Reklama

pondělí 9. listopadu 2020

Velký úder proti Muslimskému bratrstvu v Rakousku

Ivan David
9. 11. 2020
 
Web rakouské televize ORF uvedl dnes dopoledne, že „ve čtyřech spolkových zemích došlo v pondělí ráno k velké policejní razii proti Muslimskému bratrstvu a hnutí Hamas." Podle státního zastupitelství v Grazu/Štýrském Hradci je vyšetřováno 70 lidí, včetně podezření z financování terorismu a praní špinavých peněz. Podle vyšetřovacích orgánů ale neexistuje přímá souvislost s teroristickým útokem ve Vídni. Je to samostatná linie opatření proti terorismu.
 
Celkem bylo prohledáno 60 bytů, domů, obchodních a klubových prostor, uvedl státní zástupce v Grazu. Razie se konaly ve větších městech v Dolním Rakousku, Štýrsku, Korutanech i ve Vídni a byly prováděny policií a Úřadem pro ochranu ústavy. Podle státního zastupitelství bylo zatčeno a předvedeno před orgány k „okamžitému výslechu“ 30 osob.
 
Vyšetřováno je celkem 70 podezřelých. Existují podezření z teroristického spiknutí, financování terorismu, protistátního spiknutí, zločinného organizování a praní peněz. Při domových prohlídkách byly zadrženy „vyšší částky v hotovosti“, uvedl v pondělí ráno na tiskové konferenci s ministrem vnitra Karlem Nehammerem (ÖVP - obr. 3)) generální ředitel pro veřejnou bezpečnost Franz Ruf. Jsou to „miliony“, řekl Ruf. Přesné číslo neudal.
 
Státní zastupitelství v Grazu zdůraznilo, že razie „nesouvisí s teroristickým útokem ve Vídni 2. listopadu“. Akci předcházely „rozsáhlé a intenzivní vyšetřování trvající více než rok“, vedené odpovědným Státním úřadem pro ochranu Ústavy a pro boj proti terorismu (LVT) Štýrsko společně s LVT Vídeň. Zapojen byl také Spolkový úřad pro ochranu ústavy a boj proti terorismu (BVT) a LVT Korutany a Dolní Rakousko.
 
Podle Rufa bylo ve čtyřech spolkových zemích nasazeno 930 zaměstnanců Úřadu pro ochranu Ústavy a příslušníků různých policejních jednotek. Vyšetřování probíhalo od poloviny roku 2019. Podle Rufa činí záznamy pořízené při pozorování podezřelých 21 000 hodin. Proběhlo také rozsáhlé finanční vyšetřování.
 
Ministr vnitra Nehammer hovořil o „rozhodujícím zásahu“ proti Muslimskému bratrstvu a Hamasu v Rakousku. Muslimské bratrstvo je „velmi nebezpečné“. Snaží se podkopat demokracii, „zavést šaríu, bojovat proti základním právům a svobodám, které jsou nám drahé.“
 
Ministryně pro integraci Susanne Raab (ÖVP) ve vysílání k zásahu rovněž uvedla, že „tímto úderem ukazujeme, že s bojem proti Muslimskému bratrstvu a proti radikálním, extremistickým ideologiím to myslíme vážně. Nedovolíme, aby se v Rakousku šířily extremistické myšlenky, a budeme proti nim ostře postupovat “, pokračuje ORF.
 
Nicméně, občas se stane, že někdo, kdo chce vypadat chytře, prozradí informace, které mohou celou akci ohrozit. To se zřejmě stalo i nyní, a hříšníkem byl prý ministr vnitra v bývalé vládě Lidovců a Svobodných Herbert Kickl, kterému je vyčítán „rozklad rakouských tajných služeb“, které skutečně pochybily v případě atentátníka z minulého týdne, kdy nezachytily četná varování ze Slovenska, Švýcarska a Německa o jeho radikalizaci a plánech.
Informoval o tom list „Die Presse“ . Bývalý ministr vnitra a nyní šéf klubu FPÖ Herbert Kickl prý minulý týden „leaknul“ operaci „Ramses“ veřejnosti a dal ji do souvislosti s teroristickým útokem ve Vídni. Domovní prohlídky ale nebyly namířeny proti příznivcům teroristické milice Islámský stát (IS).
„Kicklovy poloviční informace vystavily operaci, tajné agenty a policisty velkému nebezpečí a zalarmovaly kriminální scénu,“ napsala „Presse“. Odkud Kickl tyto informace získal, je předmětem vyšetřování, které Ruf potvrdil na tiskové konferenci. Již v sobotu předložil státnímu zástupci prohlášení o skutečnostech, uvedl Ruf.
 
Nehammer na tiskové konferenci označil velkou razii za „operaci Luxor“. „Charakteristickým znakem tajné operace“ je, že je podle Nehammera obzvláště efektivní, pokud zůstane tajná. Kvůli „okolnostem posledních několika dní“ museli vyšetřovatelé přehodnotit „rychle a flexibilně“ situaci, řekl ministr vnitra, aniž by přímo jmenoval Kickla. Státní zastupitelství v Grazu řeklo pro „Standard“, že Kicklovy výroky akci neohrozily. Až do minulého týdne však kampaň skutečně probíhala pod názvem „Ramses,“ později však dostala jiný název - „Luxor“. Tolik ORF.
 
Dodejme, že Muslimské bratrstvo je blízkým spojencem tureckého prezidenta Recepa Erdogana. Že vláda Faíze Sarrádže v Libyi, nikým nevolená, ale oficiálně uznaná EU i OSN, Erdoganem podporovaná, je vláda Muslimského bratrstva. I jako ateista pronesu slavnou větu, že „koho chce Bůh zničit, toho raní slepotou.“ Rakousko samo na potlačení Muslimského bratrstva opravdu nestačí. Ale chová se statečně. Erdogan určitě bude reagovat příslušným vyhrožováním, jako už reagoval na zavírání radikálních mešit v Rakousku. Roste tlak na německou spolkovou vládu, aby zakročila alespoň proti tureckým Šedým vlkům – zatím se neodhodlala ani k tomu. Mluví stále dokola jen o pravicovém extrémismu, ovšem jen o tom „bílém“. O zločinech spojených s Erdoganem se v Evropě až na výjimky nemluví. Nemluví se o Karabachu, nemluví se o Libyi, nemluví se o bombardování oblasti Shengal v severním Iráku, kde žijí zbytky Jezídů, kteří přežili genocidu Islámským státem. Erdogan ji nyní dokončuje, stejně jako deklaroval dokončení genocidy Arménů. 
 
Turecko je důležitým partnerem pro Evropu, Rusko i USA, a tak to zjevně zůstane až do té doby, kdy bude turecká armáda na předměstí Vídně, u Krymu a na celém Kavkazu, a kdy území spojených turkických muslimských národů bude sahat od Balkánu k Číně.

 

51 komentářů :

 1. Proc zrovna my musime mit za predsedu vlady oligarchu, ktery vzdy zobchoduje nejake ustupky za dotace pro Agrofert a za svoji beztrestnost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč? Protože si ho lidi zvolili. Navíc docela jednoznačně. Říká se tomu demokracie.

   Smazat
  2. Trpíš nedostatkem kulturního obohacení? Vydrž, odejde oligarcha, nastoupí TOP, ODS, Piráti a policisté budou jezdi na školení do Vídně pro zkušenosti..

   Smazat
  3. Ale vůbec ne jednoznačně. Třetina z těch co přišli. To je kolik? Každý pátý volič? Příště to bude ještě horší, vládu sestaví Piráti/STAN a ODS se satelity. To bude paskvil, ale už je to prakticky jisté. Bureš půjde.

   Smazat
  4. 8,08
   Jitá je jen smrt!

   Smazat
  5. Já jsem doposud nezapomněl na církevní náhrady za vlády Nečase. To budeme platit, jak blbci, aby si fláterník mohl koupit lahev za 500. Jen co jsem viděl.

   Smazat
  6. Co tu melete proti Babišovi to chcete fetku a dovoz migrantů doufám že bude premiér i další období.

   Smazat
  7. Euroislám? Islám odnaučíme nenávisti! Založíme na to úřad EU, zní z vedení Bruselu

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Euroislam-Islam-odnaucime-nenavisti-Zalozime-na-to-urad-EU-zni-z-vedeni-Bruselu-643448

   Smazat
  8. pro 8:08
   Máte recht. Jednoznačné to bude až tzv. demoblok dostane třetinu z těch co přišli. To bude kolik ? Jó ta matika je někdy pěkná sviňa.

   Smazat
  9. Jaká jiná volba premiéra ?

   Smazat
  10. 12:01
   Další drahý úřad pro darmošlapy. Můžou se pokusit odnaučit psa štěkat, ale když mu nevytrhají zuby, kousat bude.

   Smazat
  11. Nechci urazit MUDr. Davida, ale poslední věta je poněkud přehnaná. Evropa je sice dnes bezzubá a nekoná ani v případech, kdy doplácí na činy Turecka a muslimských zemí, ale přesto nepochybuji o tom, že Turecko se do nějaké přímé války s Evropou neodváží. Myslím, že nedojde ani k válce s Řeckem, i když nevylučuji nějaké incidenty. To by se totiž nelíbilo ani Německu, které je jinak proturecké. Jinak souhlasím s každým slovem.

   Smazat
 2. na novinkach prave vysel clanek kde se pise ze ten atentat z vidne byl pomstou za planovane razie proti islamskemu terorismu v rakousku. atentatnik se pry dovedel o planovanych raziich od tlumocnika (pokud to tedy nebyl on sam)
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/razii-ve-vidni-proti-islamistum-patrne-prozradil-tlumocnik-40341696

  OdpovědětSmazat
 3. Pani Prochazkova,
  pro Vasi informaci a informaci vasich obcanu. Prave se divam na zpravy z D.C. (D.C. = Washington).
  Veskere volebni hlasy ve Philadelphii, (East Pennsylvania), jsou neplatne. Autory uz zatkli nekolik volebnich podvodniku a prepocitavaji hlasy. Jina skupina kontroloru je na ceste do Detroitu.(Michigan.)
  Trump vyral volby.
  ------------------------------------------------------
  Jsem rad, ze Rakusane vycisti moje oblibene mesto (Viden) od terroristu.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0;45
   Na takový jako ty čekají, neváhej a jeď ty experte na všechno!!!!!

   Smazat
  2. Marně to hledám, odkaz by nebyl?

   Smazat
  3. Welcome back Honolulu! Už jsme si dělali starosti jestli tě nedostal ten covid!

   Smazat
  4. Pozor, to není Honolulu!

   Smazat
  5. 9:01- Pokud myslíte "Honolulu" místopisně, máte pravdu. Jinak jste mizerný znalec psaného stylu.

   Smazat
  6. 9;01
   Blábol jako blábol, ovšem ten z bažiny se tady cení....!!!!

   Smazat
  7. I já tě vítám Nicku - dobře že píšeš. Samozřejmě že teď se bude obvyklé .... raz dva tři ... (aby to nebyla urážka) dohadovat, jestli jsi to ty nebo ne a tak dále, hádat se a hádat! Oni nepoznají styl? Oni nerozeznají ty drobnosti, které tvoje příspěvky charakterizovaly, a potom - proč by tě kdokoliv měl napodobovat? Co by z toho měl? Prostě klasika -stále ti samí. Ale nenech se odradit, jak bychom se jinak dozvěděli o neplatných hlasech? Od našich informačních zpravodajů trvale zahleněných bulvárem?

   Smazat
  8. Já jsem přesvědčen, že to je Honolulu, sice že Smíchova, ale náš.

   Smazat
 4. Jaké jsme měli před tím? Všichni přikulovalí svým kmotrům a kmotřenkám. Ani současný sobě naškodí. Takže obecná otázka napříč politickým spektrem zní: Kolika voleným zástupcům (včetně jejich rodin) se za dobu jejich funkce jejich majetek nezvětšil? Kolik jich hlasovalo proti svým zájmům ve prospěch ostatních občanů? Typuji, že číslo se bude limitně blížit nule. No a upřímně, jak bychom se na jejich místě zachovali já nebo vy?

  OdpovědětSmazat
 5. Zaznamenaný telefonický rozhovor, a velmi znepokojující!
  https://www.youtube.com/watch?v=uyV9RzkEOc0&feature=share&fbclid=IwAR0JFnxCf_Imr5ZKbTCB_YOR53Yucnl5Og7XjBz37MLF-_kL2XUPQG_J-Lk

  OdpovědětSmazat
 6. Děláte s islámských bojovníků teroristů pitomce. Copak nějaký osmnáctiletý fakan, který podřízne učitele je nějaký vycvičený terorista? Nebo muslimský černoušek, který z osobní frustrace a stresu(dle francouzského tisku na jeho obhajobu)) zapálí katedrálu? Muslimský doktor, pediatr, dvacet let hodný, žijící a v Anglii provozující své řemeslo a potom hodí bombu do metra? To jsou nějací vycvičení teroristé? Ne! Jsou to všechno muslimové a tím to hasne. Ono, až začnou v Evropě zlobit vycvičená muslimská komanda, to bude teprve rachot. Nevidím rozdíl mezi tím, když bezvěrcovi podřízne krk zfanatizovaný(nikoli vycvičený)18letý fracek, nebo vycvičený bojovník. Jsou to všechno svým náboženstvím zfanatizovaní Muslimové. Promiňte ale já bych ani tomu nejmírnějšímu, nejhodnějšímu a nejmilejšímu Mohamedánovi nevěřil ani pozdravení! M.R.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Promiňte 8:08, ale po tomto příspěvku mi připadáte jako fanatik vy.

   Smazat
  2. Proč je pán 8.08 fanatik 8.57? Protože napsal pravdu která je vám - nevím proč - proti mysli? Ještě že jsou ty diskuze, jinak bychom si svoje spoluobčany trvale idealizovali. Teď je jasné co jsou zač, a i sám věkový průměr diskutujících je pozoruhodný.

   Smazat
  3. Budoucnost ukáže, kdo je větší fanatik. M.R.

   Smazat
  4. 8.57 Zřejmě jste nerozuměl a nepochopil zadaný text. Čím je 8.08 fanatik? Co je nepravdivé?

   Smazat
  5. 8.57 předložte protiargumenty!

   Smazat
 7. U Nás by to nešlo, protože policie ČR na to nemá čas a prostředky, BIS sleduje co píší volají občané ČR kdo píše něco proti USA NATO, aby jej mohli stíhat pro podporu terorismu. Neziskovky pláči, že je tu málo emigrantů, a tak si mohou přerozdělovat méně peněz. Bože co jsme to za stát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8,11
   Už 31 let jsme STÁT JEN NA PAPÍŘE!!!!!

   Smazat
  2. Nepřehánějte. Pokud vím z veřejných zdrojů, kde je činnost BIS pravidelně zveřejňována, největší rizika hrozí z rozvratných činností některých totalitních režimů, především Ruska. To je ta hlavní a správná agenda, na níž se BIS zaměřuje. Doufám, že i tento web je pod kontrolou, protože jak články, tak diskusní příspěvky se radikálně liší od směřování Evropské unie a jejích hodnot.

   Smazat
  3. Ty byl měl být pod stálým dozorem psychiatrů. O jakých hodnotách EU píšeš, že chceš proti jejich kritikům nasadit politickou policii a kontrarozvědku?! Napiš, ať máme o čem diskutovat (a čemu se chechtat).

   Smazat
  4. On asi myslí humanitární bombardování, lákání muslimských extrémistů do členských států, placení muslimo-fašisty Erdogana, neschopnost hlídat své vlastní hranice, ničení evropského zemědělství smlouvami s Amerikou, nespravedlnost v udělování dotací, dvojí metr, agresivní embarga proti neposlušným suverénním státům, dělání mopslíka agresivním a zločinným Spojeným států... to jsou podle něj ty "evropské hodnoty" pro jejichž ochranu chce používat totalitní policejní praktiky. Hitler by z něj měl radost.

   Smazat
  5. Dnes BIS vydala zprávu která jasně hovoří o hrozbě špiclováním že trany Ruska a Číny. S tím vy amatéři opravdu nic neuděláte a nezměnite.Bylo by spodivem pokud by nebyla tohle pravda.
   Rusko dnes bez obalu přiznává, že usiluje o rozpad EU a NATO. Tohle nemůže nikdo popřít.

   Smazat
  6. 8:33
   Co to ty chudáčku meleš, jsme suverénní stát se vším všudy.
   Zeman snad němá pravdu ??

   Smazat
  7. 15:43-Váš překlep se dá také vyložit, že jeho pravda je němá, což také známe z historie 2. republiky.

   Smazat
  8. 15:25 Také bych psal takové hovadiny, kdybych za to pobíral takový plat a měl k tomu takové brebendy. To co napsaly jím tady zdejší vlezdoamiřiti napíší bezplatně.

   Smazat
 8. Obyčejná a nepřekrucovaná pravda je ta, že nebýt stále přibývajících, dovážených muslimů vyznávajících islám ze zemí napadených USA a Nato do Evropy, stovky Evropanů by nepřišly o život, nehořely by dnes křesťanské kostely, netučněli všehoschopní právníci a neroztahovaly se v Evropě cizácké, polofanatické a rabující neziskovky.
  Pašování muslimů z Afriky považuji za zločin, na kterém se vedení EU zjevně přímo podílí.
  Ještě teď mám před očima tu zfanatizovanou Němku, která najížděla lodí do člunu italské policie s plnou lodí migrantů. A takových jsou dnes mraky. Tento organizovaný zločin na občanech EU funguje patrně na proncipu, kdy pašeráci lidí předávají tzv. záchranářům polohu člunů a ti je pak "jako" zachrání. Je to podle mě podvod, zločin, který takto obchází evropské zákony.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby ty šmejdy -pašeráky migrantů - a všivé agentury, které je v jejich zemích lákají a najímají k cestě, nikdo královsky neplatil, anonyme 8.35 - nikdo by migranty po světě nerozvážel. Je samotné by sotva napadlo vydat se někam do neznámé země na vandr, a že by si sami za tím účelem stloukli vor pro cestu přes moře, taky asi nepřichází v úvahu, takže za těmi odpornými šmejdy a obchodováním s lidmi stojí nějaká hodně vysoká a tučná prasata - odkud asi tak jsou? Co myslíte? A co asi tak tím vším sledují?

   Smazat
  2. Je to nový turistický průmysl, placený od ziskovek. Dobře prosperuje z dovozu migrantů do Evropy. Kdo ví kolik z mocných je zde akcionářem. Nekočekávejme rychlé řešení.

   Smazat
  3. Je mi líto Vídeňáků, když před pár lety vítali migranty vyhnané z Maďarska. Balili je do dek a krmili štrůdlem. Teď se jich bojí.

   Smazat
 9. 70 z 800 tisíc muslimů ? Neměla by spíš začít deportace všech muslimů , kteří nepracují ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9;24
   A který kdy z těch kriplu makal tam u nich.... že by měl makat tady je stejný sci-fi, jako že chrchel flaška byl abstinent!!!!

   Smazat
 10. Radikální muslimové po takových akcích jen zvolí jinou taktiku ale svoje ideály budou prosazovat i nadále a nikdo jim v tom nezabrání. Bohužel !

  OdpovědětSmazat
 11. Ja jsem NICK HONOLULU!
  A nikdy bych nekradl identitu nejake jine osoby.
  A opakuji vam !
  Nase volby jsou NEPLATNE do 14. Prosince.
  Trumpova administrace poslala vysetrovaci komisy do Philadelphie a do Detroitu.

  Vice president Mike Pence je u nas, v nasem okrese na dovolene i s jeho pani. Oni jsou na Sanibelu (ostrov) a zbiraji tam skeble a nusle. (To delaji umelci.)
  President Trump je v Palm Beach a sejde se tam s vybranymi lidmi.
  Jsem rad, ze se nas president zacal branit.
  Volebni podvody jsou uplne obycejny puc - (Coup d'etat)
  -------------------------------------------------------
  Aby jste rozumeli!
  Po kazdem odlivu, more na Sanibelu zanechava na plazi tuny skebli a nusli. Umelci z toho odpadu more delaji ozdoby, lampy, knofliky, naramky, stojany, atd.

  Ex-president Busch sem jezdi do Ball Harbor - Gated Community na McGregor Blvd.
  Naguglujte !
  Nikky Haley ma zde kamaradky a jezdi sem pravidelne and Sean Hannity zde ma bydleni.
  -------------------------------------
  A nejvetsi ozdobou naseho kraje JSEM ZDE JA !
  nick honolulu - to pridavam, abych vas "potesil".

  OdpovědětSmazat
 12. Kdyz me nemazete, tak se vam odmenim finacnimi informaceni!
  Z tech si udelate obrazek o tom, proc je v Americe takova bitva o vladni posice.
  Prijem Presidentu za jejich funkci je $ 400 000 rocne
  + $ 100 000 cestovne + $ 50 000 utratne (allowance) +
  $ 19 000 na zabavu (entertainment) !
  President Trump daval jeho prijem $ 400 000 na CHARITATIVNI ORGANIZACE. On se tohoto prijmu dobrovolne zrekl.

  Vice-Presidnet ma prijem $ 230 700 a ted jsou zde vysoci urednici s prijmen od $ 183 000 rocne - dolu do $ 100 000 rocne.
  -------------------------------------------------------
  To vsak vubec nic NENI oproti prijmum sikovnych senatoru, kteri prodavaji svuj vliv kolem sveta a NEJUSPESNEJSI byl vzdy J. Biden. Ten podojil Cinu, EU, Ukrajinu a dokonce pripravil i Putina v Rusku o $ 3 Milliony
  -----------------------------------------------------------

  Protoze nevyssi dan je ted 36 % z prijmu, tak vysoci statni urednici chrani penize pred IRS (= dane) tim , ze je prerozdeluji rodinnym prislusnikum. Takze vsechni prislusnici Bidenovi rodiny jsou na tom velmi dobre a J. Biden vlasni 5 luxusnich domu a v jednou z nich zije ve sklepe. On se boji VIRUSU ! (Nebo stoupencu presidenta Trumpa.)
  Zde vidite, ze za vsim jsou penize a nejaka ideologie byla vzdy pouze zebricek pro obohacovani jedincu.
  (V byvalem KSC take!)

  Rozdil v osobnosti presidenta Trumpa a tim zhanenim $ $, byl v tom, ze byl NADNESEN nad timto snazenim.
  On mel vzdy prenize z jeho nemovitosti po mnoha mistech Ameriky..
  On opravdu prosazoval silnou ekonomii a plnou zamestnanst pro milliony Americanu. On je PATRIOT !
  Prisel VIRUS a cela ekonomie se zhroutila.
  Budte radi ze vam to napisi, tak jak to je!
  CNN vam tradicne lze.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:09 o těch pár dolarů o kterých píšete jim vůbec nejde.Vaší státní představitelé,senátoři a vysocí státní úředníci Clintonovského gangu gangstersky a bez skrupulí drancují všechny "spřátelené"státy,kde mají USA vyslanecká zastoupení.A ty "nespřátelené" ,co nechtějí "po dobrém" nejprve vybombardují,dovezou tam americkou demokracii a opět tvrdě gangstersky drancují. Tam jsou ty zisky a peníze o které jim jde.Zkuste se probudit.

   Smazat
 13. Velká razie, s malými výsledky,aby náhodou muslimy neurazili. Už by nám také konečně mohli prozradit, kde ti tzv. radikálové získávají samopaly a pod., když my tu za chvíli nekoupíme ani prak. Jinak naši čučkaři při svém bádání zjistili, že tu kuje pikle Rusko a Čína, o náboženských fanaticích ani slovo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Až poté, co ti káfirové odškodní a odprosí pravověrné.

   Tohle si skuteční Evropané dovolili ve Vídni v roce 1683... pořádně, nemilosrdně, tedy účinně. Potom byli muslimové a barevní necelých 300 let relativně ve vlastním zájmu slušnými, respektive se v Evropě nechovali jako u nich doma - jako dobytek a bez zábran.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.