Reklama

čtvrtek 17. prosince 2020

Bohatým zdravé, ale drahé potraviny, chudým toxický odpad z dovozu


Ivan David
17. 12. 2020
Takto by se dal stručně shrnout směr, kterým se ubírá reforma zemědělské politiky EU. Počátkem prosince jsme v Zemědělském výboru Evropského parlamentu měli prezentaci zástupců Evropské komise a „expertů“, kteří jim radí, jak upravit společnou zemědělskou politiku, aby odpovídala Zelenému údělu a strategii Z farmy na vidličku. Dovolím si vypíchnout 2 body, které ohrožují schopnost zemědělců v členských státech EU zásobovat domácí trhy vlastními potravinami.


Komise požaduje, abychom do tří nařízení o reformě společné zemědělské politiky EU po jejich sválení na plénu EP a v Radě jaksi dodatečně zapracovali opatření ke snížení používání látek na ochranu rostlin o 50% a hnojiv – včetně přírodních o 60%. Požadavek na omezení hnojení směřuje k likvidaci zemědělství. To už nemá s ochranou přírody nic společného. Hnůj a močůvka pomáhají nejen udržování a zvyšování úrodnosti půdy, ale též její schopnosti zadržovat vodu. Pomáhají vytvářet správnou strukturu půdy odolnější proti erozi. Omezení jejich používání by vedlo k těžkým ekologickým škodám.

Komise jen tupě aplikuje ideologické poučky bez ohledu na reálnou situaci v členských státech. A hlavně bez ohledu na to, co to v praxi vyvolá. V Německu nebo v Belgii používají farmáři v přepočtu na hektar 4x více hnojiv než čeští zemědělci. Ochranných prostředků používají Francouzští nebo Španělští pěstitelé 3-4x více než naši. Komise se nesnaží zjistit, jaké jsou optimální dávky hnojiv a postřiků pro jednotlivé přírodní podmínky a druhy plodin, protože se snaží omezit výnosy. Snaží se, aby k tomuto cíli směřovala činnost zemědělců. Chce surově a bez ohledu na následky postupovat podle ideologických hesel.

Záměr „naroubovat“ komponenty "Zelené dohody" a "Strategie z farmy na vidličku" Komise s koordinátory Zemědělského výboru projednávala na uzavřeném zasedání. Podle jednacího řádu EP je většina jednání veřejná a v přímém přenosu přenášena europarlamentní televizí. Jednací řád umožňuje pracovat i „za zavřenými dveřmi“ - tento institut je však používán jen výjimečně, je-li zájem něco tajit před veřejností. Asi bych vlastně neměl prozrazovat, co nám zástupci Komise a jejich experti řekli. Bez obalu nám přiznali , že Komise počítá s POKLESEM ZEMĚDĚLSKĚ PRODUKCE O 28%! Tedy téměř o 1/3 a ZDRAŽENÍM POTRAVIN VYRÁBĚNÝCH V EU O 32%! 

Místopředseda Komise Frans Timmermans ale konstatoval, že "to nevadí, protože komise proti růstu cen zakročí zvýšením dovozů potravin ze třetích zemí". Těžko lze zakrýt, co je jedním ze zamýšlených skutečných cílů reformy "Společné zemědělské politiky". EU". Je jím SNÍŽENÍ VÝROBY POTRAVIN V EU PROTO, ABY DOMÁCÍ POTRAVINY MOHLY BÝT NAHRAZENY DOVOZY ZE ZEMÍ MIMO UNII. S tímto návrhem vyjádřili nesouhlas koordinátoři všech frakcí s výjimkou Zelených, v jejichž řadách působí čeští Piráti, a GUE/NFL u nichž působí Kateřina Konečná z KSČM. Předložený návrh byl „zu viel“ i pro předsedu Zemědělského výboru Norberta Linse (CDU) a dalších členů výboru, kteří se za zavřenými dveřmi proti takovým cílům ohrazovali. 

Z farmy na vidličku pro toho, kdo na to má, pro ostatní toxický odpad. Ze Západní Evropy se k nám dovážejí přebytky, které marně ve skladech čekaly na uplatnění na trzích v západních zemích Evropy a z mimounijních oblastí jsou dováženy produkty, u nichž se nedbá na omezení pesticidů, používání hormonů či antibiotik, a už vůbec ne na technologii zpracování nebo pohodu zvířat v chovu a při dopravě. Nemusíme si dělat žádné iluze o kontrolách tohoto zboží. To, co projde přes celnice na hranicích EU už nesmí být kontrolováno.

Nevěřím tomu, že paní von der Leyenová by pozřela byť jen jediné sousto z toho, co chystá na stůl "dolním miliónům" obyvatel EU.

Koordinátoři Zemědělského výboru záměr Komise neschválili a nedali jí žádný mandát jej realizovat. Komise se přesto pokusila v mezičase schválit povolení k dovozu velkých objemů 8 druhů geneticky modifikované kukuřice. Všechny kromě jedné jsou z dílny nadnárodní korporace Bayer – Monsanto. Jedna je z dílny nadnárodní korporace Syngenta, V Radě ministrů zemědělství proti povolení těchto dovozů protestovala řada členských států. Jde o to, že tyto odrůdy kukuřice byly vyvinuty tak, aby přežily obrovské dávky herbicidu Roundup, u nějž bylo prokázáno, že způsobuje rakovinu. V USA byla firma Bayer-Monsanto už v několika případech porotními soudy odsouzena k vyplacení odškodného za několik miliard dolarů pracovníkům, kteří onemocněli rakovinou kvůli častému styku s tímto postřikem. Odškodné musí vyplácet i pozůstalým těch, kteří na rakovinu již zemřeli. 

Kukuřice, jejíž velkoobjemový dovoz chce komise do EU povolit, byla genetickou modifikací vyšlechtěna tak, aby přežila desítky násobků limitů povolených nyní v EU pro postřiky. Taková kukuřice je pak doslova nosičem jedu do těla spotřebitele. Rostlina na těžce toxické postřiky nezahyne. Jed však přenáší do krmiv zvířat a do potravin pro lidi. Je známé, jak zkracují postřiky tabákových plantážíí věk dožití zaměstnanců. Komise chce povolení dovozu udělit i přes nesouhlas Evropského úřadu pro bezpečnost potravin (EFSA). Tento unijní úřad se sídlem v Bologni vydal 3. 12. 2020 stanovisko v němž z důvodu ochrany zdraví spotřebitelů nedoporučil povolit dovoz ani jedné z odrůd GMO kukuřice. Podle nařízení 1829/2003/ES o geneticky modifikovaných potravinách a krmivech je přitom stanovisko tohoto úřadu pro Komisi závazné. 

V zájmu miliardových zisků nadnárodních korporací Bayer-Monsanto a Syngenta chce Komise porušit pravidla stanovená právem EU pro nakládání s GMO. Jediný kdo jí v tom může ještě zabránit je Evropský parlament. Kolegové z Výboru pro životní prostředí minulý týden předložili plénu Evropského parlamentu návrh námitky podle článku 112 jednacího řádu EP. Na přípravě této námitky jsem se s kolegy ze Zemědělského výboru EP rovněž podílel jako koordinátor frakce Identita a demokracie (ID). Výbor pro životní prostředí s podporou Zemědělského výboru navrhuje suspendovat povolení k dovozu vydaná Komisí.

O námitce bude plénum EP hlasovat ve čtvrtek 17. 12. 2020. Pokud ji většina poslanců schválí povolení bude zrušeno a k dovozům toxické kukuřice nedojde. Držte nám prosím palce, aby se podařilo náš potravinový trh od tohoto svinstva uchránit.
45 komentářů :

 1. To už fakt nemá cenu hodnotit. Jedině vystoupit z tohoto vražedného vlaku!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14/32
   BUBU, prosím jak jste třicet let vražděn a ještě žijete. To mně napište.
   Díky EU za dnešní plné obchody, možnost cestovat, možnost svobodně se rozhodovat,svobodně myslet a dalších svobod, opravdu kvalitní a spolehlivý vlak.

   Vymazat
  2. Toto má volební právo, bože, kam jsi dal rozum?

   Vymazat
  3. 17:13 A co, ti mrtví nedávno v Rakousku a Francii to je též dílo těch hloupých nán z eu. Díky masové migraci je toho hodně a vládnout proti lidem se nikomu neoplatilo a tyto články jsou toho důkazem. Čím dřív se ten spolek rozpadne tím líp.

   Vymazat
  4. Soudní dvůr EU zatočil s Maďarskem. Zadržovalo migranty a ti nemohli požádat o azyl

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Soudni-dvur-EU-zatocil-s-Madarskem-Zadrzovalo-migranty-a-ti-nemohli-pozadat-o-azyl-647603

   Vymazat
  5. 18:46
   Nápodobně, žádný argument jen nadávka.
   19:21 souhlasím, pro tebe je občanka moc.

   Vymazat
 2. Vážení: socialismus pod sankcemi západu a ochranou SSSR který zajišťoval nedostatkové suroviny fungoval 40 let. Většina lidí žila bezproblémově - spokojeně. Kdo chce vědět tak ví, že kromě moderní elektrotechniky, mandarinek a banánů ve všem byla plná soběstačnost v kvalitě dle ČSN ! To se však už nedá říct o dnešní obrovské = záměrně nepřehledné nabídce pěkně zabalených,ochucených,obarvených,návykových a chemicky umrtvených náhražek s trvanlivostí 1-9 měsíců. Toto plně vyhovuje globálním výrobcům i prodejcům. Má to však jednu obrovskou chybu: spotřebitelům- nám lidem však tento systém více škodí než prospívá což se následně odráží v enormním nárustu "civilizačních" chorob. Podvodné západní zdravotnictví nás pomocí chemických "léků udržuje" ve snesitelném stavu. Farmacie taktéž globální už má větší moc než vlády a diktuje lékařům jak "neléčit-udržovat".
  Masmédia v rukách cabaly denodenně masírfují obyvatelstvo v duchu globálních polopravd a LŽÍ Geblsovské teorie - 100x opakovaná lež se stává pravdou. Kdo si dovolí nejít s proudem je nejprve zesměšňován, korumpúován a pokud se nepodvolí nemilosrdně odstraněn. Tak funguje SVĚT.
  J,F.K Junior, PREZIDENTI trump a putin s armádou SHAF úsilovně pracují na osvobození celého lidstva. Kdo chce vědět tak ví a věří, že BOUŘE zvítězí. Gojímové a cca 90% "spokojeně spících" lidí to bohužel stále NECHÁPE !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dôležité sú schopnosti. Ešte sa uvidí či kvantita ubije kvalitu. ;-)

   Vymazat
  2. PePr17. prosince 2020 15:06
   Ubije. Stačí náklady na kvalitu a kvantita zvítězí. Viz čínské zboží , kde je kvalita ve velké míře přetlučena kvantitou. Jinak se domnívám, že je nezbytné, abychom své potomky živili kvalitními potravinami, neboť kvalitní potraviny mají vliv na zdravý vývoj vývoj populace. Nekvalitní potraviny se neprojeví hned, ale časem a to už bude pozdě navrátit vše zpět.

   Vymazat
 3. lide "vypravejte" mi o tom polovina zivota v cssr druha polovina v usa/deutschland!!!

  OdpovědětVymazat
 4. Bolo by vhodné presadiť absolútne hodnoty a nie relatívne. A v rámci ich velebenej "rovnosti" rovnaké pravidlá pre potraviny z dovozu. Takto to vypadá, že sa ešte budú eko-povyšovať nad zeme, ktoré nás budú fakticky živiť (podľa ľudských práv sa povyšovať môžu, len ponižovať je "neľudskoprávne"). Držím palce.

  OdpovědětVymazat
 5. To co v EU chystá je neuvěřitelné .Nemůžeme hnojit chlévskou mrvou a močůvkou ? Jen jeden kyblík na hektar ? Dementi z EU. Naše krásná krajina , (podle doktora z Vesničky ..) zahrádka se změní na umělou krajinu. Tož hoši vidle a kosy a hrrr na ně!

  OdpovědětVymazat
 6. Podívejte se na burzovní indexy korporace Bayer-Monsanto a bude Vám jasno!!! Ceny jejich akcií samozřejmě nerosto, ale strmě klesají!!! Proto ten tlak, neboť Velký bratr s nimi již točí veletoč, ale Bayer nekoupil dobře!!!

  OdpovědětVymazat
 7. 15:00 a 15:04 bayer a monsanto klesaji vydelky? hhh sak maji nahrabano dost za ty roky! jo a monsanto se svymi hnojivymi jedy zabil otravil a proto prosoudil miliardy

  OdpovědětVymazat
 8. Tak tohle je opravdu velká sranda.Zase jen David škodí jak může. Naprosto nepodložené bláboly a nesmysly o zemědělství EU. Za komoušu bylo dožiti oproti dnešku o min. 15 let nižší, čím to,za komoušu byly potraviny plně DDT, mléko, máslo, výrobky z mléka byly kontaminovány barvivy ze silážních jam, tohle nikdo nekontroloval, tolik rakoviny jak bylo za socialismu nebylo nikdy více. Tak přestaňte čmárat ty vaše nesmyslny Davide.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Unknown 15:49 Víte velké kulové. Za komoušů bylo dožití ovlivněné tím jak žily lidé za první republiky a dnes je ovlivněné tím jak jsme žily za komoušů. To DDT se vyrábělo od nás na západ a v SS. Od 52 roku se už neužívalo. Silážní jámy mají sedimentační septik na neutralizaci a používají se do dnes. Naše potravinářské normy byly první co bylo po převratu zrušeno. Podívejte se na YT Václavek: Žijeme v totálním bezvědomí. Těm co je dnes dvacet a víc už žádný důchodový systém potřebovat nebudou.

   Vymazat
  2. Proto je mezi mladými lidmi tolik mutantů pohlaví a ženy ztrácí plodnost v třiceti letech.

   Vymazat
  3. Trolí blbečku, proč lžeš a pomlouváš?

   1/
   Délka dožití je kvalitou potravin ovlivněna jen částečně, větší díl na tom má vyšší úroveň lékařské vědy a z ní plynoucí vyšší úroveň lékařské péče, v neposlední řadě i systém zdravotnictví, který jsme zdědili po socializmu a který se privatizátorům dodnes nepodařilo zničit. Dnes dožívají lidé, kteří v potgravinách zažili vysokou státem kkontrolovanou a garantovanou kvalitu včetně přísného vymáhání dodržení neméně přísných hygienických , vetelinárních a potravinářských norem.

   Potraviny měly u nás i na Západě stejná rezidua DDT. Stejně jako dneska. Jde o zbytky malé, detekovatelné jen vysoce citlivými přístroji. Žádná pohroma. Jako argument, či co to v tom trolím skřeku mělo být, naprosto nepodstatné. Závažnější obsah DDT v půdě je v jižních státech USA, v Itálii, Španělsku a Velké Británii, kde se v historii používalo intenzivněji.

   2/ minimálně od poloviny 70. let se v zemědělské prvovýrobě ani při zpracování nesměly používat látky obsahující ftaláty (to je asi to, na co ten idiot naráží).


   3/ dnes jsme stále na špici světové statistiky onemocnění tlustého střeva a konečníku. Čím to asi je? Kapitalizmem? Zanedbanou prevencí? Vysokou spotřebou piva?

   Vymazat
  4. Délka dožití je V PRVNÍ ŘADĚ ovlivněna tím, jak se organismus vyvíjel v době růstu. Pokud organismus neměl dostatek živin a potřebných vitamínů a stopových prvků, ani sebevyspělejší lékařská péče dlouhý věk vždy nezajistí. A naopak, má-li organismus "dobrý základ" vytvořený v dětství, přežije lecos.

   Vymazat
 9. K článku není co dodat. Stačí se podívat na různá strategická odvětví a každému musí být jasno kam se směřuje. Některé země si svá strategická odvětví drží a jiným je zakazují , nebo ničí. Proč asi? Naši předkové, kteří využívali jen přírodní hnojiva věděli co činí. Ano, neměli k dispozici chemii bez které se dnes neobejdeme, neboť jsme zničili zdroje přírodních hnojiv. Četl jsem nějaké výzkumy, které se zabývaly hnojivy. Světe div se, po mnohaletém výzkumu přišli na to, že nejlepším hnojivem je obyčejný hnůj. Docela mne tento dlouholetý výzkum zarazil. Nebylo mi jasné, proč se zkoumá to, co je již staletími prověřeno a dokonce rozděleno na různá použití určitých přírodních hnojiv. Měli bychom se bránit takovým tlakům, které nás ničí, nebo nás nutí stát se závislými na jiných bez toho, že by jiní byli stejnou měrou závislí na nás.

  OdpovědětVymazat
 10. Před rokem 1989 šel ten tolik obdivovaný západ ekonomicky do kopru a tak byla u nás "povolena" změna režimu, 30ti leté drancování našeho státu už končí včetně našich orig. lentilek a tak ten tolik "férový" západ bude pokračovat v rabování "východu" včetně dovážení potravinového šrotu, zničený průmysl, zemědělství včetně kvalitního vzdělávání....a pak se divme, že lidé, kteří prožili velkou část života do roku 1989 nadávají - v mnohém mají pravdu
  Unknownu lze pouze sdělit, aby se podíval na statistiky výskytu rakoviny a pak teprve vypouštěl svá "moudra"...co se týče potravin sice zde byly asi 2 druhy jogurtů ale byly to jogurty, dnes si vybíráme cca z 50 ale na prstech jedné ruky by se daly spočítat skutečné jogurty ostatní je chemií naředěný šrot atd.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16/18
   Asi žiješ někde jinde ne v ČR. Dnešní kvalita potravin je na opravdu vysoké úrovni. Od šunky několika druhů s obsahem 96% masa, vynikající suché salámy,třeba Křemešník výroben ze 150gr masa na 100, zlaté opravdu dobré kuře za 109kč, až po jogurty,jen nesmíš kupovat ty za 5kč.
   A rakovina je důsledek toho svinstva, co nám soudruzi cpali 40 roku v potravinách.Třeba zrovna to PCB. Ještě dnes je v potravinách.

   Vymazat
  2. 17:07
   Také kraviny můžete tvrdit jen proto, že nevíte jak má skutečně chutnat dobrý salám a dobré kuře. Nebo dobré ovoce. Neb jste to nejedl. Máte-li za to, že je nějaký salám dobrý, hoďte ho na pánvičku. A čichejte... ten chemoodér, co se teplem uvolní. Zkuste si udělat hemenex. Je to zkrátka hnus, včetně těch drahých. Postupně jsem salámy zcela odboural ze svého jídelničku. Tzv. šunka to samé. Prostě hnus. Jediné, co je zatím ještě poživatelné, je tzv. anglická slanina. Než všeho do času - i u ní jednou zakročí a bude to hnus. Ale škoda slov.
   Tak jen si mlaskejte. Ale aspoň při tom držte pysk, když víte ... Jo. Přesně to.

   Vymazat
  3. Unknown je nenávistný, hašteřivý a hloupý.

   Vymazat
  4. 22/08
   Není hašteřivý ani hloupý,jen píše svoje názory, máte s tím nějaký problém ??

   Vymazat
 11. wendy souhlas a mohu dodat ze i 70-80leta na zapadni polokouli byla lepsi!!!

  OdpovědětVymazat
 12. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 13. Výborný článek pane doktore Davide.
  Lidé vedoucí řeči o "výborných potravinách" musí být skutečně ducha mdlého, nebo žijící zcela mimo realitu.
  Anebo zaplacení propagátoři.
  Stačí si přečíst složení běžných potravin, jsou to vyloženě chemické kokteily. Nebo sledovat výsledky velice občasných kontrol a je vše jasné.
  Vyšetření na cizorodé látky, to jsou zcela směšná čísla, pohybujících se v tisících za rok pro celou ČR. Před rokem 1989 se vyšetřovala každá šarže potravin ve výrobě a v provozu a nevyhovující se likvidovaly. Celková čísla vyšetřených vzorků se pohybovala ve statisících.
  Jakýsi neználek tu zmínil PCB. Celosvětový problém (mimochodem "vynález" USA), počty vyšetřených vzorku se ročně pohybovaly okolo 100 tisíc. Dnes se snad raději běžně ani nevyšetřují...
  Tak by se dalo pokračovat do nekonečna. Samozřejmě lidé, kteří o tomto rozhodují takové potraviny jistě nekonzumují.

  OdpovědětVymazat
 14. Zemědělství pár čísel:
  1989…………2019
  osev.plochy (tis.ha) - obiloviny 1.670...1.339 , brambory 115...23, řepka 102...412, pícniny na orné půdě 1079...468
  výroba jateč.zvířat tis.t.živ.hm. 1.487...739
  skot (tis.ks) 3.481...1.416, prasata 4.685...1.557,
  výr.mléka (mil.l.) 4.898...3.078
  průmyslová hnojiva (kg/ha) 233...137
  Těsně před naším vstupem do EU, orné půdy – pro někoho možná paradoxně – skokem ubylo na 2,6 milionu hektarů (2003). Příčinou bylo zatravnění rozsáhlých ploch orné půdy téměř výlučně v horských a podhorských oblastech na základě “předvstupních dotací na útlum“ pěstování plodin.
  V současném období je spotřeba pesticidů v České republice 1,9 kg na jeden ha. Kupříkladu Belgie má dnes spotřebu až 8 kg/ha (co je nejvíc ze států EU). Vysoká spotřeba pesticidů je také ve Španělsku, Francii, Německu (3,4 kg/ha) a Rakousku (3,1 kg/ha). (info MZ ČR)
  Co se týká pesticidů, tak dle PharmDr. Margit Slimáková
  Zemědělství po Česku: na polích pěstujeme krmení pro auta a odbytiště agrochemikálií.
  "Vodu v krajině ohrožuje nejen sucho a klimatické změny, ale také zemědělci. Výrazně stoupá množství používaných hnojiv, množství pesticidů. Dnes se dostáváme na hodnoty, které jsou vyšší než hodnoty socialistického zemědělství před rokem 1989.
  „A je to i otázka pěstovaných plodin. Máme tady plodiny, které si vyžadují vysoké dávky hnojiv, pesticidů a podobně. Například kukuřice, řepka a podobné plodiny, které paradoxně „nepotřebujeme pro výrobu potravin".
  https://bit.ly/NepotrebujemeProPotraviny
  Je zcela zřejmé, že to co jsme dokázali vyrobit v roce 1989 je naše zemědělství schopno vyrobit a naše země dát. Je jen otázka, zda si to „můžeme“ dovolit, jako člen EU. A marginální otázka, co je v tomto „stávajícím systému“ důležitější, než jsou naše zdravé potraviny ?

  OdpovědětVymazat
 15. Pokud Evropská komise chce likvidovat zemědělství a způsobit tím obrovské škody občanům, zdravotní komplikace nebo omezení dostupnosti potravin, položím otázku na tělo - co udělat s takovými hovady, kteří ohrožují jednotlivé státy? Má být tato komise žalována (a podle jakého zákona)? Nebo sesazena násilím? Ignorována? Směřujeme k nepokojům, násilí a občanským válkám?

  OdpovědětVymazat
 16. Dělám si vlašák podle bývalých norem, ale sehnat ingredience na úrovni je nadlidská práce. Dnešní saláty jsou odporný hnus! Kdo jedl vlašák za socíku s křupavým rohlíkem za 2kčs, tak ví o čem to je. A tak je to se vším, ani máslo nechutná jako tenkrát, salámy jsou hnusné a maso nevoní a je nechutné! Ty potraviny tenkrát, to by dnes nikdo nezaplatil, to se člověk olizoval i po salámu za 3kčs.Paštiky dnes jíst může jen kaskadér!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21 :10
   Jste totàlně mimo, rohlík nestál za komoušu nikdy 2 Kč,
   Tehdejší máslo bylo velice silně karcinogenní,ano,hnusné maso, třeba takový bůček, 4 cm sádla,zbytek 1 cm maso.Tlacenka, pokud vzpomínám 70% tučný bok, hnůj,nebo lečo ve skle, obarvená voda paprikou,a dva kousky klobásy. Šunka, jeden druh,za tehdejších 10kč, opravdu lace.Ach jo
   Jste totàlně m

   Vymazat
  2. 2kčs i s rohlíkem, lháři.

   Vymazat
  3. Rohlík 0.30hal, vlašák 10 dkg 1.80kčs, později 2.80 kčs. Vše super, dnes ani psovi, rohlíky jsou humus, to nejde žrát!

   Vymazat
  4. 15:46
   Tak to bych byl žádostiv věděti, kde jste nakupoval. Nejspíš na nuceňáku.
   Dnešní "domácí" tlačenka je hnus, to samé salámy a saláty - obé jsem po Velkém Prdnutí postupně vyřadil z jídelníčku - a maso?
   Tehdy jsem to vaše "hnusné" maso mohl švihnout na pánvičku, drobet to zaprskalo, a pak se to smažilo, a dnes? Švihnu maso na pánvičku a co se stane? Namísto drobet zaprskání se počne uvolňovat voda (až 25 % jak jsem zjistil !!!) a namísto přírodního smaženého řízku mám dušené maso. S přídavkem antibiotik, pesticidů, hormonů a dalšího svinstva. O kuřatech nemluvě.

   Karciogenní máslo? A to jste vyčetl kde? Lžete, lžete, lžete. Jste bájivý lhář od přírody, zabržděný fanatik "západu", nebo jenom hlupec?

   Vymazat
  5. 16:51
   S cenami máte pravdu, jen ten gumový chleba 2.- 3. den u nás v Praze zplesnivěl. Zajímavé bylo, že ve Vimperku a Lenoře byl v té době křupavý, voňavý a neplesnivěl. Naši soudruzi pekaři v Praze udělí někde chybu. Taky v zimě byly u nás k dostání špatně uskladněné brambory, i když byly levné, tak se stejně polovina vyhodila. Některé nějen páchly, ale byly i kapalného skupenství. Plán se plnil a lidem to bylo nanic, slušně řečeno, asi jste žil jinde, zde nebylo vše "zkrátka super".

   Vymazat
 17. Někdo řídí svět k tomu, abychom se začali zabíjet a vše k tomu spěje. Kdo to nevidí, bude překvapen.

  OdpovědětVymazat
 18. https://twitter.com/cjtruth/status/1338948702958981120?s=20

  OdpovědětVymazat
 19. Zdá se, že ona Kateřina Konečná za KSČM už dlouho leze MUDr. Davidovi krkem, že? Jak hlasovala ve své GUE/NFL neinformuje nebo neví, třeba vědět ani nemůže. Jak bude ona soudružka Konečná hlasovat v příp. hlasování Europarlamentu, to taky vědět nemůže a jestli vůbec má možnost být jinde než v GUE/NFL nevím, jak se dozvědět. Ostatní europoslanci za ČR pracující mimo frakci ID zřejmě svoji roli zvládli, takže s nimi je MUDr. David spokojen. Ale i tak, s porozuměním beru a chápu, že snad levicový MUDr. David pracuje v ranku, tuším, docela pravicové SPD. I když jsem zavile klasicky levicové orientace. Dokonce ani té Bernsteinovské. Zdravím zdvořile

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Konečná je jen rozmazlený fracek, který je ve frakci, která se sice formálně označuje za levicovou, ale její politika je protievropská, namířená proti našim pracujícím - např. fanděním řízené vlně nájezdu muslimských vykuků, kteří se rozhodli parazitovat na evropských sociálních systémech a v dlouhodobé perspektivě zničit naši civilizaci a nahradit ji islámským státem. David jen odpovídá na útoky té slečinky. Kdybyste lépe sledoval stránky Ivana Davida na fcebooku, tak byste věděl, že stejně seká do globalistů jako jsou Jourová či Charanzová.

   Mimochodem, co je na SPD pravicového? Copak lidové hlasování /referendum je pravicové. Vždyť jde jasně o instrument, kterým masy lidí mohou rychle otáčet kolem dějin aniž by byly závislé na médiích a poslancích placených oligarchy.

   Vymazat
  2. Vendelíne 13:33, na SPD mi pravicovou připadá vehementní podpora neoliberálního systému. Na jeho kořistnické podstatě "přímá" demokracie nic změnit nemůže. Snad jen zakrýt, jak to odírání většiny funguje.

   Vymazat
  3. Soudružka Krysařová-Korytářová, "za svobodna" Konečná, hlasuje pravidelně s neoliberály (= korporátními fašisty) proti České republice, takže asi nevíte, o čem mluvíte. Ostatně konečná se těsně před volbami proslavila svými primitivismem a vulgaritou, s jakou útočila osobními útoky právě na pana Davida a chovala se tak uboze, že ji dokonce musel umravňovat tuším poslanec klubu KSČM, tedy vlastní strany, aby se chovala slušně! To se stalo na předvolební diskuzi nebo v rámci nějakého předvolebního shromáždění. Ona je jedna z hlavních představitelek toho mladého liberálního křídla v KSČM, čili v podstatě páté kolony, která jde na ruku liberálům, ale tváří se jako by levicově a hlásí se k "nové levici", což žádná levice není, podporují myšlenky zaměřené proti většině zaměstnanců a občanů.

   Pokud snad paní Krysovité-Korytářové věříte, tak se poučte a nenechte se napálit. A žádnou vehementní podporu neoliberálního systému SPD neprovozuje.

   Vymazat
 20. Žijeme v MATRIXU = vězni v hotelu ZEMĚ... Putin zvolenému prezidentovi popřál mnoho úspěchů a vyjádřil přesvědčení, že Rusko a USA mohou usnadnit řešení mnoha problémů a výzev, kterým nyní svět čelí. https://tass.com/politics/1235081 /asi to je součást šachové partie/ Kdo nemá nervy hrát POKER o miliardy, nechť ho nehraje. Kdo nemá nervy na čtení MSM, nechť je nečte. Všemu bude jinak. Hra se stupňuje.
  https://www.otevrisvoumysl.cz/co-vam-babis-blatny-razova-a-bis-taji/
  https://televiziaslovan.sk/nazivo/

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.