Reklama

sobota 7. listopadu 2020

Zločinec Thaçi převezen do Haagu

Jan Urbach

7. 11. 2020   VašeVěc

„Prezident“ samozvané Republiky Kosovo Hashim Thaçi (Hašim Tači) byl včera transportován do vazby Mezinárodního tribunálu v Haagu. Spolu s ním byli v Haagu umístěni ve vazbě tři velitelé teroristické tzv. Kosovské osvobozenecké armády: Rexhep Selimi (Redžep Selimi) - v současné době poslanec kosovského parlamentu, Kadri Veseli - předseda Demokratické strany Kosova, s níž je také spojen Thaci (Tači), a Yakup Krasniqi (Jakub Krasniči) - jeden z nestorů kosovsko-albánské opozice.


Hashim Thaçi, který ve čtvrtek rezignoval na post „prezidenta“, dorazil v pátek pozdě odpoledne na letiště v Prištině, odkud byl převezen do Haagu. V hlavním městě Nizozemska ho převzali vyšetřovatelé z komory zabývající se válečnými zločiny v Kosovu spáchanými během války v letech 1998-1999. Thaçi byl v té době jedním z velitelů Kosovské osvobozenecké armády a byl přímo zapojen do boje proti srbským milicím a srbské armádě, která bránila srbskou menšinu v Kosovu. Podle prokurátorů z Haagu jsou obvinění vinni z téměř 100 vražd Srbů, Romů a politických oponentů. Připomeňme, že již v roce 2010 měl Právní výbor Rady Evropy k dispozici „četné konkrétní a vzájemně do sebe zapadající indicie“, že tzv. Kosovská osvobozenecká armáda koncem 90. let internovala místní Srby a kosovské Albánce, mučila je a „nechala je zmizet“. Důkazy předložil ve své zprávě zvláštní zpravodaj Dick Marty. Podle zpráv se měl Thaçi podílet i na obchodu s lidskými orgány.

Foto: Přátelské setkání Karla Schwarzenberga a Hasima Thaciho. Schwarzenberg v roce 2008 za podivných okolností prosadil uznání tzv. Republiky Kosovo českou vládou.

A ještě plakát Trikolory:

53 komentářů :

 1. K tomu asi není co dodat.....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale je co dodat! Ještě ne všichni co chtěli "Švarcika" za prezidenta se stydí a měli by!! A vzpomeňme,agresivitu některých jeho volitelů z řad studentské mládeže co rozdávali jeho placky s čirem.Jejich fanatičnost byla někdy na naše poměry do té doby až nemyslitelná.Mnozi se chovali hůře než "komsomolci" z přelomu 40.a 50.let. A ti lidé dnes o 7 let starší jsou nebezpečím pro další demokratické volby u nás. Nezapomínejme...

   Smazat
  2. Právě naopak. Souvisí s tím i teroristický akt v Rakousku. Kdo tam střílel? Správně KOSOVSKÝ ALBÁNEC. Kdy střílel? Před zatčením Thaciho.
   Aby si utvořili správnou informační platformu k zatčení, nejprve se uskutečnil terakt správnou osobou a pak následovalo zatčení Hasima Thaciho.
   Evropské obyvatelstvo má vědět, že kamarádství s teroristy z Kosova začíná mít trhliny.

   Smazat
  3. Krvavá Madla Korbelová půjde také za katr?

   Smazat
 2. Good News. Snad tyhle výtečníky soud neosvobodí.

  Záviš Kalandra

  OdpovědětSmazat
 3. Já myslím, že důkazem tolerance národa, na kterím tenhle zločinec spáchal tolik zločinů, že mu lidi neuřízli hlavu, nehráli s ní fotbal a pak ji nehodili do kýble, tedy že s ním neudělali totéž, co on s nimi. Ten druhý chlap na obrázku s tím německým jménem, toho postavte také před soud, neboť to co vykonal lze považovat za spolupodíl na těchto zločinech a jehjich schvalování, a proto je s ním třeba naložit odpovídajícím způsobem. To je věcí státu. Pokud tak stát neučiní, bude lidem jen k smíchu. Pokud se stát domnívá, že může být lidem k smíchu, tak potom se nedivte tomu, jak lidé s vámi/státem naloží,to nebude nic pěkného, dříve nebo později, a to vám radím dobře, to nechcete ani dříve ani později.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také si myslím, že jej soud uklidí raději na doživotí ve fešáckém kriminálu, než spravedlivé odvetě pozůstalým.

   Smazat
  2. Jo toho s tím knírkem přibalit a expres nevyplaceně za tím vyvrhelem, chráněným euroatlantickou civilizací. SNB.

   Smazat
  3. Všechno se to otáčí, jak řekl jednou Pája Novoťák pro PL: "Přichází krátké údobí populistů a za nějakých deset let se zase vše vrátí do starých kolejí. Je to přirozený proces. Nezbývá než doufat, že i u nás do té doby vychcípá generace důchodců-kverulantů a že pomře alespoň polovina radikálně smýšlejících prvoků z venkova, to bych si moc přál. Aby jednou prezidentovali lidé jako Miroslav Kalousek, či pan Fiala z ODS a lidé jako pan Okamura dělali to, co pro nás židy dělali vždy, tedy sloužili nám a čekali pěkně v rohu, co přilétne od panského stolu." Není co dodat ...

   Smazat
 4. Sislavec vypada jako obecni blbej

  OdpovědětSmazat
 5. Ten (druhej) chlap na obrázku,s německým příjmením, cizokrajnej, svého času posílal před haagský tribunál našeho pana prezidenta dr. Edvarda Beneše, tím se naštěstí odkopal, co je zač. A teď by před haagský tribunál možná patřil sám. Povšimněte si prosím na fotce v záhlaví, jak je ten německočeský? degeneráč (dvojnásob?) šeredný, když se pokouší o úsměv nebo o smích. Zdá se mi, že v jeho nedostižně ošklivém obličeji se zračí všechny špatnosti jeho charakteru. A takovéto individuum bylo prý v roli jakéhosi protialkoholního kurátora přiřazeno na Pražský hrad k prvnímu posametovému prezidentu ČSFR, kterého jsme v osmdesátých a hlavně v devadesátých letech upřímně milovali ... Asi jsme byli hloupí?

  OdpovědětSmazat
 6. Měli vidět pred 20lety oba.... i s udavačem Havlem a Clintonem pěkně na jedný pořádný větvi!!!!! 👎

  OdpovědětSmazat
 7. Potrebujú Srbov dostať na svoju stranu? Po dvoch rokoch ich oslobodila, ale ti už budú Srbi v EU. A v NATO.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale Srbové, až na to vedení nejsou snad hloupí..obyčejní lidé,nebývají programově ani hloupí ani falešní jako jejich "všehoschopni" vůdci jak říkával svého času miliardář Janeček "zlojedi" a nyní jakoby nebyl..( a měl by snad co říct,což kdyby jej NR oslovila a udělala s ním rozhovor,předem děkuji)

   Smazat
  2. Co to píšete? Srbové měli i správné a normální vůdce, morální vojáky - velitele, policisty.... ale stály proti Německu, USA, globalizátorům - proto z nich museli udělat démonické vrahy a pak svou lež podpořit falešnými soudními procesy v Haagu. Opravdoví vrazi z řad muslimů, ustašů a kosovských nerkobaronů dodnes nebyli potrestáni. Tak se to má se Srby.

   Smazat
  3. To je pravda, tak je to so Srbmi!...presne tak

   Smazat
 8. Co bude s těmi západními politiky , kteří ho podporovali a vyzbrojovali ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak snad by měli být trestně stíháni - zjistíme alespoň, zda žijeme v právním státě. O kosozločinech a zločincích bylo informací mnoho a to veřejně přístupných.

   Smazat
 9. Chudáček se přestal hodit a tak ho hodili přes palubu. Už je připravena jiná figurka v zájmu demokracie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavně že americká základna stojí. Tu už nikdo neodmontuje...

   Smazat
 10. Tak to je opravdu dvojka jeden lepší vejlupek než druhý také toho Rakouského dědka by mohli odsoudit.

  OdpovědětSmazat
 11. Co na to řekne Šláfenber? Spojení a jasná podpora zločinecké mafie. Ano, podporovali to z USA, tak to je pro nás pokyn jak se zachovat. Lokajský žebráci a ještě bude odsuzovat ČR za to, aby jsme přijímali emigranty, tedy ne on na Orlík, či Hlubou či další nakradené zámky. I Šláfenberg musí do Haagu.

  OdpovědětSmazat
 12. Ten nalevo za to nemůže, hold se jako blbec narodil a jako blbec prožil celý život.
  Chtělo by to ale připomínat masivní podporu našich ( nyní plačících ) umělců , co se mohli před presidentskými volbami doslova přetrhnout v lezení do řiti tomuto duševně chorému individuu. Dnes, když jsou na tom chudáci tak špatně, tak by měli skuhrat o dotace na Orlíku a ne u Babiše, kterého tak nenávidí.

  OdpovědětSmazat
 13. Kde je oslavný článek k vítězství Bidena, jako nového prezidenta USA ?? Se ptám po druhé. Články kde byla jen pomluva, lež na Bidena to vám šlo, dnes přiznejte porážku,to už vám moc nejde co.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč by tady měl být oslavný článek na debila, který si plete malou vnučku se svým už dávno mrtvým dospělým synem?

   Smazat
  2. My tu nejsme od toho, abychom oslavovali kdejakého dědečka, kterého deep state vystrčil do úřadu.

   Smazat
  3. 10:01 Kde berete jistotu, že je co oslavovat ? Biden už něco dokázal ? Pokud se chcete uspokojit, zabruste k Šafrovi.

   Smazat
  4. To snad není možné anonyme 10.01 - jsi drzý jak opice! Komu vnucuješ co se má oslavovat? Jak -a jakým právem můžeš vyžadovat, co se kde má psát a oslavovat? Co si to dovoluješ? Nikdo tě nenutí číst články, které považuješ za "pomluvy" a pokud chceš uspořádat oslavu nějakého zchátralého dementního dědka, nikdo ti v tom nebrání. Svolej si kámoše, a oslavujte dědka třeba tejden -v čem vidíš problém?

   Smazat
  5. Vaclave ignoruj blby a buzeranty

   Smazat
 14. Ještě nikomu nedošlo co je to za svini?

  OdpovědětSmazat
 15. Kája tam vypadá jak Chamberlein, když si klepal rukou s Hitlerem. Případné spolupachatele ovšem v Haagu hledat nebudou a za kamaráčoft s válečným zločincem se trestá leda morálně. Ovšem ne v ČR.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To přirovnání úplně nesedí. Chamberlain si chtěl, byť stupidně, Hitlera udobřit, Slinta Taciho přátelsky plácal po ramenou. Vyložené gesto sympatií. Chamberlain sympatie k Hitlerovi neměl.

   Smazat
  2. 14:52 Hodnotil jsem pouze zveřejněnou fotografii, nikoliv vztahy. Jinak výsledek byl, bez ohledu na zmíněné, v obou případech stejný, zrada.

   Smazat
 16. Doufejme, že dojde i na poskoky.

  OdpovědětSmazat
 17. A kdy tam dovezou tu "Balkánskou řeznici"?

  OdpovědětSmazat
 18. Na té fotce ještě chybí Zeman, který povolil přelet bombarďáků na Srbsko přes naše území a eliminací Srbů tak podpořil ,,osvobozenecký" boj statečných Kosovanů. V době mnichovské zrady stálo na srbských hranicích 50 tisíc srbských dobrovolníků odhodlaných pomoci našemu státu jít proti Němcům. Hezky jsme se odvděčili!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co to brebtáš anonyme 10.53 - Zeman byl v té době kdy přelétávaly bombardéry nějaký monarcha, který "rozhodoval" o tom, co přes nějakou zem smí a bude přelétávat? Kdyby za podobné špinavé lži, urážky a pomluvy byly tresty, ty bys asi z báně nevylezl.

   Smazat
  2. 16.42 Předseda vlády a jeho vláda je ti málo? No zaplať pánbůh, že Zeman opravdu není žádný monarcha. To by to teprve vypadalo. Bylo by špatné, kdyby o přeletu bombarďáků přes naše území nerozhodovali zástupci státu. A v báni jsem už byl za rozkrádání soc. majetku. A jak ty jsi bojoval proti komunistům?

   Smazat
 19. Soudruzi ze "svobodných médií" by se měli knýšete Trautenberka zeptat proč podporoval a podporuje válečného zločince muslima Thaciho - ale útočí na prezidenta budovatele Beneše. Knýšecí Tatrman a exponent protistátní TOP je ukázkou typického "Českého šlechtice" s německým jménem který škodí ČR víc než bacily. Fuj mu.

  OdpovědětSmazat
 20. Po muslimsku řečeno, je to syn psa a svině... ale schwarzenbergský syn psa a svině.

  Že by "Kchárl" ztrácel vliv? Mouřeníni posloužili, tak mohou jít... jeden do kriminálu, druhý do podvodně narestituovaného... podle vůle Alláhovy, budiž jeho jméno nastatisíckrát pochváleno.

  OdpovědětSmazat
 21. Kdysi jsem dlouhá léta slýchával, že je šlechta zdegenerovaná. A nějak jsem pořád nemohl pochopit jak se to projevuje. Teprve díky příkladu Šláfnberka jsem to konečně pochopil.

  OdpovědětSmazat
 22. Zjisti si kdo byl tehdy předseda české vlády když bylo napadení SRJ námi jako čerstvého člena NATO odsouhlaseno. Kníže v té době snad nebyl ani poslanec.


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:19- A Vy si zjistěte, co bylo vládou odsouhlaseno! Pouze povolení přeletu letadel USA přes naše území, nikoliv souhlas s bombardováním. Pokud by nebyl souhlas udělen a USA to nerespektovaly, musela by naše letadla proti nim vystartovat, jako narušitele naší suverenity.
   Faktem je, že proti této zjevné agresi byl jen Dienstbier st., ač již nevím zda byl ještě ve funkci min.zahraničí. Kníže byl myslím kancléřem Havla a jistě neprotestoval.

   Smazat
  2. Ve vládě Miloše Zemana byli tehdy proti Ivan David - ministr zdravotnictví, Jaroslav Bašta - ministr bez portfej, Eduard Zeman - ministr školství a Miroslav Grégr - ministr průmyslu. Dienstbier nebyl v Zemanově vládě, ale je pravda, že se k agresi NATO vyjadřoval velmi kriticky, až ho Havel, ten šišlavý americký čípek, veřejně napadl. Hanba komunistům, kteří ho zvolili za prezidenta!

   Smazat
  3. Díky za info měl jsem za to že proti hlasoval jen Ivan David. Dienstbier st byl zvláštní zpravodaj OSN pro Jugoslávii. Na zamini tehdy seděl Kavan.

   Smazat
  4. 16:11-Děkuji za upřesnění. Předpokládám, že to bylo při hlasování ve vládě k tématu. Já znal jen výstupy veřejně dostupné, tak tímto i jim za sebe děkuji.

   Smazat
 23. Kosovští Albánci a Thaci mimo jiné obchodovali s částmi těl zavražděných Srbů. I to je předmětem vyšetřování Thaciho a zasmrazuje i jeho kamarády že ?

  OdpovědětSmazat
 24. V Haagu měl především skončit vynálezce humanitárního bombardování havel .. nejodpornější kreatura českých dějin ..

  OdpovědětSmazat
 25. Tento akt, navíc se značným zpožděním, je jen úlitba bohům.
  Po sérií odsouzení srbských činitelů se muselo přikročit
  k něčemu podobnému. také s ohledem na Srbsko, lákané do EU
  a automaticky do NATO.
  Thaciho jen tak trochu ohřejou, udělají bububu a pak ho
  pustí. Když to vezmu ad absurdum, tak si možná o to sám
  řekl. S podmínkou že dostane velké odškodnění. A verdikt. Nevinen !

  OdpovědětSmazat
 26. Jaksi se zapomnělo na krvavou Madlen, která zločiny Thaciho, když nepodporovala tak je kryla. Dojde i na ní a Clintona,
  Klinton má dokonce v Kosovu sochu vítězství v nadživotní velikosti. A i Buš běhá po světě a kromě "dvojčat", které nechal shodit, pod vylhanou záminkou vtrhl do Iráku, který je dodnes rozvrácenou zemí s miliony obětí!!! Tak vidíte jeden lepší než druhý. To je First America" podle Trumfa

  OdpovědětSmazat
 27. Thaci si pohledem zjišťoval, co by se z toho šlafenbrka dalo
  vzít na náhradní díly. A zjistil že jedině ten jeho gesicht.
  Jako strašák do mákových polí by byl super.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.