Reklama

neděle 8. listopadu 2020

Václavu Moravcovi imponují totalitní praktiky

Michal Mikulenka

8. 11. 2020
Rozhodovat o tom, zda politik mluví pravdu by měli novináři. Pokud redaktor televize zajišťující přímý přenos rozhodne, že politik zalhal, neumožní mu dál pokračovat a zkrátka ho vypne. Je to děsivé, ale takto uvažuje prominentní moderátor České televize. Nevěřil jsem svým uším, když jsem při čekání na jiný program na chvíli přepnul na Otázky Václava Moravce.

(Tento pořad jsem kvůli nevyváženosti a aroganci hlavního protagonisty už dávno přestal brát vážně). Osazenstvo zrovna probíralo událost, kdy se americké televize, přenášející projev prezidenta Trumpa, dohodly a prezidenta uprostřed jeho proslovu vypnuly. S odůvodněním, že lže. Moravcovi a přítomným diskutérům Vítu Rakušanovi a ministru Tomáši Petříčkovi připadala tato antidemokratická nehoráznost v pořádku. Petříček se po Moravcově nátlaku sesypal a se servilním úsměvem se dušoval, že kdyby ho novináři vypnuli, tak mu to nevadí. Protože prý lhát se nemá, alibisticky vysvětlil svůj postoj. Jediný, kdo se ohradil byl poslanec Jiří Kobza.

Moravec tento neuvěřitelný zásah do principu svobody slova dokonce vnímá jako odvahu a tato totalitní praktika mu evidentně imponuje.

Od kdy jsou novináři soudci, aby v průběhu přímého přenosu rozhodovali, kdy politik mluví pravdu a kdy lže? To budou svévolně vypínat názory každého, kdo se jim nelíbí? (Oni už něco podobného sice dělají delší dobu, například nedávají dostatečný prostor odlišným myšlenkovým proudům, ale teprve teď by z toho asi rádi udělali normu).

A kdo bude vypínat novináře, kteří vypouštějí lži jako na běžícím pásu? Jaká autorita?

Média v demokratické společnosti by měla svobodu slova respektovat jako nejsvětější zákon.

Nemají právo určovat, kdo je hodný a kdo zlý a na základě svého subjektivního pohledu hned někoho vypínat a bránit mu ve svobodě vyjádření. Mohou se vést následné polemiky, dokazování, názorové komentáře. Politik má dokonce právo lhát (a tohoto práva někteří hojně využívají), ale hlas pak musí dostat i protistrana, která přinese důkazy, že to byla lež. A volič si pak sám udělá obrázek o morálních kvalitách svého zástupce. Ano, novináři by měli být tvrdí v otázkách na politiky (ne pouze na některé), ale nesmí překračovat své pravomoci a stavět se do role diktátorů rozhodujících, co se smí a co nesmí říkat.

Pokud nějaký politický aktivista, převlečený za moderátora, jako například zmíněný Moravec, začne sám rozhodovat, kdo má právo mluvit a kdo ne, tak to s tou naší demokracií půjde z kopce ještě větší rychlostí, než se děje nyní. Možná, že Václav Moravec jen vypustil pokusný balónek, co všechno si demokraticky smýšlející veřejnost nechá líbit.

78 komentářů :

 1. Vždyť hnus , lež se praktikuje 30 let ve jménu demokratického rozkrádání našeho státu . Vytvořila se u nás habsburská společnost demokratických pšouků jako Kharl z Orlíku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Joooo Venku Hlodavec toť jedna z výkladních skříní havlolejnolahvárenský stoky ��������

   Smazat
  2. 19:16
   Amiookupant nevím kdo je hlodavec a ten havlo...
   Jen se divím, že tady dostává tak velký blb prostor.

   Smazat
  3. 20:07 máte pravdu,prostoru jste dostal dost.

   Smazat
  4. Tyhle otázky jsou pro kočku. Mě stanovisko Moravce, Petříčka ani toho dalšího z té jejich party (Rakušan) nepřekvapuje ani za mák. Lhát (a to nehorázně) je dnes přece v módě.

   Smazat
  5. 23:56
   Díky ��

   Smazat
  6. Fascinuje mě jak někteří lidé si myslí, že svým příspěvkem sem zachrání tento zvrhlý režim. No poznal jsem takových pár i za minulého režimu a připadá mi, že jsou to stále titíž lidé.

   Smazat
  7. Je načase používat správný název- komunistická česká televize!
   Proč? Protože ji v roce 1953 založili komunisté.
   Ten přívlastek by se měl začít používat a to přesto,že v ní stále běží programy,které jsou protikomunistické. Tato televize velice rafinovaně používá termín komunistický,komunistická,komunismus v souvislosti s děním do roku 1989 v případech,kdy se jim to hodí a mohou ještě více očernit tehdejší dobu. (komunistický puč,komunistické seriály,komunistická justice,komunistický propagandistický film atd.) Je ale spousta pořadů a filmů,které vznikli za komunistů a ČT je stále dokola vysílá,protože jsou skvělé. Tam ale neřekne,že bude vysílat komunistický pořad,nebo komunistickou skvělou pohádku,komunistický sportovní zápas. O metru neřekne,že je komunistické,ani o elektrárnách,bytech,sportovištích,známých sportovcích, atd) Tam se jim nehodí zdůraznit to komunistický,to přece nemůžou,vždyť je to skvělý a tím by přece dělali komunismu velikou nechtěnou propagandu.
   Je to prostě švejkovina ta komunistická ČT.

   Smazat
  8. pro 18:41
   Karlíkovi se neposmívejte. Od narození je stižen lehkou idiocií. Nemůže za to. Zajímavější je tvrzení slečny Moravce. Kde vzala, že Tramp lhal, když se vyhlásil za vítěze voleb u hlasovacích uren ?! Ostatní bere jako podvod. No a od rozhodnutí, zda se podvod stal,či nestal, jsou všude v normálním státě soudy. Tedy nikoliv hloupá děvčata, nebo přihřátí chlapci v televizi. No a na názory přerostlých dětí Petříčka a Rakušana ... to by už té děvečce ten pořad měli přeložit na TV:D, TUTY, nebo Disney Channel.

   Smazat
  9. A to si ještě říkají morální autority.

   Proč se plošně kontroluje? Co to přináší. Jen zisky pfarma společnostem. Proč se neočkuje proti. Vakcíny jsou, ale je to super tajné.

   Smazat
  10. 8:39 Jen počkejte vy komunisto jestli se těmto zmetkům povede co mají v plánu tak ještě se slzou v oku budete vzpomínat na socialismus. Správný název je transatlantická TV.

   Smazat
  11. 9:59
   Lehkou??? Těžkou a nejen idiocií a i A52 letitou to rodinnou diagnózou:-)

   Smazat
  12. 8:39
   S těma komoušema na ČT jste si nějak popletl dobu. Dnesje rok 2 020 ne rok 89.

   Smazat
  13. 23:56
   Dva blbove se podporují gratulujeme.

   Smazat
  14. 8:39 Před 80 lety rozpoutali němečtí nacisté Křišťálovou noc (i v Sudetech). Ničili obchody, zapalovali synagogy a vraždili Židy. Co na to Česká televize. Jak to, že tu nejsou o tom již měsíc každodenní pořady?

   Smazat
  15. 18.15 Nejspíše proto, že ty NĚMECKÉ RESTITUCE spustili Němci en bloc a národní socialisté s tím souhlasili a aktivně se zúčastnili... neoficiálně jako koordinátoři.

   A Němci dnes tento druhý protektorát ovládají opět pevně, spolu se svými tehdejšími bývalými oběťmi, pevně ovládají.

   Takže připomínat řeznické události jejich dějin se jeví veřejnoprávní" i dalším českojazyčným sdělovadlům poněku netaktické... globalisační páníškové přeci platí moc dobře...

   Smazat
 2. Vypínat to neměli Kobza má pravdu aspon by všichni viděli co je ten manhattanský mamlas za kokota

  OdpovědětSmazat
 3. No dle ného osobního názoru je stené idiotství když odborové organizace které už vlatně nikoho z pracujících nehájí chtějí nesmyslně utrácet peníze za idiotskké prodloužení víkendu s tím, že to pomůže s bojem proti Cor. viru. Tam kde prvorepublikové odbory pomáhali tam dnes škodí. Jenom se starají o vlastní korytata a případně se jejich představitelé cpou do placených funkcí v parlametu nebo senátu. FUJ FUJ.
  Když vidím toho idiota v senátu (dříve předseku odboru) jdu se vyprázdnit.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už tam není:-)

   Smazat
  2. Já si, protože trošinku rozumím epidemiologii, nemyslím, že ten návrh odborů byl zrovna v této situaci blbostí. Ale já budu pro svůj příklon k lidství asi úchylka a moje kritika zbytečných úmrtí na Covid-19 je asi mé zvrhlictví. Dnes se čekají od nás gratulace těm, co zanesou infekci do rodiny a zemřou na ní rodiče viníka - podle mne vraha. Mne by se s tím pocitem, že jsem zabil své rodiče či prarodiče dost těžko žilo, jiní možná jsou v tomto směru sami pro sebe hrdinové, pro mne vrahy.
   Myslím, že velkou chybou státu bylo a zůstává, že se vměšuje do vnitřních záležitostí kapitálu a že do něj pumpuje peníze daňových poplatníků bez podepsané směnky nebo předaných akcií státu v hodnotě státních dotací.

   Smazat
 4. A vida ho kluka, ten nám vyrost. Někdo říká, že až příliš ale já říkám že v těch kamaších dojde daleko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Spíš naopak sehnul se před svými loutko vodiči ještě více než dříve.

   Smazat
 5. Lež je základním kamenem každého ovládání ovčanů jejich páníšky. Ovčané nemají právo lež vnímat jako lež, natož ji pojmenovat nebo se proti ní ohradit (to už platí neměnně 4500 let a bude platit nadále).
  Proč jsou všechny účty bohatých tajné, všechny smlouvy států tajné nebo s tajnými dodatky, všechny smlouvy s bankami a pojišťovnami oddělené od smluvních podmínek (krkolomně formulovaných mikropísmem).
  Podvod, lež, manipulace, prefabrikace, dehonestace a další ...ace jsou jediným nástrojem korporátně fašounských medií, určené k ovládání ovčanů (dojili a střihali je celý mizerný život a teď je vedou na košer porážku a oni jenom tupě bečí). Admine maž!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč mazat anonyme 19.24? Napsal jste naprostou pravdu bez příkras. Ano, taková ovce se celý život bojí, že ji sežere vlk, ale sežere ji vlastní chovatel. K.Kryl k tomu zpíval že ...." zas budem jen skákat, jak jiní nám pískají, hopsat tak dlouho, až zlámem si vaz!" Všechno je pořád stejné, s tendencí výrazně se zhoršující.

   Smazat
  2. 19:24 A proč by vás měl pan Dvořák mazat? Nejspíš s vámi víceméně souhlasí. Jenže časem (soudím, že kratším, než doufáme), vás smaže automat Googlu. Tak křičte a zanadávejte si, dokud to jde. Uleví se vám. A to je jediné, čeho lze dosáhnout.

   Smazat
  3. Demontáž demokracie už hodně pokročila. V čele s poiráty, ODS,, KDU, stánkaři, top a ČSSD. Ano se potácí sice s Babišem v čele, ale jeho strana je prolezlá funkcionáři, kteří ji chápou jako výtah k moci a nyní ji pozvolna opouštějí sledující okamžik kdy svého vůdce odvrhnou a přidají se např pirátům.

   Smazat
  4. 7:13
   Demokracie tu nikdy nebyla. Co tu neexistuje se nedá demontovat.

   Smazat
  5. Jsou dvě země, kde jsou kapitalisty a přesto tam není kapitalismus. Hádejte, které to jsou.

   Smazat
  6. 19:24 - Ještě jste zapoměl na "strach", který je klíčový v manipulaci s lidmi.

   Smazat
  7. 9:27
   Jen ten váš blàbol dokazuje, že zde demokracie a svoboda funguje.

   Smazat
  8. 18;10
   Demokracie skončila Antikou ty Cardo retardo!!!! :-)

   Smazat
 6. Je neuvěřitelné, co Moravec obhajoval. Tohle už jsou kroky k postupné demontáži demokracie a posilování mediální totality.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jednou lidem dojde trpělivost.

   Smazat
  2. 19:25 K jaké demontáži? A čeho? Vždyť už je všechno dávno demontováno. Byla na to fůra času. Přes třicet let. Internet je poslední bašta. A pak už bude konečná.

   Smazat
 7. Pane Mikulenka,dovolte abych s vámi nesouhlasil.
  Proč lžete,vy jste viděl Petříčka pod rouškou se smát,??? Já jako vždy pořád sledují, ale nic takového jsem neviděl.
  Druhá věc, moderátor rozhoduje o tom komu dá slovo a komu ne,od toho tam pane Mikulenko je.
  Zase jen ubohà snaha si kopnout do pana Moravce a ČT.
  Jediný podle vás kdo byl na úrovni tak Kobza,jak jinak.
  Tohle se vám pane Mikulenko opravdu nepovedlo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Obhájce totalitních praktik je gauner.

   Smazat
  2. Vy jste možná nepochopil podstatu článku a zřejmě jste ani nesledoval pozorně. Jádro pudla je v tom, že Václav Moravec schvaluje krok, kdy televize samovolně rozhodly o vypnutí politika na základě subjektivního pocitu, že lže. Televize je platforma, která má přinášet různé názory. Může být tendenční, pokud se jedná o soukromou TV a deklaruje, že sypatizuje s určitým názorovým proudem, ale rozhodně se nemůže stavět do role cenzora. Tedy alespoň ne v demokratické společnosti.

   Smazat
  3. 19:30
   Nikdo do tý prolhaný haldy havlsra@ek kopat nemusí, ta je pro ostudu a k zblití většině normálních lidí!!!!

   Smazat
  4. Pokud mluví prezident , tak by se měl reportér klepat strachy a čekat až domluví ! Proti tomu dnešnímu marasmu to tu bylo za Husáka jako oaza klidu , míru , pohody , svobody a demokracie !

   Smazat
  5. No tak ta tzv. ČT si už delší dobu kope do zadku sama, do ní už nikdo více kopat nemusí. Jenom vykopat všechny ty parazity ještě trošku potrvá.

   Smazat
  6. 19:30 nejste náhodou příbuzný VM ?

   Smazat
  7. 20:33
   Gratulujeme ke zlaté oslovskě medaili.
   Hlavně ta svoboda a demokracie, hochu něco s tím dělej. Blázince mají otevřeno.

   Smazat
  8. 18;16
   Tak se tím řiď!!!! :-)))

   Smazat
 8. Lidi nebojte se na všechny brzy dojde. V současné době už neexistuje žádná imunita. Politici, státní úředníci, policisté, soudci, atd. už mají OSOBNÍ ODPOVĚDNOST za všechna rozhodnutí jež činí nezákonně. Oni si to ještě neuvědomují a stále jedou jako za ZLATÝCH ČASŮ ! o TO TVRDŠÍ BUDOU dopady až přijde ZÚČTOVÁNÍ a ono PŘIJDE!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:59 Tak to je fakt těžkej humor.
   Nebo jste věřící a věříte na poslední soud?

   Smazat
  2. 0:49
   Koukněte na Slovač, když budete mít trpělivost, tak se dočkáte času, že se mafiání navzájem do sebe pustí. Pak to pojede jako po másle, tzv domino efekt generál, negenerál, díra nedíra jen když se natírá.

   Smazat
 9. Obsah a přednes páně Václava Moravce je v jednotě. Docela by se hodil do party Jambora a Brože. Krom pana Kobzy byli ostatní jako vystřižení z minulého století. Doporučuji všem poslouchat pořad Otázky VM, ať máte přesdtavu, jak jsme si ztrpajzlili demokracii.

  OdpovědětSmazat
 10. ...proto se také nechal zaměstnat v ČT.

  OdpovědětSmazat
 11. Morální úpadek těch různých Moravců nezná dno, denně jsme toho svědky. Nemá ovšem cenu se nad tím rozčilovat. Zatím je můžeme ignorovat...

  OdpovědětSmazat
 12. Morák je prostě teplý hajzl.Pokud by poslanci ČR nebyli posraní a neměli z těchto hajzlů v ČT strach tak by byli dávno odstraněni.Opak je pravdou a proto je těmto hajzlům v ČT umožněno neustále blít.
  Na poslance něco mají a proto jsou stále v čt stále stejní hajzlové zejména ve zpravodajství další diskuze o tom je zbytečná a ztráta času.

  OdpovědětSmazat
 13. Pro pana s příspěvkem v 19:30: ten článek není k tom, komu dá moderátor slovo, ale o bezprecedentni cenzuře, kterou pan Moravec veřejně obhajoval. Když televize nenechá mluvit řádně zvoleného prezidenta, jen proto, že s ním nesouhlasí, je to zvůle a ne demokracie.

  OdpovědětSmazat
 14. Anonyme 19.30. Vám připadá normální přerušit projev hlavy státu, když se 'někomu zdá', že nemluví pravdu? A vy máte recept na objektivní pravdu? Znáte absolutně všechna fakta? Vidíte vůbec, že mezi cenzurou a tím, co se teď děje kolem nás, není žádný rozdíl? Debata je - měla by být - o argumentech, hájení vlastních názorů, myšlenkovém střetu, nikoli instantní slátaninou. Žádné: "Jááá si myslím, že lžete, tak vám odebírám slovo." Kde to člověče žijete, když se vám tyhle záležitosti zdají OK? U mně nastal definitivní zlom, a učinil jsem si obrázek i o charakteru moderátora Moravce, když v jednom již letitém dílu jeho nekonečného 'one man show' (no, dobrá, 'man') řekl předsedovi vlády České republiky: "Pane premiére, vy neposloucháte, poslouchejte mě!" Takhle mohu mluvit s desetiletým žákem ve škole, nikoli s předsedou vlády státu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neřeším pana Moravce a jeho profesionální úroveň. Na srdci nám dva pohledy na cenzuru. Jestli je to jen subjektivní pohled, který se vnucuje davu. Jednou je cenzura vhodná (pro jednoho, či jedny), podruhé tatáž cenzura naprosto nepřípustná (pro druhého, či druhé). Kdyby byl totáč, tak to chápu, ale v demokracii ne. Proto začínám mít pocit, že k nám přišla demokracie jen na návštěvu a už se jí u nás nelíbí, tak odchází.

   Smazat
 15. No mně vlastně jsou proti mysli praktiky idiota z odborů. Tedy jeho vyjádření o dnu volna pro odvirování. Samozřejmně se přihlásil k tomuto nesmyslu i VELKÝ HAmy. toho času ministr vnitra. Proč ti debilové vlastně neudělali týden vánočních svátků, nebo dva týdny silvesra.
  Václav

  OdpovědětSmazat

 16. Pokud si chcete udělat názor na VM pak doporučuji: https://www.youtube.com/watch?v=W-LgjKRi8Tw&t=2577s.
  Pozor, z mé strany upozornění: je to velmi poučné, nicméně jen pro silnější povahy, nereklamujte tedy u mne.
  Pro mne je trochu smutné, že přednášky VM poslouchala i má docela šikovná a chytrá vnučka, a VM v podstatě uznávala. Já osobně poslouchám často talk show v německé TV. Bez slepého obdivu k všemu západnímu, tam mají takové moderátory, kteří nedávají najevo, za koho kopou. V každém případě tyto diskuze jsou velmi odlišné od VM, tedy nepřipomínají inkvizici. Peter.

  OdpovědětSmazat
 17. Prvá polovina nedělních OVM(otázky vymyvače mozků)byla jako vždy hnus , nevyváženost a arogance. Druhá hodina s pp. Středulou, Zahradníkem a zástupcem ČNB byla podstatně zajímavější a více hovořili respondenti a ne moderátor.

  OdpovědětSmazat
 18. Orbán po konzultaci s Polskem poslal dopis do EU, že bude vetovat rozpočtový zákon. Pokud to tak bude, tak se omlouvám za všechny špatné myšlenky, které sem kdy měl na tyto státy.

  OdpovědětSmazat
 19. Kdyby se pan Moravec řídil svými vlastními pravidly, tak v první řadě vypne sám sebe. Nehledě na to, že nikdo není zvědav na to, aby sledoval jeho monology. Venda si ve "státní" TV udělal monopol a jakýkoliv pokus o jeho nahrazení by byl zajisté považován za útok na poslání této tzv. veřejnoprávní TV. Dalším takovým výtečníkem je pan Železný, jehož některé výroky svědčí o tom, že je rovněž nedotknutelným a že si ČT s tím svým posláním zrovna dvakrát hlavu neláme. Bohorovný ředitel, arogantní moderátoři,zkrátka takové to "když hvězdy tančí" .

  OdpovědětSmazat
 20. Tak ke mě domů už dávno Moravec nesmí. Žgryndy pindy toho bratrstva kočičí pracky se dozvím třeba i tady od odolnějších jedinců. Lovím si odpočinkové kanály, a od politiků by byl velmi záslužný počin, kdyby mě zbavili seroucí daně za nepoužívanou službu.

  OdpovědětSmazat
 21. Pane Davide, na klidu to jistě nepřidá, ale Vaše rozjitření nad praktikami Vaška Moravců je zbytečné. Pokud si uvědomíte, že nežijeme v demokracii, ale stále otevřenější fašistické diktatuře, zjistíte, že vztekat se na Moravce není na místě. Je třeba se zabývat systémem a jeho změnou. Se změnou systému zmizí i zdivočelá fašistická ropucha Moravec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Problém je ve voličích a když jim neukážete, co jsou šmejdi zač, tak žádný systém nezměníte. Podobný problém měl Jára Da Cimrman, když vymyslel teorii, kterou zárověň vyvracel.

   Smazat
 22. 10:52
  absolutní souhlas! pro zlehčení na internetu běhá vtip: Rus se ptá Američana "máte v USA svobodu názorů?" a Američan odpovídá, " samozřejmě, že máme a ještě lepší je, že ty nesprávné názory jsou zakázány !"

  OdpovědětSmazat
 23. Václav Hlodavec nepatří do veřejnoprávní ČT. Léta už víme co bude z obrazovky žvanit a proti komu. Osobně odporný pacholek je znám svými útoky proti řádně zvolené vládě,premierovi a prezidentovi. K k tomu si zve pravidelně podobné kavárenské povaleče - jako je on sám. Víme dopředu co bude Hlodavec říkat,koho pomlouvat a koho chválit. Tento jedovatý pacholek dávno do ČT nepatří. Měl by si společně se Šámalem,Wollnerem a Železným založit vlastní televizi a
  neotravovat většinu Českých občanů kteří se skládají na jeho přehnaný plat. Fuj mu.

  OdpovědětSmazat
 24. Jenže jak chcete v dnešním obklíčení silovými strukturami diktatury kapitálu něco měnit na chodu státu, třeba od fašismu k demokracii (to je blbost co píši! Kdy a kde byla jaká demokracie?). Co rozhoduje "lid", navíc zblblý prolhanou čété a různými Blitzi či Despekty a pod. Lid plní je "Maul halten und weiter dienen". Naděje je v revoluci a ta musí vyjít ze státu, kde je nejvíce hospodářských krizí, nezaměstnanosti a ze státu velkých se sta miliony občanů. Kubánci i Venezuelané jsou hrdinové, ale ve Světě to nic k lepšímu nemění. Marx byl největší filosof 2. tisíciletí a co napsal, je pravda pravdoucí a PRAVDA, jak víme i z domácí pražské kavárny, je největší nepřítel diktatury kapitálu, stejně jako mír ve Světě!

  OdpovědětSmazat
 25. 10:22 Kdo, nebo co tu změnu systému způsobí?
  Ostatně každá změna je změnou k horšímu. I když se to může zdát nemožné.

  OdpovědětSmazat
 26. Moravec zpočátku plnil svou roli, vedoucího diskuzi mezi politiky. Ale zanedlouho se povýšil sám do role vedoucího politiků. Pořád by nebyl špatný, ale ČT by měla vyhodnotit situaci a pana Moravce vyměnit. Ale to se nemůže stát, protože šéfem ČT je nějaký Dvořák.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem úplně mimo, jen se asi hloupě zeptám, není náhodou ten Dvořák, původem neprůstřelný šéf DP ?

   Smazat
 27. Včerejší dění v Lipsku a podobné v Livrpolu a čt NIC ?
  https://www.t-online.de/nachrichten/deutschland/id_88898492/-querdenker-demo-in-leipzig-teilnehmer-greifen-polizisten-mit-pyrotechnik-an.html 8.11.2020.
  „Na náš řetěz byl velký tlak,“ řekla později policejní prezident Torsten Schulze. Policejní šéf by to dokázal vydržet jen s okamžitou silou. Vyvstala otázka přiměřenosti prostředků: „Nemuseli jsme používat sílu.“ Prostředky: Policie to vzdala a oznámila, že otevře ulici. Na sociálních sítích existují obvinění, že by policie v Sasku zasáhla při levicové demonstraci velmi odlišně. Účastníci dříve mírové demonstrace prorazili policejní řetězy a zaútočili na policisty a reportéry. Novinářská unie DJU, která patří Verdimu, hlásila 32 útoků a cílené překážky novinářům, zejména účastníky shromáždění „laterálního myšlení“. Při útoku na pravicové extremisty policie použila pepřový sprej a obušek. Během zakázaného pochodu „ postranních myslitelů “ s útoky na policii a novináře nebylo možné vidět vodní děla rozmístěná v Lipsku . Byly použity pouze večer, když levicoví extremisté zapálili barikády v okrese Connewitz. Ministr vnitra Wöller uvedl, že policie není odpovědná za řešení problému s koronou. „Proti koronové pandemii nelze bojovat policií ani policejními opatřeními, ale pouze se zdravým rozumem,“ řekl politik CDU z Leipziger Volkszeitung. Ostře kritizoval Vyšší správní soud v Budyšíně: „Je nezodpovědné umožnit takové shromáždění se 16 000 lidmi v době koronové pandemie v centru Lipska.“ V neděli dodal: „OVG schválila největší koronovou párty s 20 000 účastníky.“ Soud zrušil zákaz shromáždění „laterálního myšlení“ v centru města u města Lipsko. Navzdory pandemické situaci umožnila shromáždění 16 000 účastníků na centrálním náměstí Augustaplatz. Ve skutečnosti mělo město krátce po začátku akce více než 20 000 lidí. Výzkumná skupina „Counted Through“ na univerzitě v Lipsku dokonce předpokládala, že 45 000 účastníků se schoulilo v jevišti na náměstí. Většina účastníků se chovala klidně, šťastně a bezstarostně, ale nezáleželo jim ani na požadavcích na nošení masky nebo na dálku.

  OdpovědětSmazat
 28. 12:27
  Každá změna je k horšímu, nejde mi vynímečnè k VM, ale o JB a covid.
  Dnešní tiskovka mohla dát odpověď, jak je to s testy domovů seniorů. Nevím zda jste to poslouchali, ale pan ministr Blatný zvučel, ale i když mluvil v naší mateřštině, já jsem nic moc nepochopil. Jde o plošný test několika domovů, už se mělo testovat, ale materiál zatím nedorazil. Tento problém lehce zvládlo Slovensko na svých 3milionech obyvatel a určitě řešili stejné problémy s proúčtováním a rozvozem testů. Úsměvné bylo ujištění, že vzhledem k pozdnímu dodání materiálu, nebudou domovy postihovat za nedodržení termínů. Kdyby tam stál Prymula, juž by byl od novinářů grilován, tento ministr má zjevnou protekci. Zato nás obohatil o nový pojem Pes, ale ani zde jsem nepochopil proč. Omlouvám se, možná je to moje chyba, že jen já jsem nechápavý.

  OdpovědětSmazat
 29. Pán Moravec společně s ČT jsou profici, pouze ubohá zloba nýmandu, kteří neustále buči a jen otravují.ČT si bude nadále vysílat dál to co uzná za vhodné, nadále s výborným panem Moravcem. A vy si vytřete pozadí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za velkorysou nabídku. S vámi si vytřu pozadí velmi rád. S panem Hlodavcem, který si rád hraje na novináře, učiním to samé. Byl bych raději, kdyby tahle propagandistická individua činila své pokusy o novinařinu za své a ne za mé peníze.

   Smazat
  2. Profíci ve lhaní si vytírají pozadí s 17:57, kterému se to moc líbí. Jestli mu za to neplatí, tak má místo mozku z piva kostku.

   Smazat
  3. 18:56 Já bych pánovi své pozadí mesvěřil ani náhodou. Kdoví z čeho pramení jeho sympatie ke zmíněnému "vypínači" jemu nesympatických odpovědí.

   Smazat
 30. Havloidi, vyližte si prdel, do jedného! Zničili jste tuto krásnou zemi za bony a Marlbora, svině!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19;36
   Krátce,leč výstižně a pravdivé!!

   Smazat
 31. Pánové, nešlo by tu radost z "veřejnoprávní" vyjadřovat bez emocí ?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.