Reklama

středa 16. prosince 2020

Co bylo hlavním argumentem komplexní žaloby ohledně prezidentských voleb podané k Nejvyššímu soudu USA a proč byla žaloba odmítnuta?

16. 12. 2020 Agentura EXANPRO
Specifická analýza (13093)

Stát Texas podal 7. prosince 2020 krátce před půlnocí místního času žalobní návrh k Nejvyššímu soudu USA na organizaci amerických prezidentských voleb ve státech Wisconsin (WI), Pensylvánie (PA), Georgia (GA) a Michigan (MI). K této žalobě se připojilo dalších 19 amerických států – pochopitelně těch států, ve kterých volby vyhrál Donald Trump. K žalobě se taktéž připojilo 126 republikánských kongresmanů (federálních zákonodárců).


Představitelé čtyř žalovaných států podporováni dalšími 20 státy, ve kterých zvítězil demokrat Joe Biden, se vyslovili proti této žalobě a podali návrh, aby Nejvyšší soud USA tuto žalobu odmítl jako neopodstatněnou. V pátek 11. prosince 2020 v pozdních večerních hodinách místního času byla žaloba Nejvyšším soudem USA odmítnuta (v ČR již byla v té době sobota téměř 6.00 hod. ráno).

Cílem žaloby bylo zvrátit výsledek voleb ve zmíněných čtyřech státech, které v prezidentských volbách sehrály klíčovou roli, či z pohledu použití zpravodajsko-vojenské terminologie bychom přesněji mohli říct, že sehrály přímo rozhodující nebo životně důležitou roli (viz rozdíl v termínech klíčový terén* a životně důležitý* / rozhodující terén*). Rozhodující role těchto čtyř států v prezidentských volbách je objasněna v produktu 13092.

Tato žaloba byla poslední možností, jak soudně změnit celkový výsledek prezidentských voleb v USA. Předtím bylo podáno několik dílčích žalob k soudům nižších instancí, avšak žaloby nebyly úspěšné. Proto Trumpovi zastánci přistoupili k podání komplexní žaloby přímo k Nejvyššímu soudu USA. A protože žalobu k Nejvyššímu soudu USA nemůže podat každý, ujali se této aktivity úřední zástupci státu Texas v čele s generálním prokurátorem Texasu Kenem Paxtonem, neboť představitelé jednoho státu mohou podat žalobu k Nejvyššímu soudu USA na jiný americký stát nebo na více států. (V americké administrativě je generální prokurátor zároveň nejvyšším funkcionářem ministerstva spravedlnosti – převedeno do české mluvy je Ken Paxton ministrem spravedlnosti státu Texas a generální prokurátor USA William Barr je ministrem spravedlnosti USA – aktuálně W. Barr podal demisi a ve své funkci končí dnem 23. prosince 2020.)

Česká média nepředstavila ohledně žaloby její hlavní bod čili těžiště žaloby. Jistěže se zde jednalo o korespondenční hlasování, ale chybělo vysvětlení, s jakým hlavním argumentem byla tato žaloba ve vztahu ke korespondenčnímu hlasování podána. Některá média hovořila o tom, že žaloba byla odmítnuta, protože v ní nebyly předloženy důkazy* o manipulaci s korespondenčními hlasovacími lístky. Jenže toto tvrzení je zavádějící, protože tato konkrétní žaloba nebyla primárně zaměřena na průběh voleb, kde by se důkazy o manipulaci mohly vyskytovat, ale na organizaci voleb neboli na něco, co bylo rozhodnuto ještě před zahájením voleb. Česká média však nevysvětlila, jak přesně žalující strana tuto organizaci voleb napadla. A pokud média nevysvětlila stěžejní bod žaloby, nemohla ani dobře objasnit důvod Nejvyššího soudu USA pro odmítnutí žaloby (podrobné objasnění viz další část produktu).

Česká média včetně České televize uváděla, že žaloba byla zamítnuta, ale s ohledem na právní terminologii to není přesný termín. V souvislosti s reakcí Nejvyššího soudu USA ohledně podané žaloby (žalobního návrhu) bychom se měli držet přesnějšího termínu a hovořit o tom, že žaloba byla odmítnuta, nikoli zamítnuta. V právní terminologii je v tomto podstatný rozdíl (vysvětlení dále v textu).

U veřejnoprávní České televize (ČT) jsme ve spojení s touto žalobou zaznamenali ještě několik dalších zvláštností, které nevypovídají o profesionalitě a nestrannosti pracovníků ČT (vysvětlení profesionálního pochybení redaktorů zpravodajství ČT je uvedeno v další části produktu).

Přístup k celému produktu získáte po uhrazení předplatného. Předplatit.


50 komentářů :

 1. Ano, je to tak, žaloba byla odmítnuta. Nutno říci, že i kdyby nebyla, neměla by retro účinek na výsledek voleb. Zde jde spíše o volby příští, až se proti demokratovi postaví opravdový republikán typu Johna McCaina nebo Marca Rubia, a ne podnikatel, který 5x vyměnil stranickou příslušnost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsi vedle jako ta jedle. Takovych ale u nas je! S Pattonem na tricku a s kloboukem z valky Severu proti Jihu. Rika se tomu ... Radsi si to necham pro sebe.

   Smazat
 2. Tohle si prectete.
  http://www.nwoo.org/2020/12/14/varovani-elitam/
  A jestli je pravda, ze ockovani udela narod neplodnym, musi elity viset. Ty zodpovedne za politiku i media. Bez pardonu!
  https://www.otevrisvoumysl.cz/co-vam-babis-blatny-razova-a-bis-taji/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Václave, nenašel jsem to. můžeš přiblížit o co jde?
   Dík

   Smazat
  2. 8:53
   Venco, tobě z těch totálních nesmyslů už hráblo, něco s tím dělej, nečti to. Děláš jen ze sebe totálního idi.. Troubu.
   Přesně tyhle nesmysly se mají MAZAT,tady má paní Jourovoá pravdu.

   Smazat
  3. Unknowne, o to se snažila už KSČ a jak to dopadlo víte. Odpovědí by mělo být, že každý občan má právo na vakacinaci tou vakacinou které důvěřuje. Pokud nám zase bude něco vnucovat dobrovolně-povinně ústřední výbor EU, budeme zase tam kde jsme byly před 30 lety. Naplnění Ústavy nedošlo ani po 30 letech. To jsou ty euroatlantické hodnoty.

   Smazat
  4. 11:56
   Dědku, pokud fandite fantasmagorii, každému hoaxu, potom jste jen ubohý- hlupàk.Jen když se pomlouvá USA a Západ, tím je každý nesmysl a lež pro vás a další blby vždy jen pravda.Chudaku.
   Vy pomlovate KSČ,to jste si dovolil hodně soudruhu.

   Smazat
  5. Trol Unknown opět předvádí jen nevychovanost a nedostatek argumentů. Tu se snaží nahradit povýšeným ponižováním spoludiskutujících.

   Smazat
 3. Tady jsou ty "volby" očima pozorovatele.
  https://www.youtube.com/watch?v=F_B6J7QueyQ

  OdpovědětSmazat
 4. Americane vidi, ze system je klame i Nejvyssim soudem. Spravedlnost neni vymahatelna. To, co v USA ted prijde bude zajimave a zaslouzene. Budovali si to leta.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. US deep state je před zničením, a po právu. Příkaz dne pro všechny, kdo s ním mají co do činění: Odstup nebo budeš terminován. S psychopaty se jinak jednat nedá.

   Smazat
  2. Buffere, zahrneme do toho i sprosteho prizdisrace a blba Unknowna.

   Smazat
 5. Pane administratore, dekuji Vam za mazani urazek prispevatelu, ktery maji jiny nazor nez rusofobni dutolebci, jako Unknown. Oni staci Martinove jako ten nahore. Neverim, ze jim cteni jinych prispevku otevre oko.

  OdpovědětSmazat
 6. opet prehlidka radobyamerikanistu! skoda casu na koment! zkratka trump neudela uz nic! a co bude? to se dozvime od zdejsich expertu na ameriku!😂😂😂😂😂

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A vy jste, pane, kdo? Nerádobyamerikanista, nebo Američan z Vysočan?

   Smazat
  2. 9:12
   Tohle píše nějaké dítě, ještě si tam dá 5 smajlíků, chudáček. Jak jsem psal, stejně si dopisují děti kolem 3 let.

   Smazat
  3. dedousci 9:15, 9:24 presne jste me oba chytrousci odhadli! reknete nam jak to teda bude s tou emerikou? bude ofcanska vojna v jewusa anebo biden vtrhne na stalingrad nebo co bude? tesim se na vase predikce! ty lepsi budu osobne presentovat novemu presidentovi!
   😂😀😜😃😍😎l luv❤️ya all!

   Smazat
  4. administratore pozor vypadky vuci me osobe od Forkie a Unknown zacinaji! pokud se objevi URAZKY
   prosim o jejich vymazani! spasiba

   Smazat
  5. 20:15
   Dobráček, včera jsi psal,jak zdatně ovládaš jazyk zvaný RAKOUŠTINA a co taková AUSTRALŠTINA, napiš něco,ať je sranda,jo a nezapomeň připojit několik desítek smajlíků, moje malá 3 r.stará vnučka ti také nějakého pošle, děti si musí vycházet vstříc.

   Smazat
  6. 10:42 urugvajstina to je moje domena! 3r vnucce predej smajliky ktere ti posilam ve zprave v 10:40
   kdyby se ptala co a jak tak ji sdel jak dedovi tak i tobe!🖕🖕🖕🖕🖕

   Smazat
 7. Dejte už pokoj s volbama,je rozhodnuto, vyhrál lepší.
  Tohle se v Rusku nemůže stát,tam se jeden mizera, autokrat prohlásí za doživotního cara a k volbám se nemusí chodit.
  To je ta "" správná "" demokracie na Ruský způsob.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kousání se do zadku nenávistný pitomo. Když porovnáme ožralce Havla, ke kterému se modlíš, s Puťkou, tak Rus jasně vede. Ve všem.

   Smazat
  2. 9:53 souhlas s tim ozralym vaskem

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 10:24 tva slova maji hodnotu chvili🤑🤑🤑pak💩💩💩a za staleho michani jsou pak servirovana do🚽🚽🚽🚽🚽

   Smazat
  5. Pane Dvořák. Vždyť to nemá smysl debatovat o volbách v SS. Jký to bude mít na nás dopad ano. Co byl Venca Flaška věděla většina těch lidí co ho prosazovala a co to bylo platné. Lid chce být klamán. Rozhodující je míra parazitizmu v každém z nás. Moudrý člověk se poučí i z konání nepřítele, hlupák je vždy geniální.

   Smazat
  6. pradedo ten slogan zni takto:
   "tento svet je plny hlupaku a fanatiku kteri si jsou svymi slovy jisti na druhe strane jsou moudrejsi a rozvaznejsi lide kteri jsou stale na pochybach"!!! ja a Bernard Russell😂😎😂

   Smazat
 8. No jo je to jak jsem to říkal žádná demokracie ale korporátní fašismus který si v usa dosadil svoji loutku.

  OdpovědětSmazat
 9. Jeste lepsi demokracie unknote, je u nas.Tady modri trockisti

  vedeni precedou,ktery vyhral sve akademicke tituly tituly v tombole,protoze chce za mistopredsedu reporyjce,znameho cirkusaka s holou prdeli s cilem,aby za neho tahal repu.
  No je to zase jako za pana Stalina,nebot ten mistopredseda uz dnes vytahl kladivko a udela brzy diru do palice precedovi,aby se dostal k moci,no nic se asi v te republice nezmenilo.
  Jedina ČSV uz chape,ze byt mistrem sveta ve skoku na spek sebou nese jenom plavbu ve srackach rozkladu republiky.
  Prejdi radeji dnes unknote na nasi stranu SVOBODY a PRIME DEMOKRACIE SPD a udelej tam karieru a ne, ze ne ANO!

  Co ty nato unknote poslechnes, nebo zas ti ujede vlak,ducha hadraku?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. velmi spravne zatim neni nic lepsiho nez ANO pripoustim druhou volbu SPD!😎zbytek stran je na🤑🤑🤑

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 10:30 presne chyt se do te pasti sam i se svou 3letou a skoc do 🚽 ! a priber forkie, j.j. a veschny skudce tveho typu! doufam ze neumite plavat!😂😎😀

   Smazat
  4. Pane Krtecek. Tihle chameleoni to zvládnou a budou jako vždy hybateli dějin. Jsou v tomto geneticky vybaveni od pradávna. Prostě vyvolení.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. 15:23 ty deti jsi tam vzal ty sam "du schwanz"(to je takousky!) odborny vyraz pro osoby tveho typu!🖕🖕

   Smazat
  7. Ty skareda larvo unknote,zas mas chabou pamet a nevis ze na NR se ma jednat a psat k veci?

   Zas mas jenom osobni utoky a na opravovou politiku jsi levy.
   Nejsi ty od toho vnitraka al kajdy CSSD?
   Priznej se,ze jsi thermoboy a uz se ucis litat,kdyz tu prijdou slimousi shodi te se strechy,aby to zkontrolovali.
   Krtecci jsou spravna parta zerou zizaly jako jsi ty a tak si dej pozor maji spotrebu 1 kilo na hodinu a takovemu diversantovi nasi republiky v prevleceni za larvu nepomuze ani dynamit a budou se ti mnozit v zahrade nebot umeji dobre soupat a to ty neumis.
   Rekni co ti na to rika tvoje stara,kdyz vidi,ze nevolis toho fesaka pana Okamuru a jeho SPD.
   Vis,ze je tu plan postavit mu silne ZESILENI v podobe HzNR a pak teprve uvidis jak tady hraje musika spravny starosvetsky americky tanec Rokenrol!
   A program lidoveho koncertu uz se dela,kde mas program ty slepa patrono,fakt uz chces napsat tu zavet a odkazat tam svoji lebku k vyzkumu vakua?.
   Vzdyt ty pitomce ani neumis nikoho poradne urazit!
   Teda to je dnes materijal.Nechces se prejmenovat na lumbricus terestis ty krtecci zerou jako svacinu a pak ani neceknes,pojedes na bobky!

   Mi zbyva jen znovu podekovat zdejsim lidovym komentatorum,ze se zastavaji malych zvirat,no pockej az vyrostu uz ted jsem ve filmech jako celostatni hrdina a co ty ani nemas meno!
   Dej si aspon nejakou debilni prezdivku,aby te bylo poznat moje mala larvo...

   Smazat
  8. Dekuji administratorovi, ze vyplody choromyslneho trolla Unknowna bez argumentu zacal mazat.

   Smazat
 10. Tak pánové, všimli jste si, že oslovení "dámy" je asi zbytečné? Asi připravují klidné svátky pro nás, "bojovníky". Plním tedy svůj každoroční rituál, vítat slunovrat. Na čas se tedy odmlčím, budu v kruhu své rodiny. Vám všem doporučuji to samé, abychom se tu ve zdraví v novém roce setkali, včetně oponentů. Využijte čas rozjímání, k utužení rodinných svazků jako základu a že na slunci v duši má vliv i to na nebi, pokud nám mocní "malomocní" nerozsvítí tisíce "A" sluncí nad hlavou k zakrytí hlavního v rámci řešení jejich problémů. Hezké svátky všem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Díky za přání. I já Vám přeji všeho dobrého a hlavně zdraví Vám a celé rodině.

   Smazat
 11. soudruh Unknown me napadl opet ze mam jen lQ70 a vidite lide jak to na jeho 🤑bohate staci i zbyva pro jemu podobnym bolsevikum😂😎😂

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknown nema ani IQ kratkosrsteho foxteriera. Nereagujte. Je to rusofobni onanista.

   Smazat
 12. Tak tohle je fakt mazec! Jak fungují Sorošovy mašiny na překlápění hlasů. Volební komisařka popisuje krok za krokem:

  https://aeronet.cz/news/video-volebni-komisarka-v-georgii-predvedla-falsovani-prepisovani-mazani-a-duplikovani-hlasu-a-volebnich-listku-v-tabulacnim-softwaru-firmy-dominion-voting-systems-a-zastupcum-vysetrovaci-komise/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. tak jsem se preci jen nemylil ve svem prispevku 12:14!!!
   staci kdyz se pokusite prostudovat ten "mazec" (opravujimazanec!) 🤑13:28 bedanke mich

   Smazat
  2. 13 :28
   Tohle jsem nevěděl, že žumpa aronet bude rozhodovat o osudu USA.
   Proč se takové srágory nemažou. Tady je vidět jak je nutná práce paní Jourové. Tyhle nesmysly a hoaxy se musí mazat.

   Smazat
  3. Ty jsi "unknote" asi autenticky clen KSCM nebo co
   Ti totiz se ted rozhodli podporovat Jourovou

   pres pana Babuse jak zbesili.Jsi tez clenem Aspen institutu jako preceda odboru a al hamajdy a ele CSSSD?
   Uz jses rozhodl zda budes radsi clenem spolecnosti CSV,anebo z ni vyvrhel,co?

   Smazat
  4. Aeronet neni zumpa ty rusofobni filcko!

   Smazat
 13. Možná se opakuji, ale volební podvod v USA je kolosální a překonává vše, co se kdy podvodně u voleb odehrálo dříve. Deep state si tím podepsal svůj ortel. Již brzy, 21.12.2020 bude učiněn první krok. Příští rok v závislosti na míře probuzení Američanů, zejména v armádě, dojde buď k fyzické likvidaci příslušníků a nohsledů deep state ("swamp", tedy bažina v USA) nebo během roku k jejich totální finanční a majetkové nihilitě. To vše je již běžící proces.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten mazec preformatuje USA a Unknown skoci do zumpy, aby se tam schoval.

   Smazat
  2. 19/34
   Bufet ,zase jeden co nakládá uzenače,ty tak raď staré Bláznivé Blažkové z prasečaku.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.