Reklama

úterý 10. listopadu 2020

V noci na dnešek byla podepsána dohoda. Podle informací z agentur je velmi nevýhodná pro ArméniiIvan David

10. 11. 2020


Arménie má odstoupit Ázerbájdžánu území jím dobytá v Náhorním Karabachu včetně města Suši s jeho pevností, která chránila přístup do Stěpanakertu. Dále má odstoupit území mezi Arménií a Náhorním Karabachem, která okupuje. Budoucnost Náhorního Karabachu není specifikována. Údajně má přes území Arménie vzniknout ázerbájdžánský koridor do "republiky" Nachičevan. Na území Náhorního Karabachu se mají vrátit Azeři vyhnaní Armény a Arméni vyhnaní Azery...

Na dohledu nad budoucím uspořádáním se má podílet Turecko. Není tedy překvapivé, že Arméni jsou dohodou velmi dotčeni. Občané obsadili Parlament, v akci se angažují poslanci za opoziční politickou stranu.

51 komentářů :

 1. Poražený okupant má většinou špatné vyjednávací možnosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Koho máte na mysli? Mě to spíše připomíná Mnichov 1938.

   Smazat
  2. Mě to zase připadá že si Arménie podpisem příměří zachránila na poslední chvíli alespoň holou řiť.

   Smazat
  3. 16:50
   Ázerbájdžán je stejně umělá srágora jako Banderostán, území dostali darem od politbyra. patří Arménii a po prdeli ty Ignore I.!!!!

   Smazat
  4. Arménie byla zcela osamocena. Po naději na rozšiřování vztahů s EU a všeobecným blahobytem, což slibovala stávající vláda Arménie, přišlo rozčarování a zjištění, že v momentě, kdy naruší vztahy s Ruskem, nezbude nikdo, kdo by zaručil jejich bezpečnost. Nezastanou se jich v Evropě ani v USA a pokud ano, budou to jen slova. Chytali pověstného holuba na střeše a budou rádi, když jim zbude alespoň ten vrabec. Nyní bude muset přijít zúčtování. Především s tou částí politiků, kteří jim slibovali šťastné zítřky, pokud se nebude země orientovat na Ruskou federaci. Azerbajdžán získal zpět část svého území a může spolu s Tureckem slavit, ale svět tím nekončí a je možné, že za nějakých 10-20 let bude vše jiné. Rusko ukázalo, kdo je v oblasti pánem a věřím, že to pro mnohé politiky z bývalých republik SSSR bude varovný příklad alespoň na několik příštích let.

   Smazat
  5. 22:20 ještě uvidíme, co dovezení islamisté ze Sýrie. Za 20 let může tato oblast vypadat úplně jinak. Podobně i Evropa

   Smazat
 2. Prohlášení Prezidenta RF

  Vladimir Putin: Prezident Ázerbájdžánské republiky Alijev, předseda vlády Arménské republiky Pašinjan a prezident RF dnes 9. listopadu podepsali prohlášení, které prohlašuje úplné příměří a veškeré nepřátelství v zóně konfliktu v Náhorním Karabachu od 00:00 moskevského času 10. listopadu 2020.
  Ázerbájdžánská republika a Arménská republika se zastaví na svých pozicích. Mírový kontingent RF je rozmístěn podél kontaktní linie v Náhorním Karabachu a podél koridoru spojujícího Náhorní Karabach s Arménskou republikou.
  Vnitřně vysídlené osoby a uprchlíci se vracejí na území Náhorního Karabachu a okolních oblastí pod kontrolou vysokého komisaře OSN pro uprchlíky.
  Probíhá výměna válečných zajatců, dalších zadržených osob a těl mrtvých.
  Všechna hospodářská a dopravní spojení regionu jsou odblokována. Kontrola nad dopravní komunikací se provádí za pomoci orgánů ruské pohraniční stráže.
  Předpokládáme, že dosažené dohody vytvoří podmínky nezbytné pro dlouhodobé a úplné řešení krize kolem Náhorního Karabachu na spravedlivém základě a v zájmu arménských a ázerbájdžánských národů. http://kremlin.ru/events/president/news/64381

  "Ázerbájdžán se omluvil za sestřelení ruského letadla, Rusko to ocenilo"
  Ázerbájdžán převzal odpovědnost za incident... + ...bude provedeno operativní vyšetřování tohoto incidentu a odpovědné osoby budou potrestány," dodalo ministerstvo zahraničí.
  Dodávat více netřeba, rozumíme...

  OdpovědětSmazat
 3. "Na dohledu nad budoucím uspořádáním se má podílet Turecko."
  A tu informaci máte odkud ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Uplne odkudkoli, vcetne aktualne nebo novinek. Podobne jako v Syrii, i zde budou spolecne Rusko-Turecke patroly. V Syrii to nefunguje ani trosku, uvidime. Bylo ale jasne, ze Turci budou hlavni roli hrat i nadale...

   Smazat
  2. Turci budou sedět doma, Zacharová tureckou účast dementovala, naši pisálkové jen citovali radostného prezidenta Azerbajdžanu Alieva.

   Smazat
 4. Asi by to nebyla první dohoda v oblasti, která by byla porušována. Ale pro obyvatele je jistě příznivější, když se zastaví válčení a pracuje se na nějakých dohodách, když už neumí spolu žít svorně, i bez zvnějšku garantovaných dohod. P.K.

  OdpovědětSmazat
 5. Hlavně se podívejte na ty Arménce protestující proti dohodě - mladé zdravé chlapy v plné síle. Jak to, že nebyli v arménské armádě??
  https://tv.idnes.cz/zahranicni/armenie-protest-demonstrace-urad-vlada.V201110_085106_idnestv_ande

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. asi nějaká slunička? nebo chvilkaři

   Smazat
  2. neznáte arménský národ a jeho "zvláštnosti" ?

   Smazat
  3. Anonymní10. listopadu 2020 13:15
   To budou sorošovi chlapci, ti slouží zemi v neziskovkách. P.K.

   Smazat
  4. Hlavně se podívejte na vyjádření prezidenta Arcachu Arajika Harutjunjana k ukončení bojů:
   http://www.nwoo.org/2020/11/10/vyjadreni-prezidenta-arcachu-arajika-harutjunjana-k-ukonceni-boju/

   Smazat
  5. 13.15 Kolik bylo vám v 1989? A vašim příbuzným?

   To by někdo musel vydat povolávací rozkazy pro záložníky... ti by se museli dostat na seřadiště, přesunout se na místa vystrojené a vyzbrojení... atd, atd. A to píši o VYCVIČENÝCH ZÁLOHÁCH... naši mladí bez základní vojenské služby proti vycvičeným, zkušeným žoldákům... by šli na jatka... a Arménští nejspíše též.

   Politika byla, je a bude uměním možného.

   Jinak se jedná s ozbrojenými jadernými silami USA a oceány coby vodními příkopy za zády... a jinak s koloniálním expedičním sborem (pro srovnání německá branná moc měla divize na válečných stavech o 10 až 20 tisících mužů)... s několika zastaralými tanky a na prstech jedné osoby spočítatelnými pronajatými letadly skoro průměrných výkonů...

   Smazat
 6. To jinak nemohlo dopadnout než nevýhodně pro Arménií zase islám vyhrál.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13;27
   Bohužel 👎

   Smazat
  2. 13:27 vy Lvi z Lechistánu, hrdinní turkobijci! Zase jste vedle jako loňští sněhuláci. Tady nenapadl islám ubohou křesťanskou Arménii, bylo to naopak a dokonce dvakrát během letošního léta. Poprvé to Ázerbájdžán ještě uhrál bez většího konfliktu. Podruhé to prostě Arménii nevyšlo.

   Ázerbájdžán sice v 1993 hanebně puknul, jenže od té doby se díky ropě poněkud vojensky vzpamatoval. Arménie žádnou ropu nemá a vojensky úplně zastarala. Nejen zastarala, ale jejich velení je odborně úplně v prdeli a to jsem ještě slušný. A taky jich je mnohem míň, to je jako by s námi chtěla válčit Litva. Nechce se mi věřit, že by tohle Pašinjan nevěděl.

   Smazat
  3. Ale, ale, ti Arméni jsou nějací hlupáci, že si začali válku pro nic s nachystaným Ázerbajdžanem s tureckou armádou v zádech. Leda, že by toho básníka Pešinjana někdo z přátel nejbližších hecoval.

   Smazat
 7. Z oficiálních stránek prezidenta Ruské federace
  http://kremlin.ru/events/president/news/64384

  Prohlášení prezidenta Ázerbájdžánské republiky, předsedy vlády Arménské republiky a prezidenta Ruské federace

  My, prezident Ázerbájdžánské republiky I. G. Alijev, předseda vlády Arménské republiky N. V. Pashinyan a prezident Ruské federace V. V. Putin, jsme prohlásili toto:

  1. Úplné příměří a veškeré nepřátelské akce v oblasti konfliktu v Náhorním Karabachu jsou oznámeny od 10.00 moskevského času 10. listopadu 2020. Ázerbájdžánská republika a Arménská republika (dále jen „strany“) se zastaví na svých pozicích.

  2. Region Aghdam je vrácen Ázerbájdžánské republice do 20. listopadu 2020.

  3. Podél trolejového vedení v Náhorním Karabachu a podél Lačinského koridoru je rozmístěn mírový kontingent Ruské federace v množství 1 960 vojenského personálu s ručními palnými zbraněmi, 90 obrněných transportérů, 380 jednotek automobilu a speciální techniky.

  4. Mírový kontingent Ruské federace je nasazován souběžně s ústupem arménských ozbrojených sil. Délka pobytu mírového kontingentu Ruské federace je 5 let s automatickým prodloužením o dalších 5 let, pokud žádná ze stran nehlásí 6 měsíců před vypršením období úmyslu ukončit uplatňování tohoto ustanovení.

  5. Za účelem zvýšení účinnosti kontroly nad prováděním dohod stranami v konfliktu je vysláno mírové středisko ke kontrole příměří.

  6. Arménská republika vrátí region Kelbajar Ázerbájdžánské republice do 15. listopadu 2020 a region Lachin do 1. prosince 2020. Koridor Lačin (široký 5 km), který zajistí spojení Náhorního Karabachu s Arménií a zároveň nebude mít vliv na město Šuša, zůstává pod kontrolou mírového kontingentu Ruské federace.

  Jak se strany dohodly, v příštích třech letech bude stanoven plán výstavby nové trasy podél koridoru Lachin zajišťující komunikaci mezi Náhorním Karabachem a Arménií s následným přesunem ruského mírového kontingentu na ochranu této trasy.

  Ázerbájdžánská republika zaručuje bezpečnost provozu podél Lachinského koridoru pro občany, vozidla a zboží v obou směrech.

  7. Vnitřně vysídlené osoby a uprchlíci se vracejí na území Náhorního Karabachu a přilehlých oblastí pod kontrolou Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky.

  8. Probíhá výměna válečných zajatců, rukojmí a dalších zadržených osob a těl mrtvých.

  9. Všechna hospodářská a dopravní spojení v regionu jsou odblokována. Arménská republika zaručuje bezpečnost dopravních spojení mezi západními regiony Ázerbájdžánské republiky a Nakhichevanskou autonomní republikou, aby zajistila nerušený pohyb občanů, vozidel a zboží v obou směrech. Kontrolu nad dopravní komunikací provádějí orgány pohraniční služby FSB Ruska.

  Po dohodě stran bude zajištěna výstavba nových dopravních komunikací spojujících Nakhichevanskou autonomní republiku se západními regiony Ázerbájdžánu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To se divím, že Arménie ještě nenapadla Nachičevan.

   Smazat
  2. A potom by do Nachičevanu vletěli Turci. To by si Arméni nepomohli.

   Smazat
 8. Podle Peskova neni o Turcich v dohode ani slovo. Turci muzou dohlizet leda z uzemi Azerbajdzanu. Do oblasti uz vyrazily ruske mirove sbory, ty jedine maji mandat od obou stran. O nevyhodnosti pro Armenii muze byt tezko rec, tahaji zde za kratsi konec a jedina dalsi alternativa je totalni porazka.

  OdpovědětSmazat
 9. Kapitulejšn, kaptulejšn, a prachající kozorohopasci! - https://www.seznamzpravy.cz/clanek/valka-o-nahorni-karabach-skoncila-armenci-masove-prchaji-z-metropole-128903#dop_ab_variant=455590&dop_req_id=nKlnFSYWW3L-202011101302&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  OdpovědětSmazat
 10. Tito kovoplastový hoši tu - https://cdr.cz/clanek/velka-britanie-povola-do-armady-roboticke-vojaky-chce-byt-pripravena-na-valku?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_req_id=kDkAFb8t2OZ-202011101313&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

  budou po zahájení Báry Dvojky likvidovat putleroffské hordy bez obav a strachu! Chachacha! (smíchem raracha z Mužem hned)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lysohlávky, LSD...?

   Smazat
  2. Ne ne, pouze zhoubná propaganda NATO fungující pouze na lidi duševně prostší čili méně inteligentní, charakteru mizerného.

   Smazat
 11. Tento generál - https://echo24.cz/a/SA6mH/velitel-britske-armady-general-carter-varuje-pred-treti-svetovou-valkou?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_req_id=kDkAFb8t2OZ-202011101313&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

  jim bude velet, až budou likvidovat zbytky putleroffského Chujlostanu!

  OdpovědětSmazat
 12. To je On! - https://echo24.cz/img/5fa7c2a0ffd8cd3c48a0378d/1180/614?_sig=O-_uOBRN5caFRq9d0x3x6lzBXRCJtms1W5MK2gYdTIE

  Novodobý Guderian!

  OdpovědětSmazat
 13. Vždy se ozve ten, který na válce nevydělá.Tady je důležité, že snad válka skončila. Je důležité že se do konfliktu nikdo zase tak necpal. Překvapivě Rusko.

  Na druhé straně je důležité napsat, že o tom území rozhodlo SSSR už v roce 88.
  A to že území připadá Ázerbájdžánu

  OdpovědětSmazat
 14. To bude pak Velkej den! - https://www.facebook.com/AnsorRandom/videos/471359630077931

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:32 ó ano, ty velké dny... ty velké plné vzrušení a krve dětí našich nepřátel. Ty velké dny, kdy jsme pány svých nových otroků, jejich životů a jejich půdy. Ano, pamatujeme.. když tu náhle přichází, v čase, kdy by všichni tito podlidé měli být dávno mrtvi nebo zkroceni, zcela nečekaně naše hořké konce.

   Smazat
 15. Tahle dohoda a pomocná ruka Ruska v poslední chvíli zabránila naprosté a nevyhnutelné porážce Armenie a Karabachu. Otázkou je proč se tak stalo? Kde zůstala ta slibovaná Americká a Evropská podpora a pomoc pro prozápadně laděné vedení Arménie? Myslím, že se na ně opět vykašlali. Jako vždy na každého ze kterého nekoukalo napakování se. Rusko tím, že nezasahovalo, jasně ukázalo ostatním, jak nespolehlivým partnerem je západ a jak doplatí na vyčůránkování, sedění jedním zadkem na dvou židlých a kopáním do Ruska. S prosíkem přileze i Moldávie, Gruzie, Ukrajina a další. Jen musí pod tím správným západním vedením padnout na držku. S prosíkem přileze i celá východní Evropa. Možná celá Evropa. Všeho dočasu. Putin jasně řekl, že rozpad SSSR byl mezinárodní katastrofa a bohužel měl naprostou pravdu. Dokud byla ve světě protiváha USA a jeho kolonií byl relativní klid a smlouvy se museli dodržovat. Jen padl svaz vyrojili se všude lumpové jako na Klondike a mezinárodní smlouva nebo mezinárodní právo je jen cár papíru na vytírání zadku. USA to poslední roky jasně ukázali a svět to snad už pochopil, že to nejsou seriozní partneři k jakémukoliv jednání. Dnes naše republika úpí pod diktátem EU, hrozí ji zanegření, islamizace, přišla o většinu průmyslu, zemědělství, majetku a ani se neodváží ceknout. To za doby RVHP si nikdo ani ve snu nedovedl představit takový diktát a doslova sraní se do všeho. A ti zlí Rusové se stáhli dobrovolně z celé východní Evropy, dovolili sjednocení Německa a odkud odešli USA? Nebýt hloupého a zrádného Gorbačova do dnes by s nimi nikdo nehnul a dodnes by se nikdo z dnešních rusobijců ani neodvážil něco kecat. Naopak by jim lezli nejvíce do zadku jako to dělali za bolševíka. A celé slavné NATO by bylo stejně připosrané jako bylo tenkrát např. v roce 1968, když se na nás také vysrali nebo jako za Hitlera když nás předhodili jako kost k ohlodání německé bestii. Kde jsou lodě NATO, když je potřebuje Řecko? Kde je pomoc EU když Řecko nebo Itálie bankrotovali? Netřeba více říkat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:46 Souhlas.

   Smazat
  2. 14:46
   Rusko nic nedovolilo.
   Ono tenkrát utahanému Rusku nic jiného než vypadnout z Východní Evropy nezbývalo. Do několika let stejně krachlo.

   Smazat
  3. Pro 18:59 Rusko krachlo? To je mi novina! Právě naopak. Vykašlalo se na "bratrské" národy v CCCP i v Evropě a jinde, hledí si svého a náramně prosperuje. Například je bez dluhů. Jak jsme na tom my? Pak mluvte o krachování, vy všeználku.
   Ukrajina, Gruzie a i Arménie se vydaly cestou do "demokratického" Západu. A jak dopadly? Všechny se dostaly do války a všechny přišly o území! Pašijan se dostal k moci pučem. Davy ho nosily na ramenou po Jerevanu, prohlašoval, jaká skvělá budoucnost Armény čeká až se dostanou z vlivu Ruska. Jak na ně Evropa a Amerika a vůbec svět čeká jako na sobě rovné a .... Nepřipomíná vám to nějakou dobu i u nás? A nyní, když došlo na lámání chleba Pašijan volal do Washingtonu, osobně objel Berlín, Paříž i Brusel a žádal o pomoc. Všude mu řekli, že jsou znepokojeni, někteří dokonce velmi znepokojeni a s tím ho poslali domů. Takže zase zbylo to Rusko. A i nyní z toho něco bude mít. Na Aktuálně a jiných webech už naříkají, že vítězem je právě Rusko. Vyšachovalo Turecko, EU a USA si ani neškrtli a opět se ukázali jako absolutně nespolehliví spojenci. Ale i to přece známe i my. Tedy Rusko si upevnilo pozice na Kavkaze. A Pašijanovi jde o krk. Doslova. Podívejte se na weby. Právě nyní ho hledají davy po Jerevanu. Jestli ho dostanou, je na prvním kandelábru. Ti co ho opěvovali ho nyní chtějí vidět viset. Ale může utéci. Do Ruska.

   Smazat
  4. 3:30 jasně, že Rusko krachlo a to hned dvakrát. 1996 a 1998. V 1998 to byl jeden z největších státních bankrotů, který přivedl na mizinu miliony lidí, měna se znehodnotila na cár toaletního papíru, nemluvě o extrémním nárůstu zločinnosti, včetně terorismu, války a počátku rozpadu. Tento stát v počátcích rozpadu převzal Putin.

   Smazat
 16. Při hodnocení tohoto sporu bych byl s ohledem na naši historickou zkušenost velmi opatrný see závěrem, kdo je v právu. Myslím, že v Rusku mají obě strany záruku přiměřeně spravedlivého výsledku. Rusové nejsou partneři z Mnichova, ti ví, kdo je ve sporu "henleinovská chátra" a komu svědčí právo.

  OdpovědětSmazat
 17. Kazdopadne tady si muzou Armeni brecet a nadavat na Rusy jak chteji (a oni budou, na nekoho to hodit musi), ale mohou si za to sami. Podle trosku strizlivejsiho "prezidenta" Karabachu uz bylo Susi v azerskych rukou od 7.11. Sam rekl, ze tahle dohoda zabranila krveproliti a uplnemu zniceni Karabachu. Ja se dohode nedivim.

  OdpovědětSmazat
 18. Opravdu nevím, jestli to čtu správně, ale bude ruský mírový kontingent. To znamená tam, kde zatím nebyl, bude. A Turci, aspoň doufám, budou maximálně pozorovatelé - to by šlo, ale pokud by to měly být nějaké společné hlídky jako v Idlíbu, tak to by samozřejmě ... kibic póvl a šlamastika čurbes v pajzlu.

  OdpovědětSmazat
 19. To je taká dohoda ako Trianon pre Maďarov.V tomto regione nebude nikdy pokoj.Neviem prečo Karabach oficiálne neuznali Rusi ako samostatnú autonómnu republiku a garant jej samostatnosti.Luxembursko a Monako sú ďaleko menšie a fungujú vo svete ako samostatné štáty.Možno by nestali teraz pred takou tragédiou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Karabach je věcí dohody mezi A-A pod kuratelou Ruska a OSN ještě z počátku 90.let. Karabach a Arménií zabrané přilehlé oblasti byl nejen autonomní republikou, která odsud vyhnala všechny Azery, ale choval se vlastně jako samostatný stát. Dosud nebyl důvod k nějakým změnám, protože drobnější konflikty se sice vyskytovaly, ale není třeba zapomínat, že zmíněné území patří de iure Ázerbájdžánu a s Ruskem nesousedí.

   Rusko stojí o dobré vztahy s oběma státy, jenže bohužel v posledních letech se vláda Arménie shlédla v liberálním modelu EU a finančních zdrojích señora Sorose.

   Náboženství, jak se nám zde snaží namlouvat, s tím nic nemá a už vůbec ne wahhábismus. Alespoň zatím ne. Národy obou států celá staletí žili konzistentně, co se náboženské stránky týká. Takže v tomto konfliktu bychom se spíš mohli ptát, co si Arménie 12.7.2020 slibovala od napadení regionu Tovuz a kdo jim to poradil.

   Jižní Osetie je něco jiného. Tam byl taktéž zamrzlý konflikt a v létě 2008 tam Gruzie vymlátila během olympiády v Číně ruskou jednotku OSN, opět pod vedením podobného zmrda jako Pašinjan. A navíc Jižní Osetie plus Abcházie s Ruskem sousedí.

   Smazat
  2. Ještě k tomu Monaku a Lucembursku. Luxembourg je velkovévodství, Monako knížectví, kterému garantuje bezpečnost Francie a taky zastává část zahraniční politiky. Samostatné je od poloviny 19.století, Luxemburg je samostatným státem taky zhruba z té doby. Oba vlastně vznikly díky revolučnímu roku 1848, podobně jako R-U dualismus.

   Smazat
 20. Po oranžové revoluci se Arméni obrátili směrem k západní Evropě a ta jim taky v konfliktu s Ázerbajdžánem pomohla kde jen se dalo. Mají co chtěli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. @Laco
   Mají, co chtěli
   Sorošův člověk v Jerevanu: barevná revoluce, zpackaná válka, kapitulace a rozvrácená země.
   Rusko nezopakovalo americké fiasko ve Vietnamu, nevlezlo do nastražené pasti dané po Čečensku další proxy-válkou na území bývalého Sojuzu. Díky ruské taktice půjde prezident Pašinjan od válu v podobném stylu, jako jeho zločinecký prozápadní kolega Michail Saakašvili v Gruzii.
   https://e-republika.cz/article4366-Soro%C5%A1%C5%AFv-%C4%8Dlov%C4%9Bk-v-Jerevanu-barevna-revoluce-zpackana-valka-kapitulace-a-rozvracena-zem%C4%9B

   Smazat
 21. Vypadá to, že zase jeden konflikt na hranici Ruska nevyjde. Stratégové CIA a Pentagonu se spletli asi jako soudruzi z NDR. No snad příště, na řadě je Moldavsko a když ne tak Litva, kde to posilují čeští žoldáci, tedy pardon obránci demokracie za peníze českých poplatníků.

  OdpovědětSmazat
 22. jestliže se přestane bojovat a tedy i zabíjet a jestliže se budou moci vyhnaní všech národností vrátit domů a budou zase spolužít jako před lety, je to dobrá dohoda a dobrá zpráv a.

  OdpovědětSmazat
 23. Pasinian se pohadal s Rusy, semknul se k zapadu a takhle to dopadlo. Jenom zase Rusko zabranilo armenske porazce, 2. genocide a jeste vetsi uzemni anexi Azerbajdzanem. Prestalo se strilet, a aby to nekoho nenapadlo zase vrazdit a nicit, bude tam Ruska armada zatim na 5 let. Doufam, ze uz navzdy. Tyhle dve zeme plivly na Rusko a musely se poucit, ze jsou pouhymi pesaky zapadu. Ten jim ukazal, zac je v Pardubicich pernik.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.