Reklama

neděle 22. listopadu 2020

Zbořil: Americká média nejsou o nic pravdomluvnější než evropská (VIDEO)

22. 11. 2020   PrvníZprávy

Americká média přece nejsou o nic pravdomluvnější než ta média německá, česká nebo slovenská,“ říká Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.


Americká média přece nejsou o nic pravdomluvnější než ta média německá, česká nebo slovenská,“ říká Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.


(Na snímku Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz)

Tento týden proběhly demonstrace, ať už k 17.listopadu nebo pod záminkou 17.listopadu, v Berlíně a v Bratislavě to byly demonstrace kvůli nošení roušek, ale můžeme souhrnně říct, že kolem nás v mediálním prostoru se objevuje spousta zpráv, ale objevuje se i spousta falešných zpráv ….


Co nám k tomu řeknete pane Zbořile?

„Ono to někdy vypadá, že rok 2020 bude podobně jako čínské kalendáře nebo jako je čínský zvěrokruh označován jmény zvířat, tak ten evropský a světový bude označen za rok roušek. O rouškách se mluvilo při výročí srpnové invaze v roce 1968 a mluvilo se o nich při demonstracích 17.listopadu v Praze a snad i v Brně. To je docela legrační, protože komentátoři těchto událostí často zapomínají na to, co kdy řekli.

Například z 21.srpna letošního roku po internetu běhají tři výroky předsedy ODS, tedy Petra Fialy, který upozorňoval na to, že vědci jsou proti nošení roušek, protože k ničemu neslouží, že vláda se chová nezodpovědně a že nevíme čeho chce dosáhnout když bude zpřísňovat restriktivní opatření. To samé se opakovalo 17.listopadu v Praze, kde se mělo vzpomínat na 17.listopad 1989, ale pak Prahou pochodovali odvážní antirouškaři a nejenom, že křičeli „chceme pracovat a nechceme kopat brambory“, nebo jak bylo to heslo, ale také neopomněli volat „Babiše do koše“ a dokonce překřičeli u Národního divadla z balkonu zpívající Anetu Langerovou, která uctívala vzpomínku na 17.listopad písní Modlitba pro Martu. Kdyby ji nesnímaly mikrofony, ze kterých se písnička dala pustit do rozhlasu nebo televizí, tak by nebyla vůbec slyšet. A z těch hesel, které ji překřičely se většina týkala roušek, kritiky vlády a neopomněli ani zestárlí skinheadi a nebo fotbaloví rowdies volat „My chceme fotbal“, „My chceme pivo“! To je takové znehodnocení vzpomínky, že člověk musí být rád, že tam nebyl. Nemluvě o panice okolo zapalování svíček u desky na domě na Národní třídě, které označil už jeden politický komentátor jako „svíčku za Zifčáka alias studenta Šmída,“ hodnotí oslavy Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.


V Bratislavě se také demonstrovalo pod záminkou 17.listopadu...

„Když už mluvíme o znevážení 17.listopadu, tak k němu došlo také v Bratislavě. Tam už si nedělali žádné velké starosti, alespoň podle většiny médií, tam přímo protestovali jenom proti rouškám a restriktivním opatřením a samozřejmě přitom pomlouvali pana předsedu vlády Matoviče. Tato zpráva proběhla nedokonale zpravodajsky zpracovaná, takže se objevilo dokonce lživé tvrzení, že předseda vlády povolil policejním nebo vojenským jednotkám střílet do demonstrujících gumovými projektily. Zpráva byla potom stažena, bylo potvrzeno že to byla lež, ale do veřejného prostoru už byla vypuštěná. Je to podobné, jako když si vzpomeneme na „mrtvého studenta Šmída“ , který také nebyl zastřelen nebo utlučen zběsilými policisty minulého režimu k smrti. Také tato zpráva má úplně stejnou vypovídací hodnotu. Na základě „bratislavské lži“ by mohla vzniknout další vlna stávek a nepokojů na Slovensku,“ upozorňuje Zdeněk Zbořil.


V Berlíně proti demonstrujícím zasahovala policie...

„A ještě bych to doplnil zprávou z Berlína, aby bylo vidět, že to není jenom česko-slovenský vynález – lhaní podle potřeby -, a tou zprávou je demonstrace od Brandenburské brány k Vítěznému monolitu, kde údajně bylo 10.000 lidí, pak je zredukovali na 5.000, a ti se srotili zase u Brandenburské brány, zase zde protestovali proti rouškám a policie proti nim použila vodní děla a pepřové spreje. Ta zpráva je tak nehorázně amatérská, že vlastně ani nevíme kolik lidí tam bylo, odhady počtu demonstrujících jsou podivné, nejsou ani uvedené zdroje těchto odhadů a samozřejmě ani zdroje toho jakým pepřovým sprejem se stříkalo do tváří nebo na hlavy protestujících.

Takže je to smutné, ale média hrají už tak neblahou roli, bez ohledu na to jestli patnáct českých novinářů si pořídilo seznam, kteří jsou ti nejlepší a protestující proti „útokům“ na Českou televizi. Anebo: O výsledku amerických voleb, které ještě nebyly oficiálně vyhlášeny se dozvídáme také výhradně z médií amerických, které přece nejsou o nic pravdomluvnější, než média německá, česká nebo slovenská, která jejich způsoby informování napodobují,“ dodává Zdeněk Zbořil.

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.
41 komentářů :

 1. OT
  To je neuvěřitelné! To nevymyslíš!
  Sčítání hlasů v prezidentských volbách v USA zajišťovala zahraniční offshore firma sídlící v daňovém ráji, jejíž majitelé jsou neznámí. Jediný prostředník firmy je nějaký Venezuelan Antonio Mugica.
  Proč nezasáhla CIA, nebo NSA? Protože právě oni vyváží tento volební softvér do třetích zemí a je téměř jisté, že je 100% cinknutej.

  https://www.youtube.com/watch?v=uP93MyP0EPw

  Přátelé položme si otázku, na jakém softvéru běží náš volební systém? Neběžely náhodou volby do Senátu na softvéru od firmy Dominion?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:31
   Brečite na špatném hrobě. Napište tenhle blábol Trumpikovi, třeba vás odmění. Už se konečně smiřte s tím, že Trumpik prohrál, tyhle nesmysly nikoho nezajímají.

   Vymazat
  2. Podle všeho si Soroš tyhle volby pojistil skutečně důkladně. Jednak vyhnal do ulic americké černochy s ultralevičáky, kteří udělali takovou americkou BLM variantu barevné revoluce. A pak si prostě koupil firmu na sčítání volebních hlasů. Podle všeho stojí za propletencem firem na volební stroje právě Soroš. Firma Dominion ihned po skončení amerických voleb vystěhovala své kanceláře v Torontu, které sdílela s Open Society Institute George Sorose. Tady není co řešit!
   Američané mají oprávněně pocit, že jejich stát byl ukraden, jak říká advokátka Sidney Powell ve videu.
   Kolik roků už máme tento pocit my?

   Vymazat
  3. 20:00-Chápu Vaše rozpoložení. Nevyhraje-li Biden, prohrajete Vy?

   Vymazat
  4. Protože YouTube není důkaz. Ale zkuste to poslat americkému soudu, třeba uspějete. Horší než truhlík Rudy to být nemůže.

   Vymazat
  5. 20:00 Tyhle "nesmysly" každého zajímají. Zjevně i vás! Nebo jakou informací jste od tohoto článku čekal? Jak špikovat králíka, nebo látat fusekle?

   Vymazat
  6. Jestliže porovnám přešlap Prymuly, za který mu zarazili kariéru, s průšvihy Kalouska, vychází mi, že má jako věřící člověk anděla strážného. Mám podezření, že je to samotný Unknown. Přece vražda v rodině pro majetek, opilství, fyzické napadání jiných lidí na ulici a kdoví co ještě, by takového člověka měla z politiky vykopnout.

   Vymazat
  7. Tak toto je neuvěřitelné! Soroš vydal 18.11. rozkazy Evropské unii co má dělat s Polskem a Maďarskem.
   Vedoucí představitele Maďarska a Polska nazývá sériovými zločinci! Neuvěřitelné! Globální zločinec už diktuje kompletně celému západu!

   https://www.youtube.com/watch?v=dUpsCe3N6YY

   Vymazat
  8. Kabelogram z Wikileaks z roku 2006 o společnosti Smartmatic dnes Dominion zajišťující americké volby. Venezuelská společnost s vývojovým střediskem v Caracasu a sídlem na Barbadosu. Její skutečná vlastnická struktura je nedohledatelná.
   Tak takový servis nemá ani Mosambik!
   https://wikileaks.org/plusd/cables/06CARACAS2063_a.html

   Vymazat
  9. 20,00
   Mýlíte se. Zajímají mne a určitě nejsem sám. Je mi celkem jedno, kdo v USA vyhraje. Ale není mi jedno, jak se to udělá. A v amerických volbách něco přeukrutně smrdí. A protože stejně, jako jsme měli před třiceti lety nedostižný vzor na východě a dnes ho máme na západě, snadno by se americké móresy mohly zavést i u nás. A to by byl definitivní konec.

   Vymazat
  10. Předseda SmartMatics a SGO Group, Mark Malloch-Brown, působí v globální radě Open Society Foundations Global George Sorose!
   Je to jeden z dvanácti nejvýše postavených mafiánů v Sorošově globální mafii! A co víc, Malloch je doslova pravá ruka Soroše!

   https://www.opensocietyfoundations.org/who-we-are/global-board

   https://en.wikipedia.org/wiki/Mark_Malloch_Brown,_Baron_Malloch-Brown

   Soroš se brání, že Smartmatic nevlastní, ale to je úplně jedno, když tam má svoji pravou ruku!

   Vymazat
  11. https://www.arfa.cz/volebni-podvod-v-usa-muz-ktery-pocital-hlasy-napojen-na-sorose-minutove-video-volebni-cachry-strucne-napojeni-ciny-proste-si-s-temi-hlasy-delali-co-chteli-presouvali-mazali-mam-dokazu-k

   Vymazat
 2. Pane Zbořil a který stát má ta pravdomluvná média. Tipuji, že žádný.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:55- Váš tip má šanci na výhru. Škoda promarněných šancí "barevných revolucí" i té současné v domovském státě, že základním znakem demokracie je pluralita názorů, garantována médii.

   Patrně někde soudruzi z USA udělali chybu a teď ji napravují, jak umí.

   Vymazat
  2. Pane Unknown, zkuste zprávy na RT. Dostanete se přímo ke zdroji zpráv a nikdo vám nic nepřilže. Vy jste asi už rusky zapomněl, viďte. Rusové se s daným výsledkem smířili a budou jednat s prezidentem, kterého Američanům vybrala mediokracie. Blbé je to, že volby u nás budou stejné, tj. cinknuté.

   Vymazat
  3. 4:58
   Jako forek slušné, vy těm nesmyslum a lžím jistě věříte co.
   Upřímně vás lituji. Dnes celý svět ví, co je rusák za neskutečně prolhaný, nedůvěryhodný,manipulativni žumpu.

   Vymazat
  4. 18:01
   Celý svět ví akorát to, že žumpa jste vy. A nedůvěryhodný jakbysmet. Ale uklidním vás, manipulativní nejste. Protože to neumíte. :-) A litovat vás svět taky nebude. :-)

   Vymazat
  5. Jenom bych se možná zmínil o panu "Unknown", což je podle mého názoru takové "uslintané lejno v rohu"!! Ten člověk je za hranou psychické patologie, protože jde zřejmě o duševního "onanistu", který se ukájí při představě, jak budou lidé naštváni, když si přečtou jeho provokatérské cinty, jinak to nevidím a myslím, že mám dostatečně objektivní úsudek.

   Vymazat
 3. stále stejné,stále stejné ovoce to ale přinese a sladké nebude

  OdpovědětVymazat
 4. Tak trochu mi připadá, že všechna světová, hlavně ta evropská media, jsou řízena centrálně a mají doslova příkazy, co a jak a o čem mají a smí psát. To se týká hlavně mohamodánů, kde jsou o nich informace přinejmenším zkreslovány a zamlčovány. U nás před revolucí vycházely deníky našich politických stran ČSL a socialistů, Svobodné slovo a Lidová demokracie. Vznešené názvy ale psaly naprosto stejně a měly tam stejné názory co jste si přečetli v Rudém právu. Dokonce po sjezdech KSČ rozpracovávaly jejich závěry na podmínky uvedených stran. Byla absolutně stejná informovanost. Snad jen oblíbená Večerní Praha a její drby byli náznakem bulváru a čtenář si tam trochu oddychnul od politiky, i když ne úplně(vydavatel RP). Tolik jsme prahli po decentralizaci a svobodách až jsme skončili ve stejném chomoutu, jen s obrácenými znaménky. A to se netýká jen informovanosti, ale oblast politiky a hospodářství, no vlastně dnes vůbec všeho!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, jsou řízená centrálně

   "Kdo ovládá tisk a televizi ovládá lidskou mysl"

   Odkud vlastně sdělovací prostředky takzvaného hlavního proudu ví o světě, co o něm píšou a ukazují? Ze tří světových tiskových agentur, usídlených v New Yorku, Londýně a Paříži, které jsou si blízké jako sestry s tím rozdílem, že je nepojí genetický fond, ale pouto ještě silnější—ideologie a mocenské zájmy.

   Kdo tvoří tento vlivný trojlístek?

   1)Americký Associated Press (AP), která patří majitelům novin, má dvě stě šedesát poboček ve sto šesti zemích se čtyřiceti tisíci zaměstnanci. Zprávy AP používá tisíc tři sta sdělovacích prostředků, které ovlivňují víc než polovinu lidstva.

   2)Agence France-Press (AFP) se původně nazývala Havasova agentura, která vznikla v roce 1835. Dnes patří státu, ale je provozována soukromníky. Má dvě stě poboček ve sto padesáti státech, v nichž pracuje dvanáct tisíc žurnalistů, kteří a rozesílají pět tisíc zpráv a komentářů denně tisíci tři sta jejich šiřitelů ve sto dvaceti zemích na pěti kontinentech.

   3)Reuters s pobočkami ve sto zemích a čtyřiceti pěti tisící zaměstnanců, jejichž zprávy čte miliarda lidí denně. Agentura žije ze své britské slávy, čtenáři neví, že agenturu koupil kanadský multimiliardář Thompson a spojil ji s vlastní tiskovou kanceláří, se sídlem v New Yorku.

   Vymazat
  2. 16:05
   Kyška a ty znáš jiný způsob jak informace dostat k lidem ?
   Vždy bude někdo co tomu šéfuje.
   Ruské jednostranné žvásty a programovaná lež vám nevadí ??

   Vymazat
  3. Nácek 17:30

   „Jsem novinář už 25 let a byl jsem vyškolen americkou CIA, abych lhal, abych zrazoval a abych neříkal veřejnosti pravdu,“ začíná svou otřesnou zpověď o zneužití „hlídacího psa demokracie“- svobodných médií Udo Ulfkotte, bývalý korespondent Frankfurter Allgemeine Zeitung. Německo je podle něj jen pouhou americkou kolonií.

   V knize Gekaufte Journalisten popsal, že během svého sedmnáctiletého působení ve FAZ, byl on i jeho kolegové vystaveni korupci.

   To, co novináři psali ve svých textech, jim diktovaly zpravodajské služby, počínaje německou kontrarozvědkou až po americkou CIA. Dle Ulfkotteho tak všichni lžou a namísto toho, aby psali, co trápí jejich čtenáře, napíšou to, co jim ukládají tajné služby placené americkou finanční elitou z Wall Streetu.

   Vymazat
  4. 19:40
   Blbeček Kyška.
   Vždy se najdou tací, kteří rádi prachy,to je přesně případ toho tvého novináře. Můžeš u toho onanovat až do rána.
   No,volstryt už tam máš, alespoň chybí Soroš,Rocildove, Mosad,KGb,BIS a KALÓSEK ty hlavo skopová.

   Vymazat
  5. Jenom bych se možná zmínil o panu "Unknown", což je podle mého názoru takové "uslintané lejno v rohu"!! Ten člověk je za hranou psychické patologie, protože jde zřejmě o duševního "onanistu", který se ukájí při představě, jak budou lidé naštváni, když si přečtou jeho provokatérské cinty, jinak to nevidím a myslím, že mám dostatečně objektivní úsudek.

   Vymazat
 5. Děti, co si stěžujeme, jsme přede v kapitalizmu! Ten má nedozírné možnosti, jak kohokoli uplatit, koupit, přesvědčit nechat zabít, zvolit ..a to tak dokonale, cizíma rukama, že naše zůstanou svobodně demokraticky čisté! Copak ti suroví bolševici!

  OdpovědětVymazat
 6. Média vždy slouží tomu kdo vládne. To je pravda stejně jako v době vlády komunistů(komunisté aspoň přiznala, že média jsou třídní nástroj jejich ideologie) a vládne to i dnes, ještě více v kapitalismu. Kolik že se toho nalže Trump, aby se dostal zpátky ke korytu. Vždyť kolik se toho nalhal Havel (sliboval modré z nebe, nesliboval ani kapitalismus, ) A kolik se toho nalhal konkubína Nečase, až se z ní stal téměř premier..)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Víš Tatran, už jsem to jednou psal. Kdyby se tu mezi příznivci Bidena našel takový charakter, aby řekl:"Vůbec mi nevadí, že Biden vyhraje jen díky podvodům ala 11.září", budu s ním klidně o věci diskutovat. Ale takový charakter se tu mezi příznivci Bidena dosud nevyskytl. A tak, když chce někdo nejen mě, ale snad i sám sobě upřít nos mezi očima, nemá prostě smysl se s ním bavit. Nemá!

   Vymazat
 7. To už je dávno známe že media lžou jako když tiskne a u moci jsou ti největší hajzlíci tak to tak vypadá.

  OdpovědětVymazat
 8. Klaus ml.: V roce 68 jsme vzhlíželi k Západu s nadějí, dnes ale máme novou totalitu. Boj za svobodu opět začíná

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020112212835022-klaus-ml-v-roce-68-jsme-vzhlizeli-k-zapadu-s-nadeji-dnes-ale-mame-novou-totalitu-boj-za-svobodu/

  Bělorusko zavede sankce proti vedení Evropské unie

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020112212836035-belorusko-zavede-sankce-proti-vedeni-evropske-unie/

  OdpovědětVymazat
 9. Všechna světová MASMÉDIA jsou ve vlastnictví CABALY a jejich GOJÍMŮ. Tomu odpovídá i nízká PROBUZENOST obyvatelstva, neboť každodenní neustálá lživá masáž přináší "výsledky".
  https://www.casopis-sifra.cz/rozhovor-s-davidem-ickem-lidstvo-je-v-podstate-slepe-je-nejvyssi-cas-se-probudit/
  Ještě směšnější je, že z těch 0,005 procenta, elektromagnetického spektra, lidi vidí pouhý zlomek, kterému říkáme viditelné světlo. Když se na to podíváte z této perspektivy, lidstvo je v podstatě slepé. Je velice důležité si to uvědomit, aby lidi získali alespoň trochu pokory. Lidi nejsou svobodní a podstata jejich zotročení je založena právě na tom, že je lidská pozornost udržována právě pouze v prostoru viditelného světla, uzavřená v základních pěti smyslech a odloučená od vyššího vědomí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:16
   Kam všichni na ty totální kraviny chodíte ?? Jóó šifra, aronet, tak to jóóó. Chocholoušek by měl na těchto webových srágorách hodně práce.Tohle přece není možné, čmárat tak obrovské fantasmagorie.
   Kdo je zotročen, jak takový člověk vypadà ?? Já i ve vyšším věku vidím celkem dobře s zotročen určitě taky nejsem už 30 let, před 89 r. jsem otrokem byl tenkrát ano, dnes jsem svobodný, dělám si co chci, mluvím si také co chci, jezdím si kam chci tak já už opravdu nevím jak jsem zotročen.

   Vymazat
  2. Jenom bych se možná zmínil o panu "Unknown", což je podle mého názoru takové "uslintané lejno v rohu"!! Ten člověk je za hranou psychické patologie, protože jde zřejmě o duševního "onanistu", který se ukájí při představě, jak budou lidé naštváni, když si přečtou jeho provokatérské cinty, jinak to nevidím a myslím, že mám dostatečně objektivní úsudek.

   Vymazat
 10. 22:15
  Co čmárá mladý Klaus,je asi tak důležité jako že se vykadi sousedův 🐕.
  Bělorusko zavede sankce proti EU. CHAAAAA, tak z toho se EU
  totálně possssss ..... Co chtít od totální srágory, jako je sputnik.
  Cáblik, ty kluku ušatá, tohle jsou totalitní kraviny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:21-to jste si moc neodpočinul u Čt, na co jste koukal?

   Vymazat
  2. 18:22
   Proč vám odpovídat, stejně ČT nesledujete. Ale nepovím, ČT2 nebo výborná ČT 24, tam se dozvíte pravdivé informace.

   Vymazat
  3. 17:21 To víš mladý Klaus je proti bartošovi a fialovi skvělej chlap. A když si chci něco přečíst od politiků které beru tak musím na Sputnik. Nebo v naši liberální diktatuře nejsou publikovaní. Bohužel kluk dávno nejsem tak se běž dívat na tvoji ČT a na NR se vybodni.

   Vymazat
  4. Foldyna: Vztek Kalouska a Schwarzenberga je pro občana potvrzením, že se něco dělá správně

   https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020112312839394-foldyna-vztek-kalouska-a-schwarzenberga-je-pro-obcana-potvrzenim-ze-se-neco-dela-spravne-/

   Vymazat
 11. 18:28 je mi líto, ale patříte mezi zmanipulované....
  Zde McKenna vysvětluje myšlenku, že televize je droga, která má negativní důsledky pro jednotlivce i pro celou společnost:
  "Nevyšetřené chování je to, co je na drogové závislosti alarmující, že se lidé chovají, jako by byli posedlí." V tomto měřítku je tedy nejmocnější drogou konce 20. století televize a propaganda. A způsob, jakým konzumujeme propagandu, je úžasný. Mám na mysli nejinteligentnější z nás, ty, kteří se drží nejvíce stranou, jsou pravděpodobně narkomani skrz naskrz, pokud jde o média. “ ~
  https://beforeitsnews.com/alternative/2020/11/terence-mckenna-explains-why-television-is-the-most-dangerous-addictive-drug-in-society-2-3735806.html

  OdpovědětVymazat
 12. 18:38
  No,ti co věří těm nesmyslum na pochybných webech, jsou právě ti zmanipulovani, skáčete na každý blábol co tam hlupàci načmáraji.
  Někdo s vámi manipuluje a vy ti bez vlastního názoru jim nesmysly žerete i s navijákem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jenom bych se možná zmínil o panu "Unknown", což je podle mého názoru takové "uslintané lejno v rohu"!! Ten člověk je za hranou psychické patologie, protože jde zřejmě o duševního "onanistu", který se ukájí při představě, jak budou lidé naštváni, když si přečtou jeho provokatérské cinty, jinak to nevidím a myslím, že mám dostatečně objektivní úsudek.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.