Reklama

pondělí 21. prosince 2020

Centrum Gamaleji a AstraZeneca podepsaly memorandum o spolupráci v souvislosti s COVIDem-19. Hlavní výkonný ředitel společnosti AstraZeneca poblahopřál Rusku ke zpracování Sputniku V. V Kazachstánu byla zahájena výroba vakcíny proti COVIDu-19 Sputnik V. Bělorusko zaregistrovalo vakcínu proti koronaviru Sputnik V

21. 12. 2020      russian
 a ZDE a ZDE a ZDE
Centrum Gamaleji, AstraZeneca, Ruský fond přímých investic a společnost R-Farm přijaly memorandum o spolupráci v oblasti boje proti koronaviru, ruský prezident Vladimír Putin v režimu videokonference poblahopřál k podepsání dokumentů.
"Chtěl bych vám ještě jednou poblahopřát k podepsání memoranda o spolupráci a popřát úspěchů ve společné, bez jakéhokoliv zveličování mimořádně potřebné a ušlechtilé práci", řekl Putin.

Hlavní výkonný ředitel společnosti AstraZeneca poblahopřál Rusku se zpracováním Sputniku V

"Chci poblahopřát ruským vědcům institutu Gamaleji, a také RFPI ke zpracování první vakcíny proti COVIDu-19 na světě, která v poslední době demonstrovala nejen imunní odpověď, ale také účinnost a ochranu proti hospitalizaci", řekl.

V Kazachstánu byla zahájena výroba vakcíny Sputnik V proti COVIDu-19

Bylo to oznámeno v tiskové službě vlády země. Výrobu odstartoval ministerský předseda Askar Mamin při návštěvě Karagandinského farmaceutického komplexu.

Výroba vakcíny Sputnik V byla zahájena v rámci realizace dohod mezi prezidenty obou států.

Na základně komplexu budou etapovitě vyrobeny 2 miliony dávek vakcín", je uvedeno ve sdělení.

Podle slov premiéra bude hromadné očkování v Kazachstánu zahájeno v únoru 2021.

Bělorusko zaregistrovalo vakcínu proti koronaviru Sputnik V

Momentálně v Bělorusku probíhá společně s RFPI práce na lokalizaci výroby vakcíny.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

31 komentářů :

 1. Koronavirus bude poražen Sputnikem V a budeme osvobozeni. První kamion se Sputnikem budou Pražané vítat s šeříky v rukách a bude na památku postaven na podstavec na Smíchově. Konečně budeme svobodní !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknote,nepis cipoviny a hledej ten clanek z NATURE!

   Datum 9.11.2015 no ni?

   Smazat
  2. PROSÍM VŠECHNY! NEODPOVÍDAT na Unknown 19:56.
   Na to se nedá už nic lepšího říct. Zbytečně byste odpoutávají pozornost od tohoto mimořádného sdělení, které by se mělo tesat do kamene.😂

   Smazat
  3. 21:27 jiz tak cinim je to jak rikas zbytecna ztrata casu

   Smazat
  4. 18:41
   Tak tohle nemá chybu,v květnu bude s ruským svinstvem celkem pozdě, to z USA bude vakcína do čtrnácti dnů.
   Zase rusaček pozdě,tak jako vždy

   Smazat
 2. Přečetl jsem si několik článků na téma vakcíny proti Covid 19. Zatímco Rusové vyvíjeli svůj Sputnik V starým postupem, to znamená aplikací oslabeného původního viru, Američané s Němci šli úplně novou, dosud nevyzkoušenou cestou. Genetickou mutací viru.
  Sám za sebe, dal bych přednost tomu, co už se desítky let aplikuje, než tomu, co je nové a na co navíc nebylo dost času na vyzkoušení. Tak že sám se budu bránit těmto západním vakcínám zuby nehty.
  Já odmítám konspirační teorie o čipování prostřednictvím vakcín, nebo podobné hlouposti. Dávám přednost praktickému a logickému zdůvodnění. Nová vakcína, nový výrobní postup a málo času na klinické testy. To jsou moje důvody nedůvěry.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18/52
   Až na to, že ty Západní oproti těm ruským, mají podstatně více zkoušek na lidech. Většinou nový přístup je kvalitativně lepší,jak starý přístup. Rusko nikdy nenabízí nic inovativního.

   Smazat
  2. Fajn, já vám to neberu. Je to věcí názoru. Ale každý by měl mít možnost volby. Alespoň za podmínky, kdy bude stát postihovat, nebo znevýhodňovat neočkované.

   Smazat
  3. Jsem letitý důchodce, ale pokud to bude nutné, tak si rád tuto vakacinu zaplatím ze svého. Je potřeba to projednat v parlamentu a uvidíte co se bude dít. Všichni chazaři se už očkují Čínskou nebo chtějí Ruskou. To byl také důvod, proč Astra Zeneca požádala o spolupráci.

   Smazat
  4. Astra Zeneca měla při poslední fázy testování určité problémy. Toto bylo zveřejněné. Kdyby nemuseli, tak do této spolupráce nejdou. Astra Zeneca už miliony dávek prodala, takže jí nic jiného nezbylo. Byl by to strašlivý průser.

   Smazat
 3. Proč těchto 500+ lékařů říká, že pandemie je celosvětový zločin? Co vědí, že my ne?
  https://humansarefree.com/2020/09/proof-covid-19-planned-new-world-order.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mám na to svou teorii. Nevylučuji Čínu, ale sázím na USA.
   Vloni, tuším někdy v květnu, nebo červnu prošla i našimi médii zpráva, že v USA, zejména na východě, umírají kuřáci elektronických cigaret. Symptomy se nápadně podobaly covid 19. Těžké respirační potíže. Asi v červenci, opět i našich médiích oznámili, že americké úřady zavřely laboratoř ve Fort Detrick. Oficiální důvod zněl " problémy s odpadními vodami". Zmiňovaná laboratoř leží na východě USA.
   V říjnu 2019 odjeli američtí armádní sportovci na sportovní hry, pořádané Čínou ve Wuchanu. Najednou se právě tam vyskytlo ohnisko, ze kterého se nemoc rozšířila do celého světa.
   Nebí bez zajímavosti, že jedna z nejpostiženějších zemí v Evropě - Itálie, měla nejvíc nemocných na severu země, kde leží americká letecká základna Aviano.
   Já netvrdím, že to tak být muselo. Jenom je to na mne trochu moc náhod najednou.

   Smazat
  2. Jedna z laboratori,ktera je jmenovana v clanku NATURE je v Zurychu ve Sweizu,mozna proto to odnesli Italove shora jako jedniz prvnich.

   Skoda,ze nemame zadne opravdove investigativni novinare,kteri by nejen nasli ten clanek z Nature,ale i zatelefonovali do Zurychu,jestli ten prijemce toho grantu jeste zije a je tomu opravdu tak, jak se to tam informuje!

   Smazat
  3. zhnuseny 19:06 taky jsem to cetl o te spartakiade ve Wu chanu udajne tam melo byt az 200 us vojaku! no pokud si pamatujete tak jeste do nedavna u zprav hlasili a psali koronavirus z "Wu chanu"

   Smazat
 4. Je vidět, že ve GB, nejsou jen síly a organizace, které nemohou RF a jejím představitelům přijít na jméno. A nevidím v tom jen vidinu zisků na základě memoranda , které hovoří o spolupráci ruské státní a britské soukromé společnosti ve společném postupu proti coronaviru. Je to příkladné, jak by měli společnosti a státy postupovat a nemyslím jen spolupráci ohledně vývoje léků a důležitých výzev ohledně zdraví lidí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Copak se najednou přihodilo, že Skřípalové jsou tak rychle zapomenuti? GP...?

   Smazat
  2. Georg a Slávek. Napsal jsem vám to výše. Pokud vás to zajímá, chazaři jsou všude u moci bez ohledu na náboženství nebo politickou orientaci. Je to mor.

   Smazat
  3. pradeda 21:08 presne a jsou horsi nez ten mor!!!

   Smazat
 5. Našim politikům tolik záleží na zdraví národa, že musíme čekat s na sračky vyrobené v usa...*

  OdpovědětSmazat
 6. Neustálá propaganda ruské vakciny je už trapná. Nikde a nikdo si netahá tričko jako rus. Je velmi dobře, že se u nás nebude očkovat rus. sračkovatou vakcínou. Proč podporovat ruský polofašounský režim.
  Po zkušenostech s výrobky z Ruska.nikdy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když je to taková sračka, jak říkáte, proč Rusům blahopřáli jejich "nepřátelé" z Británie? A proč se Brusel tak úzkostlivě brání jejímu schválení v EU?
   Mělo by to být na volbě každého z nás, co si nechá píchnout.

   Smazat
  2. Opět zatemnění mozku skrzevá neléčenou nenávist. Ruská vakcína Sputnik V byla vyvinuta ve spolupráci s Izraelem, takže ta podle vás "sračka" je i izraelská. Taky tak nenávidíte Židy jako Rusy?

   Co to je "polofašounský"? To ve Francii či USA jsou také polofašisti, když mají autoritativní prezidentský systém vlády?

   Ruské výrobky byly vždy spolehlivé a bytelné, což se o mnoha šuntech vyhlášených západních firem či z Číny říci nedá.

   Říkám, zatemnění mozku nenávistí. To není jen hloupost ale i diagnóza.

   Smazat
  3. Týká se to předešlého tématu. Ale dávám to k posouzení ostatním.
   Podávám stížnost na dlouhodobě nevyvážené zpravodajství české televize. Bezděky u mne vyvolává nálady z dob před listopadem 1989. Tenkrát, stejně jako to děláte vy i dnes, bylo zpravodajství tendenční, plně podřízené jedné ideologii. Tenkrát nám (i vám) vládla jedna strana a jedna ideologie. Dnes se ve vládě střídá sice několik stran a hnutí, ale tendenčnost přetrvává. Všechny vládní strany reprezentují, přes navenek rozdílné politické programy, jedinou ideologii. A tou je naprostá servilita k Bruselu a USA. Každý, kdo tento názor nesdílí, nebo tuto podřízenost zpochybní, bývá okamžitě vašimi pracovníky označen za extrémistu a bývá mu značně omezena možnost prezentace svých názorů a postojů. Včetně možnosti doložit svá tvrzení argumenty. Takový postup považuji za nedemokratický. Odmítám ho a touto formou vám vyjadřuji silnou nespokojenost. Vzhledem k tomu že si uvědomuji, jakou moc mají média, budu pro příště podporovat a prosazovat pouze ty strany a hnutí, které se zaváží VAŠÍ televizi zrušit. Vy totiž nepodporujete demokracii, ale novou totalitu. Navíc velmi nebezpečnou totalitu, která vyvolává nenávist k vámi vybraným národům.
   Odpověď

   Divácké centrum ČT
   9:01 (před 11 hodinami)
   komu: mně

   Dobrý den,   děkujeme za ohlas i zájem o vysílání České televize.   Fakta jsou jiná.   Protiváhou vládní koalici je parlamentní opozice. Kritika vůči Bruselu i Spojeným státům zaznívá z řad zástupců KSČM a SPD. Obě strany jsou součástí Parlamentu ČR a mají přístup do veřejnoprávních médií - kde své názory prezentují.

   Pokud vám jejich politická stanoviska unikají - je věc jiná.

   Moje odpověď
   Nesouhlasím s vámi. KSČM již dávno nejsou opozicí. Mimo jiné to vyplývá i z podpory současné vlády. A SPD má ve vysílacím čase mnohem méně prostoru, než třeba zástupci TOP 09. Navíc, rozhovory jsou vedeny značně manipulovaně. Viz nedávný rozhovor s doktorem Davidem, kdy se pana Davida zeptala vaše „redaktorka“, proč nehájí zájmy Bruselu, když ho Brusel platí. Nevím, jestli zaměstnáváte slaboduché, ale podle této „logiky“ by měli všichni poslanci parlamentu ČR, bez rozdílu stranické příslušnosti, hájit zájmy pana Babiše.  Platí je přece „stát“ a ten momentálně řídí Babiš, nebo ne?

   Uvidíme, co mi odpoví.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  5. Musim lezt vnitrakum z CSSD poradne na nervy,nemaji radi mala zvirata a zacinaji s terorem.

   Pokud to projde pane "Z" dovolim si navrhnout,ze by bylo zajimave zkusit zaslat RADE TV mozna jakysi druh prima kseftu od jejich sympatizantu pro TV.
   Je v podstate obsazen v clanku VALKA O CT na konci prvniho informacniho pole s nadpisem.

   Mam tu pro GR TV hezky ferovy bombenkseft v case .21.12.2020 2/55

   Pokud by se vam libil,ozvete se a ostatni taky tak by jste ho mohl zkusit deslat RADE TV,tam by to snad byl knstruktivni navrh a text dopisu bychom mohli vyvinout tady na webu.
   Co vy na to valecniku?

   Smazat
 7. To je nám platné jak mrtvému kabát my západní kolonie nemáme na Ruskou vakcínu nárok a tu západní si můžou bodnout někam.

  OdpovědětSmazat
 8. Jak elegantně hodily západní firmy ručník do ringu. Pod záminkou spolupráce s Ruskem začnou vyrábět v licenci Sputnik V. Zkrátka prohráli a protože je už ruská vakcína v půlce světa, těžko by lidem vnucovali své západní sračky. Bravo Rusko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:12
   Dnes celý Západní svět se chystá očkovat tím co se vyrábí v USA a Záp. Ev. Rusko dnes hraje desáté housle, ani Izrael nestojí o ruský šmejd a začal očkovat vakcínou z USA a Záp. Ev.
   Smůla co.

   Smazat
 9. Tu americkou můžou poslat ukroušům a bude vymalováno.

  OdpovědětSmazat
 10. Epidemie je takový průšvih , že všichni soudní politici by
  okamžitě měli zapomenout na své touhy někoho přepadnout nebo někomu ukrást naftu , spojit se a společně udeřit proti bacilům. Co bude za dva tři měsíce ? Co za rok když zejména velmoci nebudou spolupracovat a nenajdou cestu k řešení ?

  OdpovědětSmazat
 11. tomasi, přece o lidi jím vůbec nejde. Potřebují jen Unknowny a Indiány. Lidí je mraky, jenom žerou, prdí a množí se jak sarančata. Migranti nás zdecimují a potom samy zajdou na dokonalost. V historii se to už kolikrát opakovalo a stále to hodně lidí nemůže pochopit.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.