Reklama

čtvrtek 3. prosince 2020

Česká televize jako druhé mocenské centrum

Jan Žižka
4. 12. 2020      outsidermedia
Česká televize již dávno neplní jen zpravodajsko-propagandistickou funkci. Je to v podstatě druhé mocenské centrum naší republiky – nekontrolovatelné finančními úřady ani Nejvyšším kontrolním úřadem a v podstatě nereagující na jakoukoli kritiku. Je to stát ve státě.
ČT například prohrála soud s Unií žalobců, protože odmítla dát informace tak, jak ji ukládá zákon, ale nic se neděje. ČT je nad to povznesena. Je to už poněkolikáté, co Česká televize porušila zákon…

Její ředitel i přesto bere milionové odměny, tedy asi své plní zadání dobře. Kromě slušných lidí, kteří v televizi určitě pracují (bohužel, především na nižších postech), se podařilo shromáždit skupinku všehoschopných „zpravodajů/komentátorů“, kteří si brzy uvědomili, že neprorazí-li svými profesionálními schopnostmi, prosadí se v televizi hlásáním polopravd a neustálým napadáním a dehonestací čehokoli a kohokoli, kdo se netěší přízni jejich editorů. A jsme tak svědky excesů, kdy prominentní spratek beztrestně uráží bývalého prezidenta naší země, či toho, že nám nejsou poskytovány pravdivé informace ani ze Západu (prý je tam vše správně), ani z Východu (tam je prý zase vše špatně).

Jsme svědky přepisování našich dějin, a to i těch, které jsme zažili na vlastní kůži. Sebeubožejší akce typu odstraňování soch pod smyšlenými záminkami, jsou prezentovány jako napravování historie, vždy s „vysvětlujícím“ komentářem, který připomíná Orwellovy minuty nenávisti. Jsme svědky pravidelně se opakujícího naprosto nevyváženého zpravodajství, kdy do studia jsou zváni pouze „prověřené firmy“, které jednohlasně a hlasitě souhlasí s komentátorem, jenž oddaně plní úkol. Česká televize tímto jednáním jasně ovlivňuje politickou situaci v naší zemi.

„Česká televize přispívá k vytváření prostoru svobody slova, myšlení a tvorby, v němž může vyrůstat demokracie. Informuje, poskytuje kritickou reflexi událostí, vzdělává a baví v ovzduší úcty k člověku, k jeho dílu i ke všem formám existence,“ praví se v Kodexu České televize. Zákonem definovaná „instituce veřejné služby“ však působí spíše jako angažované politické médium sloužící menšině politických stran.

Pokud se ke slovu dostane někdo, kdo se pokusí říci vlastní názor, je okamžitě přerušován po každé větě, jen aby se na obrazovce podařilo rozbít smysl věty. Kdo se jednou odváží říci vlastní myšlenku – již se na obrazovce zpravidla neobjeví – jen krátký seznam: Jana Lorencová, Eric Best, Vladimír Vondruška, Lenka Procházková, Vladimír Dvořák, Petr Kužvart, Jaroslav Bašta, Ivan Hofmann a jiní. Zmizeli i neposlušní zpěváci a herci, například Jaromír Nohavica nebo Ivan Vyskočil

Do televize nemají přístup ani lidé, kteří dříve byli pronásledováni, ale dnes odmítají souhlasit s tím, že dnešní ČT je objektivní a vyvážená. Již několik let jsme se nedozvěděli žádnou dobrou zprávu z Maďarska, Ruska, Číny, Srbska a dalších států. Jako by zmizela jejich kinematografie, hudba, umění, technické objevy a v poslední době i skutečnost, která že země má vakcínu.

Komentátoři, kteří tak profesionálně mluví o svobodě, zapomínají na to, že podstatným atributem té proklamované svobody je právo dostávat objektivní informace. A právě ty, jako svobodní občané demokratického státu, od ČT nemáme. Existují lži, které se televize rozhodla stokrát opakovat, aby se konečně staly pravdami – např. bagatelizace východního odboje a zpochybňování úlohy Rudé armády při našem osvobození. Lhaní o Havlovi a jeho úloze v politice. Obviňování některých zemí bez důkazu a naopak zastírání zločinného jednání jiných zemí. Česká televize nám soustavně podsouvá, že například vražda spáchaná zemí „demokratickou“ je něco jiného než vražda spáchaná zemí „nedemokratickou“. Dobrým příkladem je zabití stovek civilistů v bývalé Jugoslávii „demokratickými“ bombardéry, o kterém se mlčí.

Když svrchované Maďarsko přijme zákon omezující protivládní „neziskové organizace“, ČT nám vysvětlí, jak trpí demokracie. Když armáda USA zavraždí cizího státního příslušníka – a dostane se to ven, je to boj proti terorismu. Když v Rusku postaví před soud skupinu výtržnic – komentátorka ČT letí do zahraničí, udělat s nimi rozhovor, jsou to „bojovnice“. Peněz k tomu je dost. Když Snowden odhalil zločiny americké armády a musel uprchnout z USA – komentář našich „hlídačů“ demokracie opět chybí, stejná je situace v mnoha dalších případech.

Česká televize úzce spolupracuje i s neziskovými organizacemi, které jsou financovány ze zahraničí. Takové typy neziskovek se musí například v USA hlásit jako cizí agent, protože často představují bezpečnostní riziko.

Domnívám se, že bezpečnostní riziko pro naši zemi dnes představují i některé aktivity Česká televize.

88 komentářů :

 1. Ano , toto je smutná pravda o demokracii. Očekával jsem vznik nového hnutí , ale objevilo se Milión ..... jakoby se určitá část tzv. demokracie bála o to svinstvo , které zde bují a mermomocí chce vrátit stav před rok nástupu ANO do politiky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prosím o laskavé vysvětlení v čem oligarcha a majitel ANOfertu změnil dosavadní charakter vlády velkoburžoazie v americké kolonii Česko ??

   Vymazat
  2. Tak to se pletete ANO neřeklo jasně že bude vlasteneckou stranou. Důkazem jsou jejich vyslanci v eu např politručka ďourová. Ale vládnou lépe než demožumpa. A ČT je zabité ani Babiš to nechce změnit a to do něho furt rýpají.

   Vymazat
  3. Milion chvilek pro demokracii je zastřešující organizací pro vícero pravicových stran tzn. TOP09-STAN, ODS, Piráty a KDU-ČSL. Má vzbudit dojem, že program těchto stran má ve veřejnosti masovou podporu. Cílem je po volbách 2021 návrat k poměrům z let 2006-2013, obnovení korupčního prostředí, návrat "regulačních" poplatků spolu s pokračujícími přímými platbami všude ve zdravotnictví, hledání úspor mezi důchodci, invalidy, matky s dětmi atd. Rehabilitace zločinců tehdejší éry např. Dalíka a Wolfa. Intenzivnější boj proti Rusku a vyzbrojování se. Aby náhodou nepropadly hlasy stran, které jsou blízko hranice 5 procent, sdruží se do dvou volebních bloků.

   Vymazat
  4. Pane Spartaku,vznik novych politickych subjektu tak jak by jste si myslel,se realizoval 31 let a jeden po druhem KRACHUJI.

   Nejsou spojeni s obcany volici PRIMOU DEMOKRACII IHNED,jak je tomu tady na NR,kde vidite vsechny smery informaci vcetne darebackych.

   Je tu moznost se jim argumentacne postavit,pokud to vyhovuje i zajmum SPD.
   Jeste lepsi by bylo,kdyby tato zdejsi PRIMA DEMOKRACIE,ktera ocividne funguje jak vidite IHNED a ma doporucujici charakter,nepotrebuje proto extra "schvalovani" majitelu obcanum ukradene moci, byla zabudovana do vznikajiciho vzoroveho programu ČSV a stala se standartni ve forme snad dalsiho pevne navrhovaneho bodu vzoroveho Programu VOLICU.
   Timto zpusobem by obcane mohli preklenout embargo na informace a informacni podvody GR TV,ktery si usurpuje demolovat informace ve prospech politickych zlodeju vylupujicich nejen nase aktiva,ale daji zmizet klidne i dvema tretinam nasich platu, jen to fikne a lzou a lzou a lzou.

   Predstavte si situaci,kdyby doposud bezmocni obcane volici z niceho nic zacali VYZADOVAT po svych "zastupcich",ktere si plati a ti je za to "obstastnuji" vadnymi zakony typu na pr. exekucni,ktery NIKDY nepujde spravne navrhnout bez rasantni zmeny systemu,jak to pozaduje SPD v bde programu c.10.

   Navrhuji vznikajici CSV,aby vyzadovala od svych zastupcu

   OTEVRENI DISKUZNICH NYNI POVETSINE ZABLOKOVANYCH DISKUZNICH RUBRIK NA JEJICH WEBECH JAKO je to i fungujici uz dnes na NR.

   Vidite vsichni,ze to tady jde,je mozna prima komunikace i kdyz pod zajmy strany SPD a ta nechce bezbrehou a naprosto nekontrolovanou diskusi.
   Mozna chybi nekdy zduvodneni zcenzurovani,snad to ani nekdy nejde,protoze pravda se snad ukaze pozdeji a nekdy je NEUVERITELNA a i naprosto neobvykla.
   Proto tedy clanek Programu volicu muze znit

   2.

   POZADUJEME JAKO VOLICI PRIMOU DEMOKRACII IHNED

   a to ve forme otevreni diskuznich rubrik na nami placenych webech VSECH politickych stran,jinak nezbyva nez tyto nase penezni prostredky zastavit a politicky subjekt,ktery nami obcany volici vlastne pohrda a nechce nas tedy zastupovat NEVOLIT!

   To bude NAS BOJ drazi valecnici za pravdu a nebudeme akceptovat v dobe informacni revoluce, nami placeneho GR TV jako zaba na prameni sediciho pry pulmilionem nasich penez z polatku zaplaceneho zlocince,patriciho pred soud za nedodrzovani zakonu o verejnopravnosti TV,cimz chce zpusobit,ze takove zmanipulovane volby vlastne platit ani nemohou!   Vymazat
 2. A prece se toci
  nenesou ji sloni
  a hlavne, bylo jich opravdu sest

  OdpovědětVymazat
 3. Plně se pod článek podepisuji. To stejné platí i o ČRo. O Rusku uslyšíte pouze negativní informace.

  OdpovědětVymazat
 4. Většině politiků současný stav s ČT vyhovuje, proto nejsou ochotni k jakýmkoliv změnám. Změnu musí provést občané a to tím, že televizní přijímače "vyhodí na sběrné dvory" a přestanou platit koncesionářské poplatky. Poté nedostatek financí v ČT budou muset politici řešit. Koncesionářské poplatky se zákonem zruší, ČT se bude financovat ze státního rozpočtu a kontrolu hospodaření ČT pak bude moci provádět Nejvyšší kontrolní úřad. Jinou cestou je likvidace veřejnoprávních médií (stejně veřejnoprávní nejsou) a provedení jejich privatizace.

  OdpovědětVymazat
 5. Co mají společného ČT a stop-start tlačítko..??
  ...nikdo to nechce, ale všichni to mají.

  OdpovědětVymazat
 6. Ale vždyť ČT propagandistickou funkci plní. Propaguje ty jedině správné(!) lidi a názory, šíří propagandu lži a nenávisti vůči zemím, které nám nijak neublížili, nic od nás nechtějí, nemají žádné požadavky. Propaguje názory těch, kteří chtějí proti nim poslat naši armádu do boje. Oportunisty těch svých jedině správných názorů mezi sebe nepustí. Teď jsem se dočetl, že ve městě zašlápnutého černocha výrazně stoupla kriminalita, běloši se na ni podílejí minimálně, neb jsou zabarikádovaní ve svých domech, jsou tam (bezvýznamí) mrtví běloši. Policie nesmí konat. Jak se v Bělorusku demonstruje vím naprosto přesně, kolik je tam zavřených, zraněných, ale tuto zprávu mi ČT tak do detajlu jako tu z Běloruska nepředloží. No třeba by po jejím odvysílání lidé přestali klekat a nebo by poklekli na obě kolena i za ty bílé oběti zdivočelých černochů. Podle mne by veřejnoprávní televize měla informovat padni komu padni a neměla by býti stranickou, to že by neměla stranit nikomu.

  OdpovědětVymazat
 7. Pane Žák,s těma milionama podobně mluvil soudruh Jakeš.Vy toho Soudruha výrobě nezapřete.
  Pokud dnes ČT hovoří pravdu o Maďarsku, Rusku, Číně tak je vše špatně, pokud USA zabijí teroristu,taky špatně.Pochvala Snowdena za vynesení tajných informací, tohle udělat Rusku, Číně,tak už dávno o tom práskači nikdo neví.
  Pokud nebudou redaktoři v ČT mít šikmé oči a žlutou barvu s ruským přízvukem, tak budete stále nespokojen. ZAPOMEŇTE.
  Vůbec bych se nedivil,pokud by za ten hnůj co jste nakydal na ČT,podala na vás trestní oznámení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opět hloupost, podsouvání a zjevné lži Unknownovna-Libereckého. Vy snad nejste schopen ničeho jiného. Vás ale ta nenávist a duševní chudoba bere!

   Vymazat
 8. Dnes čtu povzbudivý článek od paní Jourovoé jak EU chystá odstraňování šíření dezinformací. Ještě se pozeptám paní Jourové na to,co se dá dělat s dezinformač. Weby jako sputnik,aronet,N R a další. Podobně jako pobaltské státy který web SPUTNIK zatrhly.
  Tady je jasně vidět kdo poctivě pracuje v EU pro náš stát,páni Jourová a kdo se snaží nás z EU dostat ven jako zràdce David.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O tom co je dezinformace bude rozhodovat Jourova a jeji poskoci. Lzi a zamlcovani v mediich o projevu Trumpa, o manipulaci pri vyberu stihacek v Dansku tajnymi sluzbami USA a Danska ani muk! Zamlcovana informace je prece take dezinformace, potlacovani svobody slova a informace verejnosti! Manual EU k odhalovani dezinformaci kopiruji od fasistu a nacistu za Hitlera.

   Vymazat
  2. 10:36
   Co to melete, co kopíruje EU od Hitlera,vy jste přesně ten případ lží a nesmyslu, které se musí mazat.
   Pokud nahlédnu na aronet, tak tam se dá smazat vše. Taková snuška nesmyslu, blábolu nemá obdobu!!

   Vymazat
  3. 11.37 Pane indický běžce od vás to sedí. Vždy se vašimi názory a svou neznalostí toho, do čeho kafráte, pobavím! Já bych vás nemazal. Vy se svou hloupostí u mne prvními slovy v příspěvku mažete sám.

   Vymazat
  4. Proc pane 11/37 bezce z INDIE mozna snad diversanta

   pouzivate slova "melete" a nedate tu radsi z AE NEWS nejnovejsi info jak chce pan president dat opakovat volby pod dozorem US ARMY a zatocit s neomarxistickou luzou rabujici obchody a zabijejici nebohe policejni oficiry jak kurata, namisto,aby jste tu dristal nesmysly!

   K tomu nam neco napiste,jste neomarxista a zapalovac aut,priznejte se jsme tu sami duveryhodni obcane!

   Vymazat
  5. 12:40
   Pane kutnohorský, vždy obdivuji lidi jako jste vy, takoví ti chytráčkové, kteří druhé poučuji pouze o své hloupostí,bez jediného argumentu, jen tak dál, vy to tady jistě dotáhnete do výšin toho největšího chytráka.

   Vymazat
  6. Unkrovn= Indický běžče tím chytrákem jste tu hlavně vy, na vás nemám, vás žádný argument nezdolá, tak proč s vámi ztrácet čas? Howgh!

   Vymazat
  7. Cílem toho dvojprovokatéra Unknowna Indického je rozbíjení diskuzí. Má štěstí, že se zdržel hrubých nadávek. Jinak by z diskuze opět letěl.

   Vymazat
  8. Indický Běžec je zaostalý pták. Vůbec není schopen pochopit, že EU je jen soft-pokračováním Hitlerova plánu na ovládnutí Evropy, a že slovník mnohých zakladatelů a funkcionářů EU se nápadně shoduje se slovníkem a frázemi Hitlerových propagandistů a posluhů. Měl by si přečíst (ale pochybuji, ža to umí) knihu "znečistěný pramen" - tak jsou stovky případů z kterých běhá mráz po zádech, jak jsou cíle EU a Hitlera totožné.

   Vymazat
  9. Spravne jste zjistili, ze Unknown a Indicky bezec jsou bez mozku a trollove. Na argumenty neodpovidaji, jenom pausalne a urazkami nici zde diskusi.

   Vymazat
 9. Nejsem povolán k soudu co je pravda, jsem obklopen spoluobčany, kteří dobře vědí která pravda je pravdou. Když jsem pochopil, že naše "veřejnoprávní" je opravdu jednostranná, tak jsem ji (ČT24) přestal sledovat. Postupně tak dopadly i její další kanály (ČT1, ČT3?). Budu upřímný, mám rád dokumenty z ČT2 a vyhovuje mi asi 1/3 z Artu. Suma sumárum, mám-li platit koncesionářský poplatek, tak i s dýškem by to dalo maximálně 60 Kč měsíčně. Trochu mi to připomíná nákup v řeznictví za totáče, kdy při koupi kotlet si zákazník musel koupit i kg kostí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je systém, není možné "prát" do lidí jenom ty "propagandistické" sračky, to by se lidé přestali koukat úplně!! Takže část je koukatelná , ale máme platný kodex ČT, který má regulovat především zpravodajství a to se neděje!

   Vymazat
  2. Pro adonis 9:52, za totáče jsem nakupoval víc jak 30 let. Maso a další nejdřív na potravinové lístky, potom i dražší na "volném trhu", po měnové reformě 1953 i v období "maso bude v brzku" za bezmasých čtvrtků 1959, ale že bych povinně, ze zákona či předpisu musel kupovat k masu i kg kostí, to se mi nestalo. Vy jste to zažil, nebo vám to někdo vypravoval, nebo jste si to vymyslel? Jedno je ovšem jisté, od sedmdesátých led si Československo i s masem z vlastních zdrojů vystačilo. Nemuselo se bát ani krizí, ani komerčního či mocenského vydírání nějakým tím embargem. Uživilo slušně své vlastní zemědělce a zachovalo živoucí venkov. A tou dobou jsme se dokonce taky měli jako nikdy předtím. Třeba za války nebo za První republiky. O středověku raději nemluvím.

   Vymazat
  3. Napsal jsem svuj nazor ale nejak se to ztratilo a tak to zkratim ,zalezelo asi spise na reznikovi matka stala vzdy ve 4 rano frontu a vzdy ji pridali nejake flaksy ktere musela koupit Reznik nesmlouval a lidi byly nevrly a tak radeji vzala flaksu veproveho a flaksu hoveziho a sla

   Vymazat
  4. Pane Neznámý, za mne odpověděl pan Jožin. Nevymýšlím si, byla to opravdu cca 70 - 80léta v Praze 6. Samozřejmě žàdný předpis, ani zákon nehledejte.

   Vymazat
  5. 3:27 v sedmdesátých až osmdesátých letech fronta u řezníka na Praze 6 od čtyř hodin ráno? Tak nevím, z Dejvic to nepamatuju. A to byly nedělní obědy mým koníčkem a mou starostí. Rozumí se, včetně nákupů. Bez toho, že bysme byli účastníky "zvláštního zásobování" ze Státního statku Praha. Píšu to proto, že v pohádkách z jedné, ani druhé strany, si nelibuju.

   Vymazat
  6. 15:49
   Netvrdím, že zkušenosti musíme mít všichni stejné, ale prohlašovat jen " tu svou za jedinou ", je opravdu hloupost. Posledně jsem neuvedl jeden doložitelný fakt, mám ho od kamaráda ze ZO, například velmi kvalitní maso jsme za totáče exportovali do Itálie. Logicky z toho plyne, proč v tuzemsku se na pulty dostalo tolik kostí. Tak nic ve zlém, dnes na pultech najdu totéž maso, jako ve Vídni. Jen cena k reálným platům je vyšší. Já odpovídám za Břevnov, asi bez dodávek přímo od výrobce. Hanspaulka byla osídlena elitou, neníliž pravda, možná měla i nadstandardní zásobování.

   Vymazat
 10. Pokud by ČT a ČRo plnila svoji funkci, nevznikla by tzv. alternativa , včetně Nové republiky, kterou si čtenáři platí a podporují. Velmi dobrý a poctivý zdroj informací je nesporně slovenský "Slobodný vysielač" , kde je mnoho českých programů a kde často lapám po dechu, kam na všechny informace pan Koroni chodí!!Článek pana Davida je bohužel velmi přesný a popisuje stav , který v ČT vládne!! Jinak bych to nenapsal a jsem velice zvědav, kdy se začnou "poloměry" v ČT měnit, tak abychom se mohli začít věnovat jiným věcem!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Poměry v "české" televizi musíme změnit my zdola. Panstvu to vyhovuje. Chrání jejich nezasloužené funkce, prebendy, rozkrádačky a moc. Na občanech je, aby své věci vzali so svých rukou a postavili se zlu, které ČT představuje.

   Vymazat
 11. Život se odehrává v jakémsi kruhu. Opět se pomalu ukrajuje z demokracie, nevhodné názory jsou označeny za dezinformace a smazány. Ti, co na tyto totalitní praktiky upozorňují jsou verbálně napadáni a nálepkováni trolly a ruskými nebo čínskými špióny. Jen "uvědomělí" neosvazáci s vypláchnutým mozkem našimi "objektivními" "nezávislými" médii hýkají nadšením. Za pár let, až i mladé generaci dojde, že je něco špatně, se opět dočkáme revoluce za demokracii a svobodu. A tak pořád dokola.

  OdpovědětVymazat
 12. „Chudáčci utiskovaní" v akci. Abychom to brzy neměli i u nás.

  https://zvraceny.cz/content/86985-planeta-opic-

  OdpovědětVymazat
 13. Ceska media byla drive propojena s lidem. Na zacatku okupace a Protektoratu, proti invazi 1968. To byly ovsem posledni skubanky svobody. Dnes je CT bastou a poskokem US protektora a je rizena jeho tajnymi sluzbami, ktere dovoluji rozkradani a enormne vysoke platy. Pracuje za zajmy USA, ne za zajmy nasi zeme. Je to proto zradcovska organizace.
  USA dosadily do rady CT sve lidi a jakekoliv odpolitizovani CT nestrpi. Zradce Sarapatka zada snemovnu o odvolani Dr. Lipovske, ktera chce transparentnost v hospodareni.
  USA nestrpi, aby se neco zmenilo v nas prospech. Jsou nebezpecim pro Cesko, protoze neustale provokuji Rusko politicky i manevry, porusovanim hranic Ruska. Ve valce lehne Cesko jakoz i USA popelem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:30
   Máte pro to své obvinění USA nějaké relevantní dukazy ??? Pochybuji.
   Nemám pocit že by se USA do nás vměšovaly, tak nepatrný stát nemá pro ně prakticky význam!!
   A také tady nemají stotisícovou armádu více jak dvacet let, tek jako náš "" přítel z nejvěrnějších "" sssr!!
   Vždy bude pro mně přijatelnější USA, než sovětský okupant!!!

   Vymazat
  2. Jeden z komentářů na PL.
   Tady KSČM ťala do živého a mají pravdu!!!!,
   Jenom v Sasku "působí" více jak 400 českých lékařů , ale my zase potřebujeme "americké lékaře" z NATO , což je pouze opět průhledný politický tah, aby se mohlo vykřikovat, jak nám "američtí" lékaři a NATO pomohlo!! NATO je zločinecká organizace a to lze snadno doložit, více může říci příkladně pl.MUDr. Obrtel, který v NATO sloužil na misích a vrátil všechna vyznamenání NATO!!! Žádnou vojenskou vrahounskou americkou verbež u nás nepotřebujeme!! 30 lékařů NATO, kteří se ani s pacienty nedomluví, není žádná pomoc, pouze zase potřebujeme zalézat do americké řiti!!! Kdo dnes u nás potřebuje americký předražený šrot v podobě zastaralých vrtulníků? To je také "výsledek" pomoci USA a NATO!!! Proč nemůžeme nakoupit vrtulníky v EU, které jsou lepší , než ty z USA? Protože by se americký páníček zlobil!!! USA byla "dobrá" země, ale po roce 1990 se staly USA světovou politickou a ekonomickou rakovinou a to lze také velmi jednoduše doložit!! Lidé v USA jsou dobří,byl jsem tam dlouho, ale měli posledních cca 30 let vlády, která by měly stanout za svoje těžké zločiny před mezinárodním soudem jako nacisté po válce v Norimberku!!!!

   Vymazat
  3. 11:57
   Tak jak čtu váš příspěvek,hodný človičku, potom musím uznat,že jste odborník na vše. Pokud někde pracuje našich 400 lékařu, tak vy byste je odvolal,no tohle snad ne.
   Máte tam chybu v hodnocení, NATO není zločinecká organizace, zločinec je Obrtel, který složil slib, který zradil. Podívejte se na jeho majetek, pokud pomlova NATO proč nevrátí veškeré peníze které získal.Tihle darebáci by měli stanout před soudem.
   A co ruští lékaři v počtu 300 v Itálii,to bude jistě v pořádku.Vy si nevidíte do úst.

   Vymazat
  4. Zbabělý Indický Unknowne, proč tu tak okatě lžeš? NATO jepřece podle objektivního hodnocení jasně zločineckou organizací. V rozporu s Mezinárodním práve, Chartou OSNA, Helskisnkými úmluvami z orku 1975 a v rozporu se svou vlastní Chartou bezdůvodně na základě lživé propagandy Aliance NATO napadla jeden ze zakládajících států ON Jugoslávii. Protiprávně si vynutila okupaci její jižní části aby opět v rozporu s mezinárodním právem tuto okupovanou část odtrhla a věnovala ji kosovsko-albánské mafii, tady dalším zločincům. Členské státy NATO pak opět v rozporu s mezinárodním právem napadly Irák, Libyi, Sýrii, rozdmýchaly válku v Gruzii, rozdmýchaly a financovaly občanskou válku na Ukrajině...

   Vymazat
  5. Doktor Obrtel je hrdina s hlavou i srdcem na svém místě. Za své názory se nestydí, vystupuje veřejně pod svým jménem, což se o Idickém Běžci ani o jednom z Unknownů říci nedá. Oni jsou ta pravá škodná v českém národě!

   Vymazat
  6. NATO je Teroristicka Organizace rizena USA. Supluje dneska spojence Hitlera a Napoleona. Tenkrat se take spojily evropske staty jako dnes v NATO a s Hitlerem a Napoleonem chtely porcovat medveda. Dnes jsou spojenci v NATO nastrojem cizaka za Atlantikem, ktery je ovlada. Dnes stoji USA s NATO na zapadni hranici Ruska a poradaji neustale manevry par metru od hranice. US bombardery cvici simulovane nalety na Krym a Kaliningrad. V Beringove uzine a na Baltu zvysuje NATO pocet letu k ruske hranici. V Cernem mori uz US Navy zajizdi i do ruskych vod. I cesti vojaci na tancich jeli na Balt provokovat Rusa. Toho Rusa, ktery nas 1945 osvobodil, kdyz nam bylo nejhure. Pritom NATO a USA hovori o agresivite Ruska! Kde jsou jake agrese? Jsou mirotvorci na Karabachu agrese? Nebyt Rusu, tak se tam ti dva zebraci umlatili a Turecko by ziskalo dalsi uzemi a moznost provest 2. genocidu Armenu.
   V Dansku propuknul skandal pri vyberu stihacek. Zjistilo se, ze tajna sluzby USA s pomoci danskych cuckaru protlacovali vsude vyrobky USA. U nas protlacuji vyrobky USA verejne pri trendu na dostavbu atomu nejenom tajna sluzba, ale i politici. Rusove a Cinani jsou pry nebezpecni. V cem? USA jsou toxicke pro spojence, viz zurivy odpor USA proti NS-2 v Nemecku. Je to obchodni valka, ktera prodlouzila dostavbu pipeline o rok americkymi sankcemi a vydiranim. Ceska verejnost si neuvedomuje, ze elektrarna z USA je jeste vetsi riziko pro nas, protoze pri jakekoliv zamince prestanou USA poskytovat podporu, nahradni dily a zacnou vyhrozovat sankcemi. Vidime to prece vsude tu jejich politiku 'Amerika first'! A ze Rusko je nebezpecne pro zapad?
   Jenom idiot si muze myslet, ze Rusko ma zajem prepadnout degenerovany, zadluzeny zapad bez surovin, ktery se potaci i bez COVIDU na hrane bankrotu! Rusko ma prece vse co potrebuje - uzemi, suroviny a nenizadluzene. Odvraci se od nepratelskeho zapadu k Cine a Eurasii. Tam je budoucnost ve spolupraci a to vzajemne vyhodne a bez sankci vseho druhu!

   Vymazat
  7. Indicke zelve 10:30, jinak trollu.
   Jenom slepy a hluchy potrebuje dukazy. Normalni clovek tu rusofobni a proamerickou propagandu vnima kazdy den.

   Vymazat
 14. ČT má velkou zásluhu na destabilizaci státu i oslabení jeho boje proti bacilu. Stačí na to pár klíšťat držících se v ČT koryta od spacákové revoluce. ČT má takovou sílu že se nemaže ani s premierem a prezidentem. Vydíraný Babiš se bojí na ně poslat státní kontrolu a pár těch strejdů za mizerné hospodaření zavřít.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Verejnosti financovana CT, ktera zacernuje udaje o svych vydanich a platech, provokuje obcany tim, ze urazi volice ANO a prezidenta, ze je neobjektivni vuci temto politikum, ktere si obcane zvolili nema pravo na existenci. Nastvala prezidenta i Babise, kteri se obraci na narod v privatnich TV.
   Je treba si uvedomit, ze pokud bude Cesko v podruci USA, nic nezmenite i pres statecnost novych cenu Rady CT. Kolonizator ridi zpravodajstvi, prosazuje US mainstream, zamlcuje dulezite informace a vylozene lze. Zaroven neustale provokuje Rusy politicky i ve zpravodajstvi Cro a CT. Ovlada nas Deep State a kdo to jeste nevi, je slepy nejenom na jedno oko.

   Vymazat
 15. 10:35
  Máte tam chybu,tu destabilizaci má na svědomí pan Zeman,ta figurka, která po celý čas svého působení jen lže a podporuje hradní sebranku, která si dnes dělá co chce a okrádá stát.
  Babiš je dnes celkem sticha z důvodu svým mega zlodějen, ale na něj taky dojde.
  Takže bych nesváděl nic na ČT,ta jen o těchto nepravostech velice dobře informuje. A proč by se měla mazat s těma dvěma pokud má pravdu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takto vypadá diskuse, když diskutují lidé, kteří nepochopili principy ovládání davu a nevědí, že ten dav jsou i oni. Projekt NWO je projekt psychologický, vycházející z toho, že lidé se řídí podle informací, které jim poskytuje vnější prostředí. A existuje-li monopol na informace lze lidem namluvit cokoliv. Mluvící robot na obrazovce televizoru, jen zdánlivě sděluje svůj osobní názor, to ovšem inteligentní idioti nepochopí, on je naprogramovaný a mluví, buď co si zapamatoval, anebo co slyší z té štěnice za uchem. Je zbytečné připisovat mluvícím robotům názory nebo dokonce duši. Z obrazovky na vás ve skutečnosti mluví někdo, kdo sedí tisíce kilometrů daleko od vás.
   Inteligentní idiot má nejprve názor (závěr, přesvědčení) a pak teprve následuje hledání zdůvodnění.
   Zeman lže! - Zeman nás nikdy neinformoval o tom, jak spadly ty tři mrakodrapy, nikdy se nevyjadřoval k podstatě kovidové aféry, jeho názor na něco slyšíme jednou za čtvrt roku, ale přesto lže! Nejprve tvrzení a pak zdůvodnění? Zdůvodnění chybí.
   Kdo nepochopil psychologické základy ovládání davu, nikdy nepochopí v čem žije.

   Vymazat
  2. Jenom bych se možná zmínil o panu "Unknown", což je podle mého názoru takové "uslintané něco v rohu"!! Ten člověk je za hranou psychické patologie, protože jde zřejmě o duševního "onanistu", který se ukájí při představě, jak budou lidé naštváni, když si přečtou jeho provokatérské cinty, jinak to nevidím a myslím, že mám dostatečně objektivní úsudek.

   Vymazat
  3. Pro mnohé z diskutujících stručné doporučení Jakova Kedmi, bývalého šéfa izraelské vojenské speciální služby NATIV: „ Na vyjádření se idiota má právo reagovat pouze psychiatr nebo psycholog."

   Vymazat
  4. 12:01
   Človíčku,to uslintané něco zřejmě vycházíte ze svého vlastního světa,tim vás prosím neváhejte mne do vašich osobních problému.

   Vymazat
  5. Jsem pro to, aby v rámci zachování korektní diskuze nebyli do ní redakcí pouštěni takoví nemocní jako Indický Běžec či ten sprostý Unknown. Ať si najdou svou platformu pro své vylhané žvásty, nadávky a manipulace.

   Vymazat
  6. Unknown jdi do prdele, více ti nemohu říci, protože je to zbytečné!!

   Vymazat
  7. 28:27
   Ale, copak,copak, jednoduchý človíček je sprostý,pozor ať vám nepraskne cévka,to je človičku hned.
   Najdi pro své výlevy třeba své parchanty, nebo starou, mně si laskavě neber do své smradlavé držky.

   Vymazat
  8. Lzes smejde, vsechno co pises je lez, trolle!

   Vymazat
  9. Unknown a Indicky bezec jsou ubozi zbabeli prizdisraci, jejichz ukolem je kurvit zde diskusi.

   Vymazat
  10. Video k nasemu ovladani elitami:
   https://www.otevrisvoumysl.cz/jp-sears-elitari-co-vas-ovladaji/

   Vymazat
 16. Samozřejmě – skvělý článek autora Jana Žižky. Asi se k němu budu ještě vracet, perfektně shrnuto.

  Ale mám akutní potřebu se vyjádřit i k redaktorovi NR:
  Pane Davide, je fantastické a pro mne povzbuzující sledovat, že peníze vyplácené poslancům EP z kapes nás všech, aspoň v některých zcela individuálních případech, nejsou držhubným, ale jsou skutečně oprávněnou mzdou za vykonanou práci, a ve Vašem případě skvěle odváděnou práci. Děkuji Vám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11 46
   Hm, člověku který chce rozložit náš stát a zase přiřadit k Rusku děkovat za "" odvedenou práci "" může zase jen podobný rozvraceč jako je David.Za 500 000 jsou někteří lidé udělat cokoliv. HNUS

   Vymazat
 17. Chyba se stala už v roce 2001, kdy skupina pravicových redaktorů ČT spojená s tehdejšími pravicovými stranami US, KDU-ČSL, ODA, část ODS a fanoušky těchto stran z řad herců, násilným způsobem svrhla legitimního ředitele Hodače. Policie a justice se bály proti porušovatelům zákonů zasáhnout, protože tito ovládali většinu dalších sdělovacích prostředků. Výše zmíněné strany se postupem doby přetransformovaly v další účelová pravicová seskupení mj. TOP09-STAN, Piráty...a mají v obou veřejnoprávních médiích pouze své lidi. Totální kontrolu veřejnoprávních médií zesiluje pomocí nevolnického systému financování, kdy jim platit musí každý občan (vlastník zařízení schopného příjmu) bez ohledu na svůj politický názor. Neposlušné osoby mohou být krutě trestány (likvidační pokuty, exekuce). V nejbližší budoucnosti hrozí, že i internet bude prohlášen za veřejnoprávní médium (televizi a rádio). Podle posledních průzkumů veřejného mínení se zdá být velmi pravděpodobné, že pravicové strany ovládající veřejnoprávní média, sdružené do bloků, vyhrají příští parlamentní volby a výše popsaný děsivý stav se ještě zhorší.

  OdpovědětVymazat
 18. Často zde probíhají spory o listopad 1989, tak bych upozornil na skvělý článek pana Kužvarta na e-republika.cz Reálný socialismus: Co to bylo a proč? (12. díl), kde jsou perly, cituji: „Při diskusi na jednom semináři v Evropském domě, která byla věnována práci s archivními svazky, JUDr. Miroslav Polreich, jeden z našich nejvýznamnějších zpravodajců, přesvědčivě doložil, že i svazky v archivech jsou zmanipulované a nepravdivé. Samozřejmě, že ne všechny, ovšem problém je, že my nevíme, které zmanipulované jsou a které ne.

  (...) Dokonce ještě před „listopadem“ a následně probíhal boj i uvnitř STB, který se projevil i v tom, koho svazky byly skartovány a kdo byl předhozen a obětován a s kým se počítalo do budoucna.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A pokračuji :(...) Po listopadu zjevně, ale fakticky dávno před listopadem, dostaly strategický význam archivy a svazky StB. V předstihu již před převratem probíhaly selektivní skartace svazků z archivů StB. Nová elita, jejíž významnou část tvořili disidenti, se soustředila na kontrolu nad archivy a svazky StB, což je pochopitelné, vzhledem k tomu, že kolem dvou třetin disidentů a chartistů byli agenti StB (Dolejší, 2014), případně dalších zpravodajských služeb. Proto nový ministr vnitra Richard Sacher, sám agent StB, shromáždil svazky StB nové politické elity do Fondu Z (Sak, 2018), který se ztratil či stal nedostupným.

   V Jihočeském kraji stál po listopadovém převratu, a své rehabilitaci, v čele občanské prověřovací komise člověk, který byl obětí normalizačních prověrek. Krátce po jeho jmenování se u něho objevila disidentka, tehdy ve funkci náměstkyně ministra vnitra České republiky Petruška Šustrová (sama se vztahem ke kraji, neboť měla v Bechyni dům…) a požadovala předání archivních svazků „mikrofiší“ z výslechů členů Charty 77 v kraji. Po odmítnutí je vydat, protože nedisponovala písemným pověřením ministra R. Sachera, se vrátila v dalších dnech s pověřením, podepsaným vrchním velitelem branné moci Václavem Havlem, ale už neuspěla, neboť mezitím pro dokumenty poslal ministr vnitra svého kurýra.

   Vymazat
  2. Samotného by mne zajímalo, zda stažené svazky skončily v Rusku či USA. Rozhodně nebyly skartovány.

   Vymazat
 19. Nová vládnoucí garnitura se poučila z listopadu 89. Kdo drží ČT má moc, na tom se nic nezměnilo ani po letech. Takže sledujeme "výkony" starých osvědčených kádrů typu Moravce a nových talentů typu Železného, který, co by tamní Pavlík Novotný, testuje co si za naše peníze může dovolit. Někoho, kdo by tuto linku nedržel, na obrazovce tzv. veřejnoprávní TV hned tak neuvidíme. To nemá s normalizací nic společného, že.

  OdpovědětVymazat
 20. Nejvyšší kontrolní úřad ČR je instituce s poměrně dobrým kreditem. A to je asi důvod proč ho nepřátelé stabilního Českého státu nepustí na kontrolu nakládaní peněz od daňových poplatníků v "tzv. České televizi." Tato okolnost
  je asi hlavním důvodem drzého chování redaktorů vedených Šámalem,Mrzenou,Wolnerem a Dvořákem. Stačilo by však zkontrolovat komu opakovaně zadávají dobře placenou práci a výsledky kontrol zveřejnit.
  Divíte se kdo stojí ve frontě na špinění vlády,Babiše a Zemana když televizní Satan vyhlásí poplach a štve všelijaké ty Rakušany,Kroupy,Železné,Pekarové,Fischery,
  senátory,Czerníny atd. proti vládě - a většinou voličů řádně zvolenému prezidentovi a premierovi ? Nejnovější štvanice byla vedena z ČT proti Zemanovi s použitím neověřených útoků,že prý chtěl od BISKoudelky informace. Celá fronta "odborníků"prskala z obrazovky ČT o vlastizradě prezidenta.
  To byla ukázka prašivosti zkorumpovaných redaktorů a vedení ČT, které jim to dovolilo. Nikdo neřešil jak se šmejdi
  dostali k tajnému dokumentu ve kterém žádal Zeman Koudelku o informace - jako vrchní velitel. Tenhle svinčík připomíná
  dění ve Středoafrické republice.

  OdpovědětVymazat
 21. davam svuj souhkas s clankem! jedine toto se da sledovat v CT a to jsou programy: sportovni, cestopisne, prirodni, Cerne ovce a sem tam film pro pametniky!
  pokud se jedna o verohodnost a pravdivost zprav tak bohuzel je to zde obdobne!nazory se cenzoruji a mazou pokud "nevyhovuji"😂
  no nebudu se dale rozepisovat je dodam ze
  bolsevici a jejich prezitky v teto zemi stale ziji! jdu 🤑🤑🤑🤑🤑

  OdpovědětVymazat

 22. Jakmile někdo přepne na ČT, měl by se na obrazovce automaticky zobrazit výrazný nápis: POZOR, NEPŘÍTEL VYSÍLÁ !!!

  OdpovědětVymazat
 23. Je pravda, že občas by pro pobavení někoho z toho výčtu levicových filosofů pro zasmání pozvat mohli. Takový Vyvadil pobaví vždy. Jarka pak jen s kytarou.

  OdpovědětVymazat
 24. ČT má být dle kodexu vyvážená a nestranná a to bohužel doložitelně není a to již dlouhou dobu.Každý večer má aktivistické zpravodajství.,
  Prezident Zeman mně mnoho neříká, ale zde musím s kritiky ČT souhlasit v plné míře!! Zpravodajství ČT je doslova hanebné a doložitelně neplní kodex ČT a doufám, že diskuze v Radě ČT povede alespoň k nějaké nápravě, i když "černého Petra" drží sněmovna, protože mediální zákon o Radě a ČT je velice nedokonalý!! Není problém poučit se v Německu, kde je spolková Rada pro ARD a ZDF a ta plní přání diváků a posluchačů na daleko vyšší úrovni!! Nebo se poslanci bojí občanů , že se zde opravdu bude říkat "pravda" , bez ohledu, padni komu padni!! Za 30 let po "sametu" jsme se ještě nedopracovali k opravdu svobodné a nezávislé ČT veřejné služby!! A já nechci televizi jenom pro někoho, ale pro všechny, i pro stranu TOP , která si dnes uzurpuje v ČT více prostoru, než jí přísluší a to lze snadno doložit!! Pokud je ČT placena koncesionáři, mají všichni koncesionáři nezpochybnitelné právo vědět, kdo jaký pobírá v ČT plat!! Tady se pan ředitel uřekl,když prohlásil, že diváci nejsou hodni znát platy moderátorů!! Zrovna tak pokud je někdo placen z daní , má právo poplatník vědět, kam jdou jeho platby!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. OK a kdo říká něco jiného vědomě LŽE. ČT PRIVATIZOVAT!
   http://www.eportal.cz/Articles/10843-vse-okolo-kavcich-hor-je-tak-strasne-jednoduche-za-penize-nas-vsech-tu-particka-uzurpatoru-kteri-si-verejnou-televizi-zprivatizovali-sami-pro-sebe-provozuje-jednobarevnou-televizi-pouze-pro-nekoho.aspx

   Vymazat
 25. Proc se chazari nevzdaji vlady nad mediemi?
  https://www.otevrisvoumysl.cz/jp-sears-elitari-co-vas-ovladaji/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Václave, proč by se měli vzdávat svého majetku a vlivu?

   Vymazat
  2. Hloupa otazka Miroslave! Odpoved mate ve videu. Samozrejme, ze se dobrovolne vlady nad nami nevzdaji. Potrebuje to revoluci. A ta prijde v USA. Pak teprve muzeme udelat poradek tady uz sami.

   Vymazat
  3. Václave, spíše hloupá odpověď, ztratil jste v cizině kontakt s českou formou humoru až sarkazmu. Ale máte pravdu, já naznačuji, Vy jste přímější ale mluvíme o stejném xindlu, toužícím po světové moci. Těmi nejsou Židé jako etnikum ale jejich finanční elita s "pomocnými sbory", za peníze i daňových poplatníků. Nejsou to šikulové?, učme se.

   Vymazat
 26. Když nepočítám kazisvěty jakého si unka či indického utíkače, jsou všechny příspěvky diskutujících relevantní, hodné pozornosti a aktivizující. Jak je to možné v demokratické společnosti dochází k nepravostem? Proč je tak pokřivená mediální scéna, to přece není samo od sebe, to někdo musí řídit, někdo kdo je pod dozorem protektora. A bohužel mocní, tedy bohatí a majetní ovlivňují vše v zájmu svých privilegií, peněz a majetku. A potvrzuje to i Bible svatá: Všechno zlo pochází z lásky k penězům a majetku. Za podobná obvinění katolické cirkve Jan Hus zaplatil vlastním životem potupnou smrtí. Argumenty proti Číně je jasný důkaz reakce USA , protože Čína silně ohrožuje First America a tedy dominanci USA a tak je nutné jí označit za nebezpečí pro svobodu a demokracii. A vlastně jakou demokracii, tak zdecimovanou a stejně i svobodu, jako v USA? Už Marx potvrdil, že i svoboda nemůže být bezbřehá a bez odpovědnosti: "svoboda je poznaná nutnost".

  OdpovědětVymazat
 27. Dočkáme se někdy toho že tu ČT někdo spláchne a očistí? Už by bylo načase.

  OdpovědětVymazat
 28. Dobry den. Je to asi rok co jsem naposledy cetl vase komentare
  a dneska vidim ze se moc nezmenilo.Tolik nazoru podle meho ne uplne pravdivych a i kdyz bych rad neco dodal tak nevim kde zacit.Tak vam vsem preju vesele vanoce,dobrou noc,Milan from Montreal.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milane i Vám hezké svátky, jinak v Kanadě jsou názory jednotné? Zkuste nám napsat pohled sousedů třeba na volby v USA.

   Vymazat
 29. V sobotu rano byla na Cro Plus debata o budoucnosti ceske energetiky. Rozhlas vylozene manipuluje odpovedi ku prospechu obnovitelnych zdroju. Argumenty proti moderatorka utinala. Presto proslo, ze Nemecko z obnovitelnych zdroju cerpalo posledni mesic pouze 10 % potrebne energie kvuli nepriznive klimaticke situaci (malo vetru a slunce). Nemecko ma nejdrazsi cenu za kWh v Evrope (nase budoucnost?). Podporou zeleneho udelu u nas muze vzniknout dalsi tunel jako se solarnimi elektrarnami.
  Dukovany a Temelin by se mely rychle dostavet, protoze odstaveni staleho prikonu z uhelnych a plynovych elektraren bude nedostatek el. energie, zejmena i v Nemecku, kde si nacasovali vystup z fosilnich paliv stejne jako Cesko. To bude pak katastrofa! Vsechno je uz na proud, i auta budou. A kde vzit, kdyz neni?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Václave souhlas, navíc jsem někde četl, že jen náhrada 1/5 současných aut se spalovacími motory by provedla Black out s elektrickou sítí Evropy. Právě v Německu, kde už teď mají saldo, staví Musk továrnu na elektromobily. Nejsem proti pokroku, ale jestli my máme nést riziko a dluhy, za budování jaderných elektráren pro export energie k sousedům, tak jsem proti.

   Vymazat
 30. Pan Pokorny, Mirku,v prvni rade jste jedinny co pisete z celym jmenem,gratuluju uz pred rokem sem kritizoval anonymni comentare.Co se tyka nasich Canadskych nazoru tak tu neni moc spolecneho z vasimi.Krome toho co jsem si precetl tady obcas se mi objevi na FaceBook ceske komentare,plnych nesmyslu,jesitnosti a zavisti spoustu "jedna pani povidala" az me to mrzi,asi jsem uz zapomel.Volby vUSA,osobne si myslim,ze to byl podvod coz se mnou souhlasi asi polovina mych pratel Ceskych i Canadskych a FaceBook Americkych.Trumpa znicily media Hlavne CNN ktere ze svym vytvarenim zprav,zamlcovanim pravdy,a hlasily polopravdy a tim zradicalnini divaky a nedopustily kdyz Trump udelal neco dobreho aby se nekdo vyjadril positivne o nem tak ho hned ustekali jako psi.To ze Trump prohral by ani tak nevadilo,
  protoze on nekdy rikal blbosti co mu taky nepomohlo ale ze volby vyhral corrupted Biden trosku demented a ta hrozna
  Harris, ktera ho sama oznacila jako rasista,ale jak vidime politici nemaji pater.Harris si z neho udela loutku coz je ta tragedie.Tak tohle vsecho co jsem napsal je muj osobni
  nazor Jdu si delat veceri tak nashledanou Milan from Montreal.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milane, nejsem sice Pokorný ale Povolný, což mohou být synonyma ale nevyjadřují moji povahu, neboť jsem "vzpurný".
   Děkuji za reakci a jsem rád, že jsem se nezmýlil v odhadu názorů kanadské populace, byť také dělené na půl, snad méně agresívní vůči protinázoru.

   Naší názorové diferenciaci(ostřejší) se nedivte. Dějiny střetů a válek byly vždy na úkor Evropy, byť v ní umírali lidé z celého světa.

   Kdysi, po 68. jsem uvažoval o Kanadě nebo o Austrálii ale "kořeny" mne nepustily ale nelituji. "Bitvy" se mají bojovat doma, to Vám nevyčítám, jen konstatuji.

   Vždy si rád poslechnu názory krajanů, kteří neztratili vztah k vlasti, bez politických předsudků, s pohledem z "druhé strany".

   Budu tedy rád, když se občas ozvete. Hezký večer, pro mne dobrou noc.

   Vymazat
  2. Pane Povolny Mirku Omlouvam se,ale je to skoro Synonym,
   skoro.Mate pravdu ze Bitvy se maji bojovat doma,aleja jsem zacal bojovat v Prazskem podzemi jednou jsem navstivil me rodice na Smichove a muj otec mi rika co tu delas? byl jsem prekvapeny jeho otazkou a on rekl
   myslel jsem si ze uz budes davno pryc a ja jsem odpovedel nikdy,a on rekl,mam o tobe zpravy ze se kolem tebe utahuje smycka, a rekl ja ti vsechno zaridim a behem tydne jsem mel pas a visa do Rakouska
   A kdyz mi to daval tak mi rekl.Ja radsi uvidim sveho
   syna nekde v Canade nebo v Americe nez ve vezeni.
   Odjeli jsme s Manzelkou a dvouma holcickama 2 a 4 roky v cervnu do Rakouska a v prosinci do Canady.
   Muzu rict ze jsme si tady udelali novy domov a jsme
   radi tady doma. Ja jsem se pozdeji rozvedl,vlastni vinou,ja to rikam kdyz si vzpomenu jak v novinach v
   Praze na seznamovani vzdy bylo "Rozvedeny ale ne vlastni vinou.Mate pravdu nazory tady jsou ruzne ale
   nikdo je aggressive neprosazuje.Rika se ze Canadani jsou slusny lidi. Je to pravda az mi nekdy lezou na nervy.Ja jsem zil asi 30 let ve dvouch Canadsko Fracouzkych rodinach ne dohromady v kazde 15 takze jsem vycviceny.Ale i po tech 50ti letech co tady zijeme,a treba pri hokeji slysim ceskou hymnu tak to ve me hrkne,Chybi me Nad Tatrou se blyska,,,zil jsem tam 4 roky 2 v technicke skole v Bratislave a 2 roky na vojne, 40 km od Bratislavy kde jsen stravil jednu z nejlepsich chvil meho zivota.Tak to bude dneska uz dost, until next time nashledanou Milan from Montreal

   Vymazat
 31. Mirku to jsem zase ja.Zabrousil jsem na stranku z roku 2019 kde se zase perete z nazorem na EU.Vymanily ste se z jedne nadvlady a jakoby vam neco chybelo jste se upsali snad jeste
  vetsim otrokarum.ne jenom ze vam rika co smite nebo nesmite jeste navic vam tam posilaji ty nejhorsi z nejhorsich,bezte se podivat do zemi zapadni Evropy neuveritelne co se tam deje ,Britove se na stesti z toho odpoutali I Kralovna ktera
  se moc neplete do politiky rekla ted si sem vezmeme jenom koho budeme chtit my. Uz Sir W Churchil prohlasil,Moslims jsou metla lidstva. Arabove vam tam skupuji velke pozemky a vy proti tomu nemuzete nic delat.Zavolejte Bratia a spojte se a udelejte EU konec. Jedna z volebnich platform Trumpa bylo zastavit prijezd Immigrantu ze stredniho vychodu,ale
  soud mu to zarazil bohuzel.Tak priste Milan from Montreal

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milane, trochu jste mne dnes" nadzvedl" pod článkem pana Mana, tak jsem Vám "vyčinil". Nicméně jsem se náhodně(intuicí) vrátil sem. Protože není nic staršího, než "včerejší noviny", bude možná lepší v naší komunikaci pokračovat v novějších článcích. Lépe se poznáme v názorech, které zastáváme a možná budou i přínosné pro ostatní.

   Ano, máte pravdu, politika naší země je ode zdi ke zdi, plná omylů. Možná je to tím, že nejsme velkou populací ač strategicky významnou, možná, že jsme nemohli poznat "pozlátka" Západu. Mně stačilo si několikrát po 89.tam podívat, abych pochopil a začal hledat "třetí cestu" nebo civilizovat tu vítěznou. Po té prohrané netoužím.

   Jsem v podstatě nacionalista, pacifista a v mírné formě i antisemita, lepe řečeno anti sionista. Proto jsem i uvítal Trumpa s jeho politikou "vysušení bažiny" a suverénních států. Ve spojení s pacifizmem mi to dává smysl. K tomu patří i úcta ke každému národu, pokud se bude etablovat na svém území, tolik i k migraci.

   Je toho hodně, v čem jsme rozdělováni, nejen na "východ a západ" lidmi, co chtějí vládnout celému světu. Zde tedy vidím onu bažinu, kterou se nedaří vysušit. Hezký den, pro mne již večer.

   Vymazat
 32. Pane Povolny to neni jenom nase comunikace,ale i verejna. co se tyka pana Mana "kdyz zapad lze"tak jsem na to dost citlivy.
  A navic kdyz nekdo projevi nesmyslny nazor na to co se stalo
  v New Yorku 9/11 tak se ve me speni krev.Ja jsem tam byl
  mockrat i na dvojcatech jsem byl nahore, nezapomente ze je to odsud kousek a ze jsme to tady prozivaly od prvni minuty.
  A ted prijde nekdo jako pan Man a rekne ze to byl podvod.
  To ze muzete slyset vselijake lzi odsud to je nekdy pravda
  ale v politice je to bezne,bohuzel media maji na lzich velkou zasluhu. Dobrou noc vam vsem Milan from Montreal.

  OdpovědětVymazat
 33. Pane Povolny Miru milovna otazka,Slysim jak jedna pani povidala ze se pripravujete zmenit Korunu na Euro.Ja osobne z tim nemam zadne zkusenosti ale v me posledni praci Italska Firma a skoro vsechny zamestnanci byli Italove kteri jezdili
  do Italie casto a kdyz se to tam zmenilo na Euro tak vsichni breceli jak se to tam zdrazilo.Kdysi davno jsem cetl artikl od Markety Sichtarove Economka,kde se vyjadrila o zmene na euro nesmysl.A jina vec kdyz tady napisu cokoliv a druhy den se jdu podivat jestli mi nekdo nevynadal tak ten artikl uz nemuzu najit ani ve starsich nebo novejsich prispevku, Ta zatim dobrou noc Milan from Montreal.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Milane, totéž potkalo Slováky, již si zvykli. U nás se to řešilo rychlou inflací, tak máme zboží horší kvality za vyšší ceny než Němci. Ne ve všem (cigarety) tak stále je činný přeshraniční obchod. Co se týče mazání, používá NR dvojí systém. Vulgární se stopou "smazáno....", někdy beze stopy, což také nechápu, možná pro nevhodnost, nevím.

   Vymazat
 34. Mirku,Nase inflace je snesitelna,ani si nevzpominam kolik % za rok mozna jedno % ale nevim presne.Ja na priklad mam Garsonku ted 5tym rokem prvni rok jsem platil $470 a ted jsem zplatil prvni cinzi $494 v ktere je zahrnuto vsechno,topeni horka voda cable na TV proste vsechno krome telefonu. Betonovy barak asi 140 najemniku Bydlim v poslednim 4tem patre.2 vytahy obrovska zahrada s BBQx2 dole ve sklepe.telocvicna ze vsim moznym naradim a mistnost s Kulecnik table. Z tema cigaretama to bude asi stejne vsude. Protoze nenasytny goverment sbira strasne dane.Carton 200 cigarett stoji v krame okolo $100 nasi pratelsky Indiani Mohawks,vyrabeji a prodavaji asi to same za $20, na jejich uzemi,(rezervace),mame tu 2 jedna na severu od MTL a druha na jiznim brehu reky svateho Vavrince.Ackoliv je ilegalni to kupovat Tak to neni nijak pronasledovane (Enforced) protoze vlada s tim nemuze moc delat, protoze ten most co spojuje ty dva brehy jsou vlastne dva mosty spojene vedle sebe jeden tam a druhy zpatky a jeden most vlastni Quebec a ten druhy Mohawks a oni si nenechaji nadelat na hlavu tak ten most zavrou Barikady a tisice lidi nemuzou tam ani zpatky, jako uz se to jednou stalo. "Good for you Mohawks"

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.