Reklama

úterý 17. listopadu 2020

Vláda Ukrajiny předložila návrh zákona o internaci občanů nepřátelských zemí, co to znamená

Alexandr Šarkovský

17. 11. 2020   argumenti
Ukrajinský ministerský předseda Denis Šmygal předložil návrh zákona, podle něhož všichni občané "nepřátelských států" podléhají internaci, to znamená zajištění a přebývání v koncentračních táborech. Proti komu je tento projekt zaměřen, hádat netřeba, v mnohých státních dokumentech Nezaležnoj (Nezávislé, pozn. překl.) je právě Rusko vedeno jako země agresor. Materiál o tom byl zveřejněn na serveru listu EADaily.
Ilustrační foto

Tento návrh zákona lze posuzovat jako deklaraci Kyjeva o přípravě velké války proti Rusku. Jelikož je Ukrajina partnerem NATO, asi se tak odhalují vojenské plány Severoatlantického bloku vůči Rusku. Co se týče internace občanů nepřátelských států – to je běžná praxe, používaná v době války, která se řídí mezinárodními úmluvami a nevyžaduje potvrzení národními právními akty. Je možné, že Kyjev se rozhodl udělat si "vložku bezpečnosti", takovou preventivní ochranu před perspektivou dostat se na lavici obžalovaných Haagského mezinárodního tribunálu. Který, jak je známo, se specializuje na válečné zločiny.

Autor článku, zveřejněném v EADaily, vyslovuje předpoklad, že v tomto návrhu zákona je obsaženo varování obyvatelům Donbasu a Krymu, kteří získali ruské občanské průkazy. Podle informací EADaily v návrhu zákona Šmygalja "o internaci" je uvedeno, že "v době mimořádného období bude Služba bezpečnosti Ukrajiny (SBU) zajišťovat občany státu, který napadl Ukrajinu, poté je vojáci odvezou na místo nuceného pobytu, kde lidí bude chránit policie. Lidé mohou být internováni, pokud představují reálné nebo potenciální nebezpečí". Dále následuje vysvětlení, že osobou, představující nebezpečí, může být uznán kdokoli. Je vysloven názor, že "podle plánu autora (návrhu zákona, AN), většinu internovaných mají tvořit obyvatelé Luganské a Doněcké LR a Krymu, kteří mají ruské státní občanství. A koncentrační tábory budou vybudovány na území poloostrova a Donbasu".

To však opět může svědčit o nejbližších plánech Kyjeva navrátit Krym a nekontrolovanou část Donbasu silovými metodami. Je třeba poznamenat, že narážka na přípravu na válku ještě není samotná válka. Ale takové symptomy agrese musí Moskvu vážně nastražit. Předvádění Kyjevem nepřízně vůči Rusku může kdykoli vyústit ve skutečné válečné akce. Ukrajina, bezesporu, počítá v nadcházejícím přiostření vztahů s východní sousedem s Bidenem (odsud i tak divné návrhy zákonů) a, samozřejmě, vychutnává si vznikající možnosti pro získání dodatečné podpory ze zámoří.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

15 komentářů :

 1. Plány jsou jedna věc a realita je zpravidla něco úplně jiného. Takovýchto plánů měla ukrajinská junta bezpočet. Tyto bláboly jsou pouze vlhké sny, ale nikoliv plány. Protože chtějí mít ty koncentráky na Donbasu a Krymu, museli by se tam nejdříve dostat a pak alespoň nějakou chvíli nějak udržet. A Putin řekl jasně: pokud se Kyjev pokusí o silové řešení, bude to mít nedozírné následky pro jeho státnost. Myslím si, že je jasné co by následovalo. A Ukrajina se může spolehnout na USA asi tak, jako se spolehla Gruzie nebo před několika dny Arménie. A EU? Právě pomáhá Řecku. A navíc: Polsko si rádo ukousne Halič a Maďarsko si vrátí Zakarpatskou Ukrajinu a Rumunsko Severní Bukovinu. Charkov, Oděsa a okolí se vrátí k Rusku a zbytek? Koho bude zajímat? Ale už za samotnou přípravu něčeho podobného se chodí do Haagu. Tedy kromě Američanů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:21
   Pjakin je proti vám slabý čajíček. Vás jmenují za prezidenta zeměkoule.Kde budete mít kancelář, tipuji sám Putin vám přenechá .
   Vy jste opravdu velké tupé hovádko,jaké koncentráky chce Ukrajina ?? Donbas a Luhansko je dítě rusa,jen podporuje konflikty a války ve svém okolí, jste jen velký proruský LIZAČ ruského análu.

   Vymazat
  2. Unknowne, ty vojno stará dvoukoltová, obdivuji tvůj slovník a třeskutě pronikavý intelekt. Škoda, že se přispíváš svými mimořádnými myšlénkami tak málo. Nenapíšeš knihu? Vydání určitě zaplatí US Ambassy a tvoji obdivovatelé.

   Vymazat
 2. Dnes být na Ukrajině penzistou je o život, pokud nemá někoho kdo jim pomáhá, příbuzní a přátelé, tak se běžný důchodce na Ukrajině "živí" na hraně přežití!! To je veliký výdobytek Majdanu a protože Bělorusové mají lepší informace, než u nás z ČT , tak raději volili starého "kance" Lukašenka než "bídu" ze západu!! Taková je celá pravda, která se u nás nesmí veřejně publikovat!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To asi není pravda s tím Běloruskem, vždyť starej kolář tvrdil, že v Bělorusku toužej po svobodě a demokracii, stejně jako na Ukrajině...

   Vymazat
 3. 18:04
  A co penzisti ruští,ti mají v přepočtu 5 000 Kč. Taky žádný zázrak co. Putin dává přednost zbrojení a zbytečně danému vývoji zbraní, před lepší situaci ruských důchodců

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč lžeš? Kolik milionů Ukrajinců pracuje v Rusku a posílá peníze domů? A o tom ,jak se žije v Rusku důchodcům není možné hovořit pouze ze sumy důchodu, záleží také na cenách bydlení a dalších položkách a je velice důležité, kde senior žije, zda jde o člověka z Moskvy, kde jsou náklady na živobytí úplně jiné , než na venkově a vzdálených oblastech, kde důchodci dostávají různé příplatky od závodů a zemědělských podniků, kde pracovali a ty jsou často daleko štědřejší, než vlastní státní penze!! Takže , když o problému víš veliké kulové, tak drž pysk a nežvaň nesmysly a když se baví dospělí, tak pokorně šoupej nohama, duševní nulo a provokatére za každou cenu!!!

   Vymazat
  2. Omluvte Unknowna, je zatrpklý. Holku mu přebrali Rusáčci z nedaleké posádky, což ho velmi trápilo. Pak mu ji těhotnou vrátili a to ho nadobro zatvrdilo. On je prostě nemá rád, protože má denně na talíři, že těm Rusům stál déle a lépe. Pochopte, to naštve i chytrého natož Unknowna.

   Vymazat
  3. Nejde o to jakou částku peněz dostanu ale...co si za ní pořídím.V tom je ten háček,milý neznámý.Když vysdám za bydlení včetně energií 500 stovek,nemusím mít na pásce 30.000,které stejně běžný zaměstnanec nikdy neviděl.

   Vymazat
  4. Prosím vás, Unknown je známý Pepek Vyskoč, který nás tady oblažuje jeho výplody (a přepočty) už delší dobu. Akorát se drží zpátky a nenadává sprostě těm s jiným názorem, to by odsud vyletěl. On to ví. Jinak diskuze s tím starým přemřelou a obdivovatelem "pana Havla" je zbytečná ztráta času.

   Vymazat
 4. Ukrajina se propadá na úplné dno.Ztrácí finanční moc nad svým územím.Proto Rusku stačí počkat až občané projeví demokratickou vůli a požádají Rusko o odpuštění a začlení se do federace .

  OdpovědětVymazat
 5. Už jméno Šmygal jasně říká o koho jde. Měly by zakázat azbuku a všechna slova podobná ruštině. Tím se distancovat od jakékoliv sounáležitosti Ruskem. Pokud by to nestačilo srovnat se zemí Kyjev a na jeho pozemcích vybudovat ty lágry. Tady na NR asi není nikdo kdo by měl větší zkušenosti s Banderovci jako já a jenom obdivuji trpělivost Ruska. Za sovětů, protože skoro všichni představitelé byly banderovského původu, se od 2SV stále jen protěžoval tento banderostan a nebylo to nic platné, zůstalo to v nich, podlost, závist, nenávist a sebestřednost. Pro příklad uvádím absolutního chrapouna Chruščova. Účastnil se všeho.

  OdpovědětVymazat
 6. Jo opět typické nacistické řešení banderovci s tím mají velké zkušenosti z 2 sv. Tohle jim určitě neprojde.

  OdpovědětVymazat
 7. To jsou prostě Ukrajinci, jednou střílí ,na popud Němců, lidi u jam, masakrují je vším možným a teď by chtěli koncentráky. Copak na to EU a naše diplomacie, ti budou jenom žasnout, sténat a naříkat, až Ukrajina dostane na budku.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.