Reklama

pátek 11. prosince 2020

Asad se pustil do polemiky s Macronem: "terorismus není islámský produkt"

11. 12. 2020     eadaily
Prezident Sýrie Bašár Asad ve svém projevu na řádném zasedání vlády arabské republiky 8. prosince prohlásil, že základním principem myšlení je náboženství a to, co určuje sílu společnosti tváří v tvář pustošivým bouřím, "což jsou faktory stability a ochrany těchto společností před myšlenkovým vlivem", sdělila íránská státní rozhlasová síť IRIB.

Problémy bezpečnosti a nacházení prostředků pro existenci jsou zdolávány řešením neodkladných problémů a odstraněním jejich základních příčin, ale "intelektuální problémy patří mezi chronické a nevyléčitelné", domnívá se syrský lídr.

"Základním principem myšlení je náboženství, protože náboženství působí ve všech fázích života. Proto je dostačující odstranit toto myšlení, aby se v konečném důsledku zbouraly společnosti, ale, místo toho, aby náboženství bylo nástrojem rozvoje těchto společností, stává se nástrojem jejich zničení", řekl Bašár Asad.

Dále ve svém projevu prezident SAR porovnal nynější situaci ve světě s "neklidným oceánem, kde se vlny řítí ze všech stran na globální bezpečnost prostřednictvím terorismu, na globální ekonomiku s pomocí bojkotu a hladu, a také uváděním lidí v omyl".

"Terorismus není islámský produkt, ale důsledek konfliktů ve společnosti, a západní společnost, která šíří terorismus v regionu, využívá tyto rozpory. Úřady Západu šíří v regionu ideologii vahhábismu výměnou za naftodolary, ale přitom kladou veškerou odpovědnost na muslimy", zdůraznil Asad.

Podle jeho slov se "Francie nachází v očekávání voleb v příštím roce a chce si zajistit podporu stoupenců islamofobie".

Prezident Sýrie rovněž prohlásil, že Turecko, stejně jako Francie, stojí před volbami, ale prezident Redžep Tajip Erdogan "přišel o oblibu a už se mu nedostávají lživá ujišťování pro jeho národ, proto se rozhodl prezentovat se jako stoupenec islámu".

Jak list EADaily informoval, že vláda Francie posoudí 9. prosince návrh zákona "o posílení republikových zásad", který nejen umožní přitvrdit kontrolu mešit a islámských organizací v zemi, ale také za účelem boje s radikalismem se dotkne prakticky všech sfér společenského života. Francouzskými orgány navrhovaná opatření, jejichž iniciátorem byl prezident Emmanuel Macron, jsou nazývána bezprecedentními, byla podrobena ostré kritice jak v samotné páté republice, tak i za jejími hranicemi.

Turecký lídr Erdogan vyslovil 4. prosince naději, že Francouzi se "brzy zbaví prezidenta Macrona", a nazval svého kolegu z největší západoevropské země "břemenem pro Francii, která prožívá nebezpečné časy". Vztahy mezi Tureckem a Francií byly napjaté zejména během posledních měsíců kvůli jejich rozporům ohledně Sýrie, Libye, východnímu Středomoří a publikaci karikatur na proroka Muhammada ve Francii. Ankara a Paříž si také vyměnily obvinění v souvislosti s nedávným ozbrojeným konfliktem v Náhorním Karabachu.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

8 komentářů :

 1. Prezident Asad má v mnohém pravdu. Má štěstí, zatím, že ho ještě ,objektivně díky Rusku, nezlikvidovali. Jako se to podařilo u Huseina, Kadáfího a jistě dalších. Je symbolické, že se jedná o představitele zemí s převažujícím islámským náboženstvím, ale považované za sekulární, s tolerancí i k jiným náboženstvím. Syrie, Irák, Libye, ale konec konců zatím ještě i Turecko (jak dlouho?), a ve své době i Irán. Dopustily se, ty země, zločinu, že jednak chtěly podstatný podíl z těžby ropy na svém území, a pak že nechtěly obchodovat v petrodolarech a odvádět svůj "desátek" ve prospěch FEDu a USA. To se trestá smrtí, bez legrace a bez vyjímek. Ledaže má země jaderný potenciál a armádu jako Rusko nebo Čína. Ale těm se škodí jinak.Tu radikalizaci islamismu, projevující se nesmiřitelným terorem, někdo vyvolal, a někdo ji podporuje pro své zájmy. Naše to nejsou. My se můžeme, a musíme, maximálně bránit proti všem formám, skrytým i otevřeným, pronikání terorismu do naší země. A je-li tento terorismus prokazatelně spojen s fanatickou, nesmiřitelnou ideologií,pak o to více.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas, nestrkat rypák do cizích zemí, neměli bychom jejich invazi k nám. Co zavést demokracii Křovákům? Není tam ropa?

   Smazat
  2. Bylo by to moc pěkné kdyby fungovalo mezinárodní právo a byla funkční OSN.

   Smazat
 2. Miroslave, už ji tam zavedli. Ne kvůli ropě, ale kvůli drahokamům.
  A tak !Sánové, nejstarší národ světa starý 60 000 let, národ, který nikdy ve své předlouhé historii nevedl dobyvatelskou válku, nikdy neměl centrální vládu, národ, který jako jediný ve své předlouhé historii nepraktikoval kanibalismus, národ, který byl prohlášen za lovnou zvěř, takže ho Holanďané lovili "maso", národ který toto vše přežil, nepřežije objev drahokamů a pomalu ale jistě vymírá. .. Na demokracii. Tak jako ostatně Aboridžinci.

  OdpovědětSmazat
 3. Zločinci Asad a Putin by měli stát před mezinárodním soudem, za více jak 500 000 mrtvých civilistu v Sýrii. Rus sliboval ukončení boju do jednoho roku, ale ten darebák neřekl do jakého!!
  Nyní rusák okupuje Sýrii, kterou má jako svojou střelnici nových zbraní!!

  OdpovědětSmazat
 4. Problém je v tvrzení šmejdů,že Asad je zločinec. To je přece na "západě vyškolený a vzdělaný slušný člověk" - původně - tuším lékař. To že se postavil za vlastní národ a snažil se změnit široké rozkrádání Syrské ropy velmocemi z něho udělalo mediálního zločince. Pravda je taková, že to je na rozdíl od pacholků typu Erdogana - slušný člověk,v rámci možností nešťastného Středního východu kde se válčí v zájmu velmocí a na mrtvoly se nekouká. K čemu je "zelená politika " EU, když takovou prasečinu jakou je válka v Sýrii neřeší ? Zatím Sýrii trochu pomohlo jen Rusko,které válku přibrzdilo a šmejdům co ji provokují (Erdogan) dalo
  přes pracky.

  OdpovědětSmazat
 5. bangladessky sprinter se neda ani komentovat je mozno blit🤑🤑🤑

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to Nacistický běžec, co mimo NR slouží u svých šéfů jako hadr na podlahu. :)

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.