Reklama

sobota 21. listopadu 2020

Výzva tureckého ministra "obrany" Řecku: Vzdejte se, nic se vám nestane!


Ivan David
21. 11. 2020

 

Turecko vyhlásilo NAVTEX a žádá demilitarizaci ostrovů Tilos, Halki, Psara, Lemnos, Lesbos a Agios Efstratios. Turecký ministr národní obrany Hulusi Akar vyzval Řecko: „Vaše armáda musí hned odejít!“
NAVTEX je mezinárodní systém monitorování námořní dopravy, který pomáhá při navigaci a varuje před nebezpečnými změnami počasí a také například před cvičeními námořnictva. 


Ankara tvrdí, že vojenskou přítomností na svých ostrovech porušuje Řecko mezinárodní smluvní závazky. Odvolává se na smlouvu z Lausanne (1923), která určovala hranice Turecka. Turecko při tom samo tuto smlouvu vypovědělo. 


Ministr národní obrany Hulusi Akar prohlásil, že: "Řecko narušuje přátelství, které navrhujeme, dělá ty nejchybnější kroky. Podporujeme politické urovnání, dialog a dobré sousedské vztahy. V této věci jsme ukázali svoji dobrou vůli a budeme v ní pokračovat..." Míní tím odmítnutí demilitarizace řeckých ostrovů, které německý ministr zahraničí Heiko Maas v rámci 150 let trvající vstřícnosti Německa k Turecku označuje jako "sporné". 


Akar tvrdí: "Akce, které se odehrávají na ostrovech, které nebyly v žádném případě přiděleny Řecku, jsou přehlíženy, zatímco naše vědecká a technická práce je považována za provokaci. Toto je opravdu špatný přístup, který není v souladu s dobrým sousedstvím."
Vědeckotechnickou prací míní průzkumné vrty při hledání ložisek plynu - ovšem v oblastech náležejících Řecku. "Dobré sousedské vztahy" Turecko nabízí jako ultimátum poté, kdy se vloni snažilo prolomit hranice s Řeckem na řece Evros, když chtělo do Evropy dostat další imigranty. 


S odkazem na vývoj na Kypru, jehož severní část Turecko okupuje od roku 1974, Akar uvedl, že „na Kypru existuje turecká přítomnost, je nutné vidět, že tam po staletí žijí Turci. Musí jim být přiznána jejich práva.“

11 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Erdogan je zamaskovaný muslimský extremista, který chce expanzi islámu i za cenu zločinů proti lidem, národům i mezinárodnímu právu. Je to typický muslimsky fanatik, který se skrývá za sakem a kravatou. Podobně vystupoval bosenský poturčenec Alia Izetbegović, kterého nám Havel předváděl jako disidenta a futrál demokracie. Na jeho kontě je 98,000 zabitých v Bosně a Hercegovině, ale to blbec Havel pod vlivem týpků jako Krvavá Madlena Albrightová ani nezavnímal. Podobné muslimské zločincve podporuje TOP09 - vzpomeňte na foto Khárla se zločincem Tačim ve vřelém rozhovoru plném pochopení a vstřícnosti. Takže na tyhle týpky velký pozor! Na muslimské vrahouny i na českou a evropskou 5.kolonu - na Havly a Schwarzenbergy, na TOPky a ODSky, STANy a Piráty!!! Jedna banda jsou.

   Vymazat
  2. Erdogan postupuje systematicky, ale přece jen si vzal příliš velké sousto. Vojenští stratégové dávno přišli na to, že bojovat na dvou frontách současně se nevyplatí. Erdogan je na třech a chce 4. - to nezvládne ani náhodou - nebude mít prostě zdroje, dojdou mu (Libye, Sýrie, Ázerbájdžán a Řecko ?). Pokud to rozjede ve velkém, pak Turecko končí a s ním i on.

   Vymazat
  3. Turek jen dělá to, co je mu dovoleno. Ta svá slova o hovadech obraťte směrem k představitelům Evropské unie a k vedení největších států EU (Německo, Francie).

   Vymazat
 2. K tomu, aby si osvojil svůj drzý a pokrytecký postoj, Erdoganovi bohatě postačuje, aby se tu a tam zúčastnil jednání nejvyšších představitelů států NATO.
  Tam také loutkový Stoltenberg a spol. - nabádajíc Rusko k odzbrojení - drze jej obviňují z agresivity, zatímco NATO své zločinné války vede jako na běžícím páse v půlce světa a k samým hranicím Ruska přesouvá své síly.
  Erdogan je jen výpěstkem té samé politiky (bezohledné síly), kterou se ten pakt po celá desetiletí řídí. Pro ně to je normální ...

  OdpovědětVymazat
 3. Věřím že když se budou Řekové bránit tak turka ze svého území vykopou. Italové si v 2 sv též mysleli že je dobudou...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Plný souhlas ... a co nato - NATO ...pane Štolstebergu ????

   Vymazat
 4. Řekové se nevzdají. Erdogan řval, že Arméni chrání své lidi v Karabachu, že je to okupace. A co sám říká o Kypru? Že tam jeho armáda chrání kyperské Turky. Aneb máš-li za zády 80 milionů obyvatel a ne 3 miliony, můžeš si dělat co chceš. Artcach neuznával nikdo kromě Acházie, Jižní Osetie a Podněstří. Severokyperskou tureckou republiku uznává jen kdo? Jen Turecko, které tam má svou armádu a tu loutkovou severokyperskou. Na severní Kypr za 45 let navezli i dost Turků z pevniny jako osadníků.

  OdpovědětVymazat
 5. Turku je vic a v zádech jim stojí němci, kteří zároveň ochromují jakoukoliv podporu řecka od jiných zap.evr.statu. zároveň řekové opovrhuji slovany, co se týče bulharska, solune v 1. Světové, tak mají sami máslo na hlavě a spolupráce s rusy se politici boji, neb se to nenosí. Jsou uspani jak hadi tím pocitem, že přinesli evropě demogracii. Tak kdo asi za tehle psycho situace vyhraje?

  OdpovědětVymazat
 6. Ještě že to NATO je záruka všech členů proti Rusku a Číně. Jinak samozřejmě co se děje mezi členy je jejich záležitost. My brzy předáme Německu celou armádu a později i občany. KDU na tom dlouhodobě pracuje. Poselt na HRAD.

  OdpovědětVymazat
 7. Proč mi ta turecká reprezentace připomíná vedení třetí říše. Do něčeho píchnou prstem na mapě a nejpozději do týdne to musí mít. Ještě, že jsme s nimi v tom NATO, pokud by je něco zajímalo u nás, tak jim to mírovou cestou předáme, Řekům to nakonec vyjde taky tak.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.