Reklama

úterý 1. prosince 2020

Americký politolog: Je nutno odhalit všechna špinavá tajemství USA v Sýrii

1. 12. 2020 v-mire
Je nutno odhalit zločiny a "špinavá tajemství" USA v Sýrii, aby se neumožnilo nové administrativě ve Washingtonu pokračovat v této politice. S tímto prohlášením vystoupil v listu Consortium News americký politolog James Bouffard.

Řekněte pravdu!

Expert se obrátil na administrativu Trumpa a požadoval, aby informovala svět o neutuchajících útocích, okupaci syrských pozemků a podpoře teroristických organizací, čímž se zabývaly dvě předcházející administrativy USA v Sýrii.

"Proto, aby následující administrativa v čele s Jo Bidenem nezopakovala minulé chyby a nevrátila se znovu ke lžím a zločinům, je nutno informovat o dřívějších zločinech USA v Sýrii", soudí James Bouffard.

Podle vyjádření politologa se musí "špinavá tajemství USA v Sýrii stát efektivní zbraní v rukou milionů Američanů, kteří jsou kategoricky proti novým válkám".

Zastavit Bidena

Trump by si měl pospíšit, domnívá se Bouffard, vždyť Bidenův tým slíbil, že bude zvyšoval tlak na zákonnou vládu Sýrie tím, že bude dávat víc peněz a zbraní tak zvané "syrské umírněné opozici".

Administrativa ve Washingtonu používala lež, aby ospravedlnila útoky na jiné země, připomíná Bouffard: tak byly rozvráceny Srbsko, Irák a Libye. V roce 2013 ministr zahraničí John Kerry používal lež, aby ospravedlnil pokusy zničit Sýrii.

"Lež a vražda je v mnohých případech dvěma stranami jedné "politické mince", píše politolog o postupech předešlých administrativ USA. Každý "expert" na zahraniční politiku v týmu Bidena dříve vystupoval na podporu akcí USA pro svržení zahraničních vlád, včetně financování teroristických organizací, takových jako Al-Káida (zakázána v RF), což přivedlo k rozvrácení celých zemí a výskytu milionů běženců, nucených opustit své domovy".

Proto, aby se zastavilo ničení dalších zemí, je nutno otevřít pro širokou veřejnost všechny archivy, týkající se intervencí a zločinů USA v Sýrii, píše Bouffard. To opatří odpůrcům války jak ve Státech, tak i po celém světě informace, aby mohli klást odpor ničivé politice Washingtonu.

Na závěr článku James Bouffard zdůrazňuje, že neexistují národní zájmy USA, které by ospravedlňovaly vraždy lidí v Sýrii nebo jiných státech.

Krvavá politika USA

Počínaje rokem 2013 Washington aktivně podporoval protivládní skupiny v Sýrii - zvlášť přes Pentagon a zvlášť přes ministerstvo zahraničí. USA dodávaly zbraně (včetně těžkých protitankových systémů Javelin) a zásobovaly penězi bojovníky, i ze seskupení, bezprostředně spojených s Al-Káidou a DAEŠ (zakázáno v RF). Tak Bílý dům plánoval svržení zákonné vlády v Sýrii, aniž by použil přímý ozbrojený zásah, jako tomu bylo v roce 2011 v Libyi.

Ministerstvo financí USA zavedlo vůči vládě v Damašku celou řadu sankčních opatření, aby se paralyzoval odpor a aby se přitom Bašár Asad učinil odpovědným za degradaci ekonomiky Sýrie. Sankce přivedly v letech 2015 a 2016 k hromadnému útěku obyvatelstva Sýrie, což vyprovokovalo největší migrační krizi v Turecku a Evropě. Přičemž se Washington nevzdal sankční politiky proti Sýrii a podařilo se v roce 2020 schválit "akt Cezara".

S využitím rezoluce Rady bezpečnosti OSN 2254 USA uskutečnily přímé vojenské zasahování pod záminkou boje s teroristy DAEŠ. Ke konci roku 2018 američtí vojáci a jimi kontrolované kurdské nezákonné ozbrojené složky okupovali rozsáhlé území na východě Sýrie, kde jsou nejvýznamnější naleziště ropy a plynu. Nelegálně těžená syrská ropa se vyváží na území severního Iráku a Turecka k prodeji. Tato činnost se uskutečňuje za účasti amerických soukromých vojenských společností a s vědomím Ministerstva zahraničních věcí USA.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

47 komentářů :

 1. Česká mainstreamová média pokračují v starých narativech, ospravedlňujích agrese americké administrativy proti mnoha "neposlušným" státům. Fakta o těchto zločinech se lidé mohou dozvědět pouze z nezávislých webů. Je to velká ostuda české žurnalistiky. že není schopna a ochotna referovat o světě kolem nás pravdivě a seriózně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mainstream Novinky.cz už svobodu slova ani nepředstírá. S novou verzí diskuze "uvědoměle" mažou "nesprávné" názory.
   Pod článkem "Kima zřejmě očkovali proti koronaviru, který v jeho zemi nesmí existovat" jsem napsal, že to je ukázková výroba a šíření dezinformace, tak mi to smázli. Nemůžeme přece po našich poslušných pisálcích chtít, aby o své vůli psali fakta o zločinech našich "přátel".

   Vymazat
  2. bohužel už žádná "česká" žurnalistika 20 let neexistuje...

   Vymazat
  3. Re (00:03):
   Samosebou, že máte pravdu, pane Dvořáku!
   Leč toho úkazu (účelového lhaní v médiích) si lidi povšimli již dávno. To když kterýsi z nich vyjádřil ono lokajské rčení: koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
   Ještě tak vědět, co je horší; zda-li jejich (a) vědomé lhaní motivované ideologickou předpojatostí či (b) lhaní pro osobní prospěch (na zakázku)?

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. Kachno, to je rada chytré horákyně. Tak co s tím? NR ani Sputnik nejsou veřejnoprávní, ČT ano. Tam by měli mít možnost lhát obě strany, nemyslíte? Proč se vlastně ptám kachny, že?

   Vymazat
  6. 11:01.
   Teď jste trefil hřebíček skoro na hlavičku. Jenom to chce dotáhnout do konce.
   Pro Vás lže NR, pro mne ČT, a to tak že těžce. Já ji ovšem musím posílat měsíčně 135 Kč. Takže vy doufám od teď budete také posílat 135 Kč NR.
   To je spravedlivé, ne ?

   Vymazat
  7. 11:21 výborný dotaz na indickou kachnu. Ale domnívám se, že protentokrát zapomene česky :-)

   Vymazat
  8. Vaclave jak jiste vis cela zahranicni politika USA je rizena zidy , potazmo v zajmu Israele .Valka (napadeni zbytecne a vylhane) proti Iraku mela byt financne uhrazena dle Wolfovitze za 6 mesicu jak ujistoval prostou dusi Kroviho .Nevyslo, nevyslo ani onech 7 zemi behem peti let Zadluzenost USA se velmi brzy dotkne 30 trilionu $ diky teto 'politice "ale jak vidno na postoji k k Israelu to nic nemeni Dle expertu se pripravuje napadeni Iranu ,opet na "doporuceni" Israele.Do teto hry se vtahly i Beduini a stali se z nich poopets take .Prave hlavni poradce Trumpa je tam opet a s Pomejem pomahaji situaci opet "uklidnovat" Tezko komentovat a nebyt dle ruznych vykladu prezivsich ,antisemita ..Kazdy kdo nejeci jako Moshe na Hrade v tonu nastolenem implantovanou klikou Sorosem je vlastne antisemi ,proto doufam ze s etoto opotrebovane a vymyslene slovo nebude zde zneuzivat .Abychom nedopadli jako s temi buzeranty, kterym maminky s detmi na ramenou mavaji kdyz tahnou ulicemi velkomest nahati a ozrali a pod doupem .

   Vymazat
  9. jozin velmi spravne akorat se divim ze ti venca dvorak nedal ultimatum ke smazani prispevku nebo ti ho nesmaznul sam?!dyt tady se preci nesmi zminovat o zidech a jejich "mirumilovnych" cinech ve svete a uz vubec ne treba ze ridi emeriku😂

   Vymazat
 2. Zbourat domeček z karet musí sami Američané. "Den" po té se dominově zhroutí EU. Od malých států se rozbuška nečeká ale přispět k ní svoji politikou mohou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Kachno, GB se zhroutí? Nebo myslíte, že zahraniční kapitál u nás, sám na sebe uvalí sankce? Vy jste 5. cenovou skupinu inteligence neopustil? Myslel jsem, že jste byl na "koberečku", na přeprogramování.

   Vymazat
  3. 11:08.
   To nejde přeprogramovat. Tito prudiči z neziskovek, jejichž úkolem je dělat z bílé černou na forech jsou lidé zvláštního ražení a inteligence...

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. Kachno, mně můj stačí, o Váš nestojím.

   Vymazat
  6. Pro pana Miroslava Povolného rada od Jakova Kedmi, bývalého šéfa izraelské vojenské speciální služby NATIV: „ Na vyjádření se idiota má právo reagovat pouze psychiatr nebo psycholog."

   Vymazat
  7. Laco, myslíte že je pacientem I. Davida, který tak kontroluje jeho zdravotní stav?

   Vymazat

 3. https://www.youtube.com/watch?v=SoDTHbeLAwg

  OdpovědětVymazat
 4. Američani sami nejlépe vědí, proč podléhají pouze americkým soudům, ať už operují kdekoliv. A vzhledem k tomu, že žádný amík nepůjde nikdy sedět za válečné zločiny, tak se může odhalovat co chce, u nich se to tak nebere. Jsou v tom vychovávani celé generace. Oni budou klečet před černochy, protože to jsou američani, ale určitě ne před zbytkem světa, ať už v něm spáchali cokoliv. To je pod jejich úroveň.

  OdpovědětVymazat
 5. To je dobře že existují i slušní Američané ale to se asi nestane nelze odhalit kdo za tím svinstvem stojí.

  OdpovědětVymazat
 6. Majerová Zahradníková: ČT je státní instituce a z logiky věci nemůže patřit pouze jedné skupině politiků nebo obyvatel

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020120212874847-majerova-zahradnikova-ct-je-statni-instituce-a-z-logiky-veci-nemuze-patrit-pouze-jedne-skupine/

  „Není to spíš tak, že těch 90 % hází špínu na RF?“ padlo poté, co Ovčáček okomentoval názor Vrabela o dezinformacích

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020120212874754-neni-to-spis-tak-ze-tech-90--hazi-spinu-na-rf-padlo-pote-co-ovcacek-okomentoval-nazor-vrabela-o/

  OdpovědětVymazat
 7. Krvavou politiky USA zcela jednoznačně a dokumentačně odhaluje dokument o tom, jak USA více jak 200 let terorizují a masakrují svět, je za nimi hromada mrtvol a rozvrácených států. Vše v rozporu s tím co se zavázali ministři zahraničí USA,SSSR a velké Británie a dohodli o nové Organizaci spojených národů v San Francisku. Dne 26.6.1945 zástupci zemí podepsali Chartu OSN. V prosinci !947 publikovala OSN Všeobecnou deklaraci lidských práv. OSN byla založena s cílem udržet do budoucna mír a spolupráci mezi národy. Bohužel veškerá politika USA je s tím v hlubokém rozporu.

  OdpovědětVymazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kachno a začneme to popořadě od začátku?

   Vymazat
  2. Při INDICKÝM BĚHU spadl a rovnou na hlavičku.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. Kačere, jeden takový protiruský přemřela už tu řádí a předvádí svoji ubohost. Takže jeden idiot bohatě stačí. Nechceš zase vypadnout, nebo jsi nahradil toho Pepka?

   Vymazat
  5. 11:54 Je to jedna a tatáž osoba, neboť pravděpobnost, že na světě existují dva stejní mamlasové, je nulová.

   Vymazat
 9. V astronomicky předlužených USA byly veliké pouliční kravály a větší nás ještě čekají, takže jsou USA doložitelně a dlouhodobě velkým světovým centrem nestability, což se obráží ve světové politice stále větší mírou!! Nic dobrého nás nečeká, protože USA se budou snažit rozpoutat nějaký válečný konflikt za každou cenu, nic jiného jim nezbývá!

  OdpovědětVymazat
 10. Já stejně podezřívám pana Dvořáka, že dává průchod oponentům právě jen z 5.cenové skupiny, jak se tu o takových někdo vtipně vyjádřil. Nemohu uvěřit, že je tak velká nouze o kvalitní svazáky režimu ?!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trolů, špinavců je málo, webů o pravdě dost. Nestíhají, jsou na Pravém prostoru, tady, Sputnik, udávají na FB, YT, Twitru atd. Neziskovky jsou té špíny plné, myslím škodlivé politické neziskovky vedené deep hnojem.

   Vymazat
  2. Kolokole, mýlíte se. Jediným zásahem do diskuze je mazání lidí, kteří nedodržují pravidla. Např. nadávkami   Vymazat
  3. 16:10 nelzi a neblij zase 😂😂😂

   Vymazat
 11. Silná káva.A trefná.Kolik lidi i u nas si to uvédomuje?Obavam se,ze je jich dost,co véři mediim.Smutné.

  OdpovědětVymazat
 12. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17"21-Pozor na "cévku", nejste již nejmladší.

   Vymazat
  2. Je to až neuvěřitelné, kolik zloby se vejde do jednoho prázdného škopku.

   Vymazat
 14. Jisté síly od dob spolupráce s Ben Ládenem, jsou finančně nezávislé na nějakém rozpočtu a provádí různé operace k prosazování zájmu vyvolených. Tohle nezmění volby.

  OdpovědětVymazat
 15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Indický kačer byl smazán za opakované porušování pravidel diskuze. Vy, Unkonovne, jste mazán ze stejného důvodu.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. 11:28- dost si fandíte, kachny nemívají dlouhou životnost, často bývají dementovány nebo na pekáči.

   Vymazat
 16. Dvořák to musí být krásný pocit někoho smazat. Co si tim léčíš, svojí hloupost,svou tupost, nebo zakomplexovanost jednoho starého rudého idiota. Asi vše dohromady.

  OdpovědětVymazat
 17. Musím se smát jak je kašpar Dvořák zesranej z mých přispevku,z čeho máš ty rudý komiku strach, pokud mažeš moje příspěvky. Vy rudí jste nikdy nemohli potřebovat PRAVDU.
  Pokud někdo jiný vám smázne vasi lež, gak se můžete posrar a pochcat.

  OdpovědětVymazat
 18. no na svete neni mnoho blbu akorat jsou tak dobre rozmisteni ze je vsude potkas!Amen

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.