Reklama

středa 23. prosince 2020

Čarnogurský: Přeji sobě a Slovensku, aby se USA a NATO v novém roce nepodařilo rozmístit v mé zemi vojenskou základnu

23. 12. 2020   Sputnik

Bývalý předseda vlády Slovenské republiky a ministr spravedlnosti Slovenska Ján Čarnogurský shrnul výsledky roku 2020 a prozradil, jestli se nechá očkovat proti koronaviru a případně, kterou vakcínu by si vybral.Na Slovensku se konalo plošné testování občanů na koronavirus. Jaký vztah k tomu mají tamní lidé? Nechal jste si tento test udělat i vy?

Čarnogurský: Ano, skutečně, před pár měsíci proběhlo na Slovensku plošné testování na koronavirus. Zúčastnilo se ho přibližně 60 % Slováků.

Také jsem test absolvoval, tím spíš, že to byl test jednoduchý. Pak se ale ukázalo, že počet nakažených začal stoupat. Slovenská média psala, že se lidé nakazili právě ve frontách na testování.

Měl jsem negativní test na covid-19.

Hodláte se dát naočkovat proti koronaviru?

Zatím jsem se stoprocentně nerozhodl, ale myslím, že přece jenom ano. Budu muset důvěřovat slovenské vládě. Když řekne, že vakcína je otestovaná a spolehlivá, nebudou mít občané na vybranou. Budeme věřit vládě.

Když ale budete mít na vybranou, kterou vakcínu si vyberete – evropskou, ruskou nebo čínskou?

Samozřejmě zanalyzuji informace o výrobcích vakcín a o výsledcích očkování v jiných zemích. Potřebujeme objektivní data, statistické údaje o očkovaných, například v Rusku, a také o vedlejších účincích po vakcinaci. Týká se to všech vakcín, evropských a čínských.
Když budou výsledky mých osobních závěrů ohledně účinnosti různých vakcín přibližně stejné, dal bych přednost ruské vakcíně Sputnik V.

Náš rozhovor se koná koncem prosince. Které události pro Vás osobně byly na Slovensku a v Evropě nejdůležitější?

Na Slovensku máme novou vládu. Všichni aktivně debatují o boji s korupcí, o zatýkání úředníků, což používají v politickém boji proti předcházející vládě Roberta Fica.

Připomněl bych ještě jednu věc. Náš nový ministr obrany je vyloženě proamerický a velmi protiruský. Na Slovensku stále diskutují o doktríně národní bezpečnosti, a o tom, má-li v této doktríně Rusko být označeno za hrozbu pro Slovensko. Vláda schválila novou strategii, ve které se praví, že Rusko je výzvou pro bezpečnost Slovenské republiky. Myslím, že vláda kvůli tomu přichází o podporu společnosti.21 komentářů :

 1. I pan Černogurský se tváří jako Klaus st.ale má také velký podíl na současné situaci.Jeho zmoudření už nebere nikdo vážně,tak jako Klause st.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu. Oba pro rozbití republiky udělali dost práce. Oba teď zmoudřeli a mluví velmi rozumně. Oba jsou z vývoje velmi rozčarovaní. A oběma došlo, že už je loutkovodiči k ničemu nepotřebují. A oběma bych k Novému roku přál, aby se za ně Čechoslováci postavili a umožnili oběma zmoudřelým to zase napravit. Jeden jako president a druhý třeba jako předseda vlády, společného státu.

   Smazat
  2. No tak Klaus st. nezmoudřel ani náhodou, je to senilní zapšklý narcis a nadělal tu tolik bordelu, že by bylo nelepší, kdyby zalezl do kanálu a nevystrkoval rypák,protože je tu dost lidí (H systém např.)kteří by mu ho mohli ustřelit.
   Čarnogurský je stejný. Pamatuji si, jak jsem ho nesnášel,černoprdelníka. Podílel se na rozbití republiky stejně vydatnějako Klaus. Takže pane Mikkeshi, žádné postavení, protože žádné zmoudření. Nenapraví nic, blbec zůstane blbcem, hovado hovadem, darebák darebákem, tunelář tunelářem.

   Smazat
 2. "Budu muset důvěřovat slovenské vládě. Když řekne, že vakcína je otestovaná a spolehlivá, nebudou mít občané na vybranou. Budeme věřit vládě."
  Velmi zvláštní slova. Volila vláda občany, nebo občané (volený parlament apod.) vládu? Já osobně nemohu důvěřovat vládě, která nebere zřetel na to, že se výrobce zříká zodpovědnosti za vakcínu, ale zisky inkasuje a v žádném případě o ně nemůže přijít. To, že vlády berou zodpovědnost na sebe je totéž co dělá výrobce. Ve skutečnosti vláda hází zodpovědnost na daňové poplatníky. Představitelé vlády nic platit nebudou. Vše zaplatí daňový poplatník a proto si také za vše sám zodpovídá. Vláda může povídat co chce. Důležitá jsou fakta a ta hodně smrdí, pokud se výrobce vzdává zodpovědnosti za svůj výrobek.

  OdpovědětSmazat
 3. Čarnogurský a spol zavedli možnost nového fašizmu na Slovensku a rozbití Československa. Dnes vagón demokracie jede z kopce bez brzd.

  OdpovědětSmazat
 4. "Náš nový ministr obrany je vyloženě proamerický a velmi protiruský. ..." - tak to nemůže být Slovák

  OdpovědětSmazat
 5. Střední Evropou se nějaká ta opona potáhne asi pořád, nevadí mi to. Jen nechci, aby byla na východní hranici !

  OdpovědětSmazat
 6. To by nám ještě chybělo vláda jako mají na Slovensku jen samí poskok západu a jejich blbostí.

  OdpovědětSmazat
 7. Pán Čarnogurský je náš člověk. Je to Slovan každým coulem. Jen pomatenec může produkovat antirusismus. Snad není všem těm proamerickým papouškum jasné, že USA je zločinný, nedemokratický a nesvobodný stát, kde umírají státisíce lidí jen proto, že stát nedokáže zajistit opatření proti pandemii. Ani to, že v USA nedokáží zorganizovat ani demokratické volby, že ovšem dokáží šířit nenávist vůči státům, a vyhrožovat, zastrašovat, porušovat lidská práva a svobodu informací. A na Slovensku jejich loutky jakými je psychopat Mutovič, Korčok, Nagy a další figurky je poslouchají a byly by schopní přiřadit SR po jho USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No pan Čarnogurský velmi, ale velmi pomáhal to Slovensko řídit antirusky....asi máte krátkou paměť nebo jste velmi mladý. To je jeden z těch, díky kterým jsme tam kde jsme.

   Smazat
  2. Nejsem pamětník, ale od svých rodičů vím, že rodina Černogurských byla zadobře s Husákem a tak mám pocit, že nepůjde zrovna o bratrskou orientaci s Čechy. Jen za sebe, tomu pánovi nevěřím.

   Smazat
  3. Celá rodina Čarnogurských byla rusofilní!

   Smazat
  4. Nevím jak byla rodina Čarnogurských rusofilní ale vím jedno. Byl velice aktivní při hadráku v ČSSR. Jeho obrat v pozdější až dnešní době mně velice překvapil. Snad bych mu vše i věřil, ale na prvním místě jsem přesvědčen, že to je zapřísáhlý slovenský nacionalista(neplést si s vlastencem)! Ostatně jako byli Husák, Lenárt, Chňoupek...Každopádně sklízí co zasel! Tím byl vstup Slovenska do Evropy. Tak tam je. Teď ať zejména on neroní krokodýlí slzy.

   Smazat
  5. Pane Dvořák. Už podle jména Čarnogurský je jasné že rod pochází z Polska nebo jejich držav, pokud to není horší. Já jsem jen pologramotný stařec, ale abych věřil v zázraky, tak to se nestane a to byl také důvod úpadku církví, proto že kázaly vodu a s parazity kuli pikle a pili víno. Parazit zůstane vždy parazitem, jen se přizpůsobí okolnostem. Dříve fašista, potom komunista a teď vážený podnikatel. Je to možné a co je toho příčinnou.

   Smazat
 8. Jen by snad mohli ti slovenští vládní doplnit, čím vlastně je to Rusko vyzývá. Vyhrožuje jim snad kdo z Ruska?, a čím vůbec?
  Nebo je to tak, že se tamní proUS pátá snaží vecpat svým US páníčkům rovnou do zadnice, aby tak riskovala, že Slováci budou opět natlačeni do vojenské konfrontace s Ruskem? Konfrontace, kvůli níž budou opět Slováci umírat pro mocenské cíle kohosi ze Západu jako ti užiteční idioti.

  OdpovědětSmazat
 9. zadne us a nato baze jeji okolo cr dost!

  OdpovědětSmazat
 10. Rusko nám a Západu není nebezpečné tím, že nám snad něčím vyhrožuje, má na nás nějaké požadavky, nebo nás vydírá. Naopak Rusové jsou ,,rafinovaní" tím, že se snaží s námi udržovat normální přátelské vztahy a normálně s námi obchodovat a spolupracovat. Jen co našich firem tratí na embargu vývozu jejich zboží do Ruska. Tak pracně naši politici rozbili spolupráci s Ruskem, na kteté jen my ztracíme. Nejsem nějaký zapřísáhlý přítel Ruska ale nikdo nevyvrátí to, že jsme ze stejné líhně. Nikdy nebudu Rusy považovat za své nepřátele. Co pozitivního nám přinese ro.esranost vztahů s Ruskem a Čínou? Nic! Snad jen pocit falešného uspokojení, jak jim to nandáváme a jsme jim rovnocennými partnery, což opravdu ale opravdu nejsme...!

  OdpovědětSmazat
 11. Ovšem, kdyby se pan Čarnogurský rozhodl pro vakcínu Sputnik V, musel by se nechat očkovat v Maďarsku. Pro EU ji agentura EMA nikdy neschválí.

  OdpovědětSmazat
 12. Když nebude vyhnutí, tak pojedu do Maďarska a zaplatím si jí sám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lidi nenechávejte se zotročit podlým očkováním.
   https://qactus.fr/2020/12/20/q-scoop-la-russie-denonce-et-expose-lagenda-secret-du-nom-sur-le-covid-19/ je to velká lež
   https://www.infovojna.sk/article/video-kto-sa-zaradi-medzi-samovrahov-ako-osoba-ktora-sa-da-ockovat-rychlovakcinami-chcu-najprv-ockovat-pokusnych-kralikov-mimo-seba-a-ich-rodin

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.