidní. To už není záměrná provokace, ale nemoc v posledním stadiu.

   Smazat
  10. 13:32 Nějak nechápu jak s "materiálem" tvého typu chtějí v někom vzbudit alespoň sympatie k tvým americkým bohům. Jinak platí co jsem napsal ve 13:05, příčinou tvého utrpení ke nechráněný styk tvých rodičů a ne, jak ti někdo nakukal, Rusko.

   Smazat
  11. 17:08
   Slavečku,s tou sifilidou jistě vlastní zkušenost.Co
   Podle tvých zvratků co zde čtu delší dobu, hlupáka nezapřeš.
   Spíše než urážky, doporučuji nějaký argument, ale na to ty nemáš.

   Smazat
  12. Ubohé liberecké strašidlo Unknown nemůže vzteky dýchat. Samo sebe se ptá: Jak je možné, že lidi v diskuzích uplatňují argumenty, diskutují slušně, bez nadávek a urážení, zatímco mně, liberekému nenávistníkovi s dvěma colty to nejde. Snažím se, ale moje zkurvená nátura vždycky vyhraje? Jak je to možné? Dá se proti tomu něco dělat? Copak na to nejsou nějaké prášky?

   Smazat
  13. Dobří lidé, prosím Vás pěkně, nechte toho čučkaře z BIS
   hnojit a nereagujte. Prostě tu není.

   Smazat
  14. Unknown je zcela nepochybně pánské přirození, v tom nejvulgárdnějším slova smyslu!!

   Smazat
 4. 13:05
  Kostěj,ty proruské koště, pokud si přečtu ty tvoje bláboly,tak tvůj fotr měl být zbaven svéprávnosti a vykastrován, potom by se nemohl narodit takový mamrd jako ty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:44 Ale jdi, ty sraženino z latexu, hahaha.

   Smazat
  2. 19:13
   Tohle se ty prorusky pomatenče moc nepovedlo,no co chtít od prosťáčka jako ty.

   Smazat
  3. 20:16 Ale jdi ty drndo, vždyť máš rozhozené sandále, kdykoliv sem něco napíšu a to z toho chápeš zlomek. Ty ses takhle blbej narodil, nebo tě tak vychovali ? Mít v palici jednu myšlenku, to je docela unikát, ty duševní gigante.

   Smazat
  4. Unknown je zcela nepochybně pánské přirození, v tom nejvulgárdnějším slova smyslu!!

   Smazat
 5. Fór je, že Ukrajinu nikdo nebere vážně, každý z ní má srandu. Ukrajina je příkladem, jak se věci dělat nemají.

  OdpovědětSmazat
 6. Ukrajina - ještě chvíli vydrží a pak si ji rozdělej mezi sebe - Polsko a Maďarsko. Teď jsou na huntě a nikdo je nepotřebuje celé.

  OdpovědětSmazat
 7. Vážení Unknown JE PROVOKATÉR. Ignorujte ho a třeba přestane
  vopruzovat a urážet skutečné diskutéry. Jeden neví nic, VŠICHNI vědí všechno!

  OdpovědětSmazat
 8. A co dělá naše vrchnost ? Také povolilo fašizmus v demokratickém Česku ! Hřib,Kolář,Kalousek apod. s požehnáním Babiše budují US území proti Rusku.Zaprodaná svoloč!

  OdpovědětSmazat
 9. 15:47
  Každý den se zde bojuje o Zlatý oslovký titul.
  ÁÁÁ dnes je vítězem ----- SPARTAK -----

  Tak tohle může načmárat opravdu jen osel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Liberecké přemřelo 16:01 opět perlí. Že tě baví dělat tady ze sebe šaška?

   Smazat
  2. Unknown je zcela nepochybně pánské přirození, v tom nejvulgárdnějším slova smyslu!!

   Smazat
 10. Řekl to přesně! To samé se odehrává i u nás.

  OdpovědětSmazat
 11. Dle mého názoru je Putin stabilizačním elementem ruské politiky, zajišťující obnovu země a kontinuitu moci. Bude iniciátorem generační obnovy armády, komplexu vědecko-technického vývoje a zbrojní výroby pro 21. století. Bude gestorem nové zahraniční politiky opírající se o sebevědomí bohaté země. Bude inspirátorem a investorem užitečného kosmického programu, technologického vývoje. Rusko ze musí zbavit závislosti na prostém exportu surovin. Pro Rusko je to výborná zpráva. Pro západnickou ruskou opozici a prodané oligarchy s konty v Londýně je to ovšem tragédie, stejně jako pro CIA, NED, MI6, OSF a další nositele západní „demokracie“. Změna v Kremlu by znamenala diskontinuitu a cestu úpadku a rozpadu. Ukázalo se to za Jelcina, kdy si každý gubernátor dělal, co chtěl a Rusko ožebračovali všichni.
  Žádné silácké řeči, žádná embarga a výhrůžky. Žádné Nové americké století se nekoná, žádná Ukrajina se nestane členem EU. Svět musí počítat se silným Ruskem, silnou Indií, ještě silnější Čínou. Nejslabším článkem velmocenské geopolitiky jsou v tuto chvíli do sebe se hroutící, předlužené Spojené státy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:39
   Ruská závislost na fosilních palivech bude ještě mnoho a mnoho let, zvláště pokud bude vládnout Putin,ten ekonomický diletant, nikdy nepřivede kvalitativně ruský průmysl ne úroveň Evropy.
   Co se týče kosmonautiky,tak dnes za světem zaostává, zvláště za tím z USA,tam je dnes obrovský rozdíl a propad Ruska.
   Pokud dnes Rus vyvíjí neustále nové zbraně, potom na ostatní nezbývá, třeba na kosmo.ale co je horší jejích katastrofální důchody, které jsou v průměru 5 000. Tohle je smutný obrázek dnešního Ruska a vy se s těma lichotkama mirněte.

   Smazat
  2. Unknowne, ty jeden trolíku ušatá, Rusko je pro mnoho lidí nadějí. Co je nadějí pro tebe?

   Byl ses už podívat na liberecké krematorium? Jít do toho bez přípravy může způsobit šok.

   Smazat
 12. Teď musí být v médiích neustále na prvním místě vulgární antikomunismus a patologická rusofobie, aby byly "překřičeny" všechny zločiny a zlodějny posledních 30 let!! To je jediný účel! Nejsem zastáncem doby před rokem 1989, ale bohužel nevidím žádnou poctivou snahu vyrovnat se zločiny a zlodějnami posledních 30 let!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:41
   Popište ty zločiny proti Rusku. Já vím o ruských zločinech, které bych zde popisoval hodně dlouho.
   O komoušich se nemusí nic vulgárního psát,o jejích zločinech každý soudný člověk ví.

   Smazat
  2. Rusko, jako každá velmoc, má ve své historii i zločiny. Pro tebe ale bude asi největším ruským "zločinem", že nás osvobodili od tebou obdivovaného Dolfiho, že?!

   Smazat
  3. Unknown je zcela nepochybně pánské přirození, v tom nejvulgárdnějším slova smyslu!!

   Smazat
 13. Na Novinkách jsem při registraci do diskuse musel uvést celé jméno, email, a telefon na který mi pak poslali ověřovací kód, který jsem musel poslat zpět a teprve potom jsem se mohl účastnit diskuse. Myslím, že by se tím dali snáze eliminovat provokatéři, jako např. 12.58 , kteří jsou zde možná i nasazováni úmyslně aby bořili jakoukoliv smysluplnou diskuzi. Následné reakce a protireakce připomínají spíše debatu nějakých úchylů a o to pravděpodobně při těchto provokacích jde.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Krehulko,nech malickych i silnych promluviti i oni jsou bozi bytosti,

   To vzkazuje ANNA husita kalicha krestanu z KSH.
   Mate bojovat proti cenzure a ne valecnikum alternativy pouzivajicich schvalne urazlive vyroky,aby dosahli demolice a cenzury,nebot nase prawda paninko,zvitezi.
   Pouzijte sama svou pusku pravdy a jdete do utoku za svbodu,primou demokracii, pravdu a SOLIDARNI STAT volite SPD,kdyz ne tak do toho!
   No ni?

   Smazat
  2. Křehulko, jsou možné i IP adresy, kde se střídají zaměstnanci na směny. Založit si mail a účet pro tyto účely není taky nic složitého. Některé organizace to i platí a organizují, tzv. trollení. Některé platí i stát.

   Smazat
 14. Putin nejenom že zachránil Rusko, ale je velikým požehnáním pro celou planetu!! Málokdo ví, jak je Putin velice populární mezi lidmi v USA!!! O tom se tady ale nesmí mluvit! Tady je v kurzu patologická rusofobie a kdo si potřebuje zlepšit "kádrový" profil v médiích a politice, tak si jde "kopnout" do Ruska!!! Něco tak blbého a trapného už jsem dlouho neviděl a také pokud ještě dotyčný přidá trochu "válečnické" propagandy je už úplně na vrcholu!!

  OdpovědětSmazat
 15. Rusko je už několik let největší exportér obilí na světě!!!
  RF předstihla v exportu obilí Kanadu i USA a za obilí trží více, než za zbraně!!!! A to je plod sankcí!!! A my utřem hubu při obchodu z RF, protože nás tam již ruské podniky nepustí!!! Polsko kvičí jako prase, protože přišlo o mnoho miliard USD kvůli sankcím a může si jablka a jiné komodity nabouchat do kecek, protože už to zboží od nich RF brát nebude!! Zrovna tak Italové s vysokou nezaměstnaností a teď ještě přišli o ruský trh!!! Italové oprávněně řvou, ať jim někdo ztráty zaplatí,když chce dělat velmocenskou politiku!!! Astronomicky a nesplatitelně zadlužené USA těžko!!!!

  OdpovědětSmazat
 16. Putin je čipera! Ten stihne všechno.,
  Jenom jsem nikde neviděl a neslyšel v čem by nám kapitalistické Rusko mělo být nebezpečné! Jenom celou diskuzi zarámují nadčasovým vtipem, ze kterého je vše jasné! Sešel se Klaus s Putinem a Putin mu vyhrožoval, když nebudeš poslouchat , tak nechám bombardovat Prahu! Tak to jo Vladimíre, řekl Klaus , když mně ještě víc naštveš, tak ti nechám rozbombardovat Karlovy Vary ihned! RF je spolehlivým dodavatel energetických surovin,ropu, plyn,jaderné palivo, všechno v klidu bereme z RF a ještě brbláme! Ropovod Družba jede pořád a to ani nikdo nezmíní, to je samozřejmost a protože je to ropa z Ruska od "zlého" Putina, tak se o tom ani nesmí mluvit! To je ideologická diverze! Dnes se tak usilovně přepisují dějiny, že se už také nesmí říkat, že nás za války okupovali Němci, ale nacisté! V tom případě je ale také nutné říci, že nás v roce 1968 neokupovali Rusové , ale komunisté!! Tak to vyjde stejně! Zrovna tak máme v trestním zákoně ono pověstné "hanobení" národa , ale Rusové se mohou hanobit v médiích od rána do večera a to je v pořádku!! EU a NATO jsou dnes problematické organizace, protože nedodržují ani vlastní předpisy , za kterých jsme do těchto organizací vstupovali! Pořád budeme nasazovat psí hlavu Rusům a nejsme schopni si zamést ani před vlastním prahem! Jsem již starší člověk a nejsem nějak ideologicky vyhrazen,jenom chci aby byl v této zemi pořádek a dodržovali se platné zákony a předpisy a to také ty mezinárodní! To snad nechci tolik!

  OdpovědětSmazat
 17. Vážená redakce, silně protestuji proti tomu, aby takoví primitivové, kteří se schovávají pod UNKNOWN bezostyšně uráželi ruský národ a jeho stát. Tohle prosím považujete, Vážená redakce, za projev demokracie,kdy jeden nepozná,kde jsou hranice slušnosti a vděčnosti, kdy si drze dovoluje označovat ruský národ a stát jako fašistický. Národ a stát,který od fašistů zachránil celou Evropu a tedy i Vás Vážená redakce.Bez Rusů by dnes neexistovali Vaší rodiče, bez Rusů byste dnes neexistovali ani Vy, poněvadž všichni Slované měli být podle Hitlera and jeho souputníků vyhlazeni a nebo v lepším případě pracovat,kde si daleko za Uralem,jako otroci pro 1000letou říši.Žádám Vás proto ijménem Vašich rodičů, abyste takovým lumpům jako je Unknown neposkytovali prostor na jejich psychiatrické zločinné projevy, neboť drtivá většina diskutérů na Vašem portálu jsou lidé soudní,polemizují na úrovni a tedy si zaslouží,abyste ten prostor na vyjádřování,jež zabírají podobní Unknown ničemové na vašich stránkách poskytli raději jim. Demokracie sice má sloužit k volné výměně fundovaných názorů na to či ono,avšak jen do té míry,aby se určitý názor neproměnil v ničím nepodložená obvinění,v bohapusté osočování,v nenávist,na útok,bez elementárních znalostí
  historie,zato ale v proměně v celou pestrou škálu vulgarismů.
  Děkuji ji Vám
  Steve

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. STEVE plně s Tebou souhlasím. Jediný správný postoj k tomuto psychopatovi je nevšímat si jej a nereagovat na jeho provokace. Bude to určitě někdo od čučkařů a ti jsou nedotknutelní.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.