Reklama

čtvrtek 10. prosince 2020

Dezinformace skrze „odhalování dezinformací“

admin
10. 12. 2020 KOB Fórum

Reuters Fact Check je svérázná „služba“ na webu Reuters. Jejím deklarovaným účelem je „ověřování faktů“, ale když potom čtete, jakým způsobem jsou „odhalovány dezinformace“, musíte se smát. Občas se zasmějete, až se za břicho popadáte.
Ne až tak třeskutě vtipný, zato velmi poučný je článek, vyvracející „dezinformaci“ o údajném zatčení Giny Haspel. Odhlédněme na moment od detailů a zjednodušme problém na pouhou primitivní informaci, že Gina Haspel by se měla nacházet kdesi, odkud nemůže pryč.

Jaké jsou argumenty Reuters?
 • Tvrzení tiskové mluvčí CIA Nicole de Haay, zaslané mailem: „Well…this is the most absurd inquiry I’ve ever addressed, but I’m happy to tell you that Director Haspel is alive and well and at the office.“ (No, to je tedy ten nejabsurdnější dotaz, na který jsem kdy odpovídala, ale s potěšením vám sděluji, že ředitelka Haspel je živá a zdravá a je v práci.)
 • Vyjádření firmy Scytl, že jiná informace (o tom, že jí kdesi byly zabaveny servery použité k falšování amerických prezidentských voleb) „není pravdivá“.

Jediná informace, o níž Reuters opírá své „ověření“ je tedy jakýsi e-mail, nikým neověřené tvrzení, že Haspel je v práci. V tom mailu ani není fotka. Ten druhý „argument“ se vůbec netýká dané věci.

Z toho Reuters činí tento závěr:

False. There is no evidence to show CIA Director Gina Haspel was arrested or injured in a CIA raid in Germany or found dead. The raid itself has been debunked.https://www.reuters.com/article/uk-factcheck-cia-director-gina-haspel-ar/fact-checkcia-director-gina-haspel-was-not-arrested-injured-or-found-dead-idUSKBN28E215

Tedy: „Nepravda. Neexistuje důkaz, že by ředitelka CIA Gina Haspel byla zatčena nebo zraněna při razii na CIA v Německu, nebo že by byla nalezena mrtvá. Samotná razie byla vyvrácena.“ (Ta poslední věta se samozřejmě vztahuje na případ razie u firmy Scytl, která s razií ve Frankfurtu nemusela nijak souviset.)

Jenomže vtip je v tom, že neexistence důkazu nedokazuje neexistenci – to je jeden ze základních kamenů matematické logiky. On totiž především neexistuje žádný důkaz, který by vyvracel, že Gina Haspel je, diplomaticky řečeno, „nedostupná“, a proto nelze fámu o uvěznění ředitelky CIA považovat za „vyvrácenou“, nýbrž pouze za nepotvrzenou (stejně jako její opak).

Jaká jsou skutečná fakta:
¨Navzdory závažné údajné dezinformaci se ji Gina Haspel ani nepokusila popřít. Ani telefonicky, ani mailem, ani krátkou tiskovou konferencí, nijak.
Neexistuje žádný jiný svědek, který by potvrdil, že ji v posledních dnech viděl."

Proč o tom píšeme? Proto úplně stejné dezinformační postupy používají i naši dezinformátoři, mezi nimi na čelném místě Česká televize. A proto zprávy čtěte a poslouchejte pečlivě; pečlivě zvažujte smysl slov a logické důsledky řečeného.


Ze zajímavé diskuze pod článkem na KOB Fóru vybíráme:Irena napsal:
8. 12. 2020 (12:14)
Dokážete pronést dvě věty a třetí větou ty dvě první popřít? Ne? Věra Jourová to umí.
Jde tedy celkem o tři věty, které místopředsedkyně komise EU a eurokomisařka pro hodnoty a transparentnost Věra Jourová pronesla, když ve čtvrtek 3. prosince t.r. seznamovala novináře s Akčním plánem EU pro demokracii (Action Democracy Plan), jehož je autorkou. Ty tři zmíněné věty šly samozřejmě jedna za druhou a zněly takto:

Nechceme vytvořit žádné ministerstvo pravdy (odkaz na román 1984 George Orwella – pozn. LM.), svoboda slova je stěžejní.
Nepodpořím nic, co by ji podkopalo.
Na druhou stranu nemůžeme dovolit, aby byla naše společnost manipulována.

https://outsidermedia.cz/tri-vety-very-jourove/


Karlos napsal:
8. 12. 2020 (14:31)
Velmi pěkně napsáno, moc se mi to líbí. Pro doplněnění bych chtěl uvést pár drobných detailů. Konsulární oddělení má na starosti především vydávání víz a agendu s tím spojenou v souladu s Vídeňskou konvencí z roku 1961. Tedy obecně vzato na tuto agendu postačí dva až tři zaměstnanci a vedoucí oddělení tedy konsul. Nojo, ale na tento počet a tuto agendu je zcela zbytečné vlastnit areál mnoha budov, střežený vojskem.

Adresa Gießener Str. 30, 60435 Frankfurt am Main, na google maps zde https://www.google.cz/maps/place/Gie%C3%9Fener+Str.+30,+60435+Frankfurt+am+Main,+%CE%93%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%B1%CE%BD%CE%AF%CE%B1/@50.1404594,8.6947704,940m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x47bd0edbd4df1b35:0x691add9189c4af8f!8m2!3d50.141484!4d8.6936761.
Všimněte si na přiložené obrázku, prosím, jaké množství kancelářských budov, obytných a technických budov se na snímku nachází. Včetně možnosti vjezdu nákladních vozidel, které jsou i na satelitním snímku vidět.
I když naproti objektu je velký park i tak se v okolí nacházejí obytné budovy a obchody. A střelba je slyšet i když je v uzavřené místnosti obzvláště z automatické zbraně. Místní tisk dokonce před několika lety psal o tom, že se nejedná o konsulární oddělení, ale hackerské doupě. S ohledem na shora uvedenou konvenci, není pro Německé úřady možné vstoupit na pozemek. To prostě mezinárodní dohody a smlouvy neumožňují, stejně jako není možné kontrolovat diplomatická vozidla. Takže, ať už se uvnitře stalo cokoliv, pravdu se nikdo nikdy nedoví. Podle informací se mělo jednat o pět mrtvých, ale pokud opravdu existují těla mrtvých, není nic prostšího než je uložit do rakví, náklaďákem s diplomatickou značkou odvézt na vojenskou záladnu, která samozřejmě nepodléhá výkonu práva Německu, a poslat je letecky domů. A základen tam mají dost a provoz velký, takže to ani nebude podezřelé.
Faktem zůstává, že v ten den, kdy razie proběhla, tam byl velmi hustý provoz a to především diplomatických a vojenských vozidel podle dveřníka v přilehlém hotelu Best Western.
Na druhé straně bych se podivoval nad tím, že by uvedená osoba cestovala do Frankfurtu a byla osobně přítomna. A zatčena nebo zstřelena mohla být klidně ve své kanceláři v Langley. Nakonec nebyl by to první případ zatýkání v této budově i když asi první v takové hodnosti.
Nicméně, pokud se neobjeví někde na veřejnosti, jsou ve hře obě možnosti a to jak smrt tak zatčení.


Irena napsal:
8. 12. 2020 (15:42)

https://aftershock.news/?q=node/928045

27. listopadu velký web Worldviewweekend.com publikoval rozhovor s bývalým Trumpovým poradcem pro národní bezpečnost generálem Michaelem Flynnem a generálporučíkem vojenského letectva USA ve výslužbě Thomasem McInerneym.

– specnaz USA zaútočil na kybernetické ústředí CIA v Německu na Trumpův rozkaz. Útoku se účastnil 305. prapor vojenské rozvědky ministerstva obrany USA. Po útoky byl ředitel Agentury pro kybernetickou bezpečnost a infrastrukturní bezpečnost USA (CISA) Christopher Krebs usvědčen z vlastizrady a Trumpem propuštěn z funkce;
– nové usvědčující údaje se serverů (kterých se zmocnili ve Frankfurtu) se objeví v potřebném okamžiku u Nejvyššího soudu USA a nikde jinde;

Teď vše v USA na krátkou dobu utichlo. Ani jeden z amerických úřadů, kterého se to týká: CIA, ministerstvo obrany, Státní department, Agentura pro kybernetickou bezpečnost zatím tuto informaci o útoku amerického armádního specnazu na ústředí CIA ve Frankfurtu nad Mohanem, nevyvrátil.
V Trumpově táboře se horečnatě připravují materiály pro soudní žalobu podanou Nejvyššímu soudu ještě před 14. prosincem. Sám Trump poskytnul rozhovor Fox News. Opět se vysmál „rekordním výsledkům“ Joe Bidena ve volbách a řekl: „FBI a ministerstvo spravedlnosti nedělají vůbec nic pro to, aby řádně vyšetřily falšování voleb. Otevřeně řečeno, já vůbec nevím, kde teď jsou a čím se vlastně zabývají. Je neuvěřitelné, jak jim prochází tento lhostejný postoj k volebním podvodům.“

Podle názoru generála Thomase McInerneyho by měl prezident ve státě vyhlásit mimořádný stav na základě Zákona o povstání z roku 1807, který umožňuje použít armádu v hranicích USA, aby potlačila nezákonnost a začala okamžitě zatýkat zločince, kteří zfalšovali volby.


Karlos napsal:
8. 12. 2020 (16:32)

Agentura pro kybernetickou bezpečnost zatím tuto informaci o útoku amerického armádního specnazu na ústředí CIA ve Frankfurtu nad Mohanem, nevyvrátil - nevyvrátil ani nepotvrdil.

Faktem je, že se tam něco dělo a ozvala se střelba.

Boletus napsal:

8. 12. 2020 (17:11)

Osobně se domnívám, že výzva k vyhlášení “omezeného válečného stavu v důsledku provedení kybernetického nepřátelského zahraničního útoku vůči státnosti USA s cílem provést státní převrat” je součást zatím velmi promyšleně vedeného řídícího procesu Trumpova týmu ( s globalisty za zády) .
Stanovili dead – line celého procesu a státní elita už nemůže stupňovat mediální tlak na Trumpa , aby to vzdal. Trump může volit ze 3 alternativ, ale domnívám se, že bude pro tu s nejdelším průběhem. Pro GP je to potřebné, aby se v co nejvíce místech na Světě podařilo odříznout agenturu deep-state od řízení . Chce to svůj čas .
K hodnověrnosti Reuters,AFP,AP a BBC se mi ani nechce vyjadřovat .

JanDrda napsal:
8. 12. 2020 (16:28)

Zdroj informací z USA v č. j. https://www.epochtimes.cz/usa/ . Doporučuji sledovat.14 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 2. Vzhledem k tomu, že SCYTL uzavřel back-up servery ve Frankfurtu v roce 2019, tak mi není jasné, kolem čeho je ten humbuk. Ředitelka CIA může a nemusí být mezi živými, ovšem s volbami 2020 to rozhodně nemá tuto souvislost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Martine, věci k akci se připravují s předstihem, potom už se jen zametají stopy, v tom je možná ta souvislost.

   Smazat
  2. Tak jsem rád, že Martin má přehled, co se skutečně děje ve Frankfurtu, je informován o stavu back-up serverů a stejně tak dobře ví, co je k falšování voleb z Frankfurtu zapotřebí. Jen více takových Martinů ..... PS: Martine, že nosíš rád mikinu? ;-)

   Smazat
 3. No a už to je normální že v této době de lže a nic se neděje zprávy si musí přebrat každý sám.

  OdpovědětSmazat
 4. No jo, o logice to přece dávno už není. Asi před měsícem vyšel článek na Protiproudu pojednávající o novodobých metodách vedení propagandy. A ty už ani tak nedbají ani o nějaké obhajování idejí. Ty nejnovější propagandistické metody cílí někam na stádní a pudové instinkty lidí. Prostě cílevědomá degradace hodnotné názorové argumentace. Dám si tu práci a vyhledám název článku - moment ... tak nic :-(

  OdpovědětSmazat
 5. svet je plny fanatiku kteri jsou si pravdami jisti na druhe strane jsou rozvaznejsi lide kteri jsou stale na pochybach!

  (moje modifikovana verze) Bernard Russell

  OdpovědětSmazat
 6. Dnes je poznat rozdil mezi lzi a pravdou opravdu tezke. Je to dano informacni valkou, kdy i obe strany konfliktu vypousteji lzi a dezinformace. I weby, ktere se samy povazuji za seriozni a nezavisle. Falesne zpravy od cuckaru a tajnych sluzeb davaji zaprodani poskoci v mediich je dal. Ovcani, prezvejkejte si je.

  OdpovědětSmazat
 7. Žijeme v ulhané době, které se říká demokracie a svoboda slova. Tak jak se má člověk chovat když čte a slyší jak se dezinformacemi vyvracejí dezinformace. A to samozřejmě je součástí propagandy, která nás dezorientuje v rozhodování a víře. Ale dnes snad existuje jediná víra, že ta pravda přichází z Východu a lež ze Západu. A když ani to nepomáhá tak Západ to jistí sankcemi. Lži o shození "dvojčat", o ZHN v Iráku a pod. aby se mohlo válčit a zbrojit. Prostě :vše zlo pochází z lásky k penězům a majetku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Člověku se chce říci, že ti dnešní euroatlantičtí demokraté důstojně a pečlivě pokračují ve stopách těch, kteří zosnovali přepadení vysílače v Gliwicích.

   Smazat
 8. Co jsem si nastudoval, tak ruská vakcína je vyráběna starši, tradiční technologií / Pasteur / a je schválená WHO, Maďarsko jí nakoupilo a už jí testuje a aplikuje, ale to my nesmíme z politických důvodů, proto má Blatný ochranku, aby mu někdo náhodou nerozbil ciferník!! Já nezavrhuji západní vakcíny, které jsou vyráběny "geneticky", ale pokud máme jako stanovení vhodnosti té které vakcíny, politická hlediska , jsou Blatný a další , adepti na kriminál!! Nejsem nějaký fanoušek Ruska a Číny, ale obě země už mají několik druhů vakcín , vyráběných několika postupy a jak zjistím, zda náhodou nevyrobili lepší vakcínu než na západě? To mohu zjistit pouze tehdy, když jí koupím a odzkouším a nebudu jako ovce kupovat jenom tu jednu "politicky" správnou!! Blatný a celá ta parta jsou zločinci a škůdci národa a to lze jasně doložit!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. slovenskespravy.sk (10.12.2020) "Testování společné vakcíny amerického farmaceutického gigantu Pfizer a německé společnosti Bio NTech nedopadlo dobře v případě šesti testovaných osob. Exitus šesti účastníků testování potvrdila americká federální agentura pro kontrolu potravin a léčiv (FDA - Food and Drug Administration)" Další střípek k vakcinaci.

   Smazat
 9. Já nevěřím politikům ze všech světových stran. Já věřím jen svému mozku, zkušenostem, výchově od mých rodičů, vzdělání a vlastnímu hodnoceni ze všech dostupných zdrojů. Čas nakonec vždy odhalí lež, protože lež má opravdu krátké nohy.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.