Reklama

pátek 25. prosince 2020

Argentina začíná očkovat Sputnikem. Pfizer nevýhodný

-bj-

25.12.2020  Eurabia

Poté, co včera ministerstvo zdravotnictví dalo zelenou ruské vakcíně Sputnik V, vyrazilo první letadlo pro dodávku vakcíny do Moskvy. To je očekáváno ještě dnes zpět v Buenos Aires s prvními 300 000 dávkami. Ministr zdravotnictví García zmínil, že byla vedena i jednání s americkým Pfizerem, který se ukázal nepřijatelný. Sputnik byl prý vybrán vzhledem "k bezpečnosti a jeho bázi, se kterou je více zkušeností".

(Na snímku noční vykládání letadla na letišti v Buenos Aires, který právě přiletěl s ruskou vakcínou proti koronaviru)

S ruským Sputnikem nakonec chce upgradovat a zkonkurenceschopnit svou vakcínu i britsko-evropská Astra Zeneca, takže nakonec i sami Evropané zřejmě dostanou odříkaného chleba největší krajíc.

Možná by Ministerstvo zdravotnictví ČR mělo občanům vyjevit informaci, podle jakých odborných kritérií vybíralo vakcínu ono.

zdroj:

https://www.losandes.com.ar/sociedad/llegaran-a-mendoza-11-mil-dosis-para-iniciar-la-vacunacion/

https://www.krone.at/2305267

http://www.laprensa.com.ar/497266-El-Gobierno-aprobo-el-uso-de-emergencia-de-la-vacuna-Sputnik-V.note.aspx

https://www.tiempoar.com.ar/nota/vizzotti-volvemos-de-rusia-con-las-300-mil-dosis-para-iniciar-la-vacunacion-mas-importante-de-Argentina

https://www.elpatagonico.com/vuela-regreso-el-avion-que-trae-las-primeras-300-mil-dosis-n5157805

https://www.lamañanaonline.com.ar/noticia/47896/vizzotti-estamos-volviendo-de-rusia-para-iniciar-la-vacunacin-ms-importante-de-argentina/


https://www.lacapitalmdp.com/aterrizo-el-vuelo-que-trae-las-primeras-dosis-de-la-vacuna-sputnik-v/30 komentářů :

 1. Ten blbeček Unknown z Liberce se asi oběsí na špagátě. Po ruské propagandě nastoupila i ta argentinská. To bude jistě jeho smrt. Huráááá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:51
   Ty tupé hovádko,neoběsim, chudé státy inklinují k dalším chudákum jako je dnes rusko. U svého lékaře mám samozřejmě objednanou tu Západní, chudáčku,ty jistě neodmitneš ruskou,to si počkáš.CHIIIIIÁAAA.

   Vymazat
  2. Ruská vakcína Sputnik je schválená WHO / objednalo si ji již cca 70 států / a je zcela bezpečná a účinná , jde o starší typ /Pasteur / bezpečný a vyzkoušený! Čína již vyrábí oba typy vakcín, starší jako Rusové , i tu novou genetickou a jak je vidět , vedou si dobře,také se musí čínský zdravotní systém postarat o cca 1,5 miliardy osob, což je veliký logistický úkol,pro srovnání, to je více osob než EU a USA dohromady , skoro dvakrát.U té západní vakcíny je jeden velký vykřičník, že výrobce nenese odpovědnost za vedlejší účinky vakcíny, což ani neodpovídá legislativě EU, takže je možné očekávat sérii soudních žalob!! Každá, i ta sebelepší vakcína,bez ohledu na politiku, má nějaké vedlejší účinky u vnímavějších jedinců, nejsme všichni lidé stejní a jsem velice zvědav, jak se s tímto problémem zdravotním i právním, jednotlivé národní zdravotní ústavy poperou!!Mohou být žalovány orgány EU, že dopustily aplikaci léčivého přípravku ,aniž výrobce nese za výrobek odpovědnost, což je v přímém rozporu se zákonem EU!!!
   Unknown je blbeček , který ani o Vánocích nedá pokoj!! Ježíšek tě minul, viď blbečku, protože užvaněným hovádkům tvého typu nic nenadělí!!!!

   Vymazat
  3. 18.12.2020 hlasi Pfitzer od amiku

   112 807 prostriknutych obetnich beranu je nazivu.3150 z toho se bula a museli do nemocnice ci co.3% je tedy pracovni neschopnost

   GR upira v TV info,ale i kdyby se cosi objevilo,nikdo tomu zmetkovi verit stejne nebude!

   Aby nevypadali blbe tak do nasledku nepocitaji

   -ekzemy
   -vyrazky
   -kratkodobe zhorseni zraku
   -prujem-
   -zacpa
   -bolesti hlavy
   -bolesti koncetin(kdovi,mozna upadlo i pimprle)
   -zvraceni
   -nevolnost
   -nekdo se odporoucel na zem pred kamerou na placku.
   opakuji 3% je hyn,tedy je pracovni neschopnost

   Pozorujme to kdo neco uvidi,at to tu da.
   Nemecko se hrouti zamini tam telefonuje Putinovi a chce taky.
   No jestli se to nasemu carovi Putinovi posere bude to ostuda,ale oni pouzivaji starsi metodu a my kteri jsme byli kdysi ockovani jsme trochu chraneni dodnes..
   kdo se neco dozvi,dejte to tady musime toho blba zamini donutit,aby pohnul prdeli a toho Babuse taky,cely svet sili a chce Putinova jehly,no dejme pozor,aby do nas nevpalili ty opici mRNA.

   Vymazat
  4. 21:03
   Tohle jsou krtku super exkrementy. To se nedá číst.
   Tady se najde tolik odborníků na koronáč,že svět před námi bledne závisti. Jeden lepší blábol jak druhý. Ty konspirační weby vám dávají zabrat. Je neuvěřitelné kolik hlupáků těm nesmyslum věří.Že krtku.

   Vymazat
  5. 20:23
   Jen nesvéprávný IDIOT človíček, může napsat,že 70 zemí má z ruska objednanou vakcínu. I kdyby 70 států objednalo z Ruska vakcínu,tak v dohledné době naprosto nesplnitelné.
   Slušně opsané nesmysly z ruských zdrojů.

   Vymazat
  6. Unknown je nějaký divný- nezdá se vám.

   Vymazat
  7. unknote 22/20

   Slysel jsem,ze tvuj obvodni lekar tvrdi,ze by jsi se mel nechat dodelat!
   A co mas dale?

   Vymazat
  8. Rusové především prodávají licenci na výrobu vakcíny. Sputnik V má oproti vakcínám Pfeizera a Moderny tu výhodu, že se může skladovat při teplotě kolem 4 stupňů Celsia, tady v ledničce. To je výhodné pro tropické země. Proto mají o ruskou vakcínu zájem země jako Indie, Brazílie, Indonezie, Vietnam atd.

   Vymazat
  9. Náš milý Unknown, tentokrát z 19:28 má lékaře, který mu umožňuje vybrat si vakcínu. Škoda, že neříká který to je, abych se pokusil získat si jeho přízeň. Samozřejmě ne zadarmo.

   Vymazat
  10. On si dá vakcínu od strýčka gejce a po ní možná natáhne ráfky.

   Vymazat
  11. 19:28 "U svého lékaře mám samozřejmě objednanou ... " tak to soudnému čtenáři stačí a ti nesoudní mají prostě smůlu :-D

   Vymazat
  12. Levný lék na koronavirus opravdu funguje. Lékaři ho ale podávají na vlastní riziko, oficiálně s ním kvůli zákulisním hrám léčit nemohou
   Máte pravdu, pár mých známých se z toho díky Isoprinosinu dostalo. Tady si lidi jezdí do Polska. Je tam ke koupi pod názvem Groprinosin nebo Inosine. Cena asi 420kč. mám ho pro jistotu doma.

   Vymazat
  13. Když imunolog Jiří Beran před několika měsíci představil více než zajímavé účinky léku Isoprinosine na pacienty s nemocí Covid-19, vzbudil velký zájem, ale zároveň i podezření, zda nejde jen o další z výkřiků, který se nakonec v praxi nepotvrdí. Beranova vyjádření byla až příliš slibná na to, aby v nich mnozí nenacházeli pochybnosti. Imunolog lék vyzkoušel sám na sobě poté, co se koronavirem v první vlně nakazil. Následně doporučil jeho použití také v několika domovech pro seniory, které byly nákazou zasaženy. Všude se přitom ukázaly skvělé výsledky. Úmrtnost po včasném podání léku byla výrazně nižší než u seniorů, ke kterým se nedostal.Premiérova iniciativa vyšuměla do ztracena..Levný lék na koronavirus opravdu funguje. Lékaři ho ale podávají na vlastní riziko, oficiálně s ním kvůli zákulisním hrám léčit nemohou
   Máte pravdu, pár mých známých se z toho díky Isoprinosinu dostalo. Tady si lidi jezdí do Polska. Je tam ke koupi pod názvem Groprinosin nebo Inosine. Cena asi 420kč. mám ho pro jistotu doma.

   Vymazat
  14. Když imunolog Jiří Beran před několika měsíci představil více než zajímavé účinky léku Isoprinosine na pacienty s nemocí Covid-19, vzbudil velký zájem, ale zároveň i podezření, zda nejde jen o další z výkřiků, který se nakonec v praxi nepotvrdí. Beranova vyjádření byla až příliš slibná na to, aby v nich mnozí nenacházeli pochybnosti. Imunolog lék vyzkoušel sám na sobě poté, co se koronavirem v první vlně nakazil. Následně doporučil jeho použití také v několika domovech pro seniory, které byly nákazou zasaženy. Všude se přitom ukázaly skvělé výsledky. Úmrtnost po včasném podání léku byla výrazně nižší než u seniorů, ke kterým se nedostal.Premiérova iniciativa vyšuměla do ztracena..Levný lék na koronavirus opravdu funguje. Lékaři ho ale podávají na vlastní riziko, oficiálně s ním kvůli zákulisním hrám léčit nemohou
   Máte pravdu, pár mých známých se z toho díky Isoprinosinu dostalo. Tady si lidi jezdí do Polska. Je tam ke koupi pod názvem Groprinosin nebo Inosine. Cena asi 420kč. mám ho pro jistotu doma.

   Vymazat
 2. 17:51 a tak je to spravne tak to ma byt

  OdpovědětVymazat
 3. Jedinou mojí nadějí v tomto absurdistánu je, že Astra Zeneca bude spolupracovat se Sputnikem a naši demokraté mi dovolí si vakacínu vybrat i za cenu, že si jí budu muset zaplatit. Tohle asi bude pro nás největší ústupek od demokratů v EU. Obveselil mě článek na PL s B. Johnsonem o Brexitu co všechno budou moci svobodně rozhodovat. Dejte si tam záporné znaménko a dovíte se jak je to s námi a co všechno nemůžem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Levný lék na koronavirus opravdu funguje. Lékaři ho ale podávají na vlastní riziko, oficiálně s ním kvůli zákulisním hrám léčit nemohou
   Máte pravdu, pár mých známých se z toho díky Isoprinosinu dostalo. Tady si lidi jezdí do Polska. Je tam ke koupi pod názvem Groprinosin nebo Inosine. Cena asi 420kč. mám ho pro jistotu doma.

   Vymazat
  2. Ustupe.Vsadim se sichr, ze vrchnost fofrem a tajne hrabne po Sputniku.

   Vymazat
 4. První Češka , která byla očkována, se nechala očkovat v Kuvajtu čínskou vakcínou!!! Zase nás předběhli jako ve všem, a těžko si Kuvajt pro očkování nakoupil špatnou vakcínu, na to jsou příliš bohatí!!! "Komunistická" Čína už s covidem "vyběhla" , nemá žádné nakažené a tento rok bude v Číně růst HDP o cca 5% a báječný západ, včetně nás, pojede o cca 15% HDP ročně dolů!!!! Čína nás předjela o parník a už se nechytáme a koupí si postupně celý svět!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Centrální (direktivní) řízení země má své výhody, ale i nevýhody. V krizi rychleji mobilizuje výrobní kapacity, to je jasné. Ale při chybném rozhodnutí má pak případná chyba mnohem horší následky, dík širšímu rozšíření.

   Navíc mně osobně je čínská (obecně asijská) mentalita velmi vzdálená. Jak napsal herní vývojář s pseudonimek Čocík, který v Číně žije již 11let, peníze tam již mnozí mají, ale způsoby stále nikoliv. Ano, máme zastaralejší železnice, ono je také snadnější stavět úplně nové a moderní, než rekonstruovat to staré (v zemi plné kopců a zatáček). Ale máme také své tradice a skvělé lékaře. Kéž by se rozpadnul Brusel do volnější podoby celní unie, to nás táhne dost ke dnu.

   Vymazat
  2. Re (13:31):
   Nezdá se ovšem, by čínští (direktivně centrální) hybatelé dělali chyby, kterých si kdo vůbec povšimne. To spíš naopak, světu ukazují, že v řízení sociálních systémů jsou docela dobří. A co je důležitější, mají důvěru drtivé většiny tamních lidí.
   A z toho, že s nimi prudce nesouhlasí třeba tv šámalka či magistrátní hřib-prašivka anebo senátní tchajwanec, si hlavu fakt nelámou.
   Mají nakročeno k tomu, aby se stali (super)mocností globálního řádu, což láme hlavy hlavně ve Washingtonu či jiných centrálách západních ýbrmenčů.

   Vymazat
 5. Unknown25. prosince 2020 19:28
  17:51
  Ty tupé hovádko,neoběsim, chudé státy inklinují k dalším chudákum jako je dnes rusko. U svého lékaře mám samozřejmě objednanou tu Západní, chudáčku,ty jistě neodmitneš ruskou,to si počkáš.CHIIIIIÁAAA.
  ´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´
  Kuwait je chudá země, přemřelo? Už zase perlíšM

  OdpovědětVymazat
 6. https://www.arfa.cz/…i72
  FDA schválila falošnú vakcínu na postupné fotografovanie celebrít a politikov, oznámila administrativa
  https://mobile.twitter.com/TheBabylonBee/status/1341141515125600256
  https://babylonbee.com/news/fda-approves-fake-vaccine-for-staged-photo-shoots/?utm_content=bufferad053&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer

  OdpovědětVymazat
 7. Putin presvedcil svobodny svet riskovanim zdravi sve dcerky.
  Jinde jako u nas, jde o uzdravovani nasilim?
  Kdo a kde rozhoduje o totalni nutnosti kazdeho ockovat tou "pravou" vakcinou?
  A soucasne propaguji euthanasii...
  A kde a kdy to nasili vlastne skonci ? A kdo?
  Obcan /a najednou urcen jako nesvepravny /si nemuze, nesmi sam uvazit,rozhodnout a zodpovedne vybrat,vakcinu, kdyz mame ten velmi free globalni market?

  OdpovědětVymazat
 8. Britský lékařský časopis Lancet před několika dny oznámil, že ověřovací zkoušky potvrdily účinnost očkovací látky nazvané Sputnik V podle první ruské družice, které otevřela lidem cestu do kosmu.
  Sputnik V, vyvinutá Gameljovým výzkumným centrem, je bezpečná vakcína, která byla dobře snášená dospělými dobrovolníky, vyvolala u nich silnou odezvu buněčné imunity a vytvořila u všech testovaných protilátky.

  Toto zjištění jednoho z nejstarších renomovaných medicínských magazínů je pečeť legitimnosti výsledků ruského výzkumu a zároveň dokazuje, že předběžný skepticismus v západních zemích o účinnosti vakcíny byl předčasný a neodůvodněný. Ale také nebrání západním prodejným sdělovacím prostředkům, aby prudkou palbou ze všech hlavní se nesnažily Sputnik V sestřelit. Naši si také vystřelili: „Ruská vakcína je hazard, v Evropě ji neschválí“, napsal redaktor Idnes. „Ruská vakcína? Neetický hazard“, vypálil jeho kolega z Novinek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tady je k tomu odkaz - https://health.economictimes.indiatimes.com/news/industry/russian-vaccine-safe-induces-antibody-response-in-small-human-trials-lancet-study/77941921

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. anonym 17:36 je to mnohem složitější a existují ž a Ž. Pro získání falešné identity se od určité doby vedou po matce, i když geny se nesou jen v mužské linii a pravděpodobně to bylo známé už Sumérům.

   Vymazat
 9. Nedá mi to. Podívejte se na Vánoční projev Trampa na AE News, je to s překladem a je to pecka. Jinde to nenajdete. Pro HOVNIVÁLY příprava k převracení kabátů, jenže to jim jen tak neprojde. Cosi se blíží a pochopil to Babiš i Soukup na Primě.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.