Reklama

pátek 6. listopadu 2020

Zbořil: Důsledky bitvy na Bílé Hoře pociťujeme dodnes

Zdeněk Zbořil

6. 11 2020 PrvníZprávy

V našem historickém okénku bychom si mohli připomenout 400.výročí bitvy na Bílé Hoře a to co po bitvě následovalo.

Co nám k tomu řeknete pane Zbořile?

(Na snímku Zdeněk Zbořil - historik a politolog)


„Nebudeme si to připomínat jenom my, i na Praze 6 se připravují nějaké oslavy, nějaká teatralizace tohoto data, jenomže to nebude možné uskutečnit kvůli pandemii v tom rozsahu jak si mysleli. Ale kupodivu to 400leté výročí vzbudilo zájem podle anoncovaného pořadu ČT, kde skupina historiků o tom mluví se vší vážností, uvádí, že staroměstská exekuce, která byla důsledkem bitvy na Bílé Hoře, že byla nejkrvavější událostí, která se odehrála na území Prahy jako akt pomsty nad tzv. vzbouřenci a také nad zánikem myšlenky stavovské státu. Takže uvidíme jak se s tím česká veřejnost vypořádá. Dokonce ČT už se nejenom vyvarovala toho pompézního předvádění Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí, ale ukázala děti v doprovodu rodičů jak se ptají „k čemu je těch 27 křížků na chodníku před torzem Staroměstské radnice“
, říká Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

A popravení…

„Mě překvapilo, když se na Praze 6 tak usilovně starají, na které sochy a osobnosti máme vzpomínat a na které máme zapomenout, že si nedali práci s tím, aby si alespoň zjistili, kteří významní představitelé ze stavovského direktoria tam byli popraveni. Já si myslím, že by jejich jména nedali dohromady ani studenti historie na Karlově univerzitě a možná ani někteří jejich učitelé. Ta událost je samozřejmě díky těm obskurnostem mimořádná. Kdo dnes umí vzpomínat na Václava Budovce z Budova, významného diplomata evropského formátu, mimochodem autora spisku Antialkorán, kde se vyjadřuje, někdy už v roce 1614, k invazi islámu a jeho útoku prostřednictvím Osmanské říše do Evropy.

Kdo si ještě umí vzpomenout na Jana Jessenia, nejvyššího představitele Pražského vysokého učení, který byl čtvrcen a sťat a týrán na pražském dodnes neobnoveném popravišti, ale dokonce by mě zajímalo, jestli se ještě někdo zajímá o hlavy popravených, které byly po nějakou dobu vyvěšeny na Mostecké věži až do příchodu protestantské armády, která zvítězila v jedné z dílčích bitev třicetileté války nad katolickým vojsky. Potom ty hlavy zmizely a zdali, když už tam stojí Mariánský sloup, by se také neměli instalovat pietním způsobem hlavy zavražděných a umučených. Vždyť exekuce byl také akt zastrašování vzpurného obyvatelstva Českého království,“
připomíná Zdeněk Zbořil.

A stopy vedoucí až do současnosti…

„Kdo ví dnes něco o Kronice české, obhajobě stavovského povstání Pavla Stránského ze Zapské stránky, která následuje jako reakce na Obnovené zřízení zemské a další a další jeho souvislosti. A pak, kdo si vlastně uvědomuje, že důsledky Bělohorské bitvy znamenají nejenom konfiskaci majetku nekatolické šlechty, ale i potom následující „restituce“ majetkové, a odstartování řetězce konfiskací a restitucí, který se táhne až do současnosti. I dnes bychom našli v dějinách nebo genealogiích rodů, které usilují o restituce, a kterým bylo skutečně něco zkonfiskováno v minulosti z majetku nabytého neprávem i právem, jistě spoustu rodů a osobností, které mají vztah, někdy přiznávaný, někdy utajovaný, až k onomu 400.výročí střetnutí nekatolických a katolických vojsk na Bílé Hoře,“ dodává Zdeněk Zbořil.Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.


27 komentářů :

 1. Katolická mafie včetně papeže dolů byla vždy skupina hajzlů schopná za peníze podpořit kohokoliv jen když jim to vynášelo prachy nebo majetek a tito hajzlové jsou stejní i nyní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas. Vaše poslední slova vrchovatě potvrdil v těchto dnech vrchní propagandista protinarodniho TOP 09,dříve KDU-ČSL když přirovnal praktiky islámského státu k šabloně Husitstvi/viz.jeho twitter/ a dovozuje nutnost/asi pro něho a jeho nohsledy/ zcela volné domyšleno aa mnou řečeno ,tuto dějinnou kapitolu našich dějin opustit a "jestě vice dehonestovat" jak se již posledních 30 let úsilím všech papeženců děje..

   Smazat
 2. Svatá pravda
  Mládeži se vymývá mozek, že nás osvobodili amíci,
  němcům jsme vlastně vždycky ubližovali my, také i ten odsun si nezasloužili. Za to naši v r.38 a 39 ano. Na ty nevzpomene nikdo. Kde jsou reparace za 2.sv. válku? Co životy statisíců Čechoslováků.(Stejný počet jako usa)
  Němci a další cizáci z Evropy nás vždy jen zradili, plenili, využívali a zabíjeli.
  V historii je mnoho milníků, které to potvrzují.
  A vždy se našli "domácí", kteří za mrzký peníz nebo postavení prodali svoji zem. V tom to trvá taky dodnes.
  Jsme tak levným krmelcem a kolonií.
  Teď se pracuje na tom, aby se nepřipomínali žádné slavné milníky z historie a nějaké hrdé povědomí o národu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nezabiješ, nepokradeš, nezesmilníš, neřekneš křivého slova proti bližnímu
   A pak restituce, které si nechají vyplatit ti, kteří národ před 400.mi sty léty okradli...

   Smazat
  2. 14,21
   Kde není vůle,úcta k tradicím a národní hrdost,začíná ohnutý hřbet a vlezdoprdelismus!

   Smazat
  3. Katolíci to mají snadné. PRIMULA MUSEL ODSTOUPIT/byl odejit, KDYŽ SE SEŠEL NA JEDNOM ZE SNAD ODPOSLECHOODOLNÝCH MÍST... kde nepil, viděli ho v černé noci na vydrholci bez roušky.

   Ochlasta katolík byl načapán, jak bez roušky a s rozpitým (posledním?)půllitrem piva v ruce leze v pracovní době ze zavřené hospody... vyzpovídal se, a je čisťoučký jako andělova (_!_)... takže mandát poslance ani stranickou funkci ON, KTERÝ MÁLEM DOSTAL ZÁCHVAT ROZHOŘČENÍ v kause Primula... odstoupit nemusí, TOP 09 ho neodvolá.

   "Demokratická" oposice je najednou tiše jako pěnička. Holt asi řevem kolem Primuly přišla kolektivně o hlasivky...

   Smazat
  4. 16;26
   Kraďousek je ksindl a lžiplkovnik taky 💐

   Smazat
  5. 16:26 S teroristy a kolaborantblokem se nediskutuje.

   Smazat
  6. Čítal som zaujímavý článok : "Kdo má zájem na reinterpretaci druhé světové války."
   Václav Klaus a Jiří Weigl pro Lidové noviny - viz https://www.institutvk.cz/clanky/1549.html
   Autori nie sú mojí favoriti, ale klidne by som sa pod nej podpísal

   Smazat
  7. Pro mně je spíš velice zvláštní, že byl ministr Prymula hlídán Policií a má jistě i ochranku a řidiče a je vyfocen na odlehlém místě, skoro o půlnoci. Co kdyby místo fotoaparátu byla střelná zbraň. Není to na odstoupení příslušného ministra?
   A o tom, že demoblok jen křičí a sám na sebe má jiný metr, je snad jasné všem

   Smazat
  8. Nikdo není tak bohatej, aby si moh dovolit i po přijetí této legislativy - https://www.forum24.cz/vlada-prava-bude-v-eu-spojena-s-dotacemi-nemelo-by-ale-jit-jen-o-madarsko-a-polsko/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

   setrvat na pozicích putlerizmu ...

   Smazat
  9. 17:03 uvítám, pokud myšlenku se "lžiplukovníkem" přiměřeně rozvinete. O nějaké ty věrohodné podrobnosti, insídře. Těším se.

   Smazat
 3. A v dobách nouzových půjde chlívek opět demonstrovat proti Babišovi:

  https://globe24.cz/domov/sobec-babis-selhal-milion-chvilek-svolava-na-16-listopad-online-demonstraci.c96a43ce

  Jestlipak se zúčastní taky Blatný, který 2x podepsal petici proti Babišovi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15;13
   V době vymyšlené plandemie???? 😀😀😀😀

   Smazat
  2. To je on-line demonstrace. To budou dělat to, co dosud, tedy sedět u PC tak jak chodí i sem, ale tentokrát budou psát demonstruji - demonstruji - jsem cvok - blbnu - demonstruji.

   Smazat
  3. 17:02 Blatný odpoví.

   Smazat
 4. Ničení památek a upomínek na minulé staletí, kdy jsme nebyli ještě pod Habsburky probíhá již právě minimálně od nástupu těchto. A to po celém území. Byli nám nejen odebírány naše symboly, ale snažili se je nahrazovat jinými, ba i "svatými".
  Katolická víra vyhrála a mstila se důkladně a systematicky.
  Ale není si třeba namlouvat, že jsme byli jedinými. Jsou důkazy, které odhalují skutečnost, že svého času prakticky celá Evropa byla Slovanská, o co je před námi skryto a skrýváno je to jak se stalo, že Slované byli buď likvidováni nebo "změněni" v jiné "etnikum".
  V historii nejen Evropy je velice mnoho nesouladů a záhadných "obratů", či podivností. I v naší dávné minulosti.
  Kdybychom dnes hledali podobnosti, pak velice podobně se dnes "civilizovaný" "západ" chová k Rusku. Stejně tak se snaží měnit význam, smysl činů významných osob ruské historie, obracet velikost v malost, z viníka dělat oběť a tak podobně. Vidíme to na vlastní oči doslova v přímém přenosu, kdy například nedávno "civilizovaná" Evropa, i s námi, odsouhlasila, že vlastně Druhá světová válka byla "trošičku" jinak, než si dovolují Rusové tvrdit. Ať se to někomu líbí nebo ne, máme tak mnohem více společného, než si většina lidí i jen myslí.
  Dnes se ničí památky a starodávné artefakty prakticky po celém světě, především tam, kde se rozpoutává nějaký konflikt. Jistě sami vzpomenete na Bagdád, Sýrii atd. atd.
  Hlavní povinností je zachovávat, co jde a hlavně nezapomínat. Protože pomníky a památky mohou ničit všelijací ti zrádci, ale paměť nezničili ani za tři sta let Habsburkové i s tou katolickou církví, tak vášnivě "milující" český národ.

  OdpovědětSmazat
 5. Popravily 27 českých pánů těch nejlepších s české šlechty.Nebiti te popravy byli jsme před rakušakama a možná i před němčina.

  OdpovědětSmazat
 6. Přestaňte se zabývat minulostí na ni nic nezměníme.
  Vážení probuďte se SVĚTLO a Trump vítězí-vše se změní. JE HOTOVO, OSLAVUJEME!
  https://www.youtube.com/watch?v=fkTkCHfJeFA&feature=youtu.be&
  Prezident trump vyhlásí stanné právo nejpozději večer Q6.12.2Q2Q. Má dojít v tento den k zatčení asi 400.000 amerických úředníků podílejících se na tomto spiknutí. Už jsou odhaleni. Dojde k přepravě leteckým mostem na Quantanamo a do dalšího přísně tajného zadržovacího sektoru v nevadské lokaci, proslulé AREA51.
  Oblast 51 byla Prezidentem trumpem uzavřena v dubnu 2017. Vojáci Q Force pod dohledem prezidenta postavili od této doby zadržovací sektor pro tuto akci. Vše běží podle plánu. Potom do 14 dnů dojde k dlouho očekávané vlně hromadného zatýkání.
  Jedno zajímavé video stojí za shlédnutí. Podobná data:
  https://www.facebook.com/staskovsky.alex.3/videos/115642020345899/?hc_location=ufi

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli ho vyhlásí Q (kvé) šestého, pak ho nevyhlásí nikdy.

   Kdyby Američani chápali minulost, i tu co uspořádali mnohým jiným, aniž se jich ptali, tak by to tam nemuseli mít tak divoký. Mají jen to, co chystali , chystají jiným. Tečka.

   Smazat
  2. Sice se to nevztahuje k naší historii, ale pr.Trump je blokován médii, soc.sítěmi i televizemi, tak nevím...

   Smazat
 7. Počtení najdete v souboru knih "Čechy po Bílé hoře" od E. Dennise - Francouze, která asi neměl zájem na zkreslování skutečností a poctivě studoval archivy. Církev a katolická šlechta rozsápali tělo a útroby českého státu, vykradli ho do dna, zotročili - STEJNĚ JAKO DNES V PROŠLÉ BÍLÉ HOŘE Č. 2. ANI TA SOUČASNÁ PROHRA ČESKÉHO NÁRODA VE VÁLCE S DIKTATUROU KAPITÁLU SE NEOBEŠLA A NEOBEJDE BEZ TEMNA Č. 2. COVID-19 je proti tomu, co bylo spácháno po r. 1989 na českém národě a je pácháno i nadále zločinným kapitálem, úplnou pohodou.

  OdpovědětSmazat
 8. Historie zapíše současnost jako přepisování historických faktů a nový útok na Rusko .Brko na Staromáku je ideologický památník dogmatického marasmu katolíků těchto pikolíků ubohosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud by opravdu vzývali demokracii a Masaryka, tak on ten sloup nechal spontálně lidem zbořit

   Smazat
 9. První konfiskace , a to majetku katolických pánů, konali sami stavové jako kompenzaci za válečné škody na protestantských panstvích a na financování armády. V roce 1620 byla už jejich finanční situace velmi zoufalá. Vítězové se pouze inspirovali.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A exekutoři, vybírající dlužnické domácnosti dohola jako katoličtí žoldnéři svého času "slavili" Magdeburge Hochzeit... se inspirovali Starým zákonem... jako církve.

   Smazat
 10. Bitvou na Bílé Hoře a událostmi té doby se zabývá i zde na NR otištěný článek P.Kužvarta http://www.novarepublika.cz/2020/11/nektere-mene-zname-souvislosti
  Bohužel se tento národ v celé své historii chová, jak se chová. Q.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.