Reklama

pátek 25. prosince 2020

B. Posselt stále stejně nahnědlý a protičeský. Jaký pán, takový krám!

Ogňan Tuleškov

25.12.2020   ČeskéNárodníListy

Nelze mu však upřít snahu a vytrvalost. Již léta tzv. sudetoněmecký landsmanšaft (SL), v jehož čele stojí tento pán snad již dvacet let, přední landsmani a dokonce i někteří němečtí ústavní činitelé budou stále stejnou. Češi vyhnali a ještě před tím okradli německé obyvatelstvo. Sudeti i jejich němečtí příznivci již dlouhodobě usilují o to, abychom to vše viděli jako akce výhradně československo-„sudeto“německé bez jakýchkoliv mezinárodních a dějinných souvislostí. A tak mluví o pomstě, o vyhánění, o etnických čistkách. Podle nich jsme se dopustili zločinů nejen válečných, ale i proti lidskosti a dokonce i genocidních. I jeden sjezd SL se konal pod heslem, že vyhnání je genocida. Před několika lety i rakouský landsmanšaft zasedal pod slovy o genocidě „sudetských Němců“.

(Na snímku Gert Posselt, šéf  Sudetoněmeckého lansmanšaftu - jediné organizace, která usiluje o rozbití současného českého státu - jako host v Knihovně Václava Havla v Praze)

Že jde o nepravdy, v tom horším případě o lži, je jasné. O přesídlení německého obyvatelstva rozhodli spojenci na Postupimské konferenci. O tom, jak bude probíhat, v jakém čase a za jakých podmínek, určovala Spojenecká kontrolní rada. Ta dokonce vypracovala harmonogram přesídlení německého obyvatelstva nejen z Československa. Je proto z hlediska těchto faktů úsměvné, pokud by to nebylo spíše k pláči, když pan Posselt argumentuje, že vyhánění probíhalo déle než rok, a proto nemohlo jít o akt pomsty, ale právě o etnickou čistku.

Všem rozumbradům, i vůdčímu duchu SL, panu B. Posseltovi doporučují, aby si prostudovali, samozřejmě především závěry Krymské a Postupimské konference i text Pařížské reparační úmluvy, a poté pak sáhli k méně náročným dokumentům jako je např. „Usnesení Spojenecké kontrolní rady v Berlíně z 20. listopadu 1945“ (SKR), které obsahuje rozdělení přesídlovaného německého obyvatelstva do jednotlivých okupačních pásem. Transporty Němců jsou rozděleny i v čase. Usnesení SKR předpokládalo, že poslední transport bude uskutečněn v červenci 1946. Čas však předpoklady SKR opravil. Poslední vlaky s přesídlenci od nás odjely někdy v říjnu 1946. Pokud pan Posselt uvedené nastuduje, nebude muset již nikdy hloubat nad tím, zda jsme se Němcům mstili nebo je etnicky čistili.

Tito experti, podobní panu Posseltovi, také nebudou moci říci, že jsme německé obyvatelstvo před přesídlením okradli. Již z materiálů Krymské konference se dozví o zásadě, která spojenci byla přijata. Německo bude povinno zaplatit škody, které agresí jiným státům vznikly. O tom mluvila jednoznačně i Pařížská reparační úmluva, která stanovila výši německých reparací a její rozdělení na jednotlivé signatární státy, mezi nimiž bylo i Československo. Všichni signatáři byli povinni zkonfiskovat německý majetek tak, aby se nedostal zpět do německých rukou. Platilo též, že hodnotu německého konfiskovaného majetku státy odpočítají ze svého ze svého reparačního účtu. Pro Československo byla výjimka. My jsme nemuseli hodnotu konfiskovaného majetku odečítat ze svého reparačního účtu. To když nastudují nejen landsmani, jejich němečtí příznivci a nebudou se dále tvářit jako když o ničem nevědí, tak zjistí, že jim na protičeské útoky nezbyla munice,

Ale musíme se zamyslet ještě nad tím, co dělají naši ústavní činitelé, když slyší, čtou o takovýchto hrubě lživých protičeských útocích? Zatím snad vůbec nic. Naši někteří diplomaté jsou pravidelnými hosty sjezdů SL. Oni první by měli ještě na sjezdu proti tomu protestovat nebo demonstrativně odejít. A to se neděje. Co dělá naše vláda, když se o všem dozví. I mnozí z nás jí o tom píší. Nic, nebo téměř nic. A tady jsme u kořene věci. Pokud k lživým protičeským útokům bude mlčet tak, jak dosud mlčí čeští germanofilové a sudetomilové, a naše média budou poskytovat prostor pro přepisování dějin podle „sudetoněmeckého“ vidění, pak široká veřejnost po určitém čase bude považovat lež za pravdu a pravdu za lež. Zvláště když někteří vládní činitelé přebírají z části „sudetoněmeckou“ terminologii a některá programová ustanovení SL.

Vlastenecké subjekty k takové praxi nejen nesmí mlčet, ale musí na vládě ČR požadovat, aby diplomatickou cestou protestovala a žádala nápravu a vyvození důsledků proti notorickým protičeským štváčům. Všichni členové vlády slibují věrnost České republice. O jejich věrnosti republice občas slyšíme, ale skutky nevidíme. A právě ty chceme vidět!

Abychom si již všichni přestali dělat jakékoliv iluze o tzv.. sudetoněmeckém landsmanšaftu, připomeňme si několik vět paní dr. Evy Hahnové, která pracovala řadu let v jedné „sudetoněmecké“ instituci. Můžeme tedy říci, že ví, o čem mluví. Proto berme její slova s plnou vážností.

„Henleinova strana poté, co se přežila, se opětně v poválečném západním Německu etablovala, a dodneška sudetoněmecký landsmanšaft (SL) drží její kontinuitu. K této rekonstitucionalizaci došlo vinou politické situace. Do roku 1948 byly sudetoněmecké a jakékoli jiné aktivity, navazující na nacistickou éru, okupačními orgány striktně potírány. Po stažení železné opony se však Velká Británie a USA rozhodly podporovat revizionistické požadavky proti svým bývalým spojencům a v rámci toho se dostalo i podpory SL. Podpora pak trvala i po vzniku Spolkové republiky Německo, a to jak finanční, tak politická. To vedlo k tomu, že se SL nikdo nepokusil zreformovat. Dnes vymírají nositelé původních henleinovských idejí, ale přicházejí nové generace. Dokud bude SL existovat, najdou si ty ideje nové nositele. Toto je třeba učinit předmětem česko-německé diskuse!...“ (PhDr. Eva Hahnová, historička dlouhodobě již působící ve SRN, v diskusi na konferenci „Odsun Němců – 65 let poté“, která se konala v listopadu 2011 v Ústí nad Labem.)

Kdy začneme diskutovat o tom, že „sudetoněmecký landsmanšaft“ udržuje kontinuitu henleinismu? Kdy začneme diskutovat o tom, co všechno musíme udělat, aby tomu tak nebylo, a aby konečně zmizel henleinismus definitivně v propadlišti dějin?

Dr. O. Tuleškov

68 komentářů :

 1. Růžolící prase z němec, Poselt, nemůže jinak. V Německu jsou totiž stále platny závěry Mnichovské konference. Tedy zrady spáchané na Československu našimi západními spojenci a nárokující Německu pohraničí. "To jsou naše poslední územní požadavky. Jiné již nemáme" Pravil čestně Adolf v Mnichově.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V diskusich i tady se objevuje poznani,ze obcane volici jakoby nemeli opravdove zastoupeni!

   Pripominam,ze nase OS(obcanska spolecnost) byla tak zpracovana ohlupovadly v cele s GR TV systemem

   ZABY NAM SEDI NA PRAMENI

   ze ve skutecnosti jakoby nebylo koho volit,nebot zastoupeni vlastne krome SPD neexistuje.
   Objevuji se sice "NOVE" polit subjekty,je vsak zajisteno,ze nemaji programy,ktere by v postate zastupovaly jejich volice,ale jen to co jim rezim dovoli sepsat a bezzube prosazovat.
   Nejen to tzv "predsedove"posilaji do parlamentu pouze ty pry "nase"zastupce,kteri odkyvaji cokoli.
   Pokud se vzeprou a deklaruji odpor proti "precedovi",jsou vedenim polit.subjektu doslova vykopnuti na dlazbu,kde pry maji zalozit svoji (VYSMECH), dalsi stranu a opet stejne krachnout.
   Duvody a priciny v republice nikdo 31let nesmi zkoumat nebo dokonce napsat i na alternative , navrh na napravu.
   Je okamzite umlcovan cenzurou,kdy rezim pochopil,ze k udrzeni ukradene moci musi pouzit te nejhorsi brutalni spiny a teroru a modreho trockismu.
   Opakuji to proto,ze nezbyva nic jineho nez,ze sami obcane budou muset vymyslet vzorovy Program a ten si bud daji do svych tzv programu ty politici,kteri chteji byt zvoleni,anebo je proste nebudeme moci volit.

   Je tu jeste jedna varianta.
   Mohou vzniknout v dalsim obdobi pomalu,ale jiste NASE obcanska opravdova,ale prozatim jen virtualni zastoupeni,ktere vyuziji bodu 2.navrhu obcanskeho programu a zacnou prosazovat

   OBCANSKOU PRIMOU DEMOKRACII IHNED typu otevrena diskuse vzor NR

   To se uz deje jako mustr tady i kdyz tato "OPOZICE"bude nicena vsemi prostredky.
   Nezbyva nez vytvorit odvazne takove informacni pole,ktere pujde co mozno spatne likvidovat,anebo vubec ne.
   Mechanizmus jak tu udelat bude asi v dasim obdobi prave to stale jasnejsi svetlo na konci tunelu.
   Vzorem uz jsou tady odvazni obcane a obcanky typu nejen ANNA husita z ochrany krestanu,ktera si rika,ze je prvni antineomarxistka v CR a proto je ihned rezimem gumaku,vnitraku CSSD zcenzurovana i kdyz napise jen

   DOBRRY DEN KRESTANE!

   Smazat
  2. Nechtejte prosim jako dav,aspon na vanoce, zase cinkat klicema tentokrat za to,aby pan Posselt

   zajistil u stale okupacni vlady sousedu,aby nam sem navalili dluh 3,6 bilionu konur reparaci,aby jsme mohli nakoupit kvalitni jak americke tak sovetske kulomety,aby jssme se vsichni po zuby ozbrojili a typem SCWEIZARMY zajistili,aby se NATO a EU,ktere se zacinaji rozpadat, nerozpadlo uplne na sracku!

   No ni?

   Smazat
  3. Nemecko neni zadny suverenni stat. Je to okupovana zeme, vazana slouvami porazeneho Nemecka s USA po 2. svet. valce. Proto postradaji jakakoliv jednani a uvahy smysl. Je to pouhy revansismus, revize vysledku 2. svet. valky a negace rozhodnuti viteznych spojencu z Postupimi.

   Smazat
  4. Ano,pane Vaclave 16/24 Nemecko existuje jen de Fakto nikoli de Jure

   dukazem je,ze podepsali,kdyz museli pouze bezpodminecnou KAPITULACI,ale nikoli mirovou smlouvu.
   Kdyby se totiz prodrali nejakym zpusobem k SUVERENNIMU STATU uz by pan Posselt byl zase Henlajn,proto nevahejme a chtejme nase penize z valecnych reparaci,abychom se mohli proti nim ozbrojit po zuby a dali vznik armade prinejmensim takove jako ma Svycarsko.
   Muzeme hned zkouset najit v internetu jaka je Svycarska organizace jejich armady a proc tam stovky let nebyla valka a nikdo se neodvazil ani okupace ani kolonizace.
   Studium jejich statnich podkladu a historie by taky mohlo byt zajimave.
   Svycarsko ma dvojnasobne platy nez Nemecko.
   Ted biji viry tak,ze u hranic vykoupili LIDLY,ze z regalu odnesli dodom vsechno krome cenovek!

   Smazat
 2. Ten odpornej bůček může tak držet hubu to ještě dopadli velice dobře. Nejhorší je že tady jejich 5 kolona demožumpa a pijáti kopou za ty nácky.

  OdpovědětSmazat
 3. Nejdřív je příčina a pak je následek. Příčinou byla neoddiskutovaltelná podpora fašismu a samotného Hitlera a navíc jejich přání být součástí III. říše, což se jim nakonec splnilo. Sudetáci válčili v ozbrojených složkách fašistů jak na východě tak na západě. Byli válečnými zločinci. Neznám Sudeťáky, kteří by bojovali jako antifašisté, partyzáni v šumavských lesích za spravedlnost a mír. Ano, jak jinde píšu, my vyhráli válku a je vlástizrádné se nějakému žoku sádla omlouvat. Nestyďme se za to Němcům připomínat, že to byli oni, co dostali ve válce na prdel. Navíc si myslím, že my a spojenci jsme za ta všechna příkoří co ve válce napáchali, byli až příliš benevolentní. Mohli dopadnout daleko hůř. P.S. Jak by jsme asi dopadli my, kdyby Němci vyhráli válku?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12.42
   Ve skutečnosti byli i Němci kteří považovali za svou vlast ČSR, ne Říši, a nacismu se postavili. Ti skončili v koncentráku jako první. (Až po nich šli do koncentráku komunisti.) Proto v odboji být nemohli - v dobách odboje už neexistovali.

   Smazat
  2. 12:42 odpoved k P.S.: meli bychom se lepe uz par let po valce! anebo snad si nekdo mysli ze bychom skoncili v koncentrakach? anebo dokonce by byli cesti ofcane prodani do otroctvi? treba do usa australie "nedaj boh" do afriky???😎😂😎😂😎

   Smazat
  3. Dobraku, unkrovne, kačere... Plány na likvidaci českého národa byli Němci(Heidrichem) jasně dané. To neokecáte. Kdyby jste v tý době žil, šel by jste jako první. Ani Němci neměli vlezdoprdelky rádi. nestáli by vám o to.

   Smazat
  4. kutnohorsky jj rozumim "kdyby byly" .... apropo vy jste v ty dobe zil ze to mate overeny ? takze vlastne muzem byt radi ze doslo k povalecnemu rozdeleni evropy a nase mamy nesly "jako prvni"! jinak bych tu ani nebyl ze? 😂😂😂😎😎😎

   Smazat
  5. Dobraku, unkrovne, kačere a vy tu vaši teorii máte ověřenou? Vcelku vašemu žvatlání nerozumím. Howgh.

   Smazat
  6. kutnohorsky jakou moji teoriii "overovat"? spis neni rozumet tvym tlachum 🤑🤑🤑 koudelniku!

   Smazat
  7. Dobraku, unkruvne kačere... vůbec mi nevadí, že TY mým tlachům nerozumíš. Na to intelektuálně nemáš. A na koudelníka jsem hrdý! Howgh.

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  9. kundohorsky tys tak intelektualni ze te mrzi ze ty nasim tlachum nerozumis a ted ti to je jedno? ty bimbo rozumis alespon sobe?🤑😂
   tak si to over ty "inteteleaktuale"🤑

   Smazat
 4. A co v Rusku Žirynovsky, to Posselt je proti tomu ruskému fašounovi lidumil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trollí blbečku, Žirinovský je zvolen, Posselt je nácek bez pověření.

   Smazat
  2. Kdyby /ano kdyby/ existovaly v Německu důsledné zákony proti fašizmu, nemohl by tento výkvět arijské rasy takhle profitovat a možná ani existovat. Jenže v tomto směru jsou Němci tak mazaný, že oblafly i Klause. Vzhledem k velikosti, budem vždy někoho poslouchat, jen jde o to aby nás nezrušil jako Polabské Slovany a další Slovanské kmeny v Germánii.

   Smazat
  3. Pane Dvoraku, vy nevite, kdo je Zirinovskij. Vzdelavejte se! Pak nebude nadavat lidem s jinym nazorem! Takovych zradcu jako je Zirinovskij v Rusku je! Putin jim ale pomalu zavira kyslik! Viz posledne schvalene zakony.

   Smazat
  4. Václave, vás ten antisemitizmus přivede do hrobu. Vysvětlete mi (a panu Dvořákovi), laskavě, co je na Žirinovském a jeho činech a postojích zrádného. Co považujete za zradu Ruska, kde je Žirinovský opakovaně volen do Dumy? Za poučení vám předem děkuji.

   Smazat
  5. A zase jsi ze sebe udělal Dvořáku VOLA.GRATULACE. CHÁAAA.

   Smazat
  6. Václave Žirinovskyj je reliktem Jelcinovy politiky.
   Pardale, kde je něco antisemitského v příspěvku Václava. Antisemitizmus je geniální podvod jako dolar.

   Smazat
  7. pradeda velmi spravne antisemitismus je vymysl "vyvolenych" !😎

   Smazat
 5. Možná bychom si měli vzít příklad z Ruska, "diskuse skončila, není se o čem bavit".
  Co mele nějaký vepřík ve skopčákově, nám může být jedno, ale pokud tyto zvěrstva hlásá český občan, tak by to mělo býr ohrožení celistvosti republiky a řádně ohodnoceno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten "vepřík ze Skopčákova" má v Praze již mnoho let otevřenou kancelář a s tímhle individuem živě spolupracují "naši" lidovci a "naše" ODS - gauleitři Herman, Bělobrádek (KDU-ČSL) a haputfürer Fiala (ODS)

   Smazat
 6. Odsun, jak vidno, byla hovadina.
  Měli jsme se, jak se tak na to zpětně koukám, držet přesně v regulích tehdy platného zákona. To jest za velezradu smrt.
  Howgh!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milane to se vymstilo i Rusku. Po 2SVV poslaly zrádce na Sibiř /humanita/ po Stalinovi první chazar je omilostnil a vše začalo jít jejich cestou. To se už prokázalo v historii mnoho krát a stejnou cestou šel i náš humanitární bombarďák a proč se divit, vždyť k ním patřil. Takže ano v demokratickém státě musí platit: Za velezradu smrť. Pokud umíte Rusky, podívejte se na odtajněné dokumenty v Rusku.

   Smazat
  2. 16:03
   To už ty bys visel několikrát.dědku pomatený.

   Smazat
  3. Unknowne ty HOVNIVÁLE strach s tebou mlátí a brzy ti nedá ani spát. Radši běž mezi své parazity, tam nestraší.

   Smazat
 7. Určeno panu Berndu Posseltovi!

  Trefil jste záměr a realizaci odsunu Němců ze střední Evropy po 08/1945 zcela přesně! Dávám Vám j e d n i č k u!!

  Ano! Byla to plánovaná etnická čistka čistka!
  Problémem ale zůstává, i pro Vás, že se plán zrodil v hlavě katolického Poláka, ministra zahr. věcí Polska v prosinci 1939 poté, co 1.9.1939 Wermacht a silové orgány III. Velkoněmecké říše vyháněli z usedlostí, vesnic a polských měst Poláky, Židy a osídlovali území vlastními civilisty.

  A. ZALESKI nebyla pouhá figurka polské vlády v Londýně, po roce 1950 až do roku 1973 vykonával funkci presidenta exilové Vlády Polska, kterou i Lech Walesa zpětně, po roce 1989 uznal oficiální představitelkou země a tak i oficiálním polským jeho plán na vyhnání Němců.

  Proč se tak A. Zaleski vyslovil v londýně po r. 1940 u Churchila prosadil?
  Již v prosinci 1939 uvažoval o budoucím klidu - míru ve střední Evropě. A právě pro tento budoucí klid - mír- naplánoval realizaci odsunu, nutný odsun Němců. Jeho plán uspěl.
  Až do roku 1990 se v Evropě neválčilo.

  "Pokazil" to opět Němec, Helmut Khol, když daroval v r. 1991 celou výzbroj zaniklé lidové armády NDR Chorvatům. A ti na Balkáně(v Evropě) započali krvavě etnicky čistiti býv. Jugoslavii od Srbů, Bosňáků, podobně jako ustašovci po r. 1940 - zahájili tam válku.

  Pane Posselte, doporučuji Vám vypravit se do Waršavy, předjednat setkání s představiteli katolické polské církve a Lechem Walesou, jistě Vám vyhoví, jste také katolík a křesťan a pozorně vyslechnout skutečné příčiny etnického čištění Evropy po 05/1945, Vaší CNS to prospěje.
  Věřím, že i nabourá Vaši snahu , neustále a bezdůvodně útočit na ČR a na Ed. Beneše.
  Ed. Beneš, president poválečné odsuny Němců z ČSR nevyvolal, realizoval závěry Postupimské dohody, jako i jinde v Evropě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mate pravdu. Presto demagogove stale broji proti Dekretum Benese. Je to snadnejsi nez brojit proti rozhodnutim Postupimske konference vitezu 2. svetove valky, protoze by se odhalili jako revansiste. Zadne Dekrety nerusit. Naopak, odebrat potomkum kolaborantu s Nemci jako Havlovym a Schwarzenbergum jejich majetky, coz se dosud nestalo, viz treba Orlik, Lucerna!!!
   Zrusenim Dekretu bude pul Moravy patrit Lichtenstejnum vcetne Lednice a Valtic!

   Smazat
  2. Dekrety prezidenta republiky byly jen dočasným řešením. Staly se brzy zákonem odhlasovaným drtivou většinou poslanců Ústavodárného parlamentu.

   Smazat
 8. Nic jiného nemůžeme od Germánů očekávat. Po válce na to upozorňoval prezident Beneš. Proto je životně nezbytné vychovávat naše lidi k vlastenectví a podporovat takové vlastenecké spolky jako je Klub českého pohraničí, který má v záhlaví heslo: "Jen zůstane-li naše pohraničí české, zůstane česká i naše vlast". Musíme pranýřovat každý projev kolaborace se sudetským landmanšaftem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. mas na mysli take nase bratry polaky kdyz 2.10.1938 zacali okupovat sever moravy a pak v 1939 je jejich kamarad Ada napadl a vzal jim nejen polsko ale i ta uzemi moravy? a byl z toho sudetenland!😎😂😎

   Smazat
 9. Nechtel bych stat za Posseltem, kdyz se uprdne. A jeho reci jsou vabnickou pro pitomce.

  OdpovědětSmazat
 10. Nemci odjakziva bojuji pro ti nam a chteji nas dostat do vazalstvi. Kdo to nevi a diskutuje tady jenom ztraci cas.
  Nebyt Ruska chcipla vetsina naroda na Sibiri a u nas by se rozvalovali Posseltove.

  OdpovědětSmazat
 11. A co na to jím jmenovaný zmocněnec Sudetenlandsmanšaftu pro ČR ,kterým je sám fuhrer ODS Petr Fiala ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ods i fiala hlasi ze to je hoax a vyhodili me z jejich stranek (demokraticky)

   Smazat
 12. Vznik Benešových dekretů by měl být v kalendáři jako významný den. A proč tomu tak není? Ne, že by chyběla politická vůle, chybí odvaha !

  OdpovědětSmazat
 13. Posselt ani jini neuspeji. Posselt ma teple mistecko u revansistu v Bavorsku. Je to na nem videt. Odsun byl nutny z etnickeho hlediska. Cesi by jinak nemeli nikdy jistotu, ze Nemce zase nezblazni podobny zlocinec jako Hitler novym nacionalismem! Historie by se opakovala. Souziti Cechu a Nemcu i za Rakouska bylo vzdy konfliktni a problematicke. Nemci byli schopnejsi, bohatsi, uspesnejsi jak Cesi. Z Cechu si delali legraci nejen v Sudetech jako z obcanu 2. kategorie. To vam historici nereknou.

  OdpovědětSmazat
 14. Soukmenovci vítají svého vůdce v Bruntále. Jak dojemné.

  https://www.youtube.com/watch?v=It-PJwdKOuE&t=327s

  OdpovědětSmazat
 15. že by byli raději stíháni za vlastizradu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pribyl jsem do Usti/nad Labem v 60. Mluvilo se vsude nemecky, cumel sem na to jako krava.
   Moje kamaradi asi ctyri byli nemci. Nevodsunuty.!
   Jak to bylo ? Kdo nebyl dukazy u soudu usvedcen, ze byl aktivni fasista nebyl postizen.
   Do Nemecka nesli byla tam bida.
   Meli pozdeji stale vice povoleni cestovat do Nemecka /zapadniho/ vsichni i Cesi z uzemi Sudet.
   Kamkoliv prijeli dostavali stovky marek.
   Odmena byla za praci/to nebyla kolaborace, kazdej musel/ v dobe okupace.
   Pozdeji protoze zapad byl bohatsi zvolilo mnoho Germanu prestehovani do Nemecka /zapadniho/.
   Zfalsovani historie a historickych pravdivych skutecnosti, medialni a politicky natlak nepricetnych lzi ma sve jako vzdy kolonizacne-okupacni cile.
   A velikou podporu Merkel.
   A nic novyho v temnych bazinach EU..

   Smazat
 16. mate to dobre hosi avsak na snimku neni Gert (jak pisete), ale Bernd Posselt kamarad petrika Fialy z Ods! sak peta ma pekne snimky se sudetakama treba i s otikem von Habsburgem

  OdpovědětSmazat
 17. Ale , toto je velice vazne, vsechny blbosti po 89 vcetne tohoto roku by prekonalo opetne nasazeni si techto stenic do kozichu. S jejich vitalitou a tahem na branku by nam Sudetaci zavarili na stoleti dopredu. A mozna uz navzdy. Pres jejich “ medove “ reci by se zcela urcite staly pany ceske kotliny. Je treba brat velice vazne povalecny projev dr. Benese!

  OdpovědětSmazat
 18. No nevim,ale v Německu toho fašismu dnes moc nebude, Němec se rozloučil
  s pomníky Hitlera, na rozdíl od dnešního Ruska, kde jesou tisíce pomníků vraha Stalina a dnes se staví další.
  Kdo je potom na tom lépe ??

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč by se občané bývalého Sovětského svazu měli loučit s jedním z vítězů ve válce proti fašizmmu? To jen u nás bouráme sochy osvoboditelů! A řeknu vám unkrovn, v našem zpřáteleném státě Gruzii toto o Stalinovi prohlásit, tak vam nakoupou varlata. Tam dokonce noví prezidenti přísahají pod Stalinovou sochou v nadživotní velikosti vyvedenou ve zlatě. V každé rodině jsou ikony a fota Stalina. I jiné národnosti bývalého CCCP nedají na Stalina dopustit, nejen Rusové. Tak mu taky vzdejte trochu úcty za to, že tady nyní můžete pindat vaše nesmysly. Jinak při při ne oficiální soutěži o největšího Němce vyhrál s 80% A.H. Oficiálně vyhrál komunista(!)K.Marx(U nás Jára Cimrman) oficiálně K.IV. Tak, že kam se na nás hrabou národy Sovětského svazu a Německa.

   Smazat
  2. 19:23
   Hloupý Rus nebo Gruzínec bude oslavovat zrůdy jako Stalin, který nechal pozabíjet miliony lidí,to chytrý Němec by nikdy neudělal, oslavovat zločince.
   A voootom to je kutnohorský.

   Smazat
  3. Unknown25. prosince 2020 18:40
   https://www.bmi.bund.de/SharedDocs/reden/DE/2018/08/tag-der-heimat.html
   Podívejte se na jaké stránce ministerstva SRN se nacházíte a pokud nejste líný číst, nebo neumíte německy použijte překladač. Tohle tam visí 2 roky a naši politici nic. Je to úplně v pořádku.

   Smazat
  4. http://www.antimeloun.cz/?p=8929
   KDO A PROČ ZABIJE EVROPSKÉ HOSPODÁŘSTVÍ?
   Současná Evropská unie je už definitivně chcíplou kobylou. http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=255307

   Smazat
  5. TY ukrajinská banderovská mrvo 18:40 - Hitler vyvražďoval celé národy, Stalin byl vítěz války proti Hitlerovi, přinesl mnoha národům svobodu.
   Jen blbec srovnává H. se S.

   Smazat
  6. 21:35
   Stalin byl daleko větší vyvrhel než Hitler, vyvraždil miliony občanů jiných národů, třeba milióny Ukrajinců, kterým sebral veškeré potraviny a nechal je pomřit hlady.
   Ty pomatenče Vendelíne.

   Smazat
  7. Trolle, dej link na zdroj, odkud tuhle hloupost bereš.

   Smazat
  8. Pane Dvořák to vyprodukoval z vlastní hlavy aby mohl pouze provokovat. On je agentura jedna bába povídala a my se jím tady vážně zabýváve. Že nám není hamba!

   Smazat
  9. 9:09 jo zabyvame misto abychom mazali uz jen za osoceni vendelina pomatencem

   Smazat
 19. https://www.bmi.bund.de/SharedDocs/reden/DE/2018/08/tag-der-heimat.html
  Doporučuji pro ty, kteří nejsou líní číst. Tohle bezostyšně visí na ministerstvu SRN. Uhádnete co je to za ministerstvo?

  OdpovědětSmazat

 20. Komentáře k Druhé světové válce a událostem souvisejícím.

  Prof. Dr. George E. Glos J.S.D. (Yale) expert mezinárodního práva u federální vlády USA.
  ( zdroj: Národní Osvobození 13. dubna 2000 )

  Aby bylo jasno. ( O odsunu sudetských Němců )

  Základ k odsunu tzv. sudetských Němců položil Neville Chamberlain. Sužoval se myšlenkou, že Anglie se třeba neubrání Němcům v bitvě o Británii v roce 1940, protože sám zdržel zbrojení v rámci �mír za našeho života�. Anglii chyběly zbraně všeho druhu jeho vinou. Jednal na základě léčky, kterou mu nastražili Němci pomocí exponentů německé menšiny v Československu, Henleina a druhů, kteří jednali dle směrnic německé vlády, že chtějí mír a mírové řešení.
  Anglie se zasloužila po první světové válce o odsun řecké menšiny z Turecka do Řecka na základě Lausanské smlouvy mezi Řeckem a Tureckem z roku 1923 (Treaty on Exchange of Greek and Turkich populations, January 30, 1923, 32LNTS 75). Chamberlain navrhl, aby po válce byly odsunuty do Německa německé menšiny z Československa a Polska, aby se vyřešil tento problém jednou pro vždy, tak jak se stalo mezi Řeckem a Tureckem. Anglická konzervativní strana přijala tuto myšlenku a provedla ji. Britská vláda přesvědčila USA a SSSR o výhodách tohoto řešení a výsledkem byl Protokol Postupimské Konference z 2. srpna 1945.
  Odsun byl proveden na jeho základě. Prezident Beneš by nebyl vůbec nic docílil, kdyby zde nebyla vůle britské vlády z vlastní iniciativy odsun přednést spojencům a dosáhnout jejich souhlasu. Jinými slovy, bez britské vlády by se byl prezident Beneš namáhal marně. Je samozřejmé, že Československo nemohlo Němce vyhostit poněvadž je museli přijmout spojenci, kteří vládli v Německu a Rakousku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Odsun připravila Mezispojenecká Komise v Německu. Němci byli odsunuti do americké a ruské zóny, podle přesného plánu v roce 1946. Československo odsun nezpůsobilo a nemá za něj odpovědnost. Odsun se konal pod dohledem Mezispojenecké Komise a Československu se dostalo uznání za jeho humánní provedení. Jakékoliv nároky ohledně odsunu by německá vláda měla předložit USA, Velké Británii a Rusku. Není ovšem tak naivní, a tak periodicky vznáší nároky na Českou republiku, ale pouze prohlášeními politiků, nikoli úřední cestou.
   Předpokládá, zřejmě, že Češi si nechají cokoliv namluvit a budou jednat proti vlastním zájmům.
   Německo a Němci nemají žádné nároky z vysídlení, poněvadž Německo je vázáno smlouvou mezi ním a spojenci z 26. května 1952, doplněnou v Paříži 23. října 1954 (Convention on the Settlement of Matters Arising out of the War and Occupation, signed at Bonn on 26, May 1952, as amended by Schedule IV to the Protocol; on the Termination of The Occupation Regime in the Federal Republic of Germany, signed in Paris on 23. October 1954) 332UNTS 219.
   Podle kapitoly 6, článku 3, Německo neuplatní námitky proti spojeneckým státům ani jednotlivcům vzhledem k použití německého majetku, který převzali spojenci či jednotlivci jako reparace nebo jako následek války. Podle kapitoly 8, článku 1, němečtí příslušníci neuplatní žádné nároky proti spojencům a jejich občanům a takové nároky nebudou projednávány německými soudy. Podle článku 3, téže kapitoly, Německo, nebo jeho příslušníci, neuplatní žádné nároky proti spojencům a jejich příslušníkům, které vznikly z jejich činů nebo opomenutím mezi 5. červnem 1945 a nabytím platnosti této smlouvy 5. května 1955.

   Jak patrno z uvedené smlouvy, veškerý majetek německé vlády a jednotlivých Němců na území Československa přešel do vlastnictví Československa a jeho občanů jako splátka na reparace za škody způsobené Němci. Československé nároky za škody způsobené Němci vysoko přesahují zmíněný německý majetek. Německo nikdy nezaplatilo Československu jakoukoliv náhradu a je dlužníkem České republiky, nikoliv naopak.

   Prof. Dr. George E. Glos J.S.D. (Yale)

   Smazat
  2. Hodny clovek. Výborně a polopaticky pro Unknowna. Taktéž správný dodatek od Stanislava Ševčeka. Dodávám že ho podporovaly do posledního dne.

   Smazat
  3. Pradědo, nedělejte z unkrovna, kačera...někoho co zvládne něco polopaticky! O to mu přece vůbec nejde ani polopaticky. Ale na jednu stranu je dobré, že díky jemu se od ostatních chytrých a vzdělaných lidí dozví mnoho pravdivého a zajímavého. Tím je dokonce kačer docela užitečný...

   Smazat
 21. Britové a Francouzi, za přispění U.S.A., stvořili Hitlera.
  /jim je to třeba neustále připomínat.

  OdpovědětSmazat
 22. Neni na skodu se povohlidnout kolem k osvetleni veci.
  Polaci ,vetsi narod odsunuli 3x vice germanu a navic dostali od Stalina darek rozsahle uzemi drive nemecke.
  Taky v umyslu byt strategicky bliz k Berlinu, kde rusove uz byli 3x a v Parizi asi 2x.
  Vzdycky k tomu byli vyprovokovany.
  A neni nikdy jistota ze tyhle "vylety" se nemohou opakovat..
  A porad vidime ,slysime potvrzovani v nazoru ,ze jistota neni a nebude.
  Ticho po pesine, ale ze stran germanu, zadne hystericke narky a stiznosti straslive trpicich obeti z 99% uz zesnulych, protoze Polsko je ted velky a protoze take pracuje casto pilne a poslusne na svem rozvratu.
  Demokracie je casto k nezaplaceni a cekalo se tedy az i u nas a nejen u nas zvitezi.
  Vypada to dokonce na valecny reparace naruby. Vyhrali jste valku,bojovali proti Hitlerovi a tedy i proti nam,ted nahradte a zaplatte nam vsecky skody, za tresty kterymi jste nas spravedlive odsoudili za nase a nami uz davno "zapomenute" /nasilim potlacovane/zlociny...
  Zkratka kratka pamet a nebo zadna vladne. Posselt nema zadnou pamet a to je velmi vyhodne uzitecne.
  A navic odmita nejakou si poridit a nebo se aspon naucit cist.
  Po valce germani bez reci rychle utekli z Jugoslavie ,asi 300 tisic. Tam se veci resi a resily jinak, uz od napadeni fasisty..Na Tita si nikdo netrouf a tak se muselo pockat az nebude a bude demokracie.
  Male narody se snadneji rozvrati a smetou s povrchu zeme a proto nedavny utok na Jugoslavii v duchu tehle ideologie..
  Ale u nas je tady jedna vec, kterou vykrikuji historologove, /nova vedecka disciplina na zistne ,ziskove upravy dejin /a to,ze jsme po tisic let byli soucasti Rimske Imperialni Rise ,kterou znicil Napoleon.
  Vsechno potom musi jit stranou ,tedy, zachvati-li te jednou german, kdyz nezahynes, zotroci te navzdy.
  Dovolim si jednu zajimavost.
  Nemci maji take sve nedostatky.
  Napr.ve velkem spiknuti proti Dolfovi 1944, dnes popularni ve velkofilmu, ocenili fuhrera "odbojovi"generalove a Stauffenberg disponujici s prostredky daleko vetsimi, jak?
  Vyznam a dulezitost Hitlera a nutnost jeho odstraneni odhadli na utok jednou ubohou, mizernou 1kg vazici bombickou.
  Myslim,ze navic britskou, jako ten selhavajici smejd co pridelili nasim parasustistum..
  Lecos vzdycky skripe,jako ten Skripal...
  To jiste prislo lito i Dolfovi a zuril pravem, pro nedostatek oceneni sveho vyznamu,/bombu si zasluhoval jiste poradnou/ ktery si pricital.
  To uz taky neni pravda ?

  OdpovědětSmazat
 23. Dnes už máme dávno po válce. Ve školách jsme se léta učili
  jak druhá válka začala,proč a co chtěl Hitler s ČR nakonec provést. Navíc nám o tom vyprávěli naši rodiče. Proto nelze
  převracet vinu za válku podle představ suděťáků nebo našeho bývalého ministra zahraničí Trautenberka který veřejně požadoval odsouzení presidenta Beneše válečným soudem. Jak
  se takový paznecht mohl stát ministrem ČR ? ...A jsme u kardinální otázky, jak je možné že do Parlamentu i vlády se dostávají třeba lidé jako byl Herman, který jezdil na sjezdy sudeťáků , neměl nic proti vracení majetku církvi i šlechtě a žoviálně prohlašoval ,že už stejně zase patříme k Římské říši . Možná že je problém hlavně v lidech ve vedení ČR. Kde začínají chybět vlastenci.
  Někdy se mi zdá ,že se vysokými politiky,úředníky i vojáky - stávají málo důvěryhodní lidé a figurky. Tento rozdíl je vidět např. na chování vlád ČR a Polska nebo Maďarska.

  OdpovědětSmazat
 24. Nikde v bývalých soc.státech se nesnažily po převratu tak rychle zdevastovat školství jako v ČSR.

  OdpovědětSmazat
 25. Víte co mimo jiné řekl moudrý člověk, který se jmenoval Jan Werich ? Když zjistím, že hovořím s blbcem a hovořím s ním déle než dvě minuty, tak jsem také blbec. Možná to není úplně přesný citováno, ale jde o podstatu sdělení. Nebylo by dobré takto postupovat i v diskuzích na N.R. ?

  OdpovědětSmazat
 26. Pripomina Husaka, ten nas chtel zase nas pripojit k SSSR.
  Ale dneska zase by to nejak divne vykvasilo do naseho spojeni s Ruskem a s Putinem.
  Zatracenej Husak, to nemoh vedet, ani Breznev rusak.
  Tenhle zivot je poradne nepricetnej.
  Blazen kdo rozumi a blazen kdo ne. Voba predstiraji.
  A ne,ze ne. A debil, v rodine nebyl?
  Bata zase nas stehoval do Patagonie,kvuli tomu,ze mel blizko ke kuzim /Argentina/, z kterych delal ty boty.
  Pred a behem valky zase, dalsi nas chteli pripojit k Risi !! Nic novyho. Ty sou taky furt.
  Nepripadame si vubec dulezity, ale !!!
  Sme na roztrhani!Nebo na sezrani?
  Je o nas rvacka a furt.
  I kdyz zbyli jen Cesi/jaky sou,to se ukaze do roka a do dne/, a dobry pivo.
  Ze je tu hic a vlada zase nestoji za nic.
  Debata vyjevila ze polaci porad chteji strkat a strkaji prsty do mnoha "dortu" najednou.
  Ze ten Posselt a spol.jsou takovi ubohosti,ze nestoji za pozornost. Ale protoze jsou za nima velky sily.
  Jsou nebezpecny.
  A taky,ze reseni se bud protahuje ,nebo odklada a nebo je v nedohlednu...A cerny spodni proudy chystaji,co neni zatim videt.
  Taky to vypada,ze zase o nas bez nas..A bez nas..
  Bez Ani jednoho z nas? Kus,debile.
  A policajt ,stara baba a dabel,jeste stale a nikdy nespi..
  Dobrou noc a sladke sny.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.