Reklama

sobota 12. prosince 2020

České potraviny do českých obchodů

12. 12. 2020

Panelová diskuze při příležitosti projednávání novely Zákona o potravinách a tabákových výrobcích v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Cílem je vysvětlit důvody návrhu novely a polemika s protiargumenty. Cílem návrhu je umožnit větší uplatnění zemědělských produktů českého původu v maloobchodních sítích.

Panelovou diskuzi můžete sledovat 14. 12. 2020 od 18.25 na: 

19 komentářů :

 1. No,ty si tedy "výkvět" lidstva !

  OdpovědětVymazat
 2. Určitě bude diskuze výživná , tak se těším. Co jméno to skutečný odborník . Zemědělství nemá sílu v dnešních podmínkách , protože řetězce si diktují dodavatele z mezinárodních propletenců a našinec to platí.

  OdpovědětVymazat
 3. Je třeba se snažit a na kecy slouhů nekoukat mě ty odpadky co sem vozí nechutnají konzervy bez masa maso napíchané vodou atd.

  OdpovědětVymazat
 4. Pane Unknown, zapomněl jste dodat, že ta super zelenina je přeplněna rakovinotvornými stabilizátory, aby neshnila při převozu ze Španělska.

  OdpovědětVymazat
 5. Podívejte se na YT Žijeme v totálním bezvědomí. Mladí dnes nechápou, že se žádného stáří a důchodu nedožijí. Po třicetiletých úspěších budování kapitalizmu se nesnížila pracovní doba a věk odchodu do důchodu stále narůstá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:10
   Vy už tady raději nic nepište. Co příspěvek to nesmysl.
   Srovnejte si dobu dožít na konci 80 let a dnes po 30 letech.
   Potom snad nebude čmárat ty vaše " moudra " nechytrý dědku.
   Díky pane Havle za krásných 30 let,po tom rudém 40 roku trvajícim koncentráku.

   Vymazat
  2. 9:21
   Jen jsem si spočítal, že jeden zdejší týpek dobře pamatuje totáčových 40 let + 30 let současných úspěchů, tzn mu je přes 70 let. Tak nechàpu, proč svého souputníka nazýva dědkem, neb je totéž, samozřejmě se sám pokládá za moudřejšího. No dědečkové bývají ješitní a chovají mezi sebou řevnivost, tak to dědečkovi Bertíkovi odpusťme.

   Vymazat
  3. "Musíme počítat s tím, že stáří se nedá léčit. Důležité z mého pohledu je, abychom neusilovali za každou cenu jen o délku života".
   Prof. PaeDr. Pavel Kolář, Ph.D., nejznámější český fyzioterapeut.
   Musíme se snažit víc dát život létům než léta životu. > Victor HUGO. Co dodat? Snad jen to, že soběstačnost si každý musí udržet, jinak na lůžku LDN prodlužuje věk dožití, se kterým se jen politici chlubí a naivní jim na to naletí.

   Vymazat
 6. 22:32
  Kde máte k tomuto blábolu nějaký důkaz. Zase jen očerňování toho dobrého co tady máme. Něco si zjistěte o zdravotních testech dováženého zboží.
  Za komoušu v těchto dnech tak max.brambory a sem tam jabka. Ale podle vás bylo vše lepší co.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/fotky-nebyvale-zkazy-amazonske-pralesy-horely-nejvice-za-deset-let-136019#seq_no=4&dop_ab_variant=0&source=article-detail&dop_source_zone_name=zpravy.web.nexttoart&dop_req_id=LbtJqSXXFmR-202101081049 Přebytek potravin hlavně masa mléka a vajec u nás souvisí s likvidací Amazonských pralesů.Na jejich místě se pěstuje GMO soja která je ve všech krmných směsích pro naše hodpodářská zvířata.Také se tam pěstují paly na palmový olej,který je také ve spoustě našich potravin

   Vymazat
 7. 9:12. Tak "za komoušů" v tuhle dobu prostě bylo to co se tu dalo vypěstovat a skladovat, no. Zcela normální, jako tomu bylo kdykoliv před komouši...
  Vidět přednost v tom, že dnes jsou v obchodech věci co vzhledem vypadají jako rajčata, jahody, okurky apod. je věcí vkusu a pohledu a touhy cpát se těmito chemickým kokteily, aby byl in. Budiž takovým přáno.
  Problém je v tom, že i zelenina a ovoce, které se tu dá vypěstovat a uchovat na trhu nejsou a ne každý touží do sebe cpát chemikálie.

  OdpovědětVymazat
 8. 9:51
  Přidám i rajčata, ty z dovozu vypadají jako rajčata, ale jsou naprosto bez chuti.

  OdpovědětVymazat
 9. 12:18
  Zrovna včera jsem koupil vynikající malá rajčata,sice dražší,ale vynikající. Jen chudáčku lžete. Můžete vy všichni pomlovat dnešní nádhernou dobu, nic nezměnite na tom,že jsou dnes obchody přecpané kvalitními potravinami, elektro,auty,to za vás rudých darebàku se jen schanelo,podplácelo, staly se pomalu na vše fronty,maso třikrát v týdnu, jděte se už konečně vycpat.
  Díky pane Havle za krásných 30 lež života, plných obchodu, jen co člověka napadne,bez front. Jo TUZEX, to byla krása, bony,bony, díky tomu rudému nesmyslu jsem si přišel na velice slušné peníze, díky soudruzi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. https://www.arfa.cz/sokujici-analyza-17-listopadu-89-jak-to-vlastne-cele-bylo-pozoruhodna-exkurze-do-zakulisi-moci-hra-svetovych-velmoci-a-temna-vize-budoucnosti-opravdu-nas-jen-tahaji-za-nos/
   http://v4novaevropa.cz/opilec-vaclav-havel/
   Tož když už je toho 17. listopadu a máme „Svobodu slova a Demokracii“, díky praseti. Jak ho výstižně nazval Petr Cibulka.

   Vymazat
  2. 12:18
   Kdybych znal vaší adresu, tak bych vám v létě přinesl vlastní rajčata, aby jste porovnal tu krásnou chuť. S pozdravem Chudáček, který byl jen v pionýru a vaše nadávky nebere. Taky ndchápe proč rajčata pletete do politiky.

   Vymazat
 10. Doba dožití a kvalita života nejsou jednoduchá téma a nejsou to jen statistiky.Jistě by chtělo odbornější debatu, ale na tu zde určitě nemáme. Ale jisté je, že dnešní 80-ti letí prožili většinu svého života v socialismu.

  OdpovědětVymazat
 11. Jak si ti kluci jedni kapitalističtí dovolí prodávat veřejně nezralé melouny bez chuti, zelené hroznové víno kyselé jak ksiftík soudružky Pekarové ? A co ta nechutná rajčata,nezralá jablka, sprchovaná šunka - proč ? K čemu jsou komu nechutné jahody bez vůně ? A co nechutné a nezralé broskve a nektarinky ? To nejde žrát. Je to drahé a nechutné.
  Proč řetězce nenakupují staré dobré hrozno v Rumunsku,Bulharsku a Moldavsku. To je ve srovnání s tím
  humusem ze západu boží. Nikdy na tu sladkou chuť a žluťoučkou barvu nezapomenu. Byly z toho i bezvadné kompoty.
  Nejhorší je ,že nemáme vlastní ovoce a zeleninu a není možnost ji někde sehnat. Neříkám,že mi obecně systém obchodů vadí ale to co nám někdy draze prodávají - jsou
  vraždy bez chuti a vůně.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.