Reklama

čtvrtek 5. listopadu 2020

Volby USA – fáze a manipulace

Radim Valenčík

5. 11. 2020 blog autora

1. Fáze – mediální mainstream a notoricky se "mýlící" agentury výzkumu veřejného mínění pod kontrolou Deep State: Biden jasný vítěz (hra na efekt – lidé se přikloní k vítězi).


2. Fáze – překvapení, "deepstateovský" manipulátor oklamal sám sebe, podcenil inteligentní Američany, Trump získal podstatně víc, než se dalo překrýt jednoduchou manipulací s korespondenčními hlasy.

3. Fáze – výkonnému reprezentantovi Deep State selhávají nervy a praecox spouští manipulaci s korespondenčním (nekontrolovatelným) hlasováním v mnohem větším rozsahu, než bylo plánováno, opticky mění výsledek.

4. Fáze – ukazují se ve velkém rozsahu přehmaty a manipulace, do očí bijící, které nelze ututlat.

5. Fáze – (nyní) střet eskaluje v mediální mezinárodní, zpravodajské, právní, mocenské oblasti; do hry jsou vtahovány masy.

6. Fáze? – Hlavně poučení pro normální lidi a důležité pochopení reality současného světa, který má jiné problémy - O jakou změnu jde: https://radimvalencik.pise.cz/8567-o-jakou-zmenu-jde-clanek-ve-foru-soc-politiky.html

62 komentářů :

 1. Už první fáze je naprostý nesmysl. Neznám ve svém okolí nikoho kdo by volil někoho proti svému přesvědčení jen proto, že má podle preferencí největší podporu.
  Je to přesně naopak. Pokud má podle průzkumů můj kandidát nebo strana jasnou převahu a vítězství v kapse, tak klidně zůstanu doma a k volbám nejdu.
  Zbytek jsou už bláboly vycházející z tohoto mimózního základu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No tak nesmysl to není. To že neznáte nikoho kdo by volil......neznamená že znáte Američany. A ta první fáze na ně jsedí jako ulitá.

   Smazat
  2. Volili i lidé zemřelí v roce 1984,to je ta KŘIŠŤÁLOVĚ ČISTÁ BLM KOMISE!!!!

   Smazat
  3. Nechápete, že spousta lidí neví, koho má volit a poměrně snadno se dá přesvědčit, hlavně masáží v TV. Už to, že jste na internetu a díváte se na sajt, o kterém mainstream v dobrém nemluví, svědčí o tom, že u Vás je to jinak. Pořád ale existuje spousta lidí, pro které je TV hlavní (a často jediný) zdroj informací.

   Smazat
  4. Neúplné. Napůl. Nezahrnuje ten faktor, že do průzkumu řekne radši, volím hodné černé a v klidu za plentou tam hodí zlé bílé. Alebo obrácene??

   Jinak ohledně vlivu preferencí máte zdá se pravdu už jen proto, že v několika swing státech, kde se to najednou swingnulo pro Bidena, údajně volební účast převýšila 100 % všech registrovaných voličů, místy o hodně. (Kam se hrabou soudruzi, ti tu účast nikdy nad 99 % nedali, žabaři). I toto může být fake, ovšem v oběhu jsou zcela konkrétní čísla, která tím pádem budou aspoň verifikovatelná.

   Hlavní neblábol je, že vládnoucí třída je rozdělená víc než kdy předtím.

   Smazat
  5. Jestli ještě někdo věřil v americkou demokracii, tak je silně rozčarovaný.
   To co se děje kolem voleb je "západní bahno", kterým projdou všechny země Západu. Bude to hodně bolet.

   Smazat
  6. Když je víc e volebních lístků než voličů, to je nepříjemnost, ale pálit lístky na dvoře je silné kafe.
   Ještě budeme žasnout.
   Najednou se sejde premiér Babiš a president Zeman, co projednávají?
   Kde jsou američtí doktoři?

   Smazat
  7. Lidi neblbněte, v USA je demokracie a svoboda.

   Smazat
  8. Nakonec do USA přijede běloruská Cichna,kandidáty vyzve Uchodi!! a s podporou EU a studentů se prohlásí prezidentkou, protože podle brusele vítězí kandidát s nejméně hlasy a ona nemá nic.

   Smazat
  9. 14,04
   Právě o tom mám pochybnosti. A to, že budou "volit" buď mrtvé duše, nebo nějací bezdomovci. Jde o to, zda soud bude pouze přepočítávat hlasy, nebo půjde hlouběji a nechá prověřit totožnost alespoň nějakého namátkově vybraného vzorku.
   Už jsem psal pod jiným článkem své pochybnosti. Já nepochybuji o lidech, kteří sčítají hlasy. Je jich tam vždycky víc a vlastně hlídají jeden druhého. Pokud by se někdo pokusil o nějakou manipulaci, určitě by to nezůstalo utajené. Ale kdo prověřuje ty, kteří ty poštovní hlasy posílají? Volební komise, alespoň u nás, zkontroluje nacionále každého voliče a odškrtne si ho ze seznamu oprávněných voličů. Každý se musí k volbám dostavit osobně, nebo ho za přesně stanovených podmínek navštíví komise doma. Tak že v takovém případě se dá podvádět velmi obtížně. Ale u korespondenčních hlasů je to jinak. Kdo a jak zajistí, že ty hlasy skutečně poslali ti, kteří měli? Že to za ně neudělal někdo jiný a možná i bez vědomí těch lidí samotných? Nebo dokonce, že ti lidé vůbec existují?
   Tenhle způsob hlasování považuji za absolutně nevěrohodný. A je jedno, zda v USA, nebo u nás.

   Smazat
 2. Volby vyhrál mainstream. Podvody jsou pořád stejné, nechápu, že si to nedovedli republikáni ohlídat. Nechápu proč zavedli korespondenční volby, nejsem američan, neznám jejich podmínky. Jít k volbám znamená se oholit, pěkně obléknout a jít k volbám. V současné době, kdy má každý auto není problém se do volební místnosti dostat. I naprostému blbovi musí být jasné, že se pytle s hlasy dají jednoduše zaměnit. Ono už samotné počítání, pokud neexistuje křížová kontrola, je problém. Volby tam neprobíhají poprvé, měli by to mít vychytaný tak aby byly v "zemi demokracie" demokratické.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby tomu tak bylo, už by se dávno ozval někdo kdo viděl, jak ty lístky v pytli někdo mění.

   Smazat
  2. 13;40
   Do koše se ty pro Trumpa házely při sčítání!!!!

   Smazat
  3. 13,40
   Nemění se lístky v pytli, ale pár pytlů se přihodí ...a to když se nikdo nekouká...

   Smazat
  4. Možná se Putin špatně vyspal.

   Smazat
 3. Celkem jasné, meliorovat bažiny. Pokud má Trump na ruce "boxerku", gou.

  OdpovědětSmazat
 4. Toz podla teho jak st´pá zlatá horecka v ceskéch felcárnách nám mosí bét jasné, ze ten sakra hloboké stát má v ceskéch zemích zlaté dul..je to jak na konci drohé svetové v protektoráto otec gdo mozes ale dnes kam ????? toz to bode Moravcó az se prezidntského órado ojme Prezidenz Trump ..... slonce v srdci p.s.

  OdpovědětSmazat
 5. Doporučuji si poslechnout názor na férovost voleb od Američana, který mluví plynně rusky. Je to černoch právník, který má maminku z Ruska. Je to velmi poučné a netrvá to dlouho, 6 minut
  https://www.youtube.com/watch?v=jV8QVCkXaKk

  Ten Američan si dovolil tvrdit, že polovina z 200 tisíc na covid zemřelých Američanů je obětí zvířecí posedlosti zničit Trumpa. Současnou naši vlnu včetně mrtvých mají na svědomí ti, kteří chtějí vykopnout Babiše.

  OdpovědětSmazat
 6. Norkinovi je to všechno k smíchu
  https://www.youtube.com/watch?v=Tijl9xHPU_o

  OdpovědětSmazat
 7. Ještě není zdaleka rozhodnuto a pan Valenčík píše o podvodu. Kde má sebemenší důkaz,jen pošpinit kandidáta, který nevyhovuje ruské propagandě,jak ubohé.
  Proč mám tady číst články nějakých manipulátorů.Zrovna tady se toho určiti zoufalci chytnou jak hov... košile
  A tak to je tady se vším.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A víte, že si to tu někteří taky říkáme? Proč vy to tady chlape máte číst? Povinnost či hobby?

   Smazat
  2. Nemáte informaci jakou má náladu Putin? To rozhodne.

   Smazat
  3. No tak proč ho čteš. To musíš, abys mohl práskat?

   Smazat
  4. Putin s Lukašenkem z těch šaškáren mají bohapustou čurinu bolšuju.

   Smazat
  5. 17:21
   No to určitě ,volby v Rusku??? Nebo v Bělorusku je pro svět ta největší komedie ve světě. Tak svobodné a demokratické nikde jinde ve světě nejsou.chii8chaaaa.

   Smazat
 8. Je zajímavé, že zatemňování oken sčítacích místností štvalo republikány, kteří proti tomu protestovali, viz článek v PL https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Scitani-v-USA-Zabednete-okna-At-sem-nikdo-nekouka-Postovni-hlasy-Silne-tvrzeni-642944PL
  a "demokraté" byli v klidu

  OdpovědětSmazat
 9. Lidi, neblbněte s nějakýma volbama. Volby jsou jen taková hra na demokracii. Demokracie je ve skutečnosti jen mýtus, stejně jako yetti, lochneska a nebo olgoj chorchoj. Copak si myslíte, že by se vládci a majitelé většiny bohatství tohoto světa chtěli dělit o moc s nějakou lůzou? Nebo že by lůzu nechali dokonce rozhodovat o své budoucnosti? Pche, to ani náhodou. Všechno mají pevně ve své moci už od začátků průmyslové revoluce, která spláchla zdegenerovanou a do té doby vládnoucí feudální oligarchii..;-)

  OdpovědětSmazat
 10. Americké "volby" jsou méně demokratické, než v Bělorusku. Kde jsou zástupci EU, aby vyhlásili za amerického prezidenta kohokoliv jiného?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Pozorovatele OBSE nepustili do volebních místností v 18. státech USA", řekla Uršula Hajek, komisařka OBSE.

   Smazat
  2. Nyní čtu , že volby v USA na ČT sledovalo 3,4 mil.diváku.
   Jak je tohle možné, pokud je ČT tak prolhananá a nedůvěryhodná.
   Vivat Biden,ten Rusko konečně odkáže tam kam patří, hlavně po vojenské stránce,jako bezvýznamného aucajdra.

   Smazat
  3. 15:45 Když už píšete blbosti, pak alespoň správně pravopisně, prosím. Např. Nikoli aucajdr, ale Outsider.

   Smazat
  4. 17/20
   Hodně chudé, nějaký argument by nebyl ??

   Smazat
  5. 17:20- nebo počeštěné v uvozovkách.

   Smazat
  6. 15:42
   a máte už vykopanej kryt ?

   Smazat
 11. Začínám milovat Ameriku !

  OdpovědětSmazat
 12. Podvod zachycený v přímém přenosu? V USA otevírají hlasovací lístky a házejí je do koše
  https://ac24.cz/en/-/podvod-zachyceny-v-primem-prenosu-oteviraji-hlasovaci-listky-a-hodi-je-do-kose?redirect=%2Fen%2F

  Něco tady nesedí? Zde jsou důkazy, že při amerických prezidentských volbách se dějí pozoruhodné věci
  https://ac24.cz/en/-/neco-tady-nesedi-zde-jsou-dukazy-ze-pri-americkych-prezidentskych-volbach-se-deji-pozoruhodne-veci?redirect=%2Fen%2F
  Volební podvod? 118letý muž, který zemřel v roce 1984, hlasoval ve volbách v roce 2020
  https://ac24.cz/en/-/volebni-podvod-118-let-stary-muz-ktery-zemrel-v-roce-1984-hlasoval-ve-volbach-v-roce-2020?redirect=%2Fen%2F
  Judicial Watch nalezla 1,8 milionu „voličů duchů“ ve 29 státech, varuje před „špinavými volbami“
  https://ac24.cz/en/-/judicial-watch-nalezla-1-8-milionu-volicu-duchu-ve-29-statech-varuje-pred-spinavymi-volbami-?redirect=%2Fen%2F
  Rudy Giuliani vysvětloval volební podvod, načež byl stanicí Fox News vypnut
  https://ac24.cz/en/-/rudy-giuliani-vysvetloval-volebni-podvod-nacez-byl-stanici-fox-news-vypnut?redirect=%2Fen%2F

  OdpovědětSmazat
 13. Rád bych věděl, které mezinárodní instituce na průběch voleb V USA dohlížely a to americké volby v poměru k běloruským volbám jsou důležitější. V etéru je všude klid ani makrela se neozvala jako ve věci běloruských voleb. Možná by měla také v USA navrhnout volby opakovat a to bez možnosti hlasovat korespondečně (velice nebezpečné)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebojte se, dnes se ozvali jiní a to soudruzi z OBSE. Neuznávají prezidentské volby v Bělorusku protože zjistili narušení práv a svobod a navrhují nové prezidentské volby......Přitom pozorovatele OBSE nepustili v USA do volebních místností v 18. státech.

   Smazat
 14. Deep State stojící za Bidenem je v těsném spojení s vedením EU. Pokud vyhraje Biden, začnou manipulovat stejně volby i u nás. Nesmíme dopustit korespondenční hlasování !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. prober se - falšování voleb už tu dávno máme: Rakousko (před několika lety) - tam se učastnilo místy až 500 procent oprávněných voličů , dále v týhle kolonii: kradlousova banda - výpadek serverů, v dalších volbách praskla vodovodní roura
   Pravdu máš v tom, že modrej fiala vyřvával něco o zavedení korespondenčního hlasování i v tyhle kolonii.

   Smazat
 15. Původně měl v plánu Prezident trump vyhlásit výjimečný stav a volby by se neuskutečnily. Byl to první plán. Jak vidíte, přehodil výhybku a použil jejich taktiku. A tou je také porazil. Ve volbách dokázal tolik podvodů, a národní garda či policie už pozatýkala mnoho lidí. Byli mezi nimi tajní, policisté, kteří vše monitorovali. Trump psal o podvodu dopředu. Volilo dokonce několik miliónů mrtvých lidí. DUCHŮ. (1,8 miliónu duchů) a to ve 29 státech.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:35
   Bideta volili i mrtvé duše zemřelé v roce 1984.....

   Smazat
 16. Globální pohled na tolik sledované volby: VŽDY bude vítěz Deep state. Akorát s Trumpem by běžní američané(a snad i svět jako celek) na tom vydělali.

  OdpovědětSmazat
 17. 16:35
  Čéče vy musíte být přímo ve středu všeho ďeni, takové informace nemají ani přímo ti, kteří o všem rozhodují a počítají.
  Pokud by vyhrál Trump,tak by bylo všechno v pořádku,slušná komedie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemusí být přímo ve středu dění, ale nemusí být omezený. Na internetu je toho plno.

   Studie zjistila, že osm států vykazuje celostátní míru registrace přesahující 100%: Aljaška, Colorado, Maine, Maryland, Michigan, New Jersey, Rhode Island a Vermont,“ uvedl Tom Fitton, prezident organizace.

   Část tohoto přebytku dosáhla až 187% v Texasu, 177% v Novém Mexiku a 171% v Jižní Dakotě.

   A další:

   Podvod zachycený v přímém přenosu? V USA otevírají hlasovací lístky a házejí je do koše

   Volební podvod? 118 let starý muž, který zemřel v roce 1984, hlasoval ve volbách v roce 2020

   Smazat
  2. 17;02
   Když vyhraje podvodem Bidet je to demokracie?!!!!

   Smazat
 18. Dříve se dobývalo pomocí vojska, jenže vojsko muselo počítat s odporem. Dnes se dobývá pomocí dovezených voličů. Což je to nejrafinovanější maskování, neboť se stále jedná o plnohodnotné vojáky, na které ovšem nikdo nevystřelí. Bohužel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Místo vojáků nasadily bažiny Covid-19.

   Smazat
 19. Tady od místních "" znalců "" emerikých voleb se zde oběvi . takové nesmysly, že by samotným emerikáncum přecházel zrak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ty jsi kdo, Einsteine? A co jsi ještě oběvil?

   Smazat
  2. 17:54 Ten ze 17:16 neumět šesky. On je jůes a šije v prase.

   Smazat
  3. 23:03
   Proč vykřikuješ svoji hloupost do světa, je snad jasné že komolil záměrně.

   Smazat
  4. 17,54
   Jak,že se teď inluzivně vzdělanče píše tebou poslední psané slovo správně????.-D

   Smazat
 20. Pokud vyhraje Trump,tak jsou volby cajk.To jen ten druhý podvádí, že pane Trump.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17,21
   Když volí ťuhík,který je posmrdi 48 let,tak to Bidet a spol.špatně kamuflujou....o házení hlasů pro Trumpa do koše není pochyb!

   Smazat
  2. 8:08
   Vy jste u toho byl osobně, předpokládám, že ne, tak nepište bluudy a lež, pokud nic nevíte, joooo oni to psali na sputniku, tak potom pardon.

   Smazat
  3. 11:26
   Příbuzní v Portlandu jsou spunik???!!!! Noooo, tak ty máš dost, veleblbe!!!! 🥳🤡🤣

   Smazat
 21. Proč se šmejdi navážejí do Běloruska?

  OdpovědětSmazat
 22. Republikáni a Trump volební podvody (pomoc Putina :-)) předem předpokládali a určitě mají nějaký plán ..
  Potřebují jenom skandální odhalení podvodu "někoho a někde", jako záminku k zahájení připraveného zásahu jejich represivních složek a národní gardy do zfalšovaných voleb ..

  OdpovědětSmazat
 23. Ať vzkvétají euroatlantické hodnoty, pravda a láska vítězí na všech frontách. USA náš vzor.

  OdpovědětSmazat
 24. Ona taková volba v USA i u nás je taková lepší losovačka. Vítěz bere všechnol
  Náš vynález byl (po hadráku) tunel i losovačka.
  Konečně se svět učí od nás. Ani J.A. Komenský nemněl takový úspěch.

  OdpovědětSmazat
 25. Politický systém v USA založený na dvou v podstatě stejných
  politických stranách které jednou za 4 roky předvádějí divadlo voličům směřuje dle záběrů z televize skoro k občanské válce. Přitom jsou ty dvě strany ovládány stejným mocenským centrem. Mocné USA sice předvádějí rvačku o koryto prezidenta, ale stále drží opratě moci v rukou pouze ti co tisknou nekryté miliardy dolarů aby zakrývali největší dluh světa. Jde asi hlavně o odvedení pozornosti lidí zejména od šílené zadluženosti USA. Systém se stává svými excesy a předstíráním virtuální reality nebezpečný jak Američanům tak i světu. USA nedosahují ani takové stability jako jiné autoritativní státy .Je to vidět i na tom jak se první světová velmoc vypořádává s epidemií viru. Nynější volby v USA evidentně neřeší východiska z krize. Jen si z obrazovek nadávají dva stejně vychovaní ušáci se stejným způsobem života.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.